Vaderlandse^ Bank aiistFjRdaiisciik; ibijuiis f BERICHT. Rataafiscl) Weerbericht, ACEKDA Binnenland Zeetijdingen Rechtszaken ZJ- 0 naet Jaarliikscha uitloting u Stadsnieuws Laatste berichten. Zij, die zich met 1 October a.s. voor minstens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers franco en gratis. DE DIRECTIE. Telegrammen DE VERKIEZINGEN VOOR DEN RIJKSDAG. Onze Koloniën. van 16 Sept. 1930 Opgave van Hoordhollandsch Landtiomverediet l'.V. Dinsdag 16 September. 7.30 uur, Cinema Americain: De Avontu lierster (drama, geluidsfilm). Boven 14 jaar. 7.30 uur A. B. T.: Twee roode Rozen (kom. operette). Toegang 18 jaar. 7.30 uur, Victorie-Theater: De Holly wood-revue (voor eiken leeftijd), i Harddraverij te Schagerbrug. Woensdag 17 September. 2.30 uur, Victoria-Theater: Hollywood revue (voor alle leeftijden). 7.30 uur, Cinema Americain: De Avontu rierster (geluidsfilm). Boven 14 jaar. 7.30 uur A. B. T.: Twee roode Rozen r(kom. operette). Toegang 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De Hollywood revue (voor eiken leeftijd). Donderdag 18 September. 7.30 uur, Cinema Americain: De Avontu rierster (dram. geluidsfilm). Boven 14 jaar. 7.30 uur A. B. T.: Twee roode rozen (kom. operette). Toegang 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De Hollywood revue (voor eiken leeftijd). cialisten te Hannover een fakkeloptocht ge houden. Een toeschouwer werd daarbij door een onbekende zoodanig met een mes be werkt, dat hij bewusteloos neerzeeg en naar een ziekenhuis moest worden overgebracht De dader is ontkomen. Na afloop van vergaderingen der Nazi: kwam het in de buurt van het vakvereeni- gingshuis tot botsingen, waarbij twee andere personen werden gewond. De politie ar resteerde twee baldadigen. Tegen middernacht drong een groot men schenmenigte op voor een vergaderlokaal der nationaal socialisten. De politie weigerde tusschen beide te komen. Eenige jeugdige betoogers werden in a zonderlij'ke groepjes per auto naar huis ge bracht. De politie is ten slotte tusschenbeide geko men en heeft groote moeite gehad de belha mels te verspreiden. De Rijkskanselier blijft te Berlijn Dr. Bruning, de Duitsche Rijkskanselier, zal niet met ziekteverlof gaan. Hij zal te Ber lijn blijven ten einde de noodzakelijk gewor den politieke besprekingen zelf te leiden. In de komende dagen, wellicht reeds mor gen, zal een ministerraad worden gehouden waarin naar men in regeeringskringen aan neemt, het besluit van de Rijkskanselier om onder alle omstandigheden aan te blijven, zai aan de orde komen. In aansluiting op deze besprekingen, za men dan de leiders der politieke partijen pol sen, om te kunnen nagaan, op welken parle mentairen basis de Rijksregeering de finan rieele en economische programma-punten zal kunnen doorvoeren. Amerikaansche persstemmen In de bladen wordt er op gewezen, dat de uitslag van de verkiezingen in Duitschland een natuurlijk gevolg is van de economische depressie en van de werkeloosheid. Millioenen Duitschers hebben willen protesteeren tegen den huidigen toestand en daarom hebben zij nationaal-socialistisch of communistisch ge stemd. 'n Dergelijke verkiezing brengt noch het be staan der republiek in gevaar, noch effent zij den weg voor sabotage van het Young plan. Het is een voorbijgaand verschijnsel. DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBOND. 'Scialoja en dr. Cnrtius aan het woord, Voor de hedenmorgen gehouden vergade ring van den Volkenbond bestond groote be langstelling. Aanleiding hiertoe was het feit, dat niet alleen de Italiaansche gedelegeerde Scioloja het woord zou voeren, doch dat ook de leider der Duitsche delegatie, de minister van buitenlandsche zaken, dr. Curtius, zou spreken. Vooral in verband met den uitslag der verkiezingen in Duitschland bestond voor zijn rede groote belangstelling. De meeste delegaties waren dan ook volledig versche nen. De diplomatenloge en de perstribune waren geheel bezet. De Italiaansche gedele geerde Scialoja heeft zijn voldoening uitge sproken over het feit, dat het den Volkenbonc gelukt is, het middel van het internationale .•echt te ontwerpen en in het bijzonder een jtelsel op te bouwen dat tot voor eenige jaren nog niet bestond. Italië steunt Henderson inzake ontwapenings-commlssie. Er zijn belangrijke vorderingen gemaakt ip het gebied van het codificeeren van het in ternationaal recht. Scialoja sprak vervolgens over de kwestie der ontwapening en betoogde dat de door den Engelschen minister van buitenlandsche zaken, Henderson, krachtig gestelde eisch tot spoedige bijeenroeping van de ontwapenings conferentie onvoorwaardelijk door de Ita liaansche regeering gesteund wordt. Scialoja kwam vervolgens tot een beschou wing over de re-organisatie van het secreta riaat van den Volkenbond. Hij verdedigde het bekende Italiaansche standpunt dat op een gelijkmatige verdeeling der functies in het secretariaat tusschen de landen aan dringt. Nadat dr. Curtius alle sprekers had be dankt voor de hartelijke woorden, welke zij aan de nagedachtenis van dr. Stresemann ge wijd hadden, verklaarde hij o.a. het volgende: Het geheele Duitsche volk heeft hoopvol de bedoelingen van Duitschland in den Volken bond gevolgd. De internationale ontwikke ling heeft echter vele teleurstellingen ge bracht. Desondanks is de houding van Duitschland tegenover den. Volkenbond vol strekt positief. De Volkenbond blijft een belangrijke factor in het internationale leven en aan de ontwik keling daarvan zal Duitschland met alle kracht blijven meewerken. In de werkzaam heden van den Volkenbond mag echter geen stagnatie ontstaan. In de redevoeringen wel ke tot nu toe gehouden zijn is ernstige be zorgdheid aan den dag getreden. Er moeten evenwel andere middelen dan de oorlog ge vonden worden, oen problemen welke ont staan of nog zullen ontstaan rechtvaardig op le lossen. Ontwapenings-commissie vol- gend jaar bijeen? Dr. Curtius sprak vervolgens over de staat regeling vdn geschillen ook wanneer de toe stand ernstig is verzekerd is. Duitschland is van meening dat zijn arbeid in de organisa tie van den Vrede er op gericht moet zijn, den oorlog door voorzorgsmaatregelen te verhinderen. Het komt er in de eerste plaats op aan de oorzaken der conflicten weg te ne men. Het is onmogelijk verklaarde spr. over de kwestie van de ontwapening nog nieuwe denkbeelden naar voren te brengen. Op de voorstellen welke de Duitsche delegatie sinds vier jaren heeft gedaan zijn nog geen beslis singen gevolgd. De regeeringen zijn met de vervulling van hun verplichtingen ten op zichte van de ontwapening reeds jaren ten achter. Duitschland acht het vanzelfsprekend dat de ontwapeningsconferentie nog in den loop van het volgend jaar bijeen zal komen. Duitschland verwacht van de conferentie een oplossing, die voor alle staten een gerechte veiligheid brengt, volledige publiciteit van alle bewapenings-factoren en een belangrijke vermindering van de bewapening, gevolgd door verdere stappen naar ontwapening bin nen afzienbaren tijd. INBRAAK. Een buit van 4000. In den nacht van Zondag op Maandag heeft men ingebroken in het Arenatheater aan het Stationsplein te Rotterdam. De da ders hebben zich vermoedelijk toegang ver schaft door de brandgang, waar zij de brandtrap zijn opgeklommen en na verbre king van een spanjoletsluiting op een galerij in het theater zijn terechtgekomen. Van daar hebben zij zich begeven naar het kantoor van de directie, waar zij een brandkast heb ben opengescheurd. Uit deze brandkast is een bedrag van 4000 gestolen. Bovendien is een bureau opengebroken. Daaruit wordt de postzegel- kast vermist. EEN OMMEKEER IN DE KUNST ZIJDE-INDUSTRIE? Cellulose-oplossingen uit turf. Men seint uit Praag aan de N.R.Crt.: Volgens de Tsjechische bladen is een pro cédé ontdekt, waarvan het patent zich in Tsjechische handen bevindt en waardoor het mogelijk is geworden uit turf cellulose-op lossingen te verkrijgen voor de fabricatie van kunstzijde, papier enz. Bij dit procédé wordt de turf in zijn oor spronkelijken toestand en met zijn natuur lijk watergehalte gebruikt. Een korte behan deling en zuivering leveren 30 tot 35 pCt. zuivere A-cellulose op. Zonder haar van de overige turfbestanddeelen te scheiden, geluk te het deze in de kwalitatieve cellulose-oplos- sing om te zetten, die voor de fabricatie van genoemde artikelen geschikt is. Het nieuwe procédé heet een ommekeer te zullen brengen in de kustzijde-industrie. De geheele tijd voor de verwerking van grond stof tot draad beloopt 17 uur. Tot dusver was voor het verkrijgen van hout-cellulose ongeveer 30 uur noodig. Bedragen de fabri- catiekosten voor een kilogram viscose-zijde ongeveer 4, voor koperzijde ongeveer 5.70 en voor acetaatkunstzijde 7.70, volgens het nieuwe procédé zal de turfkunstzijde 2.40 per kilogram kosten. Behalve voor de fabricatie van papier is de turfcellulose ook geschikt voor de vervaardi ging van films en cellofaan. In het laboratorium van de Praagsche Jaarbeurs worden thans ook monsters van Nederlandsche turf op hun geschiktheid voor kunstzijdefabricatie onderzocht. SCHUUR AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak brandde gister avond nabij Lemmer de boerenschuur af van den veehouder M. Meester. Een groote hoe veelheid hooi werd een prooi der vlammen en vijf varkens kwamen in het vuur om. KORTE BERICHTEN. Gister was het veertig jaar geleden dat ir. H. P. Maas Geesteranus, hoofdingenieur, chef van den Dienst van Weg en Werken (Bedrijf) der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht bij de Hollandsche IJzeren Spoor weg Maatschappij in dienst trad. De machinefabriek Du Croo en Brauns te Weesp heeft haar 200ste locomotief ver vaardigd. Deze machine is er één van de zes, die in opdracht van het Technisch Bureau van Koloniën voor Indië geleverd worden. Een werklooze autobestuurder te Utrecht heeft den secretaris van de stadsaal- moezenierskamer aldaar mishandeld. De poli tie heeft den man aangehouden. Te Ijlst is, 62 jaar oud, overledén de heer H. P. Fledderus, sedert 1897 burgemees ter van Ijlst. Te Amsterdam is de jaarlijksche alge- meerie vergadering van de Maatschappij tot Nut der Israëlieten in Nederland gehouden. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. J. P. Coen, thuisr., 13 Sept. v. Genua. Rondo, thuisr., 14 Sept. te Londen. Tabinta, uitr., 14 Sept. v. Antwerpen. P. C. Hooft, uitr,, 15 Sept. v. Tanger. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 12 Sept. v. Valencia te Malaga. Aurora 12 Sept. v. Rott te Alexandrië. Baarn 14 Sept. v. Hamburg te Antwerpen. Clio 13 Sept. v. Malta n. Smyrna. Erato 14 Sept. v. La Palice n. Amst. Euterpe 14 Sept. te en v Bilbao te Santander Fauna 12 Sept. v. Bari te Catania. olie uitreiken. Na gebruik van de medicijn is het kind overleden. Gebleken is, dat de kram zich vergiste en in plaats van castorolie ver gif, vermoedelijk chenopolium, verstrekte. VRIJGESPROKEN VOOR AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. Dinsdagmorgen sprélk de rechtbank te Roermond den handelsagent J. H. B. uit Maastricht vrij van de aanrijding met doode- lijk gevolg op den Maastrichterweg onder Linne, waarbij een zekere Crijnse uit dat dorp een schedelfractuur opliep en kort daar na overleed. DOODSLAG OM EEN KIP. Hedenmorgen werd voor de rechtbank te Roermond de zaak hervat tegen den slager H. H. te Stamprooij die destijds naar aanlei ding van een kwestie over een kip den zoon van den landbouwer Donders een doodelij- ken steek toebracht en ook den vader van het slachtoffer zwaar verwondde. In een medisch rapport betreffende de geestvermogens van beklaagde werd deze toerekenbaar geacht. Het O.M. persisteerde bij den eisch van 8 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 da gen. voor Belaste gaarden, 's Gr a venna ge, p Q/ tegon beurskoers X 10(1 H OBLIOATIfiN 3 BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben in gaande 1 September 1930 benoemd tot schrij ver bij de gemeente-lichtbedrijven den heer H. R. Humer, thans als zoodanig in lossen dienst werkzaam. DE OPENING VAN DE STATEN- GENERAAL. De Ridedrzaal bood den gewonen leven- digen aanblik. Van de Kamerleden ontbraken allen de sociaal-democraten, van de ministers de minister van buitenlandsche zaken, wegens zijn verblijf in Genève. Eenigen tijd na de opening der vergade ring door den voorzitter der Eerste Kamer, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, be trad de Koninklijke familie de Ridderzaal, vooraa te gaan en gevolgd door de hof- dignitarissen en de commissie van in- en uit geleide. De koningin, die een kleed van Turkois blauw en een hoed van dezelfde kleur en met een grijze struisveer droeg, werd begeleid door het lid der Eerste Kamer mr. Fock, dé koningin-moeder, gekleed in donkergrijs kleed cn dito hoed, werd door het lid der Tweede Kamer van Vuuren, de Prins in admiraals- uniform, door het lid der Eerste Kamer van Utters en dc prirses, gekleed in een grijs blauwe japon, en ,utt een hoed in dezelfde kleuren, door het 'id der Tweede Kamer Rut- gers van Roozenburg. De voorlezing der troonrede duurde slechts enkele minuten. Toen de Koninklijke familie na de voorlezing de Ridderzaal verliet, stern- Gedeeltelijk gecorrigeerd. Fransche persstemmen. PARIJS, 16 Sept. De ochtendbladen van Dinsdag bespreken nog eens uitvoerig de resultaten van de verkiezingen in Duitschland. De „Echo de Paris" gelooft niet aan de mogelijkheid van een groote coalitie. De „Soir" zegt, dat Frankrijk thans de les moet trekken uit de resultaten van de Duitsche verkiezingen. In Genève hebben wij van verschillende kanten thans de mee ning hooren verkondigen, dat Briand thans noodzakelijkerwijze moet aftreden. Hét „Journalen de „Petit Parisien" zien als eenige mogelijkheid voor een be trekkelijk duurzame regeering de groote coalitie. De linksche bladen verwijten de chauvi nistische pers, dat zij de overwinning der nationaal socialisten voor eigen revanche gedachte gebruikt. Het succes van uiterst rechts in Duitschland is in de eerste plaats een gevolg van binnenlandsche politieke toestanden. Alle andere interpretaties dienen om de reactionaire politiek van Tardieu en Marin te steunen, schrijft de socialistische „Populaire". Ook van andere linksche bladen waar schuwen tegen de hetze van de nationalis tische bladen. De „Volonté" waarschuwt voor een ver andering in de Fransche buitenlandsche politiek en is van meening, dat de koorts van uiterst rechts in Duitschland spoedig voorbij zal zijn, daar deze slechts door de financieele crisis is ontstaan en niet lang kan duren. DUITSCH RIJKSKABINET BIJEEN. BERLIJN, 16 Sept. Onder voorzitter schap van den rijkskanselier dr. Bruening is heden het rijkskabinet bijeengekomen ter bespreking van den door de verkiezingen geschapen politieken toestand. Het kabinet was eensgezind van meening, dat de rijks regeering het in den zomer in behandeling genomen programma om langs zakelijken weg tot oplossing te komen van de econo mische financieel-politieke en sociaal-poli tieke moeilijkheden zoover moet uitvoeren, dat den nieuwen Rijksdag bepaalde voor stellen gedaan kunnen worden. De Berlijnsche Beurs hersteld. Na den schok, welke gisteren zich als ge volg vande resultaten aer verkiezingen de Berlijnsche beurs onderging, heeft deze zich vandaag weer verrassend snel hersteld. De stemming is weer kalm. Het gerucht, dat de Italiaansche gezant in Zuid-Slavië zou zijn vermoord, werd op de beurs tegengesproken. DOOR EEN WINKELRUIT GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks kwart over vier vroeg de slager Bing in de Achterstraat assistentie aan de politie, doordat een ruit van zijn winkel was stukgedrukt. Dit gebeur de, doordat een zekere G. B. uit Ursem met zijn rijwiel bekneld raakte tusschen een handwagen van P. K. en het perceel van den heer Bing, met het gevolg, dat hij met zijn hoofd door het raam viel en zijn rechteroor verwondde. De oorzaak is waarschijnlijk, dat de straat versperd was door genoemden handwagen en een wagen van Van Gend en Loos, zoodat passeeren bijna onmogelijk was. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. 8-OCTOBERVIERING. De buurtvereeniging 't Fnidsen heeft in haar gehouden vergadering van gistervaond besloten om het Fnidsen op 8 October weer te versieren. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Johanna Petronella Gerhardina Jacoba d v. Johannes van Muijden en Johanna Ter- möhlen. Gerardus Thomas z. v. Gerrit Mul en Anna Hinke. Maria Columbia Josephina d v. Wouter Kraakman en Maria Beentjes. 1 Dr. Curtius sprak vervolgens over de staat den allen aanwezigen in miTV. 7' T. van den Volkenbond. De Volkenbond moet j Duymaer van Twist aangeheven Lwe de zoodanig zijn ingericht dat een vredelievende Koningin". «Leve ue BOSCHBRANDEN. Sedert vier dagen woedt in het Tengger- gebergte (Java) een zeer hevige bosChbrand. Van een hoogte van 2000 meter komt het vuur langzaam afzakken. Volgens een taxatie van den dienst van het boschwezen, waren Donderdagochtend reeds 550 H.A. verbrand, hoe .dzakelijk tjemarabosschen. Het vuur kan onmogelijk bedwongen worden, alvorens circa 1000 H.A. verbrand ziullen zijn. VERGIF IN PLAATS VAN MEDICIJN. Voor de derde maal in een jaar. De krani obat (hospitaal-oppasser) van de onderneming Laboean Hadji, toebehoorende aan de N.V. Cultuur Mij Kwaloe, gelegen in de afd. Koeala van het gouv. Oostkust van Sumatra, moest aan een Javaansche contrac tante ten behoeve van haar ziek kind castor- INLIJVING NAJAARSPLOEG. Op 3 October a.s. worden bij het wapen der infanterie ingelijfd de recruten van de najaarsploeg der lichting 1930. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; LANGESTRAAT 85. Lijst van nieuwe boeken voor de jeugd. Contributie ministens 50 cent jjer jaar. Leeftijd 8—11 jaar. A 45 dm AsscherPinkhof, C. Drie musch- jes. Het eerste tandje. Toen Moeder klein was. Het nieuwe broertje. Wij zijn er zóó blij mee. Boddaert, Marie. Naar het toover- slot van de Witte Vrouw. Leeftijd 11—14 jaar. Hulst, W. G. van der. Jaap Holm en z'n vrinden. naar waarnemingen verricht in den morcr». van 16 September. ®en Medegedeeld door het Kon. Nederl. A/u Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.7 te ia Mayen. Jan Laagste barometerstand 754.6 te Vestma- nör. Verwachting, geldig tot den avond van 17 September: Matige tot zwakke, Westelijke tot Zuidelii ken wind; half of zwaar bewolkt tot betrok" ken; aanvankelijk weinig of geen later toe nemende kans op regen; weinig verandering in temperatuur. van A 45 e A 45 t A 45 n A 45 w B 65 n H 90.5j K 86.3 Kramer, M. Gerrit van Doorn K 98 j Kuyk, N. W. C. Jimmy speelt voor de film. L 70 Lofting, H. De geschiedenis doctor Dolittle. V 13 p Valkenstein, K- Prins Alnhahef V 76 Vollewens—Zeijlemaker, Greta Zonnehuis. Leeftijd 1417 jaar. B 46 Berghuis Jr., De televisie-kei- der. B 58.3 Bilt, A. H. De erfenis van den rooden prior. B 86 mk Brinkgreve—Wicherink, Tine. De B 86 mo De Meiclub ontbonden. II. B 86 mo .De Meiclug ontbonden. II B 86 k De kleine Meiclub. III. B 96 g Burnett, Frances H. De geheime tuin. E 23.5 Elder, M. Het volk van de zee K 73 Koning—Coeterier, Jeanne. Lous- je's kunstreis door Indië. L 15.5 Laman de Vries, Helene. De gou- den draad. N 14.5 p Nanda. Pechvogeltje. N 14.5 v 't Vroolijk vierspan. V 12.7 e Valkema Blouw, P. Het eiland der apen. II. NB.. Vervolg op; E>e schatten van Bidoux. Kardon; een moderne Robin- son Crusoë III. Visser, P. Helden der kust. Zeggelen, Marie van. Din en Aroe naar het land van beschaving. Ligthart, J. Tóch timmerman (Tooneelstukje). 82 B 25.5 Barrie, M. Peter Pan in Ken- sington Gardens; retold by May Byron. RECTIFICATIE. Men verzoekt ens te willen berichten, dal de heer J. Schotsman, van wien wij gisteren vermeldden, dat hij geslaagd is voor het 2e gedeelte van het examen voor analyst, niet werkzaam is aan den Keuringsdienst voor Waren, doch aan het Kaascontrölestation alhier. V 12.7 k V 64 hk Z 24 di 81 L 56 (Ontvangen per draadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank 5NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie, v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon- Pet»- Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie r Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Brie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdivideud. fExclaim. I N«$é. f I Koers van heden te Vorige pl.m. pl.m. koers pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2. 2.15 102'/)6 1507,8 151 Vs 1291/, 488 241 81 80.1 SOI/,-* 73% 74 114% 54 116 115-7 117% 118 803/4 245i/, 241-2V2 244 243 322 325 323 325J-7* 324-7 68% Ó&V2 95 93V2-£ 9 5/s 89% 28V2 8S3/4 283U 28j-% 28%, 170/]6 1687, 269 365i/, 364-8 364-8 368-373 368-70 286 290 1143/, 88.25 211/4 1306/8 132 71i/, 70 73 70 348i/, 364 364 363^.41 364i'4-5 141 1397,8 85% 88 87-88-] 88 88 Vs-9 48% 65 49 57% 37,6 37,6 3-Vw 233/, 21V, 141% 148 J 144-* 14434 62 57% 58% 58 593/4 288i/, 290 293% 292Va -3 290 319% 319 323V, 2893/4 289 289% 2807* 41% 15 14*/é 82 220'/, 32% 33 321/4 PROLONGATIE vorige koers 2 pCt. heden V/A pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen B Pa«i» Brussel (Betga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen NIET OFFICIEEL. New-York ItaliS v* -ij.#. Vorige koers 12.071/, 59.15 9.751/, 34.63 48.19 35.10 66.471/, 66.75 66.47i/j 2.47V, i3.ooy, Koers op heden 3 uur 12.06yw 59.10 9.77V, 34.62V, 48.181/, 35.03 i/s 66.477, 66.75 66.45 2.48Vu 13.01 ■<V f

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2