SPOOR's MOSTERD Binnenland Spoor's gestampte Muisjes SF1 A V «STIRES VAK ÏÉSV ERKEERSAGEAT JE.' LEIDT GIJ ZETTEND LEVEN? FOSTER'S MAAGPILLEN En hebt gij last met uw spijsvertering Gebruik dan Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel, hetwelk den stoelgang volkomen regelt. Alom ver- krijgbaar.^^^ flacon zal voor den herbouw groote belangstelling bestaan. Immers, de wieg van onze geschie denis stond in de Abdij van Egmond. Diederik I, beter bekend als Dirk I, van Ncorschen afkomst werd beleerd met de streek Kennemerland en woonde in het Cas tellum bij de Abdij. De Abdij was niet alleen een centrum van christelijke, doch ook van wetenschappelijke beschaving. (Bedoeld werd de tijd van 900 1400) De Abdij had een boekerij, die bijna de grootste was van Europa. Als we bedenken dat alles nog met de hand geschreven moest worden, dan kunnen we begrijpen, dat er hard gewerkt werd door de Benedictijner monniken, die toendertijd in net klooster ver blijf hielden. In de derde plaats was de Abdij beroemt! 'door haar groot grondbezit. Ongeveer 2000 H.A. land behoorden tot de eigendommen 'van het klooster. In de onmiddellijke nabi jheid stond het kasteel van de Graven van •Egmond, oorspronkelijk afstammelingen van (Vrije Friezen. De bewoners van het slot heb- ben een groote rol in de geschiedenis van [ons Vaderland gespeeld. Als Bisschop van sUtrecht, Stadhouder van Holland en Zee land enals Hertog van Gebre. Graaf Frederik van Egmond werd door ;Maximiliaan van Oostenrijk verheven tot Graaf van Buren en Leerdam. Spr. herin nerde er aan, dat onze koningin zich nog i.Gravin van Buren noemt. Spreker vervolgde: ';*,Is het nu niet meer dan treurig, dat van 'dat roemrijk verleden niet is overgebleven dat ons er aan herinnert. Spr. betreurde het, dat er zelfs geen monument was dat ons die ■glansperiode voor den geest haalt. Na deze [uitwijding kwam spreker weer terug op het ontstaan van de Abdij. Dirk I bouwde een [nonnenklooster, dat naderhand de Abdij ge worden is. In plaats van nonnen kwamen de (Benedictijner monniken. Als de Abdij er niet geweest was, dan zou het volgens spreker onmogelijk zijn, dat wij iets van de geschie [denis van de eerste heerschers af wisten. De Rijmkroniek van Melis Stoke is op de Abdij van Egmond geschreven Den herbouw van de Abdij beschouwde spreker als eerherstel van hetgeen op de Eg- monder gronden is gebeurd. In het tweede gedeelte gaf spreker een beschouwing over de West-Friezen en de Kaninefhten. Deze twee rassen waren geheel verschillend in ka rakter. Spreker vergeleek de behandeling van de Evangeliepredikers bij beide rassen. Adel- bertus woonde te midden van zijn geloovi- gen op Egmond-Binnen en was zeer geëerd en bemind. Op zijn graf bouwde men een kapel. K De Kennemer kon zich makkelijker aan den Graaf onderwerpen. Hoe geheel anders de West-Friezen. De Hollandsche Graven heb ben heel wat strijd gevoerd eer de West-Frie zen onderworpen waren. De Kennemer daar entegen, die voortdurend te strijden had te gen het water, wiens producten van jaren lange arbeid soms in een nacht verwoest wer- den, had geleerd te berusten. Hij Was ge wend aan ontberingen. (i In latere oorlogen werd gesproken van: „de uitgelezen bende van Kennemerland". De onafhankelijkheid van ons Vaderland, begonnen met de Victorie van Alkmaar is volgens spreker te danken aan de dapperen uit Kennemerland. Tot slot uitte de heer Kockx een woord van dank tot den spreker. LANGENDIJK, Het veslag over het laatste boekjaar van de Gemeenschappelijke Gas- en Electrici teitsbedrijven voor den Langendijk en St. Pancras is verschenen. Gememoreerd wordt het overlijden van het Commissielid voor Broek op Langendijk, den heer R. Slot, een harer beste leden, wiens weldoordachte adviezen steeds op hoo- gen prijs werden gesteld. In plaats van het 'personeellid J. Witte werd aangesteld J. (Gutter te St. Pancras. Een klerk-incasseer- 'der werd wegens onregelmatigheden in de afdracht der geincasseerde gelden ontslagen en in diens plaats benoemd P. C. Goodijk te Broek op Langendijk. Het personeel bestaat uit 4 ambtenaren, 13 vaste werklieden en 1 losse. Wat het Gasbedrijf aangaat, vermeldt het verslag, steeg het verbruik door particulie ren met 66213 M3. of 8.3 pet. De finan- cieele resultaten werden ongunstig beïn vloed door de gevolgen van de strenge vorst periode. Om het bedrijf ongestoord gaande te houden alsmede om de verbruikers met lekke en gebroken toevoerleidingen zoo spoe dig mogelijk aan gas te helpen, moest veel •extra-personeel in dienst genomen worden. Verschillende verbeteringen en vernieuwin- gen zijn uitgevoerd. De gashouders vereischten tijdens de vorst periode veel oplettendheid, echter is wel ge '-bleken, dat de gewone verwarmingskachels niet berekend zijn voor dergelijke langdurige en strenge vorst. Bij de reparatie der gasmeters worden vele meters geheel afgekeurd en door nieu we vervangen. Het buizennet werd weer uitgebreid zoo dat op 1. Jan. 1930 de lengte van het net 18905 bedroeg. Verwerkt werden 2.803.192 Kg. steenko len. Per 100 Kg. kolen werd 33.8 M3. gas verkregen. i. De gasproductie bedroeg 944890 M3., de aflevering 944890 M3. of 70840 M3. meer dan verleden jaar d.o. 8.1 pet. De gemiddel de calorische waarde bedroeg 4316 calo- riën. Het aantal gasverbruikers vermeerderde met 51 en steeg tot 2498. 6 De gasprijzen bedroegen 11 cent voor 1 licht en kookgas, 12 cent voor muntgas, 9 voor industriegas en 5 voor kachelgas. Het netto-winstsaldo van hel Gasbedrijf bedroeg 764,54. Het totaal der voor uitbreiding bestede bedragen beloopt thans tot en met 1929 een som van 13773,64. Op het oogenblik staat ter beschikking van de gemeenten 6922.54. Voorgesteld wordt, dit soldo geheel te reserveeren voor de betaling'van de vernieuwing der 5-kamer- ovens. De totale kostprijs bedroeg per verkochte M3. gas 10.39 cent, tegen 10.9 cent het vo rige jaar. Wat het electriciteitsbedrijf aangaat, het stroomverbruik bewoog zich dit jaar weder om in sterk stijgende lijn: de totale vermeer dering bedroeg 65109 K. W. U. of 14,6 ipct terwijl enkel het stromverbruik van particu lieren met 49047 K .W. U. of 14.8 pet. steeg. Hoewel de tarieven aanmerkelijk verlaagd waren zijn de financieele uitkomsten toch zeer gunstig, zoodat met de begrooting voor 1930 wederom een flinke verlaging kon viorgesteld worden. Het net werd met 620 M. uitgebreid, zoo dat de totale lengte 57774 M. bedraagt. Ten' einde een betere verliehting der Dorpsstraat te verkrijgen werd besliten, de bestaande lantaarnpalen te vervangen door overspanningen. Het netto-winstsaldo bedraagt f 8091.595. Het winstsaldo ad 8091.54 'A, met inbe grip van de saldo's van vorige jaren ad 2207,65 staat ter beschikking. Voorge steld wordt van dit saldo 10000 te bestem men voor extra-afschrijving op het net in verband met de plannen tot abileering en het restant ad 389.1914 naar nieuwe rekening over te brengen. HEILOO. De 14e Land- en T uinbouwtentoon- stelling. De L.E.T.T. houdt haar tentoonstelling en dit jaar op Woensdag 20 Augustus. De voorbereidingen zijn reeds in vollen gang en oudergewoonte is de organisatie wederom aan de ziel van de L.E.T.T., den heer van Gemeren, toevertrouwd. De inzen dingen zijn zeer bevredigend, al is het heer- schendë mond- en klauwzeer van invloed. De inschrijving voor andere rubrieken is vol doende. De inzending paarden is beduidend groot, ook geldt dit voor schapen, varkens en geiten. De inzending bloemen en planten zal eveneens grooter zijn dan anders. De in zending groente kon beter zijn. Bij de inzendingen ter opluistering komen stands van automobielen, landbouwwerktui gen e.d. Het concours-hippique is goed bezet. De L.E.T.T. zal wederom in het teeken van de Ruitersport staan. Het aantal inschrijvingen is zoo groot als in Nederland nog niet geweest is. Niet min der dan 7 afdeelingen zullen aan de dres- suurproeven deelnemen, en dan zal Dames achttal weer present zijn. Ongeveer 80 paar den zullen aan de ruitersport deelnemen. Voor de dressuurproeven zijn 7 afdeelin gen uit verschillende deelen van Noord-Hol land ingeschreven, terwijl voor het spring concours ruim 20 paarden zijn opgegeven. Als jurv-leden zullen optreden de heeren Jhr. H. Coehoorn van Sminia te Brummen, voorzitter der Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigingen; W. Vuyk, oud opperwachtmeester der huzaren en J. P. Kleinjan, dierenarts te Alkmaar. Gisternacht zijn van den heer H. een 30- tal kippen verscheurd welke in een open hok in de weide stonden. Men vermoedt aat de honden van een woonwagenbewoner de schuldigen zijn. Nu de storm in de tuinen danig heeft huisgehouden en er van de boonenteelt, voor al die van stokboonen, bitter weinig is over gebleven, gaan de prijzen der boonen de hoogte in. De prijs die vooral voor de "Stamboonen laag was, is de laatste da gen met 20 a 25 pet. verhoogd. Nu het Zondag mooi weer was, is het bezoek aan de bosschen en den Zeeweg, bij zonder groot geweest. Overal liepen de wan delaars of zaten bij groepen in het bosch. We hebben Zondagmiddag tusschen 2 en 3 uur het aantal fietsers getled, die van den Westerweg naar Zee gingen en dit aantal was 318. Ook vele wandelaars waren aan wezig. KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. De aankomst van de Koninklijke Familie te Terneuzen had precies om half tien plaats. In de Hofauto met den Koninklijken Stan daard nam behalve de Koninklijke Familie ook plaat6 de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, terwijl voorin naast den chauffeur was gezeten de heer A. L. de Jonge, directeur van den Stoombootdienst „De Westerschelde". De vorstelijke personen begaven zich aan stonds naar het bovendek van de „Luctor et Emergo" en vandaar wuifden zij het publiek toe totdat de boot uit het zicht was. De ontvangt te Hulst. Tegen half drie kondigde kanongebulder aan, dat de „Luctor et Emergo" te Walsoor den in zicht was en spoedig daarop betrad het hooge gezelschap de met groen, bloemen en vlaggedoek kwistig versierde aanlegstei ger en begaf zich door een eerepoort naar de gereedstaande atuo's. Successievelijk werd thans een 'bezoek gebracht aan de gemeenten Hontenisse, Grauw, Clinge, St. Janssteen en Koewacht, die allen door een luisterrijke ont vangst getuigden van hun hou en trouw aan iet Oranjehuis en het Koninklijk gezin spon taan met zang, muziek en bloemen huldigden. Afzonderlijk mag worden vermeld, dat te Clinge het centrum van de Zeeuwsche klom penindustrie, aan Z.K.H. den Prins een paar Taai bewerkte klompjes werden aangeboden. Het was ongeveer 5 uur, toen, onder het gelui der klokken, de koninklijke stoet Hulst binnenreed om zich langs den stationsweg en de Groote Markt naar het Stadhuis te be geven. Voor het Stadhuis stonden een 600- tal kinderen met vlaggetjes opgesteld en daarachter de talrijke vereenigingen met vaandels en vlaggen, voorts, met den rug naar het stadhuis, een eerewacht van 100 man van den bijzonderen Vrijw- Landstorm van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen onder commando van luitenant Elout van Domburg. Naast den stadhuistoren had het feest comité plaats genomen benevens vertegen woordigers van de nationale en gewestelijke landstormcommissies. Nadat H.M. aan den voet van het stadhuis de eerewacht had ge ïnspecteerd, besteeg zij onder de toejuichin gen van de duizenden toeschouwers het bor des van het Raadhuis. Hier stelde de burge meester de beide wethouders aan H M. voor, waarna de oudste wethouder, de heer Oh. Burm Z.K.H. den Prins verwelkomde, terwijl de heer Em. Lockefeer H.K.H. Prinses Juliana welkom heette. Dan begaven zich de hooge gasten door het rijk versierde stadhuis naar de Raads zaal, waarbij nog in de hal van het stadhuis door dochtertjes van den burgemeester en van den heer Lockefeer resp. aan H.M en aan de Prinses bloemen werden aangeboden. In de Raadszaal werden de gemeentesecre'a- ris en de raadsleden aan de vorstelijke perso nen voorgesteld. •Daarna begaven zich H.M., de Prins en de Prinses zich naar hunne zetels en hield de heer B. Truffino, burgemeester van Hulst een toespraak: Hare Majesteit beantwoordde de rede van den burgemeester. Hierna werd Mevr. Truffino aan Hare Majesteit voorgesteld en werd door haar en eenige jongedames thee aangeboden, tot dat het teeken werd gegeven, dat de histori sche optocht, die inmiddels was opgesteld, ging doortrekken. Met onverdeelde belang stelling werd het voorbijtrekken van dezen waarlijk grootschen stoet door de Koninklijke Familie vanaf de pui van het Stadhuis gade geslagen. Het was dan ook een schitterend schouwspel, waarvoor den organisatoren groote lof toekomt. Toen de optocht was voorbijgetrokken zongen de schoolkinderen nog eenige volksliederen en daarna verlieten de Hooge Bezoekers het Stadhuis en zeden onder de geestdriftige toejuichingen van de tallooze belangstellenden weg in de richting van Walsoorden, vanwaar te ongeveer 19 uur de terugreis via HansweertVlake werd aan vaard. Rectificatie. De geleider van den Koninklijken auto, de heer A. L. de Jong, is niet Directeur van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester Schelde, doch Opzichter van den Rijkswater staat te Terneuzen. „HET JAGERTJE" TE MOERSTRATEN AFGEBRAND. Te Bergen op Zoom is, naar de Telegr meldt, boven Moerstraten een zwaar onweer gewoed. De bekende uitspanning „Het Ja gertje" van den heer Luitgaarde werd door oen bliksem getroffen en stond binnen eenl ge oogenblikken in lichtelaaie. De kinderen die reeds in bed lagen, konden met moeite worden gered. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat van den inboedel niets meer ln veiligheid kon worden gebracht. Het gebouw brandde tot den grond af. De schade wordt door verzekering gedekt. IN GIJZELING. Inhouding van een bepaald dag blad. Het Tweede Kamerlid mej. Groeneweg heeft den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het naar het oordeel van den minister in overeenstemming met de bedoeling vaij eenig wettelijk voorschrift, dat de directeu1- van het huis van bewaring te Rotterdam aan een gegijzelde, die sinds jaren abonné is op het dagblad „Voorwaarts", niet toestaat, dit blad te ontvangen? Is de minister bereid, indien genoemde functionnaris voor zijn optreden geen steun vindt in de wet, maatregelen te treffen om een einde te maken aan het gepleegde on recht en herhaling er van te voorkomen? EEN AL TE IJVERIGE TIMMERMAN Activiteit vanleen nachtwaker Een waker van den Eersten 's Graven- haagschen Nachtveiligheidsdienst vond Vrij dagavond half elf aan de voordeur van een woning aan de Laan van Nieuw Oost-Indië 277 het raampje open. Hij stelde de bewo ner, die naar hem bekend was zich in een nabijgelegen huis bevond, daarvan in kennis, waarna het raampje aan de binnen zijde werd afgesloten. Om half zes in den ochtend zag deze wa ker echter, dat in den tuin van het naastlig gende perceel aan de Laan van Nieuw Oost- Indië, op den hoek van de Louise de Collgny- straat, een man met een ladder en eenig ge reedschap aanwezig was. De waker infor- Cnnnr'Q geraspte opuur 5>zwitsersche K; HONGAARSCHE VERSTEKELING. Verkoos de tweede klas boven de bunkers. Uit verhalen in boeken en tijdschriften en uit relazen van zeeluit en politiemannen we ten wij, zegt het Hbl. dat personen, die zon der passage te betalen van het eene eind van de wereld naar het andere willen komen, zich aan boord van een schip verstoppen, het donkerste en meest verborgen hoekje opzoe ken en daar gedurende de reis blijven tot ze ontdekt worden, zich bij den kapitein melden omdat ze honger hebben, of hun doel berei ken. Op de „P. C. Hooft", welke de vorige maand te Priok aankwam, heeft zich echter een roman afgespeeld met een stow-away, die deftiger allures had, vertelt het N. v. a. D. v. N. I. In Colombo stapte een Hongaar aan boord en tijdens het middagmaal, toen het schip al in volle zee was, nam hij plaats aan tafel in de tweede klas eetzaal en ge droeg zich alsof hij daar altijd geweest was. De administrateur zag den snuiter en vroeg, of hij een nieuwe passagier was. De Hon gaar zeide toen, dat hij probeerde om zon der zijn reis te betalen, naar Indië te komen Hij had gedacht, dat hij in de tweede klas minder kans had om op te vallen dan in het bagageruim of tusschen de bunkers. De kapitein seinde na deze ontdekking naar de Maatschappij „Nederland" in Pri ok en vroeg om politiehulp. Ondertusschen werd den Hongaar een minder deftig plaats je bereid en wel in de vierde klasse. Onder de passagiers werd een collecte gehouden voor den avonturier, welke 130 opbracht. Bij aankomst te Priok werd hij door de politie in het immigratie-verblijf opgesloten, daar hij zonder middelen van bestaan was en hij het ontschepingsgeld niet had. De Maatschappij „Nederland" was nu verplicht hem naar Columbo terug te sturen. De Hongaar heeft een avontuurlijk leven geleid. In den oorlog werd hij door de Rus sen krijgsgevangen genomen. Na zijn vrij lating zwierf hij door China, verbleef lang in Shanghai, belandde in Britsch-Indië, en probeerde nu goedkoop en deftig naar Indië te reizen. meerde nu, wat de man op een zóó vroe; uur daar kwam doen en kreeg ten antwoorc, dat hij timmerman was en herstellingen kwam verrichten. Intusschen bleef de waker den „timmerman" gezelschap houden, doch deze scheen daarop weinig gesteld, althans even later zeide de timmerman, dat hij het nog wel wat te vroeg vond om de bewoners wakker te maken en dat hij straks terug zou komen. Ladder en gereedschap werden in den tuin achtergelaten en de vroege werkman verwijderde zich. Van dat oogenblik af, zoo vertelt het Hbl. bleef de waker de wacht houden bij den tuin; doch om aeht uur des ochtends was de timmerman nog niet teruggekeerd. Toen stel de waker de politie in de Louise Henriëtte- straat van zijn bevindingen op de hoogte, waarna het gereedschap voorloopig naar het bureau werd overgebracht. De firma, waarbij de timmerman ver klaard had, in dienst te zijn, antwoordde op een van politiezijde tot haar gerichte vraag, dat haar van eenig te verrichten werk in ge noemde woning niets bekend was en dat een man als de bedoelde niet tot haar perso neel behoorde. Het signalement van den pseudo-timmer- maa heeft de waker ter kennis van de politie gebracht. JEUGDIGE BESTELLERS. Gngewenschte toestanden. Het Tweede Kamerlid mej. Groeneweg heeft aan de ministers van Waterstaat en van Arbeid, H. en N. de volgende vragen gesteld: Is het waar, dat jeugdige personen van vijftien en zestien jaar in dienst bij post- en telegraaf bedrijf worden beëedigd; dat zij be last worden met het uitbetalen, ten huize van den geadresseerde, van express-postwissels tot een bedrag van vijftig gulden en met het bezorgen van expresse-aangeteekende stuk ken, waarbij zij de identiteit van den ontvan ger moeten vaststellen; dat zij zeer ongere gelde werktijden hebben met vroege diensten, aanvangende om 6.30 uur, en late diensten, eindigende na middernacht; dat deze kinde ren zelfs nachtdiensten hebben van 23 uur tot 6.30 uur,, en ritten maken op rijwielen met olielantaarns, die op donkere wegen onvol doende verlichting geven? Indien bovenstaande vraag geheel of voor een gedeelte bevestigend moet worden beant woord, willen de ministers dan zoo spoedig mogelijk maatregelen treffen om een einde te maken aan dezen ongewenschten toestand? HET ONGELUK MET EEN SCHIET- MASKER TE WOUDRICHEM. Omtrent het ernstig ongeval, dat zich heeft afgespeeld met den slager P. V. deelde de brigade-commandant der marechaussee, die met het onderzoek belast is aan <ae Telg mede, dat het schietmasker met bijbehoorendè ledige huls gevonden is op de weide bij een vijvertje. Voor de meening, dat een moord aanslag gepleegd is, is thans weinig grond, daar B. te voren verschillende tegenstrijdige berichten in omloop gebracht heeft en eerder aan een poging tot zelfmoord gedacht moet worden. Het is waarschijnlijk, dat het slacht offer, die verzot was op het lezen van moord geschiedenissen, als held van een drama wilde fungeeren en aldus de dupe is geworden van zijn romantische neigingen. Het onderzode der politie wijst in deze richting. De toestand van het slachtoffer is nog steeds zeer zorg. wekkend. Zaterdagmiddag heeft te Tilburg een ern stig ongeval plaats gehad op den Bossche, weg nabij Quatro-Bras. De 54-jarige wiel. rijder K. uit Oisterwij'k werd door den auto van dr. H. te Utrecht aangereden, ten gevolge van het slippen van den wagen. De man werd tusschen den auto en een boom gedrukt en was op slag dood. KONINGSTIJGERS IN ARTIS GEBOREN. Na de jonge leeuwen zijn nu ook tijgerwel pen in Artis geboren. Diana, de kloeke Suraa- tratijgerin, die het Genootschap indertijd van de Deli Maatschappij en van de Cultuur Maatschappij „De Oostkust" ten geschenke ontving, is de gelukkige moeder van het aar dige drieal, dat, nauwelijks vier weken oud, zich gister voor het eerst den volke vertoonde. Daar tijgergeboorten in de zoölogisch^ tuinen nog al tamelijk zeldzaam voorkomen in Artis, waar alle groote katachtige roof dieren zich hebben voortgepjant, zijn dan ook uit vroeger jaren slechts één of twee malen koningstijgerwelpen bekend krijgen de vele toeschouwers, die niettegenstaande de ongun stige weergesteldheid het Genootschap dage- lijks met een druk bezoek blijven verheugen, dus behalve de vele andere jonge dieren, die we onlangs al vermelden, hier inderdaad weer iets nieuws en bijzonders te bewonderen, dat men jaren in Artis heeft moeten missen. HET ONGELUK BIJ PRAAG. De Amsterdamscke leeraar op eerewoord uit de hechtenis ontslagen. De arrondissements-rechtbank te Budweis heeft de zaak behandeld tegen den leeraar te Amsterdam, die, zooals is gemeld, bij een auto-ongeval tusschen Budweiss en Trebonj een wegwerker heeft aangereden en verwond. De leeraar verklaarde, zich niet schuldig te voelen, al had hij den wegwerker aangereden, daar dit niet geschiedde ten gevolge van na latigheid zijnerzijds bij het rijden. Bij het pas- seeren van een wagen kreeg de auto een ruk, werd naar rechts geslingerd en liep in een greppel. Daar reed de leeraar toen den wegwerker aan, dien hij tevoren niet had ge zien. De auto botste tegen de greppelberm en kantelde. Toen hij weer op den weg was ge bracht, vroeg de leeraar den wegwerker, dien hij in den greppel zag, in het Duitsch, of hij gewond was. De man verstond dit blijkbaar niet, althans hij gaf geen antwoord. Daar de leeraar geen verwondingen bij hem zag, doch zijn vrouw daarentegen sterk bloedde, reed hij haar in de auto naar Budweis terug. Daar de wegwerker als getuige niet ver schenen was, verdaagde de rechtbank de be handeling der zaak eenige dagen. De leeraar werd op gegeven eerewoord uit de hechtenis ontslagen. De advocaat van den wegwerker 'leeft opheffing van het beslag op de auto toegezegd, indien 30.000 kronen cautie werd geteld. EEN AUTO GESLIPT. De passagier, een geestelijke, zwaar, gewond. Vrijdagmorgen is op den Bentveldweg te Aerdenhout de pater J. Grollenberg, leeraar aan het St. Dominicuscollege te Nijmegen, die van Zandvoort naar Haarlem pier auto terugkeerde, met de auto geslipt. E>e kape- aan van Bentveld, voorzag hem van de laat ste Sacramenten der stervenden. De gewonde is per ziekenauto naar de Mariastichting te iaarlem vervoerd. EEN OUDE HEER OVERREDEN. Vrijdagavond wilde een zestig-jarige heer, wonende in de v. d. Wateringenlaan te yoor- burg, de tramrails in de Koningin Wilhel- minalaan oversteken, toen hij door een snel rijdenden wagen van de Blauwe Tram werd gegrepen. Zijn linkerpols werd afgereden en hij bekwam verschillende hoofdwonden en een hersenschudding. In het Ziekenhuis aan den Zuidwal is de oude heer des nachts over leden. BEGRIJPELIJK! Een diefstal is, zegt het Hbld., nooit ver ontschuldigen, maar wel eens te verklaren. Het politierapport meldt: „Uit de gang van een perceel in de Tweede Jan van der Hey- denstraat zijn ontvreemd van regenmantel en een paraplu". In dezen tijd ook 121. Nauwelijks had de koning het briefje van den gevangen kabouter gelezen of hij liet den knapsten smid van zijn ko ninkrijk roepen. „Smid", zeide de koning, die als steeds zijn kroon droeg, „ga jij eens met dien witten vogel mee. Ze heb ben je noodig en je kent je ambacht als de beste. Ik weet bij jou is het niet twaalf ambachten en dertien ongelukken". Op den rug van den witten vogel vloog de slotenmaker- kabouter naar het hol van de heks. Prettig vond hij dal niet, want het was de eerste maal, dat hij zoo hoog door de lucht vloog. Eigenlijk was hij nog nooit de lucht in geweest, „Duurt het nog lang, vogel", vroeg hij. „Neen, zeide de vogel en ge duld overwint alle».

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6