SPOOR's MOSTERD Spoor's gestampte Muisjes Als de avondsterre 's avonds Troond' aan 's hemels hoogen trans, En de maan het bosch belichtte Met haar zachte, zilv'ren glans, Kwamen d' elfjes, vroolijk hupp'lerad, Zweefden aan in dichte rei Kusten zacht de teere bloemen Dansten op het mos en hei. 's Morgens bij het ochtendgloren Als de dauw nog lag op 't land Speelden zij langs beek en vijver Dansten samen hand in hand. Niemand kwam de rust verstoren Van het bosch, en ongestoord Leefden zij met d' ouden boschgeest Zonder zorgen, vroolijk voort. Maar. Op een dag toen d' elfjes speelden In de buurt der Ronde kom, Kwamen mannen kapten boomen, Plaatsen borden in 't rondom. Z' hakten, zaagden, zwoegden, werkten 't Wa§ rumoer en groot gedruisch, Toen de boschgeest eens kwam kijken Stond er hier en daar een huis. Midden door de mooie Heiplek Dreunde dra het ijzeren spook, 't Bosch weerklonk van 't luid gedaver, Wolken stoom! en wolken rook! Overal verrezen borden Met dreigend' letters „Bouwterrein" Nergens was een plek meer veilig Nergens kon men rustig zijn. D' elfjes vluchten haastig henen, Zetten zich op struik en tak Nimfen zweefden angstig nader Onder 't dichte bladerdak. De oude boschgeest keek zeer ernstig, Hij zette zich bedroefd op 't mos. De laatste plek die hen nog restte Was het mooie Westerbosch. Maar ook in 't mooie Westerbosch Was men niet veilig meer, Want dra verscheen er in de krant „Een weg door 't bosch, voor snelverkeer!" Maar als de nood het hoogste is Is redding vaak in 't zicht Want voor de boschgeest en zijn volk Scheen plots voor hen weer licht. Want er kwamen kloeke mannen Die spraken fiere taal. „Aan al 't gesloop van 't Bergerbosch Stellen wij nu perk en paal!" Een comité werd opgericht, Provincie, Rijk en Raad, En met de hulp der burgerij Werd 't bosch een reservaat. Ongezien door alle menschen Licht, doorschijnend, fijn als rag Waarden wij hier door de bosschen Bijna niemand die ons zag. Tot, op dezen schoonen avond Wij ons toonen in het licht, Om gevoelens te vertolken, Op deez' dag van groot gewicht. Aan het Comité van Actie Onzen dank; 't is wel gemeend. Om U dezen dank te brengen Ziet g' ons allen hier vereend. Dank vooral!uw kloeke voorman Voor uw woord! en voor uw kracht! Gij kunt steeds met trotsch terugzien Op het werk door U volbracht 1 Nu het bosch in Uw bezit kwam Onderhoud de laan en 't pad Laat de boomen welig groeien Zorg er voor als voor een schat. Laat de vogels in hun nekten Laat de bloemen rustig staan 't Is de wensch van mij ra d' elfjes Dat het altijd zoo mag gaan. Dank vooral aan hen die zorgden Dat het bosch behouden bleef. Altijd zullen w' U gedenken Dankbaar zijn zoo lang ik leef. Wat ge deed, deed ge voor anderen Voor Uw komend nageslacht Dankend zullen v van U zeggen Dit is door hen, voor ons volbracht Provinciaal nieuws «KW KKVTKKD SINT PANCRAS. Vanwezig alle leden. De voorzitter, burgemeester J. Kroonen- burg, opende de vergadering met een woord van welkom. Naar aanleiding der notulen merkte de heer Slijker op, dat door hem in de vorige vergadering is opgemerkt bij de be spreking van een verzoek van K. Duif om een brug te mogen plaatsen over de vaart, dat de palen reeds in het water stonden voor het verzoek de Raad bereikte, hetgeen door hem is afgekeurd. Zulks is niet genotuleerd. Hij wenschte dit alsnog te zien opgenomen. De voorzitter zegde toe, deze aanvulling te doen opnemen. De heer Lek vroeg, naar aanleiding van de ingetrokken toezegging van Smit en Dirk- maat, om grond af te staan ter verbreeding van de straat om de Kerkelaan, of er bij de afspraak was bepaald, dat de eigenaars van grond 35 vergoeding zouden krijgen, hetgeen door den voorzitter ontkennend werd beantwoord. Naar aanleiding hiervan, en in verband met de houding der heeren Smit en Dirkmaat, stelde de heer Koelemeij voor, thans de rooi lijn geheel recht te trekken, zooals in het eerste raadsbesluit was bedeeld. De voorzitter achtte dit een nieuw ge zichtspunt en zou het voorstel Koelemeij in handen willen stellen van B. en W. De heer Lek had vernomen, dat het ge- heele plan van wegverbreeding was afge sprongen op de weigerende houding van bmit en Dirkmaat en betreurde dit ten zeer ste. De voorzitter releveerde den gang der ge veerde besprekingen. In eerste instantie is de grond aangeboden zonder eenige restrictie €n afgepaald. Er was volkomen overeenstem ming. Hierop afgaande is de rooilijn gewij ld. Daarna wenschtie de heer BirkmaaL gafnIi. er, ^lter verder niet op in K Sr LtranfH 35 u?rd «e«even- Het werk stonïX K k0n ^ht€r niet lang«" worden KS/? ^3ren B" en W' gon&dzaakt de Seenw doen voortgsan, voorzoover de famrs Wgwtd Zujki d£Jt is vlak men 11/ i1 bebouwing moet \v/i^ binten de rooilijn blijven. in iprw' merkte op, dat bij bebouwing den g hek verPlaatst moet wor- 1ii?wiM»r!itteLzeide' dat hiï liever Persoon lijk wilde trachten overeenstemming te ver- I1]£en- in ieder geval zijn wij genoodzaakt de verordening dienaangaande streng toe te passen. De heer Groen heeft hier belange- den Bond van Pluimveehouders, gaf B. en W. aanleiding om te adviseeren hierop niet in te gaan, gezien de weinige belangstelling welke* hiervoor in de gemeente bestaat. De heer Koelemeij was van meening, dat de pluimveeteelt zich in de gemeente eenigs- zins uitbreidt en zou dit willen bevorderen. De heer Snel zag er eveneens eenig belang in voor de gemeente. Weth. Duif was van oordeel, dat er tegen woordig veel te steunen valt en wees op de tuinbouw-organisaties, die toch ook zich zelf bedruipen. De heer Snel merkte op, dat de „Tuin bouw" een zeker percentage neemt van het aangevoerde bedrag en Maar kunnen zij ruimschoots van bouwen. Dat kunnen deze organisaties wellicht niet en zij moeten dus wel vragen. De heer Lek zou, evenals de heer Koele- Iccs medegewerkt, doch Dirkmaat en Smit niet. WedV. v. Kampen constateerde, dat alle leden dit jammer vinden en zeide, dat de overeenkomst mondeling is gemaakt. De grond is zelfs afgepaald. Wij hebben slechts deze overeenkomst te bekrachtigen en Smit te sommeeren om de overdracht te doen plaats vinden. Mondeling hebben zij den grond afgestaan aan B. en W. Het voorstel Koelemeij zou aangehouden kunnen worden totdat een aanvraag om be bouwing komt. De vaststelling rooilijn zou dan nader in bespreking kunnen komen. De voorzitter oordeelde het beter een en ander persoonlijk met belanghebbenden te be spreken en zoo dit niet gaat, dan met hand having der betreffende verordeningen. In verband hiermede werd verdere bespreking aangehouden. Ingekomen waren: van Ged. Staten de gewijzigde ligger der wegen in verband met afvoering van het Kerkhofpad en eenige wijzigingen iri verband met den schouw 1925. Behoudens een kleine aanmerking en wijziging is de ligger aldus vastgesteld. Hierna kan bijwerking volgen in verband met Koedijkerpad en Twuiverweg. goedkeuring van Ged. Staten op de ver hooging van huishuur P. Keizer. jaarverslag van het Centr. Inl. en Archief bureau Amsterdam 1930. bericht van de gascommissie dat de verdere uitwerking van de kabileeringsplannen zijn aangehouden in afwachting van een rapport van het P.E.N. De voorzitter deelde mede, dat, wegens ziekte van het hoofd de vacantie aan de openbare school met een week is verlengd. Volgens attest van den dokter zal de hoofd onderwijzer waarschijnlijk met 1 September weer in functie kunnen komen. Nog is inge komen een schrijven van den heer Sinjewel, hoofd der openbare school, dat hij wegens zijn benoeming te Medemblik eervol ontslag- aanvraagt tegen 1 November a.s. Op voorstel van B. en W. werd het ge vraagde ontslag eervol verleend. de voorzitter deelde mede, dat in verband hiermede reeds een oproeping in de bladen is geplaatst. Voorstel verlichting Koedijkerpad. B. en W. stelden voor om vijf lichtpunten te plaatsen, n.1. een bij de kleine, één bij d'e brug over de Daalmeer-ringvaart, één bij den hoek, één in het midden van het rechte eind en één bij de volgende brug. De heer Lek oordeelde vijf lichtpunten wat erg zuinig, zulks mede in verband met het slechte weer en donkere avonden in den win ter. De heeren Slijker en Koelemeij achtten vijf lichtpunten voldoende. De bruggen zijn hoofdzaak. Weth. v. Kampen zeide, dat er dan tien geplaatst zouden moeten worden. Weth. Duif stemde toe, dat het voor een al- geheele verlichting mogelijk niet voldoende is met vijf lichtpunten, doch acht het voor loopig voldoende. Indien het noodig blijkt, kunnen er meer geplaatst worden. De heer Lek zou 7 lichtpunten willen voor stellen. Dat dit noodig is, zal in de toekomst wel blijken. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen. Verzoek stichting brug M. Nieland. De voorzitter deelde mede, dat dit verzoek daags na de vorige raadszitting is ingeko men. Voorloopig is toestemming verleend be houdens goedkeuring door den raad en vol doening aan de ter zake geldende regelen en verordeningen. Naderhand zijn door den voorzitter enkele opmerkingen gehoord, dat de brug niet goed stond. Dit is voor B. en W. aanleiding ge weest om de wijdte en hoogtematen te doen opnemen bij bestaande bruggen. De Daal- meerbrugwijdte bedraagt tusschen de pijlers op het water 5 M. De pijlers zijn daar echter schflin geplaatst, zoodat de vaarwijdte min der is. De hoogte is 2.30. De aangevraagde brug is wijd 5.10 M. met rechte pijlers en hoog 2.40 M., zoodat hier geen bezwaar kan bestaan. De vaargeul is uitgebaggerd op een oreedte van 4 Meter. De heeren Koelemeij en Muurling merkten op, dat hiei gebouwd is zonder toestemming van den raad. De heer Lek was dit eens. 't Is wel een klein ding, doch men had moeten wachten op de toestemming. Hierop werd de gevraagde goedkeuring verleend. Vaststelling gemeenterekening 1929. B. en W. boden de rekening 1929 aan ter vaststelling, sluitende met een eindbedrag van: ontvangsten 58030,08 >4, uitgaven 52513,55, dus een batig saldo van 5516.5334 voor den gewonen dienst en 'n saldo van-/ 200 voor den kapitaaldienst. De rekening is nagezien door de commissie van raadsleden behalve de wethouder. De heer Slijker rapporteerde tot vaststelling. Aldus werd de rekening vastgesteld. Vasctslelling rekeningen der Licht bedrijven 1929. Verslag en rekeningen zijn den leden toe gezonden. De rekening Gasfabriek sluitend met een batig saldo van 764.5414 en die van het Electrisch bedrijf met een batig saldo van 8091.5414, welke aldus werden vastge- steld. Gemeentebegrooting 1931. Door B. en W. werd ingediend de gemeen tebegrooting sluitend met een eindbedrag in ontvangst en uitgaaf van 50700.91. Een adres om subsidie voor een te organisee- xên i pywedstriid te üeefflstei, meij meer uit sympathie een klein bedrag wil len toestaan ter bevordering van een bedrijf, dat wellicht in de toekomst ook in deze ge meente meer beoefend zal worden. De heer v. Kampen stelde aanhouding voor om te informeeren of de houders van pluimveebedrijven in de gemeente bij deze organisatie zijn aangesloten. Tenslotte echter werd na eenige bespreking besloten, op voorstel van den heer Koelemeij, om een subsidie te verleenen van 5. Wijziging verordening fin. ver houding. Op een ingekomen schrijven van Ged. Sta ten stelden B. en W. voor het vorig raadsbe sluit zoodanig te wijzigen dat art. 1 thans de opcenten op de gemeentefondsbelasting definitief vaststelt op 20. Deze wijziging werd verkregen, door in art. 1 de woorden „ten hoogste" te doen vervallen, en door art. 2 geheel te doen vervallen. De opcenten wer den hierdoor definitief vastgesteld op 20. Al dus werd besloten. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag, 's avonds 8 uur, kwam de raad der gemeente bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester P. Slot, welke de vergade ring opende met welkom en gebed, waarna overgegaan werd tot het lezen der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen stukken. a. van C. Timmerman dankbetuiging voor de medewerking verleend tot plaatsing van zijn zoon op de Handelsschool te Alkmaar; b. van de Inspecteur der Div. belastingen, dat de opgaaf van het kohier over het belas tingjaar 19291930 bedraagt 41821.84. c. Jaarverslag der vereen, tot bevordering van vakonderwijs in West-Friesland; d. uitvoerig werk tot samenwerking betref fende T.B.C.; c. verslag correspondent der arbeidsbemid deling en werkeloozenverzekering over 1929. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Van den heer Jb. Ven bericht, dat hij we gens vertrek naar elders ontslag vraagt als lid van den raad en schattingscommissie. De voorzitter memoreerde, dat de heer Ven den tijd welke hij lid van den raad is ge weest den dank verdient, daar hij steeds zijn beste krachten in het belang der gemeente gegeven heeft. De reden waarom de heer Ven vertrokken is moeten we eerbiedigen en spr. hoopte, dat hem in zijn nieuwe woonplaats veel geluk en zegen is beschoren. In verband met het vertrek van den heer Ven is volgens de verkiezingen en proces verbaal de heer Jb. Glas Abrz. als nieuw raadslid aangewezen. Naar aanleiding daar van werden de ingekomen geloofsbrieven door de commissie-Ooijevaar en Koedijk on derzocht, die adviseerde tot toelating, waar op in de volgende vergadering installatie plaats vindt. Benoeming lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature J. Zaal. De aanbeveling op de voordracht luidde: no. 1 de heer J. van der Graaff, hoofd der openb. lagere school en 2 F. van Duin, on derwijze openb. lagere school. Na gehouden stemming bleek dat de heer Van der Graaff met algemeene stemmen was gekozen. Voorstel B. en W. tot verpachting van de Sluis op de thans geldende voorwaarden voor 2 jaren met 3 optie-jaren. De voorzitter zeide, dat, aangezien de tijd weer verstreken raakt, het in de bedoeling ligt in de maand October op de oude voor waarde de sluis weer publiek te verpachten, waarvoor machtiging gevraagd werd. De heer Koedijk zeide, dat er vermeld staat op de thans geldende voorwaarden, wat be doeld het oude contract. Spr. zou gaarne zien dat er in verband met het gebruik van het omliggende terrein aan de sluis een bepa ling dienaangaande toegezegd werd, om mis verstand in dezen te voorkomen. Bij een eventueelen nieuwen pachter. Besloten werd deze bepaling nader te for muleeren en dat in de volgende vergadering hierover beslissing genomen worde. Aangaan eener geldleening a f 10.000. Punt 6 der agenda bevatte een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlee ning groot 10.000 met de spaarbank te De venter, waarvoor benoodigd 8000 voor den verbouw der Openbare Lagere school en 2000 voor de brandkranen, tegen een rente van 414 pCt., koers 99V2, met een aflossing van 500 's jaars gedurende 20 jaren. Aldus besloten. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening, Burg. Armbestuur en lichtbedrijven over 1929. Bij monde van den heer Koedijk werd me degedeeld, dat door den raad de rekeningen zijn nagezien en dat met alle vrijmoedigheid tot vaststelling kan worder. overgegaan. Op gemerkt werd, dat de rekening B. A. een pret tig beeld gaf, daar er weinig armoede te le nigen was. Ook ten opzichte van de lichtbedrijven zijn alle leden van .gedachte, dat het beheer in goede handen is en zoo het loopende con flict gesteund wordt, zou zulks niet ten goede komen van de lichtbedrijven. Wat aangaat de gewone dienst bedragen de entvangsten S4893.54 en de uitgaven L 8Q262.^ö>, Betreffende de kapitaaldienst bedragen de ontvangsten 53012.30 en de uitgaven 49558.05, batig saldo 3454.25. Ontvangsten burg. armbestuur 3028.79 en uitgaven 2328.79, batig saldo 699.46. Lichtbedrijven gas sluit met een batig sal do van 764.54Vi en electriciteit met 8091.5414. Aldus besloten. Aanbieding begrooting gemeente, B. A. en lichtbedrijven voor het jaar 1931. Werd verwezen naar de leden van den raad ter nader onderzoek. Rondvraag. Aldus besloten. De heer Kamp deelde mede, dat de leden der raad op uitnoodiging van den directeur der lichtbedrijven in de gelegenheid zijn ge steld tot bezichtiging van het bedrijf, hetwelk op hoogen prijs werd gesteld, met dank voor de mooie uiteenzetting in deze gedaan door de directeur, jvaaruit een beeld werd gekre gen. waaraan en hoe het geld besteed wordt. Cnnnr'c geraspte OpUUr ozwitsersche Kaas Spr. \was dan ook van meening, dat de di recteur de man is op de rechte plaats. De voorz. zeide ook den indruk te hebben dat de directeur correct de zaken beheerd en neemt de opmerking gedaan door den lieer Kamp aan het adres van den directeur met dankbaarheid aan. Hierna sluiting. OUDE NIEDORP. Buitengewone vergadering der R.K. Coöp. Boerenleenbank te Zijdewind. Aanwezig wa ren 191 leden. Voorzitter was den heer Ands. Dekker, die opende met den Christelijken groet en heette allen van harte welkom. De belangstelling, aldus de voorzitter, moet wei hoofdzakelijk worden toegeschreven aan de gebeurtenis dat een kassier moet worden be noemd, wat voor 25 jaar ook gebeurde. Spr. releveerde vervolgens wat een kassier alzoo is in een boerenleenbank en noemde dezen functionaris de ziel der vereeniging, de spil waar als het ware alles om draait, omdat men met alle zaken bij den kassier verschijnt en slechts in enkele gevallen bij bestuursle den of directeur aanklopt. Spreker drukte dan ook den wensch uit, dat wij mogen krijgen de rechte cnan op de rechte plaats. Daarna kwam in behandeling een be stuursvoorstel om aan den heer C. Jong Jbz. op diens verzoek, wegens ongesteldheid eer vol ontslag te verleenen als kassier en hem een pensioen toe te kennen van 260 's jaars. De directeur zeide, dat C. Jong bijkans 25 jaar het kassierschap met de meeste nauwge zetheid heeft waargenomen en daarin de laatste paar jaren nu het hem wegens ouder dom wat moeilijk viel, werd bijgestaan door zijn zoon. Hoewel de kassier gehoopt had zijn zilveren jubilé als zoodanig te mogen vieren, heeft dit niet zoo mogen zijn en werd door hem wegens ernstige ongesteldheid ont slag gevraagd. Hij was een beste kassier, niets was hem bij wijze van spreken in deze functie te veel. Een kassier heeft instructies, doch men mag ook meer doen en dat deed C. Jong. Hij was een ijverig en eerlijk kas sier, die de administratie steeds in de beste orde hield en de menschen steeds met bereid vaardigheid tegemoet tradt. Hij leefde voor het kassierschap en hij heeft ons Op de meest trouwe wijze in die functie gediend, waarom voorstellen hem ontslag te verleenen op de meest eervolle wijze. (Applaus.) Bovendien stelde het bestuur voor hem een pensioen toe te kennen van 260 's jaars, temeer omdat moeder fortuna aan de afgetreden functiona ris geen financiën heeft nagelaten, waarom trent spreker het oordeel der vergadering vroeg. Het is wel niet hoog, doch er kondep ook leden zijn die daarover het woord ver langden om dit of te verhoogen of te veria- ge11- Pastoor v. d. Burg zeide: Ik wil m deze mijn persoonlijk gevoelen wel mededeelen. Ik ken den heer Jong 214 jaar en heb hem veel hooren roemen als kassier, wat ook bij het 25-jarig bestaan der bank op velerlei wijze tot uiting kwatn. Zooals de directeur zegt, heeft de man steeds met ijver en liefde voor de bank en de leden gewerkt 'en dan vind ik een pensioen van 260 op 70-jarigen leeftijd niet hoog. Ik zou zeggen, gezien deze omstandig heden, afs wij wat doen, laten wij het dan goed doen. Het bestuur heeft zich ook bij het 25-jarig jubileum op een ruien standpunt ge steld en 1000 aan de armen gegeven, waar voor ik nog erkentelijk ben. Men zegt soms: de kassier heeft toch altijd zijn salaris gehad, doch dit was alleen de laatste jaren beteeke- nend, doch in de oorlogsjaren, toen alle sa larissen omhoog gingen, heeft Jong voor een gering loon gewerkt, waarom ik voorstel dit pensioen te verhoogen tot 400 's jaars. De heer J. Bakker Jzn. Jr. meende uit het applaus der vergadering te mogen opmaken, dat dit voorstel instemming vond. Spr. achtte het van de zijde des bestuurs voorzichtig dat men met een zacht voorstel is aangeko men en vond het aangenamer dat stemmen opgaan tot verhooging dan wel tot verla ging van het voorgestelde bedrag. De heer J. Wit Sr. vond ook een pensioen van 5 per week niet veel, doch men moet ook rekening houden met de tijdsomstandig heden. Er zijn tegenwoordig veel menschen die met weinig moeten zien rond te komen. De heer J. H. Verlaan, zou het beter ge vonden hebben om een nieuwen kassier op te roepen op een salaris van 100 minder en dit aan het pensioen van de oude kassier toe te voegen. De heer J. G. Impink zou een percentage van de reserve aan het door het bestuur voor gestelde bedrag willen toevoegen, terwijl J. Droog geen pensioen wilde geven. Op voorstel van het bestuur werden de twee voorstellen vervolgens in stemming ge bracht en het pensioen bepaaid op 260 's jaars met 108 stemmen, terwijl 80 zich uit spraken voor 400 en 3 blanco. Een daaropvolgend bestuursvoorstel om gedurende de ongesteldheid van den kassier het salaris te verhoogen tot 30 per week, gesplitst in 15 voor den kassier en 15 voor den waarn. kassier werd met algemeene stemmen aangenomen. Een bestuursvoorstel cm voor den nieu wen functionaris eene pensioensregeling in het leven te roepen onder voorwaarde dat van de daarvoor te betalen premie 7 pCt door den kassier moet worden gedragen, werd eveneens met algemeene stemmen aan genomen. Zonder bespreking werd vervolgens aange nomen het bestuursvoorstel om een nieuwen kassier te benoemen op een salaris van 900 's jaars, onder voorwaarde, dat op kosten van den nieuwen functionaris een zeker heidsstelling moet worden gesloten bij eene soliede verzekeringsmaatschappij tot een be drag van 10000, dat voor pensioensbijdra ge door hem zal moeten worden gestort 7 pCt., terwijl voor huur van een kantoor en vergaderlokaal jaarlijks zal worden vergoed 50 en de indiensttreding wordt bepaald op 1 September a.s. De directeur las daarna de binnengeko men sollicitaties voor en deelde mede, dat zich ook nog een sollicitant van buiten had aangemeld, doch aangezien de statuten aan geven dat een kassier wordt benoemd uit en door de leden, is genoemde persoon hierme de in kennis gesteld en deze sollicitatie aldus terzijde gelegd. Daarna werd tot stemming overgegaan tusschen de 5 sollicitanten die zich hadden aangemeld en werden de volgende stemmen verkregen: Th. van Baar, hulponderwijzer aan de R.K. par. school te Waarland en wo nende te Zijdewind, 46 stemmen; H. van der Eng, schilder, wonende te 't Veld, 11 stem men; F. C. Jong, gemeente-ontvanger van Oude Niedorp, wonende te 't Veld, 103 stem men; P. van Trienen, onderwijzer aan de R.K. par. school te 't Veld en wonende al daar, 25 stemmen, zoodat de heer F. C. Jong met meerderheid van stemmen was gekozen. De directeur feliciteerde den heer Jong, alsmede zich zelf, het bestuur en alle leden met deze benoeming, omdat den heer Jong, reeds veel hulp in die betrekking van zijn vader had verleend. Spr. zeide er van over tuigd te zijn, dat de keuze gelukkig was, om dat hij Jong had leeren kennen als iemand die best correspondeert, best rekent en zeer vlug werkt en verzocht den heer Jong deze benoeming aan te nemen. De gekozene bracht een hartelijk dank woord aan de vergaderden yoor het flink aantal stemmen, waarmee hij reeds bij eerste stemming werd verkozen. Hij verklaarde, dat deze functie zich heel best aansloot bij zijne overige werkzaamheden en hij bracht ook tevens namens zijn vader een hartelijk dank woord aan de leden, die door deze stemming zijn verlangen had bevredigd, dat zijn zoon, die hem zooveel hulp verleende, hem ook in die functie zou mogen opvolgen, waarvan zijn vader naar hij hoopte nog jaren getuige zou mogen zijn. Vervolgens zeide spreker, dat zijne bedoeling is de functie op dezelfde wijze waar te nemen als zulks door zijn va der werd verricht, met deze uitzondering, dat 's Zondags niet meer wordt geholpen. Ten slotte bracht hij een woord van dank aan het bestuur met wien hij gedurende ruim vier jaren als bestuurslid op de meest aangename wijze heeft mogen samenwerken. Een bestuursvoorstel om krachtens artikel 14 der Coöperatiewet het lidmaatschap op te zeggen aan 4 leden die naar elders waren vertrokken, werd met algemeene stemmen aangenomen. De daaropvolgende rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter tot sluiting overging. Te voren zeide hij nog: Wij hebben een crediet van 25000 van al jaren terug met toestemming van de algemeene vergadering, doch ik vrees dat dit wel eens te gering zou kunnen blijken, waarom de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat ook daarvoor de leden nog eens worden samengeroepen. Met de beste wenschen voor de bank en ieder der leden in het bijzonder besloot spr. met den Christelü ken groet. HEILOO. Vrijdagnacht is men aan het Station ver huisd Voorloopig zijn de seintoestellen e.d. alsmede de wachtkamer ondergebracht in een nieuw gebouw, dat moet dienst doen als fietsenbergplaats. Heden is men begonnen aan het sloopen van het oude station en na amoveering van het gebouw worden de lijnen omgelegd en begint men aan het nieuwe station met bij gebouw Het is thans een chaos, daar ook de wachthuizen gesloopt worden. Aan den Rijksstraatweg is men weer eens begonnen te meten. Een nieuwe rooilijn en piketpalen zijn geplaatst voor het nieuwe fietspad ten Westen van den Rijksweg. Zoo veel mogelijk zullen de mooie boomen en op gaand hakhout gespaard worden. Ook ver namen we dat de woonhuizen in de buurt blijven staan, doch dat zeer waarschijnlijk het café „De Ondernemin?" zal moeten verdwij nen. Ook bezuiden den Stationsweg zijn meerdere huizen gesloopt, waarvan een 3-tal herbouwd zullen worden. In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering van de Rijvereeniging is be sloten om met een 17-tal dames en heeren (2 achttallen met instructeur) per trein te vertrekken naar de hippische sportdagen te Brammen. Deze uitnoodiging is een groote eer voor onze Rijvereeniging. daar H. M. de Koningin de feesten zal bezoeken. De opperman G. B. had gister het on geluk bij een in aanbouw zijnd woonhuis van den heer J. B. te vallen Door den zolder heen kwam hij op de steenen terecht en ver wondde zich aan lichaam en hoofd. Dr. v.'O. verleende de geneeskundige hulp. Bij de heer C. v. V. heeft een tot heden onbekend persoon een fiets „geleend". De fiets is echter terug gestuurd, dus was er geen reden tot diefstal. Niettemin heeft hij het slot van de schuur geforceerd. Indien men hem vindt is hij alleen voor in braak te vervolgen. Zondagmorgen omstreeks 9 uur brandde het café „Pelgrimsrust" op Kapel, eigendom van den heer Th. B. Brand, tot den grond toe af. De vrouw, die juist uit de vroegmis kwam, ontdekte den brand, terwijl de heer B. in huis zat te schrijven. De he.er B. haaldg in allerijl zijn 2 kinderen, die nog in bed lagen, van boven Het was hoog tijd, want hunne haren en gezichten waren reeds geschroeid. Ogk Ac- d®a xadsï

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7