Zonnebrand PU ROL Zomerhitte RADIO. Wekelijksch Overzicht Binnenland LANDBOUW en VEETEELT. Luchtvaart Pluimveeteelt Marktberichten Tooneel. Rechtszaken Laatste berichten. 1930. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. 'en dezer Provincie, d.d. 20 Augustus j-1-, is aan deze gemeente vergunning verleend tot .iet bouwen en uitbreiden van het slachthuis voor tiet slachten van gezond vee en het ver' werken van vleesch, aan den Lijtweg alhier. GjROOTSCHERMER. Dinsdag, 26 Augustus hield de jeugdige schare der Openbare Lagere school alhier haar jaarlijiksch schoolfeest. Onder geleide van schoolhoofd, onderwijzeres en wijkver pleegster, bijgestaan door eenige andere le den der schoolfeestcommissie trok men wel gemoed met twee gerieflijk ingerichte auto bussen, geleverd door de fa. J. Kieft naar Bergenbinnen, waar „Duinvermaak" met zijn heerlijke speeltuin het voorloopig eindpunt was. Na zeer veel in dit lustoord te hebben genoten, ging men het duin op en de vreugde was hier met minder. Zelfs leden van de feestcommissie konden niet ontkomen aan een duinafdaling, waarbij de zwaartekracht jneer uitwerkte dan de vrije wil der afdalen 4en Nadat de inwendige mensch het zijne had genoten en alle dorstige kelen waren ge laafd, ging de tocht per bus verder, in af wijking van de jarenlange traditie, ditmaal niet naar Bergen aan Zee, maar via Schoor 1 naar Camperduin. Hier ontwikkelde het strandvermaak zich in zijn vollen omgang Er bleef weinig droog en niets zandloos. Eerst toen de mooie zomerzon ter kimme neep, dacht men aan huiswaarts keeren, doch eerst werd nog eene uitspanning in Schoorl bezocht, waar de rest van het meegebrachte proviand werd verorberd, behoorlijk begoten met ranja en rojo. De terugtocht ondervond geen tegenspoed, maar het was reeds duis ter, toen de vroolijke schade te Groot-Scher mer terugkeerde, zeer vermoeid maar blijde en voldaan. D"e voorzitter der feestcommissie, burgemeester de Groot, ontbrak ditmaal in den kring der geleiders, wegens ernstige - familieomstandigheden. De onmisbare heer ijan Poeser, die dertig jaren aan een de feest gangers had begeleid als fouragemeester, zag dit jubileum herdacht. Hem werd een klein, doch hartelijk gemeend geschenk aan geboden. Het fanfarecorps „Christiaan de Wet" wachtte de thuiskomenden, als ge bruikelijk, met vroolijke muziek op. Het was een schoone dag geweest en allen, die hebben medegewerkt, konden zeker dank oogsten, alleen reeds, van de opgewekte gezichten der jeugd. De dames van Stralen en Stomphorst verzorgden ditmaal de toebereiding van het proviand. PRINS HENDRIK OP WIERINGEN. Gistermorgen arriveerde Z. K. H. Prins Hen- Idrik in gezelschap van 27 personen in 12 auto's op Wieringen ter bezichtiging van de Zuider zeewerken te De Haukes, aan den Over en Breezand. Om 12 uur werd na afloop van het bezoek aan De Haukes de lunch gebruikt in café Brul, waarna de tocht naar Den Oever en Breezand werd voortgezet. In café Brul werd eveneens de thee gebruikt. Burgemeester Kolff bezocht hier den Prins, dien hij toesprak. De di recteur-generaal der Zuiderzeewerken, de heer De Block van Kuffeler vergezelde den Prins, Om half zeven vertrok het gezelschap weer van Wieringen. KINGSFORD SMITH GEOPEREERD. Kingsford Smith heeft gister in het Gasthuis te Middelburg een lichte operatie aan de keel ondergaan. De patiënt maakt het best en hoopt a.s. Zaterdag weer naar Amsterdam terug te kunnen keeren, Kingsford Smith woonde giste ren de ringrijderij in de Abdij bij, in gezelschap van dr. Van Loon. Tel. BRANDEN. Te Aalst is Donderdagavond brand uitge broken in het perceel Valkenswaardschen weg 25, toebehoorende aan J. v. Eist, waar aan tevens een café was gebouwd. Het huis brandde geheel af, slechts een weinig huis raad kon worden gered. E>e brandweer slaagde er in het café voor verbranden te vrijwaren. Verzekering dekt de schade; oor zaak is onbekend. DE DUITSCHE BOTERPOLITIEK. Overeenstemming bereikt te Helsingfors. Uit Heisingfors wondt gemeld Naar van welingelichte zijde gemeld wordt is Donderdagavond laat overeenstemming bereikt in het Duitsch-Finscbe handelsverdrag en zijn de betreffende stukken geteekend. Een uitvoerig communiqué zal vandaag in den loop van den dag gepubliceerd worden. HET GROOTSTE LAND VLIEGTUIG. Op Waalhaven verwacht. Zondagmiddag tusschen 6 en 7 uur wordt op het vliegveld waalhaven het grootste land- vliegtuig d,e Junker G. 38, verwacht. Dit toe stel is de zoo genoemde „vliegende vleugel", de cabines zijn namelijk in de vleugels ge bouwd. rn WIJjïG,m Stukloopen van Hulden Voeten •n Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneeet Doo. Ja Tut* «0 ct. BK Apoth- f. DroyWra Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a, te Rotterdam. Postzegel voor antwoord inslui ten en blad vermelden. DE WERELD-TENTOONSTELLING TE LONDEN. De groott bedrijven en vragen uit de praktijk. Om over de wereldtentoonstelling en het congres eenigszins uitvoerig te schrijven zou veel te veel tijd en papier kosten en daarom nog enkele korte opmerkingen. Ongeveer zestig landen hadden een natio nale inzending gestuurd en trachtten in deze stands zichzelf te propageeren. Nederland had een zeer mooie stand ingericht met bruine Barnevelder en Welsummer eieren, groote reproducties van beroemde schilde rijen uit allerlei musea en prachtige panora ma's van een typisch Hollandsch landschap met slooten en windmolens, geflankeerd door panorama's van de markt in Alkmaar en het stadhuis te Middelburg. Deze inzending was ondergebracht in een ongeveer vierkante zaal, bekleed in dof blauw, terwijl met gul den letters de ooschriften geplaatst waren. Deze Hollandsche stand werd dan ook ge roemd als een der mooiste van de geheele tentoonstelling, alleen ontbrak er mijns in ziens nog al wat aan, dat ook van Neder- landsch intensief leven op pluimveegebied had kunnen getuigen. Zoo waren de weten schappelijke instituten niet vertegenwoor digd, ook niet 'het vereenigingsleven, terwijl de groote massa bruine eieren 'baast deed vergeten, dat Nederland ook prachtige groot,e witte eieren produceert en exporteert. In de 'handelsafdeeling was vooral vanuit Amerika en Engeland' zeer veel ingezonden en daar kan men als het ware een indruk krijgen van de pluimveehouderij der toe komst en wel van de groot 'bedrijven. Na tuurlijk leent het grootbedrijf zich veel beter voor het gebruik van allerlei soort machines en zal dus een groote tentoonstelling, waar de standplaatsen duurder zijn meer de groote fa brikanten trekken, dan de leveranciers van al lerlei dagelij'ksche benoodigdheden voor den kleinen kippenhouder. Het is een zaak van 'belang daarop vanaf den beginne goed te letten, want juist voor den kleinen kippen houder zou er nog zooveel te verbeteren zijn wat betreft hokkenbouw, drink- en voerbak ken, enz. en dat 'komt meestal op de tentoon stelling niet tot zijn echt. Interessant is het in elk geval té zien 'hoe de reuzen bedrijven met 'behulp van de moderne uitvindingen der wetenschap wer ken of gaan werken. Nadat ik een totaal in druk gekregen had van de tentoonstelling, schreef ik naar aanleiding daarvan een over zicht over de bedrijven der toekomst en ik wist ook wel dat die hier en daar bestonden, Pas eenige weken later echter, op mijn reis door Schotland, zag ik werkelijk zoo'n be drijf in de 'buurt van Edinburgh, dat met niet minder dan 150.000 kippen werkt. Waarop berust nu deze moderne richting? Feitelijk op twee oorzaken. De eerste was dat in de buurt der groote steden de grond duurder is en men dus ging pobeeren veel kippen in een kleine ruimte te gaan houden, ja zelfs in verdiepin gen boven elkaar. De tweede, daarmee samen- loopende oorzaak was, dat men opgemerkt had dat men na eenige jaren veel kippen op een bepaald terrein gehouden te hebben ziekte kreeg onder de kuikens en de kippen Deze ziekten ontstonden door besmetting van den grond' en om een terrein dat eenmaal be smet is weer te ontsmetten, weer gezond te maken, dat gaat niet gemakkelijk. Zoo kwam men er toe de kippen binnenshuis te gaan houden op vloeren van planken of rement die men gemakkelijk kon ontsmetten. Alle pogingen daartoe mislukten, tot voor een paar jaren Sinds men echter uitvond dat een gebrek aan directe zonnestralen, of bepaalde vitami nen de oorzaak was, wist men de voeding en de belichting zoo te regelen, dat het moge lijk werd de kippen met succes binnen te houden. Hierdoor ontstond het zoogenaamde „in tensieve systeem", waarbij dus massa's kip pen in een betrekkelijk kleine ruimte steeds binnen gehouden worden. Naast ruimtebe sparing brengt dit systeem ook een groote arbeidsbesparing mede, doch alvorens ik er meer over ga zeggen, merk ik op, dat voor mij het bewijs nog niet geleverd is, dat dit systeem op den duur groote voordeelen af za werpen. Dat zal trouwens ook zeer veel van het land en de plaatselijke omstandigheden afhangen en op papier laat zich gemakkelijk genoeg bewijzen, dat dit systeem prachtig is. De praktijk zal echter het eenige bewijs moe ten leveren waar ik wat voor gevoel. Daarover dan een volgende keer. Nu ik het echter over de praktijk heb, even weer een paar vragen uit de praktijk. Een lezer uit Rotterdam maakt mij attent op een ontsmet tingsmiddel voor kippenhokken, dat men als reder op den grond zou moeten strooien. ken dat middel niet en men zou er eerst uitvoerige en langdurige proeven mee moeten nemen om de werking te controleeren. Zulke proeven zijn al weer niet zoo gemakkelijk als men denkt. Gebruikt men zulke middelen in een hok en de dieren blijven gezond, dan kan men op zijn hoogst conciudeeren, dat het middel niet schadelijk is voor de kippen zelf. Men zou feitelijk twee hokken met zieke kip pen moeten nemen, in het eene hok de be handeling toepassen en in het andere niet. Op die manier krijgt men vergelijkende proe ven die waarde hebben. Een lezer te Haaksbergen schrijft mij' een brief die ik tot mijn spijt niet ontcijferen kan. Ik vermoed dat er staat dat de kippen begin nen te ruien en een natte neus hebben. Het zijn jonge dieren van vijf maanden oud. Vlogel ijk een begin van snot of diphtherie. -et op zuiver drinkwater, ontsmet het hok geducht en als het niet gauw beter wordt, raadpleeg den dierenarts. Als het diphtherie is kan er dan er dan direct gehandeld wor den. Is het hok goed zindelijk en goed ge lucht? Een lezer uit Veere vraagt mij of hij bij kunGtkorrel-voedering „zooals de fabrikant beweert", alleen korrels moet voeren, of het juiste is 's morgens korrels en 's middags graan te voeren? Die vraag, daar sta ik-een beetje paf van en daar kom ik op terug, omdat zij, eigen aardig genoeg, heel veel gedaan wordt of beter gezegd, omdat velen het niet eens vra- g«n en het direct maar verkeerd doen. Nu Dr. TE HENNEPE. DE ROODE TERREUR IN CHINA. „-Een paniekstemming te Tsjangsja. Uit Shanghai wordt gemeld, dat de mili taire bevelhebbers te Tsjangsja aan het feit, dat de communisten dreigend dicht in de na bijheid der stad zijn, gebruik maken om de reeds geheel geruïneerde sta'd, te dwingen tot betalen van een bedrao- van twee millioen dollars. De stad wordt"van drie zijden door communisten bedreigd. Zoolang de geëischte som niet aanwezig is, weigeren dé troepen-commandanten de stad in staat van verdediging te brengen. Bij de bevolking heerscht een paniekstem ming. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide Houdt Uw huis van muggen schoon En gezondheid is Uw loon. Hélène. De Koninklijke Vereeniging „Het Neder- landsch Tooneel" bracht gisteravond in de Har monie het bekende tooneelspel Hélène voor het voetlicht, Hélène i« de vrouw van Henri. Ze rijn reeds 10 jaar getrouwd en hun huwelijk zou ideaal gebleven rijn, als nieteen „vriend" zijn in trede had gedaan. Challange komt de beide an deren opzoeken; hij toont zich een hoogstaand mensch en verovert weldra de vriendschap van Hélène en Henri. Hélène echter wordt het langzamerhand moeilijk gemaakt. Challange komt te dikwijls, vindt haar te vaak alleen enkrijgt haar lief. En hoewel zij eerst van zijn liefde niet weten wil, ontkomt zij toch niet aan zijn alles ver overende hartstocht en eindelijk bekent zij, ook hem lief te hebben. Henri, die al lang iets gemerkt had, die ook al eenige keeren een onderhoud met zijn vrouw heeft gehad, ziet de scheiding aankomen en tenslotte komen beiden overeen, van elkaar weg te gaan. Hélène krijgt haar vrijheid terug en kan een nieuw leven met een nieuwe liefde beginnen. Dan komt de laatste avond. Hélène neemt afscheid van haar huis. Ze zal den volgenden morgen vertrekken en pakt nu verschillende kleine dingen in. Challange komt bij haar en tracht haar dienzelfden avond nog mee te ne men, Dit weigert zij na harden strijd. Ze wil den laatsten avond nog blijven. Ze wil dien nacht nog doorbrengen temidden van de por tretten en kleertjes van haar gestorven kind. En als ze dan alleen is, wordt het haar te machtig. Ze roept haar man; ze praat met hem, dien zij lief heeft gehad en dien zij nu voorgoed verlaten zal. En als dan eindelijk haar man weer weg zal gaan, voelt ze, dat ze hem niet verlaten, niet missen kan. Dan komt de ware liefde weer boven, en hand in hand gaan beiden een nieuw leven beginnen. Dit tooneelstuk wordt slechts door drie per sonen gespeeld: Hélène (Vera Bondam), Henri (Cees Laseur) en Challange (Dirk Verbeek). De rollen zijn zwaar, bijna bovenmenschelijk zwaar. Maar de spelers hebben zich geheel in geleefd in hun rollen en daardoor een vertol king geven, die meer dan af was. Vera Bondam heeft hier werkelijk gestreden. Haar spel ont roerde, was machtig mooi. Haar groote strijd in woord, klank en gebaar, het was van een zoo hoog gehalte als men zelden ziet. Zij was de vrouw, die lijdt door haar liefde; zij was de on gelukkige, die een enkel oogenblik werd mee gesleurd door een liefde, die geen liefde was; zij was de vrouw, die krachtig streed, maar eindelijk bezweek, om dan eindelijk te weder varen, wat de ware, de zuivere liefde is. En Cees Laseur was als zij. Hij speelde de rol van den echtgenoot met diep gevoel. Zijn spel was kalm, maar altijd beheerscht. Gen oogen blik „zakte" hij. Zijn pogingen, om zijn vrouw wakker te schudden, zijn strijd om het geluk, zijn zelfopoffering, kortom alles was van ont roerende schoonheid. De derde speler, Dirk Verbeek, had de min der mooie rol. Maar hoe ondankbaar die rol ook was, Verbeek maakte er iets heel moois van. Zijn verovering van Hélène was krachtig, was doorvoeld. Maar ook zijn nederlaag werd treffend uitgebeeld. Als we dan alles samenvatten, mogen we zeggen, dat we van 'n prachtig stuk een buiten gewoon hoogstaande opvoering genoten hebben. En het is totaal onbegrijpelijk, dat de zaal niet tjokvol was. Dit stuk moest een serie opvoe ringen hebben voor uitverkochte huizen. En spel èn spelers verdienen dat. Elias weet het beter. Na hetgeen wij in ons vorig nummer schreven over dit blijspel, waarvan de opvoering plaats vindt door Het Schouwtooneel in het Gulden Vlies, zouden wij kunnen volstaan met op te wekken om vanavond of morgen zijn schreden naar genoemde schouwburgzaal te richten. De onverstoorbare fantast Elias heeft gister avond weer een gevulde zaal als het ware aan zijn lippen doen hangen en men heeft hem be wonderd over het gemak waarmee hij een vo rige stellige bewering over te verwachten winsten met het gokken tegenspreekt. Steeds wist hij het weer beter, altijd stond hij met raad klaar maar wie dien opvolgde leed verlie zen. En naast Jan Musch als Elias, hebben de an dere leden van het gezelschap triomfen geoogst om hun bijzonder vlot samenspel. Daan van OI- lefen Sr. verdient apart genoemd om zijn moei lijke rol van idiote broer van Elias, wien alles wat in het sigarenwinkeltje gebeurt onbewogen laat, en die steeds maar met onhandige vingers doorgaat met breien, totdat het groote moment komt van de koersstijging der effecten en hij op het juiste oogenblik order geeft tot verkoop der waardepapieren. Een blijspel vol geestigheden en fijnen hu mor, dat bij de nog volgende twee opvoeringen zeker een volle zaal zal trekken. Bleeke Bet. Na het succes van Bleeke Bet heeft de direc tie van de Schouwburgloge Hesse en Delmonte besloten het publiek alsnog in de gelegenheid te stellen Zondag een der meest beroemde stukken te zien uit den romantischen tijd, n.l. De Vod denraper van Parijs, Voor de vele liefhebbers van volksstukken om van te watertanden. Bleek Bet had ook gisteravond weer heel wat succes. De oude liedjes „Ik heb rooie en witte radijs" en „In de Jordaan" sloegen ook ditmaal duchtig in. Het publiek luisterde aandachtig naar de speech van Tines op de boottocht, zag zijn dronken thuiskomst, genoot ook van de veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijneen paar Mtynhardt's Hoofdpüntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. handige „schlemiel" Sally met de Ijscokar en zijn pogingen Jans en Ko bij elkaar te brengen, hetgeen, zooals men weet, een gunstig resul taat opleverde. Turf in j« ransel. Als Buziau en Nieuwenhuijzen binnen ko men rollen worden zij enthousiast ontvangen en geen wonder, wij allen toch houden van hun grollen en naast hun kostelijke humor genieten wij van de pracht en praal die Bouwmeester's revue ons zoo ruimschoots biedt. Het hoogtepunt wordt zeker in de lan- denfinale bereikt en wij kunnen ons zoo voor stellen dat menig meisjeshart verlangend ge klopt moet hebben om, al was het maar vijf minuutjes, zich eens met één dezer schitte rende toiletten te kunnen tooien. Bewondering dwingen de girls af, die vooral in de locomotiefdans, iets bijzonders presteeren en daarvoor dan ook veel applaus oogstten. DE RADIO-STRIJD. Een onjuist bericht. Naar aanleiding van wat het dagblad „De Gooi- en Eemlander" bevatte en dat wij in ons nummer van gister publiceerden, schrijft het Hbld.: Wij hebben nadere inlichtingen gevraagd aan den directeur-generaal der P.T.T. De heer ir. Damme deelde ons mede, dat hem niets bekend is van eenigerlei bespre kingen met de A.V.R.O.-hoofdbestuursleden. Verder deelde de heer ir. Damme mede, dat verschillende plannen van de A.V.R.O. inge diend zijn, doch dat hem evenmin iets be kend is van uitvoering van het plan, dat het Hilversumsche blad hier aangeroerd heeft. nomen, vermoedelijk door verdachte gebr.jr om zijn sigaret aan te steken. Verdachte bekende. De officier van Justitie wees in 2ijn reQ toir op eenige ernstige branden, die op liike wijze veroorzaakt waren, en requit een geldboete van 100, of 30 dagTf,^ "'Mn Joosten, gedaagde's advocaat, betoon- de dat de handelingen van verdachte niet70!" keloos waren te noemen en concludeerde toj vrijspraak. De rechtbank zal op 9 September uitspraak doen. BRANDSTICHTER VEROORDEELD De rechtbank te Maastricht veroordeeld heden den mijnwerker v. S. te Spekhol2 ie g \s i ZPT* heide—Kerkrade tot vijf maanden gevang iieiucivumuuv iv" "j- v-ii gevang», nisstraf ter zake van diefstal, het opzettelijk teweegbrengen van een ontploffing, waardoor gemeen gevaar voor goederen en levensge- vaar voor de voorbijgangers ontstond en op. zettelijke brandstichting, meermalen pleegd. Verdachte v. S. had eind 1929 en begin 1930 in de mijn „Willem Sophje" te Spekhol. zerheide een hoeveelheid sabulite-patronen ontvreemd en op 2 Mei jl. te Kerkrade daar mede een ontploffing teweeggebracht, door deze patronen onder een hoop steenen aan te brengen en daarna aan te steken. Voorts had hij in Maart en April verschik lende branden gesticht. PRO DOMO. Het Hollandsch Tooneel in de Harmonie. De tooneelweek in de Harmonie zal wor den beslolen met twee opvoeringen van het bekende stuk vol romantiek van den overle den schrijver Jonkh. v. Riemsdijk, n.l. Pro Domo. Deze voorstellingen worden gegeven door Het Hollandsch Tooneel, dat onder leiding staat van den bekenden acteur Louis de Vries. Deze behaalde met zijn wakkere medewerkers reeds overal met de wederopvoering van Pro Domo groot succes. Annie Tollender, Mevr. Cuypers, Philip de Vries, Mathilde Kuhl en verschillende ande re krachten zullen in het stuk medewerken. Deze opvoeringen verdienen de belangstel- stelling zeer zeker. DE KAASMARKT ALKMAAR, 29 Aug. 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 104 sta- SIGARET ROOKEN OP EEN BED. Ter zake, dat in den nacht van 9 op 10 Juni aan zijn schuld te wijten is geweest, dat brand is ontstaan in hotel „Suisse" te Venlo, had zich Dinderdag voor de rechtbank te Roermond een verwarmingsmonteur uit Am sterdam te verantwoorden. Verdachte was den bewusten nacht om circa halfdrie naar bed gegaan en had zeer roeke loos, zittend op den rand van het ledikant, geheel gekleed, een sigaret gerookt en zitten lezen. Door vermoeidheid en doordat hij lich telijk beschonken was, was hij in slaap ge vallen met gevolg, dat de brandende sigaret tusschen het beddegoed terecht was gekomen, waardoor dit in brand was geraakt. De hotel houder, die door het geluid van stroomend water gewekt was, had met hehulp van ver dachte het brandje spoedig gebluscht. De schade bepaalde zien tot de matras en het beddegóed en was door de verzekerings maatschappij betaald, welke op haar beurt verdachte had aangesproken voor een bedrag van 100, waarop de schade was gefixeerd. Volgens de voorschriften had de hotelier 's anderen daags aangifte gedaan bij de po litie. Als stuk van overtuiging was door de politie een „roodhouten lucifer" in beslag ge- Kleine -'1 50; Commissie 42.50. Alles iet rijks merk. Handel matig. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 29 Aug. 1930. Op de heden gehouden groentenveiling waren de prijzen als volgt: Andijvie per 100 stuks 0.60-- 2.50; Bloemkool le s. per 100 stuks 2.60 8.10; Druiven per 100 pond 22—34; Gele Kool per i00 stuks 38; Groene Kool per 100 stuks 26; Kropsla per 100 stuks 2—6; Komkommers per 100 stuks 6.6013.70; Meloenen per 100 stuks 2050; Postelein per bakje 10— 30; Rabarber per 1CÜ bos 2—5; Roode Kool per 100 stuks 3—6; Spinazie per bak 5—30; Snijboonen per 100 pond 6.5014.10; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 16.50; Tomaten p. 100 pond A 4.80; B 4.10; C 2.80; CC 1.10: Wortelen per 100 bos 2.80—9; Chinee- sche Kool 3—4 per 100. ALKMAAR, 30 Aug. 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Paarden 100180; 13 Melk' koeien 300--ƒ 400; 33 Nuchtere kalv. (slacht) 8—3262 Schapen (vette) 36 44; 14 Schrammen 28—34; 66 Big gx (10 weken) loƒ26: 2 Bokken en gei ten 613. Handel stil. N.V. EIERVEIL.NG NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 30 Aug. 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 130.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 58—60 5.806.20; 60— 62 6.50; 62-64 6—6.50; Bruin 6.10, 6.70; Kleine eieren ƒ3.605.40; 13000 stuks Eendeieren 4.404.70. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 30 Aug. 1930. Op de lieden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fa- brieksboter le s. 0.72)4—0.82)4 Fabrieks- boter 2e s. 0 60—0.70 per K.G. Eieren (groothandel) 5.506; Eendeieren 4— 4.50. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Aug. '30. Langendijker Groentenveiling. 3800 stuks Bloemkool le s. 1.20—2.50, 2e s. 0.40 0.50 per 100 stuks; 5500 K.G. Roode Kool le s. 0.60—13700 K.G. Gele Kool 0.60—0.80; 33000 K.G. Witte Kool u.601.30, Gele Uien 2.40-2.90; Gele drielingen 2.503.80; 7500 K.G. Gele Nep 7.203.50; 100 K.G. Slaboo- nen 0.80-3; 2400 K.G. Bieten 2.10- 2.70; 14000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.404.40; Duc of York 3-30; Eigenheimers 2.40; Drielingen 3.80— 5.40, alles per 100 K.G. FONDSEN. 6 5 4)4 4 4Y, 6 6 5 y, 5 obl. N.W.S, 1000 1922 idem f 1000 '18 idem idem O.-lnd, idem idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatii. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebakc Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Scrbadjadi Holl. Am. Lijn. Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacifio Union Pacific Prolongatie Ex dividend. - 1000 17 1000 '16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 D 1000 '17 25 Aug. 26 Aug. 27 Aug. 28 Aug. 29 Aug. 104 104 104 103* W 102* 102* 104 102 J 102» 102B/,e 102* lOOf 100? 100* 100* 99»/u 99 99i/,6 99 101 B/u 101* 10118/16 101* 103* 103* 101* 101* Ï02J 101* 101? 101* 148* 145 153 152* 121* 125 124* !44f 140 142* 143* 473 66i 64* 671/4 69* 89 85 83 84' 219 220* 238* 244* 82 80* 80* 79* 412 404 410 414 1 2831 275* 293* 299* 90* 92iy,6 92 i 80'Vis 80? 82* 83* 2«è 29* 308/ig 31 167* 165»/is Hl'/* 169* 250 246 249 252* 113 110* 115 114* 78 368* 386* 377* 285 274 281 276* 338* 324 337 347' 357 3432 352| 361* 412 400 415 91* 91 93* 94? 62 56 00* 65* 1 19* 21* 22 22 65 62 62* 135* 133 136* 141 132* 130* 138 130? 262* 245? 260 265 254 240) 254* 260* 53* 50? 53 57 279* 265 284* 288 117* 209* 210* 213 213 1* 1* I 103| 102| 102Ï 100'% 99'Vis 101i 103| m 151* 1251 144* 671 84 249 78 414 305 yoi 83f 31* 110 3/1 272 3511 368 427J 931 61 19J 1371 137J 264 264 54 2901 li

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10