Openbare Verkoeping Aanbesteding. Rechtszaken Binnenland Filmnieuws- Raadselhoekge. Adver-tentiën TE KOEDIJK Mr. C. J. DE LANGE te Alkmaar, van: Openbare Ver koeping TE HEILOO, Mr. J. W. van der Heide^ Het huis „Oostwjjk" Openbare Verkooping wegens sterfgeval te Alkmaar. A. Glas-en Verf werken. B. In massa zonder glas- en verfwerken van het bouwen van een schoolgebouw met 4 lokalen, der overdrijving kan worden gezegd, dat ten aanzien van de labelverstrekking geen liin of beleid bestond. Het U. C. B. was in dat geval speelbal. Het leidde niet, neen, het werd ge leid. En nu mag het Centraal Orgaan pogen een plausibele verklaring te geven voor het windvaan-achtige gedoe van het U C B en Iwij willen zelfs aannemen, dat dit te goeder .trouw gebeurt, doch als wij de figuurtjes van dezen caleidoscoop laten rollen en rollen en dan de beelden krijgen, die wij hiervoor 'be- Ischreven, moet het Centraal Orgaan het ons j niet euvel duiden, als wij tot een andere be schouwing en een andere verklaring komen Het Centraal Orgaan houde ons ten goeds dat wij de redactie met haar goede trouw :geen geluk kunnen wenschen. Wij willen i haar overigens onze verklaring niet onthou den. De onzekerheid en de weifeling aan den eenen kant ten opzichet van de label-verster- king, die ons doet denken aan de Fransche spreekwijs, die neer komt op: order, tegen- order, wanorde(r), en het kloeke beleid aan den anderen kant, om de vrijwilligheid bij de controle den hals om te di aaien en den han- .del den voet op den nek te zetten, laat maar een verklaring toe, n.1. deze, dat de controle geen doel is, maar middel. |j i VOOR DEN KANTONRECHTER TE fc ALKMAAR. ™K^,Yriida£ 12 September. EEN WELVERDIEND EERBETOON. Onze rechtbankverslaggever vangt zijn verslag over deze zitting als volgt aan Bij den aanvang van dit verslag leek het ons gepast den kantonrechter mr. D. Bastert die ook de pers steeds zeer welwillend beje gent, onzen welgemeenden gelukwensch aan te bieden met de hem ten deel gevallen benoe ming tot ridder in de orde van den Neder - ;landschen Leeuw, een onderscheiding, zeer izeker welverdiend, waar het geldt een magi straat die niet alleen met prijzenswaardige ambitie zijn altijd méér van zijn werkkracht vragend ambt waarnam, doch ook nu nog, ondanks zijn meergevorderden leeftijd, on miskenbare blijken geeft, van onverminderde vitaliteit en werkzaamheid. Het moge mr. Bastert vergund zijn, nog vele jaren het hem verleende ridderkruis als blijk van zijn ver diensten als kantonrechter te mogen dragen, i DE VEILIGHEID DER WANDELAARS IN GEVAAR GEBRACHT. Ongeveer 10 zaken waren bestemd op deze zitting, al waar mr. De Groot fungeerde als waarnemend ambtenaar van het O.M. en mr. A. Prins Jr. het griffierschap waarnam, behandeld te worden, doch slechts een zeer klein deel der opgeroepen verdachten had aan de invitatie gehoor gegeven. In de eerste plaats was niet verschenen A. EL, gedomiliceerd in de bekende residentie van bachus, Schiedam, welke heer zich op Zon dag 3 Augustus te Alkmaar bevond en aldaar ,als bestuurder van een luxe auto in den la ten namiddag op den Kennemerstraatweg 'n i.wandelaarster, mej. Rijswijk, die zich in ge zelschap van haar gehuwden broeder bevond, als gevolg van zijn verminderde activiteit had aangereden. Zulks met het minder aan- ...jgename gevolg dat mej. Rijswijk, getroffen door bumper of treeplank van den niet vol doende uitwijkenden auto, tegen den motor- kast viel en toen op den straat werd geslin gerd. Zij kreeg een niet onbelangrijke hoofd wonde en werd nog gevaarlijker aan de kuit gekwetst, zoodat zij niet in staat was om ;haar weg te vervolgen en per auto moest worden weggevoerd. De automobilist, die aanvankelijk door reed, keerde terug, toen de omvang van het ongeval tot hem was doorgedrongen en toon- ide alle mogelijke belangstelling. Dé schade iplm. 75, was door zijn verzekering vergoed, doch mej. Rijswijk, die in betrekking is bij dr. •Wolff te Amsterdam, is nog altijd niet geheel genezen en wordt nog steeds door dr. Wolff medisch behandeld. Als getuigen waren gedagvaard de heer C. A. Rijswijk, broeder van de aangereden juf frouw en de heer Van Tiel, timmerman en ooggetuige van de aanrijding, die welwil lend assistentie had verleend bij het vervoer van de gewonde wandelaarster. Mr. de Groot, waarnemend ambtenaar, noemde het schandelijk dat een automobilist op een drukken wandelweg zich zoo onoplet tend had getoond. Het was zijn plicht ge weest te stoppen, toen hij zag dat doorrij den gevaar bracht voor de wandelaars, die toch zeer zeker recht hebben op veiligheid. DE AVONTURIERSTER. Een Columbia-geluidsfilm in de Cinéma Américain. De geluidsfilm. De Avonturierster is in de eerste plaats merkwaardig door het spel van den elfjarigen Michey Mc. Ban, die de rol van Jimmy, den zoon van den Amerikaan- schen handelsman Frank Fields, op uitne mende wijze vertolkt en verder door de om standigheid, dat er van de nieuwste techni sche verbeteringen wordt gebruik gemaakt om den schuldige in een moordzaak te vin- ;den. Jimmy heeft n.1. van zijn vader op zijn iverjaardag een gramofoon met eigen opne mer gekregen. Hij kan daardoor zelf opna- jmen maken en aan zijn vader het door hem zelf gezongen lied laten hooren. Frank Fields, de zakenman, heeft zijn ;vrouw verloren en leeft nu met zijn zoon ijimmy, een eerlijke openhartige jongen, die in zijn vader zijn besten vriend ziet. Frank |moet voor eenigen tijd naar Europa (belang rijke zakenconferentie in Parijs) waar hij •kennis maakt met een mooie vrouw, die hij als nieuwe moeder voor Jimmy mee naar Amerika brengt. Het klopt niet al te best tus- schen de tweede mevrouw Fields en den jon- fen. Verschillende conflicten zijn het gevolg, lede doordat mevrouw niet zuiver tegenover Frank staat. Zij is n.1. een handige avontu rierster en de connecties met haar vroegeren vriend brengen veel moeilijkheden en ten slot te een moord, waarvan Frahk en Jimmy om beurten verdacht worden. Maar dank zij Jim- my's toestel komt alles uit en wij gelooven stellig, dat Jimmy na afloop van alle onaan gename gebeurtenissen wel een moeder zal krijgen die hem beter aanstaat. Jack Holt en Mickey Mc. Barn hebben als vader en zoon keurig gespeeld. Dorothy Re vier was een bijzondere verschijning als de Avonturierster. Wheeler Oakman was haar !L^rbif-nd/ 611184 van het feit requi- reerde hij 40 boete of 40 dagen De kantonrechter liet echter de feiten, dat e verdachte zich niet onverschillig betoonc en de mateneele schade vergoed had en voorts niets ongunstigs van den automobilist bekend geraakt was, als verzachtende om standigheden gelden en veroordeelde hem bij verstek tot 25 boete subsidiair 25 dagen. ZE WAREN BEZIG WORMEN TE VERDRINKEN. In den avond van Maandag 21 Juli om streeks 7.30 uur, constateerde brigadier De Koekkoek, gestationneerd te Limmen, dat een viertal personen aldaar zich onledig hield met visschen in het vischwater van den heer In. J. Derkson, waarvoor zij geen vergun- ning van den eigenaar hadden. Op de nade ring van de martiale figuur des brigadiers wachtte de visschers het toebijten van even- tueele geschubde pan-candidaten niet af, maar haalden onverwijld hun vischtuig op en kozen het hazenpad. Welke save qui peut evenwel niet kon be letten dat de brigadier tegen het visschers- kwartet procesverbaal opmaakte en bedoelde heeren heden ter verantwoording waren uit- genoodigd. Slechts een tweetal dezer hengel sportliefhebbers waren aanwezig en wel de 24-jarige Jan S. en zijn mede-verdachte Nic. B. Door den heer S. werd met overtuiging beweerd, dat er niet was gevischt en hij slechts een stok, die gelijkenis toonde met een hengelstok, doch zonder tuig, bij zich had. Hij moest echter wel toegeven, dat hij was weggeloopen, wat nu juist niet pleitte voor een blanco geweten. De kantonrechter toonde zich niet gesticht over de houding der verdachten en beloofde, dat die hun niet voordeelig zou zijn. Daar op werden de zaken aangehouden tot 26 Sept., teneinde den brigadier als getuige te hooreh. WIE VERGEZELDE DEN BURGE MEESTER? Dit probleem, in de volgende rechtszaak naar voren gebracht, zal denkelijk op 26 September tot oplossing worden gebracht. Het betrof hier een overtreding van artikel 19 der motor- en rijwielwet, gepleegd te Zuid en Noordschermer, omtrent 10.30 uur des avonds en, welke overtreding betrof het voe ren van een verblindende verlichting op een weg, de Dorpsstraat, gelegen binnen de be bouwde kom van het dorp. Voor dit feit stonc Cornelis Sm., commissionnair te Broek op Langendijk, terecht. Verdachte erkende het ten laste gelegde, doch naar zijn meening was deze verlichting noodzakelijk voor eigen veiligheid, daar ge meld dorp al zeer onvoldoende wordt ver licht. Voorts vroeg hij wie het procesverbaal had opgemaakt, waarop bleek dat de verba lisant was de gemeenteveldwachter Water drinker. Deze was door verdachte echéer niet opgemerkt. Verdachte was aangehouden door burgemeester De Groot, die hem op de ver lichting had gewezen en hem verzocht had deze te dempen. De burgemeester bevond zich niet in gezelschap van den gem.-veld- wachter, doch van een persoon door andere inzittenden in den wagen van verdachte ge noemd: „De jongen van Kreb". Verdachte be twijfelde dus of de heer Waterdrinker per soonlijk het feit had geconstateerd. Teneinde zulks nader te onderzoeken werd de zaak aangehouden tot 26 Sept. Dan zullen burge meester en veldwachter als getuigen gehoord worden. DE KERMIS WAS DE REDDENDE ENGEL. De 52-jarige Cornelis R., particulier te Hei- loo, die den laatsten tijd weer met vele amb telijke oproepingen wordt lastig gevallen, ver scheen heden ter terechtzitting ter zake van twee hem ten laste gelegde overtredingen van artikel 453 wetboek van strafrecht, waar in wordt strafbaar gesteld het verkeeren in kennelijken staat van dronkenschap, gepleegd te Alkmaar op 24 en 25 Augustus. R. was zoo openhartig onomwonden toe te geven dat hij op gezegde datums inderdaad een stevig glaasje bier had verschalkt, doch dat het ju belfeest van Alkmaarsche kermis hem, die overigens geen drinker was, in verleiding had gebracht. Overigens verklaarde R., dat hij naar zijn meening in niet zoo vergevor derd stadium had verkeerd, dat hij niet be hoorlijk thuis had kunnen komen, doch de politie had vermoedelijk omtrent dit weer standsvermogen een minder vrijzinnig stand- punt ingenomen. vriend en Helene Chadurch een goede beken de van vroeger, speelde keurig de rol van de naast wonende mevrouw. Het bijprogramma geeft natuuropnamen uit Zuid-Frankrijk en twee komische num mers, getiteld: „Nog erger dan een schoon moeder" en „Circusdwaasheden", titels die wel voor zich zelf spreken. HEIMWEE. en aantrekkelijk programma in A. B. 1. 't Is in den tijd van de Russische revolutie. Troepen ontevredenen loopen door het land, veel vernielend van wat zij1 op hun weg vin den. Nog is het kasteel van vorst Trubezkoj niet bereikt, maar er dreigt gevaar en het personeel is reeds gevlucht, behalve de admi nistrateur Iwan. Deze weet op het laatste oogenblik den vorst nog over te halen om met zijn dochter te vluchten, opdat voorko men wordt, dat de schoone Ludia in handen valt van een woeste bende. Met hun driéën ontkomen zij en gaan naar Parijs, de stad waar zoo vele emigré's een toevlucht zochten en waar zoo velen hunner ten onder gin gen en bij den dag moesten leven van de op brengst van arbeid, die zij in hun betere da gen zouden hebben afgeslagen als minder waardig. De film doet een en ander zien. De vorst en Lydia komen in een deftig pension, waar zij veel afleiding vinden. Iwan betrekt een minder voornaam huis, heeft niet zooveel verzet en piekert over zijn land net zoolang totdat hij aan het opkomende heim wee wil toegeven en zijn meester verlof vraagt om te vertrekken. Nog éénmaal zullen alle drie bijeen zijn als van ouds, Iwan zingt op verzoek een soldatenlied, dat den ouden heer die smachtend terug verlangde naar zijn land, zoodanig pakt, dat hij kort daarop dood neervalt. Iwan blijft nu, om Lydia te beschermen. Dit is ook wel noodig, want de juweelen raken op en valsche vrienden zijn gekomen. Maar Iwan waakt en als het geld on is. neeaf hii ksdia m&\ naar zün kost- De kantonrechter wees den verdachte op de ernstige gevolgen waarmee de wet dreigt bij herhaald drankmisbruik en geloofde niet dat verdachte een opzending naar een rijkswerk inrichting zeer aangenaam zou vinden, waar- op de comparant repliceerde, dat zulks ook met in het voordeel zou zijn van zijn ouders die beiden de 80 jaar reeds hebben gepas- seerd en hem sis kostwinner en verzorger niet kunnen missen. De ambtenaar, overwegende dat gedurende de Alkmaarsche kermis meerdere personen de grenzen der matigheid hadden overschre den, wilde zulks als verzachtende omstandig heden doen gelden en vroeg veroordeeling tot 2 x 10 boete of 2 x 10 dagen, waarop de kantonrechter zijn welgemeende waar- schuwing herhalende, verdachte veroordeelde tot 6 en 8 boete, te vervangen door een gelijk aantal hechtenisdagen DE HITTEGOLF DIE DE LICHT- STRAAL DOOFDE. In den avond van 28 Aug., bracht langs den Kanaaldijk gem. Bergen de 23-jarige landbouwer Jan Pieter Gr. uit Koedijk per rijwiel de eveneens zich op dergelijke wijz» voortbewegende uitverkorene zijns harte thuis. Door de tropische hitte, had Gr. zijn hoofddeksel op het stuur van zijn rijwiel ge hangen en begrijpelijker wijze, waar zoo veel meer belangrijke dingen zijn aandacht vroegen, niet opgemerkt, dat zijn pet over de lichtgevende lantaarn was gezakt en aldus het lichteffect volkomen verijdelde. Een surveilleerend veldwachter evenwel werd het gemis van de helder witte licht straal, bij art. 59 vereischt, ter dege gewaar en maakte procesverbaal op. Door verplaat sing van de pet naar de juiste bestemming werd het euvel dra verholen, doch de over- freding was eenmaal begaan en werd oor zaak, dat Gr. heden tot 2 boete subs. 2 da gen werd veroordeeld. NAAR LOONSVERLAGING IN DE DIAMANTINDUSTRIE. De meerting van den heer Henri Polak. In een polemisch artikel in het „Weekblad van den A.N.D.B." schrijft de bondsvoorzit ter, de heer Henri Polak, deze week o.a. het volgende „Dat het op den duur tot loonsverlaging zou moeten komen er zal wel niemand in ons vak wezen, die het niet wist of voelde. Iedereen heeft sinds lang begrejien, dat het niet mogelijk zou zijn een eenigszins belang rijk aantal werklieden aan den arbeid te krij gen, indien er geen water zou worden ge daan in hetgeen ik beleefdheidshalve maar wijn zal noemen. Sommige bondsleden heb ben dit reeds openlijk in het „Weekblad" ver kondigd, zelfs aangedrongen op het prijsge ven van alle tarieven en regelingen, of een loonoorlog tegen het buitenland aanbevo len". De heer Polak komt in den loop van zijn artikel nog nader op de kwestie der loonen terug. Hij zegt daarbij naar aanleiding van een artikel van den heer S. W. Swaap in het „Diamant-Handelsblad" het volgende: „Ik voor mff sta öp het standpunt, dat men in het tegenwoordige tijdsgewricht niet al te zeer met tarieven rekening moet houden, doch van geval tot geval loonen zal moeten bepa len, die den werkgever in staat stellen met het buitenland te concurreeren en den werkman althans een sober bestaan opleveren. „Hetgeen de heer Swaap (dienaangaande) zegt, zal bezwaarlijk te aanvaarden zijn. Een loon, „weinig meer dan de uitkeering. die zij (de werkloozen) thans ontvangen". Dus een gulden of twintig. „Nu ja", zegt de heer S., „gedurende de eerste weken". Hij zegt er echter niet bij, waarom het bij eenige weken zal blijven. Een kortstondig tijdperk van zeer gering loon zou men kunnen doorworstelen. Maar welk uit zicht is er, dat het kortstondig zal zijn? Als het nu eens een blijvende toestand wordt? Meent de heer S. inderdaad, dat op zulken voet dè diamantnijverheid zou blijven be staan, dat men kinderen zou plaatsen bij een vak, dat een loon oplevert, veel geringer dan elke andere tak van nijverheid zijnen beoefe naren toekent? „Ik zeide het reeds; er zullen veeren gela ten moeten worden, vrij vele zelfs. Maar een rip geheel kaal plukken, dat is een operatie, waartoe men slechts kan overgaan als het huis. Zij1 poogt een betrekking te krijgen als mannequin, ornaat het immers voor een zaak een attractie zal zijn een adellijke Russische dame in dienst te hebben, maar zij slaagt daar niet in en dan komt een der „vrienden" opdagen, in de hoop, dat de dreigende ar moede haar toeschietelijk zal maken Hij heeft echter mis gerekend, want het meisje wii liever sterven in Rusland dan te gronde gaan in Parijs. Daarom vraagt zij Iwan om met haar naar hun land terug te gaan. Aan de grens, die zij te voet passeeren in den laten 'avond, zullen zij' overnachten in een klein café. Hier trekken het „fijne" uiter lijk van Lydia en hare blanke handen de aan dacht van de ruwe grenssoldaten en zeker zou er nog een hartig woordje gesproken zijn, als de waardin niet had gezegd, dat beide jongelieden samen getrouwd waren. Om hen beter te kunnen beschermen, stuurt zij hen naar boven, naar de kamer, die besproken was voor Lydia. Daar zitten zij, beiden ver vuld van liefde jegens elkander, maar zij durven het niet bekennen. Totdat Lydia de geschikte woorden vindt en zij overgelukkig in eikaars armen vallen. Een film, die de tragiek laat zien van den Russischen adel, vluchtend voor de opstan delingen. Mooi ingetogen spel en schitteren de interieurs maken deze film, die wordt be geleid door speciale Russische muziek, tot een rolprent, die zeker een druk bezoek waard is. Het voor-programma brengt na een jour- nal met o.a. een bokswedstrijd en gekleurde kieken uit Engeland, twee muzikale teeken films: „De Verkwister" (met als motief dat een ander altijd schuldig heet aan iemands tegenslagen) en een aardige „Screen song". DE HOLLYWOOD REVUE. Een vol theater geniet van Metro-sterren. Vijf en twintig sterren en twee honderd vijftig andere medewerkenden hebben ons gisteravond in het Victoria-Theater op een buitengewoon prettige wijze vermaakt met de Hollywood Revue. De naam Hollywood is f i- i,i- dier geslacht is. „Niemand onzer zal redelijke maatregelen tot herstel van de Amsterdamsche diamant nijverheid in den weg staan. Wij zijn, inte gendeel, bereid tot elke medewerking in deze richting, tot het brengen van alk offer, dat mogelijk is. Maar niet tot het onmogelijke. Een sober bestaan in ruil voor geleverden arbeid, goed. Maar werken en armoede lij den, armoede in den letterlijken zin des woords, dat is te veel verlangd. „Er is echter reden om aan te nemen, dat degene, met wie eventueel nieuwe regelingen getroffen zullen moeten worden, daarbij zul len uitgaan van het beginsel, dat de diamant bewerker in elk geval zal moeten kunnen le ven en zijn gezin onderhouden en dat slechts op dezen grondslag nieuwe bouw mogelijk is". 2. Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteven. P Pepermunt. bek koper N ij me g e d Pepermunt Helmond Gouda ons t Laat Jacob, Lelda en Treesje vooral niet uitgaan met dit weer. (blei). Foei, Hans, jij wou Elsje foppen, maar nu kom jezelf bedrogen uit! (rog). Je kreeg voor niets geen straf! (voorn). Ik zal met het mooie weer mijn man tel maar thuis laten. (zalm). Noorwegen. Neger, oor, VVeenen, groen. Rijs, wijk; Rijswijk. Voor kleineren. Een pink (vinger, éénjarig kalf en visschersschuit). Een ongeluk komt nooit alleen. Komt tijd, komt raad. Bezint eer gij begint. Een slak. Een b-a-1 bal. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. Mijn eerste wordt gebruikt om te wrijven, mijn tweede is een hars achtige stof en mijn geheel een plaats in Noord-Brabant. Mijn geheel wordt met 7 letters ge schreven en noemt een plaats in Gelderland. Sommige dieren eten uit een 1, 3, 5,7. Een 4, 2, 3, 7 is altijd min of meer hoog. Een 4, 5, 2, 6 is een buitenman. Een 4, 5, 5, 1 is een vaartuig. 6, 5, 7, 7, 2 is een landbouw-product. Verborgen plaatsen in ons land. .Vóór de oude school stond het vol menschen. Ik dacht, dat deze hoeve er eenige ja ren geleden nog niet stond. (2) Hij zal. me lood geven om allerlei poppetjes te gieten. (2) Heeft Oom Ko u de kerk ook van binnen laten zien? (2). Een vlugge klimmer Met langen staart, Die in de bosschen Zijn maal vergaart. Hoe 't heet, dit diertje? Je raadt 't gewis En zegt, dat 't zeker Eenis! Voor kleineren. Welke waterplas wordt een goede eigenschap, als men de eerste let ter wegneemt? Mijn eerste is een verkorte meisjes naam, mijn tweede eveneens en mijn geheel is een spel. Een kleine, grauwe vogel Roept steeds zijn eigen naam, Je hoort hem in het bosch vaak, Nooit in de stad vóór 't raam. Welk viervoetig dier heeft nooit een effen of geruit, maar altijd een ge streept jasje aan? iets geheimzinnigs, maar het schijnt, dat de Hollywood Revue een magische kracht bezit. Wij tenminste kunnen ons niet herinneren, dat op een Vrijdagavond het Victoria-Thea ter zoo vol zat als gisteravond. Boven waren schier alle plaatsen bezet en beneden zal het waarschijnlijk wel net zoo geweest zijn. Iedereen wilde dit filmwerk, waar men zoo veel van gehoord had, zien. Iedereen wilde de bekende Metro-sterren hooren. Iedereen wilde weten, wat men in Hollywood onder een Revue verstaat. Welnu, men weet het nu. Een Revue uit dat Cinema-oord bij uitnemendheid is geen kleinigheid. Integendeel, ze overtreft alles. :n de Hollywood Revue is zeker de machtig ste, die ooit gemaakt is. In een twintigtal ta- freelen ziet men een keur van filmartisten, elk in hun beste creatie. Het is 'n revue van bonte, frivole, kleurige charme, vol grootsch- heid en praal, een revue met fantastische groepen, met ongelooflijk schitterende vin dingen, kortom, het is een schlager op revue- gebied, het isecht! Dit is geen spel meer van het witte doek. Dit is levend; het sleept je mee met zijn leuke, jopulaire liedjes, zijn geslaagde effecten. Het s een film met climax. En al is men reeds da delijk gewonnen bij het eerste tafreel, de vol gende zijn nog beter, nog mooier, totdat aan liet slot de gekleurde acte eenige tafreelen geeft, zoo mooi, zoo vol charme, dat men warm wordt en men als 't ware zijn handen voelt popelen, om eens echt hartelijk te kun nen applaudiseeren. De Hollywood Revue kreeg gisteravond applaus. En al was dit nog wat zwakjes, we gelooven, dat de volgende voorstelilngen de zaal op haar grondvesten zal dreunen door 't handgeklap van een enthousiast publiek! AU dit grootsche filmwerk, dat eenig is in zijn soort, geen serie volle, tjokvolle zalen trekt, dan trekt niets meer. Wij voorspellen, dat Alkmaar deze week in een Hollywood- sfeer zal leven en Hollywood-liedies zal gaan ziögCöli op WOENSDAG 15 OCTOBER 1930, des namiddags 1 nur, bij opbod, afslag en combinatiën, in het koffiehuis „Het Vergulde Paard" van den heer J. GROOT, ten overstaan van den Notaris 1. Een Huis met erf en schnurf aan den Kanaaldijk, te Koedijk, groot 6 Aren. Bewoond door Mej. de wed. HUIBERTS. 2. Zeventien perceelen Bonw land te Koedijk te zamen groot 4.67.G0 H.A., genaamd de Kap- bergakker, de Fabrieksakkers, de Akker van den Heugvoet, 't Hoogeland, de Mareakkers, de akkers van de Bartenweid, de Schapentuin, de Kortslootakker, de Oostkant van de Mare, de akkers van 't Odie. 3. Twee perceelen Weiland nabij den Polderweg te Oter- leek, samen groot 1.02.30 H.&. In huur bij den heer S. HOOG- VORST tot Kerstmis 1932. Behoorende tot de nalaten schap van den heer J. BOSCH MAN, behalve één perceel, dat behoort aan den heer U. JONGSMA. Te aanvaarden: het bouwland vrij van huur Kerstmis 1930 en de overige perceelen bij de beta ling der kooppenningen, doch onder gestanddoening der be staande huren. Inlichtingen en teekeninger worden verstrekt ten kantore van de Notarissen Mr. C. J. DE LANGE en M. C. ROOS, aan de Breedstraat A 10 te Alkmaar. notaris te Alkmaar, zal op DINSDAG 30 SEPTEMBER 1930, des nam. IK uur, in het café „de Rustende Jager" te Heiloo, in het openbaar verkoopen, ten verzoeke van den heer TH. BALTUS: met BOLLENSCHUUR, BOOM< GAARD en BOLLENLAND, aan den Oosterzijweg no. 17a te Heiloo, groot 2.49.60 H.A. Te veilen in 15 perceelen. De grond is van prima kwali teit en leent zich uitstekend vcor de cultuur van tulpen en hya cinthen. Situatieteekeningen tijdig ver krijgbaar. Mr. J. W. VAN DER HEIDE, notaris te Alkmaar, zal op DON DERDAGEN 25 SEPTEMBER 1S30 bij opbod en 2 OCTOBER 1930 bij afslag, telkens des av. 7 uur, in het café ,,'t Gulden Vlies" aan de Koorstraat te Alkmaar, publiek verkoopen we gens sterfgeval van den heer R. PALLEMANS: 1. Een Woonhuis en Erf aan den Koningsweg'no. 57 te Alk maar, groot 83 c.A. Verhuurd voor 4.50 per week. 2 Een Woonhuis en Erf aan den Koningsweg no. 29, groot 70 c.A. Verhuurd voor 2.75 per week. 3. Een Woonhuis en Erf aan de Oudegracht no. 3, gr. 65 c.A. Verhuurd voor 2.85 per week. 4 Een Woonhuis en Erf aan de Oudegracht no. 9, gr. 69 c.A. Verhuurd voor 2.75 per week. y BURGEMEESTER en WET HOUDERS der gemeente Wie- ringerwaard, zijn voornemens op WOENSDAG 24 SEPTEM BER a.s. nam. 7 uur n.t. ten go- meentehuize aan te besteden: overblijflokaal, nymnastieklo- kaal, badinrichting, speelplaats, afrasteringen en bijbehoorende werken en het daarna aloopen van de bestaande school voor het O. L. Onderwijs te Wlerim gerwaard. Bestek en teekeningen zijn al leen verkrijgbaar tegen toezen ding van 7.50 per stel bij den architect D. SAAL Czn. te Alk maar, Wilhelminalaan 26. Inschrijvers ontvangen bij te rugzending binnen 5 dagen na de besteding voor ongeschonden exemplaren JLje P®T stel ters®.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7