Buitenland twee bergtoer1sten omlaag gestort. opperwachtmeester van de politie te darmstad 1 ontslagen. de brand te piraeus. de rijksinkomsten van spanje stijgen. i autobusongeluk in duitschland. j henderson over den europeeschen statenbond. zeven dooden bij een ketel ontploffing. de naweeen van de ramp in san domingo. de chauffeur van lady horne gearresteerd. een moderne blauwbaard. Binnenland 1 vV«\TlKI vAV I-E1V VUTKimSAGimfJl? Twee bergtoeristen uit München zijn bij jen excursie naar den „Wilden kaïsu iet leven gekomen. Be beschikking van den Hessenschen mi nister van Binnenlandsche Zaken is de op perwachtmeester van de politie te Darmstadt van ziin functie ontheven, wegens zijn lid maatschap van de Nationaal Socialistische Duitsche Arbeiders Partij. Naar uit Athene met betrekking tot den grooten brand in de haven van Piraeus nadei wordt gemeld, zijn ook het Grieksche tank- schip Maria Maica en acht zeilschepen ver brand. Een communiqué van het ministerie van financiën deelt mede, dat de inkomsten van de schatkist gedurende de maand Augustus een verhooging aanwijzen van.ongevee,rf millioen pesetas, vergeleken bij dezeltd- periode van 1929. De fisc; j :e? va" de eerste acht maanden van 1930 bedragei 2412 millioen, hetgeen een vermeerdering be- teekent van 32 Jj millioen vergeleken bij het vorig jaar. Het communiqué legt er den nadruk op, dat deze verhooging uitsluitend ontstaan is door inkomsten van binnenlandschen fiscalen aard, aangezien de uit de invoerrechten ge trokken inkomsten een vermindering aan- geven van ongeveer 7 millioen, welke vermin- dering is ontstaan door de beperkingen van den invoer. Vier dooden. Vier omnibussen vervoerden gisteravond tegen zes uur vele bewoners van kelbra naar een tentoonstelling te Sanderhausen. In de buurt van Riestadt brak de as van een der bussen. Er ontstond een gat in den wagen. Vier van de zestig inzittenden vielen door het gat en werden door de wagens verpiet erd. De verslagenheid is groot. CRISIS IN JAPAN OVER HET VLOOTVERDRAG. Conflict tusschen regeering en parlement, en Raad van State. In Japan is een grondwetscrisis uitgebro ken tengevolge van een conflict tusschen het kabinet en het parlement eenerzijds en den Raad van State anderzijds. De Japansche Raad van State, die uit 24 'door den Keizer benoemde vertrouwens lieden bestaat en welks leden ten minste veer tig jaar oud moeten zijn, neemt scherp stel ling tegen het Londensche Vlootverdrag, dat hij zeer nadeelig voor Japan acht. De regee ring daarentegen is voorstandster van de ra tificatie van het Vlootverdrag. De Japansche premier 'heeft de leden der regeeringspartij uitgenoodigd Zaterdag een bespreking te houden om stelling te nemen tegenover de houding van den Raad van State. Arthur Henderson, de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, verklaarde gis teravond in een persconferentie dat het plan van de Fransehe regeering om een Europee- schen Statenbond te vormen, een aange legenheid is, welke ook de andere leden van den Volkenbond ten .zeerste interesseert. Om die reden verheugde het hem, dat het door de Britsche regeering ingediende voorstel de aangelegenheid aan de Volkenbondsverga dering voor te leggen, unaniem werd aange nomen. De door den Volkenbond bereids ingestel de studiecommissie, zal zeer zeker voor het onderzoek der aangelegenheid een zekeren tijd behoeven. Een overhaasting van de op lossing van dit zeer moeilijke en veelomvat tende probleem is allerminst te wenschen. Persstemmen over de onderhan delingen te Geneve. De Parijsche avondbladen zijn algemeen Van gevoelen, dat Briand te Geneve een groote overwinning heeft behaald. Het „Journal des Debats" vergelijkt de bij eenkomst met een parlementszitting, waarin Briand als premier de vertrouwenskwestie heeft gesteld, terwijl Henderson dan opposi tieleider zou geweest zijn. De „Temps" is van meening, dat de be spreking van het vraagstuk nog scherpe tegenstellingen aan den dag zal brengen. De „Soir" legt er den nadruk op, dat de bespreking, welker hartelijk karakter aller- wege wordt erkend, zeer zeker een goeden invloed zal hebben op de voortzetting van dezen historischen arbeid, waarvoor men te Genève is bijeen gekomen. In verband met de terugtrekking van de spoorwegbewakingstroepen in het Saarge- bied, vestigt het „Journal des Debats" er den aandacht op, dat men in Volkenbondskringen verrast is geweest over den spoed, waarmede den Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken, Curtius, deze aangelegenheid wenscht te regelen. Op het station te Philadelphia is gister de ketel van een rangeerlocomotief gesprongen. Zeven wegwerkers werden gedood en 15 zwaar gewond. Naar dc bizondere correspondent van de Paris Midi weet mede te deelen, komen vele gewonden van de ontzettende ramp te San Domingo ten gevolge van wondkoorts om het leven. Van de 15.000 tot 18.000 gewon den hebben reeds 5000 ernstige wondkoorts. 'Er is een groot tekort aan medici en zie kenhuizen. Niettemin zijn reeds 1500 opera ties verricht, grootendeels zonder dat ver- doovende middelen konden worden aange wend. De chauffeur van Lady Horne, die naar men zich herinneren zal te Antwerpen bij het op rijden naar den veerpont over de Schelde te water reed, tengevolge waarvan Lady Horne en haar vriendin mej. Sari Petrass, een Hon- •gaarsche actrice, om het leven kwamen, is ge arresteerd wegens schuld door nalatigheid. De Griek Peter Kulaxides, beter bekend onder den naam de „dragonder van Hamele" is gearresteerd onder beschuldiging zijn zeven opvolgende vrouwen vermoord te hebben. Hij stond op het punt voor de achtste maal in het huwelijk te treden. Hij heeft bekend zijn zevende vrouw te hebben omgebracht, aange zien zij hem ontrouw was geworden, doch hij ontkent de rest der beschuldiging. Hij ging zelfs zoo ver, dat hij beweerde, dat zijn eer ste, welbeminde vrouw gestorven was van vreugde, toen zij het bericht vernam, dat hij uit de gevangenis zou komen. DE DRUK DER BELASTINGEN IN ENGELAND. Een klacht van Lord Harewood. De Earl of Harewood, die gehuwd is met Prinses Mary, had Zondag j.1. op zijn landgoed Harewood House al zijn pachters en boerenpersoneel tot een noenmaal uitgenoodigd, dat hij zelf heeft gepresideerd. Aan het einde heeft hij zijn gasten toegesproken en een ernstig woord tot her. gericht. Hij wees er n.1. op, zoo weet het Hbl. te vertellen, dat het in verband met den zvvaren be lastingdruk steeds moeilijker wordt een groote landbouwbezitting gaande te hou den. Het is onnoodig u er aan te herinne ren, zeide hij, dat het meer én meer in de lijn der moderne belastingpolitiek ligt om den last op het kapitaal te leg gen. Indien nu uw kapitaal is belegd in land, in den vorm van gebouwen, land- bouwmateriaal, draineering, enz., kunt ge dit kapitaal niet realiseeren om be lastingen te betalen behalve door het land te verkoopen. Ik ben echter ouwer- wetsch genoeg om te meenen, dat dit onjuist is. De verwarring, gewekt door den verkoop van landbouwbezit is groo- ter dan het nut, dat er uit voortkomen kan. MALVERSATIES MET GEMEENTE- GELDEN. Te Gotha. Telkens komen berichten over malver saties in grootere en kleinere steden in het rijk. Thans weet de „Voss. Zt." weer te mel den, dat te Gotha geknoeid is met de ge meentelijke gelden. Er moeten groote onregelmatigheden ontdekt zijn in het financieel beheer van de stad. Een groot aantal ambtenaren moet uit de gemeen tekas voorschotten hebben genomen, zonder dat de verantwoordelijke auto riteiten daarvan iets wisten. Ook wordt vermoed, dat er verduiste ring en valschheid in geschrifte is ge pleegd. De malversaties moeten reeds over langen tijd loopen. Twee hooge ambtenaren hebben Zon- da zelfmoord gepleegd. HET EERSTE SOVJET RUSSISCHE HUIS IN FRANKRIJK. De Sovjet regeering heeft te Parijs een groot gebouw doen aankoopen, waarin alle Sovjet-Russische ambtenaren te Parijs, moeten wonen ten einde nauwer contaH met elkaar te houden. Het huis zal „het eerste Sovjet Russi sche Huis in Frankrijk" worden ge noemd. Vier postbeambten gefusilleerd. Vier postbeambten, waarvan ontdekt L, dat zij op de soldaten geschoten had den, zijn na kort geding gefusilleerd. Wegens hetzelfde vergrijp zijn nog vijf tien man tot den kogel veroordeeld. DE SCHULDEN VAN ENGELAND AAN DE VEREENIGDE STATEN. Thans verluidt ook te Londen dat door leden van de Engelsche regeering te Wash ington gepolst is over de mogelijkheid van herziening van de schuldenovereenkomst. In officieele kringen is men echter van meening oat Amerika de eerste stap zal moeten doen, zoodra herziening van alle schulden en schadevergoedingsovereenkomsten noodza kei ijk wordt geacht. Deze officieele mededeeling staat in ver band met de uitlatingen van Barkley, die hierdoor evenwel niet teniet worden gedaan. GESPANNEN POLITIEKE TOESTAND IN PANAMA. Hoewel het in Panama rustig is, blijft de politieke toestand toch gespannen. Er zijn nog twee leden der regeering afgetreden. Aansl. revolutie in Argentie. DE SLAG BIJ JUTLAND. De N. R. Crt. vertelt: Prins Bülow had herinneringen op papier gesteld, die thans in buitenlandsche bladen worden gepubliceerd. Deze memoires be handelen de betrekkingen tusschen den staats man en den toenmaligen keizer. Wilhelm II. Het is geen prettige soort van lectuur. Blijk baar wil Bülow den ex-Keizer aftuigen; maar hij doet dat op een eenigszins slinksche ma nier. D.w.z. hij geeft een exposé van Wil- helms goede en beminnelijke kanten om dan echter telkens te eindigen met een oordeel velling als een dolkstoot De aanvang van de publicatie geeft al te duidelijk te verstaan wat het worden zal: de moeder van Wilhelm, 'keizerin Frederik, had al heel veel vroeger eens tegen zijn, Btilow's, schoonmoeder gezegd, dat Wilhelm het nood lot zou zijn van Duitschland. Voorts wordt vrij duidelijk te verstaan ge geven, dat het Kruger-telegram het begin van de ellende (voor Duitschland) ,js geweest; maar Bülow vertelt niets over den oorsprong van dat telegram en onthult ook niet van wie het eigenlijk uitging. Vermakelijk is de onthulling dat de Keizer in 1897 aan boord van de Hohenzollern aan Bülow (minister van buitenlandsche zaken) een plannetje had willen opdringen. Duitschland zou zich door een coup meester maken van de Beren eilanden, waar, naar vermoedt werd rijke steenkoolbeddingen verscholen waren. Dan zou Ehiitschland die aan Rusland aan bieden in ruil voor een haven in China. Bülow moest niets hebben van dit fantas tische plannetje, dat bedacht was door Eulen- 'burg („Philli"). Dan wilde hij maar liever weer gezant worden te Rome, of anders amb teloos burger. De Keizer werd woedend; maar Bülow bleef kalm en tenslotte kwam er van het fantastische Beren-eilanden-plan niets en draaide de Keizer bij. Curieus is de karakteristiek die Bülow geeft van den Tsaar. Deze toonde zich een eenvoudig doch zeer waardig en hoffelijk man, van een rustige, aristocratische zelfver zekerdheid Hij deed net of hij met de grootste aandacht luisterde naar wat Bülow meende te moeten opmerken. Echter had Bülow toch den indruk, dat de hoofdeigenschap van den Tsaar een totale onverschilligheid was. De Russische gezant te Berlijn, graaf Osten Sacken, was van dezelfde meening, en drukte dat uit dn de formule: „1'Empereur Nicolas a une indifférence qui frise fhéroisme". De hoofdeigenschap van Wilhelm II is volgens Bülow „gebrek aan logica". Interessant is, dat volgens den schrijver der memoires Wilhelm heel goed tegenspraak kon verdragen, en dan geen rancune hield, mits de tegenspraak onder vier oogen werd geuit en op ietwat geestige manier werd voorgedragen. De omgeving van den Keizer bestond vol strekt niet in hoofdzaak uit oogendieners en vleiers Er waren er welmaar toch ook vele anderen. Bethman-Hollweg was een tweederangs- figuur en dit verklaart diens haat jegens Tir pitz volgens Bülow een groot man. Daarentegen was het jammer, dat de Keizer voor particuliere zendingen naar Engeland veel gebruik maakte vafl admiraal von Sen- den-Bibran. Deze was het meest tactlooze wezen dat op twee beenen rondliep; hij zag kans om Eduard toen nog troonopvolger grondig te brouilleeren met de Duitschers. En hij gunde zich de pret, in Engeland te pochen dat als het tot kloppen kwam, de Britsche vloot eens wat zou beleven. Het doel waarmee de Keizer Bülow mi nister maakte, en dat door dezen ook als zijn taak werd beschouwd, was een sterke vloot te bouwen, en tegelijk een oorlog met Enge land uit den wfeg te gaan (zooiets als het zoeken naar een vierkanten cirkel. Red.) Bülow zag de bezwaren en gevaren natuur lijk best in, maar hij hoopte te slagen, indien de Keizer zich maar op den achtergrond wilde houden; en dit vertelde hij als het weer noo- dig was aan Z. M. Buitengewoon merkwaardig is, dat vol gens Bülow de oorlog door Duitschland werd verloren, omdat dat land niet van den aanvang af zijn vechtvloot had gebruikt. Bethmann Hollweg wilde (in den oorlog!) de Engelschen nog wat te vriend houden door hen niet al te hard aan te pakken. Volgens Bülow een groote zotheid. En de Keizer vond zijn schepen zoo mooi dat hij ze liever in de haven hield, omdat ze anders wel gehavend zouden kunnen worden. Belangwekkend ook is dat Bülow o.m. het volgende schrijft: „Van het 'begin tot het eind van den tijd dat ik aart het 'bewind was, heb ik Tirpitz gesteund, zoowel persoonlijk als in de poli tiek, hetgeen deze met warmte heeft erkend in een brief dien hij mij schreef, toen ik af trad Na onze overwinning op zee bij het Skagerak die roemrijk was, maar te laat 'kwam antwoordde hij -mij, op mijn geluk- wensch, dat mijn aandeel in de overwinning even groot was als het zijne. Ik ben er vast van overtuigd, dat indien de Duitsche vloot onmiddellijk na het uitbreken van den oorlog in gevecht was gestuurd. Duitschland zich heden ten dage in een heel anderen toestand zou bevinden, maar dat ook vele lieden anders zouden denken o'er Tirpitz. De fatale aarzeling van den Keizer om zijn lievelingen, de reusachtige schepen, die hem zoo dierbaar waren geworden, te wagen en de zwakheid van den toenmaligen chef van het marine-kabinet admiraal von Muller, en tenslotte de droom van Bethmann, wiens voornaamste denkbeeld (zelfs nog nadat de strijd op leven en dood was begon nen; een strijd die had kunnen worden ver meden maar die eenmaal aan den gang met al onze kracht had moeten worden uitgevochten) het was, om de Engelschen toch niet te prikkelen al die factoren 'be letten den zeeslag, die volgens de opvatting van verreweg de meeste zee-officieren alle kans op succes zou hebben geboden., indien hij op het goede oogenblik was gestreden". NEGER GELYNCHT. Een troep gewapende mannen heeft in de gevangenis van Darian (Georgia) een neger 'gelyncht, die beschuldigd werd in een vuur gevecht een politieagent te hebben gedood en drie anderen te hebben gewond. Ofschoon het gebouw door een afdeeling der nationale garde, gewapend met machinegeweren, werd bewaakt, wisten de verwoede lieden binnen te dringen en den neger dood te schieten. GASONTPLOFFING. Bij verhuizing. De heer M. van Vleuten hielp Maandag avond den heer A. van de Water bij het ver huizen naar zijn nieuwe woning in de Gestel- schestraat te Eindhoven en ontstak in de voorkamer het gaslicht. Onmiddellijk daarop volgde een ontploffing. Het bleek, dat de vorige bewoner in een andere kamer een lamp uit ae leiding had gedraaid, zonder de gas leiding af te sluiten. Een gat sloeg in de zol dering, ruiten sprongen en een groote partij pannen vloog van het dak. De heer Van Vleu ten bekwam brandwonden aan zijn handen, doch andere persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. PLEIDOOI VOOR EEN AFZONDERLIJK VERKEERSDEPARTEMENT. Organisatie van het vervoer in zijn geheelen omvang. De Staatscommissie-Patijn die opdracht heeft te adviseeren over een goede vervoers- regeling, heeft aan een groot aantal lichamen 'en personen vragen gesteld, in hoeverre de organisatie .van het geheele vervoer in de lucht, te land en te water op de meest econo mische wijze kan plaats vinden. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso neel, heeft zich thans met een uitvoerige me morie tot de commissie gewend, waarin het zegt het 't meest wenschelijk te achten, dat spoorwegen, tramwegen, A. T. O. en Van Gend en Loos,, het geheele openbare perso nen. en goederenvervoer voor zoover dit per as geschiedt, zouden worden gemaakt tot direct overheidsbedrijf onder een afzonderlijk verkeersdepartement en waarbij het lichaam, dat met het beheer zou worden belast, zou worden samengesteld uit deskundigen en be langhebbenden, voorgekomen uit de kringen van reizigersvereenigingen, reisvereeniging, Kamers van Koophandel, industrieele eu handelsvereenigingen, het mijnwezen, land- bouwgenootschappen, bankwezen, scheep vaart- en havenvereenigingen en van het per soneel. Aldus zou er een waarborg verkregen wor den, dat bij' het spoorwegbestuur steeds vol doende voeling werd gehouden met de wen schen en behoeften van het maatschappelijke en economische leven. Waar de totstandkoming van deze diep in grijpende hervorming van het geheele ver keerswezen nog vele jaren zou eischen, advi seert de -Nederlandsche Vereeniging om aan te vangen met een beperkter opzet. Aanbevo len wordt te beginnen met de concentratie der tramwegen tot groepen, te brengen onder de directie van de A. T. O. en Van Gend en Loos en fusie van buslijnen welker dienst parallel loopt met tramwegen, met deze trams, terwijl slechts voor die buslijnen, die uitsluitend als toe- en afvoerlijnen der spoor- en tramwegen dienen, concessie zou behoo- ren te worden verleend. Voor de laatste zou den ook de trams als concessionnaris kunnen optreden. Verder wordt de instelling bepleit van een Vervoerraad, een adviseerend lichaam voor den Minister van Waterstaat, dat tevens be last zou kunnen worden met het toezicht op de naleving van de verschillende wetten en maatregelen van bestuur die het vervoer regelen, grondige studie zou dienen te maken van de verkeersbehoeften in de verschillende deelen des lands en maatregelen en voor schriften, die de verdere voortschrijding op het terrein der verkeersordening wenschelijk maakt voorbereiden. Ten slotte wordt nog aanbevolen, dat dit lichaam een nauwlettende bestudeering van de ontwikkeling van het vliegwezen in ziju arbeid zou betrekken. HET BETREKKEN VAN BUITEN LANDSCHE INDUSTRIEELE PRODUCTEN. De houding van de regeering. Door den heer Ruys de Beerenbrouck, Mi nister van Staat, Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw, voorzitter van den Raad van Ministers, is op de vragen van den heer van den Heuvel betreffende het ne men van maatregelen tot 't niet meer be trekken van industrieele producten uit lan den, welke in bijzondere mate door hooge invoerrechten den uitvoer hier te lande be moeilijken, met name tegenover de Duitsche producten, het volgende geantwoord: Voor Aiover de regeering industrieele pro ducten uit het buitenland moet betrekken, omdat de Nederlandsche industrie deze niet leveren kan, zal zij zich bij de keuze van leveranciers slechts laten leiden door over wegingen, op de zaak zelf betrekking heb bende. Wilde zij bij het plaatsen van bestel lingen rekening houden met de invoerrech ten, waardoor ook de Nederlandsche artik# len in andere landen getroffen worden dan zou zij handelen in strijd met den geest der meestbegunstigingsclausule, welke in al de door Nederland gesloten handelsverdragen is neergelegd en welke zij wenscht hoog te houden. FRANSCH BEZOEK AAN DE JAARBEURS. De Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht die gister werd geopend, werd in de morgen- uren bezocht door Fransehe handelsstuden ten onder leiding van Graaf de Pignol, di- recteur du Ministère du Commerce Exteri eur de France. BRANDEN. Bij het redden van het vee gewond Te Zijtaart (Veghel) is de boerderij van den landbouwer H. Vogels geheel afgebrand Inboedel en vee werden een prooi der vlam men. Vogels bekwam bij een poging om het vee te redden ernstige brandwonden. De oogst verloren. Te M eedhuizen brandde de landbouwersbe huizing van den heer F. Medema tot den grond toe af. De inboedel ging mede verloren, evenals de hooi- en vruchtenoogst. Papiergeld verbrand. Nabij Drachten is Maandqg het boerderij tje, bewoond door gebr. Lindeboom, tot dén grond toe afgebrand. Daar de bewoners af wezig waren kon niets worden gered. De in boedel en een bedrag van 120 aan papier- geld ging verloren. Vermoed wordt, dat de brand in den schoorsteen is ontstaan. Kinderen en lucifers. Te Ukkema is een tweetal korenmijten afge- brand. Het woonhuis van den eigenaar, Jac Schols, bleef gespaard. De oorzaak schuilt in het spelen met lucifers door kinderen. De schade wordt door verzekering gedekt. Boerderij afgebrand. De boerderij van den heer F. Medema, ge legen op korten afstand vaii Delfzijl, is totaal afgebrand. De oogst ging geheel ver loren. Slechts eenig huisraad kon gered wor den. Alles was verzekerd. Ook varkens omgekomen, Maandagavond zijn te Nieuwenhager- heide (L.) van de boerderij van Quaedvlieg de stallen en bergplaatsen met ettelijke var kens verbrand. Alles was verzekerd. DUITSCH-FINSCHE OVEREENKOMST. De levering van boter en kaas. De heer Ruys de Beerenbrouck, minister van binnenlandsche zaken en landbouw, voorzitter van den Raad van Ministers heeft op de vragen van den heer Blomjous betref fende een tusschen Duitschland en Finland te sluiten overeenkomst in zake de levering van boter en kaas o.m. het volgende geant woord: De regeering heeft kennis genomen van een overeenkomst met andere strekking, op 28 Augustus 1930 door de Duitsche en Finsche regeeringen in zake invoer van Finsche boter en kaas in Duitschalnd gesloten. Deze overeenkomst is bij de regeering in studie. ROOFOVERVAL TE MAREN. Vier bandieten dringen bij een kassier binnen. Gisternacht drong, naar de Tel. meldt, een viertal bandieten de woning binnen van den heer W. Otten, kassier van de plaatselijke Boerenleenbank te Maren (gemeente Alem), een dorp gelegen aan de Maas, ten noorden van 's-Hertogenbosch. Twee hunner hielden de vrouwen in bedwang, terwijl de twee an deren den man dwongen de brandkast te ont sluiten, hetgeen hij deed. Daarna vertrokken de roovers met medeneming van 2000. Vol gens een nadere mededeeling zou den kassiei een bedrag van 3000 zijn ontvreemd. De heer Otten was gewapend, doch geheel van streek. De indringers waren gemaskerd en hadden handschoenen aan. In de gemeente Alem, alsmede in de omge ving, wordt door de politie ijverig gespeurd. HULDIGING NAGEDACHTENIS MR. DR. W. F. VAN LEEUWEN. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad van State heeft de vice-president, graaf van Lynden van Sandenburg enkele hartelijke woorden gewijd aan de nagedachte nis van mr. dr. W. F. van Leeuwen, oud- vice-president van den Raad, die ook na zijn ontslagneming steeds van zijn belangstelling in den Raad van State heeft blijk gegeven. DE MOORD TE ROTTERDAM. Nog geen licht. In het drama dat zich gisteren in de Prin senstraat te Rotterdam heeft afgespeeld, is nog geen klaarheid gekomen, niettegenstaan de de politie al het hare heeft gedaan een spoor van den dader te vinden. Ook de sectie, die gistermiddag op het lijk van de gewurgde vrouw is verricht heeft nog geen nieuwe gezichtspunten geopend. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. 161. Terwijl de verkeersagent manmoedig de wacht hield met getrokken zwaard, verwisselden de slotenmaker en de kabou ter den tooverring voor dien, welke door den slotenmaker was vervaardigd. Ik ben nieuwsgierig of ze het zal merken, als ze wakker wordt, zeide de slotenmaker. „Ik denk het niet", ant woordde de andere, want de rteliikenis is sprekend. 162. Nauwelijks waren de ringen omgewisseld of er een groot gevaar. De groote spin, die steeds boven het bed van de heks hing en daar de wacht hield, kwam dreigend naar be neden, zoo nijdig als een spin natuurlijk. Ze zag wat men wilde en kwam naar hen toe, terwijl de agent met zijn zwaard blee staan. „Vlucht, vlucht", riep^ de kabouter. „Het gevaar is groo en tel je vijand niet te licht".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6