LANDBOUW en VEETEELT, DE VVO VI I It I V VA* EEN VIHHIFItS 1GEYTJTE- Overeenkomstig een voofrstel van B. en W. werd besloten, de bewoners van den Dap- perweg alleen dan van gas te voorzien, wan neer zij de extra aanlegkceten garandeeren. De Inspecteur van de' Volksgezondheid maakte bezwaar om voor ,de zcmerwoningen goed te vinden, dat in heta'-elfde slaapvertrek bloedverwanten in den eers;ten graad kunnen verblijven. Ook had de Inspecteur nog ande re bezwaren. Met het oog op een behoorlijk onderhoud (er zijn reeds 50 zomerwoningen in de ge meente) vond de voorzi tter het ook gf- wenscht, het voorschrift tie handhaven, dat het wonen in ean zomerwoning ieder jaar moet worden aangevraagd. Weth. V a 11 L i e ue n wiLrie tegen de ziens wijze van den Inspecteur Bn den voorzitter bij de Kroon in beroep gaan, terwijl weth. Bijl wilde trachten, voor de scherpere bepa lingen uitstel te verkrijgen tot Jan. 1932. De voorzitter wilde voldoen aan de voorschriften, zooals Ged. Staten die wen- schcn. De heer Kaag vereeni&jdc zich met het rapport v.an den Inspecteur. De heer G u 11 e r was het hier ook mee eens, omdat dit vrijwel overeenstemde met de zienswijze, die hij de vorige keer naar voien bracht. De heer Duin ging er hoelemaal niet mee accoord. Hij handhaafde zijr. reeds eerder in genomen standpunt en meemoe, dat Ged. Sta ten niet goed waren ingelicht. De voorstel ling, dat de aandrang was gekomen uit de ingezetenen zelf, was niet juist. Dit was op de protestvergadering wel gebleken. De voorzitter merlfte op, dat B. en w. steeds meegaande waren geweest. De heer. Duin ontkende dit. De heer Schermer wenschte niet te zwichten voor de meening wan Ged. Staten. Ook hij oordeelde, dat Ged. Staten de stem ming in de gemeente zooalsi die op de pro- testvergadering naar voren kwam, niet heb ben gekend. Hij vond het jammer, dat de raadsleden geen kennis hebben gekregen van het bezoek van den Commissaris. Het geldt hier de be langen van menschen, die hun brood moeten verdienen era spr. wil het dan ook in hoogste instantie uitvechten. Hij- vindt het niet erg om in het hartje van den zomer wat conside ratie tegenover de inwoners te gebruiken, al is ook hij op de den duur voor goede zomer woningen. Het door den heer Gutter naar voren ge brachte denkbeeld om menschen, die geen goede zomerwoning kunnen stichten, door te verleenen voorschotten, die ze in 10 jaar kun nen aflossen, daartoe in staat te stellen, was hem ook sympathiek. Wanneer daartoe werd besloten, kon hij met den Inspecteur wel mee gaan. De voorzitter merkte op, dat hij zich reeds eerder daar vóór had verklaard. Weth. Van Lienen mérkte op, dat de menschen meenen, dat de wethouders hen wel in een zomerwoning kunnen laten wonen tegen den wil van den voorzitter. Wanneer de verordening echter gehandhaafd blijft, dan grijpen de wethouders er naast en kan de voorzitter de verordening handhaven. Weth. B ij 1 vreesde, dat hooger beroep niets zou geven. Z.i. moest men trachten, twee jaar uitstel te krijgen van het in art. 21 bepaalde. De heer G uit ter deed het voorstel otn de menschen, die, onmogelijk in de gelegenheid zijn, een goede zomerwoning te bouwen, van gemeentewege een voorschot te geven, om dit te doen. De voorzitter heeft niets tegen dit voorstel, mits het bedoelt, B. en W. op te dra gen, de mogelijkheid daarvan te onderzoe ken. De heer Kaag vond een dergelijken steun zeer moeilijk. Ook de tuinbouwers verkeeren in moeilijkheden en die hebben toch dezelfde rechten. De heer Stam merkte op, dat Ged. Sta ten nog niets hebben afgekeurd, doch alleen te kennen hebben gegeven, dat zij zich ver eenigen met de zienswijze van den Inspec teur. Met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren Stam, Duin, Schermer en Van Lienen, werd hierop besloten, Ged. Staten te berichten, dat de Raad zich niet kan vereenigen met de zienswijze van den Inspecteur. De nieuwe belastingvoorstellen. Aan de orde was hierop de voordracht van B. en W. tot vaststelling van de navolgende belastingverordeningen a. Verordening betreffende de classificatie der gemeente voor de heffing van de Perso- neele Belasting, (voorgesteld wordt de ge meente in de 6e klasse te rangschikken). De voorzitter wijst er op, dat de nieu we regeling voor Schoorl een mooi perspec tief opent. Op verzoek van den voorzitter gaf de se cretaris het volgende overzicht. Financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten, oude toestand: Uitkeering „per inwoner" ingevolge de wet van 24 Mei 1897 2795; idem in de saalrissen van burge meester en secretaris 600; 50 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting 1500; gemeentelijke inkomstenbelasting 1929/1930 na aftrek van 3000 aan kwade posten 34000, samen 38895. Nieuwe toestand: Rijksbijdrage in de jaar wedden van burgemeester en secretaris inge volge art. 3 lett. a. der wet van 15 Juli 1929 Stbl. 388 3000; idem uit het gemeentefonds ingev. art. 5 der wet 15245.17; uitkeering van 75 pCt. van de opbrengst der Grondbe lasting, gerekend naar 1929 5062.50; op brengst van 10 extra opcenten op de hoofd som der grondbelasting voor de gebouwde eigendommen 275; uitkeering wegens rang schikking der gemeente in de 2e klasse der gemeentefondsbelasting, naar schatting 1165; uitkeering van de hoofdsom der per- soneele belasting, gerekend naar plaatsing in de 6e klasse 7520, (derving door die plaatsing 148Ó)opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, bij plaatsing in de 2e klasse en naar 50 opcenten 9000; (verminderd met 10 pCt. wegens kwade posr ten); 25 opcenten extra op de hoofdsom der vermogensbelasting 750, samen 42017.67. 42017.67 38895 3122.67 meer dere opbrengst naar nieuwe toestand. Indien de Gemeente, die tot nu toe 40 op centen op de personeele belasting heft dit getal verhoogt tot 70, wegens het feit dat rijk en provincie voortaan geen opcenten meer zullen heffen, geeft dit een meerdere opbrengst van 2632, hetgeen de totaal voor uitgang Verhoogt op 5754.67. De heer Stam sprak er zijn groote vol doening over uit, dat het mogelijk werd, om van de 7de naar de 6de klasse te gaan. De heer G u 11 e r ging gaarne iets verder, doch gezien de financiën ging ook hij met het voorstel accoord, omdat men zich daar mede op den goeden weg bevond. De heer Schermer wees op een tel fout en becijferde, dat de ontvangsten 1000.gunstiger zullen zijn. De heer Kaag vond hierin aanleiding om voor te stellen de grondslag paarden te laten vervallen. De voorzitter gaf in overweging om de regeling eerst eens 5 jaar te laten werken. Weth. B ij 1 had op de B. en W.-verga- dering de grondslag paarden reeds aJs een onbillijke belasting bestreden. Het wordt nu al heel wat minder dan 14, zooals de laatste jaren. De heer Duin ging er mede accoord om het nog 5 jaar met de grondslag paarden aan te zien. Een paard is echter geen luxe meer, hetgeen van biljarten wel gezegd kan worden. De voorzitter: Degene die van biljarten houdt denkt daar anders over en voor een caféhouder is een biljart een noodzakelijk stuk inventaris. Het voorstel-Kaag om de grondslag „paarden" te laten vervallen werd ver worpen met de stemmen van de heeren Kaag en Bijl vóór. De voorzitter waarschuwde er voor het niet te mooi te maken, om te voorkomen, dat men later de opcenten op de gemeentefondsbelasting moet ver- hoogen. Spr. vond het daarom wensche- lijk om de 20 opcenten op de personeele belasting, voorheen door de provincie geheven, nu voor de gemeente te blijven heffen. - De heerSchermer oordeelde dat men de voorzichtigheid ook te ver kan doorvoeren, wil men menschen naar Schoorl trekken, dan moet men met be lastingheffing er rekening mee houden wat andere gemeenten doen. De gemeen tefondsbelasting was z. i. de eenige juis te belasting. Weth. B ij 1 merkte op dat het voorstel van den voorzitter niet in de vergade ring van B. en W. was besproken. De heer Stam vond de financiën van dien aard, dat het z. i. niet mogelijk was de opcenten op de personeele belasting geheel te laten vervallen. Tot nog toe werden er 40 opcenten geheven en als men er nu 20 heft, dan hebben de bur gers toch al een belangrijke verlaging. Over 5 jaar kan men dan zien of men de opcenten geheel kan afschaffen. De heer G u t k e r was het met den heer Stam eens. Op voorstel van den heer Duin werd besloten 10 opcenten van de 20, die de provincie hief, voor de gemeente te gaan heffen. Het aantal opcenten op de personeele belasting wordt nu in totaal 50. Het voorstel van B. en W. om Schoorl in de 6e klasse te rangschikken werd z. h. st. aangenomen. b. Verordeningen tot heffing en in vordering van 25 opcenten op de hoofd som der vermogensbelasting. Conform besloten. c. Verordeningen tot heffing en in vordering van opcenten op de Grondbe lasting. (Voorgesteld werd te heffen 10 opcenten op de ongebouwde- en 50 op centen op de gebouwde eigendommen). Conform besloten. d. Verordening betreffende de classi ficatie der gemeente voor de heffing der Gemeentefondsbelasting. (Voorgesteld werd de gemeente in de 2e klasse te rangschikken). Conform besloten. e. Verordeningen tot heffing en in vordering van 50 opcentep on de hoofd som der gemeentefondsbelasting. Conform besloten. f. Voor zooveel noodig, de bestaande belastingverorodeningen in te trekken. Conform besloten. Voorstel B. en W. tot verhooging van het crediet voor ordening van het oud archief, met 300.—. Blijkens opgave van den Rijks-archivaris is het werk zeer tegen gevallen, terwijl 70 deelen op geknapt moeten worden en 100 porte feuilles ter berging dienen te worden aangemaakt. Aldus besloten. 5. Voorstel B. en W. om het crediet, verleend in de kosten van verrolling en restauratie van het Oude Raadhuis, we gens nadere hooqgera kostenberekening te verhoogen van 500 op 750. Hendrik de Keijzer maakte reeds 5000 kosten. Het Ned. herv. kerkbestuur werkte mede door den grond voor 1 af te staan. De heer Schermer vroeg of het niet mogelijk was bij het verplaatsen om dikke boom te behouden. Weth. van Lienen achtte dit niet mogelijk. Het kerkbestuur staat reeds 140 M2. grond gratis af. Conform het voorstel werd, met den stem van weth. Bijl tegen, besloten Besloten werd om een bedrag van 9594.61 van den kapitaaldienst een be stemming te geven. De heer Schermer rapporteerde hierop over de volgende rekeningen tot goed keuring, waarbij hij opmerkte dat de commissie, gezien den toestand waarin de huizen verkeeren, gaarne zou zien dat hetgeen voor ambtswoningen en ge meentegebouwen werd uitgetrokken ook werkelijk werd uitgegeven. De voorzitter zegde dit toe. Burgerlijk Armbestuur. Ontvangsten 4742.71, uitg. 4577.43. Batig saldo 165.28. Vleeschkeuringsdienst in de keu ringskring Schoorl." Ontvangsten (gewone) 2814.43, uit gaven (gewone) 2789.13, batig saldo J -cD.oü. Gemeentelijk Electriteilsbedrijf. Balans, winst- en verliesrekening. Balans: bezittingen en schulden 127696.79 K. Winst- en verliesrekening: winst en verlies 24199.98, met eene boeking van winst naar de reserve 3983 55. De kapitaal-rekening bedroeg nihil. De voorzitter bepleitte om 1000 van de winst voor de gemeentekas te bestemmen. De raad oordeelde winst uit de bedrij ven echter een indirecte belasting en dus uit de booze, zoodat besloten werd de winst voor het bedrijf te reserveeren. Rekening Woningbouwvereniging. Balans: bezittingen en schulden 84512.27. Exploitatierekening bouwblok A: las ten en baten 3644.63, met een nadeelig saldo van 1395.90. Exploitatierekening bouwblok B: las ten en baten 1653.45, met een nadeelig saldo van 742.30. Gemeenterekening. Ontvangsten (gew. dienst) 99845.54, uitgaven (gew. dienst 89478.4014, batig saldo 1367.13 Ontvangsten (kapitaaldienst) 18294.61, uitgaven (kapitaaldienst 17100.—, ba tig saldo 1194.61. De rekeningen werden goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot onttrek king aan den openbare dienst, van een stuk grond aan den Damweg ter grootte van pl.m. 37 M2. grenzende aan de Dam- sloot, wegens inruiling van een strook PTond langs de werkplaats van C. Koel aldaar. Conform besloten. 8. Voorstel B. en W om ingevolge artikel 4, 2e lid, 2o. der Drankwet aan de Kroon te verzoeken het maximum-aan tal vergunningen ook bij vermeerde ring van het aantal inwoners te be palen op acht. Conform besloten. Daarna sluiting. ZUID- EN NOORDSCHARWOUDE. Vrijdagavond 22 Augustus vergaderde ten huize van den heer H. H. van Truijen, in het café „De Jonge Ruiter" te Grootschermer, het bestuur der vereeniging „Huisvlijt en Floralia". Bij afwezigheid van den voorzitter, burge meester C. de Groot, weid1 de vergadering geleid door mevrouw N. SlootenSmit. Van het bestuur waren bovendien afwezig de dames M. KuiperKielt en M. Kieft Tdz. Van den voorzitter was bericht ingekomen, dat hij wegens ernstige ziekte zijner echtge- noote niet kon deelnemen aan het vereeni- gingswerk, speciaal ook niet aan de voorbe reiding enz. der komende tentoonstelling. Aanvankelijk waren de aanwezigen ge neigd, o.m. om deze reden, dit jaar geen ten toonstelling te houden. Mevrouw Slooten vreesde evenwel, dat dit verscheidene leden, die met succes hunne planten hebben gekweekt, te zeer zou teleur stellen. Besloten werd de tentoonstelling te doen houden, doch op beperkte wijze, n.1 slechts één dag (Zondag, 7 September a.s.) en zonder de afdeeling Huisvlijt. Ook de tijd voor de inlevering dér planten' gesteld, zal ditmaal bekort worden. Uit het overzicht, door den penningmeester den heer Pascha gegeven, bleek, dat als alles betaald zal zijn, er een nadeelig saldo is van 18 ruim. Op grond van deze minder gunstige uit komst en gezien het sympathieke doel der vereeniging, zal aan den gemeenteraad een subsidie van 25.worden gevraagd1. Enkele leden belastten zich met den aan koop der uit te loven prijzen, welke dit jaar zuilen bestaan in huishoudelijke artikelen op plantengebied, als sierpotten enz. Op den tentoonstellingsdag zal gelegen heid tot dansen kunnen worden gegeven, nu de expositie der planten beperkt zal worden tot het tooneel en dus de zaal vrij; blijft. Het bekende „bazar-orkest" van het fanfare corps „Ohristiaan de Wet" zal aangezocht worden, den feestdag met muziek op te luis teren, terwijl van de leden en anderen gaarne bijdragen op het gebied van declamatie en zang worden tegemoetgezien. Nevens de ge kweekte planten zal een rubriek „Veld- bouquetten' worden gevormd, waarvoor „eervolle vermeldingen" en zoo mogelijk een bescheiden prijsje zullen worden uitgeloofd. De z.g „vermakelijkheden" zullen ditmaal bijna geheel vervallen. Alleen zullen twee taarten worden verloot. De volgende week zal opnieuw een vergadering worden gehou den, waarop alles definitief zal worden ge regeld. Mond- en klauwzeer. Sinds de vorige opgave werden nog aan getast de veebeslagen van: Jan Schoen (voor de tweede maal), C. Heinis Mzn., G. van Tiel Jzn. en G. Wiedijk Pzn. Inmiddels werden genezen verklaard de veestapels van: D. de Geus Pzn., Jb. Stekel bos, C. Scheringa, D. Bart, S. Kriek en Jan de Bood. Ondanks de snelle verbreiding en het feit, dat de ziektegevallen hier en daar vrij ernstig zijn, kwamen sterfgevallen onder het rund vee gelukkig nog niet voor. Door de gemeentepolitie, in samenwer king met de rijksveldwacht, is proces-verbaal opgemaakt tegen P. C. en M. V. van S. zoon en dochter van den landbouwer C. J. v. S. in deze gemeente. Verdachten zouden een paard, dat niet trekken wou, op ongeloofelijk 'beest achtige wijze hebben doodgeranseld en ten slotte hebben geworgd. Vast staat, dat de staat, waarin het doode 'beest verkeerde, de aandacht en verwondering der deskundigen aan het Alkmaarsche slachthuis heeft getrok ken, zonder dat men toen nog iets van de zaak afwist. WIERINGEN. In verband met de nieuwe regeling van de financieele verhouding tusschen Rijk en ge meenten stellen B. en W. den Raad voor de gemeente voor de gemeentefondsbelasting te rangschikken in de eerste klasse ^Verder wordt voorgesteld voor de gemeente 50 op centen te heffen op de vermogensbelasting; de gemeente voor de personeele belasting te rangschikken in de 7e klasse en op de hoofd som van deze belasting 130 opcenten te hef fen; van de bevoegdheid tot het ehffen van een woonforensenbelasting geen gebruik te maken. TEXEL. Begunstigd door mooi zonnig weer hebben de oude lieden van Den BurgOudeschild, den Hoorn en De Waal Zondag een prachti- gen autotocht over ons eiland gemaakt. De auto's waren alle gratis beschikbaar gesteld, terwijl ook de versnaperingen gratis verstrekt waren. Meer dan 100 oudjes hebben den tocht meegemaakt. Het fanfarecorps van den Burg reed op een vracht-auto den stoet vooraf, ge durig een vroolijke melodie spelende. De tocht ging over Oudeschild, Den Hoorn, Wedermient, De Koog, De Waal, De Cocks- dorp, Oost-Óosterend en De Waal. Er werd meer dan 60 K.M. gereden. Te Den Hoorn werd1 het gezelschap door het muziekcorps daar ter plaatse ingehaald. In Bosch en Duin werd thee aangeboden, ook te De Cocksdorp en Oosterend werd even stilgehouden, waar het gezelschap getrak teerd werd. Het was een prachtige tocht, waarover ieder ten zeerste voldaan was- Zeker komt een woord van dank toe aan allen, die èn door het beschikbaarstellen der auto's, èn door het verstrekken der versnaperingen, tot het welslagen van den tocht medewerkten, terwijl ook den muziekgezelschappen wel dank verschuldigd is. DE LANGENDIÏKER GROENTE VEILINGEN. De in Koedijk gehouden vergadering va.i de tuinbouwvereeniging „De West" heeft wel aangetoond, dat het in onze tuinbouw streek begint te nijpen. Al moge de toestand niet overal zoo treurig zijn als in Koedijk, dat in bijzonder ernstige mate te lijden heeft van de gevolgen van regen- en hagelslag en de draaihartigheid in de bloemkool, toch gaf de stemming in de bedoelde vergadering in het algemeen weer, wat er in onze heele, uit gebreide tuinbouwstreek onder de bouwers leeft. Hét duurt dezen veel te lang met de uit keering van steun aan de getroffenen door de ramp van 12 Juni 1.1. Wie dubbel helpen wil, helpe spoedig, is een spreekwoord, dat niet in het woordenboek der betrokken com missie schijnt te staan. Van regeering en provincie hoort men niets. Daar zal druk op moeten worden geoefend anders komt de logge machinerie niet in beweging. De Boe renleenbanken werden genoemd als licha men, die in dezen de tuinders moeten bij staan Of dit in werkelijkheid zoo voor de hand ligt en of zij met bijdragen of rente- looze voorschotten kunnen en mogen steunen is een vraag, die door buitenstaanders al gauw bevestigend wordt beantwoord, doch die door insiders wel van alle kanten zal moeten worden bekeken, alvorens tot dezelfde zoo niet tot de tegenovergestelde conclu sie te komen. „Geld hebben we noodig" werd er gezegd. „Maar hoe geld te krijgen?" kan onmiddellijk de tegenvraag luiden. Het antwoord zal wel moeilijk zijn, want het staat gelijk met de vraag: hoe lossen we de crisis op? Er zal nu hoogstwaarschijnlijk een bui tengewone algemeene vergadering van de L.G C. worden bijeengeroepen. Of die de op lossing zal brengen. We vreezen, te meer, daar de leden van dezen tuinders-bond, als in federatief verband werkende, zeer afwij kende inzichten hebben omtrent de mate en den aard van regeeringsbemoeiïng inzake crisis-steun. Met belangstelling wachten wij, en ongetwijfeld het gros der tuinders, het verloop af. De prijzen van de aardappelen liepen in de HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Augustus. Hoogwater Laag water 27 6.16 6.41 2.58 3,3 28 6.58 7.23 3.37 3g 29 7.40 8.04 4.18 43i 30 8.23 8.49 5.00 5$ 31 9.14 9.43 5.41 554 EGMOND AAN ZEE. Augustus. Hoog water Laag water 27 6.13 6.38 246 3ni 28 6.55 7.20 3.25 3 30 29 7.37 8.01 4.06 420 30 8.20 8.46 4.48 599 31 9.11 9.40 5.29 5$ afgeloopen week iets achteruit. Aanvankelijk werd voor Schotsche muizen aan de Broeker veiling van 3.80— f 4.80 betaald, later 3.20—4.60; den laatsten dag der vorige week werd J 4.205 betaald. Aan de veiling te No :ord-Scarwoude werd in den aanvang van 3.904.80 besteed, op het eind der week 3.404.20. Groote brach- ten Maandag 4.30—5 op, Zaterdag 2.90— f 3.90. Duken brachten te Broek 3.30—3.80, te Noord-Scharwoude 3.20 3.90 op. Schoolmeesters golden van 2.50— f 4. Voor Eigenheimer werd aan de Broeker veiling van 4.80—6.50 besteed te Noord-Scharwoude van 3.50—5.80. De prijzen van de blauwe aardappels lagen tusschen f 4.40—5, die der drielingen tus» schen 3.805..70. De totaal-aanvoer be liep 40 spoorwagens. De bloemkoolmarkt had niet veel te betee- keen, daar door de draaihartigheid veel is vernietigd. Er werd van 3.90—10 50 be steed voor eerste soort en 0.50—1.50 voor tarwe. 1 Roode kool was voor het mooiste kleingoed beter in prijs dan de vorige week. Voor groote werd weer eiken marktdag de gevreesde 60 cent betaald. In 't begin der week waren de hoogste prijzen 2.10—3, op het laatst 3.304. Daar deze verhooging alleen het mooie kleingoed betreft, en de groote en middelgroote kool nog tegen de oude, slechte prijzen worden verkocht, laat de financieele uitkomst nog alles te wenschen over. In totaal werden 32 spoorwagens geveild. Bij de gele ooi kwamen prijzen van 60 cent per 100 K.G. niet meer voor. Maandag werd aan de Broeker veiling 0.80—2.20 be steed, aan de te Noord-Scharwoude 1— 2.40. Zaterdag waren de noteeringen 0.80-/ 4.20 en 0.70 4.90. De hoog- ste prijzen worden ook hier voor de kleine exemplaren betaald, de groote brengen de laagste prijzen op Intusschen kan ook hier van verbetering worden gesproken. De prijs der witte kool is niet bepaald slecht. Aanvankelijk werd te Broek 1.10 1.90 betaald, te Noord-Scharwoude f 1.60 1.80. Op het eind der week waren deze prijzen resp. 1.403.40 en 1.40—3. De hoogste prijzen gelden het mooie klein goed, dat als comsumptie-artikel wordt ver handeld. De lagere prijzen betroffen de groote, die meestal door fabrikanten worden opgekocht voor den inmaak van zuurkool. Boonen werden er deze week nog heel wat aangevoerd, n.1. 44000 K.G., in hoofdzaak aan de veiling te Noord-Scharwoude. De prijzen, voor spercieboonen besteed, lagen tusschen 2.608.50, voor snijboonen tusschen 6.3011.90. Zilvernep was eenigszins beter in prijs dan de vorige week. Jammer dat op het laatst weer een aanmerkelijke verlaging intrad. Aanvankelijk werd van 5.1011.30 be steed, later v$n 3.60— f 6.90. Drielingen golden van 0.20—1.40. Gele uien waren goedkooper dan vorige weken; de prijs was nu van 1.403.40. Drielingen brachten f 1.203.30 op, nep ƒ45.60. De prijs van de groeve uien was 3.204.30. Peen bracht van 1.50—2 per 100 K.G. op; bieten 1.60—2.70. In de prijzen der tomaten kwam weinig verandering; op 't laatst der week waren ze ongeveer 1.502 lager dan in het begin. De gemiddelde prijs van A was 10, van B 8, van C 7.50 en van CC 3. Voor druiven werd van 51—57 be taald. WARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht C. V. C. van 18 tot en met 23 Ang. 1930. Er is weer een week geveild. Gaarne hadden wij gewild te kunnen spreken van een wilde markt, zooals dat nogal vaak in den winter kan voorkomen. Het is echter niet zoo. De omzet der veiling in deze maand wordt rond geschat op de helft van den omzet van Augustus 1929. Zonder meer kan men hieruit reeds concludeeren dat de toestand ver re van rooskleurig is. Schotsche muizen. Prijsverandering is in deze afgeloopen week hoegenaamd niet voorgevallen. Tot en met J.l. Vrij dag waren de besteede prijzen gelijk aan die van de week van 11 tot en met 16 135. De uil schoof de knip op de deur van de cel en ging zelf als gewoonlijk op het bankje voor het venster zitten. De heks keek door het luikje of hij er nog zat en ze was tevre den toen ze hem ontdekte. „Er is hier geen vuiltje aan A' lucht", dacht ze en ging verder den boel inspecteeren. de 136. Ze kwam ook in de cel van den kabouter met den bezem in de hand. De andere kabouter, de slotenmaker, was onder de brits gekropen en gelukkig zag de booze vrouw hem niet. Toen ging ze weer heen. Wat heb ik een angst uitgestaan zeide de slotenmaker, nadat ze vertrokken was. „Ik kreeg w kippenvel van".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6