r Filmnïeuws. Buitenland Luchtvaart Marktberichten 1 KOEDIJK (Juli). Geboren: Pieter, z. v. Jan Krap en van iMida Schrijver; Elezibeth Johanna, d. v. Petrus Bijpost en van Catharina Sophia Meijering; Grietje, d. v. Gerrit de Wit en van Margaretha Johanna Nottelman. Overleden: Geene. Gehuwd: Geene. SINT PANCRAS (Juli). Geboren: I>irk, z. v. Jacob Bus en Antje Wonder. Ondertrouwd: Klaas Cornelis Troostheide en Trijntje Jantje de Ruiter. Overl eden: Antje Biskanter, 74 jaar, wed. v. Willem Booy. Anna Cornelia ten 'Have, S3 jaar, wed. v. Pieter Tegel. OUDKARSPEL (Juli). Geboren: Johannes z. van ITi. Rijkes en M. Loos. Anna d. van C. Put en C. Com mandeur. Getrouwd: R. R. Neumann en M. Die- leman. Overleden: Bregje Hillegonds, echtg. van K. Schuit, 64 j. NEDERLANDSCIIE KLANK- FILïvEN. Een belangrijke onderneming. Men schrijft aan het Haarl. Dagblad: De Paramount-fabrieken zijn voornemens klankfilmen voor Nederland te gaan maken. Een te Parijs wonende Hollander heeft met Paramount een contract gesloten om alle klankfilmen te adopteeren voor Nederland. In September zullen de eerste films al ge reed zijn Het Nederlandsche taalgebied is misschien niet heel groot, maar het afzet-gebied is wel aanzienlijk. Denken we slechts aan onze ko loniën. Met Nederlandsche klankfilmen haalt men voorts een groot publiek naar zich toe, dat bij Engelsche of Duitsche teksten thuis zou blijven, wegens het niet-begrijpen, of de zwijgende film zou prefereeren. En laten we nu eens aannemen, dat men in den beginne er op zou toeleggen, omdat lang nog niet al le bioscopen in Nederland over de installatie beschikken om een klankfilm te demonstree- ren, wat doet dat er toe? Het is even een kwestie van „uitzingen", maar ondertusschen nestelt men zich in een land, verzekert men er zich een afzetgebied, en maakt men voor de toekomst een concurrentie onmogelijk. Ziet- daar in enkele woorden geresumeerd, hetgeen overwogen en besproken is, vóór werd over gegaan tot het maken van een Nederlandsche klankfilm. Het eerste product dar, voor Nederland is de film van Byrd's Zuidpool-expeditie. De film is ter plaatse opgenomen en de opera teur die zich aan boord van het vliegtuig be vond, op het mement dat Byrd en zijn met gezellin over de Pool vlogen is er in geslaagd 'cm de meest heldere opnemingen te maken. Nu komt de tekst. Het historische document moet onvervalscht zijn, en daarom gaat men niet Byrd voor Nederland in het Neder landsch laten spreken, zelfs niet in het Ame- rikaansch, omdat Byrd ook niet voor de film heeft gesproken tijdens den tocht, maar de opschriften, welke in een film zoo hinderlijk zijn worden vervangen door de stem. Het is alsof een ooggetuige de beweging van het oogenblik bespreekt, hardop zijn opmerkin gen maakt. Als de tocht is volbracht, en men Byrd ziet en zijn pilote, die elkaar lachend de hand schudden, dan hoort men ook dat wat op beider gelaat leesbaar iszie zoo, dat zaakje is voor elkaar. En 't is opmerkelijk welk een levendigheid dat aan de film geeft Maar nu komen we aan de vermaaks-film Daar wordt de zaak natuurlijk ingewikkel der. Men kan nu wel botweg aan het verta len gaan, maar het doel met de klankfilm moet juist zijn, om zoo natuurlijk en natuur getrouw mogelijk het gegeven tot 't publiek te brengen. Wij zullen niet te lang stilstaan bij de vele moeilijkheden welke zich hier soms voordoen, hoe men verplicht is een tekst ge heel te wijzigen, opdat de situatie duidelijk en helder wordt voor het publiek voor het welk het bestemd is. Laten v/e eens een voor beeld noemenwanneer men een meneer zou zien die „cordon s.v.p." roept, bij het veria ten van een huis, dan zou een vertaling „het koord, alsjeblief" nonsens zijn. Daar moet men dus in het scenario gaan knippen en wij zigen. Daarbij moet men rekening houden met den tijd. Het gesproken woord moet de actie begeleiden of omgekeerd, en 't wordt dus een tellen en uitmeten van seconden. 't Moeilijkste van alles wordt de vertolking door Nederlandsche artisten. Er wordt be weerd, dat de groote Nederlandsche acteurs zijn heengegaan en dat er geen andere, ge lijke krachten voor in 'de plaats komen. Er bestaat inderdaad een groote moeilijkheid om een Nederlandsch ensemble samen te stellen en 't in Saint Maurice (het Fransche Holly wood, waar het studio van de Paramountfa- brieken gevestigd is) te laten komen om de geadopteerde teksten te speldh. Maar moei lijkheden zijn daar om te worden overwonnen en de organisaties zijn overtuigd dat zij uit sluitend met Nederlandsche acteurs en actri ces toch iets zeer honorabels zullen maken. De ervaring heeft geleerd, dat menig groot acteur absoluut ongeschikt is voor de film, en omgekeerd. Daarom meet men zich niet blind staren op klinkende namen, maar een zorg vuldige keuze doen uit allen. De Hollywood Revue, f Deze schitterende revue-film, die thans het succes is van Amsterdam in het Theater Tu- schinski is van een bijzonder genre waar men zich bij het zien, wel goed rekenschap van moet geven. Het is een film zonder verhaal. Zij bestaat uit een twintigtal scènes, die geen yerband met elkaar houden. Het contact tus schen de verschillende tafrcelen wordt tot stand gebracht door de beide conferenciers 'Jack Benny en Conrad Nagel, die telkens met een kort woord inleiden, wat komen gaat. .Vooral zij, die vele filmartisten goed kennen, zullen van de diverse scènes genieten. John Crawford danst en zingt, Charles King is als zanger uitstekend in Your mother and mine, en in de finale Conrad Nagel, Anita Page. William Haines en Bessie Love wisse len elkander dan af in boeiende scènes. Stan Laurel met Olivir Hardy zorgen voor komi sche intermezzo's, terwijl Buster Keaton als Egyptische danseres allerdwaast is. Prachti-1 ge nummers zijn de Russische danseres met haar drie partners, het optreden van de Brox-sisters en de overweldigende gekleurde finale van het Russische ballet. Een zeld zaam schouwspel. Wat de mannelijke en vrouwelijke trio's in het tweede deel in 't ko mische genre geven is verrassend. Wat men van het populaire „Singing in the rain" ge maakt heeft, is iets geheel aparts. Het groote succes. Het geheel is een Show-film, zonder weerga. Ook voor Alkmaar is deze film «jfge sloten. NEDERLANDSCHE GELUIDS FILMEN. Het is eigenaardig, maar met het opkomen van de geluidsfilm, is in ons land meer en meer de vraag naar Nederlandsche films naar voren gekomen. Want eigenlijk zouden wij met evenveel recht vroeger om Neder landsche stomme films geroepen kunnen heb ben. We hebben die wel gehad; maar we heb ben eigenlijk nooit een goede Nederlandsche film gehad. En de oorzaak daarvan was niet ver te zoeken. De filmindustrie, de groote Duitsche en Amerikaansche ondernemingen, konden, wilden niet, een Nederlandsche film maken, die waarschijnlijk slechts in Neder land afzet zou vinden. En er bleef dus niets anders over dan met eigen krachten een film te draaien. Spelers hadden wij waarschijn lijk wel voldoende. Maar met spelers alleen maakt men geen goede film. En het ontbrak ons ten eenen male aan een organisatie, aan inrichtingen enaan regisseurs die wis ten wat een film is. En nu zijn er weer nieuwe plannen om hier in ons land films te maken. De vertegenwoor diger van een fabriek van camera's en projec tietoestellen voor huiselijk gebruik, wil hier in ons land films gaan maken; Nederland sche geluidfilms. Veel vertrouwen hebben wij, en met ons anderen, niet in deze plannen. En ook dit zal wel weer op een fiasco uitloopen. Waarvandaan moet dan de redding komen? Van een verbinding van Nederlandsche spe lers, een Nederlandsch scenario, met een buitenlandsche film organisatie. En wij weten dat b.v. de Duitsche filmindustrie zeker gene gen zou zijn een goede Nederlandsche film, met onze bekendste en beste artisten te ma ken. Van Amerika behoeven wij1 in dit opzicht niet te veel te verwachten. Vooral wijl de mentaliteit daar toch geheel anders is dan hier te lande. Amerika is sinds eenigen tijd bezig z.g Europeesche films te maken; Spaansche films, Fransche en Duitsche films. En het resultaat is meer dan treurig. In ons land heeft een exemplaar van deze productie geloopen bij een z.g. Duitsch film, waarin door ieder der medespelenden gebroken Duitsch werd gesproken, waar de heldin sprak als een schoolmeisje dat haar les amper kent, zich zelf verbeterend, struikelend over haar woorden. En met een gebarenspel dat niet veel weg heeft van de gedragingen van een Europeesch meisje. In Duitschland ligt bij een van de groote filmimiporteurs de copy van een z.g. Duit sche film in Hollywood opgenomen. In een van de dramatische scènes zegt de heldin daar: „Wer hat Sie geordert, Policeman?" En een vertooning van een dergelijke film in Berlijn zou een fiasco, misschien een lach succes zijn. Amerika kan films maken, kan goede amu sementsfilms maken; maar voor wie de Ame rikaansche mentaliteit kent staat het vast dat Amerika nimmer werkelijke Europeesche füms zal maken. En voor een Nederlandsche film hoeven wij onze hoop niet op Holly wood te vestigenof er komt niets, of een pa rodie van een Nederlandsche film. Wij moe ten zelf aan het werk, maar met behulp van de beste techniek, onder leiding van de beste iegisseurs. Alleen opjdie wijze kan er iets goeds groeien. OPSTAND IN EEN NEW-YORKSCHE GEVANGENIS. Op Wellfare-Island, in het hartje van New York, is een opstand uitgebroken waar aan ongeveer 100 gevangenen deel namen. De politie heeft den toestand in handen Tien gevangenen zijn tot dusver gewond. COMMUNISTISCHE SAMENZWE RING TEGEN DE REGEERING VAN CUBA. Talrijke personen gearres teerd. In verband met de ontdekking van een sa menzwering tegen de regeering van Cuba, welke samenzwering van communistischen aard zou zijn, zijn te Havana 70 personen gearresteerd, o.w. een aantal Chineezen en Spanjaarden. De geheime politie zou bij de huiszoekingen, die in aansluiting op de ar- xestaties volgden, een groote hoeveelheid pro pagandamateriaal en een uitvoerige brief wisseling met Moskou hebben ontdekt. TWEE-EN-ZEVENTIG. In 't Verloren Hoeksken van Het Laatste Nieuws, het Brusselsche blad, schrijft Nele Klauwaerdinne: Toen de Vesuvius aan 't ronken was, en elk vluchtte, wat zal de angst geweest zijn van de moeders, die zichzelf vergeten, en den angst dragen van al hun kinderen. Hun verdriet is de som van allemans ver driet, en dan nog veel meer. En wat zullen zij, de moeders, gedaan heb ben om hun kinderen te beschermen. Al wat alleman heeft gedaan, te zamen, en dan nog veel meer. We zullen het nimmer weten. Maar den moed van die moeder te Melfi kennen we nu toch. Van die ééne. De grond blafte. Het huis viel in. Alle deu ren en ramen waren gesloten door puin. Te ontkomen was onmogelijk. En 't kind lag in de wieg. De gravers en redders hebben die moeder in het puin van haar huis ontdekt, met, in haar armen, de wieg van haarmeisje. Zij stond er over gebogen en kreeg steenen en kalk op haar rug. Haar lichaam was een scherm. Zou zij verroerd hebben dan kwa- m^?.. e frakken en scherven op het kind. Zij heeft niet verroerd. Twee-en-zeventig uren heeft zij alzoo ge wacht, in die houding. Twee-en-zeventig uren. Dat kan alleen een moeder. Waar haalt zij die kracht? een meer zij en één Se~ Mijn moeder, zegt CSeltje Quaefeniene, gaf mij, als ik klein was. eiken Zondag frank. Ik ben nu getrouwd, en bezit veel c dan ooit mijn moeder heeft gehad. Als mij komt bezoeken of ik naar haar toe ga 't is Zondag, dan stopt zij mij nog altoos frank toe. Daar, voor uw Zondag, kind, lijk vroeger. Mijn moeder, zeg ik dan, kwam nooit van de markt of van een reis terug, of zij had snoepjes mede. En nu nog, als zij komt, dan komt er uit haar handtasch een grauw zak je, met snoep er in, gewone zwarte bollen, uit den volkswinkel, 't Zijn de beste, kind, zegt zij, die er zijn. Wat Cieltje's moeder dien frank doet geven en mijn moeder dat zakje deed de moeder uit Melfi, gebogen staande over de wieg van haar kind, die zij in haar armen hield, twee- en-zeventig uren lang. Twee-en-zeventig. PER ONDERZEEER NAAR DE NOORDPOOL. Sir Hubert Wilkins heeft te Philadephia den Amerikaanschen onderzeeër O. 12, die welwillend op gemakkelijke voorwaarden door de Amerikaansche Marine te zijner be schikking is gesteld, geïnspecteerd. De O. 12 ligt op de marinewerf te Philadelphia en zal daar volgens aanwijzing van Wilkins ver schillende veranderingen ondergaan, opdat de duikboot geschikt worde voor het doel, waarvoor Wilkins haar wenscht te gebrui ken, n.1. het maken van een Poolreis, waar van een groot gedeelte van het traject za' worden afgelegd onder water, onder de ijs barrière. Wilkins hoopt op deze wijze via Spitsbergen door open zee en onder het ijs door de Behringstraat te bereiken. Aan boord van de O. 12 zal voor een jaar pro viand worden meegenomen en brandstof voor het afleggen van een afstand van 7000 mijl. De bemanning zal bestaan uit 18 koppen. Aan den boeg van den onderzeeër zal een installatie worden aangebracht, waardoor het mogelijk zal worden door een ijslaag van 12 voet dikte heen te rammen. VLEESCHVERGIFTIGING IN POOLSCH REGIMENT. 65 infanteristen in het ziekenhuis opgenomen. Te Wilna werden honderd1 soldaten van het daar gedetacheerde garnizoen' van het 16e regiment infanterie plotseling ongesteld. 65 infanteristen werden zoo ernstig ziek dat ze in ziekenhuizen moesten worden opge nomen. Bij onderzoek bleek de vergiftiging te zijn veroorzaakt door het eten van slecht vleesdh GROOTE JUWEELENDIEFSTAL. De daders gearresteerd? De politie te New-York heeft een groote juweelendiefstal, gepleegd in het huis van Oh. Hurst ontdekt en is de daders op het spoor, of heeft deze reeds ingerekend. De die ven schijnen voor een waarde van 80.000 dollar aan juweelen te hebben gestolen. De politie weigert nadere bijzonderheden mede te deelen. EEN DORP DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Vijf personen door den bliksem gedood. Een hevig onweer, zooals men slechts zel den heeft meegemaakt, heeft gisteren boven Oost- en Zuid-Franrijk gewoed. In Savoye werd een klein dorpje met slechts 450 inwo ners door den bliksem getroffen. Eenige hui zen vlogen in brand en weldra was 't geheele plaatsje met alle daar staande gebouwen in de asch gelegd. De omgeving is, tengevolge van den hevigen regenval over een opper vlakte van ongeveer 70 vierkante K.M. over stroomd. Een 23-jarig meisje, dat op het veld werkzaam was toen het onweer uitbarst te, werd door d enbliksem gedood. Van een man, die in de buur* stond te visschen, werden door den bliksem alle kleeren afgerukt en hij werd zoo zwaar gewond, dat hij reeds na eenige minuten overleed. Te Rouffiac werd een groepje landarbeidsters door het onweer verrast. Twee hunner werden door den blik sem getroffen en gedood. Ook te Malon werd een persoon door den bliksem gedood. NIEUWE GOUDVELDEN ONTDEKT. Te Tarnagulla in Australië, staat Victoria, is goud ontdekt. Men heeft er eenige nuggets van 30 ons gevonden.. Naar het betrokken gebied is een rush ont staan van goudzoekerse die een claim trach ten te bemachtigen. Reeds zijn 250 claims af gepaald. De meeste „prospectors" komen met automobielen naar de vindplaats toe. SNELHEIDSRECORD VOOR DAMES- PILOTEN. De vliegster Florence Barnes, een bekende figuur in de Society van Los Angelos, heeft het damessnelheidsrecord voor vliegtuigen op haar naam gebracht door met haar machine een gemiddelde snelheid te bereiken van 196.16 mijl (314 K.M.) per uur. VAN DIJK NAAR DE PHILIPS FABRIEKEN. De Amerika vlieger van Dijk en echtge- noote, Stannage, de marconist van de „Southern Cross" en de heer Smits van de Fokker Fabrieken zullen heden een bezoek brengen aan de Philips fabrieken te Eindho ven De heer Kingsford Smith is door ziekte verhinderd. DE OPERATIE VAN KINGSFORD SMITH. De toestand bevredigend. Kingsford Smith, die gisternacht geope reerd werd aan blindedarmontsteking, heeft gisteren een zeer rustigen dag gehad en zijn herstel neemt een volkomen normaal ver loop. Het Hbld. weet hier nog het volgende van te melden: Kingsford Smith heeft den heelen dag ge slapen, heeft bijna geen pijn en geen noe menswaardige temperatuursverhooging. De Engelsche minister voor Luchtvaart heeft naar zijn toestand doen informeeren en hem gevraagd, wanneer hij naar Engeland hoopt te komen. Het schijnt vast te staan bij Kings ford Stnith, dat er van een vlucht naar Australië dit jaar niets zal komen en dat hij dat beter uit kan stellen tot het volgende jaar en nu den raad van den dokter op te volgen door de rustkuur aan boord van een schip als zijn lot te aanvaarden. Stannage, die Vrijdag in Engeland moet zijn, komt Maan dag en Van Dijk komt Zondag een kort be zoek brengen. Overigens is de patiënt voor- loopig nog van de buitenwereld afgesl&ten Toestand uiterst gunstig. Naar wij vernemen is de toestand van Kingsford Smith uiterst gunstig. De patiënt is reeds weer in staat om Te lezen. De dokto ren zijn van meening, dat hij over een week het ziekenhuis weer zal kunnen verlaten. Hij zal dan nog eenigen tijd bij den publicist Dr. H. W. van Loon te Veere doorbrengen om weer geheel op krachten te komen. Hierna zal hij waarschijnlijk weer naar Amsterdam ko men. DE MOGELIJKHEID VAN TRANS ATLANTISCHE LUCHTSCHEPEN DIENSTEN. iHet Britsche Ministerie voor Luchtvaar: heeft van de R. 100 bericht ontvangen, dat de herstelwerkzaamheden aan het luchtschip waarschijnlijk heden voltooid zullen zijn. Het luchtschip zal met een aantal Canadeeschc persvertegenwoordigers en luchtvaartoffi eieren een vlucht maken over Toronto en Ottawa alvorens naar Engeland terug te keeren. De constructeur van de R. 100 hield tijdens een lunch te Ottawa, waaraan ook de gouver neur-generaal van Canada deelnam, een rede, waarin hij pleitte voor een vasten dienst tusschen Engeland en Canada door middel van luchtschepen. Er kunnen luchtschepen gebouwd worden met een gemiddelde snel heid van 135 K.M. per uur, die in staat zijn brandstof mede te nemen voor een vlucht van 9600 K.M. en bovendien 100 passagiers kun nen vervoeren, terwijl zij nog 10 ton gas aan boord kunnen meenemen. Dergelijke luchtschepen zouden een vasten dienst tus schen Engeland en het Amerikaansche vasteland kunnen onderhouden, waarbij zij over de reis naar de nieuwe wereld 2Y dag zouden doen, over de terugreis waarschijnlijk minder dan twee dagen. DE AVIATEUR LA CIERVA PRO BEERT OPNIEUW HET KANAAL OVER TE STEKEN. De Spaansche aviateur La Cierva is gister morgen om 7 uur 6 van Lympne vertrokken, aan boord van een helicoptère, welke voor zien is van een 80 P.K. motor, de bestem ming is Saint Inglewert en Parijs. Dit is Cierva's tweede poging om met een dergelijk toestel het Kanaal over te steken. HET NIEUWE DUITSCHE ZEPPELIN-LUCHTSCHIP DE L.Z. 128. De heer A. Höhle, de bekende luchtvaart specialist alhier, schrijft ons over het nieuwe Zeppelin-luchtschip het volgende: Een ieder, die de „Graf Zeppelin", met het bouwnummer L.Z. 127 met eigen oogen aan schouwd heeft, kan zich nauwelijks een be grip vormen van hetgeen in de laatste jaren bereikt werd op het gebied van luchtschepen- bouw. Dit luchtschip is echter het eerste van een geheele serie en wordt thans reeds opgevolgd door de L.Z. 128. Dit nieuwe Duitsche luchtschip wordt uit gerust met 8 Maybach-motoren, elk van 12 cylinders, met een gezamenlijke capaciteit van 4240 P.K. De motoren worden in vier motor-gondels ondergebracht. (De „Graf Zeppelin" heeft maar 5 motoren met tezamen 2650 P.K.). Daardoor zal een grootere snel heid bereikt kunnen worden van ongeveer 140 tot 150 K.M. per uur. De afmetingen van de L.Z. 128 worden: 228 meter lang en 38 meter hoog, met 145000 M3 ruimte-inhoud, zoodat dit lucht schip de Engelsche luchtschepen R. 100 en R. 101 met eenige tienduizenden kub. meters overtreft. De vorm van het nieuwe luchtschip wordt meer langwerpig dan die van genoemde En gelsche luchtschepen. Het interieur en de ka mers voor passagiers komen te liggen bin nen in den romp, meer naar het midden van het luchtschip. Alleen de commandobrug en het stuurruim blijven voor in den gondel, zooals bij den „Graf Zeppelin". De L.Z. 128 zal waarschijnlijk 80 passa giers kunnen vervoeren met circa 10.000 K.G. ading aan boordhet zal op zijn vroegst in iet midden van den zomer-1931 gereed ko men. Iets nieuws in dit luchtschip zal zijn een rook-cabine, zoodat men bij zijn overtocht naar Amerika rustig zijn pijp, sigaar of si garet kan rooken, hetgeen totdusverre op 'uchtschepen verboden was. Het is n.1. den architect, prof. Breuhaus uit Düsseldorf ge lukt een plan te maken voor een brandvrije en afgesloten rook-cabine. Dr. Hugo Eckener is er van overtuigd, dat de wedstrijd in het bouwen van luchtschepen tusschen Amerika, Engeland en Duitschland in de komende jaren onverwacht groote af metingen zal aannemen. Het uitgangspunt voor de trans-atlanti- sche Zeppelindiensten, respectievelijk ver- trekhaven, blijft voorloopig Friedrichshafen a. B. De „Graf Zeppelin" heeft van September 1928 tot November 1929 vijftig vluchten ge maakt, waarbij 1574 passagiers, (buiten de bemanning) en 4882 K.G. post werden ver voerd. De afgelegde route bedroeg 116985 K.M. (d.i. een afstand 31/2 maal rond de aarde). Deze afstand werd afgelegd in 1186 uur 20 minuten, den. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Aug. 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Aug. 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 268 vette kalveren, le kw. 0.961.05; 2e kw. 0.88—0.94 en 3e kw. 0.800.86; 48 Nuchtere kalveren 1219; 510 Varkens, vleeschvarkens 190-110 K.G.) 0.700.71, zware var kens 0.72f. 0.74; vette varkens 0.70— 0.72 per K.O. slachttgewicht Een enkel» boven noteering. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Aug. >30. Langendijker Groenteveiling3900 stuks Bl kool le s. ,7-707/Aii' 9,90rf 2-5C per 100 stuks; 56000 K.G. Roode I<00i 0.6O—2; 40.000 K.G. Gele Kool 0 7(5 2.30; 5i000 K.G Witte Kool o.g^Z 2.10; 4500 K.G. Uien; Zilverdrielingen 1.50—3.10; Gele dnelingen 2.20— 3 80; Nep 7.70—9.30; 1500 K.G. Zil< vemep 6.lO-f 9.30; 1250 K.G. Slaboonen 7—7.80; 250 K.. GSnijboonen 9 4a 12.30; 1000 K.G. Bieten 2.90; 9300 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3_ f 4.10; Schoolmeesters 3.20; Eigenheimers 4 30; Drielingen 3.40—3.90, alles per 100 K.G. PURMEREND, 5 Aug. 1930. „Afslagver. eeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken Aardappelen: Schotsche muizen 042 0.94, Bl. Eigenheimers 0.94—1 28 Borgers 0.70—0.92, Schotsche muizen (kl.) 0.28—0.61 en blauwe (kl.) 0.44-, 0.72 per zak, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 0.85—1, dubbele z dr. 1—/ 1.34, en kele 1-55, enkele z. dr. 2.05 per zak, 15 K.G.; Snijboonen: stok 1.50—3.15, stam- smalle 0.30—1.50 en breede 0 75—1 1.95, per zak, 15 K.G.; Roode Aalbessen 14—32 per 100 K.G.; Perziken f 2— 9 per 100; Bloemkool 2—16 per 100- Roode Kool 1.80-/4.10 per 100; Andij! vie 5.10 per IOC krop; Selderij 6 per 100 bos; Rabarber 5.10 per 1ÖÖ bos; Uien 1.15 per 25 K.G. Appels: Yellow Transpa- rant 16—36 per 100 K.G. Peren: Jan baasje 4—8; Kruidenierspeer 12— 28; Suikerpeer 6—12, alles p. 100 K G NOORDSCHARWOUDE, 5 Aug. 1930.' Schotsche muizen 2.703.20; Groote Schotsche muizen 3.30—4.20; Eigenhei. mers 2.80; Drielingen 2.70—3.50; Uien 3.90—4.80; Drielingen ƒ3.60— 4.70; Gele Nep 7.8010.70; Drielin* gen 0.302.40; Zilvernep 3.30— 7.50; Sperciebocnen 5.706.50; Kro* ten 2.70; Roode Kool 0.60; Witte Kool 0.90—2; Gele Kool 0.80—1.70, alles per 100 K.G.; Bloemkool 5.90 per 100 st Aanvoer: 17400 K.G. Aardappelen; 8400 K.G. Uien; 11200 K.G. Zilveruien; 325 K.G. Spercieboonen; 45 K.G. Tuinboonen; 200 K.G. Kroten; 1000 K.G. Roode Kool; 11000 K.G. Witte Kool; 5200 K.G. Gele Kool; 120 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 5 Aug. 1930. Schot, sche muizen 2.703.40;Grove 3.30— 3.60; Drielingen 3.30—3.50; Eigen heimers 5.60; Blauwe Aardappelen 4.80 5.40; Gele Kool 1.20; Zilvernep 5.30 7.60; Zilveruien 0.10—0.20; Zilver, drielingen 1.40—1.60; Gele Nep 690— 8.60; Gele drielingen 3.20—3.60; Gele Uien 5—5.90. Aanvoer: 15000 K.G. Aardappelen; 1900 K.G. Gele Kool; 6600 K.G. Gele Nep; 2850 K.G. Zilver Uien; 1600 K.G. Uien. ZWAAG, 4 Aug. 1930. Tomaten: A 10.40; B 9.50; C 9.80; CC 4.70; Pruimen 2942; Slaboonen 113; Snijboonen 8—16.90; Druiven 66— 90; Prolefk 2434; Trosbessen 16 20; Roode bessen 6.40—14.90; Witta bessen 5—9; Kruideniers 20—30/ Yellow 2740; Bloemkool 7.2012; Roode Kool 0.70—1.60; Gele Kool 2.50 3.40; Wortelen 2.80—6.40; Kom kommers 1.10—4: Augurken 6—28. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 5 Aug. 1930. (Weekber.) Afdeeling eieren: 78095 stuks Eendeieren 4.404.70; 97671 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K G. 6.90-/8; 65—66 6.20—6.60; 63— 64 5.90—6.40; 60—62 5.606.20; 58—59 5.60-ƒ 5.90; 56—57 5.50- 5.70; 53—55 5.30—5.60; 50—52 5 5.20; 45-49 3.80-/ 5. Afd. Pluim, vee. Prijs per stuk: Oude kippen 0.90— 1.80; Oude Hanen 1.20—1.60; Jonge Hanen 0.40—2.90; Oude Eenden 0.30. Prijs per K.G.: Oude kippen 9.600.72; Jonge Hanen 0.651.20. (Niet* Officieel) 4Sfe NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 6 Augustus 1930. 2e Klas 3e Lijst. Ilooge prijzen. 20081 5000. 20807 2(KX). 14404 1000. 5089, 9276 elk ƒ400. 11638, 15434 elk ƒ20 622, 5353. 5958. 6879. - .1.0, 11261, 1605S Ik ƒ100 Prijzen cm I 30.- 201 825 276 897 277 910 300 1039 1213 1456 1501 1530 152, 1735 1806 181? 185.3 1179 1186 1203 553 554 562 599 1093 1112 1139 1155 1238 1239 1304 1421 1533 1575 1670 1714 noo iöuo IÖJ/ löö.v 1854 1876 1905 1908 1973 2099 2170 2270 2280 2300 2321 2357 2371 2378 2418 2427 2496 2500 2506 2536 2642 2675 2682 2688 2701 2789 2848 285S- 2920 2973 2975 2985 3031 3100 3118 3131 3144 3345 3444 3486 3550 3588 3607 3710 3737 3739 3797 3816 3827 3828 3853 3865 3896 3912 3982 4056 4076 4108 4116 412T 4136 4147 4188 4340 4453 4491 4492 4540 4549 4599 4720 4783 4795 4843 4890 502K 5123 5128 5129 5198 5213 5221 5241 525H 5253 5275 5411 5420 5541 5550 5616 566P 5733 5763 5803 5844 5914 5947 5954 6055, 6056 6057 6151 6225 6264 6286 6378 638« 6409 6490 6520 6682 6759 6864 6923 »5§j 6965 6980 700S 7010 7061 7063 7080 708» 7148 7171 7215 7275 7355 7405 7722 T76t 7774 7776 7803 7888 7966 7993 8009 808» 8125 8146 8214 8259 8313 8401 8431 843» 8534 8585 8610 8713 8770 8803 8812 887» 8903 8984 8996 9050 9090 9115 9128 914S 9152 9312 9340 9397 9443 9489 9505 952» 9531 9545 9600 9656 9780 9791 9795 982» 9885 9895 9911 10032 10055 10110 10116 10143 10306 10394 10404 10406 10412 10434 10455 10466 10491 10612 10641 10665 10715 10754 10785 10843 10857 10903 10940 11024 11039 11046 11072 11078 11121 11167 11169 11182 M9* 11690 11729 11928 11953 11965 12078 12148 12169 12186 13187 12242 12272 12276 12314 12340 12355 12376 12385 12393 12394 12453 12470 12495; 12517 12639 12641 12699 12703 12709 12775 12789» 12821 12837 12881 12883 12922 13053 13059 13120* 13128 13184 13233 13249 13276 13425 13483 13499 13514 13516 13565 13599 13682 13698 13735 13866 13904 13969 13990 14026 14028 14076 14080 1410» 14121 14149 14170 14477 14503 14602 14614 14615 14733 14798 14880 14899 14938 14939 14961 14985 14994 15049 15055 15072 15080 15178 15304 15345 15385 15397 15405 15413 15420 15421 15434 1546» 15465 15466 15543 15563 15683 15808 15822 1588» 15947 16193 16307 16315 16363 16432 16538 1655» 16645 16668 16675 16677 16698 16711 16724 1677» 16793 16804 16807 16843 16860 16863 17045 1707» 17074 17096 17104 17261 17386 17389 17415 17477. 17488 17523 17591 17625 17665 17689 17702 1771» 17719 17751 17810 17956 17979 18013 18169 1824* 18264 18309 18383 18424 18494 18495 18511 18529 18609 18623 18684 18687 18828 18855 1339» 19029 19054 19061 19086 19098 19212 19243 1927» 19311 19324 19399 1943? 19439 19451 19564 1961» 19640 19658 19792 19811 19826 19850 19861 198» 19873 19876 19888 19921 19930 19948 19972 200S» 20076 20080 20117 20128 20)57 20197 20230 V&* 20326 20537 20558 20585 20632 20681 20708 20800 20313 20866 209ÖS 20914 20924 209»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8