AU GASTFONDME De Toko J. H. v. Amstel. Saucijsenbroodjes. KREEFTEN. Landbouw en Veeteelt. SshfllM 17 Tel. 1166 HJILFF o.PöSlk. Tel.482 JAEÖËR J, OTSEN, Julianaslr. 31 Warme Vleeschcroquetten Mayonnaise, Galvé-Delft 10.80 Sandwich Spread 10,90 Sport myen Lunch Schoteltjes Prijsverlaging Provinciaal nieuws bergen. o x .,Java Pacific-Lijn. Kangean, 31 Aug. fe Hampton Rds. SPECIALITEIT IN DIVERSE SCHOTELS Hors d' Oeuvres Kreeft Mayonnaise Garnalen Zalm Salade Huzaren Haring Kaas Schotels Schotels warm en koud vleesch Croquettes zeer voordeellg in prijs. Smaak en kwalileit zijn af. Heeft U een partij? Vraagt ons prijsopgaaf. Wij behartigen uw belangen tot de kleinste bijzonderheid Beleefd aanbevelend, in Braadkuikens 1.00 per pond Piepkuikens vanaf 0.50 p. st. Soepkippen vanaf 1.25 p, st. De eerstemaische Duinkonijnen vanaf i 00 per stuk, Eendvogels en Talingen. prima kwaliteit flinke maat f 8.60 bijpassende borstrokken f 1.75 hoek Pr. Hendrikstraat. NAAIMACHINES GUUS KLUNMEN BANKETBAKKERIJ SOECKER OPTICIEN BROUWER OPTICIEN BROUWER Langestraat 57. Telefoon 85. Heele blikken f 2.50 Halve blikken - 1.45 Kleine blikken 0-8® ooit de gestorte waarborgsom had terugge vraagd. Door een der getuigen werd hiervan echter een geheel andere lezing, gegeven. Dc bestaanskwestie van den heer „Scott bleef in weerwil van de pertinente verklaring van verd. zeer dubieus. Nadat nog een oud-cursist was gehoord en fcrklaard had, dat hij over de cursussen zeer ifevreden was, werd de zitting verdaagd tot 2 October te 1 Vt uur om nog eenige getuigen te hooren. BROEK OP LANGENDIJK. Het bestuur der Langend ij ker Groenten Centrale vergaderde in het betaalkantoor. Aanwezig 25 leden. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een welkom, waarna lezing der notulen volgde, welke onveranderd werden vast gesteld. Op de keurlijst, welke 22 keuringen bevatte., werden geen op- of aanmerkingen over gemaakt. Uit het rapport van het kantoor bleek, dat er in de maand Juli was geveild voor een be drag van f 417.826,05, waarvan voor: Broek op Langendijk 45.732,60; Koedijk 29.158,58; Heer-Hugowaard 24.288,10; Heer-Hugowaard R-K. 48.998,59; Sint Pancras 107.100,09; Sinit-Pancras R--K f 14.102,20; Zuid-Scharwoude 20.670,45; Zuid-Scharwoude R.-K. 9.127,15; De Schermeer f 23.657,43; Ursem 12.434,76; Hensbroek 19.069,93; Oterleek 5.243,80; Söhermerhorn 8.671,19; De Rijp L. T. B 1/ 17.172,40; De Rijp en Omstreken 6.267; Diversen 26.131,78. Ingekomen stukken. Van „I>e West" te Koedijk met verzoek dat de L. G. C. een algemeene vergadering beleggen met onderwerp: „Het bespreken van alle gepaste middelen om de tuinders, getrof fen door misgewas, waterschade, en boven dien zeer slechte prijzen voor de nog aan wezige producten, met behulp van de hoofd organisatie, rijk en provincie, direct en indi rect te steunen, zoodat een algeheele inzin king zooveel mogelijk opgeheven en voor komen kan worden". Dit schrijven was aan alle aangesloten ver eenigingen bij de L. G. C. gezonden om ad- haesiebetuiging. Van 3 vereenigingen was antwoord ontvangen dat ze met het voorstel van „De West" meegaan, en van 1 vereeni- ging bericht, dat geen heil gezien werd in een algemeene vergadering. De voorzitter zeide, dat er geen schrijven imeer was ingekomen, maar, dat de afgevaar digden thans hunne opinie wel zullen weer geven. Het is wel diep treurig, dat wij thans weer dn een periode zitten, dat de opbrengst van de tuinbouw zoo slecht is. Te Koedijk is een ledenvergadering ge houden, waar dit wel heel duidelijk naar voren is gekomen, en dat ze daar de meening zijn toegedaan, dat alles gedaan moet worden om die slechte toestand van de tuinbouw overal bekend te maken om zoodoende de aandacht op zich te vestigen en daardoor misschien geholpen te zullen worden. Wanneer er niets anders meer te bereiken is, zal dit misschien goed zijn, maar voor onze credi-etwaardigheid is het zeker niet be vorderlijk. Wij hebben reeds veel slechte en goede jaren gehad en we hebben het altijd gedragen, maar thans is dat wel iets anders, daar er meer behoefte aan geld is dan vroeger. Daar om is te Koedijk gezegd: wij moeten nicht baarheid aan de toestand geven, opdat wij geholpen worden. De hulp van Rijk en Provincie zal mis schien wel niet zoo vlot gaan. Die hebben eens voorschotten gegeven, terwijl in die kringen tevens al eens gezegd is, dat ze zulks niet meer deden, omdat de tuinbouw daar niet mee geholpen is. Wel kunnen we steun vandaar verwachten in den vorm van een som gelds voor het maken van reclame voor onze producten of het stichten van demon 8tratie-bedrijven. Verder zeide spr. heeft „de West" te Koe dijk om een vergadering gevraagd, maar hun voorstel is wel wat vaag en moeilijk om daarvoor een algemeene vergadering te be leggen. De heer Visser (Koedijk) zeide, dat de le den bij hun een vergadering hadden aange vraagd om den toestand te bespreken en te trachten met elkaar iets te vinden, dat tot verbetering kan leiden. Dit is niet gelukt, ten minste niet zooda nig dat het direct resultaat gaf. Daarom is aan den Bond, aan de L. G. C. gedacht wat heel natuurlijk is, want wat men als enke ling niet kan bereiken, gaat met elkaar soms wel. Daarom heeft Koedijk om een algemee ne vergadering gevraagd, met de hoop dat, als wij allen bij elkaar zijn er iets gevonden werd, dat tot verbetering kan leiden. De heer Muller (Zuid-Scharwoude) zeide, ioat het schrijven van Koedijk bij hun in be stuursvergadering is behandeld en besloten was aan Koedijk te vragen om 'n meer om lijnd voorstel, daar 't moeilijk gaat enkel voor een bespreking een algemeene vergadering te beleggen. Wanneer zulks niet mogelijk was, dan eerst een algemeene bestuursverga dering te beleggen, waar dan de punten voor de algemeene vergadering nader kunnen om schreven worden. De heer Hoogland (Sint Pancras) zeide, dat bij hun hetzelfde besluit is genomen, waarvoor 2 bestuursleden naar Koedijk zijn geweest, voor die zaak te bespreken. Spr. zeide, dat het echter toch ook hun goedkeu ring heeft als de tegenwoordige toestand iens bekend gemaakt wordt, daar zulks in andere takken van bedrijf ook wel worcft ge daan en daardoor zal ons bedrijf niat daos- !ijk geschaad worden. Spr. zou het wel goed vinden dat de leiders van de verschillende politieke partijen eens goed op de hoogte waren van den economi- schen toestand in den tuinbouw, want wij mcenen, dat dit juist niet het geval is. De voorzitter zeide: ik wil er toch den na druk opleggen, dat het zeer gewenscht is, dat ons crediet niet geschokt wordt. Wij hebben altijd een credietwaardig bedrijf gehad, en dat is het nog, en als men behoefte aan geld krijgt, dan moet men dat halen waar het te krijgen is. en daar wordt er allereerst ge vraagd, of de zaak waar het om gaat crediet waardig is. De heer Commandeur (St Pancras, Zuid zeide dat het ook in hun bestuur besproken is, maar zij ook niet weten hoe thans de zaak te helpen, maar, zeide spr., wij weten toch nog niet hoe het eind van net seizoen zal zijn. De voorzitter zeide, dat voor de tariefmuren geen algemeene vergadering noodig is, om dat daar alles wat mogelijk is voor gedaan wordt, evenzoo voor de spoorvrachten, al gaat het niet gemakkelijk toch wordt er steeds op aangedrongen en wordt er volgehouden totdat bereikt is, wat bij mogelijkheid te bereiken is. De andere zaak is het pachtvraagstuk, de pachtwet laat nog steeds op zich wachten en dat is zeer te betreuren, want de landhuren zijn veel te hoog. De hooge huren zijn zeker een groote oor zaak van de verarming van land; en tuin bouw. Wanneer wij op dat gebied iets konden bereiken, dan was er zeker al veel gewonnen. De heer Quant (H.H.waard) zeide, dat de toestand zeker ernstig is, doch dat dit thans het meest veroorzaakt wordt door de ziekte in de gewassen. Veel nut van een algemeene ver gadering werd door hun niet ingezien. De heer Glas (H.H.-waard) zeide, dat ook hun vereeniging geen heil ziet in een alg. ver gadering. Zij meenden echter, dat het we goed zou zijn, als crediet verschaft werd voor net aankoopen van tulpenplantgoed. De afgevaardigde van Hensbroek meende, dat het wel gewenscht is, dat een algemeene vergadering gehouden wordt. Secretaris zeide, dat het wel moeilijk is om thans een oplossing te vinden. Het verstrek ken van renteloos kapitaal, zou wel voor de oogenblikkelijke noodtoestand helpen en daar voor is het thans wel zeer noodig, maar daar zijn wij op den duur niet mee geholpen, het kwaad zit dieper. De ziekte in onze producten is een grooten factor in de toestand van ons bedrijf. Prac- tisch kunnen wij al enkele jaren geen kool meer telen op onze oude akkers. Het is al zoo veel jaren dat hier de draaihartighek heerscht, maar wij gaan maar steeds door met het kweeken van kool. Het volgende jaar staan we weer voor hetzelfde gevaar bloot, zoodat spr. meende dat naar andere cultures gezocht moet worden, producten moeten wij hebben die wij kunnen telen en daarvoor ko men zeker de bloembollen in aanmerking. Velen van onze leden hebben zich al toege legd op het kweeken hiervan en het is tot heden goed loonend, ook zijn er die producten onder glas telen en met succes. Een reden te meer om andere cultuur te beginnen is wel de groote concurrentie, die ons de landbouw aan doet. Dan is het ook niet rooskleurig en prijzen waar wij niet van bestaan kunnen daarvoor kunnen zij nog best kool telen, zoo dat er thans groote massa's in de polders ge teeld worden. Het pachtvraagstuk verdient zeker aller aandacht en kan zeker verbetering in den toe stand brengen. De heer Glas (Br. op L.) zeide, dat hij het met de secretaris eens is, toen wij door de draaihartigheid geen bloemkool meer konden telen, wij met aardappelen zijn begonnen en dat is al de jaren loonend geweest; nu komt zeker de tulpenteelt in aanmerking om verbe tering te brengen in ons bedrijf. Wij hebben gemeend, dat het in het kleine gezocht moet worden om zoodoende tot een stabieler bedrijf te komen. Verder wera ter sprake gebracht het al of niet houden van een algemeene vergadering en werd besloten eerst een algemeene be stuursvergadering te houden en daar te be palen of een algemeene vergadering zal wor den gehouden. De bestuursvergadering zal worden gehouden op Maandag 8 September a.s. in het lokaal van Vijzelaar. Verder was een schrijven ingekomen van de vereeniging Floralia met de uitnoodiging om bij de opening van hare tentoonstelling tegenwoordig te zijn. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren C. Spaans en H Glas. Schrijven ingekomen van den Vierbond, welke in overweging gaf om de punten welke op de laatste vergadering warenaangenomen, waarna een algemeene vergadering belegd zou worden, dit thans met het oog op den toestand uit te stellen tot he komende voor jaar. Het betreft de punten, ten eerste maatrege len te treffen om in de eerste wintermaan den goedte kool aan de veiling te krijgen, en ten tweede controle op den uitvoer naar Amerika. Het bestuur achtte het ook beter om die punten op de voorjaarsvergadering te behan delen. Gevraagd werd, dat als door den koopman de keurmeester gehaald wordt en de partij wordt door hem goedgekeurd, of dan de koopman beboet wordt. Gezegd werd, dat dit wel zeer moeilijk is, want al wordt de partij goedgekeurd, kan er toch wel iets aan mankeeren, dat een reden geweest is om den keurmeester te halen. Het reglement luidt: „als door den kooper de keurmeester ten onrechte gehaald wordt" en dat komt heel zelden voor. Ingekomen een rapport van den accoun tant van het C. B., dat hij op 18 Augustus de rekening van den penningmeester heeft nagezien en alles in orde heeft bevonden. Gevraagd werd bij de rondvraag, als men uien door de machine laai sorteeren, of dan de nep en drielingen er ook door kunnen blij ven. Dit werd bevestigend beantwoord, de ma chine sorteert de uien thans in vier sortee ringen geheel volgens voorschrift van hst U.C.B. Tevens werd medegedeeld, dat de machine deze week weer in werking wordt gesteld, zoodat er weer gebruik van gemaakt kan wor den. Nog werd gevraagd of de bloemkoolvei ling een half uur later gesteld kan worden Dit zal met den handel besproken worden. Hierna staking. OTERLEEK. De jonge dames Tr. B. en Tr. G. kwamen letterlijk van een koude kermis thuis. Voor 't gemak gebruikten zij samen één damestaschje en zoo doende zat er nog al wat van waarde in, onder andere een arm band en twee portemonnaies met inhoud. I ijdens een dans in „Concordia" te Alkmaar begingen ze de onvoorzichtigheid om het taschje op een stoel te la-ten liggen en na de dans was het verdwenen. Naar we vernemen is, van de vermissing geen aangifte gedaan. Tot overmaat van ramp verloor mej. ir. B. ook nog haar gouden horloge zoodat de jongedames terecht van een kofude kermis thuis zijn gekomen. Berichtten we voor eenige weken het eerste geval van mond- en klaawzeer, sinds dien is de ziekte verbazendi toegenomen Naar we vernemen is de 40ste aangifte reeds -geboekt. De ziekte heersCht erg ongelijk, het eene veebeslag is in lichten graad aangetast en het andere in heel erge mate. Van slacht offers hoorden we echter nog niet. BROEK OP LANtJENDIJK. Vanwege de vereeniging „Floralia" hier ter plaatse, werd op Dinsdag 2 en Woensdag 3 September een tentoonstelling gehouden van bloemen en planten in de kolfbaan van den heer S Borst. Ingekomen personen. V. Kraakman, R.K., z.b., Loudelsw\g 20, -van Egmond-Binnen. B. Jagers, N.H winkeljuffrouw, Dorpsstraat 52, van Drie bergen. A. Kleverlaan, R-K., schipper, Molenstraat 4, van Zuid-Scharwoude. M. J. M. Wiegman, R.K., z.b., Meerweg 35, van Roermond. H. C. van Hooff, R.Kdienst bode, Beukenlaan 5, van Amsterdam. E. I. Hölzer, R.K., z.b., Breelaan 49, van Haar lem. A. Haas, E.L., kinderjuffrouw, Kom- laan 24, van 's-Gravenhage. A. E. Roemer, R.K., z.b., Schoolstraat 4, van- Bussum. G. E. C. M. van der Klaauw, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Amsterdam. A. Wj Span jaard, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Wijk aan Zee en Duin. B. Tolsma, N.H dienst bode, Breelaan 12, van Hoorn. E. M. Berdin-g, R.K., dienstbode, Russen weg 9, van Haarlem. C. J. Noort, R.K., z.b., St. Ant. straat 15, van Voorhout. A. G. M. van Melsen, R.K., z.-b., Loudelsweg 20, van Breda. R. Roidl, E.L., dienstbode, Ver- spijekweg 5, van Duitschland. N. Vorst, N.H., z.b., B-ergerweg 43, van Amsterdam. C. K. H. A. Bbhle, (echtgen. J. Leistra), R.K z.b., Dr. van Peltlaan 39, van Ede. C. M. H. Lissone, R.K., z.b., Nieuwe weg 1, van Voorschoten. A. D. Breukerman, N.H., vertegenwoordiger, St. Ant. straat 19, van Alkmaar. B. J. Doornebos, N.H., timmer man, v. Blaaderenw. 4, van Amsterdam. M. J. Baljeu, N.H.., timmerman, Oudburger- weg 10, van Nieuwe Niedorp. M. Wage naar, R.K., onderwijzeres, Loudelsweg 20, v. Oudorp (N.-H.) N. Koemeester, R.K., re li-gieuse, Loudelsweg 20, van Uganda. M. E. K. Savel-berg, R.K., reli-gieus-e, Loudelsweg 20, van Hazerswoude. C. A. J. de Graaft, R.K., onderwijzeres, Loudelsweg 20, van Warmenhuizen. A. Rol, N.H., dienstbode, Duinweg 5, van Oudorp (N.-H.) J. B. L. Simon, R.K., kapelaan, Dorpsstraat 18, van Warmond. J. Ivang-h, N.H., z.b., Nachte- galenlaan 14, van Amsterdam. G. van Reeuwijk, N.H., monteur, Zwarte weg 9, van Leiden. C. J. van der Stap, R.K., reli- gieuse, Loudelsweg 20, van Hoeoekenskerke. J. M. Beentjes, R.K., reli-gieuse, Loudels weg 20, van Hoedekenskerke. G. J. Dil-g, G.K.. walkapitein, Hoflaan 10, van Cu ra ga o. W. van Ós, D.G., leeraar M. Russen- weg 8, van N. O. Indië. C. van Wijn gaarden, N.H., z.b., Berken-laan 14, van Alk maar. J. P. M. van Leeuwen, R.K., z.b Loudelsweg 20, van Alphen aan den Rijn. Vertrokken personen. Jn. Hollenberg, R.K., z.'b., naar Alkmaar. A. A. Waringa, geen, onderwijzeres, naar Sneek. G. Rollema. N.H., winkeljuffrouw, naar Leeuwarden. A. M. Tesselaar. R.K dienstbode, naar St. Maarten. M. Jonk-er, (wed. H. J. Buitenhuis), N.H., z.b,, naar Haarlem. G. C. Béguin, N.H z.b., naar Haarlem. A. van der Stoop, R.K., dienst bode, naar Beemster. E. Schoonhoven, R.K., dienstbode, naar Mook en Middelaar! F. Thaal, E.L., dienstbode, naar Amster dam. E. A. v. Konimgsbruggen, R.K., z.b., naar Den Helder. E. F. A. Pot, R.K-, z.b., naar Den Helder. H. E. M. v. d. Zeyden, R.K., b.b., naar Utrecht. H. C. Koersvelt, R.K., venter, naar Amsterdam. G. Groot, N.H., dienstbode, -naar Abbekerk. P. H. Pieters, R.K., z.b., naar Hoorn. H. Schrama, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. Zoon, R.K., z.b., naar 's-Graveflhage. W. P. Castricum, R.K., z.b., naar 's-Graven hage. A. M. Giebels, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. H. G. Rekvoort, R.K., z.b naar 's-Gravenhage. C. M. van der Arend, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. W. M. Zonneveld-, R.K., z.b., naar Hoogkarspel. G. E. Komen, R.K., z.b., naar Uitgeest. M. Deyte, R.K., z.b., naar Monnikendam. kt u\ Baart' R K'' reli'gieuse. naar Oudorp N.-H.) M. J. Blom, R.K., onderwijzeres, naar Hazerswoude. C. J. M. van Vliet, R-K., reli-gieuse, naar Hoedekenskerke. A.' W. P. v. d. Klu-gt, R.K., z.b., naar Spanbroek. E. L. A. v. d. Zant, R.K., z.b., naar War menhuizen. A. M. van 't Padje, R.K z b naar Druten. - E. Voss, G.K., zb., naar Ronsdorf (Duitschland). W. M. M. Slijker- man, R.K., z.b,, naar Spanbroek. J E H. M. Beekman, R.K., z.b., naar 's-Graven- Zvagf- ~,9r B"y™, R.K., reli-gieuse, naar Oudorp (N.-H.) HARENKARSPEL (Augustus). Geboren: Catharina Cornelia, d. van -ourentius Stoop en Trijntje van Duin. Vilhelmu-s, z. van Johan-nes Meester en Di-na \_aven. Simon Hendrikus, z. van Sijmon nendrikus Kramer en Maria Anthonia Zijp. Jacob-us, z. van Jacob Du-ineveld en Geer- huida Spaansen. Maria Elisabeth, d. van Dirk Bruin en Elisabeth Hendrika Verholt. Anna Theresia, d. van Johannes Albertus van der Fluit en Teetje Pater. Wilhelmus Simon, z. van Johannes Wilhelmus Maria S troop er en Agath-a Burger. Anna Catha rina, d. van Jacob Spaans en Catharina Zoon. Johannes Petrus, z- van Arie Pancras en Veelt je de Groot. Ma-gontha Martha, d. van Petrus Hoogeboom en Jansje Hoek. Maria Eliza-beth, d. van Roelof Jan Li-nstra en Maria Elizabéth de Leeuw. Lou-rentius, z. van Pieter Stoop en Elisabeth Molenaar. Ondertrouwd-: Arie Pankras en Kaatje Noordstrand. Johannes Scheerman en Tekele Johanna Schipper. Theodorus Jacobus van den Berg en Catharina Spaans. Getrouwd: Arie Pankras en Kaatje Noordstrand. Overleden: Trijntje Schoorl, 15 jaar. Simon Johannes, z. van Wilhelmus Adri- anus Ligthart en Catharina Boekei. EGMOND-BINNEN (Augustus). Geboren: Johanna Maria, d. van Cor- nelis Nijman en Johanna M. Spaans. Maria Geertruida, d- van Johannes Zentveld en Anna Liefting. Gerardus Maria, z. van Anthonius F. Alleman en Geertruida Admi raal. Johannes Antonius Maria, z. van Johannes E. Imming en Maria Stam. Jo hannes Maria, z. van Martinus W. Oorthuis en Jacoba Bak-kum. Dirkje, d. van Aart van Spijkeren en Neeltje Grootkarzijn. Gerardus Andreas, z. van Gerrit Belleman en Theodora Metselaar. Geboren te Alkmaar: Maria Martha en Anna Catharina, dochters van Fredrik Valkering en Aafje Dekker. Ondertrouwd Petrus van den Berg en Agatha Cornelia Gaarthuis. Johannes Adrianus Snaas te Schagen en Clasina Jo hanna Bras. Cornelis Bierman te Alkmaar en Maria Bras. -Te Assendelft: Willem Admiraal alhier en Petronella Maria Zuider vaart te Assendelft. Te Bergen: Hendrik Hopman alhier en Antje Zwakman te Bergen. Getrouwd: Antoon Admiraal en Catharina Agatha Levering. Petrus van den Berg en Agatha Cornelia Gaarthuis. Overleden: Anna Ory, 62 jaar. Antje Thomas, geh. met J. Tromp, 58 jaar. Korfbal. Zondag a.s. zal het gedeelte van de K. V. K. V. Serie-wedstrijden plaats vinden. 24 Aug. werd het le gedeelte gehouden, en wel door 14 twaalftallen, allen uit de erkende bonden. De uitslag van dien dag was le pr zilveren K. V. K. V.-wisselkorf volharding 2 te Amsterdam; 2e pr. zilveren medaille van B. en W. K. V. I<. V. 2 te Alkmaar: 3e pr. D E. D. 2 te Amsterdam en 4e pr. S. V. K. 1 te Amsterdam. In de finale speelden Volharding 2 en K. V. K. V. 2 gelijk (1—1). Door het nemen van strafworpen kwam Volharding 2 voor een jaar in het bezit van den zilveren K. V. K. V.- korf. Aan het tweede gedeelte zal worden deel genomen door D. V. D. I en K. V. D. I uit Amsterdam en K. V. K. V. I, Alkmaar, allen spelende in de 2e klasse van den Ned. Korf- balbond. Deze 3 twaalftallen zullen een halve competitie spelen. Bovendien zal er een Eere wedstrijd worden gespeeld tussc'hen D. T. V. 1 en Swift I beide sterke Amst. 1ste klassers. Deze eere-wedstrijd is geheel gratis aangebo den door de Korfbalpropaganda-vereeniging „de Meeuwen". Het programma ziet er voor Zondag als volgt uit: 11.30-12.30 K.V.K.V. I-K.V.D. 1 1.__2— K.V.D. D.V.D. I 2.4.— Eere-wedstrijd D. T. V. 1—Swift I 4.-5.- K.V.K.V. ID.V.D. I Voor hen die van mooi korfbalspel willen genieten of met het spel willen kennis maken is een bezoek aan het K. V. K. V. terrein aan de Wilhelminalaau ten zeerste aan te bevelen. Ook ditmaal zullen de leerlingen van de hoogste klassen der Lagere scholen wederom een gratis toegangsbiljet ontvangen. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Poelau Laut (thuisr.) 2 Sent. te Singapore. Radja- 3 Sent. v. Hamburg te Antw. Achilles 3 Sept. van Bari te Calamata. Calypso 3 Sept. v. Trinidad te Middelburg. Deucalion 4 Sept. v. Malta te Ar.tw. Fauna 3 Sept. te van Triest n. Fiume. Orestes 3 Sept. v. Constanza te Constanti- nopel. Pollux 3 Sept. v. Tmyrna n. Constantinopel. Trajanus 3 Sept. v. Piraeus n. Algiers. Ariadne 3 Sept. v. Palermo n. Tarragona. Ajax 3 Sept. v. Carthagena n. Alicante. Boskoop (uitr.) 2 Sept. te Colon. Brion 4 Sept. v. Aalborg te Kopenhagen Fauna 4 Sept. v. Triest te Fiume. Haarlem (uitr.) 2 Sept. v. Ouayaquil. Ilos 4 Sept. v. A nst. n. Rotterdam. Irene 4 Sept. v. Rott. n. Ceuta. Kon Holl. Lloyrï. Zaanland (thuisr.) 4 Sept. te iMontivideo. Rolte/damsche Ltoyd. Insulinde (thuisr.) 4 Sept. v. Colombo. Indrapoera (thuisr.) 5 Sept. te Marseille. Ko-ta Inten (uitr.) 4 Sept. te Belawan. Madioen 3 Sept. v. Hamb. n. Bremen. Pa-tria (uitr.) 4 Sept. te Southampton. Tjerimai (uitr.) 4 Sept. te Belawan. Holland—Amerika-LIjn. Delftdijk, Pacifickust n. Rott., 3 Sept. v. Li- verpool. Kinderdijk, Rott.—Pac., 30 Sept. v. S. Fran- cisco. HollandAfrika-Lijn. Meliskerk (thuisr.) 2 Sept. v. Beira. Rijperkerk (thuisr.) 3 Sept. te Suez. Breda 3 Sept. v. Hamb. te Antw. Nias 4 Sept. v. Amst. n. Port Natal. Holland—Anstralië-Lijn. Aagtekerk (uitr.) 3 Sept. te Brisbane. Arendskerk (thuisr.) 4 Sept. te Suez. Holland—Britsch-Indlë-Lljn. Meerkerk 4 Sept. v. Rott. n. Hamburg. Sta-dsdijk (uitr.) 3 Sept. te Rangoon. Holland—Oost-Azië-Lijn. Ouderkerk 4 Sept. v. Amst. n. Hamburg. Holland—West Afrika-Lijn. Reggetsroom (uiti.) 3 Sept. v. Las Palmas. Drechtstroom (thuisr.) 3 Sept. v. Havre n. Rotterdam. Maaskerk (thuisr.) 3 Sept. v. Tacoradi. Batoe, Pacifisk.—Java, 2 Sept. te Penang. Java—Bengalen-Lijn. Jacatra, 3 Sept. v. Calcutta n. Java. Java—New-York-Lijn. Blitar, 3 Sept. v. New York n. Java. Euryades 2 Sept. *e Boston. Singkep, Java—New York, 3 Sept. v. Sabang. Tosari 4 Sept. v. Hew York te ooerabaja'. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alwaki 3 Sept. v. Rott. te Hamburg. Stoomvaart Mij. Oceaan. Agamemnon 4 Sept. v. Amst. n. Swansea. Clytoneus, BataviaAmsterdam, 1 Sept. van Colombo. Eurybates, BataviaAmst., via Londen, 2 Sept. te Barcelona. Laomedon, Japan—Rott., 1 Sept v. Colombo. J^pan-rRoitt., 3 Sept. te Tieptsj». alles j:.. Icluar. Vandaag open lot 7 uur. Morgen 9 6 uur. Aanbevelend, VËBITAS en andere merken Gemakk. betalingsconditiën ZATERDAGS en ZONDAGS en LANGËSTRAAT 39, TELËF. 169. In den regel zijn de brillen en pinces-nea welke het beste pas sen ook de meest duurzame en de meest duurzame bril is onge twijfeld het goedkoop- st 6. doet alles wat vakkennis, toewij ding en groote sorteering vermo gen om U den best passenden bril le leveren en levert U daarom zeker den goedkoopsten en den duurzaamsten bril. KOORSTRAAT 27. TEL. 284 ALKMAAR. Babyweerjschalex: te huur.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10