One Koloniën. Zeetijdingen Het is werkelijk wonderbaarlijk, dat hier geen persoonlijke ongelukken zijn voorgeval len. Ook de dieren zijn niet getroffen. gevonden voorwerpen. Schade aan gewassen en tuin derijen. Maar de gewassen hebben het danig moe ten ontgelden. Rondom het huis van van der Linden lagen ontzaglijk veel peren en appelen gestrooid. Toch is menig klein boompje in de onmid dellijke nabijheid van de grooten notenboom gespaard gebleven, waaruit blijkt, dat de hoos over het dorp Heenvliet heeft „ge danst". Aan verscheidene tuinderijen heeft de wer velwind groote schade berokkend. Een zeer groote broeikas van den heer C. van Bode- gom werd finaal van haar betonnen funda menten gelicht en een halve meter verder ge zet. Wonder boven wonder bleef het grootcte gedeelte van het glas gespaard, doch de heele kas is deerlijk ontwricht, en de eigenaar is ten zeerste geschaad Een triest beeld vormt ook de tuinderij van den heer C. de Snoo, even buiten de kom der gemeente gelegen, waar een broeikas ver splinterd en kromgebogen werd en van vele andere kassen het glas brak. Waar de storm gewoed heeft, ziet men het gras als vertrapt op den grond liggen. De hoos perste zich onder een bruggetje van het stroompje de Bernisse door en nam daar een hoop slik weg dat eenige honderden meters verder op een veld werd teruggevon den. De liuken van een schip, tocbehoorende aan den schipper van Strien, dat voor de tuin derij van de Snoo in de Bernisse lag, werden als snippertjes papier over het land wegge jaagd en niemand heeft ze tot nu toe kunnen vinden. Toen de wervelstorm Heenvliet verliet, heeft hij het aanwijzingsbord aan het begin van de gemeente, waarop „Heenvliet" te lezen staat, ondersteboven geblazen. Hierna steeg de donkere wolk op en verdween naar het Noorden. Dadelijk nadat het dorp door den wervel wind getroffen was, kwamen uit den omtrek menschen, die 't geraas hadden vernomen. Als een loopend vuurtje ging het bericht over t eiland. Van heinde en ver kwamen nieuws gierigen per auto of per fiets aan, om de ge volgen in oogenschouw te nemen. In geen enkele andere plaats van het eiland heeft men iets van den wervelstorm bemerkt. Wel had het, zoo vertelde men ons, om streeks half zes nogal hard gewaaid en men had hie ren daar plukjes hooi door de lucht zien wervelen. Hieruit blijkt, dat de wervel wind hoofdzakelijk in Heenvliet heeft huisge houden en daarna is weggetrokken. In den loop van den morgen is het dorp nog door tal van nieuwsgierigen bezocht en de dorpelingen stelden zich in grooten getale nabij den tol op om de kijkers met sombere blikken te ontvangen. Overigens verkeert men in zakere mate in blijdschap, dat de wervel storm niet een grootere ramp heeft veroor zaakt ,want de enorme kracht waarmee hij over Heenvliet is heen geraasd eigenlijk heeft de storm het dorp nog maar even aan getipt in vergelijking met Borculo had een ramp van niet te schatten omvang te weeg kunnen brengen. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Te Eibergen heeft een tragisch ongeval plaats gevonden. Het zevenjarig zoontje van den heer Nyenhuis te Rekken reed met den knecht op de kar mede. Toen de knecht zich voor een boodschap van de kar moest ver wijderen, reed plotseling het paard aan, met het treurige gevolg dat het knaapje van den wagen viel en overreden werd. Het kind is bijna direct aan de gevolgen overreden. DE STORM OP DE ZUIDERZEE. Schip behouden binnengebracht. Gister werd op Schokland binnengebracht het zeiljacht van gebroeders de Herder uit Harderwijk, dat in den storm het anker ver loren had. Na vele vergeefsche pogingen was het eindelijk het politievaartuig uit Urk ge lukt het jacht binnen te brengen De drie op varenden bevinden zich behouden aan boord. EEN OPLICHTER. Te Delft is gearresteerd een twintigjarige trbeider, die enkele goudsmeden aldaar heeft opgelicht voor gouden horloges en kettingen ter waarde van 1000. Een deel der voorwer pen had hij voor 600 in de bank van lee- ning te 's-Gravenhage beleend. De rest van de buit met de beleenbriefjes werd in zijn wo ning gevonden. DE „VORST VAN GELEEN". Eischt een kasteel op! Mr. Leufkens, die aanspraak meent te kun- hen maken op den titel van vorst van Geleen, heeft aan den graaf de Marchant et d'Ansem- bourg te Amstenrade het volgend schrijven gericht: „Ondergeteekende sommeert u het kasteel Amstenrade, gelegen onder de heerlijkheid Oirsbeek en de gemeente Amstenrade, welk kasteel, domeingoed van het graafschap Geleen, door u zonder eenig recht of titel wordt gebruikt en bewoond, onmiddellijk te ontruimen, te verlaten en met overgifte der sleutels ter vrije beschikking van ondergetee kende te stellen". Natuurlijk zal de graaf onmiddellijk aan dezen èisch voldoen HET ANTHROPOSOPHISCH KAMP „DE STAKENBERG". Ruim 1000 deelnemers. Op de Veluwe, ongeveer 15 K.M. van Har derwijk, is Zaterdag het Anthroposophisch kamp „De Stakenberg", waaraan ruim dui zend personen uit Nederland, Duitschland, Zwitserland, Oostenrijk, Engeland en Frank rijk deelnemen, begonnen. Behalve uit vele kleine tenten voor administratie, bibliotheek, inlichtingsbureau enz. zijn op het schoone landgoed „De Stakenberg" twee reusachtige tenten opgeslagenéén dient als zaal voor le zingen en voordrachten, plaats biedende voor alle duizend deelnemers, de andere is inge richt als cantine. Leiders van het kamp zijn dr. F. W. Zeijl- mans van Emmichoven, sceretaris-generaal der Anthroposophische Vereeniging in Neder land, mr. Max Stibbe, eveneens uit Den Haag, P. J. de Haan uit Uirecht en Hans Grelinger uit Amsterdam. HET NEDERLANDSCHE ESKADER TE ANTWERPEN. Blijkens een Belga-telegram heeft het ge meentebestuur van Antwerpen Zaterdag avond in het raadhuis een feestmaal aange-' boden aan vice-admiraal Quant en de officie ren van het Nederlandsche eskader. De Bel gische minister van binnenlandsche zaken Buels, de zaakgelastigde van Nederland te Brussel, ridder Huyssen van Katterdijke, de Nederlandsche consul en de vice-consul zaten mede aan. Na de gebruikelijke dronken op de weder- zijdsche staatshoofden heette de burgemees ter van Antwerpen de gasten welkom. Hij bracht dank aan Nederland voor zijn deelne ming aan de Antwerpsche tentoonstelling, en verklaarde dat er geen haat noch eenige booze bedoeling bestaat ten opzichte van Bel- gië's buur. Vervolgens hield hij een lofrede op de Nederlandsche marine. Vice-admiraal Quant legde in zijn dank woord den nadruk op de wenschelijkheid dat beide landen eerlijk en loyaal met elkander zullen omgaan. Hij dankte Antwerpen voor de hartelijke ontvangst en verklaarde er trotsch op te zijn dat hij door den koning ont vangen was en dat de kroonprins een bezoek aan het eskader heeft gebracht. Na afloop van den maaltijd bracht de mu ziek van het Nederlandsche eskader, die deel genomen had aan een fakkeloptocht, een se renade voor het stadhuis. A. L. DE GELDER Zondag is, 55 jaren oud, te 's-Hertogen- bosch overleden de hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat de heer A. L. de Gel der. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Ter erken ning van zijn uitstekende daden bij den wa tersnood van 1926 ontving hij een barret in zilver. Sinds 30 Jan. 1929 was hij lid van de rijkscommissie voor ontwatering. De heer De Gelder werd 11 Juli 1875 te Velp (G.) geboren. Het diploma als civiel- ingenieur verwierf hij aan de polytechnische school te Delft. Een drietal jaren was de heer De Gelder werkzaam als tijdelijk adjunct ingenieur van den rijkswaterstaat; in deze functie werd hem opgedragen de voorberei ding en de uitvoering van den bouw eener brug over de Oude Maas te Spijkenisse. 1 Jan. 1902 volgde zijn benoeming t ot inge nieur van den rijkswaterstaat. Achtereenvol gens was hij daarna tot 1 Jan. 1920 werk zaam als arrondissements-ingenieur te Zwolle Alkmaar en Breda. Met ingang van laatstge noemde datum volgde de benoeming van hoofdingenieur en op 1 Mei 1921 werd de heer De Gelder benoemd tot hoofdingenieur- te 's-Hertogenbosch. Gedurende zijn direc teurschap kwamen verscheidene groote wer ken tot standdaarvan mogen genoemd wor den het Wilhelminakanaal, de vernieuwing van het Moerdijlcsche Veer en tal van bruggen De teraardebestelling bepaald op Woens dag 6 Aug. op de Algemeene Begraafplaats Orthen. STORING IN HET ELECTRISCH LICHT. Geen kermis en geen radio in Friesland. Zondagavond tegen acht uur staakten te Heerenveen alle radio's. Bij onderzoek bleek, dat het prov. electrisch bedrijf geen stroom gaf. Tot bij elven zat men zonder licht en deze toestand heerschte over een zeer groot deel van de provincie Friesland. Het ongerief was groot, vooral in plaatsen, waar het ker mis was of festiviteiten gehouden werden. Als oorzaak van de storing wordt genoemd het inslaan van den bliksem op de centrale lëi- ding. DOOR DE HITTE BEVANGEN. Te Lottum (Limburg) is Zaterdagavond een 67-jarige arbeider tijdens het koren- maaien door de hitte bevangen en nog dien- zelfden avond overleden. (Het schijnt daar dan nogal heel wat war mer te zijn geweest dan het de laatste weken hier was)- WAT DE IEPZIEKTE AAN UTRECHT KOST. Bij het vaststellen van de begrooting voor het loopende jaar is daarop een post van 5000 geplaatst voor het rooien van zieke iepen en het planten van nieuwe boomen op verschillende plaatsen in de stad, waarvoor verder nog door overschrijving 3730 be schikbaar is. Tengevolge van den cmvang dien de ziekte heeft aangenomen, is dit be drag echter geenszins toereikend. Voorts zijn in vorige jaren vele gerooide boomen niet door andere vervangen, omdat toen geen cre- diet beschikbaar was en het ook wenschelijk scheen een afwachtende houding aan te ne men. Ten einde den toestand thans weder op peil te brengen, moet volgens B. en W. de genoemde post worden verhoogd. In de eerstvolgende jaren zullen telkens circa 800 boomen door andere moeten wor den vervangen. Aangezien het B. en W. voor het behoud van het stadsschoon van belang voorkomt dat het planten zooveel mogelijk gelijken tred houdt met het rooien geven zij in overweging hun nog een crediet van 16.100 te verkenen. EEN JUBILE IN DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Heden, Dinsdag, herdenkt een voor Leiden zeer belangrijke industrieele onderneming, welke ook verder in ons land en in het bui tenland groote bekendheid geniet, de wollen- dekenfabriek „De Blauwe Klok" van de fir ma Jan Zuurdeeg en Zoon haar 125-jarig be staan. Het Hbld. schrijft hierover: „De Blauwe Klok", de oudste dekenfabriek in Nederland, is thans van vader op zoon in het vierde geslacht overgegaan. Jan Zuur deeg 1783—1857 de grondlegger van de fabriek, verloor op jeugdigen leeftijd zijn vader, die een laken- en duffelfabriek had aan de Oude Vest, waar thans de Geref. kerk staat. Zijn moeder zette met behulp van den meesterknecht Picard de fabriek voort, maar toen ook zij was gestorven, begon Jan Zuur deeg op twintigjarigen leeftijd in een gebouw van C. J. Leembruggen, op den Ouden Sin gel, nabij de Zoutkeet, waarin daarvóór een bierbrouwerij genaamd „De Blauwe Klok" was gevestigd, een eigen fabriek, waarin hij behalve duffels ook dekens fabriceerde. Dat was op den 5den Augustus 1805, in den Franschen tijd, toen koning Lodewijk Napo leon regeerde, onder wiens bewind in 1808 te Utrecht de eerste tentoonstelling van Ne derlandsche nijverheid werd gehouden. Op die tentoonstelling viel den jeugdigen Leid- schen fabrikant de hoogste eereprijs ten deel een medaille, de eenige in ons land, die thans nog in het bezit van de firma Zuurdeeg is. Op de in 1820 te Gent gehouden tentoon- steling werd het product van Zuurdeeg op nieuw bekroond, evenals op tal van andere daarop volgende tentoonstellingen. De laat ste maal in 1928 op de Eerste Nederlandsche Tentoonstelling te Pretoria. De tweede leider van de zaak werd de heer P. J. Zuurdeeg, de eenige zoon van den stich ter van „De Blauwe Klok". Deze werd na zijn overlijden op 57-jarigen leeftijd hij trok in 1831 als vrijwilliger met de Leidsche Schutterij naar België in 1867 opgevolgd door zijn beide zoons, die de fabriek spoedig aan de eischen des tijds deden beantwoorden, teneinde den steeds wassenden concurrentie- geest het hoofd te kunnen bieden. Op 20 Juni 1877 den dag van de begrafenis van ko ningin Sophie werden al hun bezittingen door brand verwoest. De verzekering dekte slechts gedeeltelijk de schade. Teneinde de cliënten niet te verliezen, ook terwille van hun arbeiders, werd de fabriek op de oude plaats niet herbouwd, maar werd de deken- fabriek van de firma J. J. Krantz en Zoon, eveneens op den Ouden Singel aangekocht. Ruim veertig jaren van energieken arbeid on der W. C. en J. B. Zuurdeeg brachten de nieuwe „De Blauwe Klok" tot grooten bloei. Verouderde machines werden door nieuwe systemen vervangen; er werd gebouwd en verbouwd. In 1903 overleed de heer J. B. Zuurdeeg en zijn broer deed toen de zaken over aan zijn zoon Paul Zuurdeeg en aan den tweeden zoon van zijn overleden compagnon F. C. Zuurdeeg. De jongere generatie breidde de zaak steeds meer uit. Tal van perceelen aan den Ouden Singel werden aangekocht en zoo verrees in 1910 een nieuw gebouw, waar in tot op den huidigen dag de nieuwste vin dingen op het gebied der dekenfabricage wor den toegepast. Om gezondheidsredenen trad de heer P. Zuurdeeg in 1916 uit de zaak, ter wijl de heer F. C. Zuurdeeg als eenig fir mant „De Blauwe Klok" bleef voortzetten. Diens zoon, de heer J. B. Zuurdeeg, is reeds weer enkele jaren in het bedrijf werkzaam, dat zich niettegenstaande de groote concur rentie in een steeds toenemenden bloei mag verheugen. Voor directie en personeel van ,De Blauwe Klok" is er dan ook alle aanlei ding om het 25ste lustrum Dinsdag met op- arresteerd. Beiden zijn overgebracht naar de marechaussee-kazerne te Nieuwe-Pekela en zullen ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te Winschoten. gewektheid te vieren. DOOR EEN KRANKZINNIGE AANGEVALLEN. Een Turksch koopman die naar het zieken huis aan den Coolsingel te Rotterdam was overgebracht, teneinde van daar naar een psychiatrische inrichting te worden vervoerd heeft den verpleger die bij hem dé wacht hield met een zakmesje eenige wonden aan schou der, rug en beenen toegebracht. Een wond aan het dijbeen van den verpleger was vrij ernstig, zoodat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. RUMOER OP DEN SCHIEDAMSCHE- DIJK TE ROTTERDAM. De politie schiet. Een onschul dige gewond. Zaterdagavond is het wat rumoerig ge weest op den Schiedamschedijk te Rotterdam. Een groepje jongelui, waaronder zich een bij de politie bekende vechtersbaas bevond, heeft het een surveilleerenden agent lastig gemaakt, zóó zelfs, dat de man tot tweemaal toe ge noodzaakt was een schot in lucht te lossen. De onrustmakers zijn door de politie met de blanke sabel en den gummistok uiteengedre ven. Kort na het gebeurde meldde zich een schippersknecht bij het ziekenhuis aan den Coolsingel. Hij had een kogel in de hand ge kregen, terwijl hij op het balcon van een tram stond. De kogel is verwijderd en een onder zoek heeft uitgewezen, dat de kogel tegen een steen moet zijn afgeketst, tengevolge waarvan de schippersknecht, die met de ru moerige jongelui niets te maken had, werd getroffen. DE LOCALE KRACHTEN BIJ DE POSTERIJEN. De directeur-generaal der P. T. T. heeft aan de postale commissie van overleg doen mede- deelen, dat, aangezien de locale krachten een onderdeel vormen van het op arbeidsovereen komst in dienst genomen-personeel en aldus het overleg over locale krachten deel uitmaakt van het overleg met het personeel, dat op arbeidscontract in dienst is genomen, hij deze aangelegenheid bij de regeering aanhangig zal maken. Hij kan daarom geen aanleiding de regeering te nemen beslissing, zijn aan de vinden om, in afwachting van de 'hierop door commissie kenbaar gemaakte standpunt te herzien. VELDWACHTER IN EEN HINDERLAAG GELOKT. Met messen gestoken. In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks één uur, bekeurde de rijksveldwachter Ubels te Alteveer, gemeente Nieuwe-Pekela, een drietal personen wegens een visscherijwet- overtreding. Een dezer personen vervoerde n.1. een vischzegen op zijn rijwiel, welk visch- net door den veldwachter in beslag werd ge nomen. Korten tijd daarna, aldus deelt De Crt. mede, vervoegde zich een der betrokken personen aan den woning van den rijksveld wachter, voorgevende dat zij op den Onst- wedderweg aldaar lastig werden gevallen door een beschonken persoon. De rijksveld wachter begaf zich naar de aangeduide plaats en werd plotseling door twee personen van achteren aangevallen en in den langs den weg loopende sloot geduwd. Vervolgens werd hem door een der aanvallers terwijl de an dere hem vasthield een viertal messteken in rug en schouders toegebracht. Ubels werd doo Dr. Nanninga van Nieu we-Pekela verbonden, die de wonden niet le vensgevaarlijk achtte. De mishandelde rijks- v ldwachter heeft zijn aanvallers herkend. Het zijn de gehuwde gebroeders Ki. en L. Kuiper, beiden fabrieksarbeider te Nieuwe- Pekela. KL werd nog dienzelfden nacht door de marechaussee van Nieuwe-Pekela van zijn bed gelicht, terwij' ir. den loop van Zondag morgen de andere dader, L., door de rijks- en gemeentepolitie van Oude-Pekela werd gö* INBRAAK DOOR 'T PERSBUREAU VAS D1AZ. 't Gebeurde een dezer dagen bij storm ach tig v/eer en regen, dat jes avonds, toen het reeds donker was, een bewoonster van de Ockenburgstraat in Den Haag vreemde ge luiden hoorde in de woning harer buren welke afwezig waren en middernacht thuis zouden komen. Bij aandachtig luisteren, kwam zij toch tot de overtugiing geluiden te ■hooren en dat het wel degelijk mannenstem men waren, zoodat zij kippenvel over het ge- heele lichaam kreeg. Zonder talmen besloot zij dan ook de naaste buden te waarschuwen, zoodat spoedig een post van mannen en vrouwen aanwezig was. Een der mannen trok de stoute schoenen aan., keek ovre de 'heining en zag zoowaar een der ramen open geschoven; 't liet dus geen twijfel over of er waren personen binnen. Vier mannen klom men dan ook over de heining en verschaften zich door het openstaande raam toegang naar binnen. Nauwelijks binnen zijnde, werd 't doodstil. Vastbesloten de inbrekers dood of levend in handen te krijgen, werd de voor kamerdeur opengetrokken en een doordrin gend: „Hé daar, hande op!" klonk door de stilte. Na eenige seconden kwam evenwel de leuke oplossing en klonk fier door de kamer: „Hier is 't persbureau Vas Diaz te Amster- dam". Het bleek, aldus de „Res.bode", dat de be woners juist een radiotostel hadden gekocht en dit nog niet gewoon zijnde, bij het verla ten hunner woning, vergeten hadden het toe stel af te zetten. De zenuwen waren spoedig gekalmeerd en de rust weer volkomen her steld. JAPANSCH BEZOEK IN DEN HAAG. Begeleid door den heer Shojiro Ohtaka, zaakgelastigde van Japan te 's-Gravenhage, die hem tot Roosendaal was tegemoet ge reisd, zijn gisteravond om 6 uur 5 min. met den Puilmanntrein prins Takamatsoe en prin ses Kikioko, met wie hij 4 Februari j.I. in het huwelijk trad, aan het Hollandsche Spoor station in de residentie aangekomen. De prin ses droeg een prachtigen ruiker bloemen. Het Japansche paar werd bij de koninklijke wachtzaal de trein kwam voor deze ge legenheid op dit bijzonder perrongedeelte aan officieel begroet, in de eerste claats namens de koningi ndoor graaf Du Monoeau, grootmeester van Harer Majesteit's huis en opper-ceremoniemeester. Vervolgens werd het echtpaar namens den minister van1 buiten- landsche zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blok land, begroet door jhr. mr. Rendorp, referen daris, chef der directie van het protocol aan het departement van buitenlandsche zaken. Verder waren ter begroeting aanwezig alle leden van het Japansche gezantschap te 's- Gravenhage met hunne dames; de consul van Japan te Amsterdam, baron Sweerts de Landas Wyborch; de gezant van Brazilië te 's-Gravenhage, de heer Leite Chermont, en zijn echtgenoote, en voorts eenige dames en heeren, behoorende tot de Japansche kolonie in ons land. Voor vandaag staat een bezoek aan eenige merkwaardigheden in Den Haag op het pro gramma KORTF BERICHTEN. Minister De Geer is na een kort verblijf in Gelderland naar het buitenland vertrokken. De prins is hedenmiddag per auto van Soestdijk te 's-Gravenhage aangekomen. Zaterdag was het honderd jaar geleden dat de tapijtfabrieken van de firma v/h Tijmen de Wit en Zonen te Hilversum werden opge richt. In een der fabriekslokalen werd het feest herdacht. Van hun belangstelling in dit jubileum deden o.m. blijken burgemeester Lambooy, de gemeente-secretaris en de wet houders. GASMASKERS VOOR HET LEGER. Oprichting Indische gas-school ver- wacht. Naar de „Loc." verneemt is de commissie voor proefnemingen met gasmaskers er in ge slaagd door een der rubberfabrieken een gas masker te doen samenstellen, dat beant woordt aan de eischen, welke aan een zooda nige inrichting voor beveiliging op het slag veld, moeten worden gesteld. Er zijn reeds op ruime schaal proeven genomen met het nieuwe masker, dat naar alle waarschijnlijk heid binnen betrekkelijk korten tijd bij het Indische leger zal worden ingevoerd. Het gasmasker bestaat naar men weet uit het eigenlijke masker, een verbindingsbuis en de vullingsdoos. De taak der vulling is, de giftige gassen en nevels te ontgiffen. Uit den aard der zaak is de samenstelling der vulling geheim. Wel kan worden meege deeld, dat na zeer uitvoerige proefnemingen, waarbij o.m. het hoofd van den militair- pharmaceutischen dienst, kolonel Van Giffen, een zeer werkzaam aandeel heeft gehad, een zoodanige samenstelling is verkregen, dat die in Indië uit daar aanwezige bestanddeelen kan worden samengesteld. Aan de invoering zal vermoedelijk vooraf gaan de vorming van een groot aantal gas- officieren. De opleiding dezer officieren zal in het vervolg niet meer zooals tot nog toe het geval was te Utrecht plaats hebben, doch zal geschieden aan een op Java op te richten gasschool. EEN RAMP TE TARAKAN Geweldige passarbrand. In het Chineesche kamp te Tarakan (Bor- neo) is de geheele passar afgebrand. 1500 personen zijn dakloos geworden. De schade bedraagt meer dan een millioen gulden Per soonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen Onder de afgebrande gebouwen zijn de opiumverkoopplaats en het pandhuis. -Voed sel is in voldoende mate aanwezig, terwijl de loodsen van de Bataafsche Petroleum Maat schappij voldoend onderdak leveren voor hen wier huizen verbrand zijn. Dit is de grootste ramp, die bij menschen- heugenis Borneo getroffen heeft. De installa- Aanwezig aan het Bureau van politic Langestraat en aldaar te bevragen op alk» werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol» gende voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 1, 2, 3 en 4 Augustus 1930: Por. temonnaie met inhoud; zangboekje; doos ei- garetten; muts; dainestasch met inhoud* sleutels; handschoenen; banden van man tels en jassen; japonceintuurtjes. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen, de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 1, 2, 3 en l Augustus 1930: Belastingmerk in étui, Siegers, St. Anthouiusstraat 1; portemon! naie inh. portretje en geld, S. Koppes Schouw Akersloot; rozenkrans, J. Hazes' Koorstraat 29; kinderportemonnaie met in! houd, P. v. d. Heijden, Hof 6; kinderwagen- zeiltje, J. Roobeek, Laat; bal, de Groot Baanstraat 22; kerkboekje, G. Wayboer' Houttil 48; ringetje, B. Kommer, Payglon 16; hondepenning. Buter, Baanpad 11; bron zen medaille, S. Vroom, Tulpstraat 13a- 100de muts, N. Dolle, Nieuwesloot 27; 3 zak! doekjes, J. Willenborg, Mient 25; daraes- portem. met inh., Schoenmaker, Velserstraat 6 Haarlem; gummimantel, J. Stokman, Fa- brieksweg 8; kindertaschje, H. de Wolf Oranjestr. 9, Helder; rozenkrans in étui, v. Veen, Baansingel 37; damesportemonnaie met inhoud, G. Keijsper, St. Annastraat 5* manchetknoop, J. Koot, Vrouwenstraat i' badmuts, M. J. Poortenaar, Doelenstraat 11 papiertje met geld, M. J. Poortenaar, Doe! lenstraat 11horlogeketting, C. Klaver, Hei- loërdijk 31; leege kolenzakken, B. W. de Groot, Stuartstraat 100; rozenkrans, G Waaiboer, Houttil 48; paar bretels, B. W. de Groot, Stuartstraat 100; zwarte kous knecht brugwachter Friesche brug; regen! mantel, B. van Winsum, Bergerweg 126. Wanneer men weder in het bezit is van hei verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po- litie. Weest voorzichtig nut vuur in bosch en heide STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. 1 Bengkalis, thuisreis, 3 Augustus te Genui. Johan de Witt, thuisreis, 2 Augustus v. Ge- nua. Roepat, thuisreis, 2 Augustus v. Pt.-Said. J. P. Coen, 2 Augustus v. A'dam te Batavia Poelau Laut, 4 Augustus v. A'dam te Batavia Poelau Tello, 2 Augustus v. Batavia n. Am sterdam. Talisse, uitreis, 4 Augustus te Pt. Said. Kon. Ned. Stromb. Maatschappij. Agamemnon, 3 Augustus v. Calamati te P> raeus. Astrea, 1 Augustus v. New-York n. Port au Prince, Venezuela en Cura$ao. Aurora, 2 Augustus v. Napels n. Catania. Boskoop, 2 Augustus v. Hamburg te Antw. Erato, 2 Augustus v. La Pallice n. A'dam. Euterpe, 3 Augustus v. Amsterdam te Stettia irene, 3 Augustus v. Malaga te Cartagena, Mars, 2 Augustus v. Lissabon n. Cadiz. Odysseus, 2 Augustus v. A'dam te Kopenh. Orestes, 3 Augustus v. Rott. n. Algiers. Perseus, 1 Augustus v. Bari te Calamata. Pluto, 2 Augustus v. Stettin n. A'dam. Stella, 3 Augustus v. Bourgas te Varna. Telamon, 2 Augustus v. Torrevieja n. Carta gena. Titus, 3 Augustus v. Hamburg te Bremen Ulysses, 2 Augustus v. Algiers n. A'dam. Vesta, 2 Augustus v. Volo n. Salonica. Tarneveld, 1 Augustus v. Curagao n. Cristo« bal. lïrion, 4 Augustus v. A'dam te Kopenhagen. Cottica, thuisreis, wordt 7 Augustus te Am* sterdam verwacht. Crijnssen, 3 Augustus v. A'dam te Hamburg, ■felder, 2 Augustus v. Cristobal n. Curagao. Venezuela, 2 Augustus v. Cristobal n Pto. Columbia. Kon Holl. Lloyd. "landria, uitreis, 3 Augustus v. Porto. Rotterdamsche Lloyd. Patria, thuisreis, 3 Augustus v. Pt. Said. Sibajak, thuisreis, 4 Augustus v. Sabang. Holland—Amerika-Lljn. Eamdijk, Pacifick.-Rott., 3 Augustus v. St Thomas. Lochkatrine, Pacifick.-Rott., 3 Augustus te Londen. Statendam, Rott.-N.-York, 2 Augustus Ui Southampton. HollandAfrika-Lijn. Grijpskerk, thuisreis, 2 Augustus v. Pt. Said. Jagersfontein, 2 Augustus v. Antw. n. Ham burg. Nias, thuisreis, 2 Augustus v. Marseille. Rietfontein, thuisreis, 1 Augustus v. Kaap» stad. Springfonteni, 2 Augustus v. East Londen n, Durban. Rijperkerk, uitreis, 3 Augustus te Beira. Holland—Oost-Azië-Lijn. Alderamin, thuisreis, 2 Augustus v Wei-hat» Wei. Gemma, uitreis, 2 Augustus v. Colombo. Oldekerk, uitreis, 4 Augustus v. Yokohama. Oostkerk, 4 Augustus v. A'dam n. Hamburg- HollandAustralië-Lijn. Almkerk, uitreis, 2 Augustus te Sydney. Almkerk, uitreis, 2 Augustus te Adelaide. Arendskerk, 1 Augustus v. Whyalla n. Ade» laide. Holland—Britsch-Indië-Lijn. Andijk, thuisreis, 3 Augustus v. Oran. Koudekerk, thuisreis, 2 Augustus v. Kurra* chee. JavaNew-York-Liin, Merauke, 2 Augustus v. Java te N- York. Deli, 3 Augustus v. New-York te Batavia. Soemba, 2 Augustus te Jacksonville. Kon. Paketv. Maatschappij. Toba, 3 Augustus v. Rott. te Batavia. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alchiba, 4 Augustus v. Hamburg te Antwer, pen. Stoomvaart Mij. Oceaan. Phrontis, 4 Augustus v. A'dam n. Londen. Laomeron, Japan-Rott., 3 Augustus v. Shang* _5- hai. tie van de Bat. Petr. Mij. heeft geen schade Emzetco-Lijn. Ali. geleden. De oorzaak is gelegen in de ontplof- Jonge Anthony, 2 Augustus v. Tunis n. AH fing van een gasolinelamp, cante i

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8