flllmimlt turnt. „Als Uw huid onfrisch is en jeukt... PALMOLIVE ZEEP DE VERLOREN INJECTIENAALD. Dinsdag II» September •hoekje DIENSTPLICHT. VAK RIJKSGOEDEREN. komt dit vermoedelijk door de zeep, die U gebruikt," iklllLLETOJN. Honderd Iwee en dertigste Jaargang. verklaart CARSTEN, te Berlijn Vrijstelling inlevering. Verschijning ter inlevering. Inlevering in een andere gemeente binnen het district of in een ander district, of op een ander tijdstip Provinciaal nieuws Artikel 41 der Dienstplichtwet. Artikel 42 der Dienstplichtwet. Verschijning, ook indien inlevering reeds plaats had. No. 218 1930, Woensdag 17 September. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend V.AR.A.- uitzending). 8.— Orgelspel door Joh. Jong afgew. door gramofoonpl. 9.— Gramofoon- platen. 10.— Morgenwijding (V.P R.O.) 10.15 P. van Saenen: Voordracht. 10.30 Zie- kenuurtje. 11.30 Gramofoonpl. 12— Politie berichten. 12.15 Concert door het V. A. R. A.- Septet. 1.45 Gramofoonpl. 2.30 V.A.R.A.- liedjes voor V.A.R.A.-kinderen. 3.30 Maak het zelf! les. i.3C Vraaghalfuurtje voor kin deen. 5.15 Concert door net V.A.R.A.-Orkest •7.*— Literaire lezing door A. M. de Jon"- 7.45 Politieber. 8— ,,'s Keizers Koelies". Dram. luisterspel naar Th Plivier, bewerkt door M. Beversluis. Op te voeren door het Groot Volkstooneel". 11— The Original Russian Artistic Trio. 11.30 Gramofoonpl. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 8.15—9.30 Concert. 10.3011— Ziekendienst. 11—11.30 Gra mofoonpl. 11 3012.30 Harmoniumspel door M. F. Jurjaanz. 12.302.Concert. Mej. Geest, zang. Jan Richters, viool. P. de Vries, fluit. Allen Sandow, piano en orgel.' 2.2.45 Concert. Mevr. v. Ravenzwaaij 'Möllenkamp, alt. Joh. Lammen, bas. H. ©rugman, piano. 2.45—3.15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.154.15 Vervolg concert. 4.155.Gramofoonplaten. 5—6.Kin deruurtje. 6—6.45 Gramofoonpl. 6.30— 6.40 Koersen. 6.457.15 Declamatie door J. Veenstra. 7.15—7.30 Gramofoonpl. 7.30— 8.Stafkapiteine M. Ligtvoet, Leger des 'Heils, Den Haag: „Achterbuurtsleven met lief en leed". 8—8.30 Concert. „Draper ie arte t 8.30—8.50 D. Noordam: ,,'n Kijkje in n Opvoedingsgesticht". 8.50—9.20 Verv. concert. 9.20—-9.50 Vervolg lezing door D Noordam. 9.50-10— Persber. 10—11- Vervolg concert. ^^A4 ^-35 Morgenwijding. 11.05 Lezing 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Orkestconcert. 2.20-2.50 Concert. L. Richter Rushworth, sopraan. R. Hall, bariton. 4.20 Concert. T. Purvis, tenor. Trio. 5.05 Orgel- sj3el door R New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Be richten 6.35 Nieuwsberichten. 7— Pianospel o°°r Devies. 7.25 Lezing. 7.45 Lezing. 2rgfIe,lsPel door R- H- Dixon. 8.20 Con cert. M. Hess, piano. Orkest. 10.05 Nieuws- ?;'n£' lÖ.35 Marktberich ten. 10.4511.20 Concert. Orkest. A. Fear, bariton. 11.20 Dansmuziek. 11.35—12.20 Dansmuziek. o „Radio-Paris"1725 M. 12.50— ff° Oramofoonplaten. 4.05 Concert. Kwin tet. 8.20 Concert. Koor, orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 7.25—7.50 Gramo foonplaten. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 —11.35 Gramofoonpl. 11.40—12.20 Muziek- uitzending voor scholen. 12.30 Gramofoonpl. I.25—2.50 Orkestconcert. 5.50—6.50 Orkest concert. 8.20 Orkestconcert. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 3.50—5.50 Orkest concert en voordracht. 8.20—8.40 Liederen- voordracht. 8.40—10— Orkestconcert en voordracht. 10.20—11.20 Orkestconcert. II.2012.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 Af. 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert. 8.35 Concert. Orkest en tenor. Bel gische avond. Zeesen, 1635 M. 6.05—7.20 Lezingen. 7.20 —7.50 Gramofoonpl. 9.20—12.20 Lezingen. 12.20—.115 Gramofoonpl. 1.15—2.20 Be richten. 2.20—2.5Ö Gramofoonpl. 3.05—4.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 „Das Duell in Gross- Gautsch". Hoorspel naar Dickens van H. AufrischtRuda. 9.40 „Neues Leben". Hoor- bericht. Daarna berichten en tot 12.50 Dans muziek. tels, handschoenen, banden van jassen mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 12, 13, 14 en 15 September 1930: dameshandschoen, A. Kamp, Schoutenstraat 10; etui inhoudende foto's enz., K. Bottemanne, Bleekerskade 83; „Gewone zeepsoorten kunnen veel onheil stichten. Moderne schoonheids-specialisten raden daarom het gebruik aan van met plantenoliëngemaaktezeep. Palmolive, uit zuivere palm- en olijfoliën samengesteld, werkt verfrissckend en is zelfs voor de gevoeligste huid onschadelijk." „Figaro", Kurfürsteadamra 200, Berlijn W. 13 „Het dagelijksch reinigen der huid met Palmolive zeep vormt den grondslag van al mijn methodes, zelfs der meest ingewikkelde," vervolgt hij. In Herr Carsten's beroemden schoonheids-salon, waar elegante vrouwen uit de beste kringen der geheele wereld om advies komen, wordt uitsluitend Palmolive zeep aanbevolen voor de volgende eenvoudige be handeling, welke thuis door iedereen kan worden toegepast: 's morgens en 's avonds gezicht en hals twee minuten lang masseeren met uit Palmolive zeep en warm water verkregen overvloedig schuim. Met warm, daarna met koud water afspoelen. 24.592 schoonheids-specialisten, over de geheele wereld verspreid, bevelen mèt Leo Carsten deze methode ten zeerste aan. Ook U kunt haar toepassen. Begint nog heden! Blijft de Palmolive zeep, die zoo weinig kost, tevens voor Uw bad gebruiken, om Uw huid jong, gezond en zacht te houden. 20 „Moderne schoonheids behandelingen met ultra violette stralen of radio actieve prceparaten, heb ben in bepaalde gevallen stellig groote waarde. Denkt echter niet, dat de ondere, eenvoudigere methodes hierdoor buiten gebruik zijn gesteld zegt Leo Carsten. H-30-3 A Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. 8) „Ja dokter, ik ben in een oogenblik te rug", zeide Esther, en vlug de kamer uit gaande sloot zij de deur achter zich. Zij liep de twee trappen op, zonder even te rusten om adem te halen en keek in de Normandische kast, maar nergens vond ze wat ze zocht. Ze zocht nog eens den heelen inhoud van de kast na, om zeker te zijn en las de namen van allerlei drankjes, chemicaliën, serums en cultu ren. Wat was er in die nieuwe flesch Tetanus, afschuwelijk! Ze rilde even toen ze bedacht dat er in die flesch ge noeg voorraad was om de helft van de inwoners van Cannes de klem te bezor gen. Neen, de dokter had het mi's, de oplossing was er niet. Langzamer dan ze naar boven was gegaan, kwam ze naar beneden. Op het onderste portaaltje luisterde ze aan dachtig. „Neen, ik kan het niet doen en ik wil he'„ niet." Het was de stem van de Fransche da me, hoog, vol emotie, het protest scheen haar in foltering ontlokt te worden. Wat zeide ze toch? Toen een stortvloed van Fransch, waarvan Esthér geen woord (Verstond, daarna een waar duidelijk uit" gesproken zinnetjes. „Ik zweer het u, ik zou sterven." Daar tusschen klonk de stem van den dokter, overheerschend, brutaal zelfs, er was een klank in die Esther deed ont stellen; zij klemde zich vast aan de trapleuning. „Houd op, houd op met die nonsens. Bent u nu heelemaal gek geworden." 'tWas alsof hij een hond beval om dood te liggen. Stilte volgde, toen een bedwongen snik. HOOFDSTUK IV. Esther's eerste gedachte was, waarom laat ze zich zoo toespreken? Ik zou het geen minuut verdragen. Het was alsof hij al zijn latente verachting voor het andere geslacht in dien hevigen uitval had geconcentreerd. Ja, daar waren geneesheeren, die zulke overgevoelige patiënten met ruwheid behandelden. Dit was waarschijnlijk ook de methode van Sartorius. Zij geloofde zeker, dat lady Clifford behoorde tot dat onbeheerschte hysterische type, dat zoo gemakkelijk al haar gevoelens lucht gaf. Misschien vond de dokter dit de beste manier om met haar om te gaan. Nog in twijfel of zij de kamer binnen zou gaan, hoorde zij den dokter zeggen: „Ga zitten en gedraag u als een redelijk wezen. Her inner u al wat ik u verteld heb. Waarom u zoo van streek te maken?" Het antwoord was niet te hooren. Esther ging de trap een paar treden op, daalde toen met vluggen tred naar bene den en opende de deur. Zij vond lady Clifford met onderworpen gezicht zit- De inlevering der militaire goederen door de dienstplichtingen, behoorende tot de lich- ting 1915, zal plaats hebben te Alkmaar, in kindcrportemonnaie met inhoud, G. Schou- het Beursgebouw aan het Luttik Oudorp, op Maandag, 20 October 1930, des voormid dags 9, 10 en 11 uur. Van deze inlevering zijn vrijgesteld, a. de dienstjplichtingen, die als „bijzon dere vrijwilliger' zijn geregistreerd: k ai ai»ncfnl«-hK«ö n- j I nen in aoos, voeienveger van auio, u. üiom Vrijwillige landstormcorpsen Motordknï Oudegracht 214; haarstnk, P. Spierdijk, U en Vaarfuigendienst. I Landdwarsstraat n- in*.»». i<—- Komen deze vrijwilligers in omstandig heden, waardoor behoorlijke opberging en on derhoud van de goederen niet meer mogelijk is, dan kunnen zij een verzoek tot inlevering richten aan den Commandant van het ver band of korps. Deze beslist op dit verzoek en deelt aan den verzoeker zijne beslissing mede. De dienstplichtige verschijnt bij de inleve ring in burgerkleeding. Onder verantwoor delijkheid van den dienstplichtige kan de in levering echter namens hem door een ander geschieden. Het zakboekje en het veldzak- boekje worden bij de inlevering vertoond. Van de inlevering wordt in het zakboekje een aanteekening gesteld. Aan den dienstplichtige kan door den Commandant van het Indeelingsdistrict te Haarlem worden vergund de goederen in te leveren op een ander tijdstip, of in een an dere gemeente binnen het district, alsmede in ten, Kooimeerlaan 12; damesbroche, J. C. Bakker, Overdiestraat 52; kinderportemon naie met-inhoud, J. de Vet, Fnidsen 65, rozenkrans, C. Stikkel, Verdronkenoord 119; jongensjekker, C. Ooms, Tesselschadestraat 12; rijwiellantaarn, Stationsweg 136; nagel garnituur, A. de Vet, Achterom 29; schoe nen in doos, voetenveger van auto, C. Blom, 'ïaarstrik, P. Spierdijk, le 23; insigne, Lemmens, Piersonstraat 35. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. HENSBROEK. Vrijdagavond vergaderde het Polderbc stuur 's avonds 7 uur (o.t.) onder voorzitter schap van den heer Jb. Groot Jr. Ingekomen stukken. Schrijven van Joh Groot, dat hij zich terug trekt voor het koopen van het polderwater. De voorzitter deelde mee, dat hij met G Insing heeft gesproken over het verwijderen van de palen van zijn ouden post en deelde de vergadering mee, dat Insing graag wil wachten tot het sterk ijs is, daar hij ze er op het oogenblik niet uit kan krijgen. Werd toe gestaan. Na bezichtiging van de sluisdeuren door het dagelijksch bestuur en opzichter deelde de voorziter mee dat met geringe kosten een stel deuren met het oude hout kan worden een andere gemeente gelegen in een ander] gerepareerd, wat nogal wat kosten bespaart, district. Wordt van deze vergunning geen Bij den smid is een schrijven ingekomen gebruik gemaakt, dan wordt zij geacht niet aangaande de^ palen voor de brug aan het te zijn verleend. De dienstplichtige, die rijksgoederen bui ten zijn woonplaats moet inleveren, geniet geen vervoer voor Rijksrekening. De districtscommandant kan den verlof ganger eveneens verplichten de inlevering in December te doen. 2. De groot-verlofganger is verplicht om in de gevallen en naar de voorschriften, door den minister vast te stellen, goederen in te leveren. 4. De groot-verlofganger, die deze ver plichting niet naleeft of wiens goederen bij zijn inlevering niet in den vereischten staat blijken te verkeeren, kan nogmaals worden verplicht tot inlevering. 5. De grootverlofganger staat bij de in levering van goederen onder de bevelen van den autoriteit, die met het in ontvangst ne men van goederen belast is. 1. Aan hem, die niet voldoet aan een in gevolge art. 41, 2e lid, op hem rustende ver plichting, kan een streng arrest of een licht arrest van ten hoogste zes dagen worden op gelegd. Het streng arrest wordt in een daar toe bestemd vertrek of in een huis van bewa ring, het licht arrest in een kazerne of aan boord ondergaan. 2. Hij, die niet voldoet aan een in gevolge art. 41, 4e lid, op hem rustende verplichting, kan voor den tijd van ten hoogste twee maan den in werkelijken dienst worden geroepen. De verlofgangers, die de aan hen verstrek' te rijksgoederen reeds hebben ingeleverd, be- hooren vóór of op den hierboven vermelden datum van inlevering, aan den indeelings- districtscommandant of den officier, die d goederen in ontvangst neemt, hun zakboekje en veldzakboekje te vertoonen, te doen ver- toonen of toe te zenden. Indien van de inlevering in het zakboekje geen aanteekening mocht zijn gesteld, behoo- ren deze verlofgangers zorg te dragen, dat bij1 het zakboekje en het veldzakboekje tevens wordt gevoegd het aan hen uitgereikte bewijs, dat de inlevering heeft plaats gehad. ALKMAAR, 16 September 1930. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. Noordeinde. Dë kosten van de palen zijn 33. Besloten werd het werk in orde te la ten brengen. Verder werd medegedeeld dat 't erfpachtsrecht van Jn. Komen in handen van een advocaat is gegeven. Een verzoek is ingekomen van iemand om uitstel van beta ling voor het vorige jaar. Daar het bestuur er niet toe gemachtigd is, langer uitstel te verkenen werd besloten, dat bedoelde per soon binnen 14 dagen moet betalen, daar hi] anders gerechtelijk zal worden vervolgd. Van S. Vlaar Cz. was een verzoek inge komen om van zijn woning tot aan die van Jn. Swinkels, een draad te mogen spannen ter hoogte van ongeveer 3 M. ten behoeve van de radio. Werd toegestaan. Mededeeling werd gedaan, dat de kosten van de Grootjesbrug boven de begrooting zijn gegaan, wat de vergadering niet mee viel en dat de reparatie bij het stoomgemaal vanwege de hooge kosten zal worden uit gesteld tot volgend jaar. Tevens werd be kend gemaakt, dat het raam in de sluiswo ning is gerepareerd en dat de kosten daar van 8.50 bedragen en de begrooting van het metselwerk bij den molen ongeveer 109 bedraagt. De voorzitter deelde mee, dat de aan vraag van 1500 bij de Boerenleenbank ten behoeve van de nieuwe vijzel in het stoomge maal niet is toegestaan. De heer Wit vond het jammer, maar zeide dat als het bestuur zich direct tot de Cen trale Rafeisenbank had gewend, 't wel was toegestaan. De voorzitter had zich inmid dels van ander geld voorzien. en I bezichtiging van den dijk bij C. Mak men het nooaig achtte, dat daar een gat aan den Ringslootkant aangevuld wordt met puin, wat een behoud is voor den dijk bij hoog Ringslootwater. De vergadering was het daarmee eens. Het zal bij Geestmerambacht worden aangevraagd en dan zal meteen prijsopgaaf worden gevraagd voor de leve ring van puin. Aanbesteding demping sloot bij den bur gemeester. Ingekomen een biljet van S. Leegwater, die het werk wil uitvoeren voor 265. De heer de Vries vroeg of er van het werk geen begrooting is gemaakt, waarop werd geantwoord, dat van de vorige demping een begrooting is gemaakt en dat daarnaar is gehandeld. Besloten werd het werk aan den heer S. Leegwater op te dragen en hem zal worden gezegd dat het half November klaar moet zijn. Bij de rondvraag bracht de voorzitter, naar aanleiding van het besluit der vorige vergadering omtrent de verdeeling der werk zaamheden aan den molen en stoomgemaal naar voren, dat hij niet kan begrijpen, dat dit is gedaan in het belang der timmerlieden. Spr. meende dat de behandeling welke deze thans ondergaan zoodanig is, dat dit in geen geval zijn goedkeuring kan wegdragen. Van alle werkzaamheden die door het bestuur worden opgedragen moet een nauwkeurige begrooting worden gemaakt. Spreker noemde dit zeer wantrouwend. Reeds nu komt er een geval voor, dat men niet meer voor de be grooting wil instaan, wat bij gewoon her- stelwerk onmogelijk is als men goed werk wil afleveren. Spreker vond het onnoodig een betoog te houden over de werkzaamhe den door den heer Poland aan den molen verricht, daar het algemeen bekend is, wat deze in dit vak presteeren kan. Hij vond de critiek hiertegen niet op hare plaats. Naar aanleiding van het besluit genomen in de vorige vergadering gaf spreker te kennen, dat hij zich bij de a.s. verkiezing niet meer herkiesbaar stelde, zoo de mogelijkheid is uitgesloten dat hij als voorzitter van den polder werkzaam blijft. Ik doe dit, zeide spre ker, met de overtuiging, dat ik gedaan heb' wat in mijn vermogen was om de belangen van den polder te behartigen. Ook ik heb wel eens een fout gemaakt, doch wie doet dit niet, maar nimmer heb ik mij afgevraagd: wie is u of wat zijt gij? De heer Wit vond het jammer, dat de fiers het verslag van de vorige vergadering niet meer had uitgebreid daar men dan het ge sprokene goed had kunnen nagaan en wilde niet aannemen dat hij critiek had uitge oefend op den heer Poland. Hij liep zelfs hoog met hem. Daar de voorzitter er verder geen betoog over wilde, houden, sloot hij de vergadering. De betrokken correspondent uit Hensbroek noteert hierbij het volgende: Naar aanleiding van de woorden van den heer Wit tegenover de pers het volgende: le. Zijn er geen andere woorden door den heer Wit gesproken dan bij het verdedigen van zijn voorstel aangaande gewoon werk aan stoomgemaal en molen; 2e. heeft de heer Wit zich een tegenstan der genoemd van onnoodige uitweidingen in de courant. (Verslaggever). HOORN. Aan het verslag van het Stadsziekenhuis ft Hoorn over het dienstjaar 1929 ontkenen we het volgende: Aan de inrichting waren verbonden dr. C. J. Keyser, le geneesheer; dr. P. Kortebos, Verzoek van KI. de Boer om de sloot langs chirurg; 2e geneesheer. Het verplegend per-i zijn woning te laten uitdiepen. Besloten werd soneel bestond uit Zuster O.M. E. Moereels, de Boer bericht te zenden dat er mee ge- directrice en 11 verpleegsters en leerlingver- wacht zal worden tot na Nieuwjaar. I pleegsters. Wegverbreeding Daar de weg hier over j In dit dienstjaar werden verpleegd 93 het geheel te smal is heeft het Polderbestuur mannen, 173 vrouwen en 251 kinderen. Hei besloten vari' de bermen van den weg een totaal aantal verpleegdagen bedroeg 12499 stuk af te steken en dan aan te vullen met een platte laag steenen met basalt er over heen. De heer Visser stelde voor om bij de brug aan het Zuideinde te beginnen en paaltjes te plaatsen, om te zien hoeveel er af moet. Be sloten werd. den wegwerker er een begin mee te 'aten maken. De kroosschouw werd vastgesteld op Don derdag 11 en 18 October. Eerst den oost-, dan den westkant. (waarvan 1151 in de barak) tegen '9980 in 1928. In de polikliniek werden 429 patiënten 2063 maal behandeld. De begrooting over het jaar 1929 wees in ontvang en uitgaaf een eindcijfer aan van f 34552.80. Volgens de rekening is in dit jaar uitge geven 38993.77 V,, ontvangen 42172.22, voordeelig saldo 3178.44 'A. Het nadeelig saldo van vorige jaren bedroeg echter nog Nu kwam de heer Visser met het voorstel 1437.92, zoodat de rekening thans sluit GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd' op 12, 13, 14 en 15 Sept. 1930: hondenpenning, armbandje, kindertaschje met inhoud, sleu- om ook de hoofd-ingelanden mee te laten schouwen en dan alles op één dag te doen De heer van der Gragt ondersteunde dit en zeide dat het wel eens heel goed is, dat ook de hoofd-ingelanden den polder be kijken. Besloten werd dan den schouw op één dag te houden en wel op Donderdag 11 October. Verder zeide de voorzitter dat na de met een voordeelig saldo van" 1740.5234. De begrooting over 1930 bedraagt volgens de raming 35002.80. De afzonderlijke be grooting voor het Röntgen-apparaat en de hoogtezon voor 1930 sluiten in ontvang en tend op een stijve Franqois premier stoel: ze beet op haar onderlip en ver frommelde een fijn kanten zakdoekje tusschen haar vingers. De dokter vulde met onbewegelijk gezicht het spuitje uit een klein fleschje. ,,'t Spijt me dokter, maar er is niet meer van die oplossing." Doch hij onderbrak haar met de woor den: „Neen zuster, het is best, ik heb hier nog wat gevonden. Wilt u lady Clif ford helpen met haar japon?" „U geeft het zeker in de heup?" „Ja in de heup." Lady Clifford was op de harde rust bank bij het venster gaan zitten en leunde ter wille van haar hoed met veel voorzichtigheid tegen de kussens. Esther stroopte de nauwe rok op, waardoor een paar slanke beenen in dunzijden kousen en ragfijn ondergoed van crêpe Geor- gette zichtbaar werden, alles doortrok ken met het niet te definieeren weerzin wekkende parfum van de draagster. Op de blanke huid, juist onder de heup, was een blauwe plek, zoo groot als een franc, het zichtbare teeken van herhaalde in spuitingen. Esther reinigde een nieuwe plek en de dokter stak met kalme on verschilligheid de lange naald in de huid. Dadelijk sloot de vrouw op de rustbank als een poes met welbehagen de oogen en strekte de beenen uit. Es ther kreeg den indruk, dat zij de pijn van de prik prettig vond. Er waren menschen, die met zekere wellust pijn konden lijden, ten minste dit had ze wel eens gehoord. Ze sloeg met belangstel ling dq hartstochtelijke beweging van 't lichaam der patiënt en het stuipachtig omknellen van den rand der rustbank gade. Haar handenHet was de eerste maal, dat Esther ze zag. Wat was er in die handen dat afweek van het gewone, dat haar aantrok en afstootte tegelijkertijd? Ze waren niet groot, ze waren zacht, blank, goed onderhouden, iedere nagel leek een plaatje van rose emial. En toch mankeerde er iets aan, er was iets mis vormd. Natuurlijk, de vingers waren te kort, of liever gezegd, het eerste lid was te kort, wat iets stomps gaf aan de han den, de nagels waren lang en puntig om het gebrek te verhelpen. De duimen waren plat en veel te kort. Het leek of de vingers twee inplaats van 3 kootjes hadden. Het gezicht maakte haar mis selijk. Ze sponsde de prik met jodium, streek de rok naar beneden, reinigde de naald en legde haar in het étui en voort durend moest ze denken aqn die vreem de, terugstootend er uitziende handen. Ze wist dat niet veel menschen dit zou den hebben opgemerkt. Lady Clifford was opgestaan met iets van zenuwachti ge verwachting. De dokter keek haar aan en wendde zich toen tot Esther. „U kunt naar huis gaan, zuster Ro- we", zeide hij. „Ik geloof niet, dat ik u nog voor iets noodig heb." „Dank u, dokter." Het was een half uur voor haar gewo nen vertrektijd. Even kwam het bij haar op, dat er toch wel een vonkje vriendelijkheid was in die logge, lang zaam werkende machine, en die gedach te gaf baar een prettig, warip gevpel, Zij had altijd behoefte om de menschen voor wie zij werkte, graag te mogen lij den, dat was zooveel prettiger. Maar toen ze hem vriendelijk glimlachend aanzag, reageerde hij daar niet op. Hij had haar bestaan al weer vergeten en wachtte tot zij de kamer zou hebben ver laten." ,,'t Geeft niets", dacht zij, terneergesla gen, terwijl zij de deur dichttrok. „Ik kon net zoo goed houden van Woolwich Buildings". „Zuster", riep lady Clifford op eens, „misschien wilt u wel zoo goed zijn een boodschap aan mijn chauffeur te geven. Zegt u hem niet op mij te wachten, maar sir Charles aan zijn club te gaan halen", „Ja, lady Clifford". Vlug deed ze haar mantel om en ging de voordeur uit. De auto, die aan den hoek stond, was een chique Rolls. De aschblonde Engelsche chauffeur rookte een sigaret en las een sportblad bij een klein electrisch lichtje. In de auto zat op een donkerblauw kussen een kleine Aberdeen terrier, als een toonbeeld van goed gedrag, gelaten door het raam te kijken. De reisdeken naast hem was ge voerd met grijs bont. Zooveel was ze ker dat lady Clifford, wie ze ook mocht zijr^ een overvloed van wereldsche za ken bezat. En dat maakte het feit, dat de dokter zoo den baas over haar speel de, al heel vreemd. Niemand anders durfde dit waarschijnlijk aan; met al haar blondheid en teerheid zag ze er brutaal genoeg uit. De chauffeur keek Esther oplettend aan, toen ze haar bood schap overbracht en zeide met strakken blik, terwijl hij aan zijn pet tikte en de machine aanzette: „Heel goed, zuster."- wwfe - -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5