Vadsrlandsche Bank Radirerafisch Weerbericht AGENDA Stadsnieuws Zeetijdingen Sport naar "4» SUPPOSITORIA Onze Koloniën. Marktberichten .KATER Binnenland Provinciaal nieuws stormwaarschuwingsdienst Dr. H.NANNING's (Zetpillen tegen aambeien.) Vrijdag 12 September. Stedelijke Muziektuin, Floralia-tentoon stelling; 2 uur opening. 7.30 uur, 'Cinema Americain, hoofdnum nier De avonturierster (drama, geluidsfilm), hoofrollen Dorothy Revier, Jack Holt en Michy Mc. Baw. Toegang voor personen bo ven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummer De Hollywood-revue (musiceerend, zingend en sprekend). Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Heim wee (dram.) Hoofdrol Mady Christian-, en Wilhelm Dieterle. Toegang 14 jaar. Zaterdag 13 September. Stedelijke Muziektuin, Floralia-tentoon stelling. 7.30 uur, Cinema Americain: De avontu rierster (dram., w Boven 14 jaar 7.30 uur, A. B. T.: Heimwee (dram.) Boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De Holly- wood-revue (voor eiken leeftijd). Floralia-tentoonstelling te Oterleek. Zondag 14 September. Stedelijke Muziektuin, Floralia-tentoon stelling. Floralia-tentoonstelling te Oterleek. CU BLOEDIGE VERK1EZINGS- VERGADERING. Meer dan 40 gewonden. In den afgeloopen nacht is het na een ver- Aiezingsverg. te Perleberg van de soc.-demo- craten tot bloedige botsingen met nationaal socialisten gekomen. Na afloop van de ver gadering trachtten de nationaal-socialisten de sprekerstribune te bestormen, welke poging echter door Reichsbanner verijdeld werd. Met bierglazen, stoelpooten en stoelen ging men elkander te lijf- De nationaal-socialisten moesten vluchten, doch op straat werd de vechtpartij voortgezet. Meer dan 40 personen werden gewond. voor Belaste "Vaarden, 's Gravenliage, nfl/ tegen beurskoers «1110 H OBLICATIËN Omet jaarlllksche uitlotfng u W. de Moei, voorzitter- mej. J. F. Paay, secretaresse, Tulpstra No. 11 en de heer u. Klaver, penningmeester. EEN KAASBEURS TE ALKMAAR. In verband met het besluit dat de Alge- meene Vergadering van den Bond van Coö peratieven grondslag werkende Zuivel fabrieken had genomen, heeft het bestuur van dien Bond zich tot het gemeentebestuur van Alkmaar gewend, met het verzoek om mede werking te willen verleenen voor het beschik baar stellen van een lokaal, waar op kaas marktdagen Kaasbeurs zou kunnen worden worden gehouden voor kaas uitsluitend in Noord-Holland gemaakt. Blijkens mededeeling aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, is het de bedoeling van hei gemeentebestuur van Alkmaar, om bij wijze van proef de z.g. Kleine Waag voor genoemci doel in gebruik te geven en wel op iederen Vrijdag van des morgens 9 tot des middags 12'A uur, voorloopig tot 1 Mei a.s. Voor evenwel een definitieve beslissing wordt genomen, vraagt het gemeentebestuur het oordeel van de Kamer van Koophandel Sch. Crt. TOT SECRETARIS BENOEMD. De heer Joh. H. W. Lutjeharms alhier is op de dezer dagen te Den Bosch gehouden vergadering van stucadoorspatroons benoemd tot secretaris. HET ADRES VAN FORD. Wij hebben niet tevergeefs de verwachting uitgesproken, dat een onzer lezers wel in briefwisseling zou zijn geweest met een van de groote mannen waarvan een abonné ons gister de juiste adressen vroeg. De heer Jac. Benoit Polak uit Den Helder zend ons den enveloppe van een brief welke hij van Ford heeft ontvangen, waarop het adres van den afzender als volgt is aange geven: Mr. Henry Ford, Dearborn, Michi- gan, U. S. of America. HEROPENING ZAAK De oudste banketbakkerszaak hier ter stede, die van den heer Soecker, heeft zich geheel hernieuwd. Toen in 1793 in de Langestraat deze zaak werd gevestigd zal de toenmalige stichter, ook een lid van de familie Soecker, weinig hebben kunnen denken welk een aspect zijn winkel 137 jaar later zou hebben. Er zal in dien tijd heel wat veranderd zijn; men behoeft thans slechts de winkel binnen te treden om te zien welk een verande ring het interieur bij de jongste verbouwing heeft ondergaan. Er is al heel weinig meer overgebleven van wat er vroeger was, stofdichte vitrines; in keurig mahoniehout afgewerkt, glazen schuif- afsluitingen en daarboven een schitterende verlichting, kortom een volkomen modern in gerichte zaak. Ook de waren zijn prima; en kele schitterende wfrkstukjes zullen in de eta lage te zien zijn. Als bewijs dat een kokerij aan de banket bakkerij is verbos den,, zullen hedenavond wanneer de heropening plaats heeft enkele heerlijkheden, tevens proeven van be kwaamheid te bezichtigen zijn. Den heer Soecker zij veel succes toege- wenscht met deze verbouwing, die een aan winst vormt op het gebied van moderne win kelinrichting. RAAD VAN ARBEID. De heer M. J. Th. Vas Dias, voorzitter tan den Raad van Arbeid hier ter stede is be noemd tot lid van de te Nijmegen geïnstalleer de commissie tot bestudeering van de vrij willige verzekering bij de Raden van Arbeid 'KINDERFEESTEN OP 8 OCTOBER. Men schrijft ons: Aangezien de kinderfeesten het vorig jaar /p 8 October in de Eikelenbergstraat gehou den, uitstekend zijn geslaagd, is een defini tieve vereeniging opgericht. Deze vereeniging draagt den naam van Buurtvereeniging „Steeds in Spanning" (S. I. S.), C. W. Bruinvisstraat e. o. en beoogt alléén en uit sluitend het organiseeren van kinderfeesten. Het bestuur is dan ook dankbaar voor hen, die zich reeds als lid hebben lieten inschrij ven, doch nog niet voldaan. Zooveel te groo- ter het aantal leden, zooveel te grootscher het feest en waar het gaat om het kind, mag men zich wel eens een offertje getroosten. Het bestuur is echter vol goeden moed en heeft reeds verschillende voorbereidende maatregelen getroffen en ook een voorloopig programma in elkaar gezet. Er wordt begon nen met een gecostumeerden optocht, waar ivoor prijzen zullen worden beschikbaar ge steld, n.1. voor het mooiste, voor het origi neelste en voor het meest komische costuum Onder de'wedstrijden treffen wij o.a. aan: mastklimmen, fietsenrace, wedstrijden op vliegende hollanders, autopeds enz. Deze wedstrijd zullen worden gehouden, behoudens toestemming, in de C. W. Bruinvisstraat, ter wijl het geneele feest zal worden opgeluis terd door muziek. Het bestuur vertrouwt op aller steun en medewerking en geeft de verzekering, dat al het mogelijke zal worden gedaan om ook nu de kinderfeesten weer schitterend te doen sla gen. Het Dag. bestuur bestaat uit: de Irer f VERPLAATSING ZAAK. Een intiem interieur, met donker mahonie houten paneelen en toonbank, een sigaretten- kastje, origineel omgeven door een sierlijke verhooging van het paneel, de wand be hangen in een lichtere en toch goed aan passende kleur, een moderne stofvrije etalage, daarenboven een verlichting naar de eischen des tijds, ziedaar het inwendig verbouwde perceel Scharloo nr. 11 naar waar de heer A. E. Blommaert zijn sigarenmagazijn „Deco" van Scharloo 5 overplaatst. Morgen hoopt de heer Blommaert de nieuwe winkel te openen, die evenals zijn sigaren zeker wel in de smaak zijner clientèle zal vallen. DE 8-OCTOBER-VIERING. In de gisteravond gehouden vergadering van de bewoners van de Boterstraat is be sloten, evenals vorige jaren, ooknu wederom de straat te versieren, waarvoor de plannen met algemeene stemmen werden goed gekeurd. Tijdens deze vergadering gingen er stem men op, dat bet zeer op prijs zou worden ge steld, indien de 8-October-vereeniging voor de mooist versierde straten eenige prijzen be schikbaar zou stellen, hetwelk ongetwijfeld bemoedigend zou werken. Het bestuur zegde toe, met de 8-October-vereeniging in overleg te treden. Wij vertrouwen, dat de bewoners van meer dere straten het voorbeeld van de Boterstraat zullen volgen, vooral wat betreft de binnen stad. Versierde straten verhoogen ongetwij feld de feestvreugde. lange pijpesteelen langs de ruiten in de eta lagekast, als 't ware om te spotten met de regenjassen! Een buitengewoon goedgeslaagde recla me, die vooral des avonds, als alles verlicht is, inslaat. Zoowel de N.V. Worm als de iii ma Yipma die voor de geluidsinstallatie zorgde, een fraai resultaat! LICHTDP. Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.54 uur licht op. HET CIRCUS SCHNEIDER. Van de vrijheid tot wijziging van het pro gramma van deze week welke de directie zich uitdrukkelijk had voorbehouden heeft zij gisteravond ruimschoots gebruik ge smaakt. Niet alleen de volgorde der nummers was heel anders dan de beide voorgaande dagen, maar er werden ook enkele nummers overgeslagen (b.v. het optreden van de gan zen en de apen). Eén en ander natuurlijk in verband met het op handen zijnde vertrek: men heeft immers in een deel van onze vorige oplaag nog kunnen lezen, dat hedenavond in Purmerend reeds weer gespeeld zal worden Maar we hebben gisteravond toch ook nog iets gezien wat vorige bezoekers niet mee maakten, n.1. dat een leeuw uit de kinder kamer een oppasser en he^er de jas ver scheurde. Ongezeggelijk, zooals baby's wei meer kunnen zijn, wilde de jonge leeuw in kwestie liever in gedeeltelijke vrijheid door de arena loopen dan op een wenk des meesters te wachten tot diens helper zou komen om hem weer in de „koffer" in dit geval was het heusch 'n koffer op te bergen De jonge heer vatte met de voorpooten diens helper om zijn middel en' liet zich een eindje voorttrek ken. Dit gebeurde een paar keepen en één dezer „liefkoozingen" kwam zóó goed aan, dat de jas van gezegden helper bedenkelijk gehavend werd En niet vóór dat de man nog tot tweemaal toe een buiteling had ge maakt tengevolge van den onwil der baby ge lukte het hem de kleine in zijn bedje te krij gen. Die baby kan, volwassen geworden, zijn baas nog wel eens last veroorzaken. Overigens liep het programma zeer vlot. De duizenden bezoekers de groote tent was weer zoo goed als uitverkocht werden niet moe van het applaudisseeren voor de schit terende dressuur van leeuwen, paarden, var kens, beren, voor de inderdaad ijzingwekken de toeren aan de trapeze, de negerdansen (met de muziek en den vuureter en in-glas- danser), de kunst-wielrijders, de Ravenna's met hunne pyramiden uit menschenlichamen, enz., enz., en dan niet te vergeten de groote attractie: het circus onder water met zijn mooie dansende nimfen. Alles te zamen heeft de zeer vele bezoekers ook gisteravond weer doen genieten en wij durven wel beweren, dat het circus -Schneider met zijn verrichtingen op zoo velerlei gebied voldaan heeft aan aller verwachting en deze was vrij hoog gespannen ais gevolg van het feit dat reeds meerdere vermaarde circus sen in den loop der jaren hier hunne tenten voor een paar dagen hadden opgeslagen. En het circus Schneider kan tevreden zijn over het bezoek dat het in Alkmaar mocht genie ten, want niet alleen dat stadgenooten zich een plaats verzekerden, ook talloos velen uit de omgeving hebben zich verlustigd in het gebodene. EEN STROOMENDE REGEN! De Hollywood Revue heeft wat op haar geweten! Niet alleen, dat ze veel menschen naar de bioscoop zal trekken, maar ook op andere plaatsen herinnert zij aan haar schit tering. Zoo is bij de firma Worm in de Hout- til een heele etalage ingericht met allerlei artikelen, die op deze revue toepasselijk ge maakt zijn. En terwijl de muziek het I'm sin- ginc in the rain" sneelt. straalt bet water In DE TECHNISCHE PROEFTOCHT VAN DE „MARNIX VAN ST. ALDEGONDE Nadat twee dagen op de Noordzee, be gunstigd door mooi weer, was proef gevaren en nadat het nieuwe motorschip van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland aan alle eischen bleek te hebben voldaan, is Don derdagavond het schip aan de Maatschappij „Nederland" overgedragen. Namens de Ne- derlandsche Scheepsbouw Maatschappij heeft de heer Goedkoop, directeur dezer Maatschappij, een toespraak gehouden, waarin hij de Maatschappij „Nederland dankte voor het geschonken vertrouwen. Daarop heeft de heer M. C. Koning, di recteur der Maatschappij „Nederland met een rede het schip namens de Stoomvaar. Maatschappij „Nederland" aanvaard. Te ongeveer acht uur gisteravond werd de vlag van de Maatschappij „Nederland op de nieuwe aanwinst der Maatschappij gehe- schen. Vandaag keert de „Marnix van St Alde- gonde" naar Amsterdam terug. PAARDEN OP HOL GESLAGEN. Voerman zwaar gewond Op den provincialen weg te Oostwolde onder de gemeente Leek is gisteravond de met twee paarden bespannen melkwagen van den melkrijder Oosterling plotseling op hol geslagen. De voerman, de 34-jarige G. Kui per uit Zevenhuizen, die tijdelijk bij de mel- kerij werkzaam was, trachtte de paarden tot stilstand te brengen. Hij kwam daarbij te vallen en geraakte onder den wagen. Be wusteloos en met zeer ernstige verwondin gen is de man, die gehuwd en vader van zes kinderen is, opgenomen en naar het eca- demisch ziekenhuis te Groningen overge bracht. Zijn toestand was hedenmorgen zeer ernstig. De paarden zijn, na tegen een boom te zijn opgeloopen, tot stilstand gekomen. Jongen gedood. Hedenmorgen heeft in de Van Woustraat te Amsterdam een ernstig ongeval plaats ge had. Door onbekende oorzaak sloeg plotse ling het paad, dat voor een schillenwagen gespannen was, op hol. Op den hoek van de Palestijnstraat liep het paard tegen een wiel rijder op en drukte dezen over het trottoir tegen den muur van een huis. De jongen werd tusschen muur en paard doodgedrukt. Het bleek te zijn de 17-jarige J. Wurms, die op zijn fiets eenige boodschappen voor zijn pa troon deed. Het paard kwam op het trottoir te vallen en werd toen gegrepen. De koetsier van den wagen, die nog ge tracht had het paard meester te blijven, kwam met den schrik vrij. ZUID-AFRIKAANSCHE MINISTER TE AMSTERDAM. De toestand in de diamant-industrie. Hedenmorgen kwam de Zuid-Afrikaansche minister A. P. J. Fourie uit Den Haag te Amsterdam aan, om allereerst een bezoek te brengen aan de diamantslijperij der firma Asscher in de Tolstraat. In verschillende zalen werd de industrie bezichtigd, waarna op het kantoor een keurcollectie diamant werd bewonderd. Hedenmiddag wordt ten kantore der firma een conferentie gehouden met verschillende leden van de Alg. Winkeliers-Vereeniging ter bespreking van den toestand in de diamant industrie. DE „MARNIX VAN ST. ALDEGONDE". Het nieuwe motorschip van de Stoomvaart Mij. Nederland „Marnix van St. Aldegonde" is hedenmorgen te elf uur van zijn proeftocht op de Noordzee te IJmuiden teruggekeerd. BRAND. Kwaadwilligheid? Te Oostwolderpolder, gern. Nieuwolda is door onbekende oorzaak afgebrand de geheel met koren gevulde kapschuur bij de boerderij van den heer H. R. Dallinga. Men denkt aan kwaadwilligheid. Alles was verzekerd. De vorige schuur is in Mei afgebrand. Boerderij afgebrand. De kapitale boetderij de Vossenbergen, aan den Zwartendijk, gemeente Kampen, toebe hoorende aan het Grooteburgerweeshuis al daar, bewoond door den heer Bakker, is gis ternacht geheel door brand vernield. Ruim honderdduizend halve kilo's hooi zijn mede een prooi der vlammen geworden. Oorzaak onbekend. DE POLITIEKRUISER „NAUTILUS" TE AMSTERDAM. Hedenmorgen is, terugkeerende van een reis op de Noordzee, in de Amsterdamsche haven aangekomen, de i^derlandsche poll- riekruiser „Nautilus". Het schip, dat enkele dagen te Amsterdam zal blijven, heeft ligplaats janomen aan den steiger van de firma Van Es en Van Omme ren aan de De Ruijterkade. KORTE BERICHTEN Sedert enkele dagen is uit Grevenbicht (Limburg) spoorloos verdwenen de 25-jarige, ongehuwde onderwijzer J- Houben, afkom stig uit Nuth. Te Ganzendijke (G.) is gister overleden de 21-jarige T. G. Jurjens, die Dinsdag onder een tractor was geraakt. Gep. luitenant-generaal F. de Bas, oud- directeur van het Krijgsgeschiedkundig Ar chief, is gisteren 90 jaar geworden. Gister en vandaag wordt te Groningen de jaarlijksche vergadering van de Ohriste- lijke werkgeversvereeniging gehouden. De gemeenteraad van Velsen heeft be sloten, tot het stichten van een openbaar slatihthuis, waarvan de tosten warden ge raamd op 450.000. HEEMSKERK. Ter gelegenheid van het koninginnefeest is de eerste dag de traditioneele ringrijderij met paard en kar gehouden. Er hadden zich hiervoor 18 paren op gegeven. De uitslag was, dat de eerste prijs gewon nen werd door den heer P. Admiraal met mej. T. v. Duivenvoorde; 2e prijs door den heer C. de Wit met mej. H. Limmen; 3e prijs door den heer H. Duin en mej. G. Schuyt; 4e prijs door den heer L. Hoogewerf met mej. C. Albrink. LIMMEN. Een onhoudbare toestand. Sinds eenige tijd is de N.V. „De Geruisch- looze Weg" te Heemstede bezig aan de ver breeding en het aanbrengen van een wegdek aan het noordeinde van den Rijksstraatweg. Iets verder is men aan het leggen van den ondergrondschen kabel van het G. E. B.. De straatverlichting is verdwenen, daar eerst de lichttpalen (bovengrondsch net) moesten ver dwijnen, voor men aan het leggen van den kabel kon beginnen. Met dit al is het een smal gedeelte, een chaos van steen en puin en hier en daar flikkert een rood lichtje. Voor de fiet sers en wandelaars is de toestand onhoudbaar daar de auto's bijna alle met scherpe lichten er door heen jakkeren. Thans heeft men nog eenig licht van de maan, doch met donkere maan moeten er ongelukken komen. De heer Bakkum heeft er reeds op gewezen en de burgemeester deed toezegging voor verbete ring. Met dit al is het levensgevaarlijk en fietsen is uitgesloten. De autoriteiten zullen goed doen in te grij pen voor er ernstige ongelukken gebeuren Gisteravond waren we er getuigen van hoe een juffrouw werd aangereden en op de stee- nen smakte. De auto reed door. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Karimoen (thuisr.) 11 Sept. v. Port Said. Prins der Nederlanden (thuisr.) 11 Sept. v. Colombo. P. C. Hooft (uitr.) 11 Sept. v. Southampton. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 10 Sept. v. Valencia n. Malaga. Clio 10 Sept. v. Algiers n. Malta. Fauna 10 Sept. v. Bari n. Catania. Erato 9 Sept. v. Amst. te Bordeaux. Hebe 10 Sept. v. Livorno n. Napels. Irene 10 Sept. v. Ceuta n. Malaga. Iris 9 Sept. v. Odense te Gothenburg. Nickerie 9 Sept. v. W. Indië te New York. Vesta 10 Sept. v. Hanib. n. Amsterdam. Bodegraven 11 Sept. v. Amst. n. Antw. Doros 11 Sept. v. Amst. n. Rott. Barneveld (thuisr 9 Sept. v. Talcahuano. Boskoop (uitr.) 9 Sept. v. Guayquil. Pluto 10 Sept. v. Danzig n. Hamburg. Telamon 11 Sept. v. Barcelona te Genua. Kou Holl. Lloyd. Gelria (uitr.) 10 Sept. v. Montevideo. Montferland (uitr) 10 Sept. v. Montevideo. Zaanland (thuisr10 Sept. v. Rio Janeiro Zeelandia (uitr.) 10 Sept. v. Las Palmas. Rottevdamsche Lloyd, Indrapoera (thuisr.) 11 Sept. v. Cowes. Patria (uitr.) 11 Sept. te Marseille. Ternate 9 Sept. te Osaka. Buitenzorg (uitr.) 10 Sept. v. Genua. Holland—Amerika-Lijn. Bilderdijk 10 Sept. v. Philadëlphia te Balti- more. Loch Goil, VancouverRott., 9 Sept. te Everett en v. Tacoma. Leerdam, Rott. n. New Orleans, 9 Sept. v. Tampico. Holland—Oost-Azië-Lijn. Oostkerk, uitr., 10 Sept. v. Genua. Holland—Brltsch-Indië-Lijn. Kieldrecht, thuisr., 11 Sept. te Madras. Stadsdijk, uitr., 10 Sept. v. Rangoon. HollandAustralië-Lijn. Abbekerk 10 Sept. v. Hamburg n. Rott. Holland—West Afrika-Lijn. Reggestroom, uitr., 9 Sept. v. Dakar. Amstelkerk, uitr., 5 Sept. v. Freetown. Saturnus, uitr., 10 Sept. te Bordeaux. JavaChinaJapan-Lijn. Tjikembang 9 9Sept. v. Chinwangtao naar Dairen* Kon. Paketv. Maatschappij. Sigli 10 Sept. v. Belawan n. Rangoon. JavaNew-York-Lijn. Saleier 10 Sept. v. Java te New York. Breedijk, Java/N. York 9 Sept. te Singapore. Prometheus, N. York/Java, 10 Sept. te Port Said. Rotterdam—Zuid Amerika-Lijn. Aludra 11 Sept. v. Rotterdam n. Hamburg. Alpherat, thuisr., 10 Sept. te Santos. Stoomvaart Mij. Oceaan. Sarpedon, Japan/Rott., 10 Sept. v. P. Swet- tenham. Mentor 11 Sept. v. Rotterdam n. Hamburg. Laertes, Java/Amst., 9 Sept. v. Padang. Patroclus 10 Sept. v. Tientsin n. Rairen. Peisander, Liverp./Batavia, 10 Sept. te Port Said. Emzetco-Lijn. Jonge Anthony 10 Sept. v. Napels te Paler- mo. Jonge Johanna 10 Sept. v. Malaga n. Lond. Sport in Beeld. Op de eereplaats deze keer Daria, de nieuwe draver-kampioen van Neder land. Elders zijn verschillende kiekjes van dit sportevenement opgenomen, die samen drie pagina's beslaan en een fraaien indruk geven van de prachtige sport en de overgroote belangstelling, die doet denken aande Engelsche races! De gespeelde voetbalwedstrijden (in Amsterdam en Rotterdam!) zijn natuur lijk aan de vergetelheid ontrukt en ver schillende levendige kiekjes geven spannende momenten weer. De zeilwedstrijden in Enkhuizen, de luchtvaart, en natuurlijk de filmster- j retjes vormen weer eenige zeer aantrek kelijke pagina's. De lectuur is ook al zeer lezenswraar dig en verschillende artikelen trekken de aandacht. Met dat al vormt Sport in Beeld weer e.a mooi geheel, dat door zeer velen ge lezen en gezien zal worden. ft Medegedeeld door het Kon.' Nederl u Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.0 te S~ Laagste barometerstand 753.9 te lA"!* ruhe en Miinchen. 'wis. Verwachting, geldig tot den avond van September: *3Ï Matige in het Noorden tijdelijk noe krart, tige wind uit Oostelijke richtingen- mnA' zwaar bewolkt tot betrokken; in het' Zuid waarschijnlijk eenige regen; weinig veramV ring in emperatuur. ue Geseind van de Bildt te 9.25 uur aan d* posten van Delfzijl tot Hoek van Holland. „Weest op Uw hoede". nd' k"HVm* r'--r. V- Alcmaria-Nieuws. Het September-nummer van het Alc maria-Nieuws ziet er weer prettig uit* De nieuwe redactie met Siem Bak aan het hoofd is wel voor haar taak bere kend en zorgt voor goede lectuur. In het „hoofdartikel" lezen we ver. schillende belangrijke feiten: de nade rende competitie, het afscheid van P. D RoQzendaal, de verandering van secre taris der vereeniging eneen aL scheidswoord aan den heer W. v. d Snel, die de pleegvader van het Alcma ria-Nieuws was. In gevoelige woorden worden het heengaan van den heer Zalm geschets' Van de andere artikeltjes noemen w nog het Maandoverzicht, Schoolvoetba' een verhaal over de adspiranten en ns tuurlijk de mededeelingen van het b« stuur. Als geheel een goedgeslaagd Alcmt ria-nummer! DE BRAND TE PONTIANAK. Kwaadwilligheid in het spel Omtrent den brand in de Chineesche wijk valt nog te vermelden, dat de geheele houten passar op eenige blokken na, werd vernield. Ook het kantoor van de Societa Commissio- naria di Esportazione e di Importazione en de Favorite-bicscoop zijn verbrand. De B.B.- ambtenaren, militairen en burgers trachtten het vuur te stuitten, waartoe zij hun uiterste krachten aanwendden. Driehonderd pintoes zijn verbrand. De schade bedraagt vermoede lijk vier millioen. Men vermoedt, dat kwaad willigheid in het spel is. DOOR EEN KRANKZINNIGE AANGEVALLEN Woensdagmorgen drong een zekere Manaj in een vlaag van waanzin, naar de „Locomo tief" meldt, eenige tokos op de Pasar Sapi te Salatiga binnen. Hij verwondde met een vlijmscherp mes twee Chineezen aan den hals, rende daarop weg en viel twee naar school gaande kinderen aan, die slechts licht aan hals en handen gewond werden. Dat zij slechts licht gewond werden, was te danken aan de tusschenkomst van enkele burgers, waarvan er een met een klewang den aan valler neerlegde, die in zorgwekkenden toe stand naar Semarang werd vervoerd. De toe stand van de slachtoffers is gunstig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 12 Sept. 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 2903 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijs als volgt: tarwe J10.25; gerst 5.50— 6; gerst chev. 66.75; haver 5.50— 8; bruine boonen 1214; citroenboonen 1830; duivenboonen 11.50—13; witte boonen 32; karwijzaad 15; blauw- maanzaad ƒ15; Erwten' groene (kleine) 9 10; groene (groote) 26—30; grauwe 38—44.50; vale erwten 27—33; alles per 100 K.G. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 12 Sept. 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en pnE zen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 49j Commissie 41; Boerenkaas: Kleine 40j Commissie 44. Alles met rijksmerk. Handel matig. PURMEREND, 11 Sept. 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 1-34» Blauwe 1.50, Borgers 1.65 per zak, (3 K.G.; Blauwe aardappelen (kleine) 070 p< zak, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele f 0.3O-- 1.13, dubbele z. dr. 0.35—1-34, ?nke 0.70-ƒ 1.75, enkele z. dr. 0.80-/ 1-W per zak, 15 K.G.; Snijboonen: Stam (breed f 0.30af 1.35 pér zak, 15 K.G.; /ruimen 10—31 cent per K.G.; Bloemkool f 5 P" 100; Spinazie 0.60—ƒ0.70 per mand, o K.G.; Sla 0.60^ 1.90 per JOO krop;/op telen 14.60 per 100 bos; Uien 32—58 per 25 K.G. Appels: Bismarck-appel i«-r 29; Bramley Seedling 17—29; Fisher s Eerstling 19—29; Notaris-appel 31. alles per 100 K.G. Peren: Beurré de Merod 15-./" 23; Duraudeau 14-/ chess Williams 16—24; Seigneur d tsp^ ren 21—36; Soldat Laboureur ƒ18; Triomphe de Vienne 18f 35, per 100 K.G. ü~0 NOORDSCHARWOUDE, 11 Sept. 1W£ 60200 K.G. Aardappelen: Schotsche m ƒ4.40—4.90; Groote Schotsche ®u« 2.503.10; Rende Duken 2.bO-Jfó BI. Aardappelen: 2.50; Drielingen 5.70; 35000 K.G. Uien: Uien 2.10; Drielingen 0.80—U4°, 2.70L.f 3.20; Gele Nep f .8£-/ 8100 K.G. Spercisboonen 9xqoo 2300 K.G. Kroten 0.70-/ 2.10, K.G. Roode Kool 0.60-/ 3.5(N -Q K.G. Witte Kool 0.60-/ 1.10; «ow/q Gele Kool 0.60^ 3.20, alles p. 1W lOOstuks Bloemkool 10.50 per 100

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2