SPORT en WEDSTRIJDEN. Wekelijksch Overzicht Si 1 LANDBOUW en VEETEELT. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. EGMOND AAN ZEE. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V, lf L SALARISCONGRES R.K- ONDER WIJZERS. F Saterdag is te 's-Gravenhage een salaris congres gehouden van de federaties van R. (ijC Onderwijzers in Nederland, onder voor zitterschap van den heer H Wijnen te (Maastricht. Het cogres was zeer druk be- Z°Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, nam het congres een motie -,an, waarin wordt overwogen, dat in 1924 op de onderwijzerssalarissen, welke toen vol gens minister Col ij n in absolufen zin niet te hoog waren, kortingen zijn toegepast, welke (blijkens de resultaten der Rijksmiddelen schromelijk overdreven zijn geweest. Voorts: dat daaraan was voorafgegaan opheffing der vrijstelling van het betalen van pensioen premie en dat sindsdien van een noemens waard herstel der zoo geschokte salarisposl tie geen sprake is geweest; dat de gehuwden, onder wie vooral de groote gezinnen, zeer ge voelig door de salarisverlaging zijn getrof fen, waardoor hun inkomsten ontoereikend zijn. In de motie dringt het congres vervol gens bij de regeering op aan, de salarisrege ling terug te brengen op het peil van 1920. AUTOBOTSING. Twee gewonden. Zaterdagavond laat het was al lang (Jonker y stond op den Haarlemmerweg bij het Kruithuis een auto, welke uit Haarlem was gekomen, stil, wegens een klein defect, waarschijnlijk brandde, mede als gevolg van dat defect, het achterlicht niet. De bestuurder van een tweede auto, ook komende uit de rich ting Haarlem, zag den stilstaanden wagen niet tijdig en botste er tegen aan. De tweede auto sloeg door den schok over den kop. De stilstaande wagen vloog een eind op zij en botste tegen het kruithuis aan. Beide wagens zijn zwaar beschadigd. Zondagochtend zijn zij weggehaald. De chauffeur van de eerste auto kreeg een j lichte hersenschudding en eenige wonden. In |den tweeden auto zat iemand uit Lisse, die (stuurde, met'een vriend. De vriend is uit den wagen geslingerd en brak een kaak. De be- stuurder zelf kwam er goed af. Hij is met een passeerende auto naar Lisse gegaan. De beide gewonden zijn naar het Wilhelmin- gasthuis. °ns zeer soepel en hanteerbaar gebleken af weermiddel, de boycot, in reserve houden, maar dezen tijd van afwachten gebruiken, om en ook met andere belanghebbende groepen onze maatregelen van tegenweer te bepa- 'rii, om ze straks zoo noodig toe te passen Ie het verwijt aan den Veeartsenijkundigea I doorgrondelijke beslissingen demonstreerde. dienst en aan de veteinaire wetenschap te Utrecht een zekere bevoorrechting van den practi9chen rijksveearts boven het belang van den veehouder; 2e. wordt gewezen op willekeurige hande- merking, dat het „omzeilen" zooals de „Voss. ztg. het noemde) van de bepalingen der Ge nerische tarievenconventie, n.1. door gelijktij dige opzegging door Duitschland en Finland van het handelsverdrag, even verwerpelijk zou zijn als de thans mislukte ontduiking der meestbegunstigingsclausule. Bovendien zal daartegenover wel de een of andere compensatie aan Finland moeten staan, al is die dan niet tekend en al zal die nu niet meer kunnen bestaan uit het beruchte leveringscontract. De berichtgever van het Hbl. te Berlijn te lefoneert nog: Volgens een informatie van de B. B C. wil men in regeeringskringen trachten een weg te vinden, waardoor het mogelijk wordt, zonder den wapenstilstand op het gebied der tarieven te schenden, aan de wenscnen van den Duit- schen landbouw te voldoen, d.w.z. men zal zoeken naar middelen om, zonder opzegging van het handelsverdrag met Finland, met de Finnen tot overeenstemming te komen. In dit geval zouden ook onderhandelingen met Ne derland noodig zijn. DE VEEARTSENIJKUNDIGEN DIENST EN DE LANDBOUW. Het schijnt met den Veeartsenijkundigen dienst niet bepaald in orde te zijn. Herhaaldelijk komen daarover grieven in de landbouwbladen naar voren. De redacteur van het Landbouwweekblad van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw Ir. T. P. Huisman schreef de vo rige week over dien dienst inverband met de publicatie over en naar aanleiding voor het mond- en klauwzeermiddel „Matafto". In het nummer van 14 Augustus schrijft hij een uitvoerig artikel dat omvat: Onzerzijds, zegt het blad, maken wij de op- lingen van prof. de Bliek te Utrecht die, als »r -i t-.i. commissaris van eene handelszaak, betrok ken is bij den verkoopen van een stof „Anti- dipheterin". Daarbij willekeurige dingen doet tegenover veeartsen die soepele tarie ven willen toepassen. Het „Volk" heeft deze dingen reeds „corruptie" genoemd. Het is een feit dat er reeds meer gebeurt wat onder de leiding van een verantwoorde lijk bestuurde directie van den landbouw niet mocht plaats vinden. De directie van den landbouw is de laat ste jaren nog slechts administratief in orde, verantwoordelijke leiding ontbreekt ten eenenmale. Gevraagd zou mogen worden of de regee ring in casu de Veeartsenijkundige dienst, op den aanval van ir. Huisman het ant woord schuldig zal blijven. Bij een nauwkeurige lezing van het arti kel, kan men zich begrijpen, dat in Land- bouwkringen de meening steeds meer ipost vat, dat de veeartsenijkundigen dienst er is voor de heeren inplaats van voor de boeren. De regeering heeft tot taak er zorg voor te dragen, dat er geen dingen gebeuren die terecht het vertrouwen in den dienst, die tot steun van den landbouw en dus van ons volk is ingesteld, wordt geschokt. VIJF-EN-TACHTIG-JARIG BESTAAN DER GELDERSCH-OVERIJSELSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR LANDBOUW. In de vergadering van het Dagelijks Be stuur van het Comité ter voorbereiding van de feesten, die te Arnhem zullen gehouden worden van 26-30 Augustus ter herdenking van het 85-jarig bestaan der Geldersch-Over- ijselsche Maatschappij van Landbouw, is een uitvoerig programma vastgesteld. RESTAURATIEPLAN VOOR JAGTLUST" NIET GOEDGEKEURD Het kostbare restauratieplan te Utrecht, dat door het architectenbureau Honrath te Hilversum voor „Jagtlust" was ontworpen en door den Biltschen raad was goedgekeurd, zal in zijn huidigen vorm niet worden uitge voerd. Wij vernemen n.1., dat Ged. Staten van Utrecht hun goedkeuring aan dit raadsbe sluit hebben onthouden. ,1 t' DE NIEUWE SLUIS TE VLISSINGEN. Op 4 September de opening. De nieuwe sluis te Vlissingen zal op Don derdag 4 September officieel worden geopend door den minister van waterstaat, mr. P. Reijmer. Deze nieuwe stelt de Kon. Maatschappij „de Schelde" in staat schepen van de groot ste afmetingen te bouwen. Het eerste groote schip, dat deze sluis zal passeeren is de „Dempo" voor den Rotterdamschen Lloyd, welk schip Zaterdag 26 Juli te water is ge laten. I SCHOOLKIND VERGETEN. Zaterdagmiddag omstreeks één uur hoor den bewoners van perceelen, gelegen achter de Van Hogendorpschool, kindergeschrei, aldus meldt „Het Volk". Het bleek al spoedig, dat zich in het geslo ten schoolgebouw een 7-jarig meisje bevond, dat opgesloten was. Nadat de politie van het posthuis-Van 'Hogendorpplein gewaarschuwd was, slaagde men er in, door aan de achterzijde van het gebouw over een schutting te klimmen, het kind te bevrijden. Een onderwijzeres had het meisje na 12 uur laten nablijven en was, zonder aan het kind te denken, naar huis gegaan. OPSPORING VAN TWEE INBREKERS VERZOCHT. De commissaris van politie te Leiden ver zoekt opsporing van H. Weiz, geboren 25 Nov. 1903 te Werder en van J. Zink, gebo ren 25 1896 te Neurenberg. Zij vertoefden 30 Mei 1.1. onder valsche mannen daar ter stede en hebben toen ingebroken bij den heer Paridon op den Haagweg. Bij hun ontdek king hebben zij1 getracht den agent, die hen achtervolgde, neer te schieten. ONDER DEN TREIN. Te Venhuizen bij Enkhuizen is, naar het Hbld. meldt, Zaterdagmiddag op den onbe- waakten overweg de vijftigjarige heer P. Groot, uit Venhuizen, door den trein over reden en gedood. De heer Groot was hard horend. hollandsche MIJ. VOOR LANDBOUW. Nu de algemeene vergadering der landsche Maatschappij van Landbouw te Hoorn zal worden gehouden, zal Plaats vinden te Amsterdam op 10 Septem ber a.s. Hol- niei deze „WIJ HOUDEN ONS KRUIT DROOG". De Alg. Ned. Zuivelbond in af wachting èn in voorbereiding. Het Hbl. schrijft: De Alg. Ned. Zuivelbond heeft, zooals wij reeds meldden, de boycot van Duitsche goe deren voorloopig gestaakt, omdat de Duitsch- rinsche z.g. particuliere onderhandelingen definitief mislukt zijn en dus de inbreuk op de clausule van meestbegunstiging mèt het leve ringscontract van de baan is. 'n de leidende kringen van den Bond rede neert men aldus: „Zoolang het „officieele" Duitschland niecnt, zijn zinnen te moeten blijven zetten op een invoerrecht-verhooging op boter en kaas en zich van het internationale ruilverkeer geen 21er aantrekt, zouden de Duitsche han- elspolitici ten slotte toch nog wel eens an- ere mogelijkheden weten te vinden, om deze voerrechten effectief en zeer spoedig effec tief te maken. Wij zullen dan ook afwachten, terwijl we Turnen. Het Belgische Turnbondsfeest te Antwerpen. (Van onzen specialen verslaggever.) Antwerpen, 17 Augustus. Het Belgische Turnbondsfeest is geëindigd. Maar het bekende spreekwoord: „Eind goed, al goed", gaat hier toch niet op, omdat het einde nu niet zoo bijster goed is^geweest. Wij doelen hier op de prijsuitreiking!^Wij zien in de prijsuitreiking van een turntoornooi, waar maanden en maanden voor geoefend is, het culminatiepunt dér feestelijkheden. Daar is gelegenheid in den te ontvangen prijs of het diploma het bewijs te zien, dat het werk dat men gepresteerd heeft vruchtdragend is ge weest, dat de vele opofferingen die deelnemen- den en leiders zich getroost hebben haar doel niet hebben gemist. Het is de gelegenheid waar geestdrift en blijdschap over bereikte resultaten zich uiten, waar joviale vrienden handen gedrukt worden. Kortom, de prijsuitreiking van een turn- tournooi kan iets zijn waar men de prettigste herinneringen aan bewaart, waar men in latere tijden nog dikwijls aan terugdenkt. Hoe anders is dat echter dezen keer ge weest De Belgen hadden hun uiterste best ge daan, het slot van het feest, dat zooals wij reeds eerder opmerkten vele schaduwzijden had, zoo goed mogelijk te doen slagen. Doch hun organisatietalent heeft hun ook hier lee- lijk in aen steek gelaten. De gebeurtenis wel ke plaats vond in de feestzaal van de mach tige wereldtentoonstelling, is jammerlijk in duigen gevallen en de uitslagen welke wij aan het eind van dezen brief vermelden, zijn nog niet eens officieel, doch werden ons door een welwillend collega medegedeeld, die deze resultaten ook weer door een achterdeurtje heeft weten te bemachtigen. Eigenlijk wist na afloop geen enkele ver- eeniging welke prijs of welke plaats zij in haar afdeeling verworven had, zoodat deze uitsiagen den deelnemenden vereenigingen zeker welkom zal zijn. Zijn wij over het Bondsfeest zelf slecht te spreken, met veel geri&egen kunnen wij daar entegen gewagen van de prestaties der Hol landsche vereenigingen, die op allerlei ge bied uitstekend voor den dag zijn gekomen. En dan is begrijpelijk, dat wij in de eerste plaats het kranige werk van „De Halter" bespreken, welk werk zulke prachtige resul taten heeft opgeleverd. De Alkmaarsche turn sters en turners, hun bestuurders en suppor ters zijn in een groote autocar hierheen ge komen, welke met groote doeken bespannen is. „Kijk-naar-je-eigen", staat op een ervan, wel een bewijs dat de turnsters en turners niet graag in het brandpunt der belangstel ling willen staan. Maar of dat hun door het opvallend goede turnen gelukt is? De ploegen zagen er keurig uit, vooral het wandeltenue met de blauwe „blazers" gaven een aardig effect. Uit de uitslagenlijst blijkt welke groote successen de turnsters en turners van „De Halter geboekt hebben. Leider Ran kan dus met groote voldoening op de prestaties van zijn discipelen terugzien. Maar ook het be stuur verdient hulde voor de keurige wijze waarop het dezen tocht georganiseerd heeft. Dat de turnsters en turners zoo goed in con ditie waren is vooral te danken aan de wijze waarop de ijverige bestuurders dezen tocht hebben geleid. Dat was in één woord voorbeeldig. Het behalen van zulke resultaten in een internationalen wedstrijd is geen kleinigheid Daar is veel en langdurige, vaak uiterst ver moeiende arbeid voor noodig. Daar moeten leider, bestuur en deelnemenden zich talrijke opofferingen voor getroosten. Maar als dan resultaten behaald worden zooals door de Alkmaarsche turnsters en turners van De Halter, dan zinkt dat alles in het niet tegenover het fraaie resultaat, dat de belooning is voor al die weken van voorbe reiding en vermoeienden arbeid. Alkmaar kan trotsch zijn op de turnsters en turners van „De Halter", die op zulk een voortreffelijke wijze den naam van Neder land in den vreemde hebben hooggehouden. De uitstekende ploegen van D. O. O. te Utrecht hebben, zooals uit de uitsl. blijkt, tal rijke successen geboekt en de leiders v. d. Burg en Stuyvenberg bepaald geroutineerde krachten op internationaal wedstrijdgebied, hebben hun kranige ploegen op fraaie wijze ter overwinning gevoerd. Wij hebben uit den aard der zaak, niet alles kunnen volgen, maar wat wij ook te zien kregen van de Utrecht- sche turnsters en turners, was uitstekend ver zorgd, getuigde van degelijke en oordeelkun dige voorbereiding. Op athletiekgebied hebben de turnsters van D.O.O. zich voorts onderscheiden, door op fraaie wijze den estafetteloop te winnen van het sterke Brünhilde uit Leiden. U.D.I.. te Bergen op Zoom, welke vereent ging het voordeel had van langdurige erva ring wat turnwedstrijden in België betreft, heeft eveneens prachtige successen geboekt. Die ervaring heeft de leider, Jac. Becht, op voorbeeldige wijze benut en met groote aan tallen dames en heeren maakte het turnen van de U.D.I.-leden een uitnemenden indruk, welke zich afspiegelt in de uitslagenlijst, waarop U.D.I. vele malen als eerste van haar afdeeling prijkt. De Rotterdamsche turnsters van M.A.A.S. zijn op fraaie wijze voor den dag gekomen. Onder leiding van den heer Reyns, heeft het turnen der Rotterdamsche meisjes een keuri- gen indruk gemaakt. In alle af deelingen waarin werd deelgenomen werd' niet alleen een prix d'Excellence 'behaald', doch tevens bezette M.A.A.S. in deze categorien alle tweede plaatsen. Dit resulaat moet zeker gunstig genoemd worden, vooral als men in aanmerking neemt, dat M.A.A.S. met vele jeugdige turnsters uitkwam, waarvan een aantal op wedstrijdgebied nog geen ervaring had. De Noord-Brabantsche vereenigingen, Eindhovensche Turnvereeniging, Philips Sportvereeniging, Kunst en Kracht te 's-Her- togenbosch, enz. hebben eveneens met succes aan dit tournooi deelgenomen. Brünhilde te Leiden heeft de minder goeden indruk van haar demonstratie op de uitvoering van Vrij dagmiddag weer goedgemaakt, door in den ballettenweds.rijd op fraaie wijze voor den dag te komen en ook op zwem- en athletiek gebied hebben de Leidsche turnsters mooie resultaten behaald. Hef was niet te verwon deren dat de uitstekende loopster en spring- ster mej. Briejer eerste werd op de 100 M. hardloopen. middig weer goedgemaakt, door in den bil- lettenwedstrijd op fraaie wijze voor den dag te komen en ook op zwem- en athletiekgebied hebben de Leidsche turnsters mooie resulta ten behaald. Het was niet te verwonderen, dat de uitstekende loopsteren springster mej. Briejer eerste werd op de 100 M. hardloopen. Krachtsport, de pittige Goudsche vereeni- ging 'kan ook al op goede resultaten terug zien, omdat het vooral in den drie en den vierkamp niet gemakkelijk was zich te plaatsen. In de persoonlijke wedstrijden voor turn sters zijn de successen eveneens groot ge weest, en uit het geringe verschil in punten- aantal van de prijswinsters onderling, valt wel te begrijpen, dat er in dit deel van den wedstrijd felle strijd is geleverd-. Wij hebben tot nu toe alleen de uitslagen kunnen bemachtigen van de Hollandsche ver eenigingen, omdat die voor onze lezers het 'belangrijkste zijn. Doch al kunnen wij geen resultaten vermelden van de clubs uit andere landen, toch hebben wij uitstekend' werk ge zien. Vooral de Zwitsers en Italianen hebben bui tengewoon toestel turnen laten zien en het klassikaal werken dat in den vierkamp ver- eischt werd, was vooral aan hoogrek en brug vaak verbluffend. Maar ook in den persoonlijken wedstrijd, waaraan een aantal uitstekende internatio- nade toestelturnsters heeft meegedongen, weiden bewonderenswaardige staaltjes van tuinkunst te zien gegeven, waarin vooral de Italianen en Zwitsers uitblonken. Ook de Belg Reynart van de Antwerpsche Turnver eeniging nam deel. Hij had een deel van het werk ter regeling van het feest op zich geno men en was reeds eenige dagen in touw. Het was daarom 'begrijpelijk dat hij niet zoo goed op dreef was. Toch won hij den eersten prijs, \yaannee de jury weer eens een van haar on- Zaterdagmorgcn is het monument ter na gedachtenis aan den oud-voorzitter van den Koninklijken Belgischen Turnbond, Nikolaas Cuperus, tevens stichter van de Internatio nale Turnfederatie, plechtig onthuld. Het monument staat aan de St. Janskaai dicht bij de Schelde. Deze plechtigheid ia een van de mooiste oogenblikken geweest van het Bondsfeest. Vele redevoeringen werden ge houden o.a. ook door den heer Karei Muller, oud-voorzitter van het toenmalige N.G.V. en een interne vriend van wijlen Cuperus. De vaandels en vlaggen schaarden zich ten slotte rond het monument, dat weldra onder kransen en bloemstukken bedolven was, ook namens de bonden aangesloten bij d, Inter nationale Federatie en namens de Halter. Vervolgens werd op het prachtige middel eenwsche stadhuis een officieele ontvangst gehouden. Schepen voor het ondervijs, de heer Eeckeleers, heette de afgevaardigden welkom en zeide in zijn sympathieke rede, dat het onderwijs in lichaamsoefeningen op de scholen, noodzakelijk is om het geestelijk onderwijs te doen rijpen. Des middags werden de wedstrijden weer •voortgezet en pas heel laat in den middag was men eindelijk gereed. Hoe de prijsuitreiking of beter gezegd bekendmaking geschiedde, vertelden wij reeds, doch toch was er nog een lichtzijde aan de gebeurtenis, de zon scheen stralend en warm over de enorme tentoonstellingster reinen, waar zij de turnsters en turners in hun dunne kleedij echter niet meer kon be reiken. Zij was evenals zoo vaak op dit Bonds feest geschied was te laat. De belangrijkste uitslagen zijn: Voorgeschreven vrije oefeningen, (afdec iingen van 17 tot 24 heeren). 1. U. D. I. (Bergen op Zoom) 248 punten 2. M. A. A. S. (Rotterdam) 225 3/4 pnt Turnsters driekamp, brug, paardsprin- gen en vrije oefeningen; afdeelingen van 16 dames 1. U. D- I. (Bergen op Zoom) 641 1/4 pt 2. M. A. A. S. (Rotterdam) 619 1/4 pnt Afdeelingen van 12 dames: 1. D. O. O. (Utrecht) 514 1/4 pnt. 2. Brünhilde (Leiden) 444 1/4 pnt. Afdeelingen van 9 dames: 1. De Halter (Alkmaar) 468 1/4 pnt. 2. Philips Sportvereeniging (Einahoven) 465 3/4 pnt. 3. Eindhovensche Turnvereeniging 456 3/4 pnt. Afdeelingen van 6 dames: 1. Krachtsport (Gouda) 40114 pnt. Vierkamp turners, brug, rek, paardsprin- gen en vrije oefeningen; afdeelingen van 16 heeren: 1. Soc! Gymnaste de Rennes (Frankrijk) 843 3/4 pnt. 2. U. D. I. (Bergen op Zoom) 833 3/4 pt. Afdeelingen van 9 turners: 1. Roma (Italië) 685 1/4 pnt. 2. Philips Sportvereeniging (Eindhoven) 600 ipnt. Afdeelingen van 6 turners: 1. De Halter (Alkmaar) 571 3/4 pnt. 2. Kunst en Kracht ('s Hertogenbosch) 559 1/4 pnt. 3. D. O. O. (Utrecht) 550 pnt. 8. Krachtsport (Gouda) 503 pnt. 10. De Jonge Spartaan (Bergen op Zoom). Vrije oefeningen naar keuze; afdéelingen van 20 turnsters: 1. Koninklijke Onpartijdige Turnkring (Mortsel). 2. M. A. A. S. (Rotterdam) 13714 pnt. Afdeelingen beneden 20 turnsters: 1. Eindhovensche Turnvereeniging. Gereedschapsoefeningen naar keuzt: (da mes). 1. Club Gymnaste Calais (Frankrijk) 13914 pnt. 2. D. O. O. (Utrecht) 138 pnt. Persoonlijke wedstrijden toestelturnen, heeren 1. Reynaert (Antwerpsche T. V.) 78 1/4 punt. 2. Lecora (Colombo-Genua) 7514 pnt. Tweede graad: 1. Permente (Roma Rome) 6414 pnt. 5. Brauch (Philips Sportvereeniging Eindhoven) 57 3/4 pnt. Persoonlijke wedstrijd turnsters: 1. P. Blokcman (Antwerpen) 36 1/4 pnt A ugu stus. Hoog water Laag water 19 10.53 11.32 6.56 7.26 20 0.19 8.16 8.56 21 0.56 1.44 9.46 10.24 22 2.16 2.50 11.07 11.35 23 3.11 3.42 0.05 24 4.01 4.32 0.31 0.59 25 4.47 5.16 1.25 1.48 26 5.31 6.01 2-13 2.32 27 6.16 6.41 '2.58 3.13 28 6.58 7.23 3.37 3 51' 29 7.40 8.04 4.18 4.32 30 823 8.49 5.00 5.12 31 9.14 9.43 5.41 5.54 A ugu K t U ft. 19 Hoog water Laag water 10.50 11-29 6.44 7.14 20 0.16 8.04 8.44 21 0.53 1.41 9.34 10.12 22 2.13 2.47 10.55 11.23 23 3.08 3.39 11.53 24 3.58 4.29 0.19 0.47 25 4.44 5.13 1.13 1.36 2Ó 5.28 5.58 2.01 2.20 27 6.13 6.38 2.46 3.01 28 6.55 7.20 3.25 3.39 29 7.37 8.01 4.06 4.20 30 8.20 8.46 4.48 5.0C 31 9.11 9.40 5.29 5.42 5. P. Montels (D. O. O. Utrecht) 35 1/4 pnt. 6. G. v. d. Berg (D. O. O. Utrecht) 35 punten. 7. C. v. d. Hoorn (D. O. O. Utrecht) 3414 ipnt. 8. R. Ditmars (D O. O. Utrecht) 34 pt 9. Tiny Lange (M. A. A. S. Rotterdam) 33 3/4 pnt. Ballettenwedstrijden: 1. La Patriotte (Gent); 2. Brünhilde (Leiden). 50 M. vrije slag dames: 1. mej. Steffe- laar (Brünhilde - Leiden). Schoonspringen dames: 1. mej. Steffe- laar (Brünhilde - Leiden). 6 X 80 M. estafetteloop: 1. D. O. O. (Utrecht); 2. Brünhilde (Leiden). 100 M hardloopen: 1. Mej. R. (Brünhilde - Leiden). Brieje.' De Halter uit Antwerpen terug. De terugkeerende Halterploeg zal heden'' avond tusschen 6 en 7 uur op de Paarden markt verwelkomd worden, waarna het laat ste gemeenschappelijke diner zal plaats heb ben in Het Wapen van Munster, Verdr. Oord. Voetbal. Alcmaria—West Frisia 3—3. Een wedstrijd met een verrassend slot. In de Zaterdag door ons gepubliceerde opstelling speelde Alcmaria gistermiddag tegen West-Frisia, ten voordeele van den N. H. V. B. Het mooie weer had heel wat voetballiefhebbers, die dezen middag zeer gul waren met hun applaus, naar. het Sport park gelokt. De Bond had zelf geen scheids rechter gestuurd en daarom fungeerde als zoodanig de heer G. Reijers. West-Frisia, dat ook een nieuwe opstelling probeerde, was in het begin veel sterker en eerst langzamerhand wist Alcmaria er in te komen en de Enkhuizer club goed partij te geven. Mooie opgezette aanvallen waren er die meer succes hadden verdiend. De spelers deden hun best. Beide keepers waren op dreef, maar vooral v. d. Zei, de West-Frisia-' doelverdediger heeft zijn club meermalen ge red. Alcmaria wist evenwel toch de leiding te nemen, wat in 't begin niemand verwacht te. West-Frisia maakte gelijk, maar in de tweede helft kwam Alcmaria na een periode van insluiting plotseling los en Peereboom wist uit twee doorbraken den stand op 31 te brengen. Maar het sensationeele bleef voor 't slot bespaard. Toen elkeen reeds dacht aan een goede Alkmaarsche overwin ning en menigeen zijn tevredenheid uitte over de prestatie van Alcmaraia, maakte West-Frisia vlak voor tijd in twee minuten twee doelpunten, waardoor de uitslag zoo waar nog een gelijk spel werd en van ver schillende kanten werd verkondigd, dat het de uitslag van een voetbalwedstrijd toch wel heel snel veranderen kan. Alleen is het te FONDSEN. 6 obl. N.W.S. 1000 1922 5 idem 1000 '18 4J4 idem 1000 '17 4 idem 1000 '16 4J4 O.-Ind. 1000 '26 6 idem 1000 '22 6 n idem 100 '23 5 y, idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatii. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebake' i k i Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. t Handelsver. A'dam i Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber k Scrbadjadi Holl. Am. Lijn. Java China Jap. Lijn k Ned. Scheepv. I'aie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.'. Deli Maatij. Oostkust Senembah fl t g South. Pacific Union Pacific Prolongatie Exdividend. W 1/ 11 Aug. 12 Aug. 13 Aug. 104$ 104$ 104$ 102$ 102$ 102$ 1028/i» 102$ 102716 99$ 99"/i6 99$ 99'Vis 99$ 101 - 101$ iOlii/w 103"/18 103$ 103$ 101$ 101$ 101$ 101$ 161 160$ 160 141 140 152$ 152$ 153 79 88$ 88$ 90 258$ 259$ 255$ 87$ 89$ 89 434 431 431 344 342 335$ 102$ 102$ ««Vis 82* 821/u 78Vi« 30$ 30$ 28$ 159$ 159'Vu 155$ 264$ 264$ 263 123 123 121 418$ 418$ 415 327$ 328$ 326 377$ 375$ 388$ 389$ 389$ 458$ 453 111$ 108$ 103$ 75 73 71$ 71 146$ 147$ 146$ 140 139 140$ 309 313 309$ 294$ 293$ 289$ 65 63$ 62 329$ 325$ 322$ 210$ 212 211$ 2 i li 14 Aug. I04f 103 102f 99ï 99ï lOlis/n 103$ 1024 158 137$ 152$ 75 251$ 881 428 335$ 98 78$ 29$ 121 412$ 322 388$ 450 102$ 71 146$ 140$ 310 288 60$ 325 209 15 Aug. 104$ 103 102$ 99$ 99$ 101'Vis 101$ 157 f 135$ 152$ m' 91 243$ 85$ 430 333$ 94Yi«: 7SJ 23' '/u 1573/jg 259 120 403 320 374$ 387$ 450 104 71$ 24$ 146$ 137$ 307$ 288 61 317 208 li

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7