Hulp in dn Huishouding HUISHOUDSTER Kunsten en Wetenschappen. STER-TABAK WERKSTER eere-PROMOTIE IR. J. A. RINGERS. e'xcursie der nederlandsche matuur-historische vereeniging KATER Binnenland Luchtvaart Onze Koloniën. Sport Zeetijdingen Advertentëën Herman van Galen Ida Vleugel „Waar kan ik U meer hebben gezien „Gij vergist U, ik ken U niet, maar wij rooken beiden Door den heerlijken geur hiervan, meent gij een vriend te herkennen." TREINVERTRAGING. De trein van 6.45 v.m. van Amsterdam aan het station Alkmaar arriveerde, onder vond hier gister een vertraging van eenige minuten doordat een andere machine moest worden aangekoppeld,. De machinist was bij den Berger overweg gewaarschuwd, dat de vlam sloeg uit een as en bij aankomst aan het station bleek de as warm te zijn geloopen. De oliepot met katoen brandde nog door. Het in cident veroorzaakte geen ongelukken, zoodat het afliep met eer. vertraging van enkele mi nuten. Op 22 September a.s. zal in de openbare senaatsvergadering het eere-diploma aan eien nieuwbenoemden eere-doctor ir. J. A. Ringers worden uitgereikt door den promo tor prof. ir. G. H. van Mourik Broekman. 8. OCTOBERVEREENIGING. De wakkere 8 Octobervereeniging is reeds j;eer aan het werk, om ook dit jaar de vie- ting van Alkmaar's ontzet zoo luisterrijk en prettig mogelijk te doen zijn. Verschillende urogrammanummers zijn reeds in voorberei ding. Op Zondag 7 September vond plaats de excursie der afdeeling Alkmaarvan de N- H. V. naar Beverwijk en Wijk aan Zee. Vanaf het station Beverwijk werd gewan deld over Crooswijk en Tusschenwijk naar het strand bij Wijk aan Zee. Een enkel regen- bmtjèTraTop aë* goéde stemming der excur- sionisten geen invloed; niet alleen genoot men yan den koelen najaarstemperatuur, waardóór een duinwandeling zoo verrukke lijk wordt, maar tevens genoot men van de prachtige zee door den krachtigen wind vol schuimkoppen, die door de erop schijnende zon schitterend wit waren. In September is het aantal bloeiende Phane- rogamen niet groot meer. Toch werden in de duinen, bloeiend aangetroffen Zeepkruid, de licht-paarse bloemen van de Zeeraket. Muur peper, Slangen-kruid, terwijl de witbloeiende variëteit van de gewone Reigersbek op één plaats in groote getalen voorkwamen. Öp meerdere plaatsen stonden bij elkaar geplant de-drie soorten van dennen, die voor duinbeplanting worden gebruikt en wel de gewone zeeden (Pinas Pinaster) met de lange naalden en groote kegels. Verder de Korsi- kaahsche den of Pinus Pöiretiana met de «enigszins gekrul-dë naalden en de Oosten- rijksche den (Pinus Austriaca) met de kortere rechtopstaande naalden. Vele gewassen waren al uitgebloeid en droegen vruchten, zooals Kardinaalsmuts, Geldersche roos, loogkruid om slechts enkele te noemen. Wat de mycologische vondsten betreft, vi-ei de pogst niet mede. Wel waren na de regen- rijke Augustusdagen vele paddestoelen te voorschijn gekomen; de warme droge dagen van de laatste week van de vorige maand waren oorzaak dat het aantal sterk was ach teruitgegaan. Toch zijn nog eenige aardige vondsten te vermelden. Op een stukje hout hadden zich uit het plasmodiutn van een slij-mzwem Stemonitis fusca de grijsachtige sporendragers ont wikkeld, terwijl van de weeke massa, die van deze myxomyceten bekend zijn niets meer was te zien. Verder worden gevonden een paar soor ten van 't geslacht Marasmius: de aardige wieltjes of M. rotula en de Weidekringzwam of M. orèades. Van de overige soorten worden nog ge noemd de kleverige spijkerzwam (Gomphi- dius vixidus) en de Geknaagde aardster of Geaster triplex. Ook ditmaal kwamen de excursionisten zeer voldaan over de najaarswandeling in Alkmaar terug. Voor de volgende maand staat nog een paddestoelenexcursie op 't programma. TECHNISCH AMBTENAAR BENOEMD Dezer dagen is door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland benoemd tot technisch Ambtenaar bij het Provinciaal Waterleiding bedrijf, de heer J. Kloos, Alhier. WIE WEET DE JUISTE ADRESSEN? Een abonné vraagt ons: Zou u mij misschien ook de namen en adressen kunnen verschaffen van de heeren Rockefeller, Henri Ford, Edison en van Marcbni? Misschien is er een van onze abonne's die geregeld briefwisseling met deze heeren on derhoudt en inzender'aan hun adressen kan helpen. Zoo niet dan zal deze waarschijnlijk op het bureau der Kamers van Koophandel of van een groote handelsonderneming wel een dik boek vinden waaruit hij zijn nieuwsgierig heid kan bevredigen. Wij vermoeden zelfs, dat brieven aan Rockefeller, Henri Ford en Edison naar Ame rika en aan Marconi naar Italië geadres seerd, zonder nader adres wel terecht zullen komen. EEN INTERESSANTE DEMONSTRATIE. We hebben gisteren eventjes een demon stratie bijgewoond, die niet alleen interessant, maar ook bijzonder leerzaam was. Vooral de dames hebben kunnen genieten van' prachtig werk, dat niet op een fabriek vervaardigd is, maar gewoon in de huiskamer door eigen handen gemaakt kan worden. We bedoelen de demonstraties op het ge bied van reliefschilderen, lampekapschilderen stofschilderen, artistieke leerbewerking, brand schilderen, enz., enz. Het ligt heelemaal niet in onze bedoeling, om hier een uitvoerig verslag te geven van alles, wat er gebeuren moet, om het een of ander voorwerp tot een sieraad te maken. We willen alleen onze indrukken weergeven en dan komen we al dadelijk met de eindcon clusie: prachtig werk kan verricht worden door het schilderen van voorwerpen op de manier, zooais op de demonstratie te zien was. Daar zijn bijvoorbeeld de tegenwoordig' zoo gewilde parkamenten lampekappen. Wist U wel, dat ge ze zelf kunt maken, kant en klaar? En even mooi, zoo niet nog fraaier, dan die welke in den winkel te koop worden aan geboden? Als ge dat niet wist, had ge gisteren een bezoek moeten brengen aan de demonstratie. Dan had U kunnen zien, hoe de figuren op het perkament getrokken worden, hoe de verven er op geschilderd worden, hoe de fraaie combinaties verkregen worden. Dan had U kunnen zien, hoe verbluffend eenvoudig dat alles te werk ging met behulp van simpele hulpmiddelen. En dan had U ontdekt, dat dit werk heusch- niet duur is. U heeh zoo'n snoezig taschje, niet waar mevrouw? Zoudt U het niet leuk gevonden hebben, als U dat taschje zelf gemaakt had? Zelf de kleuren had gekozen en die er zelf op geschilderd had? Zou U niet trotsch zijn, Uw vriendinnen te kunnen vertellen, dat „dit allemaal ei-gen werk" was? Maar waarom was U dan- niet op de de monstratie, mevrouw, waar U had kunnen zien, hoè U zoo'n- taschje moet maken. Zoo zouden we door kunnen gaan, want er is heel veel moois te zien geweest op de demonstraties. Maar waartoe is een uitvoe rige bespreking noodig. De firma de Heer alhier kan U toch alles uitvoeriger meedeelen dan wij. O ja, we moeten natuurlijk nog even ver melden, dat de verven e. a. van de firma Talens uit Apeldoorn zijn. En deze artikelen zijn zoo bekend, dat we er niets meer aan toe te voegen hebben ORGELBESPELING GROOTE KERK. Donderdagavond 11 Sept. half 8—half 9 worden door den hr. Zwart op het orgel der Groote Kerk voorgedragen werken van Saint Saëns, Bossi, Franck en een Psalm- Suite van hem zelf. INGEKOMEN PERSONEN C. E. H. Meijroos, N.H., koopman. Laat 123, van Amsterdam. G. A. P. Ooijkaas, geen, opzichter Rijks Waterstaat, Houtweg 22, van Bussum. M. Winkler, R.K dienstbode, Kennemerstraatweg 2, van Oos tenrijk. W. N. Kerkmeer, timmerman, N.H., en echtg., Heemraadstraat 15, van Oudorp. A. Minderhoud, inspecteur Wie ringermeerpolder, N.H., en echt. E. J. M. Zomer, en kindgren, Kennemerstraatweg 181 van Hoogeveen. F. Dubois, fabrieksarbei der, D. E., Bierkade 10, van Duitschland. J. H. Bodewes, magazijnknechct, R.K., Hout- til 46, van Amsterdam. M. J. Hornung, dienstbode, R.K., Mient 19, van Baden-Ba- den. P. H. van Dijk, winkelbediende, R.K., Huigbrouwerstraat 5, van Apeldoorn G. Banis, onderwijzer, R.K., Nassaulaan 30, van Laren (N.-H.). H. Geel, timmer man, N.H., Luttik Oudorp 17, van Norg. J. f. W. Schagen, zonder beroep, D.G., Rit sevoort 24, van Haarlem. W. J. Maas, onderwijzer, R.K., Nassaulaan 30, van Oudenbosch. S. Halma, magazijnbedien de, G.K., Paternosterstraat 4a, van Leeu warden. P. Caipelle, arbeider, R.K..,'Oude gracht 125, van Wijk aan Zee en Duin. j. Smit, dienstbode, N.H., Kennemerstraat weg 108, van Westerbork. H. C. M. van Loon, onderwijzer, R.K., Nassaulaan 30, van Lisse. J. Groote, dienstbode, N.H., Kennemerstraatweg 20, van Borger. J. Kraakman, onderwijzer, R.K., Landstraat 34, van Rotterdam. B. Stern, zonder be roep, I„ Hofdijkstraat 10, van Amsterdam. J. P. van der Waall, kinderjuffrouw, N.H., Langestraat 60, van Zeist. H Broesder, zonder beroep, N.H., St. Antoni usstraat 2, van 's Hage. G. van Kleef, winkeljuffrouw, R.K., Oudegracht 121, van Assendelft. E. M. Stheeman, N.H., Ken nemerstraatweg 129, van Amsterdam. xx. l_K M x\x>.cj M l&NT2^ INGEBROKEN TIJDENS DE KERMIS. Gisteravond werd tijdens de kermis- drukte te Gelddrop in café de Kikvorsch. aldaar ingebroken. Een opkamer, waar een rijksambte naar verbleef, werd geheel overhoop ge haald. Een bedrag, groot ruim 200, is ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. DE VECHTPARTIJ TE DEURNE. De dader heeft hekend. Betreffende de vechtpartij met doode- lijken afloop op Zondagavond j.1. te Deurne vernemen wij, dat van de twee aangehouden verdachten uit Helmond L. thans heeft bekend, den doodsteek aan het slachtoffer K. te hebben toege bracht. De andere verdachte M. is daarna gis teren op vrije voeten gesteld. L. is heden overgebracht naar het huis van bewa ring te Roermond. TENTOONSTELLING VAN PRENTEN VAN REMBRANDT. Heden is in de expositiezalen van het Pren tenkabinet een tentoonstelling van teekenin- en van Rembrandt geopend, die ongeveer 90 bladen omvat. DE STAKING IN NOORD-FRANKRIJK OPGEHEVEN. De arbeiders in het Noordelijk industrie gebied hebben Dinsdag met algemeene stem men besloten, het werk te hervatten. Er wordt niet aan getwijfeld of de werkgevers zullen de voorwaarden aanvaarden, zoodat de arbeid Donderdag weer algemeen zal worden her vat. STATEN-GENERAAL. Sluiting van het zittingjaar. De vereenigde vergadering van de beide Kamers der. Staten-Generaal, waarin de mi nister van Staat, minister van binnenland- sche zaken en landbouw, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, namens de Koningin het tegenwoordige zittingjaar voor gesloten zal verklaren, zal a.s. Zaterdagmiddag 3 uur in het gebouw der Tweede Kamer plaats hebben. De opening van het nieuwe zittingjaar. Het wordt thans bevestigd, dat de Konink lijke stoet naar de Ridderzaal, in verband met de opening van het nieuwe zittingjaar der Staten-Generaal op a.s. Dinsdag een be langrijke uitbreiding ondergaan. De inkrimping na de mobilisatie en in de volgende jaren had ten gevolge, dat de da mes en heeren der hofhouding, die aangewe zen waren om de plechtigheid der opening bij te wonen, bij aankomst van de Koningin aan de grafelijke zalen zich reeds in het gebouw bevonden en daar Hare Majesteit opwacht ten. Thans echter zullen, evenals vóór 1914, al deze hofdignitarissen in den stoet mederij den in met twee paarden (vroeger vier) be spannen galakoetsen. Dientengevolge zullen thans zes rijtuigen meer in den stoet mederijden, welke bestemd zijn voor den kamerheer-ceremoniemeester, acht kamerheeren, de groot-officieren van Harer Majesteit Huis, de grootmeesteres van de Koningin en, omdat ditmaal ook de Ko ningin-Moeder de opening bijwoont, de waarnemende grootmeesteres van de Konin gin-Moeder. En dan volgt de opperceremoniemeestev der Koningin, gezeten eyeneens in een met twee paarden bespannen gala-koets, en ach ter deze koets sluit zich onmiddellijk aan de met acht paarden bespannen Koninklijke staatsiekoets, waarin zullen gezeten zijn de Koningin, vergezeld door de Koningin- Moeder, den Prins en Prinses Juliana. Den weg, dien de Koninklijke stoet zal ne men, zal geen verandering ondergaan en er zal dus van het Koninklijk Paleis in het Noordeinde door de Heulstraat, het Lange Voorhout (beschelpte pad), den Korten Vij verberg naar het Binnenhof vice-versa gere den worden. Een groote militaire taptoe in den Haag. In den avond na de plechtige opening van het nieuwe zittingjaar der Staten-Generaal dus Dinsdagavond 16 dezer zal op het plein 1813 te half negen een voor ieder toe gankelijke groote militaire taptoe plaats heb ben, als gevolg van het reeds lang gekoester de voornemen van den minister van defensie, om de Haagsche burgerij een militair schouwspel aan te bieden. Aan deze taptoe wordt deelgenomen door de stafmuziek der koninklijke marine, de tam boers en pijpers der mariniers te Rotterdam, de koninklijke militaire kapel, de tamboers der grenadiers en van het 4de reg. inf., de hoorn blazers en van jagers en de trompetters van het 3de halfregiment huzaren en van het 2e regiment veldartillerie. Voorts zal een 50-tal fakkels het geheel ver lichten. De muzikale leiding berust bij den kon. mil. kapel en bij den kapelmeester van het stafmuziekcorps der marine. VOOR EENIGEN TIJD NAAR HET BUITENLAND. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord^Jolland, Jr. Mr. Dr. A. Röell, vertrekt hedenavond voor eenigen tijd met verlof naar het buitenland. Gedurende zijn afwezigheid zal zijn functie worden waarge nomen door het lid van Ged. Staten, den heer D. Kooiman. Op 29 dezer hoopt hij zijn werk zaamheden te hervatten. EEN ONDERSCHEIDING VOOR WILLEM MENGELBERG. Naar wij vernemen is de heer Dr. W. Men gelberg benoemd tot commandeur in de kroonorde van België. PSYCHOPATEN ONTSNAPT. Gisteravond te tien uur hebben een drietal verpleegden van het psychopatenasyl te Lei den kans gezien te ontsnappen. Het zijn de 24-jarige J. J. de Bree uit Amsterdam, de 21- jarige D. Maatma uit Zutphen en de 39- jarige E. Schildstra uit Battem. Men is hen nog niet op het spoor gekomen. BRAND IN EEN BOERDERIJ. Gisteravond omstreeks 9 uur, brak door onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij van Oosterhuls te Neede. De ge- heele boerderij ging in vlammen op. Het woonhuis, dat afzonderlijk was gelegen, bleef gespaard. Drie en vijftig varkens kwamen in de vlammen om. Groote voorraden fourage, de geheele oogst, veel landbouwwerktuigen, een tractor, melkmachines, enz. gingen ver loren. De schade is aanzienlijk. De boerderij was een bekend fokstftion voor varkens. De schade wordt slechts gedeeltelijk door ver zekering gedekt. KORTE BERICHTEN. Te IJmuidèn werd sinds Zaterdag het 6-jarig zoontje van S. K. vermist. Diens lijk is gisterochtend drijvende gevonden nabij den steiger van de Alkmaar Paket aldaar. In het jaar 1929 zijn te Rotterdam bijna 10.000 lampen in de straatlantaarns ver nield. Dit heeft de gemeenschap ruim f 15.000 gekost. Er zijn verscheidene lan taarnpalen, waarvan de lamp per 10 tot 15 maal wordt vernield; er is er zelfs één, welke 26 maal van een nieuwe lamp moest worden voorzien. Havas meldt, dat een studiecommissie van Nederlandsche zee-officieren gisteroch tend in de Fransche zeehaven Lorient is aangekomen, waar zij zich heeft ingescheept aan boord van den torpedojager Bison, het snelste schip ter wereld in zijn soort, 's Mid dags zou daarmee op volle kracht worden ge varen. Tijdens het malen is van den windko- renmolen van den molenaar M. Wijnen te Hoeven een zware ijzeren molenwiek plotse ling afgebroken. Met geweldig geraas sloeg het gevaarte door den kpa van den molen waardoor het zware eiken balken-gestel werd ontzet. De molenaar, die in den, molen werk zaam was, wist zich bijtijds in veiligheid te stellen. Te Moerdijk is een minderjarig jong- mensch aangehouden, afkomstig uit 's Her togenbosch, die erkende het ouderlijk huis ontloopen te zijn zonder te weten waarheen. Hij is naar zijn ouders teruggebracht. Dezer dagen hebben 103 ingenieurs van het Koninklijk Nederlandsch Instituut van Ingenieurs een bezoek gebracht aan de tentoonstelling te Luik, onder leiding van den consul, den heer Hofstede van Son. DE BALLONTOCHT VAN PROF. RICCARD. Nog niet opgestegen. Ook hedenmorgen is prof. Riccard niet op gestegen. Zoolang het weer twijfelachtig blijft zal hij zeker niet opstijgen. Wanneer het vertrek zal plaats hebben hangt alleen van het weer af. EEN VERGETEN PATIËNT. Zijn lijk gevonden. Het weekblad „Sumatra" te Medan meldt, dat een krankzinnige inlander, die werd op gesloten in de speciale cel voor krankzinnigen in het hospitaal van het Siantar-dokterfonds, daar werd vergeten. Na vele dagen werd zijn lijk, dat in verren staat van ontbinding ver keerde, aangetroffen. De zaak werd in han den der justitie gesteld. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het gemeenteblad nr. 1181 is opge nomen het besluit van den Raad dier ge meente van 26 Juni j.1., waarbij is vastgesteld eene VERORDENING tot wijziging der verordening op het heffen van markt-, staan- en waaggelden. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing gelegd, waar zij tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijg baar is. Alkmaar, 10 September 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KQELMA, Secretaris. Motoren. Een Ariel Motorcarnaval. Zondag 14 September a.s. organiseert de afdeeling Haarlem van den Landelij- ken Bond van Ariel Clubs een motorcar naval, dat gezien de belangstelling, welke hiervoor bestaat, een groot suc ces zal worden. Zondagmorgen om half elf komen de verschillende deelnemers tesamen in café Groenendaal te Heemstede, alwaar gelegenheid is zich te verkleeden en te schminken. Om 12 uur precies vertrekt de stoet via Heemstede, Haarlem Velsen, Bloe- mendaal naar Zandvoort, waar een uur halt gehouden wordt, teneinde de jury in staat te stellen de verschillende prijzen te bepalen voor het origineelste costuum, het fraaist versierde motorrijwiel enz. enz. Tijdens de route, welke nog nader be kend gemaakt zal worden, wordt op 7 verschillende plaatsen gestopt. Op deze stopplaatsen zal met bloemen gestrooid worden. Om 6 uur komen de deelnemers weder terug in café Groenendaal, alwaar een Brabanische koffietafel aangeboden wordt. Na afloop hiervan heeft de uitreiking der verschillende prijzen plaats en wordt in de zalen van café Groenendaal een carnavalsavond gehouden. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. J. P. Coen (thuisr.) 8 Sept. v. Port Said. Johan de Witt (uitr.) 9 Sept. te P. Said. Poelau Roebiah (uitr.) 9 Sept. te P. Said. Prins der Nederlanden (thuisr.) 8 Sept. v. Sabang. Tabinta 9 Sept. v. Amst. n. Batavia via Antw. P. C. Hooft 9 Sept. v. Amst. n. Batavia. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Agamemnon 8 Sept. v. Lissabon n. Amst. Ajax 8 Sept. v. Tarragona n. Valencia. Ariadne 8 Sept. v. Tarragona n. Amst. Bennekom, thuisr., 8 Sept. v. Cura?ao naar Europa. Berenice 8 Sept. v. Bari te Cephalonia. Euterpe 8 Sept. v. Havre n. Passages. Fauna 8 Sept. v. Fiume n. Bari. Haarlem, uitr., 8 Sept. v. Callao n. Mollendo. Hercules 8 Sept. te Santa Marta. Midas 6 Sept. v. S. J. de P. Rico n. San Domingo. Orion 8 Sept. te San Juan de Porto Rico. Pollux 8 Sept. v. Constantinopel n. Bourgas. Tellus 8 Sept. v. Oran n. Palermo. Trajanus 8 Sept. v. Algiers n. Amst. Van Rensselaer, v. Havre te Amsterdam. Iris 9 Sept. v. Orense n. Gothenburg. Jason, thuisr., 7 Sept. v. Mollendo. Kon Holl. Lloyd. Gelria, uitr., 7 Sept. v. Santos. Zeelandia, uitr., 8 Sept. v. Lissabon. Rottezdamsche Lloyd. r Djambi 9 Sept. v. Hamburg n. Rott. Indrapoera, thuisr., te Rott. verwacht. Kedoe, uitr., 7 Sept. v. Padajig. Kota Gede, uitr., 8 Sept. v. Sabang. x Patria, uitr., 9 Sept. v. Gibraltar. HollandAmerika-Lijn. Dinteldijk, Pac./Rott., 6 Sept. v. Cristobal. Lochgoil 6 Sept. v. Rott. te Seatlle. Moerdijk, Pac./Rott. 6 Sept. v. Cristobal. Nictheroy, Pac./Rott., 6 Sept. te L. Angeles Veendam 8 Sept. v. Bermuda te New York. HollandAfrika-Lijn. Billiton, thuisr., 8 Sept. v. East London n. Port Elisabeth. Breda 9 Sect. v Homburg n. Amst. Giekerk, uir., 9 Sept. v. L. Maques n. Beira. Grijpskerk 9 Sept. v. Amst. n. Antwerpen Jagersfontein, uitr., 9 Sept.'v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Nieuwkerk, uitr., 9 Sept. v. Mombassa naar Tanga. Niikerk, thuisr., 8 Sept. v. Las Palmas naar Duinkerken. Sumatra 8 Sept. v. Rott. n. Kaapstad. HollandBritsch-Indië-Lijn. Bovenkerk, thuisr., 7 Sept. v. Algiers. Kieldrecht, thuisr., 7 Sept. v Calcutta Streefkerk, uitr., 9 Sept. v. Bombay. HollandAustralië-Lijn. Abbekerk 9 9Seph-v. Rott. te Hamburg. HollandOost-Azië-Lijn. Oldekerk, thuisr., 7 Sept. te Manilla. HollandWest Afrika-Lijn. Maaskerk, thuisr., 7 Sept. v. Conakry. Reggestroom, uitr., 7 Sept. Dakar. JavaChinaJapan-Lijn. Tjibesar 8 Sept. v. Manilla te Shanghai. Tjikarang 8 Sept. v. Batavia te Shanghé Tjikembang 7 Sept. te Chinwangtao. Tjilowong 7 Sept. v. Hong-kong n. Menado JavaNew-York-Lifn. j Breedijk 7 Sept. v. Batavia n. New York. Kon. Paketv. Maatschappij. *Y N. Zeeland 8 Sept. v. Singapore te Melbourm Van Spilbergen 6 Sept. te Melbourne. RotterdamZnid Amerika-Lijn. Alchiba, uitr., 8 Sept. te B. Aires. Alpherat, thuisr., 6 Sept. v. Montevideo. Stoomvaart Mij. Oceaan. Agamemnon 6 Sept. v. Amst. te Swansea. TOONEEL TE ALKMAAR IN HET KOMEND SEIZOEN. Vanwege het Comité voor Tooneeluitvoe- ringen zal op 1 October het winterseizoen geopend worden met een voorstelling van Een vrouw zooals ieder zoekt... door het Rotterdamsch Hofstad Tooneel, terwijl op 26 November de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel" als eerste voor stelling voor het Comité zal geven De eerste mevrouw Fraser, het successtuk van St. John Ervine, dat meer dan een jaar ach tereen in het Londensche Haymarket The- atre is gespeeld en ook hier met grooten bij' val is ontvangen. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 10 Sept. 1930. Op dekbe den gehouden veemakt waren aanvoer en prijzen als volgt: 308 vette kalveren, le kw. o.9612e kw. 0.88—0.943e kw. 0.820.86; 27 Nuchtere kalveren 13 19; 480 Varkens, vleeschvarkens (90 110 K.G.) 0.790.80; zware varkens 0.770.79; vette varkens 0.74—0.76 per K.G. slachtgewicht. GETROUWD: en die, mede namens wederzijdsche familie, dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 10 Sept. 1930. J. E. MILTENBURG en M. C. MILTENBURG- BLAUWHOF, geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon HENRI. Bergen, N.H., 9 SepL 1930. Hiermede geven wij U kennis van de geboorte van onzen zoor DIRK. Jb. LANGENBERG. J. M. LANGENBERG— BLIJENBERG. Alkmaar, 9 September 1930. Zaadmarkt 24. Een meisje, nette burgerfami lie, 20 jaar, diploma Huis houdschool, zag zich gaarne als geplaatst daar waar hulp is voor het grove werk. Brieven let ter M 643 bureau v. d. blad. B. z. a. als nette juffrouw, 28 jaar, van bul ten, bij heer of in klein gezin. Brieven no. 5173 aan Boekh. v.h, K. TER BURG, Alkmaar. GEVRAAGD NETTE PESSER, Fnidsen 121.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3