Binnenland Rechtszaken Ingezonden stukken sopen, dat Alcmaraia haar supporters in ie competitie een dergelijke surprise zal be iparen. De wedstrijd van gisteren zal de elftal- tommissie vermoedelijk wel eenige aanwij zingen hebben gegeven omtrent de plaatsen 't Spel van de dames is nog voor veel ver betering vatbaar en zij, die werkelijk iets meer willen bereiken, zullen verstandig doen te trachten de vele zwakke punten in haar spel te doen verdwijnen. Vooral het servee ren is heel zwak. Ontelbare malen is er „dou- ïie voor versterking in aanmerking komen, ble-fault" geslagen. Dat kan veel beter, ook i 1 1 t_ i_trloti Uil /Ia IJ i. 1 i1« jralöti firvnr Enkele spelers, o.a. de rechtsbuiten speelden beter dan bij vorige gelegenheden. Politiewedstrijden. Morgen vindt op het Gem. Sportterrein •en interessante ontmoeting plaats tusschen de A. P. S. V. en haar Haagsche collega's Deze wedstrijd mag niet als vriendschappe ijk beschouwd worden, omdat hij behoort tot .iet bondstournooi om den Grafica-beker. Deze beker is het vorige jaar uitgeloofd dooi de drukkerij van het officieel orgaan van den Ned. Pol. Sportbond en is bedoeld als wisselbeker. Voor deze wedstrijden heeft Alk maar thans voor het eerst ingeschreven en ze heeft al heel gelukkig geloot. Wint ze, dan komt ze in de finale en verliest ze, dan worden ze in de verliezersfinale geplaatst Nu zal het winnen wel niet zoo heel gemak kelijk gaan, want de Haagsche P. V. is kampioen van afdeeling Zuid over 1929/30. Ze is van plan, haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen en komt volledig uit. Dat kan dus morgen een mooie ontmoeting worden op ons Sportpark. Zwemmen. Een wereldrecord door Nederlandsche veroverd. Op de internationale zwemwedstrijden te Antwerpen slaagde mej. Huijbers (Het IJ) er in, het wereldrecord over 500 M. school slag te verbeteren. Zij zwom den afstand In 9 min. 27 1/5 sec., terwijl het oude record stond op 10 min. 35 sec. P Miss Gleitze zwemt over de Bcsporus. Uit Konstantinopel wordt gemeld dat miss Merades Gleitze, de bekende Engelsche kanaalzwemster, die onlangs in het huwelijk 'is getreden, ondanks het stormachtige weer er in geslaagd is in den tijd van 2 uur 35 minuten over de Bosporus te zwemmen. R o e i e n. fv De Europeesche kampioenschappen. Te Luik zijn gisteren de wedstrijden om 'de Europeesche kampioenschappen roeien geëindigd. Zooals men weet, had Nederland voor verschillende nummers ingeschreven. !È>e verschillende voorwedstrijden hadden tot /resultaat gehad, dat Nederland zich in twee nummers in de finale plaatste: vier met stuurman en doublé scull. Zooals te ver wachten was, kon Nederland zich in geen der beide finales eerste plaatsen, maar moest beide keeren met de derde plaats genoegen nemen. De uitslagen luiden: Vier met stuurman: 1. Denemarken; 2. Italië; 3. Nederland. Twee zonder stuurman: 1. Polen; 2. Hon garije; 3. Frankrijk. Skiff: 1. Hongarije; 2. Italië; 3. Dene marken. Twee met stuurman: 1. Italië; 2. Frank rijk; 3. Zwitserland (opgegeven). Vier zonder stuurman: 1. Italië; 2. Zwit serland; 3. België. Dubbel skiff: 1. Zwitserland; 2. Italië; 3 Nederland. Acht: 1. Amerika; 2. Italië; 3. Denemar ken. In de bijtournooien won Nautilus van Rotterdam den 2den prijs met de dames-vier, terwijl de dames acht van Het Spaarne eveneens een 2den prijs veroverde. [Wielrennen. Wielerwedstrijden te Oudkarspel. De V. V. V. V. V. te Oudkarspel had voor tZondag een wielerwedstrijd georganiseerd, welke werd gehouden door „Olympia" van Amsterdam. De grasbaan verkeerde in tamelijk goede conditie, alleen was ze merkelijk korter dan aanvankelijk het plan was. Door de vele re gen was dit echter noodzakelijk, daar het beste gedeelte van het D. T. S.-terrein moest .worden uitgezocht. Door 39 renners werd aan de wedstrijden 'deel genomen. De uitslagen waren als 't volgt: 100 ronden voor amateurs. 1. J. W. Visser. 2. C. v. d. Pol. 3. W. Buis. Sprint voor Amateurs. 1. G. Pelser. 2. J. Engelmoer. 3. J. van Dijk. 4. C. Muus. 25 ronden voor nieuwelingen en beginne lingen. 1. F. Blekemolen. 2. N. Walst. 3. S. Zuu- rel. 4. J. de Jel. 5. K. Steinstra. 6. G. v Nassau. 20 ronden Veteranen. I. H. Koorn.2. F. B. Huijstee. .10 ronden Juniores. r 1. H. Mester. 2. B. Draaier. 3. J. F. Hau- Ser. f Afval-wedstrijd voor niet geplaatsten. l. J. Mars. 2. J. Langendijk. 3. S. Kap. 4. 'J. Engelmoer. 'J. Langedijk van Oudkarspel, die in Ce 25 ronden voor nieuwelingen zeer goed reed, doch tweemaal kwam te vallen en zich daar door de plaatsing zag ontgaan, wist zich in dezen wedstrijd van de tweede plaats te ver zekeren. Tennis. De wedstrijden van Advendo. Deze wedstrijden zijn Zaterdag voortgezet en Zondag beëindigd en behoudens een en kele uitzondering is het uitgebreide program ma prachtig afgewerkt. Verschillende perso nen en omstandigheden hebben daartoe me degewerkt. Het weer b.v. was gisteren schitte rend. De wedstrijdleiders, de heeren H. Schuurman en ir. A. C. Beek, hebben voor een vlot verloop gezorgd. Diverse dames en heeren hebben zich verdienstelijk gemaakt door de moeilijke taak van scheidsrechter op zich te nemen. Dat de banen alle dagen zoo goed in orde waren, ook op de regenachtige begindagen, was mede te danken aan den congierge van 't Sportpark, den heer v. d. Kuyt, die 's morgens reeds vroeg in actie was, om alles zoo goed mogelijk te verzorgen. Zoo zijn de wedstrijden van Advendo een succes geworden. De speelsterkte is het laatste jaar bedui-1 bij de heeren. Het plaatsen is voor velen nog een gesloten boek. Maar toch zijn er in het heerenenkel- en dubbelspel en in het ge mengd dubbel partijen gespeeld, die uitste kend waren, vol spanning werden gevolgd en die het aanschouwen meer dan waard ble ken. De belangstelling was de laatste dagen groot. De deelnemers kwamen daardoor ook meer in een wedstrijdatmosfeer met als ge volg: groote zenuwachtigheid. Die geprikkel de stemming kwam vooral gisterenmiddag tot uiting, toen de toeschouwers wat veel hun bepaalde sympathieën lieten blijken. Er werd verzocht om tijdens het spel de grootste stilte te betrachten. Het verkrijgen van wedstrijd routine en het gewend raken aan te spannen de atmosfeer is wel noodig. Doordat de sterkste dames en heeren Zon dag in verschillende finales moesten uitko men werd van het uithoudingsvermogen van enkelen heel wat gevergd. De finale heerenen kelspel is daarom ook uitgesteld tot a.s. Zon dag. J. Th. Makkink, G. van Dijk, H. Schuur man en P. A. Offers Jr. hadden zich in het enkelspel gekwalificeerd voor de demi-finales. Makkink wist van Dijk met 63, 62 te ver slaan, terwijl Schuurman met 6—2, 6—2 van Offers won. In het damesenkelspel ging de eindstrijd tusschen de bekende tegenstandsters mevr Wielage—v. d. Oord en mej. T. Bogtman, waarvan de laatste het tamelijk zwaar had gehad om in de finale te komen. Deze finale is er één geworden van spanning. In de eerste set was mej. Bogtman uitstekend op dreef, vooral haar drive was zeer mooi. Mevr. Wie- lage moest zich vinnig verdedigen, maar dat hielp niet. Mej. Bogtman won de eerste set welverdiend met 6—2. In de tweede set was het juist andersom. Toen bleef mevr. Wielage in de meerderheid en won met 61. In de be slissende set kwam zij op 53, waarna een inzinking volgde, die mej. Bogtman door goed spel in staat stelde vier games achter elkaar te maken en daarmee de match te winnen. In het heerendubbelspel kwamen zeker de twee sterkste dubbels in de finale, Schuur manMakkink tegen Offers—Makkink. Dit is een buitengewoon goede partij ge worden, vol spanning en 'n eenigszins geprik kelde stemming, vooral in de 1ste en 2de set. Aan beide zijden werden werkelijk uit stekende staaltjes tennis te zien gegeven, die luid applaus verwekten. Nadat Offers en Makkink de eerste set met 97 hadden ge wonnen, moesten zij met 64 en 63 de beide volgende sets aan hun tegenstanders laten, maar aan beide dubbels komt een woord van hulde toe voor hun kranig spel, dat beslist goede belofte inhoudt. Mevr. Wielage—v.d. Oord won met mej. M. Schermerhorn het damesdubbel op ver diende wijze. Deze combinatie heeft goed ge speeld en de eer van de club „Dumas" flink opgehouden. In de finale sloegen zij de dames Stroink en Hartkamp met 75 en 61. De finale gemengddubbel werd gewonnen door mej. T. Bogtman en H. Schuurman. Mej. A. Stroink en W. Stroink gaven heel goed partij, vooral in de eerste set. Na afloop der finales werden door den heer Schuurman met hartelijke woorden van dank aan allen, de prijzen uitgereikt. De uitslagen van Zaterdag en Zondag vol gen hieronder: Heerenenkelspel: 2e ronde: C. Nap slaat P. Truijn 64, 57, 64; A. C. Asjes slaat P. Smit 75, 26, 62; ir. A. C. Beeksl. G. Kusters 63, 64; H. Schuurman slaat P. Krom 63, 62; E. v. Dijk sl. J. D. Roos 63, 62. 3e ronde: J. Th. Makkink sl. C. Nap 11 9, 6—4; G. v. Dijk sl. A. C. Asjes 6—2, 8—6; H. Schuurman sl. ir. A. C. Beek 6—1, 6—2; P. A. Offers Jr. sl. E. v. Dijk 06, 62, 6—3. Demi-finales: J. Th. Makkink sl. G. v. Dijk 6—3, 62; H. Schuurman sl. P. A. Offers Jr. 62, 62. "Finale: MakkinkSchuurman uitgesteld tot a.s. Zaterdag. Damesenkelspel le ronde: Mej. G. Schoenmaker sl. mej. M. Schermerhorn 6—4, 61. 2e ronde: Mevr. Stehr sl. mej. P. Diesch 62, 75. Mej. T. Bogtman sl. mej. G. Schoenmaker 6—1, 64. Mevr. G. Wielage- v. d. Oord sl. mej. A. Bogtman 6—0, 6—1 mej. L. Arntz sl. mej. M. Ruder 6—4, 6—2. Demi-finales: Mej. T. Bogtman sl. mevr. Stëhr 68, 7—5, 6—4; mevr. G. Wielage— v. d. Oord sl. mej. L. Arntz 6—0, 60. Finale: T. Bogtman sl. mevr. G. Wielage- v. d. Oord 6—2, 1—6, 7—5. Heerendubbelspel: le ronde: R. Dijkhuizen en P. Krom sl. J. Wielage en K. Boendermaker 6—4, 4—6, 6— 4; G. Truijn en P. Smit sl. Fr. Preijer en R. Schuit 6—2, 62. 2e ronde: H. Schuurman en J. Ph. Mak kink sl. K. Langedijk en J. Rus 60, 61; R. Dijkhuizen en P. Krom sl. G. Bosman en J. D. Roos 7—5, 6—2; E. v. Dijk en ir. A. C. Beek sl. P. Trijn en P. Smit. Demi-finales: H. Schuurman en J. Ph. Makkink sl. R. Dijkhuizen en P. Krom 64, 64P. A. Offers Jr. en Th. Makkink sl. E. v. Dijk en ir. A. C. Beek 64, 36, 62. Finale: H. Schuurman en J. Ph. Makkink sl. P. A. Offers Jr. en Th. Makkink 79, 64, 6—3. Gemengd dubbelspel: le ronde: Mej. G. Verweij en P. Truijn sl. mej. G. Schoenmaker en M. de Haas 63, 3—6, 61mevr. Stehr en P. Krom sl. mej. G. Groenwoudt en E. v. Dijk 6—1, 2—6, 63. 2e ronde: Mej. T. Bogtman en H. Schuur man sl. mej. C. Hartkamp en J. Ph. Makkink 63, 64; mevr. G. Wielagev. d. Oord en J. Wielage sl. mej. G. Galeme en G. v. Dijk 6 3, 6—3; mej. G. Verweij en P. Tuyn sl. mevr. Stehr en P. Krom 9—7, 6—4; Mej. A. Stroink en W. Stroink sl. mej. M. Schermer horn en K. Boëndennaker 6—4, 6—2. Demi-finales; Mej._T. Bogtman en H. 'dend vooruitgegaan, .vooral die van de hee-1 Schuurman sl. mevr. G. Wielage—v d Oord ren, i jen J. Wietege 2—7, 6r-4j Mej. A. Stroink en W. Stroink sl. Mei. G. Verweij en P. Timn 7—5, 6—1. Finale: Mej. T. Bogtman en H. Schuur man sl. mej. A. Stroink en W. Stroink 6—4, 61. Damesdubbelspel: le ronde: Mevr. G. Wielage-v. d. Oord en mej. M. Schermerhorn sl. mej. G. Groen woudt en mevr. Kohier 6—2, 6—3; Mej. H. Stap en mej. E. Benders w.o. Demi-finales: Mej. A. Stroink en mej. C. Hartkamp sl. mej. H. Stap en mej. E. Ben ders 6—3, 4—6, 9—7; Mevr. G. Wielage— v. d. Oord en mej. M. Schermerhorn sl. de dames T. en A. Bogtman 6—4, 6—1. Finale: Mevr. G. Wielage—v. d. Oord en mej. M. Schermerhorn sl. mej. A. Stroink en mej. C. Hartkamp 7—5, 6—{'. A t h 1 e t i e k. Succes van Nederlandsche dames in Engeland. Een kleine Nederlandsche ploeg van dames- atbleten heeft meegestreden in de Engelsche kampioenschappen. En evenals de Neder landsche heeren, hebbei. ook de dames eenige successen mogen boeken. Natuurlijk won Lien Gisolf het hoogspringen met een sprong van 5 ft. 2 inch. Mej. Rombout won het speer werpen met een worp van 100 ft. 5 inch. De andere nummers brachten geen Neder landsche successen. Toch waren ook daar de prestaties alleszins voldoende. Zoo wist mwr. de JongZondervan zich 2e te plaat sen in haar serie over de 800 yards. Drie wereldrecords werden verbeterd, n.1. dat over 880 yards, het snelwandelen en de 220 yards. Daaruit merkt men dus reeds dat de Nederlandsche dames in een zeer hoog staand internationaal milieu waren, hetgeen aan de prestaties een bizonder waarde geeft. De P. H.-wedstrijden. Te Hilversum werden gisteren de jaarlijk- sche wedstrijden gehouden om den P. H.- beker. Deze wedstrijden zijn weer een groot succes geworden, niet alleen wat betreft de publieke belangstelling, maar vooral ook door de prestaties der deelnemers. Berger heeft inmiddels gedaan, wat al lang verwacht werd: het record van v. d. Berge over de 100 M. heeft hij op zijn naam gebracht In de finale startte Berger uiterst snel en was dadelijk voor. Even voor de finish gelukte een fraaie sprong van pl.m. 4 Meter en Berger rolde door het lint. Zijn tijd was 10.5 sec., zoodat het oude record met 1/10 sec. gebroken werd. Een tweede record ging er eveneens aan: Gubbels bracht het record over 3000 M. wan delen op 13 min. 29.8 sec. (oud record 13 min. 51.2 sec.). En tenslotte bracht v. d. Zee het record polstok-hoog op 3.86 M. Nog dient vermeldt de fraaie tijd van A. Kaan op de 110 M. hordenloop. In zijn serie liep hij de afstand in 15.8 sec., een tijd, dit jaar in Nederland' nog niet gemaakt. Haarlem won de beker voor de 7e maal in successie met grooten voorsprong. Met 1023/7 punten werd ze nummer 1, terwijl Pro Patria met 4714 punten nummer twee werd. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: 100 M.: 1. Ghr. Berger, Haarlem, 10.5 sec.; 2. A. Benz, id., 11.2 sec.; 3. B. Jansen, V. en L., 11.2 sec. 1500 M. hardloopen: 1. W. Effern, Haar lem, 4 min. 25.6 sec.; 2. J. Brandenburg, id., 4 min. 26.6 sec. Kogelstooten: 1. G. Eysker, Haarlem. 12.67 M.; 2. H. Kamerbeek; P. S. V., 12.4714 M. Polstokhoogspringen: 1. A. v. d. Zee, Haarlem, 3.50 M.; 2. K. Schenk, Haarlem, 3.10 M. 5000 M. hardloopen: 1. N. G. Baars Steine- man, P. P,, 16 m. 29.9 s.; 2 A. Klaasen, Haarlem, 16 m. 53.4 s. Verspringen: 1. A. v Welsenes, Haarlem, 6.63 M.; 2. Karfan, V. L., 6.39 M. 400 M. hardloopen 1. A. Bergmann, P P.. 50.9 s.; 2. K. Sierhuis, 23, 51.8 s. Discuswerpen: 1. Eysker, Haarlem, 36.46 M.; 2 v. d. Werken, P. S. V., 34.46 M. Snelwandelen, 3 K.M.: 1. Gubbels, P. P., 13.29.8; 2. P. Engelman, P. P., 13.51.6. Hoogspringen: 1. Korver, Haarlem, 1.70 M.; 2. Kamstra, Vlug Lenig, 1.70 M. 110 M. Horden: 1. A. Kaan, Haarlem, 16 sec.; 2. Karman, V. L., 16.2 sec.; 3. W. Kaan, Haarlem, 16.2 sec. 800 M. hardloopen: 1. A. Hoogewerf, Haarlem, 2 m. 4.7 s.; 2. G. Lijflander, A.V. 23, 2 m. 6.6 s. 4 X 100 M. Estafette: 1. Haarlem, 435 sec.; 2. V. L., 45.2 sec. Speerwerpen: 1. Meyl, P. S. V., 48.96 M.; 2. Visser, Haarlem, 48.44 M'. 4 X 400 M. Estafette: 1. 1923, 3 min. 37.3 sec.; 2. Haarlem, 3 min. 38.2 sec.; 3. Pro Pa tria, 3 min. 39.8 sec. Totaal uitslag: 1. Haarlem, 1023/7 punten; 2. Pro Patria, 47X punten; 3. Vlug en Lenig. 36 punten; 4 A v. 1923, 30 punten5. P.S.v! 23 3/7 punt; 6_ A. A. C., 16 punten; 7. Hellas, 14 6/7 punt; 8. G.A.C., 1313/14 punt. Duiven. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 17 Aug. een wedvlucht met jonge dui ven van uit Abous (België). Gelost om 8 uur 15 minuten met Westen wind Aankomst als volgt: 5' 12.16.31 gant. 12 21.37 L. J. Pauhsse 12.24.21 G. Hijmans 12.24. 3 R. J. Ran 12 25 7 M. Kroese 122523 R. J. Ran J2 26 3 Mooij 1226.45 G. Hijmans 12.26.54 Idem 12.27.10 EEN AUTO OP HOL. Zaterdagnacht reed te Arnhem een auto, waarin twee, in feestelijke stemming verkee- rende, heeren waren gezeten, in woesten vaart door de hoofdstraat van Arnhem. Na bij het Land van de Markt schijnt de auto mobilist het stuur te zijn kwijt geraakt en met een vaart van zeker 70 K.M., reed de wagen het trottoir op, botste eerst tegen den goudsmidswinkel van den heer Erwig, waar van de pui werd vernield, terwijl vervolgens het filiaal der I^nie Maatschappij het moest ontgelden. Van dezen winkel werd een groote spiegelruit vernield. Nog was de wa gen niet tot staan gebracht. In het snelle tempo reed de wagen nog tegen een groote schutting en eerst bij de Dalstraat kon de bestuurder den wagen doen stoppen. Het mag een wonder genoema worden dat slechts een jongeman, die zich niet zoo snel uit de voeten kon maken, werd aangereden. Deze jongen werd naar het politiebureau overgebracht, waar hij werd verbonden. De bestuurder werd verbaliseerd. ONGEVAL IN DEN TREIN. In den trein, die te ongeveer half elf Zater dagavond te Amsterdam uit de richting Haarlem aankwam trof het stationsperso- neel in een 1ste klasse-coupé een bejaard heer aan, die onderweg bewusteloos was geworden. Deze reiziger, die kort daarop is overleden, is waarschijnlijk uit Haarlem af komstig. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nader wordt gemeld: De reiziger die gisteravond in een eerste- klasse-coupé van een trein uit de richting Haarlem bewusteloos werd gevonden en daarna overleden is, bleek te zijn de heer L. uit de Gerard Terborgstraat te Amsterdam. Een hartverlamming maakte een einde aan zijn leven. INBREKER GEARRESTEERD. In „Het Goede Kosthuis" is door de recher che te Heerlen een zekeren J. V. uit Visé, in België, gearresteerd, verdacht van verschil lende inbraken te Heerlen. Verdachte had o.a. ingebroken bij de armenraad, bij dr. Poels en de parochiekerk aan den Molenberg. Aanvankelijk bleef J. V., vroeger mijnwerker, ontkennen. Later legde hij echter een volledi ge bekentenis af. ONTSLAG GEHANDHAAFD. Door het Christelijk schoolbestuur te Lemmer is hedenmorgen van de comm. van beroep te Utrecht bericht ontvan gen, dat zij het ontslag van den onder wijzer der chr. s hooi te Lemmer, den heer Schurer, heeft gehandhaafd. ONVERLAAT BRENGT STRAND TE ZANDVOORT IN OPSCHUDDING. Gistermiddag werd het strand te Zandvoort in opschudding gebracht door een onverlaat die het stille strand te Zandvoort onveilig trachtte te maken. Een heer die vroeger werkzaam was bij de politie te Zandvoort en daar thans als badgast verbliifhad den man reeds ver schillende Zondagen op verdachte wijze zien ronddolen op het stille strand. Gistermiddag tegen hal' vijf ontdekte hij den man opnieuw. Hij zag plotseling, hoe deze op niet nader aan te duiden wijze, een 7-jarig meisje in badcostuum, trachtte aan te randen. De heer snelde toe waarop de onverlaat aan den haal dachte wegens verminderde toerekeniturgw baarheid, zal worden gesteld ter beschikW der regeering. OM f 9.— EEN HUISGENOOT T GESTOKEN. Wegns poging tot doodslag eischte het O M. te Maastricht een jaar gevangnisstraf tegen den mijnwerker J. H. te Kerkrade. Op 14 Juni j.1. meende H. een bedrag van f 9 te vermissen en verdacht daarvan ziin medekostganger A. P. 's Nachts is hij naar zijn slaapkamer ge. gaan en heelt hem dusdanig mishandeld, dat deze beloofde hem 9 te zullen geven. Voor P. moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. De mishandelde had buiten een blauw oog en losse tanden, nog vijf steken in den rug gekregen, ten gevolge waarvan hij een maand in het ziekenhuis moest worden verpleegd. Dr. Rueben achtte de verwondin gen levensgevaarlijk. Verd. bekende te hebben geslagen, doch alleen met een stuk hout, niet met een mes. Het O. M. eischte een jaar gevangenis straf. Op 28 Aug. a.s. uitspraak. POGING TOT BEROOVING. De 55-jarige kantoorbediende, die op 23 Juni op den Singel bij den Heiligen- weg te Amsterdam een poging deed om een kantoorlooper van de Kasvereeni- ging te berooven werd heden door de vacantiekamer veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De eisch was een jaar en zes maanden. DE DIEFSTAL BIJ DE TELEGRAAF. De vacantiekamer der Amsterdamsche Rechtbank deed vonnis inzake den dief stal van een geldtrommel, inhoudende ongeveer 4865 op 7 Maart gestolen door een drietal oud-employes van „De Te legraaf' K., v. A. en S., die allen werden veroordeeld tot een jaar gevangenis. Alleen K. kreeg aftrek van twee maan den voorarrest. POOLSCH ZAKKENROLLER VOOR DE RECHTBANK. De vacantiekamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeelde heden tot 2 jaar en zes maanden een Pool die op het Cen traal Station een heer een portefeuille ontrolde. De eisch was drie jaar. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Geachte redactie. Als trouw bezoeker van wedstrijden in het Sportpark ben ik Zondag eens kennis gaan maken met de nieuwe tribune. Er is veel goeds van gezegd.en te zeggen, en toch kon ging. Hij werd echter spoedig gegrepen 5 «en gevoel van teleurstelling en van terug - verlangen naar het oude tribunetje niet onder- drukken. Waarom geen rugleuningen aan de zeer primitieve banken? Of komen die nog? Daar voorts de tribune aan alle zijden open is, en de zon geheel is buitengesloten, woei er een zeer kille tocht, die het verblijf daar zeer onaangenaam maakte. En dat nog wel op een vrij zomerschen dag; hoe zal dat in den win ter uit te houden zijn? Het uitzicht is voortreffelijk, doch aan com fort laat de tribune alles te wenschen over. Ik hoop echter, dat mijn oordeel voorbarig is, en dat in de genoemde bezwaren nog zal worden voorzien. REX. en verzette zich heftig, doch werd ten slotte naar het politiebureau vervoerd. Hij gaf op te zijn de 48-jarige A. H. uit Binnenwijzend, zonder vast beroep, meestentijds werkzaam in het land bouwbedrijf. Deze commissaris van po- litie zou hedenmiddag inlichtingen aan de pers geven. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag tusschen 2 en half drie was de 24-jarige kantoorbediende H. J. U. uit Amsterdam in den Amstel onder Ouderkerk aan het zwemmen. Hoewel U. een geoefend zwemmer was kwam hij door onbekende oor zaak plotseling te zinken. Men ging aan het werk om den drenkeling op te halen en ook de politie van Ouderkerk werd gewaar schuwd. Na eenigen tijd slaagde men erin het lichaam van U. op te halen. Geruimen tijd was men bezig met te trachten het be wustzijn van den drenkeling op te wekken. Na 2i//> uur werken bleken de levensgeesten echter te zijn geweken. Per auto van den Am sterdamsche G. G. en G. D. werd het stoffe lijk overschot van den ongelukkige naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd. STAGNATIE IN HET SPOORWEG VERKEER. De sneltrein die Zaterdagmiddag om 12.29 uit Groningen vertrok kon door het de fect raken van de machine bij Putten niet ver der. De achterkomende sneltrein uit Gronin gen, die met het oog op de drukte in twee ge deelten was gesplitst, een voor Amsterdam en een voor Rotterdam—Den Haag bleef dus ook bij Putten staan. Over verkeerd spoor werden de beide laatste treinen naar Nijkerk gebracht. Een locomotief uit Amers foort heeft den defecten trein met twee uur vertraging opgehaald. De aansluitingen met het Zuiden werden allen gemist. KORTE BERICHTEN. In de van 12 tot 16 Aug. te Oslo ge houden 7e internatioonale tuberculose- conferentie is besloten dat de volgende conferentie 'n 1932 in Nederland zal plaats hebben. Als voorzitter dier con ferentie werd prof. Nolen aangewezen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. (Buitengewone zitting op Maandag 18 Augustus). MISDRIJF ART. 248BiS. In een bijzondere strafzitting der vacantie kamer, gepresideerd door mr. J. G. Holsteyn stond terecht de *6 jarige losse landarbeider Herke M. te Bovenkarspel, thans gedetineerd als verdacht te hebben gepleegd niet nader aan te duiden handelingen met jeugdige per sonen van het zelfde geslacht, strafbaar ge- ste d bij artikel 248bis Wetb. van Strafrecht, welke zaak, waann mr. C. H. Bosman oppo neerde als raadsman en verdediger, op grond van het zedekwetsende, met gesloten deuren werd behandeld en heden met het hooren van den heer Wiggers, reclasseerings-ambtenaar, eveneens buiten tegenwoordigheid van pu bliek, werd voortgezet. Op grond van de uit- rannnrfp psyShiatriscIle en reclasseerings- rapporten mede op voorste' van den verde- lieden de rechtbank, dat de ver r'1 ait&fji-:.^4 Alkmaar, 15 Augustus '30. Geachte Redactie. Met genoegen in Uw blad gelezen, dat uit de stichting voor toeslag aan oud- gepensionneerden, wier zal worden uit gekeerd en waarvoor enkele gegevens moeten worden ingezonden, waardoor de directie kan beoordeel en wie in de termen vallen voor bedoelden toeslag. Zeer zeker zult U oud-gepensionneer- den verplichten door in Uw blad hen wat voor te lichten, bijv.: Is de bedoeling gep. Burgerlijke ambtenaren. Militairen of Indisch gepensionneerden? Het adres waarnaar men zich moet richten, is, dat de stichting voor oud-ge- pensionneerden den Haag of departe ment van financiën. Bij voorbaat dank. X. (Wanneer inzender zich wendt tot de Gemeentesecretarie zullen hem daar a'Ie inlichtingen verstrekt worden. Red. Alkm. Crt.) ONZE OVERDEKTE GRAANMARKT, OF MEETEN MET TWEE MATEN! Geachte Redactie, gelieve onderstaande te willen plaatsen. Nadat dan de Korenbeurs overdekt is ge worden, is er een regeling getroffen, waar door ieder bezoeker 25 cent entreegeld moet betalen. Dit is eenigszins te billijken, alhoe wel velen, waarmee ik er over sprak, er toch nog niet geheel accoord mee kunnen Saan' daar de toestand van vroeger, toch evengoed nog zeer bruikbaar was, daar er toen toch ook een gedeeltelijke overkapping bestond, welke er voor zorgde, dat de bezoekers van dat ééne uur, het werd gehouden van H 12 uur, bij nat weer toch bescherming nad" den. Maar nu het eigenaardige van 't geval is, dat op Zaterdag, wanneer eenige uren daaf markt wordt gehouden, ieder bezoeker daai vrij entree heeft, dit is toch zeker wel mijn» inziens meten met twee maten. Vele bezoekers komen er tegen op, daar zij zeggen, indien de gemeente Alkmaar ten kostte van de bezoekers haar markt mooier wi» maken, nu dat voldoet ons maar half, doen dat de ééne categorie moet betalen en dean dere vrij' is, dat is toch zeker zeer onbillijk- Indien dit onder de aandacht komt va" regeerenden, dan zou ik voorstellen, iaa ieder bezoekers betalen, maar stel dan entreegeld op 12Xcent, daar dit in een "J als thans, wat één en al malaise is, ze door velen gewaardeerd zal worden. Dankend voor de toegestane P'aa ruimte verblijf ik A Hoogacht*# U' K. VAN THlJtty

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8