Spaarboekjes VadBflandscRs Bank Fa. De Lange 4 De Moraaz, Rattarafisch Weerlwiclit, RENTE 3'|2 °lo. Een mooie reclame voor Uw zaak AGEMOÜ ALKMAAR. Binnenland Stadsnieuws HET VERDWENEN MEISJE OPGESPOORD. Cabarets. Café Central eiken avond gezelschap Die- derichs. Café „Populair" eiken avond duo Poncia en anderen. Café „De Doorbraak" eiken avond duo van Noordt e.a. Café „De Roemer" eiken avond duo Merks Café W. Bus eiken avond The Morly's. Café D. Houtkooper eiken avond duo Pon cia e.a. In verschillende inrichtingen muziek en dans. Zaterdag 30 Augustus. Cinema Americain: De vliegende Marine Geluidsfilm. Toegang 14 jaar. A. B. T.: Van alles en nog wat, Watt en 54 Watt film. Toegang eiken leeftijd. A. B. T. 3 uur n.m.: Van alles en nog wat, Watt en 14 Watt film. Toegang eiken leef tijd. Victoria Theater: Snelheidsduivels, geluids film. Toegang eiken leeftijd. 7.30 uur, Openluchtsamenkomst in de St. Laurensstraat, spreker de heer Sevensma 8 uur, Gulden Vlies: Het Schouwtooneel (dir. Jan Musch en v. d. Horst): Elias weet het beter. Harmonie 8 uur. Gezelschap Louis de Vries. Pro Don:o. Schouwburgloge Hesse en Delmonte, 8 uur „Bleeke Bet". Zondag 31 Augustus. (Doorloopende voorstelling in alle drie bioscopen, vanaf 2 uur). Cinema Americain: De vliegende marine, geluidsfilm. Toegang 14 jaar. A. B. T.: Van alles en nog wat. Watt en 14 Watt film. Toegang eiken leeftijd. Victoria Theater- Snelheidsduivels, geluids film. Toegang eiken leeftijd. 8 uur, Gulden Vlies: Het Schouwtooneel (dir. Jan Musch en v. d. Horst): Elias weet het beter. Harmonie 8 uur. Gezelschap Louis de Vries. Pro Domo. Schouwburgloge Hesse en Delmonte, 8 uur „De voddenraper van Parijs". Maandag 1 September. Cinema Americain: De vliegende marine, geluidsfilm. Toegang 14 jaar. A. B. T.: Van alles en nog wat. Watt en 14 Watt film. Toegang eiken leeftijd. Victoria Theater: Snelheidsduivels, geluids film. Toegang eiken leeftijd. 8 uur, Tuinfeest der Chr. Oranjevereeni ging in den Muziektuin ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin. neerde generaal-majoors A. D. J. Berkhout en J. G. Leverland, alsmede aan den gepen- sionneerden generaal-majoor-titulair L. F. Duymaer van Twist. t WAARSCHUWING. In het „Alg. Politieblad" verzoekt de bur gemeester van Wassenaar, alvorens in relatie te treden met een als heer gekleed persoon, zich voorstellende als een zwager van den bekenden acteur Je'an Stapelveld, zich tot de politie zijner gemeente te wenden. Bedoelde persoon geeft voor ten bate van zieke artisten, leden van den Bond van Ned. Artisten, gelden te verzamelen of boekjes te verkoopen. De minimumprijs bedraagt 25 ct. Een der ingezetenen kocht een brochure met geel kaft, hetwelk een verhaal bevatte van een acrobaat-degenslikker. De schrijver noemt' zich „Captain Dick" en teekent zijn verhaal met den datum: „Den Haag, Januari 1930" Op den omslag van het boekje komt het stem pel voor: „Bond van Ned Artisten'", Bureau Helmersstraat 60, Den Haag. Na informaties blijkt, dat deze bond niet bestaat, noch aan menschen bekend in de ar- tistenwereld en deszelfs vereeniging, noch aan de redactie van het artistenvakblad *,De Komeet" is genoemde persoon bekend. JHR. MR. H. DE RANITZ t Te Epe is Donderdagavond plotseling overleden de heer jhr. mr. H. de Ranitz, die dn 1864 was geboren en oud-advokaat was bij den Hoogen Raad. De teraardebestelling zal a.s. Maandag te half twee geschieden te Epe. DE TOESTAND VAN MR. v. LEEUWEN NOG STEEDS ZORGWEKKEND. De oestand van Mr. Dr. W. F. van Leeu wen, oud-vice-president van den Raad van State, was gisteravond nog onveranderd zeer ernstig. KORTE BERICHTEN. Wederom is tijdelijk benoemd aan de Rijks H.B.S te Hoorn dr. H. Dulfer te 's-Gra- venhage. Voor het examen hoofdacte slaagde te Haarlem mej. G. Schouten te Heerhugo- waard. DE KONINGINNEFEESTEN TE DEN HAAG. Vandaag begonnen. Vandaag zijn te den Haag de konin- ginnefeesten begonnen. Allerwege is i.e stad in feesttooi. Bijzonder kwistig is in sommige stadsgedeelten de aange brachte feestverlichting. Mei het oog op de warmte hebben de G. G. D. en de Militaire Ambulance extra maatregelen getroffen, om personen, die door de warmte worden bevangen, te helpen. MILITAIRE BENOEMINGEN. Bij kon. besluit is de titulaire rang van lui- bij kon. besluit is de tit..faire rang van lui tenant-generaal verleend aan de geDension- troor Belaste "Vaarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers 1 fin OBLÏGATIËN (1 IUU UHulCrAlxXjii 0 met jaarliiksche uitloting Geen slachtoffer van handel In blanke slavinnen. Rrrrrrrrrrrtelefoon. „Hallo, is het U bekend dat de politie per auto op weg naar Bergen is, omdat het sterke vermoeden bestaat, dat het vermiste meisje zich met den bewusten heer in een hötel in Bergen bevindt," al dus de mededeeling die ons om 8 uur van den directeur der Alkmaarsche Courant gewerd. Hierna volgde een ver haal dat ons zoo onwaarschijnlijk leek dat eenig overleg tfioodig was om ons te bewegen het noodzakelijke onderzoek aan het opgegsven hötel in te stellen. Alles is evenwel mogelijk en wij aarzel den dan ook niet lang om het gegeven spoor te volgen. Vooraf stelden wij ons nog even in verbinding met den chef der politie te Bergen, den heer van der Kerk, die ons mededeelde dat ook hij zich reeds met den burgemeester verstaan had en dat er bijna zekerheid was dat het gezochte meisje met den heer Buis in den afge- loopen nacht in het hötel „Onder de Linden", had gelogeerd. In den tuin van het hötel zagen wij in een verscholen hoekje den Alkmaarschen politiecommis saris, den heer Walraven, in gezelschap van een politierechercheur, achter een glaasje bier zitten. Uit. een kort onder houd dat wij met hem hadden, bleek ons, dat ook hij de sterke overtuiging had dat de gezochten in het. hötel hun tenten hadden opgeslagen. Beiden waren om 7 uur uit Amsterdam teruggekeerd en wa ren, na te hebben gegeten, 'n avondwan deling gaan maken, doch de heer Wal raven vermoedde dat zij na de wande ling in het hötel zouden terug keeren omdat kleeren en een actentasch door hen waren achtergelaten. Waar wij het meisje kenden, verklaarden wij ons op verzoek van den heer Walraven bereid naar Bergen aan Zee te rijden, om te zien of de gezochten zich daar bevonden. Om 10 uur keerde het meisje, in gezel schap van Buis, naar het hötel terug en men zal begrijpen dat er toen slechts een oogenblik noodig was voor de politie om beiden in den auto te doen plaats nemen waarop zij onmiddellijk naar het bureau te Alkmaar werden vervoerd. Daar waren reeds aanwezig de politiechef van Noordscharwoude, de heer Leuring, en de gemeente-veldwachter, die met de auto van den heer Koch den geheel en dag in Amsterdam en Leiden naar de vermisten gespoord hadden en door den burgemeester van Noordscharwoude, die inmiddels door Bergens burgemeester gewaarschuwd was, in kennis waren ge steld van de mogelijkheid dat het de Alkmaarsche politie zou gelukken de vermisten op te sporen. De man in kwestie bleek een slanke man te zijn met een donker uiterlijk. Hij droeg geen hoofddeksel en was gekleed in een donkergrijs colbert met een licht- grijzen broek. Wie is de heer Buis??? Wij vernamen dat de heer Buis een psychopaath is, die geruimen tijd in het psychopatenasyl te Leiden werd ver pleegd en een dezer dagen naar de nieu we inrichting te Heiloo werd overge bracht. Dinsdagmiddag bad hij, gebruik makende van een vrije wandeling, de kans gezien om de grappen, waarvan wij gister melding maakten, in Alkmaar uit te halen. Voor een bepaald geval moest hij een advocaat uit Alkmaar spreken, waar hij wel meer geweest was. Hij had dezen niet thuis getroffen. De behoefte om den grooten mijnheer uit te hangen was hem echter te mach tig geworden. Hij heeft per slot van re kening schijninkoopen gedaan en een huishoudster aangenomen. De directie van het psychopatenasyl heeft dadelijk, na het bekend komen van zijn wegblijven, de justitie met dit feit in kennis gesteld. In dit verband zou het o. i. van de recherche actiever geweest zijn om dadelijk werk van de opsporing te maken, toen ze door den autohande laar met de handelingen van den pieudokooper in kennis werd gesteld. Gistermiddag was hij met het meisje te Bergen aangekomen in het genoemde hötel, waar hij kamers voor hen beiden besprak. Gistermorgen verklaarde hij een auto te wenschen, aangezien hij naar Amsterdam wilde om inkoopen te doen. Een hoog-model auto van een garage kon zijn goedkeuring niet wegdragen, zoodat hij dezen auto terugzond en een andere garaeehouder de eer genoot om beiden naar Amsterdam te rijden. De garagehouder verkreeg zelfs de vereerende opdracht om ook heden beiden naar Amsterdam te rijden. Beta ling bleef nog achterwege. In Amsterdam werden verschillende inkoopen gedaan en bij zijn terugkeer te Bergen, deelde hij aan de hoteleigenaren mede, dat hij niet zoo erg goed van ge heugen was, maar dat zij hem moest waarschuwen, als er goederen kwamen, opdat hij geld kon geven, aangezien hij onder rembours, ten name van den heer en mevrguw Bos, gekocht had. Deze xoederen kwamen in den loop van gis teravond onder dezen naam te Bergen aan, en werden natuurlijk begrijpelij kerwijze teruggezonden. Zij vertegen woordigden een waarde van 150 gulden. FUp Briefjes de held van het geval. Toen in den loop van den dag per radio de vermissing bekend werd ge maakt en het signalement gepubliceerd, was Flip Briefjes, die thans als kellner in het hötel werkzaam is, van oordeel, dat de'beide gasten de gesignaleerden, wier opsporing verzocht werd, waren. Hij kwam tot dit denkbeeld omdat de eigenares van het hötel opmerkte, dat de opgeroepenen wel eens de nieuwe gasten van het hötel konden zijn. Des avonds werd door de radio medege deeld dat 1000 gulden werd uitgeloofd voor hem of haar die aanwijzing kon geven welke tot de opsporing zouden lei den, en toen hij in de Alkmaarsche Cou rant uitvoerig het geval beschreven vond. was Flip niet meer te houden. Hij spoedde zich naar het Alkmaarsche po litiebureau, waar hij met beslistheid het portret van den ontvluchten psycho paath herkende. De heer Walraven begaf zich hierop dadelijk per auto naar Bergen en ook Briefjes was van de partij. Het resultaat vermeldden wij hier boven. Naar wij vernamen had inmiddels de eigenares van het hötel de Bergensche politie eveneens te kennen gegeven dat ook zij vermoedde,^ dat het met haar gasten niet geheel in den haak was, zoodat ook deze politie in het geweer was gekomen, om bij het opsporings werk behulpzaam te zijn. Het meisje vermoedelijk onder fascineerenden invloed! Men zal onwillekeurig de vraag stel len, hoe het mogelijk is dat een meisje, die een opvoeding genoot als mejuf frouw Jansonius, er toe kon komen, met een ontvluchten psychopaath mede te gaan. Men gelieve hierbij echter te be denken dat het kind voor alles hoopte, na het beëindigen van haar functie op het V. V. V.-bureau to Alkmaar, spoedig een haar passenden werkkring machtig te worden. Na het behalen van haar H. B. S.-diploma, bezocht zij 2 jaar de Alkmaarsche huishoudschool, waar zij het diploma huishoudster behaalde. Op het bureau van de Arbeidsbeurs had zij zich daarom opgegeven voor het beko men van een betrekking als huishoud ster. Het komt ons dan ook onverklaar baar voor hoe het mogelijk is dat op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs aan den eersten den beste, adressen van werk zoekenden worden opgegeven. Het ligt voor de hand dat werknemers geneigd zijn aanbiedingen, waarmee zij door de Arbeidsbeurs in kennis worden gebracht, spoedig te aanvaarden. Hoe werkt de Arbeidsbeurs? Wij meenen dan ook dat het geval tot leering moet strekken. Het is ge- wenscht, dat de Arbeidsbeurs, al vorens werkgevers adressen te geven, ook informeert of deze inderdaad men schen zijn, die verdienen dat zij door een officieele instelling worden aanbevolen. Dat het meisje gisteravond geheel overstuur was, laat zich begrijpen. De commissaris van politie meende haar wensch, om met ons even te praten, niet te kunnen inwilligen. Wij weten dus nog niet wat haar be wogen heeft, haar volle vertrouwen aan een man als Buis te geven. Vermoedelijk is zij echter onder zijn fascineerenden invloed gekomen. Wij vernamen dat deze psychopaat in Lei den reeds eerder een dergelijke hande ling bedreef. Voorzichtigheid met het verleenen van vrije wandelingen aan dergelijke men schen is dan ook zeer gewenscht. De man maakte op de winkeliers een be schaafden indruk. Ook zij hebben dus in hem niet direct den psychopaath kun nen ontdekken. Een onderhoud met den directenr van de Psychopateninrichting. Wij hadden hedenmorgen een onder houd met den geneesheer-directeur van de Psychopatenirichting te Heiloo. Deze deelde ons mede, dat Buis niet tot de zoogenaamde gevaarlijke elemen ten behoort, maar meer een fantastische leugenaar is. Omdat hij z'ch gedurende een verblijf van vele maanden in het Rijksasyl te Leiden en te Heiloo goed gedragen had, werd hem als proef wat meerdere vrij heid toegestaan. Hij mocht korte wan delingen maken zonder geleide, is Woensdagmorgen uitgegaan en niet meer teruggekeerd. Waarschijnlijk heeft hij de verleiding niet kunnen weer staan zich wederom in een fantastisch avontuur te begeven. Na zijn vermissing is door het gesticht Donderdagmorgen, volgens voorschrift aan het ministerie en aan den Officier van Justitie kennis van zijn vermissing gegeven. Te voren was Woensdag reeds door den directeur-geneesheer te Alkmaar persoonlijk een onderzoek naar de ver blijfplaats van den patiënt ingesteld, van wie men vermoedde, dat hij reeds Woensdagavond weer terug zou zijn ge komen. De blijdschap van de ouders. Wij hadden hedenmorgen een onder houd met den heer en mevrouw Janso nius, die ons mededeelen dat zij 24 uur van groote onrust hadden doorgemaakt, en vol lof waren over het optreden van den politiechef van Noordscharwoude, den heer Leuring, die al het mogelijke in het werk had gesteld om de juiste signalementen te verspreiden en met den veldwachter Boot, onafgebroken in de weer was geweest voor het opspo ringswerk. Gisteravond ongeveer 10 uur verna men de ouders dat de man een psycho paath was en spoedig daarop kwam het bericht dat hun dochter met den man op het bureau te Alkmaar was. Om 11 uur arriveerde zij in de ouderlijke wo ning, per auto van den heer Koch. Men zal zich kunnen voorstellen dat de vreugde groot was. De heer Jansonius deelde mede, dat de man in kwestie ook op hem een netten indruk had gemaakt. Hij had het voorbehoud gemaakt, dat zijn dochter na een week de functie van huishoudster zou aanvaarden en er geen bezwaar in gezien dat zij met den man inkoopen in Alkmaar ging doen. Achteraf ziet hij dat hij hiermede een fout heeft gemaakt. Het meisje heeft den man volkomen geloofwaardig geacht en den indruk gekregen, dat al zijn gefin geerde inkoopen, echt waren. Ook anderen, waarmede de man in kennis kwam, geloofden hem volkomen; thans is gebleken dat hij, voor eenige ja ren, iets dergelijks met een meisje uit Groningen aan de hand heeft gehad. De heer en mevrouw Jansonius waren buitengewoon gelukkig dat het geval dit verloop heeft gehad en dat hun dochter ongedeerd uit dit avontuur was terug gekeerd. Weer naar Heiloo terng. Hedenmorgen is op last van den Officier van justitie de psychpaath, die het meisje had wijsgemaakt, dat hij vandaag met haar samen naar Zeist zou gaan, om zijn dochter tje en de baboe te halen, door enkele verple gers onder leiding van den geneesheer-direc teur naar het gesticht te Heiloo teruggebracht waar hij voorloopig wel geen kans meer zal krijgen dergelijke uitstapjes te maken. den een Advertentie in het nieuwe ADRESBOEK VOOR ALKMAAR, dat in September bij de Firma JUNG 6 VAN DER HOEK verschijnt. Beit U voor nadere besprekingen over het plaatsen van Uw reclame No. 54 eens op. EEN AFSCHEID. Na 47-jarigen dienst. Hedenmorgen nam de heer W. van der Snel, meesterknecht der drukkerij der N. V. voor heen Herms. Coster en Zoon, als zoodanig af scheid, na een 47-jarigen diensttijd. Dat dit feit niet ongemerkt voorbij ging, spreekt vanzelf. Tegen ongeveer half twaalf verzamelde zich het geheele personeel in de zetterij, waar de directeur der vennootschap, de heer C. Krak, een vriendelijk woord tot den vertrekkenden chef richtte. Hij vond het niet noodig om veel te zeggen, omdat allen den heer van der Snel reeds zoo veel jaren kennen als vriend en medewerker. Het zal voor U een eigenaardige ochtend zijn geweest, aldus spr., nu gij voor het laatst Uw schreden naar hier richtte, nu gij voor het laatst hebt samengewerkt met ons allen, nu gij van een welverdiende rust zult gaan genieten. Wij hebben steeds prettig samengewerkt, en ook de Commissarissen der Vennootschap heb ben Uw arbeid ten zeerste gewaardeerd, wat blijkt uit het toegekende pensioen. Spreker bood den heer van der Snel een souvenir aan, waar hij eenige bloemen aan toevoegde voor diens echtgenoote. Hij sprak de hoop uit, dat de heer van der Snel nog lange jaren in goede gezondheid van zijn pensioen zal mogen ge nieten. De heer W. J. van Randwijk, afdeelingschef, herinnerde er aan, dat hij met den heer van der Snel 47 jaren had samengewerkt, dat in die jaren velen zijn gegaan, dat er wel eens onder ling moeilijkheden zijn geweest, maar dat die steeds weer werden vergeten, als men elkaar voor het werk noodig had. Vriendschap heeft er al die jaren bestaan. Spr. overhandigde hem hierbij namens het tech nische personeel een zilveren lepel en vork, onder het uitspreken van den wensch, dat deze voorwerpen veelvuldig gebruikt zullen worden. De heer J. Brouwer, die den vertrekkende als meesterknecht opvolgt, sprak een woord van dank voor de voorlichting sinds zijn benoeming van den heer van der Snel ondervonden. De heer T. Bus, procuratiehouder der N. V., de laatste spreker, hoopte dat van der Snel nog vele jaren in goede gezondheid van zijn pensi oen zal mogen genieten. De heer van der Snel, een dankwoord spre kende tot allen, memoreerde dat er sinds zijn indiensttreding zeer veel is veranderd en dat de omstandigheden voor de werklieden zeer veel verbeterd zijn. Er is veel gewerkt, maar steeds was er een goede geest van samenwer king. Spr. hoopte dat dit zoo zal blijven, en dat alle aan de zaak verbondenen steeds zullen po gen elkaar te begrijpen, in het belang der zaak en in dat van henzelf. Hiermee was de plechtigheid afgeloopen en werden de bezigheden herviat. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de koningin zijn weer verschillende eereteekenen uitgereikt. O.m. zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: mr. D. Bastert, kantonrechter te Alkmaar, belast met de waarneming der werkzaamheden van kantonrechter te Scha- gen; I. D. J. Aengenent, bisschop van Haar lem, te Haarlem; K. Br^nts, hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de 4de hoofdin spectie te Haarlem; zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassaumr. G. J. Bisschop, burge meester van Hoorn; Hermann I. Robbers, letterkundige te Schoorl; naar waarnemingen, verricht in morgen van 30 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl vt Instituut te De Bildt. et Hoogste barometerstand 773.7 te Wiah Laagste barometerstand 4615 te r Mayen. JaD Verwachting, geldig tot den avond 31 Augustus Zwakke tot matige, aanvankelijk nr> meest Zuidelijke tijdelijk Westelijke Noordwestelijke wind met toenemend bewolking en kans op onweer en afkn king, vooral in het Westen. In het Oosten droog behoudens kan« op onweer; iets koeler. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassalr S. W. Arntz, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, te Alkmaar; S. Groot Szn Sr., zaadhandelaar, te Enkhuizen; H. k" Koster, voorzitter van den Bond van Coöpe. ratieve Zuivelfabrieken in Noordholland té Wieringerwaard; is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver bij bevordering, aan D. de Wildt, te Wijk aan Zee en Duin, voorman in dienst van der, heer J. Meijer Gzn., bloembollenkweeker té Beverwijk; L. J. Veelders, te Enkhuizen hofmeester bij het Veer Enkhuizen—Stavcs ren; in brons aan B. Krijns, pakhuisknecht bij de firma H. Booy en Zoon te Den Helder- Joh. Boesaart, wonende te Hoorn, kaasknecht bij de firma Laming en Sons te Rotterdam ge vestigd. AANBESTEDING. Gisteravond heeft de openbare aanbeste ding plaats gehad van het schilderen van 108 woningen aan de Baansingel, toebehoo- rende aan de RK. Wcmingbouwvereeniging „Goed Wonen". Ingekomen waren 13 biljetten'. Ingeschre ven was als volgt: Gebr. v. d. Meer f 1687, Fa. Gebr. Breed 1825, J. Langenberg 1910, P. C. Huls kamp 1990, S. Koster en Zn. 1996, S. J. Molenaar 2129, Th. de Visser ƒ2160, W. Bakkum Jr. ƒ2210, Fa. M. Ringers ƒ2270, D. Wesseling f 2350, W. Ch. Friest ƒ2531, J. de Leeuw 2750, J. H. Geels f 3665. Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers. HET JUBILEUM VAN DEN HEER KOPPIS. Naar aanleiding van het feit dat de heer Kop- pis gisteren het jubileum vierde van zijn 75-ja- onafgebroken bezoek aan de Alkmaarsche ker- rig onafgebroken' bezoek aan de Alkmaarsche kermis, deelt men ons nog mede dat jden jubi laris door de Laatvereeniging een bloemstut werd aangeboden. De heer Koppis is nog in het bezit van twee zilveren medailles, die hem door de gemeente besturen van Enkhuizen en Edam werden aan geboden bij zijn 50-jarig jubileum. GELUKTELEGRAMMEN. In de maand Juni werden verzonden 15651 gelu'ktelegrammen bestemd voor hel binnenland, 508 bestemd voor het buitenland en 2 voor de Nederlandsche Scheepsstations via de Nederl. kunststations. OPENBARE LEESZAAL. De openstelling der Openbare Leeszaal zal op 2 September a.s. geschieden. DE NIEUWE TRIBUNE. Thans kan met zekerheid gezegd worden, dat de officieele ingebruikneming van de nieuwe tribune op ons sportterrein den 21en September zal plaats vinden. Verschillende vereenigingen zijn uitgenoo- digd, om dien dag haar takken van sport te demonstreeren en deze hebben allen gaarne haar medewerking willen verleenen. Het pro gram bevat o.m. athletiek, gymnastiek en voetbal. Nadere bijzondefheden zullen t.z.t. we' worden bekend gemaakt. HET CIRCUS SCHNEIDER. Het bekende circus Schneider, dat thans in Amsterdam met zeer vee! succes optreedt, zal zooals reeds gemeld ook Alkmaar komen bezoeken. Een drietal dagen zal het circus hier ver toeven, en wel op 9, 10 en 11 September e.k. Het zal op het braak liggende terrein van het voormalige stadsziekenhuis worden op gebouwd, zoodat den bezoekers een lange wandeling naar het gemeentelijk sportterreir bespaard wordt. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE AFD. ALKMAAR. Aan de hoofden van scholen hier. ter stedt is het volgende schrijven gezonden: Het ligt in onze bedoeling de Floraliaten toonstelling dit jaar te houden in den Mu* ziektuin op Vrijdag, Zaterdag en Zondag 14 13 en 14 September a.s. Behalve de Floraliaplanten worden ook in zendingen van particulieren en kweekers ter opluistering toegelaten en wordt een Mzon' derlijke tentoonstelling van cactaceeën e, vetplanten ingericht, terwijl voor de bes verzamelingen van deze planten prijzen schikbaar worden gesteld. Alle inzendingen moeten op 11 a.s. in den loop van den dag aan den m ziektuin worden bezorgd terwijl de bekron gen op 12 September in den morgen P a hebben en de opening der tentoonstel voor het publiek dien middag 2 fur- prijsuitdeeling heeft op Zaterdagmiddag September plaats. Nadere bijzondern zijn aangegeven op de toegangskaarten, worden uitgereikt bij het brengen van Wij verzoeken u beleefd aan de kindenjb die Floraliaplanten willen inzenden, deeling van een en ander te doen en te len bevorderen dat zij op genoemden dus Donderdagmorgen, tusschen 9 en 's middags tusschen D/2 en 5 uur ^uin heid hebben de planten aan den Muz Hoogachtend, het Bestuur, W. BALK, voorotter, KROMDIJK, secretaris- te bezorgen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2