TT RE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJEt Binnenland EGMOND AAN ZEE. Een „cttractie" van het slechte weer. De badgasten die deze maand hier hun verblijf hebben, treffen het al bijzonder slecht. Ook de badbedrijven hebben groote schade. Toch is er zoo nu en dan een mooie dag en dan is het strandleven weer in vollen ganjj. Met leede oogen hebben velen Donderdag den stormbal zien verdwijnen voor den kegel. Regen en storm, den geheelen morgen. Tegen den middag klaarde net waf op en dadelijk was er weer een drukte op straat, leder trok naar de zee, die een schitterend gezicht ople verde. Tot aan den horizon waren er witte koppen te zien. Op het strand was er op ge rekend dat een hooge vloed zou komen. De badkoetsjes waren tegen de duinen opgetrok ken, de badstoelen stonden tegen het prikkel draad met touwen vastgesnoerd. Te ongeveer 7 uur trokken velen naar het strand, om de zee bij „hoog water" te zien. De zee stond tot aan de duinen. De strand stoelen stonden in bergen schuim, dat zich op sommige plaatsen ophoopte. De consumptietenten bleven nog droog, maar het clubgebouw van de Reddingsbriga de had het kwaad te verantwoorden. De gol ven spoelden er af en toe geheel om heen. Twee man waren bezig het onder het gebouw tje weggespoelde zand weer aan te vullen. Telkens kwam er een hooge zee aanrollen, die beide menschen tot over de knieën in het water zette. Langs de duinen was het een en al schuim, dat beschenen door de zon, een groot sneeuw veld geleek. De woeste zee was voor vele gas ten een groote attractie. U>. SCHOORL. Evenals enkele dagen geleden in Schoorl in het lokaal van Schuyt is gesc 'ied, had nu te Groet, in 't lokaal van den heer Huiberts ;:en kookdemonstratie op gas plaats. Deze keer was het initiatief uitgegaan van de firma Stokvis en Zn. te Amsterdam, voor welke firma den heer Wiedijk te Groet de vertegenwoordiging op zich heeft genomen. De opkomst was tamelijk groot; voorname lijk waren het de huisvrouwen welken aan wezig waren, iets wat zeer natuurlijk is daar ''t kooken nu eenmaal licht in het werkgebied Van de vrouw. Niet alleen was dat met deze demonstratie een goed kookonderricht bedoeld, ofschoon ten slotte uit de wijze van koken nog wel iets te leeren viel, doch tevens, en dit was wel 't voornaamste, raakte men meer bekend met de voordeeligste wijze van gasgebruik. Zoo werd een volledig diner, bestaande uit aard appelen, groenten, vleesch, visch, soep en cakes, toereikend voor een tamelijk groot ge- zin, klaargemaakt en gaf de gasmeter 'n ge bruik aan van 1185 liter, wat tegen de in Schoorl geldende gasprijs een bedrag kostte van ongeveer 16 ets. 't Sprak wel van zelf dat deze demonstra tie tevens reclame moest zijn voor de ver koopsartikelen van de firma, n.1. de inventa- gasfornuizen en gascomforen, en langdurig werd dan ook stil gestaan bij de voordeelen daarvaneveneens sprak 't van zelf, dat alle spijzen werden bereid op inventa-ovens, wel ke beschikbaar waren gesteld door den heer Wiedijk. Doch daarnaast zijn de beide demonstra ties van het grootste belang geweest voor de gasverbruikers in Schoorl, daar deze men schen zoo langzamerhand aardig op de hoog te geraken op welke voordeelige manier ge kookt kan worden en daardoor 't gasverbruik zoo oeconomisch mogelijk zal geschieden. NOORDSCHARWOUDE. j Onze correspondent schrijft: Onze weg voerde langs de Spoorstraat, dat is de straat gelegen tusschen de gemeen ten Oudkarspel en Noordscharwoude. Een gedeelte van deze straat was voorheen een sloot; doch maakt thans deel uit van de straat als men het tenminste zoo noemen wil, want dit gedeelte is niet bestraat. Met wat bazalt en dergelijke wordt dit gedeelte „on derhouden". Een leek kan begrijpen, dat met regen en najaarsweer dit gedeelte er alles behalve aanlokkelijk uitziet. De bewoners spreken spottend over het nemen van mod derbaden, wat niet overdreven genoemd kan worden. Met de vele regenval der laatste we ken is de toestand weer van dien aard, dat de bewoners om hun woningen te bereiken eerst planken moeten neerleggen om veilig in huis te komen. Geheele gedeelten staan blank daar een goed werkende rioleering ontbreekt. De Spoorstraat heeft reeds meermalen de eer ge had besproken te worden in de raden van de Gemeenten hierboven genoemd, maar een goede oplossing van dit „moeilijk" vraag stuk is tot heden nog niet tot stand gekomen. De vraag wie dit betalen moet weegt zwaar der dan de vraag: „Hoe lossen wij dit vraag stuk op". Men denke maar aan Twuyverweg en Mosselenbrug. (Van deze laatste hoort men ook nog. maar niets.) Nu is er wel ge zegd dat men wachten moest op den Rijksweg door Geestmerambacht en dat afgescheiden hiervan de verbetering door Oudkarspel en Noordscharwoude ter hand zou worden ge nomen, maar wat de Rijksweg door Geest merambacht betreft, kan dit nog wel langen tijd duren, als het nog niet beslist is, dat deze weg een andere ligging krijgt. De toestand is thans van dien aard dat langer wachten onverantwoordelijk is tegenover de bewoners. Er is geen afvoer dus zal er iets gedaan moe ten worden. Met klem wenschen wij boven staande regelen onder de aandacht te bren gen van hen die vooraanstaan in de gemeen tezaken. Nu is het tijd iets te doen! UITGEEST. Het verhop van de kermis sedert de laatste dagen. De kermis treft het met het weer bijzonder slecht. Maandag en Dinsdag heeft het zoo goed als den geheelen dag geregend, zoodat de ware kermisvreugde in 't water is gevallen Doordat er nu niet velen van buiten de plaats de kermis kwamen opzoeken was het zeer stil en werden er dientengevolge door de exploi tanten geen goede zaken gemaakt. Woensdag is het den laatsten dag van de kermis en laat ons hopen dat dezen dag voor de exploitanten nog eenigermate moge foed maken wat de beide verstreken dagen un aan stroppen bezorgd hebben. Zijn arm gebroken. Het zoontje van den heer Jb. Teeling had Maandag het ongeluk op den hoek van de Langebuurt bij het uitwijken voor een auto van de fiets te vallen, met het gevolg, dat hij zijn arm op 2 plaatsen brak. Onmiddellijk is hij naar het ziekenhuis te Velsen vervoerd alwaar de arm gezet werd. Schooluitstapje. Maandag hebben een 30 leerlingen der beide hoogste klassen van de R.K. Bijz. School een tochtje naar Den Haag gemaakt. Verschillende bijzonderheden werden bezocht en bezichtigd. Uitstapje naar het Gooi. Maandag heeft Ds. Van Peursen met een 40-tal cathechisanten een uitstapje gemaakt naar het Gooi. De voorgenomen wandelingen konden vanwege het slechte weer niet zoo vol bracht worden alswel oorspronkelijk het plan was. Ondanks het slechte weer is er toch heel wat genoten en men hoopt het volgend jaar wederom een uitstapje te maken. POLDERBESTUUR GAAT OVER TOT WEGVERBETERING. Uit Oudkarspel werd aan de Telegr. ge meld: Het bestuur van den polder Oosterdijk en Molengeerzen te Oudkarspel heeft besloten, e en Oosterdijk, welke de verbinding vormt van den Langendijk met Schagen, Warmen- huizen, Schoorl, grondig te verbeteren. Het wegdek, thans 3K M. breed, zal worden ver breed tot 414 M. Eenige bochten z.g. S- bochten zullen worden weggenomen, terwijl de grindweg over de geheele lengte, plm. 2 K.M. zal worden voorzien van een klinker bestrating. De kosten zijn geraamd op 38.000. Dezer dagen wordt met het werk aange vangen. Waar men nog al eens stuit op wei nige medewerking van polderbesturen bij verbetering van wegen; verdient deze daad van dit polderbestuur, welke van groot be lang voor het toerisme zal zijn, vermeld te worden. DE ONGEREGELDHEDEN TE MAASTRICHT. Het ojficieele rapport. In zijn antwoord op de vragen, welke de heer Vliegen had gesteld naar aanleiding van de ongeregeldheden te Maastricht, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw op 24 October 1929 toegezegd, dat een rapport omtrent het onderzoek naar het ge beurde ter inzage van de leden der Tweede Kamer ter griffie van de Kamer zou worden neergelegd. Aan die belofte is, naar men weet voldaan. De heer W. Drop, lid van de Twee de Kamer, publiceert thans in „Het Volk" dat rapport. Hij motiveert deze publicatie als volgt: „De redactie van onze arbeiderspers heeft aanstonds blijk gegeven van de opvatting, dat deze handelwijze der regeering het rechtsge voel niet bevredigen kan. Zij heeft mij ge vraagd, de stukken te lezen, ook met het oog op de vraag, of niet in breeder kring dan die der Kamerleden van de zaak kennis moet worden genomen. „Een moeilijk geval. Het Reglement van Orde geeft mij geen antwoord op de vraag, of van ter inzage gelegde rapporten publieke lijk gebruik mag worden gemaakt. Maar ook al mochten er bezwaren zijn, dan zoo wil ik wel zeggen heeft de lezing der rappor ten en bijlagen mij de overtuiging geschon ken, dat ver boven de bezwaren uitgaat het algemeen belang, dat door een nadere be spreking in de pers wordt gediend. En bo vendien, nu de regeering maanden lang angstvallig niet meer los laat dan ze kwijt wil zijn, is spreken ook plicht, om hetgeen uit de rapporten nu blijkt. Al is aan den an deren lont bij bespreking van de zaak, zooals ze thar.s staat, in de pers, het gevaar van on volledigheid natuurlijk vrij groot. Maar ook dat en wat daaruit kan voortkomen, heeft de regeering, waar zij niet zelve de rapporten publiek gaf, aan zichzelf te wijten". De conclusies. De conclusies van het rapport formuleerde de advocaat-generaal, blijkens de publicatie van den heer Drop, als volgt: 1. De werkwilligen en hun gezinnen heb ben bloot gestaan aan ernstige molestaties, waarbij niet alleen de stakers de schuldigen waren, doch ook hun aanhang, bestaande in hoofdzaak uit het kwaadwillend deel der Maastrichtsche bevolking. Op haar rust in hcofdzaak de verantwoordelijkheid voor al les wat gedurende de maanden Juli, Augus tus-, September en October 1929 in Maas tricht is voorgevallen. 2. Het politiecorps, waarmede ik het oog heb op het lager politie-personeel en hun lei ders, de adjunct-inspecteurs Seelen en Boers- ma, geen blaam treft, behalve voor wat hun optreden betreft nadat hun in den avond van 1 October 1929 de verwonding van hun col lega Houben was bekend geworden, waar onder mee te rekenen is het geval van mis handeling van J. Keulen, waarin de korporaal der militaire politieeen groot aandeel had. 3. Dat hetgeen de redactie van „Het Haagsche Volk" als alarmeerende berichten de wereld inzond, aan haar blijkt te zijn ver strekt door verschillende personen, die deze berichten wederom van derden hadden. 4. Dat op den avond van 10 October 1929 het eerste schot niet is gelost door een bur ger. noch dat eenige ernstige aanwijzing be staat, dat dien avond door een burger is ge schoten. En dat de fatale schoten zijn ge lost door de politie zelve en wel door de der militaire politie terwijl hij tevens drie andere personen (Daer, H. Beckers en Scherders) heeft verwond en dat zeef waar schijnlijk de agenttwee personen (Pool- mans en Buncke) heeft verwond, alsmede dat een persoon (Willems) of door agent.of den agentis verwond, alles door te schieten. 5. Dat, behalve aan het optreden van bo vengenoemd kwaadwillend deel der Maas trichtsche bevolking, aan het slechte beleid van den burgemeester en den commissaris van politie te Maastricht, te weten: het zich niet op de hoogte stellen en houden omtrent den toestand zooals deze zich in het verloop van 21 Juli tot 16 October 1929 heeft ontwik keld en verergerd, en, voor zoover zij dit wel zouden hebben gedaan, het verzuimen van het nemen van maatregelen, welke door ge noemden toestand geboden waren, te wijten is geweest, dat de gebeurtenissen in Maas tricht zich aldus hebben ontwikkeld en ver ergerd, dat hetgeen in den avond van 16 Oc tober 1929 is gebeurd, kon plaats hebben en zelfs moest plaats vinden, terwijl den com missaris van politie bovendien het verwijt treft, dat hij gedurende deze voor zijn politie agenten zoo moeilijke tijden, deze zonder be hoorlijke leiding heeft laten optreden en han delen, waarbij men de leiding van een zoo jeugdigen adjunct-inspecteur van politie (See len, later Boersma) moeilijk als deugdelijke leiding kan beschouwen, met gevolg dat deze politie-agenten terecht de overtuiging kre gen, aan hun lot te zijn overgelaten en op eigen verantwoording te moeten optreden, waarbij ten slotte deze agenten door den overmatig zwaren dienst, hoewel meestal vrij willig op zich genomen, om hun collega's bij te staan, zoo overspannen raakten, dat ern stige gevolgen niet konden uitblijven, des te eerder, waar de commissaris van politie nad nagelaten, zijn agenten voldoende bekend te maken met gebruik der vuurwapens, waar mede hij ze had uitgerust. 6. Ten aanzien van de arrestatie van den heer Pieters het volgende valt op te merken: Dat de betrokken substituut-officier van Justitie mr. Kneepkens, door den commissa ris van politie in den avond van 16 October 1929 een ontwerp proces-verbaal werd over gelegd, hetwelk hem recht gaf aan te nemen, dat bewezen zou kunnen worden, ook on danks de ontkentenis van Pieters, dat deze zich had schuldig gemaakt aan opruiing, strafbaar gesteld bij art. 131 Wetboek van Strafrecht, in welk geval voorioopige hech tenis kan worden toegepast. Dat, gezien den toestand in Maastricht, de ernst der opruiing en de vrees, dat Pieters, van wien men wist, dat hij steeds tevoren de bevolking had opgehitst, niet nalaten zou daarmee voort te gaan, de aanhouding var. den heer Pieters niet alleen gerechtvaardigd doch tevens noodzakelijk was. Dat weliswaar thans, na het gerechtelijk vooronderzoek, gebleken is, dat bij vervol ging door gebrek aan bewijs geen veroordee ling zal kunnen volgen, doch dat dit geen in vloed heeft op de juistheid en wettigheid van de door den substituut-officier van justitie op 16 October 1929 genomen beslissing, tot aanhouding van den heer Pieters. Dat ter zake hiervan derhalve geen nadere opmerking zou noodig zijn, ware het niet, dat het mij voorkomt, dat het van weinig tact en smaak van den commissaris van politie getuigt, dat hij den heer Pieters op den mor gen van 17 October 1929, ongeveer negen uur, geboeid en omringd door een groote po litiemacht van het hoofdbureau naar het Pa leis van Justitie heeft doen geleiden, terwijl de door hem aangevoerde gronden, welke hem daartoe brachten, niet steekhoudend zijn, daar hij immers hetgeen hij zegt te hebben willen voorkomen, juist daardoor heeft uit gelokt. BIJ HET DOODEN VAN EEN KOE ERNSTIG GEWOND. De slagersknecht J. L. Sparreboom te Pernis, wilde gistermiddag een koe dood schieten, toen onverwachts het masker van den kop van het dier viel. Het gevolg was, dat zijn hand uitschoot en de kogel den sla gersknecht in de buik trof. Per auto van den G. G. en G. D. van Rotterdam is de onge lukkige direct naar het Eudokiaziekenhuis te Rotterdam overgebracht, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Omtrent het ongeluk, waarbij een slagers knecht bij het doodschieten van een koe door een kogel in de buik werd getroffen, verne men wij nader, dat Sparreboom naar hef gemeenteziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam is overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. DOODELÏJK ONGEVAL TE ROTTERDAM. Gisteravond is aan de Kruiskade te Rot terdam een ernstige aanrijding plaats ge had. Een vrachtauto, welke bestuurd werd door den 37-jarigen J. v. S., uit de Fabriek straat, moest plotseling naar links uithalen voor een auto, die uit een zijstraat kwam. De vrachtauto is toen het linker trottoir op gereden tot voorbij de kruising met de Eer ste Diergar-bestraat en toen weer verder het trottoir op. Daar heeft de auto een 21-jarige, S. G. v. d. Berge uit de Kuiperstraat van achteren aangereden. De jongen kreeg zeer ernstige inwendige kneuzingen en is per auto van den G. G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsin gel overgebracht, doch hij bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. De auto is door de politie in beslag geno men. Een ernstig onderzoek wordt ingesteld DE DEMPING VAN DE VITZEL- GRACHT TE AMSTERDAM. In een zeer uitvoerige nota zetten B. en W. van Amsterdam hun standpunt uiteen over de verschillende voorstellen, die inge diend zijn in hoofdzaak door Mr. G. v. d. Bergh c.s. om tot een goede oplossing te ko men van het verkeer op de Vijzelgracht met behoud van het water. Al deze voorstellen geven geen bevredigende verkeersverbete ring. Met behoud van het water kan alleen een goede oplossing verkregen worden door een ver achteruitbrengen van de oostelijke bebouwing (drukke zijde) der Vijzelgracht en van die der Vijzelstraat tot aan de Kerk straat. B. en W. geven, omdat de kosten van dit laatste plan buitensporig hoog zullen zijn, in overweging hun oorspronkelijk plan aan te nemen en de Vijzelgracht te dempen. VRACHTAUTO GESLIPT. Meisje gewond. Op den Zundertschen straatweg is hedenmorgen nabij Rijsbergen een uit Antwerpen komende Belgische vracht auto, op weg naar Moerdijk tengevolge van den zwaren regenval geslipt tegen een boom gereden en vervolgens over den kop geslagen. De drie in de cabine zittende personen, onder wie een jong meisje uit Antwerpen, werden over den weg geslingerd. Het meisje bekwam een ontwrichte schouder en verwondingen in het gezicht. De chauffeur met den naast hem zittenden heer bleven onge deerd. De auto werd grootendeels vernield en moest met een takelwagen naar Ant werpen worden vervoerd. IN HET RUIM GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Hedenmorgen is te Hoek van Holland de 32-jarige bootwerker C. B. in het ruim van de Harwich-boot Praque ge vallen. De man is een uur later aan de bekomen verwondingen overleden Het slachtoffer was gehuwd. RELLETJES TE OISTERWIJK. De politie genoodzaakt op te treden. Sinds eenige dagen is een conflict gaande bij de firma R. de B. te Oisterwijk dat echter geen arbeidaangelegenheden betreft, Buiten staanders hebben op ondubbelzinnige wijze uiting gegeven kennis te dragen van de fami lie-aangelegenheden van den firmant. Eenige dagen geleden demonstreerden eenige belha mels vóór de woning van de familie R. de B. Deze demonstratie trok onmiddellijk de pu blieke belangstelling met het gevolg, dat eer gisteren zich reeds honderden personen vóór het huis bevonden. De politie wist dien avond de rust te herstellen. Gisteravond werd de toestand echter ge vaarlijker. De betoogers, die ten getale van ongeveer duizend aanwezig waren, hadden zich in twee groepen gesplitst, één vóór en één tegen de familie. De situatie werd zoo ernstig, dat men het noodzakelijk oordeelde de burgemeester, den heer Verwiel, die met vacantie was terug te roepen. Zoodra deze gistermiddag arriveerde, begaf hij zich naar de demonstranten en sprak hen op bezadigde wijze toe. Toen zij echter geen gevolg gaven aan het verzoek om uit elkaar te gaan, deed de burgemeester den ambtsketen om en ge lastte de politie tot strengere maatregelen over te gaan. Bij de pogingen om het volk uiteen te drij ven, werd één der agenten gewond. Door het publiek werd met steenen gegooid. Eenige ruiten van het huis der familie De B. werden vernield; men vermoedt, dat in de drukte schoten zijn gelost. Door dé politie wordt een onderzoek ingesteld. De familie heeft heden de woning verlaten. HOE TWEE ITALIANEN WERDEN GEARRESTEERD. Met de arrestatie van twee Italianen S. P. en L. G. als verdacht van diefstal van een koffer met instrumenten ter waarde van 400 uit een doktersauto op den Gedempte Burgwal, is door de Haagsche politie een goede slag geslagen. Woensdagochtend wa ren de Italianen uit Parijs gekomen en had den hun koffers aan het Hollandsche Spoor station achtergelaten. Te 4 uur in den na middag bevonden zij zich op den Gedempte Burgwal. Zonder dat de Italianen er erg in hadden werden zij bespied. Werklieden za gen, dat de door hun uiterlijk reeds opvallen de vreemdelingen het portier van den auto open gooiden en een tasch of koffer uit den wagen haalden om daarop hun weg te ver volgen. Zij liepen in de richting Boekhorst straat en werden gevolgd door de werklie den, die onderweg een paar agenten onmid dellijk op de hoogte stelden van hetgeen zij hadden waargenomen. Zoo konden de Italianen, terwijl zij den koffer nog bij zich hadden, worden gearres teerd en naar het Hoofdbureau van politie worden overgebracht, waar zij, na een voor- loopig verhoor, in voorioopige bewaring werden gesteld. Gisterochtend heeft de betreffende commis saris, geassisteerd door mej. Van Veen, lee- rares in het Italiaansch, als beëedigd tolk, HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Augustus. Laag water 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Hoog water La: 8.07 8.29 4.41 8.47 9.12 5.15 9.41 10.15 5.57 10.53 11.32 6.56 0.19 8.16 0.56 1.44 9.46 2.16 2.50 11.07 3.11 3.42 4.01 4.32 031 4.47 5.16 1.25 5.31 6.01 2.13 6.16 6.41 2.58 6.58 7.23 3.37 7.40 8.04 4.18 823 8.49 500 9.14 9.43 5.41 EGMOND AAN ZEE, a 4.49 5.26 6.15 7.26 8.56 10.24 11.35 0.05 0.59 1-48 2.32 3.13 351 4.32 5.12 5,54 Augustus, Hoog water Laag water 16 8.04 8.26 4.29 4.37 17 8.44 9.09 5.03 5.14 18 9.38 10.12 5.45 6.03 19 10.50 11.29 6.44 7.14 20 0.16 8.04 844 21 0.53 1.41 9.34 10.12 22 2.13 2.47 10.55 11.23 23 3.08 3.39 11.53 24 3.58 4.29 0.19 0.47 25 4.44 5.13 1.13 1.36 26 5.28 5.58 2.01 2.20 27 6.13 6.38 2.46 3.01 28 6.55 7.20 3.25 3.39 29 7.37 8.01 4.06 4.20 30 8.20 8.46 4.48 5.00 31 9.11 9.40 5.29 5.42 het verhoor voortgezet. De bagage van de beide Italianen, die door de politie van het station is afgehaald, bleek ojn. een volledige collectie inbrekerswerktuigen te bevatten. Thans zal van politiezijde onderzocht wor den of en in hoeverre zij mede schuldig zijn aan een paar andere gisteren voor 4 uur na middag gepleegde en ter kennis van de politie gebrachte diefstallen, n.1. een ten nadeele van H.'V. van een handkoffer met lijfgoede ren uit zijn auto, welke omstreeks half twee in de Groote Marktstraat onbeheerd stond, en een ten nadeele van I. N. eveneens van een koffer, inhoudende luxe lederwaren enz. uit een auto welke kwart over twee in de Wagenstraat onbeheerd heeft gestaan. MEISJE AANGEREDEN. Toen gistermiddag t kwart over twaalf een auto, van de richting Leid- scheplein te Amsterdam komende, over de Weteringschans het Frederiksplein naderde, staken juist twee meisjes, die van het Westeinde kwamen, de straat over om zich naar het tramhuisje op ge noemd plein te begeven. Uit vrees voor de auto weifelde een der meisjes en liep snel terug, met het gevolg, dat zij werd aangereden en onder het voertuig kwam Het slachtoffer, dat 15 jaar oud is, werd per auto naar het Ned. Israëlietisch Ziekenhuis aan de Prinsengracht ver voerd. Daar bleek, dat het meisje alleen een wond bij den mond had opgeloopen, zoodat het zich, na verbonden te zijn, naar huis kon begeven. UIT HET GOOI. Het Bikbergerbosch natuurmonu ment. De Gooische correspondent van het Hbl. schrijft: Onlangs hebben wij gemeld, dat het in de bedoeling ligt om, wanneer het plan Roëll tot aankoop van het heidebezit van Stad en Lande van Gooiland door een combinatie van de Provincie Noord-Holland, de stad Am sterdam en de Gooische gemeenten, mocht slagen, dit Gooisch reservaat ai te ronden door aankoop van bosdh uit particulier bezit. „De Gooi- en Eemlander" bevestigt thans dat het plan bestaat om het Bikbergerbosch voor dit doel aan te koopen. Wij voegen daaraan toe, dat dit ongeveer 50 ha groote, prachtige, 'boschcomplex ligt achter Crailoo en daarvan gescheiden is door een zandweg, den Oud-Blaricummerweg. Overigens is het omringd door verharde wegen, welke even tueel een verkaveling voor buitens mogelijk zouden maken{ al is het complex niet opge nomen in het concept-uitbreidingsplan van Huizen. Het grootendeels met zware beuken be plantte, golvende terrein is eerst in de laat ste jaren wat meer bezocht geworden, n l< sedert er een wandelweg van den AN.W.B. is doorheen geleid. De groote schoonheid van dit mooiste en minst geschondene der Gooische bosschen is nochtans bij weinigen bekend. De blijvende reserveering als natuur monument zou zeer toe te juichen zijn. r 117. En zie, nauwelijks had de bok van den tooverdrank ge dronken, of hij veranderde in den boerenzoon, zooals hij, voor dat de heks hem had betooverd, was geweest. Het was een aar dige jongen met gestreepte wollen kousen en klompen aan. „O, professor", zeide hij eerst wat verlegen, nooit zal ik dat vergeten. „Dat is prachtig", antwoordde de professor, „werk dan maar mee, om de heks een kool te stoven, welke haar lang zal heugen", 118. Helaas. De tooverdrank van den professor was niet sterk genoeg en na eenige minuten waren ze als vroeger: uil, mui» en bok. „De prinses liet haar tranen den vrijen loop en de uil keek met verglaasde oogen. Tot overmaat van ramp liet de ka bouter de flesch met het tooverbrouwsel vallen en de klein» man stond daar alsoi hij zijn laatste oortje had versnoept. ._f_- ,y r

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6