Spaarboekjes Vaderlandse^ Bank Fa. De Lange 4 De Moraaz, Rafcafisch Weerbericht. AGENDA Binnenland RENTE 3'L Rechtszaken Zeetijdingen vo Stadstrceeuws» ALKMAAR. P 0/ tegen beurskoers Zaterdag 6 September. 7 30 uur, Cinema Américain, Onder Moe- cer's dwang (met complete modeshow). Voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T., Het Laatste nieuws (sport, spanning en sensatie). Boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, Mevr. Chey- ney's verdwijning (spannend, romantisch) Boven 18 jaar. 8 uur, lokaal Kamsteeg te Stompetoren. feestavond huisvlijt- en Floralia-tentoonstel- ling. Zondag 7 September. 12.30 uur, K. V. K. V. terrein a. d. Wil- helminalaan Korfbalpropag^ndawedstrij den. 2 uur, K. V. K. V.-terrein, Eere-wedstrijd D. T. V. I-Swift I. 2 uur, Sportpark, Alcmaria Victrix I Bloemendaal I. Cinema Américain, van 2 uur af: Onder Moeder's dwang (met complete modeshow). Voor eiken leeftijd. A. B. T., van 2 uur af: Het Laatste nieuws, (sport, spanning en sensatie). Boven 14 j Victoria Theater, van 2 uur af: Mevr. Chey- ney's verdwijning (spannend, romantisch). Boven 18 jaar. 3—5 uur, Muziektuin, matirtée Sted. Mu ziekkorps. Maandag 8 September. 7.30 uur, Cinema Américain, Onder Moe der's dwang (met complete modeshow.) Voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T., Het Laatste nieuws (sport, spanning en sensatie). Boven 14 j. 7.30 uur, Victoria Theater, Mevr. Chey- ney's verdwijning (spannend, romantisch). Boven 18 jaar. 8 uur, Heiloo, Lokaal Helder, Ledenverg. afd. Heiloo van het Witte Kruis. Bommen ontdekt in een hals te Lahore. De politie heeft in eert huis te Lahore 14 bommen ontdekt, daarbij zou zij een geheime organisatie op het spoor zijn gekomen, die leer wijd vertakt moet zijn. GOUD OP DEN BODEM DER ZEE. Een gedeelte reeds opgehaald. /Duikers van het Italiaansche stoomschip A'rtiglio is het. gelukt van het Engelsche s.s. Egypt, dat met tweehonderd millioen goudfranken aan boord aan de kust van Brest is gezonken, een stalen geldkist aan de oppervlakte te brengen. Het werk der duikers was buitengewoon moeilijk en gevaarlijk. Men berekent dat het nog minstens tot 1931 zal duren voor men de geheele goudschat die in 100 kisten in 't ruim staat opgeslagen, aan de oppervlakte zal hebben gebracht. ENGELSCH STOOMSCHIP AAN DEN GROND. Het Engelsche stoomschip „Horsley" ko mende van Engeland bestemd voor Gent is hedennacht op de bank de Banjaard aan den grond gevaren. Het stoomschip is door de Duitsche sleep boot „Wotan" weer vlot gesleept. VERHOOGING VAN DEN MELKPRIJS IN DE HOOFDSTAD. De Amsterdasmche melkhandel heeft in overleg met de melkveehoudersbonden beslo ten den inkoopsprijs met ingang van 8 Sep tember a.s. met 1 cent te verhoogen. In verband hiermede wordt ook de ver koopsprijs op dien datum met een cent per liter verhoogd. IS HIJ IJET WEL GEWEEST? In verband met een persbericht volgens hetwelk de politie te Tubbergen tegen het kamerlid den heer Floris Vos proces-verbaal heeft opgemaakt wegens het rijden boven de maximum snelheid heeft deze aan den bur gemeester van Tubbergen medegedeeld, dat hij in geen elf jaar te Tubbergen is geweest. Hij verzoekt een nader onderzoek. INBREKERS AAN HET WERK. Hedennacht hebb ente Ouderkerk aan den IJsel twee inbraken plaats gevonden. Bij den landbouwer G. Korrel hebben de inbrekers een aantal diamanten en gouden voorwerpen ter waarde van 2100 gestolen, terwijl bij den winkelier L. Uitdenboogaard een bedrag van 30 meegenomen werd. De politie heeft hedenmorgen huiszoeking gedaan in twee woonwagens doch niets ge vonden. KORTE BERICHTEN. Bij vonnis van het kantongerecht te Haarlem is aan J. de Vries, te Wijk aan Zee, de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen ontzegd voor een termiju van zes maanden, ingegaan op 28 Aug. De 63-jarige De W. te Rijswijk is bij het schoonmaken van de dakgoot van een perceel in de buurtschap 't Haantje naar beneden gestort. Hij kreeg een ernstige hersenschudding; per ziekenouto werd hij naar het zieken huis te Delft vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. «EMEGITEKAUIJW. WARMENHUIZEN. Vergadering van Vrijdagmiddag. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmiddag ten 4 ure onder voorzit terschap van burgemeester H. Noles. Ingekomen stukken: Een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat zij bij hun inge nomen standpunt blijven om den ter mijn van aflossing der geldleening voor den aan- en verbouw van bijzondere scholen te bepalen op 25 jaren. Voorge steld wordt aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. De heer Slot kon zich met het voorstel van B. en W. vereenigen. In de laatst gehouden vergadering van den Raad was men eenparig van meening, dat een leening moest aangegaan worden voor 40 jaar en niet voor 25 jaar. Zonder eenig motief werd het besluit van den TUn>d nm ee« ïpenina: aan te «aan voor 40 jaar, door Ged. Staten afgekeurd. Spreker was van meening, dat wan neer wij nu in dit geval ook de mindere zijn, ons direct niet bij dit be sluit hebben neer te leggen. Het leek spreker het beste op -ons vorig stand punt te blijven staan, en dit tot het uiterste toe vol te houden. In den raad was hieromtrent geen verdeeldheid. De Voorzitter deelde mede, dat in 't al gemeen de kroon de besluiten van Ged. Staten goedkeurt, en soms in een zeer ei-nstig geval het betreffende besluit zal vernietigen. Daar volgens spreker in dit geval de Kroon zeer waarschijnlijk het besluit van Ged. Staten zal goed keuren, lijkt het dus niet wenschelijk bij de Kroon in beroep te gaan. Klemmende argumenten om de leening voor 40 jaar aan te gaan zijn niet aanwezig. De heer Slot was van meening, dat in verband met de hooge belasting wel re den is om de leening voor 40 jaar aan te gaan. De voorzitter zeide dat bij eene leening op korter termijn de rentelast spoedig zal verminderen. De heer Slot zeide. dat nu onze ge meente toch al slecht bedeeld wordt, in verband met de verhouding tusschen Rijk en gemeentee, was spreker er tegen een leening aan te gaan voor 25 jaren. Volgens spreker is een leening verdeeld over 40 jaar lichter als een leening ver deeld over 25 jaar. De raad was ook van meening dat het ebouw wel 40 jafen zal staan. Het advies van Ged. St. was ongemotiveerd. De voorzitter voelde ook meer voor een leening over 40 jaar dan een over 25 jaar. De raad kon ook voor een gedeelte van de leening in beroep gaan bij de kroon. Een gedeelte van de leening wordt gebruikt voor nieuwbouw en een gedeelte voor verbouwing. De heer Swan deelde de meening van den voorzitter. De heer Groot vroeg of er nog kans bestond, dat het besluit van den raad werd goedgekeurd. Als er weinig kans is vindt spreker het beter om maar niet in beroep te gaan. Het eenmaal gespro ken woord wordt door hen niet spoedig terug genomen. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte verworpen en bij meerderheid van stemmen besloten na splitsing van de leening in beroep te gaan bij de kroon. Naar aanleiding van het in handen van B. en W. gesteld adres van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren in zake het vraagstuk brand in stallen, werd voorgesteld, het schrijven voor kennis geving aan te nemen. De vooj-zitter deelde mede, dat volgens B. en W. het niet op den weg ligt van de gemeente hieromtrent ingrijpende maat regelen te nemen. De heer Slot was een andere meening toeedaan. Na inzage van het adres van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren was spreker tot de conclusie gekomen dat de voorstellen zeer juist waren, Spreker was echter er van overtuigd dat ingrijpende maatregelen betreffende be staande inrichtingen niet zal meevallen. Voor de nieuwe stallen is dit echter an ders. Hiermede was het wel door te voeren. Ten slotte is het voorstel van B. en W. aangenomen. Mededeelingan. Tot schoolschoonmaakster aan de o. 1. school te Schoorldam werd benoemd mej. C. de Groot. Naar aanleiding van de adressen van de Ned. Bond van Overheidspersoneel en den R. K. Ned. Bond van personeel in overheidsdienst om herziening van de loonen der werklieden aan het gas bedrijf, werd overeenkomstig het voor stel van de gascommissie voorgesteld daarop afwijzend te beschikken. De heer Swan deelde mede dat hij zich volkomen met het advies van de gas commissie kan vereenigen. De heer van Rijn was echter van mee ning dat de loonen van de stokers aan onze gasfabriek lager zijn dan die van de stokers aan andere gasfabrieken. De loonen van de stokers zijn niet verhoogd. Wel was er een kindertoeslag bijge komen. De heer Slot kon zich ook met het voorstel van B. en W. vereenigen en vond het ook niet gewenscht tusschen- tijds de loonen te verhoogen. Mocht het b'.ijken dat een verhooging wel ge wenscht is, dan kan dat bij de begroo ting gebeuren. Dan kan er altijd nog over gespioken worden. Het voorstel van B. en W. werd daar na aangenomen. Voorgesteld erd voor het jaar 1930 en volgende de post jaarwedde admi nistrateur en armvoogden", nader te be palen op 400, t.w. voorzitter 75, ad ministrateur 250, 3 armvoogden ieder 25. De voorzitter deelde mede, dat boven genoemd voorstel gedaan was naar aan leiding van een verzoek van het Arm bestuur. De thans bestaande vergoedin gen zijn niet in overeenstemming met den tegenwoordigen tijd. De voorgestel de vergoedingen zijn niet te hoog en niet te laag. De heer Swan zeide dat hij een ver goeding van 250 voor den administra teur billijk vond. Persoonlijk had spre ker de ervaring opgedaan, dat de werk zaamheden steeds toenemen en ook die van den voorzitter. Redenen waarom spreker de belooning gewenscht achtte. De heer Slot deelde mede dat het voor stel hem niet sympathiek was. In ver band met de werkzaamheden van den administrateur kan hij zich wel ver eenigen met een vergoeding van 250. Spreker vond de bezoldiging van de andere bestuursleden geen noodzake lijkheid. Waarom moeten dergelijke baantjes van liefdadigheid bezoldigd worden? De heer Molenaar deelde ook de meening van den heer Slot, en ging na op welke ma nier het Armbestuur aan de noodige gelden komt. Spreker meende, dat toch wel iets ge daan kan worden uit naastenliefde. De te korten moeten door de gemeente aangezui verd worden. Daarom achtte spreker het be ter geen verhoogingen te verstrekken. De heer Swan zeide, dat thans meer ver gaderd werd dan vroeger. Het grooter aan tal bestuursleden is hiervan de oorzaak. De voorzitter zeide, dat de vergadering jarenlang uitbetaald was Men besloot in principe om het toe te kennen. Volgens spreker was er geen bezwaar om de vergoeding toe te kennen in overeenstet'i ming niet den tegenwoordigen tijd. De heer De Groot memoreerde, dat nu het verzoek van hen zelf uitgegaan was, men mag aannemen, dat het niet buitensporig is. Daarom \yas spreker er voor het aan te ne men. De heer Swan was van meening, dat deze instelling van liefdadigheid heel iets anders is dan een kerkelijke instelling. Daarom is spreker er ook voor om eene vergoeding te verleenen. De heer Slot was gehoord de diverse besprekingen toch niet van meening ver anderd. Er werd heel zelden vergaderd. Spr. vroeg zich af of voor die enkele vergadering nog vergoeding betaal4 moet worden De heer Slot stelde voor de vergoeding van den admi nistrateur te verhoogen en de rest zoo te la ten. De heer Molenaar zou gaarne zien, dat in totaal 300 beschikbaar gesteld zou worden en aan het armbestuur de verdeeling van laatstgenoemd bedrag over te laten. De heer De Groot was van meening, dat de vergoeding van den voorzitter en admini strateur wel noodig is, omdat die personen het meeste werk verrichten. De voorzitter zeide, dat men de vergade ringen niet als maatstaf kan gebruiken. Be halve de vergaderingen is er soms nog veel werk. De heer De Groot zeide, dat aan de hand van de rekeningen verschillende malen in de laatste winters vergaderd is. De heer Slot zeide, dat men zoo'n exceptio neel geval niet als maatstaf moet nemen. Het voorstel van B. en W. werd hierna in stemming gebracht en met 5 tegen 2 stem men verworpen. Vervolgens kwam in stemming het voor stel van Molenaar en Slot om de totale ver goeding te bepalen op 300 en de verdeeling aan het armbestuur over te laten. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Voorgesteld werd de diverse gemeentereke ningen over 1929 vast te stellen. De heer Slot deelde namens de commissie tot nazien der rekening mede, dat de reke ning is nagezien en accoord is bevonden. De heer Van Rijn zeide, dat de commissie twee rekeningen, n.1. 1 betreffende het schil deren van het gemeentehuis en 2. betreffende het pleintje van Slikker, tamelijk hoog von den. De voorzitter deelde hierop mede, dat het gewoonte is, dat door de verschillende am bachtslieden eens prijsopgaaf wordt gege ven. Is die prijsopgaaf ongeveer in overeen stemming met die van dengenen die aan de beurt is, dan wordt, na overleg met den gemeente-opzichter, het werk gegund. De heer Molenaar zeide, dat de geheele commissie zich niet zoo heeft uitgedrukt als de heer Van Rijn heeft gezegd. De commissie maakte wel' aanmerking op de betreffende re- kèningen, doch daarmede is niet gezegd, dat de commissie vermoedde dat er te veel bere kend was. Wij als leeken kunnen dat slecht bepalen. Hierna werd met algemeene stemmen de rekening vastgesteld. Betreffende de gewone dienst is ontvan gen 113.703.94, uitgegeven 112.182.93X, saldo 1521.00)4. Betreffende den kapitaal- dienst ontvangen 6199.6914, uitgaven 30265.56, nadeelig saldo 2465.86%. Rondvraag. De heer Slot informeerde of het al bekend is hoeveel de vergoedingen zullen bedragen betreffende de electrificatie in de gemeente- woningen. De voorzitter antwoordde, dat dit nog niet bekend is, doch zal op spoed aandringen. De heer Slot informeerde vervolgens hoe het staat met de gemeentewerklieden. Vol gens spreker is de toestand bij de openbare school alhier treurig. Haag en tuin zijn ver waarloosd. Alles is vervuild. Het lijkt mij toe, zeide spreker, dat geen werk opgedragen wordt. Volgens spreker is het werk der gemeente werklieden gemakkelijk te overzien. De heer Slot vroeg vervolgens, wie het werk regelt. De voorziter zeide, dat de ziekte van den gemeentewerkman nooit een stroo geveegd, zijn. In overleg met den gemeente-opzichter is een rooster van werkzaamheden opge maakt. De heer Molenaar zeide, dat enkele werk zaamheden wel kunnen wachten, en dat het noodigste eerst wordt gedaan. De heer Swan: Vroeger werd door den gemeentewerkman nooit een strooi geveegd. Toen deed ieder het voor zijn eigen erf. De heer Slot is nog niet bevredigd aan gaande de sluiting van de afgeloopen kermis. Niettegenstaande de besprekingen in de laatst gehouden vergadering is het sluitings uur toch zoo gebleven. In de raadsvergade- ing was men algemeen van meening, dat het 's Maandags om één uur oude tijd sluiten was. Dit was edhter een uur nieuwe tijd dus 12 uur oude tijd. Volgens den voorzitter zaten er gewoonlijk 's Maandags laat alleen nog maar een aantal dronken jongenlui. Spreker heeft dit jaar eens een onderzoek ingesteld en komt tot de conclusie, dat niet alleen jongen lui maar ook ouderen genoegelijk aan het feestvieren waren. De heer Molenaar: Is U in alle herbergen geweest? De heer Slot memoreerde vervolgens, dat het anders gegaan is als de voorzitter ver wacht had. Aan het tactisch optreden van de politie is het te danken, dat het publiek niet opstandig werd. De heer Slot gaf den voorzitter is over weging bij een volgende gelegenheid zoo als dit indertijd ook is toegezegd overleg te plegen, met hen die beter met de plaatse lijke toestanden op de hoogte zijn. Gaarne zag spreker toezegging voortaan met de men taliteit van de bevolking rekening te houden. De heer Swan deelde de meening van den heer Slot en vond ook, dat 12 uur sluiten te vroeg is. De voorzitter zeide, dat er nog een jaar de tijd is om er over te denken. De heer Swan vroeg naar aanleiding van de leening voor den nieuwbouw der R.K. Meisjesschool of het niet mogelijk is, dat de Vereeniging van Gemeenten de Ged. Staten er op wijzen, dat een leening voor 40 jaren vopr een dergelijken nieuwbouw niets bijzon ders is. De voorzitter antwoordde, 4^t dit wel mo gelijk is. Het is natuurlijk noodzakelijk, dat de Vereeniging van Gemeenten ook onze meening deelt' De heer Molenaar informeerde,, waarom van het proces-verbaal betreffende de zet- koolovertreding niets is gekomen. BROEK OP LANGENDIJK (Augustus). Geboren: Pieter, z. v. IJ. Postma en C. van der Pol. Jacob, z. v. J.. Kostelijk en T. Breeuwsma. Jacob, z. v. J. Kroon en S. Kloosterboer. Anna, d. v. A. Glas en I. Balder. G e t r o u w d: J. de Nijs, wonende te Zuidscharwoude en T. C. Huitema. Overleden: Jan Dirkmaat, oud 68 jaar, echtgenoot v. T. Boon. UITGEEST. Geboren Marie, dochter van Wil lem Rol en Wiepkje Schotanus. Ondertrouwd: Cornelis Berkhout en Maria Kooij Gehuwd: Gerrit Vlottes en Grietje van den Kommer. Overleden Samuel du Mosch, ge huwd met Aagje Bot, oud 62 jaar. Hendrik Veldt, oud 1 maand, zoon van Nicolaas Jacobus Veldt en Neeltje Berg huis. ESCAPADES VAN EEN VLUCH TELING UITEEN RIJKS OPVOEDINGSGESTICHT. Een 18-jarig jongmensch maakte zich aan poging tot inbraak schuldig en werd daar voor ter beschikking van de regeering gesteld. Na zeven maanden in het Rijksopvoedingsge sticht te Avereest te hebben doorgebracht, werd hij voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Hij ging naar Maarssen, waar hij een paar maanden bij een baas werkzaam was. Daarna werd hij ziek en in een kliniek te Utrecht verpleegd. Vervolgens begaf hij zich naar Hilversum, waar hij woonde. Daar kwam hij bij een autohandelaar in betrekking. Hij verduisterde in die dienstbe trekking een auto-velg en maakte die voor 3 te gelde. Teen de patroon de oneerlijkheid bemerkte, stelde hij er de politie mee in ken nis. Het jongemensch ging er toen vandoor, daar hij begreep, dat hij weer naar het ge sticht zou moeten terugkeeren. In die periode maakte hij zich aan tal van vermogensmisdrijven schuldig. Op 15 Juli begaf hij zich te Hilversum naai een garage om de auto af te halen, die hij ge huurd had. Toen de bediende zich een oogen- blik verwijderde om benzine te halen, maakte hij van de gelegenheid gebruik om met een schroevendraaier een geldkistje open te breken en daaruit 95 weg te nemen. Vervolgens reed hij met den auto weg. Hij bracht hem niet terug! Een dag of wa: later was hij weer in Hil versum en hij klom toen 's nachts door een raampje een banketbakkerswinkel binnen. Uit het kasregister nam hij ook een bedrag van 95 weg. Verder ging hij in den nacht van 27 op 28 Juli naar Bussum, waar hij, na over een muur te zijn geklommen, de achterdeur eener gara ge binnenging. Hij brak vervolgens met een schroevendraaier eerst een bureau en daarna een in dat bureau staand geldkistje open. De buit was ook ditmaal 95! Na deze inbra en reisde de jongeman het land af en huurde dan hier, dan daar, telkens auto's, die hij niet aan üe eigenaars terug bracht! Eindelijk liep hij tegen de lamp en voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank stond het thans 19-jarige jongmensch terecht ter zake van de drie vermelde inbraken. Hij bekende. Toen hij na de verduistering van de auto-velg begreep, dat hij naar het ge sticht zou moeten terugkeeren, is hij van het eene feit tot het andere vervallen. Het kon hem niet meer schelen Het O. M., mr. Van Dulleman, deelde in zijn requisitoir m<de, dat verdachte, die voor waardelijk uit net Rijksopvoedingsgesticht werd ontslagen, tot zijn 21ste jaar naar het gesticht zal moeten terugkeeren. Eerst daarna zal hij de gevangenisstraf kunnen ondergaan, waartoe de rechtbank hem zal veroordeelen. Met het oog hierop zal de straf, die spreker zal eischen, niet al te hoog zijn. Eisch: één jaar gevangenisstraf. Mr. Hiegentlic.i, de verdediger, drong aan op een veel lagere straf en meende, dat vol staan zou kunnen worden met een straf, ge lijkstaande met de reeds ondergane preven tieve hechtenis. Dan zal hij na zijn verpleging van regeeringswege op vrije voeten gesteld kunnen worden. Uitspraak 19 Sejitember a.s. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Johan v. Oldenbornevelt (uitr.) 5 Sent. v. Colombo. Koningin der Nederlanden (thuisr.) 7 Sept. te Amsterdam verwacht. Johan de Wilt (uitr.) 4 Sept. te Genua. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Boskoop (uitr.) 3 Sept. v. Cristobal n. Bue- navenhira. Nereus 3 Sept. v. Musel n. Oporto. Oberon 4 Sept. v. Piraeus n. Salonica. naar waarnemingen, verricht in den morgei van 6 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.2 te Jan Mayen. Laagste barometerstand 752.8 te Vest- manör. Verwachting, geldig tot den avond van 7 September Meest zwakke Zuidwestelijke tot Zuid- oostelijken wind; half tot zwaar bewolkt; wei nig of geen regen; weinig verandering jn iemperatuur. Oranje Nassau 7 Sept. v. Port au Prince n. Cura?ao. Orestes 4 Sept. v. Konstantinopel n. Smyrna. Stella 4 Sept. v. Hamb n. Amsterdam. Telemon' 4 Sept. v. Rotterdam te Cadix. Tiberius 4 Sept. te Aquin. Titus 4 Sept. 'Port au Prince n. Caj^ Haïtiën. Ajax 4 Sept. v. Alicanta n. Barcelona. Erato 5 Sept. v. Amsterdam n. Bordeaux. Barneveld (uitr.) 3 Sept. te Corral. Iris 5 Sept. v. Amst. n. Odense. Merope 5 Sept. v. Amst. te Hamb. Nero 4 Sept. v. Danzig n. Amst. Orpheus 5 Sept. v. Amsterdam n, Ko hagen. Pluto 5 Sept. v. Amst. n. Danzig. Pollux 5 Sept. v. Smyrna te Stamboel. Rhea 5 Sept. v. Amst. n. Guatamala. Stuyvesant 5 Sept. v. Amst. n. W.-indië. Ulysses 5 Sept. v. Amst. n. Cuiagao. Kon Holl. Llovd. Flandria (thuisr.) 5 Sept. v. Bahia. Salland 5 Sept. v. Amst. n Z.-Amerika. Zaanland (thuisr.) 4 Sept. v. Montevidec Gelria (uitr.) 4 Sept v Bahia. Rotte.damsche Llovd. Indrapoera (thuisr.) 5 Sept. te Marseille. Madioen 4 Sept. v. Hamb. te Bremen. HollandAmerika-Lijn. Dinteidijk, Rott./Pac.3 Sept. te Kingston. Edam, Rott /N. Orleans 5 Sept. v. Vigo. Spaarndam, N. Orleans/Rott. 4 Sept. t Havana. Veendain 3 Sept. v N.-York n. Bermuda. Volendam, N.-York/Rott., 7 Sept. te Plymoutl verwacht. Edam, Rott./N. Orleans, 4 Sept. v. Corunna Kinderdijk 3 Sept. v. Rott. te Vanc. Narenta, Antw./Vanccuver 4 Sept. v. Londen Holland—Afrika-Lijn. Randfontein (uitr.) 3 Sept. v. Mozambique n. Beira. Rijperkerk (thuisr.) 4 Sept. v. P. Said naa*" Genua. Rietfontein 3 Sept. v. Rott. te Hamburg. HollandBritsch-Indië-Lijn, Koudekerk 4 Sept. v. Hamb. n Rott HollandAustralië-Lijn. Arendkerk (thuisr.) 5 Sept y. Pt. Said Java—China—Japan-Lijn. Tjisalak 3 Sept. v. Shanghai te Batavia Tjibesar 2 Sept. te Hong-kong.. Tjisondari 2 Sept. v. Hong-kong. Java—New-Yorh-Liin. Euryades 3 Sept. v. Boston. Jason, Java/N. York; 1 Sept. v. Cochin. Tydeus, N. York/Java; 4 Sept v. Padang. Beemsterdijk Java/N- York, 4 Sept v. P Said. Blommersdijk 6. York'Java, 4 Sept. v. Sue- Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alpherat 4 Sept. v. B'Aires n. Rot Algorab 4 Sept. v. B. Aires n Rot. Stoomvaart Mij. Oceaan. Atreus 1 Sept. v. Liverpool te Batavia Eurypylus, Rott./Japan; 3 Sept. v. Shanghai Menelans 4 Sept. v. Tientsin n- Rotterdam. Medon, Liverp./Java; 3 Sept. v. P. Sweten- ham. Glaucus, Japan/Rott., 4 Sept. te Penang. Helenus 3 Sept. v. Kobe n. Rotterdam. Java—Bengalen Lijn. Jacatra 3 Sept. v. Calcutta n. Soerabaja. Java Paciflc-Liji. Batoe„ Pacifik/Java; 3 Sept.v. Penang. Kon. Paketv. Maatschappij. N. Zealand4 Sept. v. Singapore te Sydney Sigli 4 Sept. v. Rangoon n. Sumatra. Halcycn Lijn. Stad Arnhem 4 Sept. v. B Aires te San Nicclas. vooi Belaste "Vaarden, 's GravenharjOf n OBLIGATIËN Q Uil U met jaarliiksche uitloting KUNSTFIETSRIJDERS OP DE PAARDENMARKT. Het was gistermiddag tegen een uur ot vier op de Paardenmarkt wel te bemerken, dat er iets bijzonders op komst was. Rondom een keurige vierkante ruimte was een min stens vijf rijen dik opgestelde menigte verza meld. Voor de ramen van de omliggende ge bouwen en huizen stonden vele nieuwsgieri gen, terwijl vele jongens zich een niet zeer comfortabel, maar toch wel cverzichtelijx zitje op den muur van de puddingfabriex hadden veroverd. Ook de auto's van de beurt vrachtrijders bewezen goede diensten. Om vier uur zou de reclamevoorstelling van het circus kapitein Schneider een aan vang nemen. Tien minuten later was no, niets te zien. Agenten zorgden vol ijver voo een kaarsrechte rooilijn en het publiek sto in hoopvolle afwachting. Een paar minuten later klonk het gezo van een vliegtuigmotor. Het was het Scnn der-vliegtuig, dat even daarna weer terg keerde, een duik maakte en toen voor g uit het gezicht verdween. Vermoedelijk dank zij de Velzerpont m men na deze welkome afwisseling nog bijna een kwartier wachten. Tot eindelijK, minuut voor half vijf, een luid gelulC per kemst van de auto's aankondigde, oogenblik later reden een roode toun ng een vrachtauto en een open luxe wag terrein op. Een aantal meisjes met witte ken en in roode lakeienkleeding, n »-i vervalschte negers en vele andere in rooa s

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2