Alkaiiische Curant. ^MmmmmmÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊm FEUILLETON. Hun beider weg. Radio-hoekje Provinciaal nieuws OVERAL GEZOCHT GEKOCHT 1 He. 191 1930 Hmhrd twie in dirtigste Jaargang. Vrijdag 15 Augustus sr 1 1 - ==SSB r Zaterdag 16 Augustus. Hilversum, 1875 Al. (Uitsluitend V. A. R. A.-uit zending). 8.— Orgelspel door Fred. Wolfers, afgew. door gramofoonplaten. 9 Gramofoonplaten. 10.Morgenwijding. (V. P. R. O.) 10.15 Voorlezing door Marie Ha mel. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Gramofoon platen. 12.Politieber. 1.15 Concert door het V. A. R. A. Septte. 1.45 Liedjes voor de kinderen. 2.45 Concert. Haarlem's Klein Or kest. In de pauze; Gramofoonplaten. 4.15 D. v. Kerveld: Voor onze amateur-fotografen. 4.45 Landré „Ons huis een Tehuis". 5.30 G. j. Zwertbroek: „De geschiedenis van den radio-omroep in Nederland" (VII). 6.— Kin deruurtje. 7.V. A. R. A.-Varia. 7.10 Mede- deelingen van het reissecr. van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling. 7.20 Bij de !>omp. Daarna: Politieberichten. 8.Bonds- eest van den Bond van Arbeiders-Mandoline clubs. Na afloop gramofobnplaten. Huizen, 298 Af. (Na 1 uur 1071 Af.) (Uitsluitend K. R. O.) 8.15—9.30 Concert. 11.3012.Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K. R. O.-Sextet. 1.15—2.— Gramofoonpl. 2.—3.15 Kinder uurtje. 5.6.Gramofoonplaten. 6.016 15 Sportpraatje door 3. P. J. Borsten: „Tennis". 6.156.55 Gramofoonplaten. 6.557 15 Journal, weekoverzicht door Paul de Waart. 7.157.45 F. Wahlen: „Carcassonne, de curieuse stad van Frankrijk". 7.458.Gra mofoonplaten. 8.0111.Concert door het K. R. O.-Salon Orkest. Herman Mulder, lied jes. 11.12.Gramofoonplaten. Davenlry, 1554.4 Af. 10.35 Morgenwijding. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Orkestcon cert. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kin deruurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Verslag van Cricketwedstrijd. 7.Sportberichten. 7.05 Piano-recital door J. Friskin. 7.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.05 Concert Orkest, j. Thorne, bariton. 10.Weerbericht en nieuwsberichten. 10.15 Lezing. 10.30 Markt- br. 10.4012.20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris1725 Af. 12.50—2.20 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 7.50 Gra mofoonplaten. 9.05 Concert. „Le Temps de la Miosson". Poëzie en muziek. Langenberg, 473 Af. 7.257.50 Gramo foonplaten. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.35 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 5.50—6.50 Con cert. Sopraan, piano, viool en pianobegelei ding. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Concert. 12.201.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 Af. 11 35—12.05 Gra mofoonplaten. 12.202.20 Orkestconcert. 3.20Kinderuurtje. 3.505.50 Orkestconcert en soli. 8.209.35 Orkestconcert en zang. 10.20—11.05 Mandoline-trio. 11.0512.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 Af. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.40 Trio-concert. 9.20 Kur- hausconcert uit Oostende. Zeesen, 1635 Af. 6.10—7.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonplaten. 10.50 Berich ten. 12.20—1.10 Gramofoonplaten. 1.20 2.20 Berichten. 2.203 20 Gramofoonpl. 3.504.20 Lezingen. 4.205.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Vroolijke avond Daarna tot 12.50: Dansmuziek. B DE STUDIO DER NED. CHR. RADIO- VEREENIGING. Naar het Hbld. verneemt is aan de N.C. R.V. per 1 October a.s. de huur opgezegd van haar tegenwoordig studio-gebouw, de kerk der Ev. Luthersche Gemeente, aan den Bergweg te Hilversum. Tot dusver is men er, naar men ons mede deelt, nog niet in geslaagd passende studio ruimte ter vervanging van de Luthersche kerk te vinden. A.V.R.O.-PROTESTBIJEENKOMSTEN. Woensdagavond is te Zaandam een zeer .drukbezochte pro testbij eenkomst gehouden in Me zaal van het „Volkspark". De zaal bleek 4e klein om alle luisteraars toegang te ver schaffen. Vóór de pauze voerde dr. F. Wes terling uit Amsterdam het woord na de pau ze dr. Max Juda uit Amsterdam. Medewer king werd verleend door mej. Helène Cals en door het A.V.R.O.-octet, onder leiding van Louis Schmidt. Ten slotte werd een protest-motie aangeno men. Ook te Aalsmeer is dien avond een goed geslaagde propaganda-avond gehouden. Vrij naar het Engelsch H. ATONSEN 44) Ik krijg al gelukwenschen van alle kan ten. Wat een afschuwelijk Kerstfeest moet dat worden! Ik kan hier niet blijven! Ik doe het niet! Jij kunt me helpen, Dick! Hoe dan? v' Audrey fluisterde nu heel zachtjes: Er zit maar één ding op. We moeten de zaak zelf in handen nemen. Je moet met me ,wegloopen. Ik heb mijn zaakjes gepakt en wachtte nog alleen op jouw telefoontje. Wil je dat doen, Dick? Ik kan hier onmogelijk blijven met voortdurende ruzie. Ik kan er niet tegen. Je weet niet, hoe afschuwelijk het is! Met haar wegloopen? Maar dat ging im mers niet, als hij haar niet trouwde? Dick wist niet dadelijk, wat te antwoorden. Hallo! riep Audrey angstig. Hallo! antwoordde Dick opgewonden. Zeg, Audrey, je bent de kranigste meid, die ik ooit ontmoet heb! We doen het! We zullen ze leeren! Waar kan ik je treffen? Ik ben heele- maal klaar, nu meteen! Oh, Dick Luister eens, neem een taxi en rijd met je koffers naar Little James Street. Daar wacht Ik op je. Kun je dat doen? hoorik ga meteenik zal stie- kum weg zien te komen Waar gaan we I dan heen? BERGEN. De raad vergaderde Donderdagmiddag ten 2 ure. 6 De v o o r z i 11 e r, Mr. H. D. A. van Reenen, deelde mede, dat van den heer Jb. Swaag bericht was ingekomen, dat hij we gens familieomstandigheden verhinderd was aanwezig te zijn. Ingekomen waren de volgende stukken. a. Het door Ged. Staten goedgekeurd Raadsbesluit strekkende tot onderhandschen aankoop van het boschterrein der N.V. Bouw- en Bouwgrond Mij. Bergen-Binnen en tot aanvaarding van ten hoogste 40.000 van de Provincie en van 10.000 van het plaatselijk Comité van Actie tot het onge schonden behoud van het Bergerbosch. Voor kennisgeving aangenomen. b. Het door Gea. Staten goedgekeurde Raadsbesluit strekkende tot het onder daar bij gestelde voorwaarden kosteloos in eigen dom overnemen van een strook grond voor aanleg van een weg tusschen Kruisweg en Stroomerlaan. Alsvoren. v c. Het door Ged. Staten goedgekeurde Raadsbesluit strekkende tot het aangaan van een vaste geldleening groot 345000 met het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds Alsvoren. d. Het door Ged. Staten goedgekeurde Raadsbesluit houdende vaststelling der Ie Suppl. Begrooting van het Gem. Electr. be drijf dienst 1929. Alsvoren. e. Afschrift van een bericht van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid aan den heer D. W. Beijllonse, houdende mede- deeling dat er geen termen bestaan tot ver nietiging van het Raadsbesluit waarbij het besluit van B. en W. tot weigering eener bouwvergunning werd gehandhaafd. Als voren. f. Het door Ged. Staten goedgekeurde Raadsbesluit strekkende tot vaststelling van rooilijnen aan gedeelten van de Dorpsstraat, Raadhuisstraat en Hoflaan, alsmede af schrift der beschikking van Ged. Staten hou dende mededeeling dat in het door Mevr. J C. Dekker-Maathuis in haar adres aange voerde, geen aanleiding is gevonden aan het bestreden Raadsbesluit de goedkeuring te onthouden. Alsvoren. g. Rapport Nederl. Ver. tot bescherming van Dieren betreffende verbetering van de toestanden bij de exploitatie van vee en pluimgedierte, hetwelk de aandacht van B. en W. heeft. 4 (B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). Conform be sloten. h. Een verzoekschrift van H. P. Stuur man e.a. houdende verzoek tot verbetering van de Noordlaan. (B. en W. deelden den Raad mede dat met de belendende eigenaren overleg is gepleegd en bij de behandeling van de Gemeentebe- grooting voor den dienst 1931 voorstellen worden gedaan strekkende tot behariing van het eerste gedeelte van de Noordlaan). De voorzitter deed mededeeling van met belanghebbenden gevoerde besprekingen, die er mede accoord hadden gegaan om voor de beharding bij te dragen. Dr. H e m e 1 r ij k zag met belangstelling de voorstellen tegemoet en herinnerde aan een door hem gedaan voorstel betreffende het afstaan van grond voor het maken van den weg op een behoorlijke breedte. Aan de orde was hierop het voorstel inzake De jinancieele regeling tusschen het rijk en de gemeenten. B. en W. stelden voor vaststelling eener verordening houdende indeeling der gemeen te voor, de ipersoneele belasting naar de eer ste twee grondslagen (huurwaarde perceelen en meubilair) in de 4e klasse. De Voorzitter wees er op, dat het voorstel een gewichtige stap voor Bergen in houdt. B. en W. stellen zich echter op het standpunt, dat het geen verschil mag uitma ken, of het Rijk de gelden van de personeele belasting krijgt of de gemeente. Toen die gel den aan het Rijk kwamen, ageerden de ge meenten, om in een voordeeliger klasse te ko men om een meermalen besproken onbillijk heid weg te nemen. Bij het Rijk was men tot de overtuiging gekomen, dat Bergen in de 5de klasse moet komen. Met het oog op de scheeve verhouding tusschen de personeele belasting en het inkomen der inwoners stel len B. en W. voor, Bergen in de 4de klasse te plaatsen. Warm bevelen zij dit voorstel bij. den Raad aan. De heer D e n D a s erkende, dat het voor stel voor de bewoners van.de kleine huizen een sterke belastingvermindering beteekent Principieel meent spr., dat belasting hoofd zakelijk uit het inkomen moet komen. De per soneele belasting is min of meer een verte ringsbelasting. Alhoewel het voorstel van B. en W. tamelijk ver gaat, gaat het hem nog Laat dat maar aan mij over, antwoord de Dick. We zullen de mooiste Kerstmis van ons leven vieren. Als je er niet in twintig mi nuten bent, dan kom ik naar jou toe en zal jullie voordeur intrappen. XXX. Audrey ging naar haar kamer en schelde. Toen haar kamermeisje kwam, was ze al be zig haar hoed op te zetten. Och, Prichard, zou Je even een taxi voor me willen laten komen? En dan deze koffer er in zetten. Prichard keek van Audrey naar den koffer en van den koffer naar Audrey. - U gaat toch niet weg, mylady? Haar stem klonk verbaasd en verdrietig. Als er koffers te pakken waren, dan was zij er immers om het te doen? Stel je voor, dat Audrey zelf gepakt had. Wat zouden haar japonnen er gekreukeld uitkomen! Ik denk niet, dat ik voor de lunch terug zal wezen, zei Audrey bedaard. Maar je kunt mijn witte japon wel voor het diner klaar leg gen- De meid wist niet goed, hoe ze het had, maar nam toch den koffer op en vond hem vrij zwaar. Uitstekend, Mylady, zei ze. Het was haar niet opgevallen, dat Audreys' haarborstels verdwenen waren en haar kap tafel leeg was. Buiten de deur probeerde ze den koffer er dadelijk in te zetten, trok haar wenkbrauwen op, riep den huis knecht, gaf hem order een taxi te bestellen en niet ver genoeg. Gaarne zou hij willen voor stellen, Bergen in de 2de klasse te plaatsen Omdat hij daarvoor de verantwoordelijkheid niet aandurfde, doet hij, vooral met het oog op de pplaats gehad, hebbende herschatting het voorstel om Bergen in de 3de klasse te plaatsen. De berekening van B. en W., dat door het plaatsen van Bergen in de 4de klasse reeds 9000 op andere wijze moet worden gevonden lijkt hem wat pessimistisch. Uit belastingbiljetten is hem gebleken, dat door de verhoqging van 1928 verschillende arbeiderswoningen verhoogd zijn met 100 pet. De belasting zal dus meer opbrengen dan B. en W. raamden. De heer Z e i 1 e r merkte op, dat hij met genoegen vernam, dat ook de heer Den Das het niet aandurft om Bergen in de 2de klasse te plaatsen. Gaarne ging spr. accoord met het voorstel-Den Das maar op grond van de financiën durft hij het niet aan om Bergen in de 3de klasse te plaatsen. Spr. zal daartoe gaarne medewerken, wanneer men over enkele jaren de juiste cijfers onder de oogen kan zien. Voor de Rijkshuishouding moet de belas ting in hoofdzaak uit het inkomen komen. Wil men dit ook voor de gemeente, dan gaat men z.i. dwars tegen de draad van de nieuwe wet in. Tot nog toe konden Nederlanders niet wonen in plaatsen, die het best pasten. Door het bouwen komen er, met het oog op straten, enz. meer kosten in de gemeente. Spr. zou het liefst de geheele personeele belasting veranderen en ook de winkels en de hotels ten volle willen laten betalen in de pers. be lasting, omdat het bedrijfsonkosten zijn. Zóó ver gaat echter de wet niet, zoodat dit niet in zijn macht lag. In ieder geval was hij -het niet eens met den heer Den Das, dat de hoofdin komsten voor de gemeente uit de inkomstten- belasting moeten komen. Met de opcenten op de gemeentefondsbelasting krijgt men al een verkapte inkomstenbelasting. Dit is de bedoe ling van de wet niet en spr. gaat dan ook ac coord met het voorstel van B. en W. Wethouder Apeldoorn zou gaarne zien, dat tot den Inspecteur het verzoek werd ge richt om voortaan aan hen, die gedeeltelijk verhuren, en den overigen tijd hun huis bewo nen, geen ontheffing meer te verleenen. De heer Zeiler ging hiermee accoord. Dr. H e m e 1 r ij k ging de factoren na, die B. en W. bij het doen van hun voorstellen hadden geleid. Hij wijst er op, dat er tus schen het voorstel van den heer Den Das en dat van B. en W. geen principieel, maar een gradueel verschil is. Met verbazing had hij het betoog van den heer Zeiler gehoord en hij denkt, dat de minister nog meer verbaasd zou zijn, wanneer deze het gehoord had', want de wet gaat uit van de veronderstelling, dat de voornaamste bron van inkomen de belasting naar draagkracht, die van het inkomen, moet zijn. Als noodzakelijke aarvulling dienen de verteringsbelasting, de rijw-Vlbelasting, enz., maar het staatsink en mag daarop niet worden gebaseerd. Dit geldt ook voor de ge meenten, De inkomsten uit de gemeentefonds belasting zijn dan ook belangrijk hooger dan de andere tezamen. De heer Zeiler bedoelde juist de opcen ten op de gemeentefondsbelasting. Dr. H e m e 1 r ij k stelt in het licht, dat ook B. en W. hebben ingezien, dat er in Bergen een zonderlinge verhouding is tusschen het inkomen en de huurwaarde. Hij becijfert, dat, ruw berekend, het verschil tusschen het voorstel van den heer Den Das en dat van B. en W. 7000 bedraagt. Die 7000 moe ten z.i. uit het inkomen worden gevonden. Spr. meent, dat het kan en wijst erop, dat ook zijn fractie niet tot het uiterste bij de opcen ten op de gemeentefondsbelasting wil gaan. Zijn fractie wil progressie in die opcenten. Ook oordeelt spr. billijk, om een woonforen- senbelasting te heffen, omdat die niet, zooals vroeger, naar het inkomen gaat, maar naar de huurwaarde van het huis, wat billijk is, aangezien allen profiteeren van de gemeente diensten van Bergen. Niemand zal zich daar aan onttrekken. Spr. menschen kunnen het niet helpen, dat de wet boven de 10.000 in komen, geen progressie toelaat. Tot 10.000 is progressie in de opcenten op de gemeente fondsbelasting mogelijk en wat mogelijk is en billijk, wil spr. ook toepassen. De heer Zeiler zou het funest vinden, wanneer in Bergen de woonforensenbelasting ook werd toegepast op huiseigenaren-ver huurders en hen, die een huis huren. Dr. H e m e 1 r ij k meent, dat de door den heer Den Das gevoerde politiek.bewezen heeft, dat zij niet te vinden zijn voor een politiek, die voor Bergen funest zou zijn. Wanneer aan getoond wordt, dat dit ontactisch zou zijn, dan wil ook hij dit laten schieten, doch hij meent in ieder geval, dat een woonforensen belasting voor menschen, die hier een eigen huis hebben, niet funest zou zijn. De heer Zeiler was het hiermee eens, doch bleef in ieder geval voor verhuurders en menschen, die een huis huren, een woonforen senbelasting, ook al wordt die geheven naar de huurwaarde van het huis, funest oordeelen. den kofefr er dadelijk in te zetten. Audrey was aan haar bureautje gaan zit ten en doopte haar pen in den inkt. „Lief moedertje", schreef ze, en bleef dan lang onbeweeglijk zitten denken. Ze beet op haar penhouder, alsof ze daardoor op een of ander idee zou komen. Eindelijk schreef ze vliegensvlug: „Ik wensch u een zalig Kerstfeest. Ik kan niet thuis blijven nu vader zoo is en daarom ben ik naar kennissen toegegaan, in de hoop zelf nog een prettige Kerstmis te hebben. Maak u niet ongerust over me. Ik zal u later nog wel meer schrijven. Ik trouw in geen ge val met Ivo Jocelyn. Heel veel liefs en een stevige pakkerd van Audrey". Ziezoozei ze, den brief in een enveloppe stoppend. Daarna trok ze haar mantel aan en ging naar beneden De hertog was niet thuis, de hertogin was op haar kamer, zoodat het niets geen moeilijkheid gaf om ongemerkt weg te komen. Maar toen bonsde Audrey's hart van opwinding. De voordeur stond open en de huisknecht hield het portier van de taxi voor haar geopend. Audrey liep den stoep af. Waarheen, mylady? Oh zeg maar, dat hij me naar het postkantoor te Regent Street brengt. En geéï dit briefje alsjeblieft aan moeder. Uitstekend, mylady. Hij nam den brief aan, sloot het portier en zei tegen den chauffeur, waar hij heen moest. Audrey moest lachen toen de taxi wegreed. De volgende brief, dien haar moeder van haar ontving, zou haar vertellen, dat ze Dick's vrouw was. De heer B a 11 u s was er evenzeer vóór als de heer Den Das om de gemeente in de 3de klas te plaatsen, mits het bereikbaar was. Reeds door het plaatsen in de 4de klas moet er 30.000 gevonden worden op andere wijze en spr. durft de verantwoordelijkheid niet aan, om dit bedrag, door Bergen in de 3de klasse te plaatsen, nog met 7000 te verhoo- gen. De heer Bogtman herinnerde eraan, dat hij steeds op het standpunt had gestaan, dat Bergen met het oog op de levensomstan digheden, en de huren van de huizen, voor de personeele belasting gelijk moest staan met Alkmaar. Alkmaar, dat er met de financiën door de nieuwe wet, gunstiger komt voor te staan dan Bergen, omdat het voordeden trekt door de uitkeering uit de gemeente-fonds belasting, durfde het echter ook niet aan om nog in een hoogere klasse te gaan en spr. is dan ook tevreden met dit voorstel. Hij gevoelt zich niet gerechtigd om verder te gaan, aan gezien Bergen dan een onrustige verhouding krijgt in de financiën. De voorzitter wees er nog op, dat door het voorstel van B. en W. zeer velen ontlast zullen Vorden. Het voorstel van B. en W werd hierop met 6 tegen 4 stemmen aangenomen; tegen stem den de heeren Den Das, Dr. Hemelrijk, Mar tin en Dirkson. De voorzitter meende de gemeente te kunnen feliciteeren, omdat door het besluit aan vele onbillijkheden een einde is gemaakt. De heer Den Das gaf toe, dat voor een groot deel de onbillijkheid is opgeheven. Dr. H e m e I r ij k erkende, dat in ieder ge val een belangrijke verbetering was verkregen. Aan de orde was hierop het voorstel tot vaststelling eener verordening tot het doen vervallen van de heffing der personeele belas ting naar de grondslagen paarden, plezier vaartuigen en biljarten. (Burgemeester en wethouders stellen voor op het adres der koffiehuis- café en restau ranthouders houdende verzoek om de heffing naar den 7en grondslag (biljarten) te laten vervallen, gunstig te beschikken). Voor heden volstaan wij met te vermelden, dat de financiëele voorstellen van B. en W. werden aangenomen. De grondslagen, pleziervaartuigen, biljar ten en paarden vervallen. Een poging van den heer Zeiler om ook de grondslag dienstboden te laten vervallen, kon geen genade vinden. Besloten werd 50 opcenten op de vermo- gingsbelasting te heffen en Bergen in de le klasse der gemeentefondsbelasting te plaat sen. Op de gemeentefondsbelasting zullen 40 opcenten worden geheven. Bepaald werd, dat de overdracht van het bosch op 30 Augustus te stellen. B. en W. zullen den Raad, Ged. Staten en het Comité van Actie uitnoodigen om met muziek een wandeling door het bosch te maken. Na af loop ontvangst in „de Rustende Jager". OUDKARSPEL. De halfjaarlijksche ledenvergadering van de ondersteuningskas bij ziekte „Hulp in nood", kwam Woensdagavond 8 uur, ten hui ze van den heer C. Vis, bijeen. De opening geschiedde door den voorzitter, den heer G. IJff, die allen een welkom toeriep en in het bijzonder de pers. Spreker memoreerde, dat dit de eerste ver gadering is na de inwerkingtreding der ziek tewet. Het verlies aan leden is niet groot, wel zijn een aantal leden op halve contributie ge komen, maar toch bleef het ledental nog bo ven de 300. We kunnen er niet ten volle over oordee len of de regeling geheel juist is, allicht ko men er voor de jaarvergadering nieuwe voor stellen. Hoewel de kas er beter voor staat dan het vorige jaar, kunnen we nog geen winst boe ken; er is nog een nadeelig saldo. Na voorlezing der zeer uitgebreide notu len door den secretaris, de heer J. Ooijevaar, werd dienaangaande gevraagd af de zieken er op letten, dat de werkgevers hun voor de ziektewet opgeven. Zij moeten zelf bij den wijkcommissaris opgeven. Nog werd medegedeeld, dat bij ongeval 70 pCt. van het loon wordt uitgekeerd. In dit geval, werd door H. I. N. een halve uitkee ring gedaan, zijnde 5.25. Bij het lid dat nog al een hoog loon ver dient is het een raar geval om tot 100 pCt. uit te keeren, waar deze hoogere uitkeering gaat van de contributie van hen die een klei ner inkomen hebben. Gevraagd werd of de vergadering er mede instemt om ook dit lid met 5.25 uit te beta len. Algemeen goedgevonden. Nog eens werd er op gewezen de herstel briefjes zoo spoedig mogelijk bij den wijk commissaris te brengen, niet bij den bode, omdat de commissaris ook in zijn boek den datum van herstel moet invullen. Door den heer C. v. d. Hoven werd verslag uitgebracht van de federatievergadering. Het verslag van den penningmeester luidde als volgt: ontvangsten bedroegen 1417.57V2 en de uitgaven 1396.34. Er is alzoo een saldo van 21.23. 172 uitkeeringen werden gedaan, aan 43 personen met 852 ziekendagen, totaal bedrag^ 1170.79De heer N. Bankersen als kas-,' naziener heeft dit in volkomen orde bevonden. j Tot kasnazieners voor het volgende half jaar werden aangewezen de heeren V. Schuit Hzn. en V. Hoogeboom en als reserve de heer A. Kroon. Vervolgens ging men over tot lo ting voor vrijstelling van contributie; 2 per sonen voor 3 maanden. Ook door de zieken werd hieraan medege daan. Van de 21 leden welke aanwezig waren en de zieken, afwezig, waren de gelukkigen W. Zweed en J. Marsman. Nog werd door den voorzitter bij de slui ting er op gewezen, dat voor den goeden gang van zaken, bij opgaaf van ziekte ook het loon, de vorige week verdiend, worden opgegeven. Onder dit loon werden ook overuren ge teld. Met dank voor de aangename bespreking en vlugge afwerking werd hierna gesloten. In verband met de moderniseenng van hei stoomgemaal aan den Langendijk zijn drie watermolens te Oudkarspel overtollig gewor den, zoodat het polderbestuur heeft besloter de molens voor afbraak te verkoopen. Land- en Tuinbouw. NOORDSCHARWOUDE. Door de afdeeling van de S.D.A.P. aan den Langendijk en den Bestuurdersbond zal op 14 September a.s. deelgenomen worden aan de anti-vlootwetbetooging te Amsterdam waarvoor een of meer autobussen gehuurd zuilen worden. HEEMSKERK. De heer J. Mientjes die verleden jaar het slachtoffer werd eener autoaanrijding en se dert dien tijd lijdende was, is deze week aan de gevolgen dezer aanrijding in de Maria- stichting te Haarlem overleden. BROEK OP LANGENDIJK. Woensdag viel door het uitglijden der lad der, de timmerman P. Weder van de zolder en kwam zoodanig met zijn hoofd op een waschmachine en daarna op de vloer terecht, dat een lichte hersenschudding werd gecon stateerd en kneuzingen aan nek en beenen. De inzameling der gelden voor het ko- ninginnefeest heeft opgebracht plm. 400. OUDHEIDKAMER TE BEVERWIJK. Op 3 November zal het veertig jaar gele den zijn, dat de heer J. W. A. C. van Loenen het ambt van secretaris dezer gemeente aan vaardde. Een daartoe uit de ingezetenen ge vormd comité zal de herdenking van dit ju bileum voorbereiden. De heer Van Loenen nam in 1927 het initiatief, om gedurende de, in dat jaar alhier gehouden herdenkingsfeest ten een historische tentoonstelling te houden, j Deze is tot stand gekomen en zij werd een* groot succes. Het comité heeft zich naar aan leiding van een en ander ten doel gesteld een fonds te stichten tot oprichting van een Beverwijksche oudheid-katner, waarin zoo veel mogelijk de historische geschriften en voorwerpen van Beverwijk zullen worden ondergebracht. Tel. EN TOCH Hji KiHim Hi WÊÊÊm HHe: HR Hl IIIVL WCLOJÊR-ZILVER SHOW ROKIM 109-IH AMSTERDAM Zijn vrouw! En gisteren nog had hij ge zworen, dat hij het niet zou doen! Ze moest de kranten toch eigenlijk dankbaar zijn. Ze kon ze niet langer haten om dat afschuwelijke bericht. Ze*hadden haar deze overwinning op slot van zaken toch maar bezorgd! Dit huwelijk in het geheim was een waar dige bekroning van hun buitengewone kennis making bij die lieve mevrouw Winkles. Toch een snoezig menschAudrey maakte het plan, om haar vóór iemand anders het heugelijk nieuws te seinen. Als zij er niet geweest was, dan had ze Dick nooit gekregen! Waar zou hij haar mee naar toenemen? Ze wist er niets van. Wat grappig toch! Ze kwam overeind, stak haar hoofd door het por tiersraampje en zei tegen den chauffeur, dat hij naar Little James Street moest rijden. Dan a leunde ze achterover en deed haar beursje open. Tien pond dat was wel ge noeg voor reiskosten. En in ieder hotel, waar ze kwamen, zouden ze haar chèque wel accep teeren. Maar zouden ze bij den Burgerlijken Stand wel een chèque aannemen? Enfin, dat moest Dick maar weten, omdat zoo iemand op alle gebeurlijkheden behoorde voorbereid te zijn. Daar was Dick al! Ze leunde uit het por tier en wuifde met haar hand. Dick stond op den stoep met zijn koffer naast zich en keek de straat naar beide zijden af. Hij zwaaide met zijn hoed. Toen de taxi stilhield, gaf hij zijn koffer met een zwaai aan den chauffeur, die hem naast zich neerzette. Naar Paddington Station, zoo hard je maar kunt! riep hij, instappend De chauffeur grinnikte en maakte aanstal ten om eens te laten zien wat hij doen kon misschien wel in de hoop, dat Dick dat van zijn kant ook zou doen bij het afrekenen. Het leek, alsof de spanning van die twee min of meer op hem oversloeg. Audrey! Dick! Ze hadden elkaar dan ook in bijna vier en ttwintig uur niet gezien en dat was meer dan lang genoeg voor twee verliefde menschen. die Kwaad van elkaar gegaan waren en ai dien tijd, die eerder vier en twintig jaar 4eek dan zooveel uur, smartelijk gevoeld hadden, dat hun levensgeluk op het spel stond. De harde woorden, die ze elkander den vorigen dag hadden toegevoegd, werden geheel weg gevaagd door den blik uit hun beider oogen en den druk hunner handen. Opgemarcheerd met Ivo! riep Dick, zijn arm om haar heenslaande. Marsch er mee! antwoordde Audrey. Weet je nog, dat je me gisteren ge vraagd hebt, mijn kantoor er aan te geven? Audrey knikte van ja. Nou dat is ongeveer zoo gebeurd. Audrey deed haar oogen wagenwijd open van verwondering. Ben jij dan 'ook weggeloopen? ,Nee, maar ik ga er toch nooit meer te rug. Ze hebben me vanmorgen mijn congé ge geven ze zeiden, dat ik beter kon gaan varen! En zoo hebben ze me op een heel be leefde manier op straat gezet. Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5