Illimaarsclie Coirant. Radio-hoekje FEUILLETON. Hun beider weg. Rechtszak HiRjird twee en dertigste Jaargang. Provinoiaal nieuws tf,. ld3 1930 Maandag: 18 Augustus Dinsdag 19 Augustus. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.--uitzending) g 019.45 Gramofoonpl. 10.—10.15 Mor genwijding. 10.3012.— Concert. Huiskapel van het Theater Tuschinski te Amsterdam 12.152.Concert. A. V. R. O.-Kwintet. E Kareisen, saxophoon. 2.3.Gramofoonpl 3 30—4.30 Concert uit café Moderne te Am sterdam. 4.305.Radio-Kinderkoorzang 5—5.30 Verhaaltjes door A. D. Hildebrand 5 30—7.15 Concert. Amsterdamsche Orkest- ivereeniging. 7.157.45 Radio-Volksuniversi teit. Sem Dresden: „Het Strijkkwartet". Mu- zik. medewerking van het Haagsche Strijk kwartet. 8.01—S.30 Concert. A.V.R.O. Va- cantie Orkest. 8.300.Kamermuziek door het Nederl.-Trio. 9.—9.30 Vervolg Orkestcon cert. 9.30—9.50 Vervolg Kamermuziek. 9.50 K-10.— Vervolg Orkestconcert. 10.— Persbe richten. 10.1511.30 Aansl. Casino te Rot terdam. Laatste bedrijf van de revue „Spot- terny en Satijn" door Rido en Baggerman. 11.30—12.— Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 8.159.30 Gramofoonpl. 11.30—12. Godsdienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Con cert. K. R. O.-Trio. 1.152.Gramofoonpl. 2.-3— Vrouwenuurtje. 5.-6.— Gramo- foonplaten. 6.016.30 Gramofoonplaten. 6.30—6.40 Koersen. 6.407.Gramofoon platen. 7.7.30 P. J. van Roosmalen: „Hoe gedacht wordt over tuinbouw in de toekomst ien enkele wenken in verband met vele jaren ervaring". 7.308.Pater B. C. Biesta O. P.: „Wezen en werk der St. Jozefs Gezellen Vereen, in Nederland". 8.01—9.20 Concert. Mevr. Const. Fischer Laceuille, sopraan. Carl Fischer, tenor. F. Boshart, piano. 9.30— 11.„De Lichte Last". Spel uit de arheiders- iwereld in 4 bdrijven door Kees Spierings, be werkt door Frits Bouwmeester. 11.—12. Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. M. FieldHyde, sopraan. V. R. Jones, bariton. 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. 1.202.20 Orkestconcert. 2.20 Te levisie. 2.252.50 Gramoloonplaten. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkstconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Verslag van Cricketmatch. 7.Piano recital door C. Smith. 7.20—7.40 Lezing. 7 50 Dansmuziek. 8.20 Concert. Symphonie- orkest. M. Anderson, alt. Eliy Ney, piano. 10.05 Nieuwsber 10.20 Lezing. 10.35 Marktberichten. 10.4512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 „La Uavarraise" van Massenet. Orkest ei solisten. 9.20 Orkestcon cert. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramo foonplaten. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.35 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoon platen. 1.252.50 Orkestconcert en zang. 5.50—6.50 Orkestconcert. 8.20—8.50 Gra mofoonplaten. 8.5010.20 Concert. Orkest, harp en fluit. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkest concert. 3.205.20 Concert. Instrum. Ensem ble en pianiste. 5.20—5.50 Kinderuurtje. 8.20—9.50 „Salomé" Treurspel in 1 bedrijf van Oscar Wilde. 9.10—10.30 Liederen- voordracht. 10.30—11.20 Harmonika-concert. 11.201.20 Dansmuziek. Brussel, 508-5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.40 „Carmen". Opera van G. Bizet. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. Zeesen, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.20 7.50 Gramofoonpl. 10.2012.20 Lezin gen. 12.20—1.15 Gramofoonpl. 1.152 20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.20 4.50 Lezingen. 4.505.50 Concert 5.50 8.20 Lezingen. 8.20 Liederen-voordracht door Leo Riasanzew, bariton. 8.50 Lezing. 9.20 „Tücke des Objekts". Uit Stuttgart. 10 40 Berichten. EEN VERBODEN UITZENDING. De heer Zwertbroek mocht niet spreken. Voor de V. A R. A. zou Zaterdagavond de secretaris, de heer G. J. Zwertbroek, voor de zevende maal spreken over „De Geschiedenis van den Radio-Omroep in Nederland". Het is echter niet gebeurd omdat, naar de heer Zwertbroek mededeelde, de controle-commissie (dit is niet de commissie voor het algemeene programma) deze uitzending had verboden, omdat het gesprokene een polemisch karakter zou kunnen dragen. Vrij naar het Engelsch H. ATONSEN 46) Audrey logeerde in een der bovenkamers, die uitzicht hadden over de heuvels. Dick aan den anderen kant der gang en Joyce naast hem. Het uitpakken ging zoodoende heel hui selijk toe. Terwijl de meisjes met Audrey's kofter bezig waren, pakte Dick zijn eigen zaakjes uit. maar hij kon zich niet bedaard houden en kwam telkens met een stralend ge zicht nu eens dit, dan weer dat aan Audrey laten zieneen schilderij, of een foto, of een andere Oxfordsche herinnering of wedstrijd- prijs. Audrey was al met Joyce op Dick's ka mer geweest, om te kijken hoe hij die ingericht had. Ze had alle schatten van Joyce gezien, had kennis gemaakt met Mary, de dienstbode, had door het sleutelgat van de studeerkamer gegluurd en kopjes gekregen van de poes, ge heel volgens 't program. Daarna waren ze met elkaar naar beneden gegaan en zaten nu om het groote, open haardvuur, welks knette rende blokken het vertrek met een doordrin gende fijne geur vervulden. Ze roosterden zelf nun brood, zetten den theeketel tusschen de houtblokken en porden het vuur flink op. Bui ten was het donker geworden, maar toen de meid met een brandende lamp binnenkwam, nepen ze tegelijk, dat ze die wel weer mee kon nemen en bleven bij het haardvuur zitten schemeren. Het werd steeds stiller in de ka mer. Ze staarden alle drie zwijgend in de d£•V. A. R- A. zich aan het verbod niet nouden, dan zou afbreking kunnen volgen en bo/endien zou zij gestraft kunnen worden, door eenigen tijd niet te mogen uitzenden. _„„e - A: A- ,'eëde zich bij dit verbod +;-j w'lde niet het risico loopen eenigen tijd niet te mogen uitzenden. Maar de heer zwertbroek protesteerde krachtig tegen dit oesluit van de commissie. En wel speciaal ook tegen het feit, dat een zoo ingrijpend besluit was genomen nu minister Reymer met vacan- tie is, zoodat een onmiddellijk beroep op hem met mogelijk is. Het beroep zal daarom nog achterwege blijven. eai KANTONGERECHT. Zitting van 15 Augustus. (Vervolg). DUIDELIJKER AAI i JIDING VAN PARKEERBOPD WENSCHT. De heer Klaas Sp. wc Je te Amsterdam en handelaar in een i citeerbaar, doch niettemin nuttig artikel, namelijk grint, had op 29 Mei aan het einde van de Nieuwpoorts- laan de door hem in zaken gebruikte auto ge plaatst en een kennis verzocht er tijdens zijn afwezigheid een oogje op te willen houden. Die opdracht kon evénwel niet beletten dat tegen den heer Spr. proces-verbaal werd op gemaakt wegens het innemen van een verbo den standplaats. De heer Sp. erkende het feit, doch beklaag de er zich over dat in de gemeente Alkmaar niet door het aanbrengen van waarschu wingsborden duidelijk werd kenbaar gemaakt aan vreemdelingen, waar het parkeeren is verboden. In andere grootere plaatsen ge schiedt zulks wel en wordt overtreding voor komen. De kantonrechter ging volkomen accoord met het bezwaar van den verdachte en ver oordeelde hem dan ook tot een geringe straf en wel 1 boete subsidair of 1 dag hechtenis. AL TE DRUK OP DE GEZONDHEID VAN DEN JUBILARIS GEDRONKEN? Volgens proces-verbaal van de rijksveld- wachtdienaren Bergsma en Miné, zou op 1 Juli ter gelegenheid van het zilveren ambts jubileum van den burgemeester van Heiloo den beroeploozen heer Cornelis R. aldaar, des namiddags kwart voor 8 uur hebben verkeerd in kennelijken staat van dronkenschap, welke toestand kon worden geconstateerd uit de diverse kenmerken, nader genoemd in de toe lichting op art. 453 'Vetb. v. Strafrecht. Op grond van de enorme drukte die destijds in het feestvierende dorp heerschte haddén de veldwachters zich alléén bepaald tot het op maken van een proces-verbaal. De delinquent echter heden ter zitting gedagvaard en in persoon aanwezig, ontkende beslist destijds beschonken te zijn geweest. Men zou zulks bij den majoor der Rijksveldwacht Steen, die absoluut geen aanmerking had op zijn hou ding en hem den geheelen avond had kunnen gadeslaan, kunnen informeeren. Waar geen verbalisanten als getuigen wa ren gedagvaard, ken geen repliek op dit ver weer worden geleverd en werd alzoo de zaak aangehouden tot de zitting van a.s. week. EEN AL TE DRUKKE KERMISKLANT. Op 14 Juli, ter gelegenheid van de kermis te Schermerhorn, bevond zich in het druk be zochte café van den heer Schreur ook de 20- jarige slager Frederik Joh. D. uit de Rijp, welk jongmensch blijkbaar meer had geconsu meerd aan opwekkende dranken dan voor zijn gemoedsrust nuttig was, van welke opgewon den stemming hij blijk gaf door uitdaging tot vechten en de bril van den neus van den toe- gesnelden caféhouder te slaan. De 2 aanwe zige rijksveldwachters, brig. Talsma en zijn collega Vermeulen, maakten een eind aan het kabaal en tevens proces-verbaal op tegen den heer D., ter zake het in staat van dronken schap de orde verstoren, zulks met het voor den verdachte minder aangename gevolg, dat hij, ondanks zijn besliste ontkentenis werd veroordeeld tot 10 boete subsidair of 10 dagen hechtenis. DE DAGVAARDING KLOPTE NIET, WAARVAN DE VERDACHTE PROFITEERDE. De 30-jarige heer Joh. St., vrachtrijder te Castricum stond terecht naar aanleiding van het strafbare feit, dat hij op 15 Juli te Lim- men met zijn vrachtauto zou hebben stilge staan op het midden van den Rijksstraatweg, wat echter heden door den comparant werd ontkend. Hij gaf het ten laste gelegde wel toe, doch dit was geschied op den Westerweg. Het bleek dan ook dat ook in het proces-verbaal de Westerweg als plaats der overtreding was genoemd. Aangezien op het foutieve stuk geen recht kon worden gedaan, verzocht de waarn. ambtenaar intrekking, doch de iantonrechter ging nog 'n stapje verder en sprak den vrachtman vrij. vlammenJoyce zat met de handen onder haar kinAudrey lag in het midden in een luien stoel met de voeten naar het vuur uitge strekt; Dick zat op een krukje aan haar an dere zijde en steunde tegen de leuning van haar stoel. Haar hand lag tegen zijn wang aan. Joyce's gedachten dwaalden af naar een rustig hoekje op het stille kerkhof. Er groei den planten en bloemen op dat graf. Ze had ze er zelf geplant. Het knetteren der vlammen deed Audrey denken aan zwaluwengetjilp in den zomer en den geur van kamperfoelie. In haar verbeel ding lag een klein, blond krullekopje tegen haar borst te slapen. Een tuinhek piepte open en over het grintpad kwam Dick rustig naar ïuis toe. Hij knielde naast haar neer, drukte heel zachtjes een kus op het slapende kinder kopje en keek haar gelukkig en tevreden aan. Dick zag de lichten van Londen in de gloei ende houtblokken. Hij en zij reden in snelle vaart in een groote autohun auto, betaald met zijn gela Ze reden naar huis in een lange file van wagens. En Audrey glimlachte tegen hem en legde haar linkerhand in de zijne. Er zat een smalle gouden ring om haar vinger. Het was de eerste maal sedert den dood hunner moeder, dat er een vierde aan hun tafel zat. Toen Dick Audrey aan zijn vader voorstelde, had er even een vreemd stilzwijgen geheerscht. De oude geleerde scheen ontstemd een nieuw gezicht te zien, een beetje bang voor den nieuwen stoel, die aan zijn rechter hand gezet was, zich afvragend, wat haar aanwezigheid daar moest beteekenen. Heel DENK ER AAN: HET TARIEF IS 10 GULDEN BOETE. Een jonge dame, wonende Middelweg, Heer-Hugowaard, de 22-jarige mej. Guur! Maria K., was te Alkmaar in flagrante de- licto betrapt op de overtreding dat zij zich onder den bekenden tunnel bij den Berger weg op haar rijwiel had voortbewogen met veronachtzaming van het aangebrachte ver bodsbord en stond nu deswege terecht. Zij beriep zich in de eerste iplaats op de onbe kendheid met het verbod en subsidair be weerde het meisje, dat zij was voortgeped- deld met een voet op het pedaal, wat echter gelijk staat met formeel voortrijden en dus de strafbaarheid niet opheft of verzacht. De ambtenaar vorderde casu 3 boete of 3 da gen, welke vordering den kantonrechter on voldoende achtte. Het tarief is momenteel op gevoerd tot 10 gulden. Niettemin wilde de kantonrechter het openbare ministerie niet al te diep in de schaduw stellen en bepaalde de straf op 5 boete of 5 dagen. DIE HET DICHTST BIJ DE KACHEL ZIT, BRANDT ZICH HET EERST. Een te Alkmaar zijn bedrijf uitoefenend ca féhouder, de heer H. L., moest zich verant woorden wegens de overtreding, dat hij In den nacht van 9 Aug. na sluitingstijd nog een bezoeker in zijn localiteit aanwezig had. Genoemde heer erkende zulks, maar voegde er ter verontschuldiging bij, dat genoemde heer zoo beleefd was geweest hem met zijn auto, uit een naburig dorp, alwaar de café houder voor zaken had vertoefd, thuis te brengen. Deze heer werd toen door verdachte uit erkentelijkheid verzocht even binnen te komen en voor zijn rekening iets te gebrui ken. Er was dus geen sprake van winstbe jag. De kantonrechter wilde een en ander van een caféhouder, die nimmer in conflict komt door een dergelijke overtreding, gaar ne accepteeren en legde geen hooger straf op dan 3 boete of 3 dagen. VERSCHIL VAN SNELHEIDSTAXATIE De heer Joh. H. koopman te Alkmaar, die volgens procesverbaal op£ Augustus te Bei- gen met zijn vierwielig motorrijtuig zou heb ben gereden met een snelheid van 38 4/10 kilometer, terwijl aldaar in de Dorpsstraat slechts 20 K.M. was toegestaan, stond heden te dier zake terecht, bewerende dat hij naar zijn meening een snelheid van ruim 38 K.M. beslist niet had ontwikkeld. Er werd echter meer vertrouwen gesteld in de chronometer van den verbalisant, dan in de ruwe schat ting van den heer H. en deze dientengevolge veroordeeld tot 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. BRANDSTICHTER VOOR DE RECHTBANK. Op 2 Mei jl. had te Kerkrade een hevige ontploffing plaats, waardoor een hoop straat keien op den Heerlener Steenweg uit elkaar werden geslingerd en tot op 200 M. afstand schade aanrichtten. Onder de straatkeien was een sabulietpatroon aangebracht en aan gestoken. Door het kranig optreden van een slagersjongen, die den vermoedelijken dader volgde, kon deze worden gearresteerd. De 41-jarige mijnwerker J. J. van S. moest zich, naar de Tel. meldt, deswege voor de rechtbank te Maastricht verantwoorden. Hij bekende buiten de ontploffing nog schuldig te zijn aan talrijke brandstichtingen in de om geving van Kerkrade gepleegd. De sabuliet-patronen had hij in de mijn Willem Sophie te Spekholzerheide ontvreemd. Bij huiszoeking waren nog ruim 40 patronen in zijn huis gevonden. Bovendien had hij op 23 Maart brand gesticht in de garage van den aannemer Debets te Kerkrade, waardoor de garage met een daarin gestalden auto ver brandde. Op 5 April stichtte hij brand in de werkplaats van den timmerman Reynders te Spekholzerheide. 13 April verbrandden door zijn toedoen te Spekholzerheide een schuur, stallen, een loods, een paard, toebehoorende aan Crombag en eenige dagen later stichtte hij brand in de boerderij van Bartholet te De Locht. Verd. bekende al de hem ten laste gelegde feiten. Dr. Janssen uit Venray had een onderzoek naar verdachte's geestvermogens ingesteld. Volgens hem is verd. verminderd toereke ningsvatbaar en is verpleging in een pshyeho- pateninrichting voor langen duur noodzake lijk. Verd. vindt nl. genoegen in het zien van branden en ontploffingen. Het O.M. waargenomen door mr. Fabius eischte ter beschikking stelling van de Regee ring en opneming in een psychopateninrich- ting. De raadsman van verd. kwam tot dezelfde conclusie. Uitspraak op 28 Aug. even had het meisje hem de hand gedrukt. Toen scheen ze voor hem terug te zinken in het onbekende waaruit ze was opgekomen. Hij at, als gewoonlijk, met een soort berustend ge duld, gaf geen verwondering te kennen over Dick's aanwezigheid, scheen er zich niet van bewust, dat zijn zoon ooit uit huis was ge weest en toen de maaltijd was afgeloopen stond hij op en ging volgens gewoonte naar zijn studeerkamer terug. Toen hij weg was, keek Audrey naar Joyce, alsof ze niet begrijpen kon, hoe zij dat uit hield, als Dick niet thuis was. Ze had al haar best gedaan om den ouden heer aan het pra ten te krijgen. Soms had ze een enkel, kort woord als antwoord gekregen, maar meestal geen. Zijn waardige uiterlijk had indruk op haar gemaakt, maar zijn stroefheid werkte afstootend op haar. Op het eind van den maaltijd was ze teleur gesteld over zichzelf. Ze had gehoopt een gunstigen indruk op hem te maken, hem aan het lachen en praten te krijgen en dat was haar totaal mislukt. Dick had er pret in. Ik dacht nog al, dat je hem zou inpal men! zei hij. Ik ook! zei Audrey. Joyce keek ten hoogste verwonderd. Vader inpalmen? vroeg ze bijna scham- per. Audrey keek hen beiden aan. O, maar ik ben nog niet heelemaal ver slagen! Wacht maar, tot hij aan me gewend is. Ik geloof, dat oe goeie man bleu was. En bovendien, je kunt toch niet van hem ver wachten, dat hij zijn levensgewoonten in vijf minuten zoo maar geheel veranderen kan! -r- Ben je heusch van plan het vol te hou BEVERWIJK. Zaterdagavond is uit een garage te Wijk- aan-Zee van een waschinrichting van den heer Buller een bestelauto gehaald waarin zich 2 personen die onder invloed van ster ken drank waren in snei tempo op weg naar Beverwijk begaven. Ter hoogte van Tussenwijk is de auto ge slipt en over den kop geslagen. Voorbijgangers troffen het vehikel in deer lijk gehavenden toestand aan. Van de inzittenden was geen spoor meer te ontdekken. Zondag heeft de politie de daders opge spoord. KOEDIJK. Vrijdagavond werd door de Tuinbouwver- eeniging „De West" een buitengewone leden vergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer W. Visser op verzoek van 47 leden. Aanwe zig waren 117 !ed»n. De voorzitten nde met het welkom toe te roepen aan alrijk opgekomenen in zonderheid aan cicn burgemeester. Hij zeide dat het bestuur schroomde een vergadering te beleggen, doch dankte de onderteekenaars voor hun werk en hoopte op een ernstige be spreking in het belang van de ereeniging Naar aanleiding van het ingez nden stuk- van den heer Houtkooper in de bladen, als zou er nog veel geld van de tuinders aanwe zig zijn, zeide de voorzitter dat dit is verre kend en ook nog gebruikt wordt voor recla me. Nu was het woord aan de onderteeke naren, waarna de heer Tb. Otto als eerste onderteekenaar, dank zegde voor de vrien delijke woorden van den voorzitter. Hij wees op den treurigen toestand in onze bedrijven veroorzaakt door draaihartigheid en het vele water, en vroeg ter bespreking de medewer king van de aanwezigen. De voorzitter zeide: wij weten het al lang maar wij zijn de eeni gen niet. De heer C .Beets besprak den toe stand en wees op den vastgestefden prijs van 60 cent per 100 Kg., maar wanneer de tuin ders er niet af kunnen komen, wordt voor minder uit de hand verkocht en gaat een en ander voor lager prijs de wereld in. De voorzitter zeide, dat dit veel geld kost, en dat zou ten slotte door de tuinders be taald moeten worden. De heer P. Hart besprak de waterschade en vroeg: hoe krijgen wij verbetering? Het is zoo stil, er wordt in de groote pers niet over gesproken. Hij besprak het onderhoud dat men heeft gehad met den Commissaris der Koningin, wien gewezen is op den noodttoe- stand der tuinders en met belangstelling daarnaar geluisterd heeft. De burgemeester is geen deskundige, daarom had de voorzit ter ook als wethouder aanwezig moeten zijn en hij noemde dit van den voorzitter een ernstig verzuim. Dergelijke menschen moet men voorlichten. Spreker heeft gezegd: Werk hebben wij genoeg, maar geld moeten wij hebben. Hij heeft den commissaris een over zicht gegeven van den omzet der bloemkoot van het vorige jaar en van nu, waarbij bleek dat het heden treurig is. Die menschen moe ten weten hoe het is. De voorzitter gaf nog een overzicht van het werk van 12 Juni maar was ontstemd dar men vond dat de schade niet groot was. An deren meenden dat de gemeente moest mede werken, doch steun moet er komen. De voorzitter erkende dat het niet goed geweest is om bij het bezoek van den Commissaris niet aanwezig te zijn. De burgemeester verkreeg het woord en dankte voor de vriendelijke woorden van den voorzitter. Hij besprak ook het onderhoud met den Commissaris. Er zijn belangrijke besprekingen gevoerd over den toestand, spreker heeft met den Commissaris altijd ge sproken over de schade, maar nu hebben wij algemeene waterschade, doch rijk en provin cie zullen mogelijk steunen. Spr. hoopt, dat het komt, en wees hierbij voor directe hulp op de Boerenleenbank, daar dit een orgaan is in het belang van land- en tuinbouw. Er zijn menschen die direct hulp noodig heb ben. Zij mogen niet te gronde gaan maar moeten opgeheven worden. Na een kleine pauze bracht de voorzitter naar voren dat het bestuur van „De West" een bespreking houdt met het bestuur van de Boerenleen bank die eenige duizenden verstrekt onder gunstige voorwaarden of onder oogstver- band. De vergadering was hiervoor erg stil, waarop de heer Beets zeide: er is iets in de vergadering zoodat men daartegen op ziet. De heer M. Mulder zeide: credieten geven onder oogstverband daar ziet men tegen op. Er zijn menschen die niet weten hoe zij er moeten komen, kan het niet van de Boeren leenbank dan van de gemeente. den? vroeg Joyce. Of ik! antwoordde ze, haar arm door dien van Joyce stekend. Als ik in jouw plaats was, zou ik me niet zoo door hem laten be handelen. Ik zou hem eens flink door elkaar schudden. Ik zou hem dwingen wakker te wor den en rekening met me te houden. Joyce haalde de schouders op. Door elkaar schudden is de eenige me thode, die ik nog niet geprobeerd heb. Ik ben benieuwd, zei Dick, of vaders ooren niet tuiten Ik hoop het, zei Audrey, als hij dan maar begrijpt, dat we het over hem hebben. Luister eens, stelde Dick voor, wat den ken jullie ervan om een jas aan te trekken en den heuvel op te gaan? Je moogt niet gaan slapen, voordat je er boven op bent geweest. Ik ben van de partij, zei Audrey. Het is immers droog? Ga je mee, Jo? vroeg Dick. Joyce aarzelde. Niet, dat ze geen zin had mee te gaan, maar het was misschien tact voller om Natuurlijk gaat Joyce mee, zei Audrey. Kom, ga mee naar boven onze jassen halen. De beide meisjes gingen de trap op. Dick was liever alleen met Audrey gegaan. Hij had haar zoo graag alleen gehad, om haar het stille woud op den heuvel te laten zien en het dorp dat aan zijn voet lag als een plaatje. Maar enfin, als ze al zulke goede maatjes met Jo was, dat was toch ook al goed. Hij voelde zich zoo gelukkig, dat hij zich nauwelijks kon bedwingen om te gaan zingen Audrey in huis hebben, haar stem in de gang te hooren, met haar aan tafel te zitten morgeu De voorzitter zeide: als dc gemeente ge ven moet, dan kunnen wij over vier jaar al len wel vallen doch er komt nog een andere tijd. De burgemeester wilde die menschen het eerst helpen die de eerste schade hebben ge leden. De heer Mulder zeide: Wij hebben alle maal schade. De heer Zut vroeg ook medewerking van de gemeente. De heer Blaauboer wilde hulp van den staat en een algemeene vergadering der L. G. C. De heer Beets pleitte voor steun van rijk' en provincie. De heer Hart wilde renteooze voorschot ten met gunstige condities voor afossing maar een vergadering der L. G. C. was noo dig om de menschen op te wekekn daar het niet in het belang der gemeente is als de tuinders vallen. De voorzitter antwoordde dat de L. G. C. voor de schade van 12 Juni afwijzend be- schikt heeft omdat de schade nu algemeen geworden is. Hij wees er mede op dat de Boerenleenbank eenige zekerheid moet heb ben. Tenslotte werd besloten dat het bestuur van de West een vergadering zal aanvra gen met het bestuur der Boerenleenbank en aan alle afdeelingen der L. G. C. zal mede werking gevraagd worden voor een algemee- ne ledenvergadering der L. G. C. Alles zal met den meesten spoed geschieden. De heer Hart vroeg om den burgemeester eere-lid te maken der vereeniging als het mogelijk is. De voorzitter antwoordde dat men zich eerst verdienstelijk moet maken om eere-lid te worden, doch hij zal zorgdragen dat de burgemeester een uitnodiging ontvangt voor elke vergadering dan kan hij zich verdienste lijk maken. Na nog enkele besprekingen, sloot de voorzitter met dank voor de aange name bespreking de vergadering. Deze had den geheelen avond een goed verloop. De aanwezigheid van den burgemeester werd op hoogen prijs gesteld. NOORDSCHARWOUDE. De Herv. meisjesvereeniging had Donder» dag haar jaarlijksche uitstapje. Dit keer ging het per autobus naar Haarlem en omgeving. Hoewel het bij de afrit stortregende gelooven wij wel dat de meisjes Svengoed een pleizieri- ge dag gehad hebben. Opgewekt en zingende arriveerden ze des avonds te ongeveer half tien weer thuis. ZUIDSCHARWOUDE. De kolfclub „Op Maat" zal deelnemen aan de nationale kolfwedstrijden te Koog aan de Zaan, de volgende maand te houden. De hee- ren P. Boon, C. de Boer en A. Kist werden aangewezen als afgevaardigden naar de al gemeene vergadering. Aan de personeeie wed strijden van den Ned. kolfbond zullen ver schillende leden van „Op Maat" deelnemen en tevens ook aan de 50-slagen wedstrijd. t OUDKARSPEL. Door het béstuur en Hoofdingelanden van de Banne alhier, is heden stemming gehou< den voor een lid van bestuur,periodiek af tredend de heer P. Eecen Pzn. Deze is met algemeene stemmen herkozen. EGMOND AAN ZEE. Lezing over Kennemorland en Egmond. Vrijdagmiddag werd er door den heer W. Stumpff een lezing gehouden over Kennemer- land en Egmond in de zaal van 'hotel Zee zicht Te ongeveer half drie opende de heer J. W. Kockx de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom. Spreker meende goed gedaan te hebben, nu met het slechte weer een voordracht-middag te organisec-ren en had daarvoor den heer J. W. Stumpff bereid gevonden. Hierna nam de heer Stumpff het woord en deelde mede, dat hij een en ander zou vertel len over de geschiedenis van Kennemerland en in het bijzonder over de beteekenis van het slot van de Egmonden. Het woord „geschiedenis" klinkt bij de meesten niet aangenaam in de ooren. Men denkt dan onmiddellijk aan een zee van jaar», tallen en een droge opsomming van feiten, Volgens spreker is „geschiedenis" geheel iets anders. Uit de geschiedenis leeren we den groei van een volk. We zien volkeren opko men en onder gaan. Na deze korte inleiding schetste spreker de belangrijkheid van de Ab dij van St. Adelbert te Egmond-Binnen. Dat deze Abdij zal worden herbouwd, is, vol gens spreker, een groote vreugde voor de katholieken. Maar ook voor niet-katholieken en overmorgen en nog vele malen meer, dat deed hem de toekomst met vreugde inkijken Al scheen de zon dan niet en waren de wegen een en al modder, toch was het heel wat heer lijker dan Seabridge met zijn strand en zee en motorbooten en auto's. Hij dacht weer aan Ivo Jocelyn en hij moest lachen. Was het niet veel fijner, dat hij er met haar vandoor gegaan was, haar ontrukt had aan de stad en haars vaders huis, dan cii hij hem op zijn gezicht geslagen had. Hü stelde zich voor, hoe Ivo aankwam om de Kerstda gen te vieren, hoe de hertog zich van woede verbijten en haar moeder in alle tijde zich verheugen zou, omdat haar koppige kindje nu toch veel gelukkiger was. Audrey had hem in den trein verteld over het gesprek met haar moeder en ofschoon hij de hertogin aooit ge zien had, hield hij reeds van haar, omdat hij diep in zijn hart voelde, dat ze feitelijk ->p zijn hand was. Maar terwijl hij daar stond te. wachten in de gang, met zijn overjas al aan de meisjes schenen zich absoluut niet te haasten kwam ook de gedachte aan werlf en toekomst weer bij hem op. Dienzelfden ochtend was hij weggestuurd van kanhxw. Hoe zou hij in hemelsnaanv-- Neen, daar wilde hl) ia aan denken! Het was nu Kerstmis en het galnk waa herv msefc dan dienstig geweest. '*<wrora nu tobben' Hij zette ztn hoed op en riep asn de tfap vsM boven. j Zeg komen juliie nooit! Hij hoorde ze lachen en praikü tegelijk. Eindelijk kwamen ze dan toch beoet#7w g*- armd gingen ze mei hun driet? oonkefP laan in. y 1 J- V 1 4 Tb 'as&u - v* vf

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5