DAGBLAD VQQR ALKMAAR EN OMSTREKEN. BERICHT. Uit het Parlement Buitenland DOVUEROA» SEPTEMBER 1930 Dagelijkse!) overzichi 132e Jaargang. Zij, die zich met 1 October a.s. voor minstens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers franco en gratis. DE DIRECTIE. ALKMAARSCHE COURANT Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvz Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij voorafbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groota letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. tfo. 220 Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Den Haag, 17 September 1930. Het voornaamste punt op de agenda van rie vergadering van de Eerste Kamer van heden was het voorstel van den heer Slin- genberg (V. D.) c.s. om het aantal leden van de huishoudelijke cmomissie, dat thans drie bedraagt, op vijf t; brengen. De bedoeling van het voorstel was zooals de heer Slingen- berg bij de verdediging nog nader heeft uit eengezet, de grondgedachte van de evenredi ge vertegenwoordiging ook in de samenstel ling dier commissie tot uiting te brengen, naar, wanneer naast den Voorzitter nog vier leden deel uitmaken van de commissie, de vier hoofdstroomingen op politiek gebied in de commissie vertegenwoordigd zouden kun nen worden. Liberalen en Vrijzinnig-demo craten zouden voor dit geval als één stroo- ming kunnen gere' end worden. De poging van de voorstellers om dus ook in de samenstelling van deze commissie de politiek den doorslag te doen geven is even wel niet gelukt. Alleen de heer Pollema (C. H.) heeft een kort woord ten gunste er van doen hooren, naar de heeren De Savor- nin Lohman (C.H.), Van Lanschot (R.K.) en Anema (A.-R.) hebben het voorstel met .kracht bestreden en het slot is geweest, dat .het is verworpen met 27 tegen 16 stemmen. Met de sociaal-democraten en vrijzinnig-de mocraten stemden enkel de heeren Pollema t(C.H.) en De Bruijn (R.K.) er voor. Bij de daarop volgende stemmingen voor de benoe ming van leden der bedoelde commissie Is nog een poging gedaan om er een sociaal democraat in te brengen, doch in plaats van den heer Van Voorst tot Voorst, die verzocht had niet meer in aanmerking te komen werd met 28 stemmen gekozen zijn partijgenoot Van Lanschot, terwijl de heer HenriPolak (S. E>. A. P.) er 14 op zich vereenigde. De aftredende heer P. Rink (Lib.) werd met 29 tegen 14 op den heer Polak herbenoemd. In de gemengde commissie voor de Steno grafie werden herkozen de heeren Haffmons (R.K H Polak (S. D. A. P.) en Slingen- berg (V.D.) Tot leden der commissie voor de verzoek schriften benoemde de Voorzitter de heeren Van der Hoeven (C.H.). Briët (A.R.), Van Sasse van IJsselt (R.K.) en Slingeberg (V.D.) en mevr. Pothuis-Smit (S. D. A. P.). Vervolgens zijn de leden in de afdeelingen gegaan ter behandeling van het ontworpen Adres van Antwoord, dat morgen om elf uur in openbare vergadering ter tafel zal ko men. NA DE DUITSCHE RIJKSDAG- VERKIEZINGEN. De overwinningen der radicale partijen. Wat de nat.-soc. zullen doen. Nu, terwijl we eenige dagen na de groote fijksdagverkiezingen zijn, komen nog ver schillende bijzonderheden los, die een aardi- gen kijk geven op de Duitsche kiezers in de verschillende districten. Zooals men natuur lijk weet, hebben de radicale partijen bijna overal de winnende hand gehad' en men schrijft dat thans toe aanjeugdige onbe zonnenheid! In Duitschland heeft men n.1. reeds op 20-jarigen leeftijd het stemrecht, zoodat van vele kiezers mag worden aange-. nomen, dat ze stemden, zonder eigenlijk pre cies te weten, of ze daaraan goed deden. Vandaar, dat de groote redevoeringen deze keer meer succes hadden dan andere jaren, wijl men jongere menschen gemakkelijker overtuigd door een vloed van sehoone woor den, dan ouderen. Sterke staaltjes van radicale neigingen zijn in verschillende deelen van het Duitsche rijK waargenomen. De Duitsch-nationalen, volks conservatieven, Duitsche Volkspartij, Econo mische partij en Staatspartij bijvoorbeeld hebben in vier Beiersche districten niet een mandaat kunnen veroveren! Het aantal com munistische stemmen is in Beieren met 50 pCt., op enkele plaatsen zelfs met 100 pCt. gestegen. De Boerenbond heeft geen van zijn zetels verloren, de Beiersche Volkspartij heelt haar positie weten te handhaven, terwijl ver der de nationaal-socialisten ook hier de groo te overwinnaars zijn. In Saksen was het nog erger. Daar hebben de nationaal-socialisten sinds de vorige ver kiezingen voor den Saksischen Landdag al weer meer dan 50 pCt. gewonnen, zoodat Saksen op 't oogenblik wel radicale neigingen heeft. Bij de communisten kan men daar 3- pCt. winst constateeren. In de tijd van 3 maanden vormen de radicale partijen samen niet minder dan 325.000 stemmen. De nationaal-socialisten hebben dus groo te veroveringen gemaakt. Het is thans dc vraag, wat zij zullen doen. Zullen zij trach ten in de regeering te komen? Wc gelooven het voorlóopig nog niet, omdat deze partij veel meer van zich kan laten hooren, als ze tot de oppositie behoort, dan als ze in het regeeringsbloc zit. Wat de nationaal-socialisten willen, kan cepigszins duidelijk worden uit esa onder houd, dat een Poolsche journalist met Hitler heeft gehad. Hitler toch verklaarde o.a., dat de nationaal-socialisten verbreking eischen van de banden van het verdrag van Versail- les, en van het Young-plan. Verder wil de partij opheffing der ontwapeningsbepalingen en het weer op de been brengen van een groot nationaal leger. Wij willen, aldus Hitler, de trusts nationa- liseeren en uit het openbare leven in Duitsch land den invloed der niet-Germaansche ele menten en rassen doen verdwijnen. De Duitschers zijn een volk zonder grond, 20 millioen Duitschers verkeeren in de on mogelijkheid een eigen haard te bezitten. Voor deze millioenen moet de mogelijkheid worden geschapen zich in het Oosten, met name in Rusland, te vestigen. Dr. Wirth, de rijksminister van binnen- landsche zaken, heeft een radiorede gehou den, waarin hij sprak over den politieken toestand. In die rede zeide Wirth o.a.: Het radicalisme heeft den slag gewonnen, maar het klinkt paradox de regeering beheerscht het slagveld, d.w.z. zij regeert, zij blijft aan, zij gaat voort de sociale en econo mische problemen nauwkeurig te overwegen. Wij zullen de gelegenheid aangrijpen om in de volgende weken den kiezers te zeggen, naar welken kant onze voorstellen wijzen. Wij ontgaan de vraag niet, of wij met de krachten, die op het oogenblik achter ons staan, voorwaarts kunnen gaan. Het is ons bekend, dat aan een meerderheid, die 289 stemmen moest tellen, 80 stemmen ontbreken. De oppositie zonder de socialisten omvat 226 stemmen. Er ontbreken de regeering dus, ook als de socialisten volledige neutraliteit in acht nemen, nog altijd 17 stemmen. Neutrali teit van de socialisten is dus niet voldoende de regeering voor een motie van wantrouwen te behoeden. Een z.g. rechtsch front zou slechts dan politiek werkzaam kunnen zijn, als de Beier sche volkspartij en het centrum toetraden. Dat is politiek onmogelijk. Men kan onmoge lijk de vraag ontgaan: hoe is deze politieke ontploffing van het Duitsche volk mogelijk geweest? Men kan niet van een gezonden grondwettelijken toestand spreken als uit de diepten van 'het volk stroomen van radicalis me losbreken. In vollen ernst moet gezegd worden, dat het Duitsche volk in 12 jaren van een leer school van lijden te veel verduurd heeft. Dat heeft zijn grenzen bereikt. Wie buiten in de wereld niet zien wil, die moet maar eens on derzoeken, of hij dat zelf heeft verdragen. Jong zijn beteekent toch hoop op het leven in zich dragen. Een jeugd zonder hoop, zon der levensvreugde is een te hard lot, dat leidt tot het radicalisme. ertaewmawe DUITSCHLAND EN AMERIKA. Eischen der Ver. Staten wegens gedurende den oorlog aangerichte schade. Hedenochtend elf uur 'begint in het Vredes paleis de eerste openbare zitting van de Ge mengde Vorderingen-Commissie inzake het geschil tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland met betrekking tot de in 1916 en 1917 door laatstgenoemde door ontploffing aangerichte schade aan Amerikaansche eigen dommen. De vorderingen betreffen de schade, ver oorzaakt aan Amerikaansche eigendommen door twee ontploffingen, één in den nacht van 29 op 30 Juli 1916 aan het eindstation van de Lehigh Valley en één op 11 Januari 1917, in de munitiebewaarplaats te Kings- land, New Jersey, in welke ontploffingen Duitsche agenten de hand zouden hebben gehad, aldus weet het Hbld. te melden. Black Tom is het eindstation voor de inge voerde scheepsladingen, welke over de Lehigh spoorweg worden vervoerd. In de fabriek te Kingsland werd een groote hoeveelheid munitie voor de Russische regee ring vervaardigd. Tengevolge van de ontploffingen werd in beide plaatsen voor een waarde van meer dan 25 mill vernield. De vorderingen bedragen op het oogenblik, met de rente, russchen de 8 35 en 40 mill. De Amerikaansche regeering treedt ten deze voor de benadeelde op. De grootste vordering is ingediend door de Canadian Car and Foundry Corporation en beloopt 8 12 mill. Verder is er een vordering van de Lehigh Valley Railroad Company en voorts ca. 25 vorderingen van verzekering- en scheepvaartmaatschappijen. Zooals reeds werd gemeld, is de opper- scheidsrechter in deze zaak Roland W. Boy den uit Boston. Voor Amerika is lid van de commissie Ghandler P. Anderson, New-York, voor Duitschland dr. W. Kiesselbach, president van het Hanseatisch hooggerechtshof. Als agenten treden op voor Amerika Ro- bert W. Bonynge uit New-York en voor Duitschland dr. Karl von Lewinski, uit Berlijn. Verwacht wordt, dat de pleidooien in deze zaak negen dagen zullen duren. Het is nog niet bekend wanneer de behandeling een aanvang zal JOêmso» - DE ARGENTIJNSCHE OMWENTELING. Voorbereiding van verkiezingen. Dreigende woorden van oud minister Oryhanartes. Naar de „Prensa" meldt, heeft president Uriburu in een rede, die op zijn wensch draadloos verspreid werd, verklaard dat Ar gentinië uit een lange slaap is gewekt Land en volk waren in een chaos gestort, waar zrj door een revolutie uitgetrokken moesten wor den. Het is de taak van de huidige regeering het volk gereed te maken om de regeering te kiezen, die het wenscht. Daarom heeft een groep het op zich genomen de orde te her stellen. Het steunen van de voorloopige re geering beteekent in Argentinië zoo spoedig mogelijk een normalen toestand in het leve.i ioepen en het volk tot verkiezing van de nieuwe vertegenwoordigers aansporen Dr. Oryhanartes, de minister van buiten landsche zaken van den vroegeren president Irigoyen, heeft in Montevideo, waarheen hij gevlucht is, in een onderhoud verklaard, dat de Irigonisten spoedig de regeering weder in handen zullen nemen, óf langs den weg der verkiezingen, óf met geweld. De tegenwoor dige regeerders zullen het spoedig oneens zijn. De meerderheid van het volk staat aan de zijde van de oude bewindvoerders, daar zij dc werkelijke voorstanders van de democratie zijn RUSLAND OVER DE DUITSCHE POLITIEK. Moskou ziet de revolutie al! Naar uit Moskou gemeld wordt, bespre ken de officieele Sovjetbladen „Iswestija" en Prawda" Woensdag voor het eerst den uit slag der Duitsche verkiezingen. De „Iswes tija" verklaart, dat het kapitalistische Duitschland het evenwicht tusschen de bln- nenlandsche krachten heeft verloren. De bin nen- en buitenlandsche politiek worden ver ward. Zelfs wanneer de nationaal-socialisten geen zitting zullen hebben in het nieuwe ka binet, zal het moeilijk vallen de huidige bui tenlandsche politiek voort te zetten. De uit slag der verkiezingen zal zeker den stoot ge ven tot nieuwe ernstige gebeurtenissen in Duitschland. De „Prawda" zwt»in het resultaat der ver kiezingen een aanwijzing voor de komende revolutie in Duitschland. HET LONDENSCHE VLOOTVERDRAG. Wil Japan het ratificeeren. Volgens semi-offitieele 'berichten uit Tokio heeft de bijzondere commissie van den staats raad den staatsraad geadviseerd het Lon- d'ensche vlootverdrag te ratificeeren. Er bestaat hoop, dat men in de eerstko mende weken den staatsraad zal kunnen be wegen tot ratificatie van het vlootverdrag over te gaan. DE SPANNING ROME—BELGRADO. Aaneensluiting in Joego-Slavië, De correspondent van de „Voss. Z." te Bel grado meldt, dat als zichtbaar gevolg van de terechtstelling van de vier Sloweensche „verraders" door het fascisme een toenemen de beweging van aaneensluiting in het land van koning Alexander is waar te nemen. In plaats van luidruchtige en lawaaiige betoogingen tegen Italië hebben rustige, ern stige betoogingen plaats vóór Joego-Slavië. De Joego-Slavische éénheidsgedachte heelt veel terrein gewonnen als weerklank op de executie van Triëst. Een nauwer, inniger aaneensluiting van de drie volken in Joego slavië is het eerste gevolg van de fascistische rechtspleging en wanneer niet alle voorteeke nen bedriegen, zal de ontwikkeling in die richting voortgang hebben: de fascisten heb ben het Joego-Slavische volks- en staatsbe- wustzijn van de drie stammen gewekt en de eenheid van den staat bevorderd. PROTECTIONISME EN TARIEVEN- BESTAND. Een opzienbarend ontslag. Sir Ernest W. Peter, een van Engelands machtigste grootindustrieelen enprotec- tionisten heeft zijn ontslag ingediend als han dels-adviseur van den Board of Trade, naar aanleiding van de door Graham, den minister van handel, Zaterdag j.1. in de Volkenbonds vergadering te Geneve gehouden rede, waar in de minister Engelands bereidheid tot het ratificeeren van het „douane-bestand" aan kondigde. Deze mededeeling heeft groot opzien ge baard. Sir Ernet, president van Petters Ltd., fabrikanten van auto- en vliegtuigmotoren te Yeovil, Somerset en Ipswich, en oud-voorzit ter van de British Engineers' Association, noemt de politiek der Labourregeering een „zelfmoord-politiek", en in den brief, dien hij minister Graham heeft geschreven, zegt hij dat het resultaat van het besluit der regee ring zal zijn het voortduren van de periode van unfaire voorwaarden, waarbij de Brit- sche birinenlandsche markt blootstaat aan de dumping van buitenlandsche goederen, die vervaardigd zijn onder voorwaarden, wel ke de bepalingen der Britsche vakverenigin gen niet gedoogen, terwijl de buitenlandsche markten krachtens haar bestaande tarieven voor Engelsche producten gesloten zullen blijven. Naar de meening van Sir Ernest W. Petter ^fltneemt zulk een een groot aantal a& beiders, die in de industrie werkzaam dien den te zijn, doch op het oogenblik werkloos zijn, voor geruimen tijd elke hoop op verbe tering van hun lijden. Verder meent hij dat de ratificatie van het tarieven-bestand, waar bij de Engelschen alles te verliezen en niets te winnen hebben, aan den vooravond der conferentie met de Dominions, waarin de kwestie van de ontwikkeling van den rijks- handel zal worden besproken, den arbeid dezer conferentie slechts vooruit kan loopen, indien zij hem niet geheel nutteloos maakt. Daar Sir Ernest het standpunt inneemt dat alleen krachtige tegenmaatregelen tegen de buitenlandsche tarieven hoop geven op een heropening der thans voor Engeland geslo ten markten, en hij den minister dit herhaal delijk onder het oog heeft gebracht, acht hij het gewenscht zijn ontslag als lid van den raad van adviseurs van den Board of Trade in te dienen. SAMENZWERING IN RUSLAND ONTDEKT. Landbouwbedrijf geheel in handen van Duitschers. Naar uit Moskou gemeld wordt, wordt van officieele zijde meegedeeld, dat de autoriteiten in de Duitsche Wolga-republiek een samen zwering op het spoor zijn gekomen. In een staatslandbouwbedrijf aan de Wolga werd een hulparts gearresteerd' onder beschuldi ging der onder-directeur van de onderne ming gewond te hebben Hij zou hem in plaats van een onschuldige hoofdpijnpoeder een sterke dosi3 vergift hebben voorge schreven. Bij het onderzoek van dit geval heeft men ontdekt, dat het geheele bedrijf zich in handen bevond van de Duitsche boeren. In verband hiermee is de directeur van de onderneming Sehneider, afgezet. Hij zou moeten terechtstaan, daarnaast moet een regeling getroffen worden. Men verwacht in verband' met de scherpe toon van de Sovjet-autoriteiten, verschillende doodstraffen. EEN GEWEZEN WETHOUDER GEARRESTEERD. Hij had 120.000 Mark verduisterd. De vroegere wethouder Theodor Knaaff uit Hemmerden is op last van de justitie ge arresteerd. Knauff heeft bekend, gedurende de laatste twee jaren van bierbrouwerijen van Dusseldorp, Gladbach en Aken 120.000 mark geïncasseerde gelden te hebben verduis terd. Hij was vertegenwoordiger van bier brouwerijen en moest voor de incasso zorgen. NOODLOTTIG VERZUIM VAN OVERWEGWACHTER. Auto door D-trein gegrepen. Uit Weenen meldt men ons: Een ernstig auto-ongeluk heeft gistermid dag plaats gehad bij Poechlarn. Een auto waarin drie personen zaten en op weg was naar Brünn, werd door den D-trein Weenen Parijs gegrepen en totaal versplinterd. Twee der inzittenden werden op slag gedood, terwijl de ander zwaar gewond werd. De overwegwachter had vergeten de boomen te sluiten. VEROORDEELING WEGENS BELEEDIGING VAN PILSOEBSKI. De Zondag op dé protestvergadering van Zentrolew te Lublin gearresteerde afgevaar digde Kosmowska werd Woensdag door de rechtbank te Lublin wegens beleediging van maarschalk Pilsoedski tot 6 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Hem was ten laste gelegd dat hij Pilsoedski een waanzinnige genoemd had wiens recht niets anders was als moord, diefstal en brandstichting en wiens regeering een regeering van een waan zinnige was. De verdediger van Kosmowska is in hooger beroep gegaan. TRIBUNE IN MEXICO INGESTORT. Tijdens stierengevecht. Reuter meldt uit Puebla, dat twee per sonen werden gedood en 42 gewond tenge volge van het instorten van een tribune tij dens een stierengevecht, dat ter gelegenheid der Onafhankelijk'heidsfeesten was georgani seerd. CONGRESVRIJW1LL1GERS TE DELHI GEARRESTEERD. De politie in Delhi heeft 150 vrijwilligers van het congres gearresteerd, die op het seminarium te Ashram werden afgericht voor de civiele ongehoorzaamheid. Zoowel deze school, als de districts congrescommissie werden onwettig ver klaard. Het gewezen hoofd van de sovjet-rijksbank zou maandelijks een salaris van 1000 mark krijgen, maar hij zou zich verplichten, zich van elke publicatie te onthouden, die voor de belangen van de sovjet-regeering nadeelig zou kunnen zijn. Scheinman zou tevens geen betrekking bij een Duitsche of andere bank mogen aannemen. Er is sindsdien een jaar voorbijgegaan. De „Poslednieja Nowosti" verneemt nu, dat de pas van Scheinman vernieuwd is. Zijn sa laris is verhoogd en bedraagt nu 1500 mark per maand. Tegelijkertijd heeft hij het recht gekregen een betrekking bij een Duitsche bank aan te nemen. Het heet, dat hij consu lent van de „Diskonto-Gesellschaft" voor Russische aangelegenheden zal worden. DE HANDEL IN NARCOTISCHE MIDDELEN. In verband met de ontdekking van den handel in verdoovende middelen, welke reeds heeft geleid tot arrestatie te Rotterdam en te Hamburg, heeft de politie van Scotland Yard, na gekregen inlichtingen van de Rotterdamsche politie te Londen twee mannen en een vrouw gearresteerd, die als ongewensch- te vreemdelingen uit het land zullen worden gezet. De immigratie-beambten in verschil-, lende havens hebben opdracht gekregen bijzonder toezicht te houden op de aan komst van verdachte vreemdelingen. MARCONI VOORGESTELD ALS LID DER ACADEMIE. De Italiaansche academie zal vandaag bijeenkomen, teneinde de lijst van nieuwe leden-candidaten op te maken. Deze lijst moet dan aan den premier wor den overgelegd, die een definitieve keuze zal doen. Naar verluidt zal morgen echter slechts een enkele naam op de lijst voorkomen, er wel die van Marconi. DE PRIJS VAN HET ZWIJGEN. De eenige njewozwrasjtsjenets, die te Mos kou niet ter dood veroordeeld is, een sovjet pas heeft en door Moskou zelfs betaald wordt, is Scheinman, de vroegere directeur van de sovjet-staatsbank. Zooals de lezer zich wel zal herinneren, weigerde Schein man naar Moskou terug te keeren. Hij bleef in het buitenland. Daar Moskou vreesde, dat onthullingen van een man als Scheinman, die uit den aard der zaak zeer belangrijke geheimen kent, de sovjet-regeering veel af breuk zouden doen, begaf zich een vertegen woordiger van Stalin naar het buitenland IA alool met Scheini^n een overeenkomst. BEDRIJFSBEPERKING EN ONTSLAG IN DUITSCHLAND. Bij de „Guete Hoffnungshütte" in Ober* hausen (Rijnland) zullen per 1 en per 15 Oc tober in totaal 1075 mijnwerkers, 140 cokes- arbeiders en 25 employés worden ontslagen' daar de geringe afzet een voortdurende toe name der oude voorraden ten gevolge heeft. De ontslagen zullen worden verdeeld ovei de afdeelingen Vondern, Oberhausen en Sterkrade. Terwijl echter het bedrijf der af- deeling Sterkrade slechts voorloopig wordt beperkt, zullen de afdeelingen Vondern en Oberhausen langzamerhand geheel worder stilgelegd. BANKOVERVALLEN IN DE KLEINERE AMERIKAANSCHE STEDEN. De roofovervallen op provinciale banken nemen den laatsten tijd onrustbarend toe. Te Gibraltar (staat Ontario) drongen roo- vers de kasafdeeling van de National Bank 'binnen en namen ongeveer 50.000 dollars aan baar geld mede, benevens ongeveer een millioen' dollar aan geldswaardige papieren. BUILENPEST IN MANTSJOERIJE. Vier en zestig dooden. In Noord-Mantsjoerije is een buil en pest epidemie uitgebroken. Tot nu toe zijn reeds 64 gevallen met doo delij'ken afloop te betreuren. VERSCHERPING STAKINGSBEWEGING IN BARCELONA. De stakingsbeweging te Barcelona is op nieuw verscherpt. Nadat Dinsdag de haven arbeiders in staking waren gegaan, hebben heden ook de arbeiders der stadsreiniging hel werk neergelegd. Men vreest, dat ook de taxi-chauffeurs en de arbeiders en employés van de metro zicb bij de staking zullen aansluiten. Er deden zich verschillende kleine incidenten voor, VIER DOODEN BIJ EEN ONTPLOFFINO IN AMERIKA. Gisteren is in de mijnen in Pottsville een hevige ontploffing ontstaan, waardoor vier arbeiders werden gedood en verscheiden* zwaar gewond. AMAN OELLAHS GOEDEREN IN BESLAG GENOMEN. Naar uit Kaboel gemeld wordt, heeft de nationale vergadering besloten alle goederen van den voormaligen koning, Aman Oellah. in beslag te nemen, en tot staatseigendom te verklaren. Verder is het verzoek van Aman Oellah hem een pensioen uit te keeren. ge&ÊSSBe

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1