Vaderlandse!» Bank Spaarboekjes Stedelijk Museum. HALLOMet de Sigaren- en Sigaretten Centrale Ja Mijnheer. Fa. De Lange 4 De iraaz, Radiffrafiscli Weerbericht. LANDBOUW en VEETEELT. RENTE 31 v Marktberichten Binnenland Stadsnieuws ALKMAAR. ACiEIDA Vrijdag 8 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain, twee hoofd nummers: 1. Chicago de stad der misdaad (sens.); 2. De dood voor oogen (sens.) Toe gang boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer: 18 Karaats (rom.), hoofdrol Clara Bow. Toe gang boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Het circus (tragi-com.), hoofdrol Charlle Chaplin. Toegang voor eiken leeftijd. Zaterdag 9 Augustus. 2.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Het Circus (tragi-com.), hoofdrol Charlie Chaplin. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Chicago Üe stad der misdaad; 2. De dood voor oogen (boven 18 jaar). 7.30 uur A. B. T.: 18 Karaats (boven 14 ja31") rx t 7.30 uur, Victoria-Theater: Het circus (voor eiken leeftijd). HET STEDELIJK MUSEUM zal op Zondagen 10, 17, 24 er. 31 AUGUSTUS van 13/4 uur n.m. GEOPEND ZIJN. TOEGANGSPRIJS 10 CENT. Ingang: BREEDSTRAAT. - RONDREIS VAN PRINS TAKAMATSU. Prins Takamatsu en zijn gemalin bezoch ten gister op hun rondreis door ons land Rot terdam. Omstreeks halfelf kwam het gezel schap aan, waarna onmiddellijk naar het stadhuis gereden werd, waar de burgemeester imr. P. Droogleever Fortuyn de hooge gasten in de burgerzaal ontving. Nadat staande het Japansche volkslied was aangehoord, dat op het orgel werd ten gehoore gebracht en ver- verschingen waren aangeboden, vertrok het gezelschap in de richting van de haven. Voor het stadhuis hadden zich verscheiden belang stellenden opgesteld om het prinselijke paar te zien wegrijden. Na een tocht door de havens en een bezoek aan het Japansche consulaat, waar de heer H. P. v. Vliet de Honneurs waarnam, vertrok het gezelschap naar Warmond. Hier waren ter verwelkoming aanwezig burgemeester A. J. L Ketelaar en wethouder A. Oudshoorn. Het hooge Japansche gezel schap maakte een boottocht op de Kagerplas- sen en keerde om halfzes weer te Warmond terug. De prins sprak zijn groote verwonde ring uit voor het prachtige, typisch Holland- sche waterlandschap. ZANG- EN BLOEMENHULDE AAN DE KONINKLIJKE FAMILIE Gistermorgen half-twaalf heeft de christe lijke Oranjevereeniging Vorstenhuis en Va derland uit Utrecht onder groote belangstel ling van de zijde van het publiek een zang en bloemenhulde gebracht aan de koninklijke familie ten paleize Soestdijk. Deze hulde was in het bijzonder bedoeld voor de koningin in verband met haar a.s. 50sten verjaardag. Ruim 11 uur kwamen het bestuur, een groot aantal leden en het kinderkoor in elf groote reisaufo's aan het paleis. Met het vaandel Voorop werd in optocht gemarcheerd tot voor het bordes, waarop de geheele konin klijke familie met gevolg had plaats genomen. Nadat de aanwezigen het Wilhelmus had den gezongen en drie kinderen aan de konin gin, de koningin-moeder en de prinses bloe men hadden aangeboden, heeft onder leiding van den directeur, den heer L. Schmedemann, het kinderkoor vier liederen ten gehoore ge bracht. Na dezen zang werden de bestuursle den en de directeur bij de koninklijke familie ontboden, die haar ingenomenheid met deze hulde betuigde. Daarop kwamen de koningin de prinses en de prins van het bordes; dè ko ningin onderhield zich minzaam met de kin deren en enkele dames en heeren en dankte voor deze treffende zang- en bloemenhulde DE BOYCOTACTIE EN DE NEDERL. WERKNEMERS IN DUITSCHLAND. Het bestuur van de rijksvereeniging van Nederlanders in Duitschland heeft een reso lutie aangenomen, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de vrees, dat het huidige han delsconflict tusschen Duitschland en Neder land tengevolge zal hebben, dat wederzijd- sche maatregelen getroffen zullen worden te gen Duitschen werknemers in Nederland en tegen werknemers van Nederlandsche natio naliteit in Duitschland. Het bestuur koestert de verwachting, dat het bestaande conflict niet zal worden uitgevochten op de ruggen der werknemers en hoopt, dat middelen ge vonden zullen worden, de Nederlandsche en Duitsche arbeiders ongestoord hun werk zaamheden in elkanders land te doen voort zetten. DE HOOGE WATERSTAND IN FRIESLAND. Tengevolge van den hcogen waterstand in Friesland is hedenmorgen om 11 uur het Prov. Stoomgemaal te Lemmer op last van Ged Staten in werking gesteld. De boezem waterstand is 28 c.M. boven zomerpeil. BRAND. Wasscherij te Epe afgebrand. Gisteravond is de groote wasscherij De Heldere te Epe, van den heer G., vrijwel ge heel door brand verwoest. DE BOYCOT VAN DUITSCHE WAREN. Het Utrechtsch Landbouw Genootschap meldt aan het Hbld. Naar aanleiding van het feit, dat de F. N. Z. zijn 433 aangesloten zuivelfabrieken in overweging heeft gegeven, geen artikelen meer te betrekken uit Duitschland, als maat regel tegen de door Duitschland steeds hoo- ger opgevoerde invoerrechten, heeft het Jtrechtsch Landbouw Genootschap gemeend deze actie krachtig te moeten steunen. De invoer aan boter en kaas tusschen Duitschland en Finland afgesloten, bedraagt voor de boter ongeveer 80 pCt. en voor de kaas bijna 35 pCt. meer dan de invoer hier van in 1929. Voor elke van deze gecontrac teerde hoeveelheid niet ahzenomon w boter zal Duitschland 30 R.M. en voor 100 K.G. niet afgenomen kaas 6 R.M. aan Fin land vergoeden. De meestbegunstigings-clausule wordt hierdoor geheel ter zijde gesteld, waardoor de bovengemelde actie geheel gerechtvaar digd wordt. De totale Duitsche invoerwaarde bedroeg in 1929 ongeveer 9924 millioen mark, waarvoor ons land ruim 1/7 deel be trok, of voor ongeveer 1355 millioen, dan volgde Amerika met 991 millioen of 1/10 en Engeland met 735 millioen of 1/13 deel. Hiertegenover staat onze door de Duitsche protectiemaatregelen afnemende uitvoer naar Duitschland, terwijl de Duitsche uitvoer naar ons land in 1929 15 pCt. grooter was dan in 1928 en veel grooter is dan onze invoer in Duitschland. Uit een oogpunt van zelfbehoud is het noodzakelijk,"dat alle krachten ingespannen worden om Duitschland aan den lijve te la ten gevoelen, dat een dergelijke grove mate van protectie niet door den beugel kan. Naar het Centraal Bureau uit het K.N.L.C. ons mededeelt, wil deze groote aankooporga nisatie, waarbij een 800 landbouw-aankoop- vereenigingen zijn aangesloten niet van bo venaf ageeren, om Ehiitsche meststoffen en voederartikelen te boycotten. De drang dient van de boeren zelve te komen. De omzet van het C. B. was in 1928—129 bijna 30 millioen gulden aan voederartikelen en bijna 31 millioen gulden aan meststoffen en deze laatste werden voor een groot deel uit Duitschland betrokken. Wanneer door de verschillende landbouwaankoopvereenigin- gen tot den boycot wordt besloten, zou hier door een geweldige steun worden verkregen. De protesten uit Duitsch-economi- sche kringen. De stroom van protesten uit Duitsch eco nomische kringen tegen de Duitsch-Finsche onderhandelingen is vermeerderd met een buitengewoon scherp geformuleerd telegram, dat de Kamer van Koophandel te Hamburg aan den Rijkskanselier, den Rijksminister van Staatshuishouding en het departement van Buitenlandsche Zaken heeft gezonden. In dit telegram protesteert de Kamer van Koop handel er tegen, dat bij de Duitsch-Finsche onderhandelingen vitale belangen van de Duitsche industrie en van den Duitschen ex- porthandel tot schade van het heele Duitsche bedrijfsleven zouden worden prijsgegeven. DOODELIJK ONGEVAL. Gistermiddag heeft te Nijverdal een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl men bij de firma Tijhuis en v. d Berg, cement-industne, bezig was een cementenbus op een vrachtauto te plaatsen, sloeg een stel'ing om, waardoor het zeven-jarig zoontje van een broer van den firmant H. v. d. Berg uit Hellendoorn zoo zwaar gewond werd ,dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. KORTE BERICHTEN. De Nederl. Chr. Landarbeidersbond telde op 31 December j.1. 8672 leden, tegen 6309 op 1 Januari 1929. Het aantal afdeelin- gen steeg in 1929 van 231 tot 277. Over de provincies was het ledental als volgt ver deeld: Groningen 1894, Friesland 1566, Drenthe 1089, Overijsel 1070, Gelderland 270, Utrecht 224, N.-Holland 319, Zuid- Holland 1427, Zeeland 538 en Noord-Bra- bant 275. voor Belaste "Vaarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers n 1 HH OBLIGATIËN \M 0 met jaarliiksehe uitloting 1 DE KAASMARKT. Het waren ditmaal niet alleen de honder den, ja duizenden vreemdelingen, die hun belangstelling voor de Kaasmarkt demon streerden, ook honderden Alkmaarders waren ditmaal aanwezig, niet voor de kaashande- lende boeren of de bekende ruitertjes, doch om een tipje te zien van den Japanschen prins Nobuhito Takamatou en prinses Ki- kuho. Een dubbele rij belangstellenden had zich daarvoor zelfs in de Langestraat opge steld en wel in hoofdzaak omdat men in de biaden had gelezen, dat de schoonheid van de prinses zelfs de harten van de stugge Engelschen had veroverd. Zij die zich in de Langestraat hadden op gesteld hebben iets van het prinselijk paar gezien, dat heden om 9 uur uit Den Haag vertrok en om 11 uur voor een bezoek aan de Zuiderzeewerken in Den Helder moest zijn. De auto's reden met groote snelheid door de Langestraat, keerden zonder de kaasmarkt, te hebben bezocht en snelden daarna dadelijk in de richting Helder. De duizenden vreemdelingen, die voor de kaasmarkt waren gekomen en zich allerminst om het bezoek van het Japansche paar be kommerden, kozen dus de wijste kant en ge noten volop van het aardige beeld, dat de drukke kaasmarkt den vreemdeling biedt. Zeer velen beklommen weer den waagtoren. Waar drukte is, is de nering. De kaasdra gers; die in hun werk door de vele belang stellende bezoekers niet weinig worden ge hinderd, zijn, uit liefde voor hun stad, van de waarheid van dit gezegde doordrongen en verrichten desondanks dan ook met bewon derenswaardige blijmoedigheid hun werk, daarbij op correcte wijze door de politie ge assisteerd. De handel was heden goed, de prijzen bewogen zich zelfs in stijgenden lijn. BENOEMING AANGENOMEN. De heer G. H. Hoytink heeft zijn benoe ming als lid van den raad aangenomen. AUTO TE WATER OP DEN BERGERWEG Op den Bergerweg is een vrachtauto op de brug, juist op de grens AlkmaarBergen, door de leuning van die brug gereden en te water geraakt. De auto, eigenaar de heer Kommer uit Heiloo, en bestuurd door den heer F. uit Alk maar, moest stoppen voor een uit de richting Bergen komenden auto, maar kwam hierbij in aanraking met de brugleuning en wel zoo danig dat deze bezweek, en de auto in het water terecht kwam. Heeft U nog van die reol. 8 cent Sigaren nu fl, 2.50 per 50 stuks? la Mijnheer, maar haaat II, want ze vliegen weg. Ook hebben wij PRIMA Baai Tabak 53 cent per J pond, geen bonnen of cadeaux, maar Tabak voor je geld, ziet onze sigarettenprijzen. FA. S. KRIJNS ^AAT 14^ - TEL 28. OPENBARE LEEZAAL. Wegens den aanleg van centrale verwar ming in 'het gebouw blijven zoowel de lees zaal als de uitleening van de openbare lees zaal en boekerij tot nadere aankondiging gesloten. DE RIJKSWATERSTAAT EN HAAR PE RSON'E EL „Het Volk" laakte de vorige week in een stukje de schandelijke lange werktijden op gelegd aan het personeel bij de Schermer vlotbrug en schrijft in het nummer van 5 Augustus over de werktijden van het per soneel, dat de Friesche brug bedient het vol gende: Voor het personeel van de Friesche draai brug is het echter nog beetje erger ge steld. Daar geldt een onafgebroken diensttijd van 16 uur. Wanneer de betrokken beambte niet door zijn makker des middags een uur wordt afgelost, om zijn middagmaal te ge bruiken, komt hij er niet aan toe. Natuurlijk heeft dan die beambte 17 uur dienst in een etmaal. Eén beambte heeft een dienst de ge heele week van v.m. 6 uur tot 10 uur n.m., de twee andere beambten hebben van de 16 uur per dag de helft dienst, terwijl zij in den regel 's nachts 4 a 5 keer gewekt worden. Veertien dagen achtereen hebben zij dan dézen nachtdienst. De Havenmeester, die uit den aard van zijn functie voorstellen kan doen, doet dat niet, omdat de hoofdingenieur meent, dat het onder hem dienend personeel een benijdenswaardig bestaan heeft. De hoop van het Watérstaatspersoneel is thans gevestigd op den nieuwen directeur- generaal, van wien men verwacht, dat hij den moed zal hebben de autoriteiten, die nu reeds 10 jaren bezig zijn de dienst- en rusttijden te bestudeeren, eens wakker te schudden". Wij stelden hieraan een onderzoek in, waar bij ons is gebleken, dat het bericht juist is. Zeventig a tachtig maal per dag moet de Friesche brug worden opengedraaid. Wan neer men weet, dat-deze brug, waarop het verkeer slechts in één richting mogelijk is, de eenige verbinding over het N.-H. Kanaal voor West-Friesland en de stad is, terwijl het bedienend personeel ook het verkeer heeft te regelen en er op heeft te letten, dat aan het verkeer uit de stad de voorrang wordt ge geven boven dat naar de stad, dan weet men, dat het werk aan deze menschen opgelegd geen senicure is. Het Rijk, dat particulieren met de wet dwingt een wettelijk vastgestelde werktijd na te komen, dient o.i. het goede voorbeeld te geven en zich niet buiten de wet te stellen. Wij meenen onze oud-stadgenoot, den direc teur-generaal van Waterstaat, die er persoon lijk niet tegenop ziet om werkdagen van 16 uur te maken, voldoende- te kennen om als onze overtuiging uit te spreken, dat de hoop van het Waterstaatspersoneel geen ij dele hoop zal blijken. Hij is er inderdaad de mau voor om de studeerende, langzaam werkende bureau-ambtenaren aan het werk te zetten, opdat deze te lang hangende zaak wordt af gedaan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.08 uur licht op. BLOEMISTENPATROONSVEREENIGING „ALKMAAR EN OMSTREKEN". De Bloemistenpatroonsvereeniging „Alk maar en Omstreken" hield Donderdagavond vergadering in „De Nachtegaal". De voorzitter, de heer G. Smits van Heiloo, opende, heette allen welkom en verheugde zich over de groote opkomst. Ingekomen Stukken waren er o.a. van den commissaris van politie te Alkmaar, waarin den oud-voorzitter, eigendom der vereeni ging, weer in bezit wil hebben men een werd bericht dat als men de medailles van civiele vordering moet instellen. De voorzitter zeide, dat het laatste tusschen de regels gelezen moest worden en deelde mede, dat hij nog een vordering op de vereeniging had. Dit werd tegengesproken. Na afloop van de tentoonstelling in de Cadet tenschool was alles verrekend. Aan het be stuur werd opdracht gegeven te handelen naar goedvinden. Nog deelde de voorzitter mede, dat de meerderheid van het bestuur voorstelde (spr. was daarin minderheid) om niet op den inhoud van het raadsoverzicht in het N.H. Dagblad van 30 Juni in te gaan. Aldus be sloten. Daarna kwam in behandeling de uitvoe ring van een beplanting, welke aan de ver eeniging werd opgedragen. De voorzit ter zeide, dat de opdrachtgever alleen de vereeniging, dus niet personen, als uitvoerder erkent. Willen we dit werk uitvoeren, dan zullen we ons besluit, bet werk in een ge meente te laten verrichten door de leden daar woonachtig, moeten prijsgeven. Spr. vond het niet erg. We zijn allen leden van een vereeniging. Aldus besloten. Tentoonstelling. De voorzitter zeide, dat het bestuur en de commissie van uitvoering voorstellen om de 3-daagsche tentoonstelling niet te doen doorgaan. De vergadering gaf ons een be perkt mandaat, waarin men vast legde, dat ■e tuinbouw.artikelen niet overheerschend mochten wezen en dat de inzendingen moes ten komen uit Alkmaar en omgeving Welnu, dat is niet mogelijk. W1 men inzendingen uit Aalsmeer, Boskoop, Beverwijk, dan kan dat. Ook kan men inzendingen krijgen bestaande uit zaden, bollen en tuinbonw-artikelen. De secretaris zeide, dat de Alkmaar- sche bloemisten gevraagd moesten worden, misschien kwamen ze dan wel. Men hoort dat wel meer. De voorzitter zeide, dat men in de commissie-vergadering er tegen was. Er is een oproep in de bladen gedaan en andere publicaties. Begrijpen de Alkmaarsche bloe misten hun belang niet, dan blijven ze weg. De vergadering zal moeten kiezen tusschen inzendingen van elders of niets. Meerdere leden uitten hun verwondering dat men in Alkmaar het nut van reclame niet inziet, doch niemand wilde een knieval doen voor de bloemisten buiten den bond. Ook werd aangevoerd dat de tijdsomstandigheden ongunstig waren, reden waarom men voor stelde om uit te stellen tot een volgend jaar. De bedoeling is te doen uitkomen wat onze bloemisten kunnen. Een inzending van el ders prefereerde men niet. Daarna werd be sloten uit te stellen tot volgend jaar. Bestelling van boomen, planten en tulnbouwartikelen. De voorzitter zeide, dat een proef dit voorjaar genomen om prijsopgaaf te vragen in de tuinbouwpers tot een goed resultaat had geleid. Het begin was niet groot, doch wat men had besteld was tot aller tevredenheid. Spr. wilde door gaan. Aldus werd besloten, met dien verstande, dat de vereeniging geen risico moet hebben. Inzending van stands op de land bouwtentoonstellingen te Heiloo en Alkmaar. De voorzitter herinnerde er aan, dat in principe was besloten om in te zenden. Hierover ontstond een drukke discussie, doch men werd het eens omtrent Heiloo. Over Alkmaar wilde men nog eens bijeenkomen De heer B o e r se n, Alkmaar, vroeg of het een inzending van de vereeniging werd of van de leden der vereeniging. De voorzitter zeide van een inzen ding der vereeniging, doch daarnaast was het mogelijk om persoonlijk in te zenden. Besloten werd met een inzending uit te ko men en zoo mogelijk ook met een perkbeplan- ting, mits de kosten niet hoog zijn. Rondvraag. Bij de rondvraag vroegen een tweetal le den of het juist was, dat het episcopaat had bevolen dat de katholieke leden uit de ver eeniging moesten en apart georganiseerd moesten worden. De voorzitter antwoordde ontken nend. Alleen had het episcopaat de wensche- lijkheid betoogd omtrent de R.K. gemeente ambtenaren. Doch het was een wensch, meer niet, dat is heel wat anders dan een kerke lijk gebod. Trouwens tegen dien wensch komt ook verzet, zooals uit een ingezonden stuk in „De Amstelbode" van 2 Augustus j.1. van de hand van Burgemeester Lommen bleek, die waar schuwde voor nog meer versnippering. E>e penningmeester vroeg hoe te handelen met een lid die geen contributie betaald. De vergadering zeide: royeerén, geen lid naloopen. Een lid die geen 5 per jaar voor zijn organisatie over heeft kan men wil mis sen. Daarna sluiting. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Cornelis van der Zande en Maria Bek. Jacob Clement en Wilhelmina van Lieven Pieter Koger en Cornelia Dekker. Gerardus Arendsen en Sophia Haakman. Auke Poel man en Carolina van der Mee. OVERLEDEN: Adriana Christina Hoogstraaten wed. Jo- hannes Gerardus de Jong 61 jaar. M.KATER ALK MXX/O,» MIE NT2¥ OUDE NIEDORP. Ondertrouwd: Simon Wit en Eliza- beth Zijdewind. Getrouwd: Simon Wit en Elizabeth Zijdewind. Geboren: Adrianus Jacobus z. v. Jaco- bus Hendrikus Verlaan en Alida Ruiter. Wilhelmina Anna d. v. Willem Kolkman en IJda Maria Boekei. URSEM. Geboren: Adriana Clasina d. v. P. Po land en Cornelia Seyts. Maria d. van Nic. Dol en Lucia Maria van der Gulik. - Ger- rit Jan z. v. Klaas Brouwer en van Dirkje Mars. Eling z. v. Auke Zijlstra en Janke Schotanus. Maria Martina d. v. Gerrit Seyts en Adriana Dekker. Ondertrouwd: Nic. v. Leijen v. Scher- merhorn en Hendrika Muys. Martinus Bakkum en Maria Anna Ottenbros te Heer- hugowaard. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 8 Aug. 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 388 H.L.'s aangevoerd als: 41 H.L. tarwe 11 50 7'Iwm1 ,HL' gerst chev- 6.50- ƒ8; 150 H.L. haver J 7—7.50; 13 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 18—19- ci- troenboonen 28; duivenboonen li' 8 H.L geel mosterdzaad 23; 5 H.L. karwij- zaa? /i J '0 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 12.50-/ (3; groene erwten naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.8 te Lacoru- na. Laagste barometerstand 755.1 te Stock' '^Verwachting, geldig tot den avond van 9 AlZwakke'tot matige, Westelijke tot Zuidelij ke wind; afnemende bewolking; weinig 0f aeen regen; iets warmer overdag. groote ƒ18; grauwe erwten (nieuwe) 40, alles per 100 K.G Handel goed. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 8 Aug. 1930. Op de heden gehouden veiling werd aangevoerd 84 stapels wegende 154000 K G., waarvan de prijzen als vol"G Fabriekskaas: Kleine 42.50; Commissie 45; Boerenkaas: Kleine 42.50; Commissie 26. Alles met rgksmerk. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Aug. '30. Langendijker Groentenveiling. 2100 stuks Bloemkool les5.60ƒ8.60, Bloemkool 2e s. 1.40—1.50 per 100 stuks; 4000 K.G. Roode Kool 0.600.70; 26600 K G. Gele Kool 0.60—1.60; 26000 K.G. Witte Kool 1—/ 1-90; 9000 K.G. Gele Kool 56.80; Zilverdrielingen 1; Gele drie lingen 2.603.40; Gele Nep 3.90— 5.50; 2100 K.G. Zilvernep 4.305.80; 264 K.G. Snijboonen 4.90—8.60; 2700 K.G. Slaboonen 2—4.60; 13000 K.G, Aardappelen: Schotsche muizen 3.50— 4.40; Schoolmeesters 2.80—3: Eigen heimers 4—5.80 Drielingen 2.80— 3.90, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 6 Aug. Coöp. Tuinbouw Groenten-, Fruit- 'n Aankoopver. „De Vrije Veiling. Dubbele boonen 5—10 cent; enkele spercieboonen TA14 cent; Tros 15—16 ct. Snijboonen 1017 cent; Stek 2A7 cent; stam 814—1214 cent; Tuinboonen 5—10 ct.; Blis Abbandance 13—21 cent; Capucijnders (bruin) 11—27 cent; Eng. Groentjes 10—14 cent; Peul enlO—12 cent; Druiven 74—76 cent; Tomaten 3—11 cent; Aardappelen 3— 4 cent; Appelen: Yellow transparant 11—27 cent; Roode bessen 14—40 cent; witte bessen 18—22 cent; zwarte 10—15 cent; kruisbessen 17_20 cent; Frambozen 1—/ 1.30 per K.G.'Sla 0.45—1.20; Andijvie 40-75 ct.Postelein 20—45 cent; Breekpeen 20— 35 cent per kist; Peen 58 cent; Asters 4—7 cent; Zinia's 1218 cent per bos; Komkom, mers 2—3 en 14—IK- cent; Bloemkool 6 12 cent; Roode Kool 35 cent; Meloenen 20—45 cent per stuk. BEVEI^WIjK, Aug. 1930. Aardappelen veiling. Iri de Maandagavond gehouden vei ling wertóetaald voor: Blanke Eigenheimers 33.75;Blauwe Eigenheimers 4.25— 5.25; Drielingen 1.752.50; Bonken 1.75—2.25. PURMEREND. 7 Aug. 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 0 60 1.18, BI. Eigenheimers 0.63—1.21, Borgers 0.62—0.89 per zak, 25 K G.; Slaboonen: dubbele 0.290.76, dubbele z. dr. 0.531enkele 1.05 enkele z. dr. 1.40 per zak, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 0 603, Stam: smalle 0.150.75 en breede 0.30—1.20 per zak, 15 K G.; Rcode Aalbessen 8—34 per 100 K.G.; Bloemkool 2—4 per 100; Roode Kool 2.40 per 100; Sla 1.60—3.40 per 100 krop; Raapstelen 7 per 100 bos; Rabarber 7.10 per ICO bos; Uien 6.10—10.80; 7.10 p. 100 bos; Wortelen 6.10—10.80 per ICO bos; Uien 1.10 per 25 K.G. Ap' pels: Yellow Transparant ƒ14—37 per IOC K.G. Peren: Janbaasje 2—8; Kruide- nierspeer 1229; Suikerpeer 712, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 7 Aug. 1930. Schotsche muizen 2.703.80; Groote Schotsche 3.40—4.60; Duken 3.60; Eigenheimers 2.503.70; BI Eigenhei mers 2.503.70; BI. Eigenheimers 5 5.10; Drielingen 2.503.70; Uien 4.40f 5.80; Dririingen 2.80—3.60; Gele Nep 3 50—6.80; Zilveruien 0.30; Drielingen 1.20—2 50; Zilvernep 4— 6.50; Spercieboonen 5.80—7.30; Tuin boonen 1.80; K oten 1.40—1.60; Roode Kool 0.60—1.70; Witte Kool 0.90— 1.80; Gele Kool 0.60—1.70, alles per 100 K.G.; Bloemkool 9 per 1ÖO stuks. Aanvoer: 30200 K.G. Aardappelen; 12860 K.G. Uien; 16000 K.G. Zilveruien; 7900 K.G. Spercieboonen; 120 K.G. Tuinboonen; 2100 K.G. Kroten; 28400 K.G. Roode Kool; 5COOO K.G. Witte Kool; 29200 K.G. Gele Kool en 220 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 7 Aug. 1930. Schot sche Muizen 3.40—4.10; Grove 3.50— 3.80; Drielingen 3.703.50; Eigenhei mers 4.60—5.80; Blauwe Aardappelen 5.90-/ 6.40; Slaboonen 6.207.10; Roode Kool 0.90; Witte Kool 1Zilver- npe 35.50; Zilveruien 0.20; Zilver drielingen 1 10—1.60; Gele Nep 4.60 6.10; Gele drielingen 2.703.30; Gele Uien 5.30. Aanvoer: 22000 K.G. Aardappelen; 2300 K.G. Roode Kool; 3500 K.G. Witte Kool; 3150 K.G. Gele Nep; 5975 K.G. Zilveruien; 1775 K.G. Uien en 380 K.G. Slaboonen. BOVENKARSPEL, 7 Rug. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool 6—9; Roode Kool 0.50—0.90; Witte Kool 0.50—1.30; Gele Kool 0.50 1-10; Aardappelen: Schotsche muizen 1.302.10; Kleine Schotsche 1-20 1.40; Wilde Duc 1.80—2.10; Grove Geldersche 1.90—2.30. ZWAAG, 7 Aug. 1930. Veiling Bangert en Omstreken". Zwarte bessen 10 per 100 K.G.; Kruisbessen 5—13.90; Pruimen 29—43; Tomaten: A 10.60; B 9-70; C 10.50; CC ƒ5.30; Slaboonen 416; Snijboonen 10—19; Druiven 60—84; Roode bessen 7.40—21; Trosbessen 13.80—21Prolefic 27—40.40; Witte bessen 711Kruisbessen 2431 Yellow ƒ28—48; Bloemkool f 8.90—10; Roode Kool 1—/ 3; Gele Kool 2—6; Wortelen 2.206.50; Komkommers 11.304; Augurken 7—33,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2