Provinciaal nieuws Tijdschriften Vraag en Aanbod Raadselhoekje. TUIN BOUWCLUB V.Z.O.S. TE HEEMSKERK. Donderdagavond vergaderde bovengenoem de club in het lokaal „De Oranjeboom" van r Henneman. Het hoofddoel dezer bijeen komt werd gevormd door de a.s. excursie De voorzitter, de heer Muyen stelde de ver gadering voor om dit jaar geen excursie te houden naar het Westland en omgeving, maar nu eens een kijkje te nemen naar de om streken van Arnhem of Nijmegen om daar wat natuurschoon te zien. Na lange gedach- tenwisseling werd besloten een reis naar Nij megen op Dinsdag 26 dezer te doen. Daar de bijeenkomst niet best bezocht was zullen de leden hiervan per briefschrijven in kennis gesteld worden en gelegenheid gege ven worden hieraan deel te nemen. Door den heer Lacnmerse werd nog een slofje aardbeien ter bijeenkomst ingezonden, waarvoor eene jury hem bereids 8 punten toekende. Hierna sluiting ZUID- EN NOORD-SCHERMER. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders, d.d. 14 Augustus j.1., is de heer IJ. Molenaar Jbzn. benoemd tot hoofdbrandmeester (com mandant van de brandweer). Zulks ter voor ziening in de per 1 September a.s. onstaande vacature, door het aan den heer J. Waterdrin ker als zoodanig, op diens verzoek, verleend eervol ontslag. Binnenkort zal ook het dorp Driehuizen worden aangesloten aan het rijkstelefoonnet. Door den Gemeenteraad zijn daartoe de noodi- j ge gelden gevoteerd. De aansluiting zal worden aangebracht ten huize van den heer Ouweltjes, alwaar voor een ieder gelegenheid tot telefoneeren zal bestaan. Zoo mogelijk zal ook eene nachtverbinding worden beschikbaar gesteld. Waar verschil lende medici in den omtrek thans mede 's nachts telefonisch te bereiken zijn, beteekent vooral dit laatste eene groote verbetering voor de ingezetenen van dit dorp, dat dus nu de zelfde faciliteiten zal genieten als waarvan Groot-Schermer reeds geruimen tijd genoot. BERGEN. Gemeenteraad. (Vervolg). De Voorzitter oordeelde, dat de perso- neele belasting een vrij stabiele ontvangst dien de te geven, en niet afhankelijk mag zijn van het feit of iemand veel houdt van biljarten of van een glas wijn. Het vervallen van den grondslag biljarten zal bovendien geen ingrijpende financiëele gevol gen hebben. Dit geldt nog meer voor pleziervaartuigen, waarvan er maar één in het dorp is. Spr. oor deelde dezen grondslag bovendien in strijd met de nationale sport van een zeevarend volk. De heer den Das oordeelde biljarten meer een aardigheid dan sport, waarvoor die belas ting wel betaald kan worden. Het is waar dat café- en restauranthouders een biljart als een werktuig in hun bedrijf noodig hebben, maar in de wet staat, dat belasting geheven wordt van de armsten tot de rijksten en spr. oordeelt het dan ook niet erg belasting van biljarten te blij ven heffen. De heer Zeiler dacht dat de soc.-dem. te gen indirecte belastingen waren. Spr. was B. en W. dankbaar voor de gedane voorstellen. Spr. wilde nog verder gaan. Die grondslagen zijn niets dan plagerijen. Van pleziervaartuigen is de geheele opbrengst Pc'- van de perso- neele belasting, van biljarten 1.2 pet., van paar den nog minder. Spr. wil ook de dienstboden vrijstellen. Ge zamenlijk geven die grondslagen 3 pet. van de personeele belasting. Velen houden een dienst bode niet uit weelde en ook de rijkaard, die er meer dan één dienstbode en een tuinman met een chauffeur op na houdt, wil spr. daar voor ook niet belasten, omdat zij daardoor menschen werk verschaffen, wat beter is dan op het geld te blijven zitten. De belasting op dienstboden bracht slechts 1086 op en spr. vindt het niet de moeite om daarvoor de menschen te blijven plagen. Dr. H e m e 1 r ij k oordeelde, dat zij, die men schen welke 22 a 23 per week verdienen, nog belasting willen laten betalen, niet mogen pleiten om de meest draagkrachtigen ontheffing te verleenen. De heer Zeiler: menige pensionhouder heeft het moeielijker dan menige arbeider. Dr. H e m e 1 r ij k: in het algemeen is het be doeld als een grondslag van luxe. Spr, is echter geen groote voorstander, doch heeft bezwaar, zoolang men menschen met 25.inkomen in de week belasting wil laten betalen. Dit kan men wegnemen, door progressie in de opcenten op de gemeentefondsbelasting in te voeren. De heer Zeiler betoogde, dat het duizen den kost om Bergen in de 2c klasse te plaatsen. Spr. had uit laten komen, dat hij daarvan geen tegenstander is, doch daarvoor de iinanciëele uitkomsten wil afwachten. Het vrijstellen van de dienstboden kest en- kei; honderden guldens, en inon helpt daardoor ook vele broodvechters. De heer den Das stond verbaasd over den heer Zeiler, die menschen met kleine inkomens in dure huurhuizen een tamelijk groot bedrag wil laten betalen, en biljarten in koffiehuizen, die toch onder bedrijfsonkosten vallen, wil vrij stellen. Spr. maakt daar bezwaar tegen, om- oat biljarten geen levensbehoefte is en daar door de mogelijkheid om binnen enkele jaren de classificatie te regelen, moeilijker wordt. De heer Zeiler oordeelde, dat hij duidelijk had laten uitkomen, dat hij de plagerijen uit het belastingstelsel wil laten vervallen. Het gaat niet aan, om iemand die toevallig voor liefhebberij een biljard heeft, daarvoor be lasting tc laten betalen en anderen, die veel kostbaarder liefhebberijen hebben, vrij te stel len. De heer H e m e 1 r ij k merkte op, dat het hier een verteringsbelasting geldt, die het minst kwaad sticht. De heer Martin begreep niets van den heer den Das, die er geen bezwaar tegen heeft dat de belasting op pleziervaartuigen vervalt «n een belasting op biljarten, in hoofdzaak het plezier van de arbeiders, wil handhaven. D; heer den Das oordeelde, dat dit met het al of niei arbeider zijn niets te maken had. Het belastinggeld wordt niet door de spelers, Vaar door de caféhouders opgebracht. Ie heer Zeiler oosdeelde, dat de heer den Das b'ijkbaar niet weet, dat tengevolge van de belasting in tal van dorpen in Friesland de bil- >a trn zijn verdwenen. jL Het vopistel den .Qas om den órondslatf bil jarten te handhaven, werd met de stemmen van heeren den Das en Hemelrijk voor, verwor pen, waarop het voorstel van B. en W. om de grondslagen pleziervaartuigen, paarden en bil jarten te laten vervallen, met algemeene stem- mcn werd aangenomen. voorstel Zeiler om ook den grondslag dienstboden te laten vervallen, werd met de stemmen Zeiler en Baltus voor verworpen. Vaststelling eener verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting en eener verordening op de invordering dezer op centen. Conform besloten. Er zullen jaarlijks, met ingang van het be lastingjaar 1931, ten behoeve dezer gemeente, op de hoofdsom der personeele belasting op centen worden geheven volgens het onder staand tarief. 50 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde be draagt 35^ of minder: 60 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 350en niet hooger dan400. 70 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 400.en niet hooger dan500. 80 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 500.en niet hooger dan600.— 90 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 600.— en lager dan 1n 700.— 100 of het maximum der opcenten voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde bedraagt 700.— of meer. Op de aanslagen van hen, die niet in den zin der wet op de personeele belasting 1896 ge bruiker van een perceel zijn, wordt het maxi mum van 100 opcenten geheven. Een voorstel van den heer Den Das om de opklimming met 200 te doen, werd, met de stemmen van de heeren Den Das, dr. He melrijk, Martin en Dirkson voor, verworpen. Vaststelling eener verordening op de hef fing van 50 opcenten op de vermogensbe lasting en eener verordening op de invorde ring dezer belasting. Conform besloten. Het geen gebruik maken van de bevoegd heid om de gemeente ingevolge het bepaalde in art. 14 der Wet van 15 Juli 1929 (Staats blad no. 388) in een klasse te rangschikken. (Dit besluit brengt mede dat Bergen wordt gerangschikt in de eerste klasse der gemeen tefondsbelasting). Conform besloten. Vaststelling eener verordening op de hef fing van 40 opcenten op de gemeentefonds belasting en eener verordening op de invoe- belasting en eener verordening op de invor dering van deze opcenten. Conform besloten. Een voorstel van den heer De Das om progressie op de opcenten in te voeren, werd, na uitvoerige verdediging door de heeren Den Das en Hemelrijk, met de stemmen Den Das, Hemelrijk, Martin en Dirkson voor, verwor pen. Goedkeuring der 2e Suppl. begrooting der inkomsten en uitgaven van het Burgerl. Arm bestuur voor het dienstjaar 1929, alsmede tot af- en overschrijving van en op eenige uit gaafposten der begrooting van inkomsten en uitgaven van dit bestuur voor het dienstjaar 1929. (De voorgestelde wijzigingen zijn in hoofd zaak administratief en vereischen geen ver hooging van gemeente-subsidie). Als voren. Voorstel tot kostelooze overname en onder- hanschen aankoop van een strook grond (van den heer P. Staadegaard, gedeelte van den z.g. Wiedenbruggeweg met verbreedimg) ter lengte van plm. 248 M. van de Zuidlaan af, groot plm. 3752 M2. waarvan 1850 M2. (weg) kosteloos, 1880 M2. a 0.50 per M2. en 22 M2. a 1.25 per M2., totaal voor de som van 967.50, vermeerderd met een rente van 4 3/4 pCt. 's jaars vanaf 3 Maart 1930 tot den dag der overdracht, met bepaling dat de kosten van overdracht worden genomen voor rekening der gemeente. Conform besloten. Voorstel tot kostelooze overname van een strook grond van den heer E. Doctor (gedeel te van den z.g. Wiedenbruggeweg met ver breeding) ter lengte van plm. 245 M2. van de Zuidlaan af, groot plm. 2350 M2. met bepa ling dat de kosten van overdracht worden genomen voor rekening der gemeente. Als voren. Voorstel tot vaststelling eener "verordening op het heffen van rechten voor het gebruik van het gemeenteslachthuis en op de invorde ring dezer rechten. Conform besloten. Voorstel tot vaststelling eener verordening tot verdeeling v. d. gemeente in stemdistricten voor de verkiezing v.d. leden van den Raad en eene verordening tot aanwijzing van stem lokalen voor de verkiezingen. (Door de toename der bevolking is het aan tal kiezers dermate gestegen dat dit aantal voor stemdistricten II en III het getal van 1000 kiezers te boven gaat. In verband met art. 31 der Kieswet is het noodzakelijk het aantal stemdistricten uit te breiden van 3 op 4. Het 4e stemdistrict zal worden onderge bracht in een lokaal der Christel, school, waartoe bereids toestemming is verkregen. Aldus vastgesteld. Het Bergerbosch. De voorstellen inzake het Bergerbosch, be treffende het aanvaarden van de voorwaar den, door Ged. Staten gesteld, voor de sub sidie van 40.000, waren hierna aan de orde. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de subsidie zóó geregeld is, dat ze geldt voor het geheele aangekochte bosch. Er mag dus niets van het bosch worden ver vreemd en het bosch zal, overeenkomstig de wenschen van den raad, natuurreservaat moeten blijven. Namens 't geheele gemeente bestuur zegde spr. het Prov. bestuur hartelijk dank voor de wijze, waarop het getoond had, een open oog te hebben voor het natuur schoon in onze streek. Bergen is daardoor in de gelegenheid gekomen, een groot boschcom plex te behouden, dat niet alleen voor de in gezetenen en vreemdelingen, die hier zijn, maar zeker in de verre toekomst een oaa» zijn, die tot groote voldoening kan strekken Het heeft spr. groot genoegen gedaan, dat het Prov. bestuur in de gestelde voorwaarden het gemeentebestuur geen moeilijkheden heeft opgelegd. Het gemeentebestuur toch getrooste zich het financieele offer, met het kennelijk doel, het bosch als natuurreservaat te behou den. Spr. stelt voor, onder hartelijke dankzeg ging aan het Prov. bestuur, de voorwaarden te aanvaarden (Applaus Dr. H e m e 1 r ij k vroeg, of, nu er geen weg door het bosch mag komen, ook uitge sloten is, dat er een rijwielpad door komt. Z.i. is dit iets anders. De voorzitter antwoordde, dat, wan neer dit aan de orde zou komen, daarover met Ged. Staten gesproken moet worden. Zonder goedkeuring van dit college, kan het inderdaad niet. De heer Bogtman geloofde niet, dat Ged. Staten daartegen bezwaar zouden ma ken, omdat de provincie, ook in haar eigen natuurgebied rijwielpaden aanlegt. Met algemeene stemmen werd hierop be sloten, de voorwaarden te aanvaarden. De voorzitter wees erop, dat thans de noodige goedkeuringen zijn verkregen. Ook het comité van Actie is met het geld paraal, zoodat spr. zich voorstelt, het tran sport op 30 Augustus te doen plaats hebben. Alsdan zal een buitengewone vergadering van den Raad worden gehouden, waarbij het Comité van Actie, dat voor het behoud van het bosch zooveel moeite deed, zal worden uitgenoodigd. Het Gemeentebestuur zal dan gezamenlijk met het Comité en belangstellenden een rond gang maken door het Bergerbosch, met de muziek voorop. Om 2 uur zal de rondwande ling aanvangen. Na de wandeling kan men zich dan in de Rustende Jager vereenigen. De Commissaris der Koningin, Ged. Sta ten,' Natuurmonumenten en de Boschraad zullen worden uitgenoodigd. Op een vraag van den heer Baltus, zeide de voorzitter, dat de overname van de wegen bij het kerkje in de Oldenburglaan zoo goed als geregeld is. De heer Zeiler vestigde er de aandacht op, dat met het oog op de veiligheid eenige overhangende boomen in de Eeuwige laan, niet behouden kunnen blijven. Hij herinnerde hierbij aan een plaats gehad hebbend onge val. De heer Apeldoorn was het met den heer Zeiler eens. De voorzitter achtte het nog wel mo gelijk om de boomen recht te trekken. Wan neer ze niet behouden kunnen blijven, dan zullen ze echter moeten vallen, omdat de vei ligheid voor den mensch voorop gesteld moet worden. De heer Den Das vroeg, waarom de Turfweg niet behard was geworden, zooals bij de gemeentebegrooting was besloten. De voorzitter zeide, dat de aannemer van de Kogendijk voor dit werk zóó veel vroeg, dat B. en W. meenden, de beharding, die gedacht is, zooals op den Groenen weg, in eigen beheer te moeten uitvoeren. Er zit nog al wat loon in, omdat de hoeken moeten worden opgehoogd. De heer Den Das drong op spoedige uit voering aan, hetgeen door den voorzitter werd toegezegd. Hierna sluiting. VOOR HET ONGESCHONDEN BEHOUD VAN HET BERGERBOSCH. De elfde verantwoording van giften en toezeggingen over cle week van 916 Augustus is en mag tevens de laatste zijn. Het doel, dat het comité zich had gesteld, is bereikt. Ik hoop, dat allen, die hetzij door groote of kleine bijdra- gén, van hunne of hare adhaesie blijk gaven, in hooge mate van het Berger Natuur-Resei vaat zullen genieten en dat zij, voor wie de actie van het Comité uit financieel oogpunt geen aantrekkelijk- heid had, evenzeer aangename verpoo- zing aldaar zullen vinden. Mr. P. A. O., Alkmaar -» 10— Mr. A. S., Alkmaar j 99 10— Mr. J. B., Alkmaar 5— Mr. P. J. Pr. G., Haarlem 99 5— Mr C. A. de Gr., Alkmaar 99 10— Mr. N. N., Alkmaar s 99 10— Mr. C. S., Alkmaar 99 25— Mr. F. A. J. J., Alkmaar 99 10— Mr. N. N., Alkmaar 99 10— Mr. W. S., Alkmaer 99 10— Mr. L. v. L. C., Heiloo 99 10— Alcmaria V. V. V. 99 10— N. N., 2e bijdrage, Bergen 99 100— A. C. B., Bergen 99 10— C. v. S.. Bergen 99 40— Mevr. M. A. S., Bergen 99 2.50 W. F. C. M., Bussum 99 10— P. K., Alkmaar 99 10— Dir. „Gulden Vlies", Alkmaar 99 5— Fa. J. v. d. H., Alkmaar 2— Gebrs. S., Alkmaar 99 5— J. W. de Br., Amsterdam 99 10— J. B., Bergen 99 15— Gebrs. H., Bergen 99 40— N. N., Bergen 99 5— G. G. S., 2e bijdrage, Bergen 99 10— N. N 99 2.50 P. T., 2e bijdrage, Bergen 99 50— H. B., Bergen 99 5. C. K., 2e bijdrage, Alkmaar 99 10— P. M., Bergen 99 10— P. N., Bergen 99 10— H S., Bergen j 99 10— C. N., Bergen s 99 10— N. N., Alkmaar 99 5— *De Rustende Jager 99 15. "Café Oldenburg t 99 5— *Café Hildebrand 99 7.50 'Poort van Kleef 99 5— 'Berger Veerhuis 8 99 5— ue Oude Prins s 99 10— 'Oranje Hotel -- s 99 10— Reeds verantwoord 559.50 9509.49 10068.99 Totaal Generaal k Bergen (N.-H.) 1930. De Penningmeester, Mr. H. JUDELL. Wij feliciteeren het comité met het behaalde resultaat. Het is ons bekend, dat de penningmeester dreigde zenuw ziek te worden. De voorzitter oordeelde echter, dat hij, die de gasten voor het schenken van een bijdrage mooi weer beloofd had, pas met vacantie kon gaan wanneer het bedrag bijeen was en er werd volgehouden. De raad besloot Woensdag de door Prov. Staten gestelde voorwaarden te aanvaarden, waardoor, overeenkomstig de wenschen van den raad, het bosch natuurreservaat zal blijven. 30 Augustus wordt de akte gepasseerd en zal de Raad, het Comité en genoo- digden met belangstellenden, vooraf ge gaan door Bergens Harmonie een wan deling door het bosch maken, met de Rustende Jager als eindpunt. Wij meenen, dat het comité tevreden kan zijn. Promp op tijd zijn de 10000— in 336 bijdragen bijeen gebracht. Nu de tijden niet zoo rooskleurig zijn is dit waarlijk een prestatie, waaruit wel blijkt, de algemeene sympathie voor het behoud van het Bergerbosch als na tuurreservaat. REDACTIE. HENSBROEK. Donderdagavond, ongeveer 7 uur, werd de wagen van den groentenventer Kooy door een auto van Th. Schermer uit Bakkum aangereden. Met wat schade aan het een en ander kwam dit ongeluk nogal vrij goed af. De schade die opge nomen werd, zal vergoed worden. Licht uitgave W. de Haan te Utrecht vertelt bij vele fraaie foto's over het Ameri- kaansche imperium, waarna een interessante bijdrage volgt over stereochemie. Bij afbeel dingen, die het werk van uitvinders in vroe ger jaren in beeld brengen wordt verteld van mijlpalen in de eeuw der machine en in de rubriek „makers der geschiedenis" wordt het slot van de reeds aangevangen beschouwin gen over het fascisme gegeven. Tenslotte vervolgt de redactie in deze aflevering haar beschrijving van leven en werken van Goethe. Kic-ke-boe, het weekblad voor de jeugd, ver telt ditmaal wat den held van het tijdchrift verder overkomen is en mevrouw Cramer Schaap weet deze geschiedenissen altijd erg spannend te maken. F. H. N. Bloemink be schrijft in gemakkelijk leesbaren vorm een wedstrijd in een ongeluk en geeft met Carla Simons en S. Franke eenige aardige kleuter versjes. Sijtje Aafjes beschrijft hoe men van een lucifersdoosje en eenige stukjes karton een aardig poppenwiegje kan maken. Panorama bevat een artikel over een gewel denaar, die bij nadere beschouwing de Vesu- vius blijkt te wezen. Mr. W. J. van Balen schrijft over het verraad van Mauvila, waar bij over de verovering van Florida wordt ge sproken en Renée Hagedoorn geeft in woord en beeld toiletjes voor studio en strand weer. Er zijn ditmaal novellen van Stella Benson, Stephen Leacock en Arnold Benett en vele fraaie foto's, o.a. van Kingsford Smith in het ziekenhuis, van Parijs in vogelvlucht, van den strijd der Regenboogzeiljachten, van de begrafenis van Siegfried Wagner, van het schaakdorp Ströbeck en van het bezoek der Japansche vorstelijke gasten aan Marken. GEBRUIKTE DAMESFIETSEN 17.50 en 25.00, HEERENRIJWIELEN 22 en 25, JONGENSFIETSEN 19.50 en 24 enz. NIEROP, Doelenstraat 810. TE KOOP AANGEBODEN EEN KIN DERWAGEN en een FIETSMANDJE. BLOMMAERT, Scharloo No. 5. TE KOOP AANGEBODEN zoo goed als nieuw KOFFERPATHEFOON met 6 der modernste nummers. Brieven let ter R 535 bureau van dit blad. WINKELINVENTARIS TE KOOP AANGEBODEN, bestaande uit toon bank met marmeren blad, glazen vitrine, spiegels enz. LANGESTRAAT 39. Cylinder Schrijfbureaux, Hutkoffers, Fornuizen, Dresoirs, Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Mangels, Ledikanten, Bedstellen, enz. Spotkoopjes. J. L. Sost- man Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. Divan prima gebruikte divan 11, vee- ren bed, peluw en 2 kussens 12.50, laag linnenkastje 8.50, tuin- of caféstoelen 1.10 p. st., brandkast 25 enz. J. L. Sost- man Jr., Verkooplokaal, Ridderstr. 10. TE KOOP 5 pers. gesloten CHEVRO- LET-AUTO in goeden staat. J. SCHOEN, Oudegracht 93. TER OVERN. GEVRAAGD: Bosatlas, Rekenb., nieuw School-algebra, Meetk. opgaven, Aardrijksk. leerb., Taalb. voor le kl. R. H. B. S. STATIONSSTRAAT 13. TE KOOP 2 draaibankjes compl. m. toeb., 1 P K. draaistroommotor 2.20 X 3.80, zoo goed als nieuw met kogellager 35, 21/» P.K. draaistroommotor 20 en 28. 2e LANDDWARSSTR. 3. ZEILBOOTJE TER OVERNAME. Prijs 100. Te bevragen A. Prijs, Roei- en Zeilvereeniging. TE KOOP: circa 8 M. zware water slang, in goeden staat. G-vraagd staande SALONPATHEFOON. Woonschip Oude- gracht bij de Luthersche kerk. TE KOOP wegens vertrek pracht grijs groene HAARL, zoo goed als nieuw, voor spotprijs. Aures bur. v. d. blad. Uit vreugde over het besluit van den i Raad om de belasting op biljarts af te schaffen, .x 4 MOOI AMEUBLEMENT TE KOOP rood pluche, bestaande ui- 4 stoelen en 2 fauteuils, los raam 35 en 6 mooie stoelen met goblin bekleed 18. Adres LAAT 182. KINDERWAGEN TE KOOP. DIJKGRAAFSTRAAT 64, H. H. COIFFEURS. TE KOOP AAN GEBODEN 2 goed onderhouden HAAR- DROOGM ACHIN ES. KOORSTRAAT 27, Alkmaar. TE KOOP: Salontafel 6.50, prachtige Linnenkast 22.50, Mahonie Penant kastje 12.50, z. g. a. n. Leuningstoel 10, Pianola voorzet met rollen, in pri ma staat voor 40. Adres LAAT 182. TE KOOP GEVRAAGD een goed on derhouden MOTORJAS. Brieven ondei Ietter D 523 bureau van dit blad. TE KOOP 24 stuks PAKKISTEN. W. F. ADOLF, Oudegracht D 120. TE KOOP een vierpers. AUTO Opel goed loopen met belastingkaart voor 75 A. ELINGS, 2de Kabelstr. 19, Alkmaar. TE KOOP GEVRAAGD STUDIEBOE KEN 3 l.j. H. B. S. D. APPEL. Tuinstraat 22. TE KOOP EEN DRIEWIELDE FIETS Te bevragen bij MAARLEVELD, Lom bartsteeg 19. Niet op Zondag. Twee 2 persoons WASCHTAFELS met marmeren blad en spiegels, een 1 persoons WASCHTAFEL, tevens KANC TE KOOP. OUDEGRACHT 219. TE KOOP een gebruikte driewielde FIETS met gesloten bak en een PEN DULE model luidspreker, bij K. DE GOEDE, Karei de Grootelaan No. 2. Bergen. TE KOOP goed onderhouden KIN DERWAGEN. ZOCHERSTRAAT 26. TE KOOP VOOR OUD: GOUDEN GLADDE RINGEN en GOUDEN ARM BANDHORLOGES. S. W. VET, Verdronkenoord 5. BOEKEN 4e en 5e klas H. B. S. KOOP afd. B. NIEUWPOORTSLAAN 152. TE AANGEBODEN z. g. a. nieuw JON GENSRIJWIEL voor leeftijd 8—14 jaar. Te bevragen BOEZEMSÏNGEL 7. 1. Oplossingen der raadsels nit het vorige nummer. Voor grooteren. A ons adder ndüvl haver P i 1 e Andijvie 2. L E K E V A K A T 3. 1. Tromp, romp. Kraanvogel. Graan, Laren, vonk, orgel. Voor kleineren. Oom, boom. Had de schelm onderweg zijn klee- ren verwisseld? (Helmond). Zag die vreemde heer me loopen, zei je? (Ermelo). In de vacantie loopen en spelen we veel buiten. (Tiel). Ik had het u al gevraagd vóór Ste ven. (Voorst). Een viool. Lang oor; langoor. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. Een Keizer uit de Oudheid, Maar ook een maand van 't jaar, Geschreven met acht letters, Noem mij dat achttal maar. Mijn geheel wordt met 5 letters ge schreven en is iets dat je dagelijks eet. Een 4, 3, 2 is een lichaamsdeel. 2, 4, 3, 5 is een kleur. 5, 4, 2 is onvruchtbaar, droog, kaal. Een 1, 3, 4, 2 is timmermansgereed schap. Op de kruisjeslijn komt, van boven naar beneden gelezen, de naam van een voorwerp, dat aan den vinger gedragen wordt. X X lo rij een vogel. h w. X 4. 1. X f X X x' X 3o 4o X X 5o 6o 7o 8o 9o lOo 4. iemand, die of iets, dat den weg aangeeft, een deel van je ge zicht. een ander woord voor onzeker, een mannelijk per soon. een vervoermiddel, een huisdier, een metaal, een roofdier, een lichaamsdeel. Mijn eerste is een lichaamsdeel van een roofdier, mijn tweede een mand en mijn geheel moet soms door een hond gedragen worden. Voor kleineren. Soms van goud en soms van zilver, Soms ook van gewoon metaal. Geen begin en ook geen einde, Maar je kent mij allemaal. Ik word met drie letters geschreven en noem een voorwerp, dat op den grond ligt en in elk huis te vinden is. Keer mij om en ik noem een eigenschap van een dier. Met g ben ik een vogel, met H een jongensnaam, met St een meisjes naam en met Fr weer een jongens naam. Verborgen groenten. We hebben met Jaap, Ko, Olga en Leni gewandeld. Heeft Greet Hespe u lenteliedjes voorgezongen? Ik vind Jacob, lei en Leo Steffens een saai stel kinderen. Heb jij het gas laten branden, ter wijl je boven was, Annie?. y

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7