m Binnenland LANDBOUW en VEETEELT. ■ra avoaiuua vim eew vi:itiii:i;nc,i i -i■- Haan wenk was haan een manteling. v. d. Tuijn, door den heer J. H. M. Hupperts, provinciaal der Montfortaven, oud-pastoor der parochie en door den heer C Ruige waard, eerste priester der parochie Egmond aan Zee en door de overige paters Montfortaven te Egmond aan Zee benevens pater Somers, oud Novicemeester der congre gatie. De pontificale hoogmis der consecratie begon te half elf en werd opgedragen door Z. D. Hoogwaardigheid den bisschop met dezelfde assistentie der eerw. heeren als de morgenplechtigheden, aangevuld door de heeren A. T. Suidgeest uit Hem en Venhui zen en J. P. A. Saulenn te Kethel beiden oud-pastoors der parochie. Tegen den aanvang van de pontificale b. mis waren nog vele heeren geestelijken aangekomen o.a. de deken van Alkmaar E P. Rengs en nog een 20-tal andere heeren uit de buurtparochies. Ten 12 ure was de plechtige H. Mis geëindigd. Des namiddags werd een feestmaaltijd ge houden in een der lokalen van het kolonie- huis St. Joseph. Aan tafel waren mede aangezeten de ju bilarissen. Schoolreisje Chr. School. Woensdag trokken, begunstigd door prach tig weer, de leerlingen der Chr. School te Egmond aan Zee, per autobus er op uit. Ook vele ouders, oud-leerlingen en vrienden van het Chr. onderwijs namen aan den tocht deel. Door de duinstreken van Noord- en Zuid- Holland reed men onder gezelligen kout en prettig gezang Zuidwaarts, genietend van het natuurschoon, wat vooral een omgeving als dat van Bloemendaal biedt. Van Noord- wijk-Binnen werd een blik geworpen op het fraai gelegen Noordwijk aan Zee. Na een bezoek aan Katwijk aan Zee konden in .,De Groote Vink" bij Leiden kleinen en grooten zich verpoozen. Van hier trok men verder naar Scheveningeri, reed langs de boulevard en de haven, om daarna in Den Haag het panorama Mesdag te bezoeken waar men een denkbeeld kon krijgen van oud-Scheve- ningen. De dreigende luchten boven het oude visschersdorp waren buiten het gebouw ge lukkig niet zichtbaar. De Haagsche dieren tuin is lang niet zoo uitgebreid als Artis, maar de kinderen waren hier nu in de gele genheid verschillende exemplaren meer op hun gemhk te bekijken. De wolf voor de hut van de grootmoeder van Roodkapje, de aap, die allerlei kunsten verrichtte en b.v. met een pijp in den mond en een bril op den r heel wijs in een boek zat te bladeren trokken bijzonder de aandacht. De „Oude Hortos" te Leiden bood ook weer een aangename ver- poozing. Af en toe genoten de kinderen van de versnaperingen, die onder de reis werden gepresenteerd. Vol dankbaarheid voor den prettigen en leerzamen dag bereikte men in den avond weer Egmond aan Zee. HOE EEN WINKELJUFFROUW WERD GENEZEN VAN PIJNLIJKE VOETEN EN BEENEN. Rheumatiek nu verdwenen. „Ik ben winkeljuffrouw iij een groote zaak en sta en loop veel bij mijn werk en ik leed eenige jaren aan vrceselijke rheumatische pij nen in mijn voeten. Een jaar geleden nam ik Kruschen Salts, een half theelepeltje op een glas water een half uur voor het ontbijt. Dit hield ik zeven dagen vol en het verdreef de pijn, zoodat ik nu gemakkelijk kan loopen en ik kan zeggen dat Kruschen Salts mij genas van rheumatiek in voeten en beenen. Kruschen Salts is de beste medicijn die er be staat, wanneer je je niet goed voelt. Wij heb ben het altijd in huis en vinden dat het je direct prettig en opgewekt maakt en veel le vendiger en flinker. Het doet je voelen, dat het leven waard is geleefd te worden Mijn eigen dokter vindt ook dat Kruschen uitstekend is". De rheumatische pijn wordt veroorzaakt door de naaldscherpe urinezuurkristallen, die zich in de gewrichten vastzetten. Twee van de zes zouten waaruit Kruschen is samengesteld hebben de eigenschap het urinezuur op te lossen, zoodat het gemakkelijk uit het lichaam kan worden verwijderd. Andere zouten in Kruschen helpen de natuur dit opgeloste uri nezuur te verdrijven door de ingewanden en nieren. Verder zijn er weer andere zouten in Kruschen, die het gisten van het voedsel in de ingewanden voorkomen en daarbij het lichaam zuiveren, niet alleen van urinezuur maar ook van andere lichaamsgiften, die de gezondheid ondermijnen. Daarom is Kruschen zoo geheel anders dan een enkelvoudig zout. Er zijn zes zouten in Kruschen; ieder doet zijn eigen werk en elk zout is noodig en nuttig voor het welzijn van een deel van het lichaam. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. CASTRICUM. Tot heden had de huisnummering plaats volgens bestaande of gemaakte wijken, zoo dat men een nummering kreeg volgens de wij ken A tot en met H. Niet behoeft gezegd te worden dat deze nummering, in verband met de toenemende bebouwing, niet meer voldeed, te meer niet, omdat geen aandacht was ge schonken aan die punten waar in de toekomst huizen kunnen komen wat zelfs zeer waar schijnlijk is te achten. Nu in verband met de volkstelling, welke aan het einde van dit jaar zal worden gehou den, 'n nummering niet kon uitblijven, is door het gemeentebestuur nagegaan welke veran deringen moesten worden aangebracht en op welke wijze het euvel van ineenloopende num mering is te voorkomen. Dit kan alleen als men niet meer wijksge- wijze nummert, maar alleen volgens bestaan de straten, waaraan behoorlijke namen wor den gegeven en indien rekening wordt gehou den met de mogelijkheid van bebouwing van nog braakliggende perceelen. Met -deze gedachte voorop heeft het ge- aneentebestuur alle wegen en straten waaraan perceelen staan of kunnen komen te staan, thans officieel een naam gegeven, terwijl de nummering gedacht is aan de eene zijde on even nummers aan de andere zijde even num mers. Bij deze opzet kan, indien -men dan, als ge zegd rekening houdt met eventueel nog te bouwen perceelen, een behoorlijke nummering worden verkregen, waarbij bovendien kan worden voorkomen dat in de naaste toekomst een hernummeirng moet plaats hebben. Nu wat de namen der straten en wegen be treft het volgende: Voor een goed begrip is het goed te weten dat de wegen alhier wel in den volksmond een naam hadden maar dat deze op officiëele wijze niet waren vastgesteld. Het gevolg is dat de namen bij het volk zijn gaan leven. Met een bezwaar was echter rekening te houden n.1. dat de lengte der wegen en stra ten vaak te groot was om een behoorlijke nummering te waarborgen. Daarom zijn nu verschillende wegen gesplitst en vernieuwd, zoo is o.a. de Rijksstraatweg, welke vanaf de grens der gemeente van Heemskerk tot Lim- men als zoodanig genoemd werd gesplitst en wel in drie deelen, n.1. Dorpsstraat het ge deelte dat tot de kom van het dorp behoort en de beide andere gedeelte zijn herdoopt in Alk- maarderstraatweg en Beverwijkerstraaatweg. Met het kiezen van de namen heeft men zooveel mogelijk de namen gehouden die in het volk leefden, terwijl daar, waar dit moge lijk was, men heeft gezocht in de geschiedenis van ons dorp en zoo krijgen we achtereenvol gens van Oldenbarneveldweg, v. d. Mijleweg, Gelevinckstraat, Tetburgstraat, Sifriedstraat, terwijl de weg naar het gesticht te Bakkum is genoemd naar den len geneesheer-directeur Dr. Jacobi. SCHERMERHORN. Floraliafeest. De tweede tentoonstellingsdag was ge wijd aan kinderfeesten. In optocht van het terrein van de Chr. School trokken de kinde ren naar het feestterrein, alwaar verschil lende kinderspelen werden uitgevoerd. Voor meisjes van 1013 jaar Stoelen dans. Ie pr. Marie de Git, 2e pr. Alie Leeg water, 3e pr. Agnes Heertjes. Meisjes van 710 jaar Waschdrogen. Ie pr. Grietje Roos, 2e pr. Krelie de Jong; 3e pr. Mina Kramer. Jongens van 1013 jaar. Hinderniswed loop. Ie pr. Wietze Bosga, 2e pr. Gerrit van Tongeren. Jongens van 710 jaar, Zakloopen. Ie pr. Dirk Lakeman, 2e pr. Henk Bosga. Jongens en meisjes van 57 jaar. Ballen cp blaadje. Ie pr. Willie Bakker, 2e ipr. Henk Beets. Den geheelen namiddag en vooral 's avnoüs was er een druk bezoek aan de tentoonstel ling en werd van de verschalende attracties welke in de zaal waren, een druk gebruik ge maakt. Een in de zaal geplaatste gramophoon met groote versterker wist de feestelijke stemming bij het publiek er wel in te houden. (In ons vorig nummer is het eerste ver slag dezer tentoonstelling onder het kopje Stompetoren geplaatst. Dat moet natuurlij" Schermerhorn zijn). Geboren: Annie d. v. Jacob Borsjes en Jac .de Wilde. Cerrit z. v. Joh. Jonk en P. Schaap. G c h u w d: H. Koel, v. Uitgeest en A M. Kaaij. W. den Haan, v. Oterleek en G. M. v. d. Meer. Overleden: Aaltje Kieft 65 jaar echtgen. van M. Moerbeek. Levenloos aange geven kind van C. Konijn en A. Vreeker. An na Beakma 82 jaar, weduwe van P. Blokker (overleden te Midwoud). SCHAGLN. Tot Heemraad van den Zijper- en Haze- polder werd benoemd de heer C. Bruin te Burgerbrug. hoofdingeland van dit water schap. Tot hoofdingeland werd nu met 303 stemmen gekozen de heer J. Eriks te Burger- brug. Op den heer A. Appel te Sint Maar tensbrug werden 203 stemmen uitgebracht. OUDE NIEDORP. Bij de op 9 September plaats gehad heb bende aanbesteding te Breezand in de lunch room van den heer J. Th. Schipper tot het bouwen van een R.K. kerk en pastorie, ble ken de Gebrs. Boekei uit deze gemeente de laagste inschrijvers te zijn voor de som van 11900. De definitieve gunning zal nog nader worden bekend gemaakt. Een uitgebreide discussie ontstond ook om trent .het vraagstuk van paarden- of auto- tractie met de voor- en nadeelen daaraan ver bonden. De heer Van Noppen, directeur van den Ainsterdamschen reinigingsdienst, gaf een uiteenzetting omtrent papiermanden welke aan den openbaren weg worden opgesteld. Een groot voordeel zou ook zijn, indien er uniforme vuilnisemmers werden ingevoerd. Rotterdam heeft hiermede een proef genomen, waarover de voorzitter inlichtingen verstrek te. Of het wenschelijk is voor de kwestie der papierkorven een aparte commissie in te stel len, zal nader op de huishoudelijke vergade ring worden beslist. Het laatste punt der agenda, de vuilverwijdering, werd, daar de tijd rong, niet in extenso behandeld. Na afloop van de vergadering begaven de heeren zich naar Huisduinen en de Donkere Duinen, waar de aanplantingen in oogen- schouw werden genomen. Donderdagochtend werd nog een huishoudelijke vergadering ge houden, waarna een tocht werd gemaakt met het vuilnistransportschip om het vervoer van het vuil naar zee te kunnen zien, na afloop waarvan een tocht naar de Zuiderzeewerken is gemaakt. DE B£UG OVER DE WAAL BIJ ZALTBOMMEL. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het maken van den onderbouw en het uitvoeren van grondwerken voor de brug over de Waal bij Zaltbommel. De raming was 1.300.000. Laagste inschrijver was de N.V. Internat. Betonbouw te Breda voor 1.098.000. LEGEROEFENINGEN EN MOND- EN KLAUWZEER. Verplaatst naar Noord-Limburg. De legeroefeningen onder leiding van den commandant van het veldleger welke wegens het heerschen van mond- en klauwzeer niet overeenkomstig de getroffen voorbereidingen in de streek Barneveld, Leusden, Amersfoort kunnen worden gehouden, zullen thans plaats vinden in Noord-Limburg van 2326 Sep tember a.s. (2425 Septenjber zijn de eigen lijke oefendagen). Geboren: Theodora Ludewina, d. v. 'J. Kuijs en M .E. van Duijn. Afra Johan- na. d. v. van H. Twisk en D. Schouten. Overleden: Albertus Wouterson, 50 jaar, wonende te Amsterdam. Lambertus Groot, 11 jaar, z. v. N. Groot en J. de Win- Ier. Paulina Veennan, 36 jaar, wonende te llaarlem. Hendrikus Engelbertus Vonk, '3 jaar, wonende te Amsterdam. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. In de vacature-H. van der Glas is door het Centraal Stembureau te Haarlem verkozen verklaard tot lid van de Provinciale Staten: mevr. H. van Zelm—van den Berg (corom partij) te Amsterdam, REINIGINGSDIRECTEUREN. Algerneene vergadering ie Den Helder. De algerneene vergadering werd Woensdag geopend door den voorzitter, dr. ir. De Bruy- ne, directeur van den Rotterdamschen reini gingsdienst. Het afgeloopen jaar was voor de vereeniging jn vele opzichten zeer gunstig. In het ledental kwam weinig verandering. Spr. herdacht wijlen den heer M. A. van der Perk, eerelid der vereeniging. Ten slotte wees spr. er op, dat het contact met buitenlandsche zusterverenigingen steeds nauwer wordt, hetgeen den blik op vakgebied verruimt en den gemeenten ten goede komt. De heer Maas, directeur der Heldersche reiniging, gaf hierna een uitvoerige uiteen- zetting* van de geschiedenis en de ontwikkc- ling van dezen dienst, welke door lichtbeel den nader werd toegelicht DE KONINKLIJKE FAMILIE. De koninklijke familie, die a.s. Maandag Eer auto tegen den middag van het Loo in •en Haag wordt verwacht, zal een paar we ken intrek nemen in het Huis ten Bosch. De koningin-moeder komt Maandagoch tend ongeveer half twaalf van Soestdijk te 's- Gravenhage en zal zich ook naar het Huis Ten Bosch begeven, doch des avonds weder naar Soestdijk terugkeeren. ZEILBOOTJE OMGESLAGEN. Een gevaarlijk water. Woensdagnamiddag, terwijl twee beamb ten van den Rijkswaterstaat in een bootje aan het zeilen waren bij de stuw te Borgha ren, is door zuiging van het water het bootje omgeslagen en een der inzittenden Bicheroux uit Borgharen verdronken. De andere wist zich zwemmende te redden. Dit is het veer' tiende lijk, dat sedert de stuw klaar is, daar is opgehaald. BESTRIJDING DER ZEDELOOSHEID. Te Utrecht vergaderde, onder leiding van dr. J. Lammerts van Bueren, president- directeur der Heldringgestichten, het Comité tot bestrijding van de openbare zedeloosheid Nadat de voorzitter aan de hand' van daar toe strekkende geschriften, verschillende symptomen van zedelijke verwording van bui ten de grenzen des lands had gesignaleerd; wierp de heer W. Voskuil, chef van de afdee- ling-en voor binder- en zedenpolitie te Rotter dam, aan de hand van zijn rijke ervaring 'n blik op de velerlei gevaren, die te Rotterdam vooral de jeugd bedreigen en de pogingen die van politiewege worden aangewend om die gevaren te keeren. Spr. deed mededeelin- gen, wel geschikt om vooral dé ouders tot groote waakzaamheid op te wekken In een levendige bespreking, die op het referaat volgde, werden verschillende vragen naar voren gebracht om te verkrijgen, zoo wel vermeerdering van rijks- als van ge- meentepolitietoezicht. Dit om te geraken tot nauwkeuriger na leving van de bestaande wettelijke bepalingen, die bedoelen bestrijding der jeugd en be vordering der goede zeden. Bovendien werden verschillende bepalingen aan de hand gedaan, die door de Overheid van Rijk en Gemeente zouden kunnen worden vastgesteld, ter bevordering der publieke eerbaarheid. Daarna keert hij naar Suriname terug, om daar nog twee jaren te werken EEN VORSTELIJKE GIFT. Dezelfde onbekende gever te Rotterdam die verleden jaar aan „Bethesda" een bedrag schonk van vijftien duizend gulden, heett thans opnieuw een gelijk bedrag ter beschik king gesteld voor het gesticht, voor aankoop van een motorboot. Vermoedelijk zal niet dadelijk tot dien aankoop worden overge gaan, doch meer gelegenheid worden ver schaft voor familiebezoek. De schenker van deze vorstelijke gift, heeft als eenige belooning verzocht een paar foto's te mogen hebben van „Bethesda" en, zoo mogelijk, wat snijwerk door de zieken ver vaardigd. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS VOOR HET KIND. De opbrengst van 1929—1930. Dezer dagen wordt aan 349 vereenigingen het haar toekomende aandeel in de opbrengst van de weldadigheidspostzegels voor het kind over 1929'30 uitgekeerd tot een totaal bedrag van 162.370,29 (v. j. 115 379.85). De gelden werden verdeeld onder twintig vereenigingen voor achtelijke en zwakzinnige kinderen, samen 15,234.60; tachtig vereeni gingen voor zwakke kinderen (vacantiekolo- nies, enz.) samen 27.053.19 235 vereeni gingen voor verwaarloosde jeugd (opvoe dingsgestichten) samen 111.152.42; veer tien vereenigingen voor gebrekkige, blinde, d-oove of doofstomme kinderen, samen f 8 930.08. Meer dan 1000 ontvingen 47 vereeni gingen (v. j. 35), meer dan 500 41 vereeni gingen en meer dan 100 134 vereenigingen. EERSTE VRIJE IMMIGRANTEN NAAR SURINAME. Blijkens telegraphisch bericht is het eerste schip met vrije Javaansche emigranten van Java naar Suriname vertrokken. Het wordt omstreeks 10 September aldaar verwacht, met 150 gezinnen, in totaal 522 zklen. Van Suriname keert het schip naar New- York terug, om dan opnieuw koers te zetten naar Suriname, ter afhaling van terugkeeren- de Javaansche immigranten. Als geneesheer zal dit transport, dat vermoedelijk midden October via Suez naar Indië vertrekt, worden bijgeleid door dr. P. H. J. Lampe, die aldus zijn vier maanden verlof, waarop hij aan spraak heeft, combineert met een zeereis naar onze tegenvoeters Hij zal in Indië be sprekingen hebben omtrent de emigratie naar Suriname en een bezoek brengen aan Deli, om de geneeskundige voorzieningen op de plan tages aldaar na te gaan. NEDERL. STUCADOORS- PATROONSBOND, Jaarvergadering te Den Bosch. Na een ontvangst ten stadhuize, daags te voren, hield de Nederlandsche Stucadoors- patroonsbond Woensdag te 's-Hertogenboscn zijn 28e jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer J. A. de Moet uit Den Haag, die in zijn openingswoord een som beren toon liet hooren over den toestand in het bedrijf. Hij merkte o.m. op, dat noodig is een leerl-ingregeling en onderwijs in het j stucadoorsvak op ambachtsscholen. Besloten werd de 29e algerneene vergade ring te Groningen te houden. Tot secretaris in de plaats van den heer H. Vermeer te Rotterdam, die den bond gaat ver laten, werd- gekozen de heer Joh. H. W Lütjeharms te Alkmaar en tot commissaris de heer J. Rabius te Leeuwarden. Den scheidenden secretaris werd hulde ge bracht en naast een aandenken van de hoofd bestuursleden ontving hij een geschenk van den bond. Hij werd tevens benoemd tot eere lid. De heer E. G. Mariens te Haarlem werd gelukgewenscht in verband met het feit, dat hij tien jaar het penningmeesterschap be kleedt; ook hij krijgt een aandenken. De afdeeling Groningen had voorgesteld het vraagstuk der partieele besteding krach tig ter hand te nemen. Het hoofdbestuur bleek er in principe niet tegen te zijn; het landelijk in te voeren werd practisch onuitvoerbaar geacht. Indien gewenscht kan het evenwel plaatselijk gepoogd worden, maar het hoofd bestuur gaf in overweging dan liever aan te dringen op openbare aanbesteding. De ver gadering sloot zich daarbij aan. Overeenkomstig het prae-advies van het bondsbestuur werd verworpen een voorstel der afdeeling Amsterdam, volgens hetwelk ieder bondslid 1/4 pCt. van het door hem volgens kwitantie der Rijksverzekeringsbank uitgekeerde loon aan den bond zou moeten betalen. De afdeeling Dordrecht bepleitte de wen- schelijkheid, dat er een wetsontwerp zal wor den ingediend, waarin zal worden bepaald, dat alleen zij tot het voeren van den naam „werkgever" gerechtigd zullen zijn, die in het 'bezit zijn van het einddiploma M U.L.O. of een daarmee gelijkstaand diploma. Het bondsbestuur ontried het voorstel, waarover nader in- het orgaan zal worden ge schreven. Een ontwerp leerlingregeling werd aange- ïouden. Na de vergadering was er concert, geza menlijk diner en feestavond. Donderdag werd een uitstapje gemaakt naar Oisterwijk en den IJzeren Man, gevolgd door een noenmaal in Den Bosch. 6 KORTE BERICHTEN. -V De minister van mijnwezen en nijver» heid van de Unie van Zuid-Afrika, de heer A. P. J. Fourie, veigezeld van zijn secre taris, is gisterochtend uit Londen te 's-Gra- venhage aangekomen. Gister heeft de minister van binnen- landsche zaken van Ierland een bezoek aan de Zuid-Limburgsche mijnstreek gebracht Hij bezichtigde diverse sociale instellingen en woningcomplexen te Hcrrlen en omgeving, Gistermorgen reed op den Boulevard de Favauge te Zandvoort in snelle vaart een vrachtauto van de Haarlemsche Jaloezieën- fabriek. Door het breken van een ketting vie- kn twee werklieden uit den auto en sloegen met het hoofd tegen de straat. Zij kregen zware hoofdwonden en werden naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. UITVOER-CONTROLE-BUREAU VOOR GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. Het Uitvoer-Controle-Bureau voor Groen ten, Fruit en Aardappelen, aan welk lichaam de Rijksuitvoerkeuring voor uien, welke op 15 September a s. in werking treedt, is opge- dragen, deelt ons het volgende mede: „Vanaf 15 September a.s. zullen alleen uien, andere dan verduurzaamde uien, zil- veruien en groengeboste uien, voor export worden toegelaten, welke voorzien zijn van een „certificaat" of „bewijs". Een certificaat wordt afgegeven door da controleurs van het Uitvoer-Controle-Bureau, voor uien, welke voldoen aan de volgende minimum-eischen: De uien moeten zijn: Van Nederlandschen oorsprong, gezond, vorst vrij, rijp, droog, behoorlijk afgestaart, >ehoorlijk vrij van grond, per verpakkings eenheid gelijkkleurig en gelijksoortig, vrij van bout en van stijve of dubbele exempla ren en onder de volgende grootte-klassen ge rangschikt kunnen worden: picklers (nep) tot 35 m.M. doorsnede, drielingen 32—43 m.M. doorsnede, gewone uien 4075 m.M. doorsnede, grove uien 70 m.M. doorsnede en meer. Voor zoover de zending niet los verladen wordt, moet de verpakking bestaan uit soliede balen of zakken of andere verpakkingsmid delen, waarvan de netto-inhoud 25 K.G. of 50 K.G. weegt of waarop het netto-gewicht van den inhoud duidelijk waarneembaar is aangegeven. Pootuien moeten onder de volgende groot te-klassen gerangschikt kunnen worden: a. van 5072 m.M. doorsnede. b. van 70—92 m.M. doorsnede. c. van 90 m.M. doorsnede en meer. Bedoeld certificaat wordt afgegeven, in« dien de inlading voor uiteindelijken uitvoer plaats heeft, dus wanneer geen overlading op Nederlandsch grondgebied plaats heeft. Het te berekenen tarief voor de afgifte van dii certificaat bedraagt 2)4 cent per 50 K.G. Voor uien, die niet onmiddellijk voor het buitenland worden geladen en die aan bo venvermelde minimum-eischen beantwoorden, wordt een „verklaring" afgegeven, die bij aanvrage voor de afgifte van een „certifi caat" wordt ingenomen. Aan de afgifte van een „verklaring" zijn geen kosten verbonden. Een bewijs wordt afgegeven voor uien van buitenlandschen oorsprong, terwijl de prijs hiervan 1 bedraagt. De geldigheidsduur der certificaten en be wijzen als volgt vastgesteld: 4 dagen, indien gedagteekend in Februari, 2 dagen, indien gedagteekend in Maart, April, Mei, Juni. 7 dagen, indien gedagteekend in een andere maand. Hierin is de dag van dagteekening der certificaten en bewijzen niet begrepen. Aanvragen voor keuring moeten geschie den voor Noordholland bij C. Balder, Nrd* Scharwoude, tel. Brek op Langendijk 113. Indien de uien, waarvoor een certificaat wordt verleend, voldoen aan de gestelde eischen, kan voor iedere verpakkingseenheid etn merk worden verlangd, waarvan de kos ten 3/4 cent per stuk bedragen. De gelden voor afgegeven certificaten, be wijzen en merken zijn onmiddellijk aan den betreffenden controleur te voldoen. 165. Ze kwamen in de cel waar de anderen, de uil en de muis wachtten. „Hier hebben we den tooverring", riep de sloten maker verheugd en legde den ring slechts even om het muisje. „Laten we er maar dadelijk een goed gebruik van maken, Hoe eerder, boe beter". 166. En werkelijk, de tooverring had uitstekend gewerkt. Pe muis veranderde in een prinses, zooals ze altijd vroeger wa» geweest. Verheugd sprong ze op en riep: „en nu zoo spoedig mogelijk naar mijn ouders.'' „Zoover zijn we nog niet", zeide de slotenmaker.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6