Provinciaal nieuws ft werd van alle kanten bekeken en nadruk werd gelegd op het feit, dat ook gewichten, die in een winkel ten verkoop in voorraad zijn, ge ijkt moeten worden, waardoor zij dus telkens duurder worden. De voorzitter deelde mede, dat de ijzerhandel daar drie jaar geleden reeds op 'heeft gewezen, maar er is nog geen middel gevonden, om dit te keeren. Ten slotte werd besloten de kwestie ter on derzoek in handen te stellen van de handels commissie. De vlotbrug bij t Zand. Antwoord van den minister van water staat op het door de Kamer gedane verzoek tot verbetering van de vlotbrug over het iNoordhollandsch Kanaal bij 't Zand. Hierin wordt medegedeeld, dat nog geen beslissing was genomen, omdat nog gewacht jwerd op adviezen omtrent de met deze zaak samenhangende verbinding van den rijksweg iAlkmaarNieuwediep met Den Oever. Zoo dra de minister eene beslissing zal hebben genomen, zal hij daarvan kennis geven. Voor kennisgeving aangenomen. Verlenging Octrooiwet. Schrijven van de N.V. Vereenigde In dustrieën Rotterdam v/h. Ph. Verhagen en Zoon te Rotterdam, met verzoek te willen be vorderen, dat het aanhangig wetsontwerp toi wijziging van de bestaande geldigheidsduur van verleende octrooien niet wordt aangeno- men. Het gaat volgens adressante, niet op, nu de Octrooiwet eenmaal is ingevoerd, met negee ring'van de voorgeschiedenis dezer wet, den geldigheidsduur klakkeloos voor een termijn ,van drie jaren te verlengen, alleen omdat verschillende buitenlandsche en enkele Neder- i'landsche belanghebbenden daarop aandrin gen. Op advies van den voorzitter van de com- linissie voor verordeningen, mr. M o e n s, werd besloten afwijzend op het verzoek te i (beschikken. Wordt vervolgd. -HE R ZIE NI NG UITB RE IDINGSP L A'N LYOEUM-KWARTlE'R. In bijlage No. 104 schrijven B. en W.: Bij' het voorstel tot aankoop van een terrein /flabij de Popelmanslaan van M. R. Versteeg, alhier, waarmede Uwe Vergadering zich op 7 Maart 1929 vereenigde, legden wij een schema voor een bebouwingsplan over en deden daarbij de toezegging met een nader .voorstel te zullen komen. In het ter inzage gelegde ontwerp tot her ziening van het uitbreidingsplan heeft be doeld bebouwingsplan nadere uitwerking ge vonden en wel in zooverre, dat om een doel matige bebouwing van het terrein-Versteeg mogelijk te maken aan de Zuid-Oostzijde van dit terrein een secondaire verkeersstraat is ontworpen van 11.50 M. breedte en de Popel manslaan is verbreed tot 9 M. Uit het bij de stukken overgelegde verkave lingsplan blijkt, dat op het terrein-Versteeg een niet onbelangrijk getal arbeiderswonin gen kan worden gesticht. Krachtens Uw besluit van 8 Mei jl. wordt op het Noord-Oostelijk deel van den gekoch- ten grond een school voor voorbereidend lager onderwijs gesticht. De commissie van bijstand voor het grond bedrijf, zoomede de Gezondheidscommissie kunnen zich met het ter inzage gelegde ont- werp-herzieningsplan vereenigen, terwijl ook de Vaste Commissie voor uitbreidingsplannen in Noordholland daaromtrent gunstig advi seert. Het ontwerp heeft van 7 Augustus tot en met 3 September j.1. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage gelegen, terwijl daartegen geen bezwaren zijn ingebracht. Wij stellen U in overeenstemming met de uitgebrachte adviezen, die bij de stukken ter inzage liggen, voor, het plan tot herziening van het uitbreidingsplan, le gedeelte, voor- zooveel gelegen ten Zuiden van den Baan- singel en den Nieuwlandersingel overeen komstig een nader aangegeven ontwerp-be- sluit vast te stellen. VERTROKKEN PERSONEN. J. Groen, R.K., huishoudster, van Land straat 56 naar Zijpe. G. J. Renes, N.H., leerling-machinist N. S., van Tulpstraat 12a naar Arnhem. P. W. G. van der Heijden, R.K., kantoorbediende, van Laat 163 naar Heiloo. P. J. Lmmelot, R.K., klerk N. S., van Stationsstraat 11 naar Vel sen. G. G. M. Worm, R.K., zonder be roep, van Langestraat 42a naar Arnstadt, Thüringen (Dld.) J. F. Westerburger, H. E. L., van Stationsweg 15 naar Noord- Amerika, Cleveland. M. A. F. Machielse, R. K., Laat 93 naar Hoorn. L. Th. Fran se, R.K., bedrijfsleider met echtg. en 2 kin deren, Houttil 62 inw. naar Oegstgeest. !J C. M. Buers, R.K., zonder blroep, en B. H. Buers beiden R.K., Emmastraat 64 naar Culemborg. R. Winkel, O.W., zonder be roep, Zijdam 5 naar Heiloo. T. de Groes, dienstbodeen A.de Groes, beiden R.K., Boomkampstraat 6 en Mient 19 naar Bols- ward. A. Holman, N.H., Spoorstraat 40 naar Noord-Amerika. E. E. van Kampen, geen, bakkersknecht, Anjelierstraat 20 naar Veendam. F. Harberink, N.H., onderma- rhinist N.S., van Snaarmanslaan 61 naar Maastricht. J. van Duin. R.K., timmer man, van Laat 34a naar Hoorn. H. Klomp, ondermachinist N.S., van Berger- weg 56 naar Maastricht. H. J. Venne- man, N.H., ondermachinist N.S., van Snaarmanslaan 61 naar Maastricht. A Lafarque, N.H., huishoudster, Nieuwpoorts- laan 155 naar Amsterdam. J. J. P. Frehé, R.K., priester, Breedstraat 9 naar Schie dam. J. Stoter, hulp in de huish., N.H., Wilhelminalaan 12 naar Amsterdam. T. Klaver, zonder, Stationsstraat 40 naar 's Gravenhage. L. Kok, leerl. machinist N.S., N.H., Zochterstraat 16 naar 's Gra venhage. W. J. Lantman, zonder be roep. R.K., Koningsweg 22 naar Zundert. Th. W. Harmsen, zonder beroep, N.H., Ka pelsteeg 4 naar Wageningen. C. Hoog land, veehandelaar, N.H., Verdronkenoord 15 naar Amsterdam. G. Pippinger, R.K., strijkster, Asterstraat 6 naar Velsen. H. IBergmeijer, G.K., monteur. Prins Hen drikstraat 5 naar Bergen (N.H.). H. Groen, N.H., zonder beroep, Cabeljau- straat 12 naar Avereest. B. Smolders, N.H., leerl. machinist N. S., Zocherstraat >16 naar Houtmarkt 84. 'J- A. H. J. Ren- neite, R.K., handelsreiziger. Krelagestraat 33a naar Haarlem..—J Kuihvaard. N.H., m- bil verkoudheden en rheumatiek Weiger namaak en lei er op dat op elke tablet het woord "Bayer" staat. Prijs 75 ct». wed. van P. L. Volkers, Oudegracht 63 naar Haarlem. G. Beek, E. L., leerl. machinist N.S., Stuartstraat 52 naar Leiden. J. Eernst van der Laan, geen, leeraar, van Ken- nemerstraattweg 141 naar Leeuwarden. C. Schrijver, NTI., dienstbode, van Wilhel minalaan 11 naar Zijpe. A. G. Hos, N.H., leerl. verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Wassenaar. J. Looij, N.H., echtg. van J. W. du Pont, van Heiligland naar Rot terdam. J. J. W. Engel, N H., van Trompstraat 24 naar Anna Paulowna. P. Kleef, R.K., zon der beroep, van Druivenlaan 50 naar Bergen op Zoom. G. van den Brun, geen, huis knecht, en echtg., G.K., van Nieuwlandersin gel 55 naar Amsterdam. H. van Hoffe, geen, dienstbode, "ran Kanaalkade 35 naar ^-Gravenhage. T. Swager, N.H., wed. van J. Gootjes, zonder beroep en zoon, slager, van Verdronkenoord 15 naar Amsterdam. M. Becker, D.E., dienstbode, van Nassau- plein 22 naar Duitschland. G. J. Evers, N.H., hulp in de huish., van Julianastraat 32a naar Haarlem. C J. de Groot, G.K., hoofd v. d. huish., van Wilhelminalaan 11 naar Driebergen. J. Jonker, N.H., werk tuigkundige, van Heul 15 naar Eindhoven. M. J. Üden Makkink, E.L., zonder beroep, van Wilhelminalaan 24 naar Arnhem. T Bom, N.H., dienstbode, van Kooltuin 15 naar Beemst-r. P. Hazes, R.K., fabrieks- arbeider, van Verdronkenoord 9óa naar Am- sterdam. H. M. Pater, R.K., zonder be roep, van Dijkgraafètraa naar Amersfoort. INGEKOMEN PERSONEN. j. Wuijster, chauffeur, N.H., Pieterstraat 16, van Hoorn. M. H. Smith, chauffeur, geen, Liefdelaan 10, van Wormerveer. M. Kühnlein, echtg. van Kaver Dubois, D.E., Bierkade 10, van Amsterdam. M. Dub, zonder beroep, R K., Overdiepad 10, van Weenen. M. Bas, zonder beroep, N.H., Bergerweg 10, van Amsterdam. Th. Gartner, dienstbode, R.K., Nassauplein 22, van Oostenrijk. A. Gartner, dienstbode, R.K., Nassauplein 7, van Oostenrijk. H. Broesder, zonder beroep, N.H., Sint An- thoniusstraat 2, van Midwolda. G. van Twuijver, dienstbode, N.H., Stationsweg 104, van Bergen (N.-H.) P. Kramer, hout handelaar, N.H., Huigbrouwerstraat 2, van Nijmegen. N. J. Kooijman, kantoorbedien de, N H., Comansstraat 2a, van Oude Nie- dorp. J. van Ree, huishoudster, N.H., Wes- terweg 53, van Hoorn. H C. Weijling, zonder beroep, geb. te Alkmaar, Oudegracht R.K., niet vertrokken naar Amsterdam, doch wonende Oudegracht 114. H. j. Jacobs, onderwijzeres, R.K., Oudegracht 204, van Amersfoort. Th. J. de Haas, schrijver N. S., R.K., Ramen 14, van Utrecht. M. Chr. J. J. Riswick, onderwijzeres, R.K., Oudegracht 204, van Utrecht. M. H. Ricks, zendeling, H d. I. D., Kooltuin 21, van Rotterdam. Th. Kuiper, kantoorbediende, Ger., Kinheimstraat 11, van Dickum. J. Zijlstra, zonder beroep, G.K., Corfstraat 4, van Leeuwarderadeel. A. C. Bruins, dienstbode, RK., Roemer Visscherstraat 20, van Heemskerk. G. N. Venneker, letter zetter, R.K., Baansingel 12a, van Voorhout. J. M. Timmerman, R.K., Schermerweg 1, van Rotterdam. F. Janson, schoenmaker, N.H., Vrouwenstraat 13, van Waalwijk. H. N. de Rooij, winkelbediende, R K., Laat 185, van Haarlem. G. J. de Groot, elec- triciën, N.H., St. Annastraat 28, van Eind hoven. A. J. Melis van der Kuip, opticien, en gezin, R.K., Mient 21, van Utrecht. J. S. E. Hekkens, echtg. van G. A. M. Snijders, R.K., van Houtenkade 17, van Tegelen. M. Schram, huishoudster, N.H., Zeglis 90, van Heemstede A. van der Bor, zonder be roep, Ger., Costerstraat 5, van Utrecht. G. Baas, wed. van J. Bruijn, G.K., Oude- gracht 51, van Haarlem. S. Smeding, lid van de directie der Wieringermeer, en' gezin, N.H., Nassauplein 8, van Schagen. M. KramerBreed, N.H., Stationstraat 39, van Amsterdam. J. Stempelaar, R.K., buffet chef, Verl. Landstraat 41, van Amsterdam. J. Koudijs, N.H., ambtenaar Wieringérmeer- polder, Roemer Visscherstraat 13, van Den Haag. M. Schutte, echtg. van A. Post, N.H., en kind, Leliestraat 11, van Amster dam. A. Arbeiter, R.K., dienstbode, Prins Hendrikstraat 40, van Höxter (Duitschland). M. Peereboom, N.H., zonder beroep, Varnebroek 21, van Heiloo. M. Bras, R.K., gehuwd met C. Bierman, Ropeskuil 2 van Egmond Binnen. E. A. Asjes, N.H., Uitenboschstraat 43 van Heem stede. M. A. Westenberg, N.H., zonder be roep, Krelagestraat 1 van Bergen, N.H. H. Th. Frehe, R.K., banketbakker, Kooltuin 21 van Harderwijk. B. Ph. A. Vink, N.H., reiziger in margarine, met gezin, Drebbelstr. 13 van Amsterdam. B. Weima, G.K., kan toorbediende, Uitenboschstraat 152 van Den Haag. B. C. Hoebe, R.K., varensgezel, Molenbuurt 8 van Vlissingen. J. W. M. Spruijt, R.K., zonder beroep, Emmastraat 56 van Nijmegen. KL de Jonge, G.K., tim merman, en gezin, Koningstraat 7a van Oudorp. J. de Gier, N.H., spoorweg beambte, en gezin, Ger., Heiligland 5 van Oudorp. H. 't Hoen, N.H., zonder beroep, Dijkgraafstraat 13 van Rotterdam. H. L. Davids, R.K., leeraar lyceum, Spoorstraat 88 van Rotterdam. W. J. Veer, N.H., zonder beroep, Kennemerpark 30 van Hoorn. A. PluimgraaffRus, N.H., Kennemerstraat- weg 114 van Haarlem. A. Brinkman, N.H. dienstbode, Kennemerstraatweg 181 van Hoogeveen. P. A. Schaafsma, Ger inspecteur verz. mij., Mettiusgracht 5 van Hilversum. W. B. Esser, R.K., zonder be roep, en F. J. Esser, Verdronkenoord 113 115 van Oudenbosch. A. E. Blankendaal, 2. Vogelijzang 2 van Haarlem. W. R. Elema, N.H., zonder beroep, Nieuwlander singel 46 van Hoogezand. G. Snoekes, R.K., Noorderkade 7 van Heemskerk. W. Brijer, geen, onderofficier bij de marine, 2e Landdw.str. 22 van Ned. Oost Indië. N. J. Haima vander Wal, N.H., adj. insp. N. S., en gezin. geen. Costerstraat 5 van Gro ningen. A. H. Velthoven, N.H., zonder be roep, Heiligheid 15 van Meiderich (D.) L. Leitner, R3C, dienstbode, Egmonderstraat 4 van Oosterwijk. NOORDSCHARWOUDE. De Floralia-tentoonsielling. De door de Vrouwenclub W.O.L. alhier georganiseerde Floralia-tentoonstelling be looft wel een succes te worden aangezien reeds verscheidenen een kijkje hebben geno men op deze mooie tentoonstelling. Daartoe in de gelegenheid gesteld hebben wij een en ander in oogenschouw genomen en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het de moeite waard is een gang naar „Con- cordia" te maken. De groot zaal van „Con- cordia" is in een bloemenhof herschapen. De diverse inzendingen zijn keurig van elkaar gescheiden. Naast hen, die inzonden om een vreedzame kamp aan te gaan, zijn nog vele planten ter opluistering ingezonden. Door den heer Groen van St. Pancres is een keurige collectie Dahlia's tentoongesteld, waarmede deze kweekerij haar naam „De Dahlia" alle eer aan doet. Door den heer Ligtenberg van Oudkarspel is een zeer mooie inzending vaste planten geposeerd, welke ongetwijfeld veel bekijk zal hebben. Als men de ronde gehad heeft, kan de ten toonstelling bezoeker voor weinig geld een smakelijk kopje thee drinken in de gezellig ingerichte theetuin. Hieronder laten wij de lijst der bekronin gen volgen: Al3 jury-lden fungeerden de heeren H. v. d. Laan, tuinbaas van den proeftuin „Kenne- merland" te Alkmaar, H. Ligtenberg, bloe mist te Oudkarpsel en L. Mallekote, hoofd der O. L. school alhier. Volwassenen. Garaniums: Nê Oolgers N.S. Te prijs, G Keeman—-v. d. Veer N.S. le prijs, mevr. LeuringKuyt N.S. 2e pr., P. Deutekom Berkhout N.S. 2e pr., G. Goudsblom N.S. 3e prijs. Bollegonia's: A. Langedijk—Slooves N.S. le pr., G. Zeeman—v. d. Oord N.S. 2e pr., G. de GeusKuyt NS. 3e pr. Fuchsia's: J. Keeman—Hopman N.S. le pr., G. Swager—Hopman O.K. 2e pr., R. Borst—Hart N.S. 3e pr. Coleus: Nê Ootjers N.S. 1c pr., P. Deute komBerkhout N.S. 2e pr., Rensje Hop man Alkmaar 3e pr. Cactus: R. Hopman Alkmaar le pr., An- nie Keaman N.S. 2e pr., wed. L. Kuiper N S. 3e pr. Diversen: N. Ootjers N.S. le pr., B. Borst —Hart 2e pr., J. Zeeman—de Boer 3e pr. J. Mink—Kossen O.K. 4e pr. Vrije inzendingen planten: B. Blokkerde Ruyter N.S. le pr., S. Dekker—Borst O K 2e pr. mevr. Leuring—Kuyt N.S. 3e pr. Cactus: mevr. Frielink N.S. le pr. Bloembakken: J. Henselman—Koot N.S. le prijs. Bloemstukken: J. KooyBak N.S. le pr S. de Vries—Borst N.S. 2e pr., Marijke Oot jers O.K. 3e pr., E. de Beurs—Jansen O.K. 4e prijs. Kinder-afdeeling. Afrikaantjes: Piet Brink N.S. le pr., Greetje v. Dort O.K. le pr., Gerrit Jonker N.S. 2e pr., Trien V. Hout O.K. 2e pr., Simon Volkers N.S. 3e pr., Henk Vis O.K. 3e pr., Pietertje Deutekom N.S/--4e- pr., Bram Vis O.K. 5e prijs. Impatiens (Waterplantje): Jan Feller N.S. le pr., Henk Vis O.K. le pr., Ada Stam N.S. 2e pr., Maarten Kuiper Z.S. 2e pr., Maartje Hemke N.S. 3e pr., Piet Meere- boer O.K. 3e pr., Geertje Swager N.S. 4e pr., Simon de Ruiter Z.S. 5e pr. Struik-Begonia's: Maartje Hemke N.S. le r., Jo Carnas O.K. le pr. Willy Mallekote f.S. le pr., Dide Deutekom Pd., N.S. le pr., Piet Borst O.K. 2e pr., Jannetje Ruiter N.S 2e-pr., Leen Kostelijk Z.S. 2e pr., Aris Bou- wens N.S. 2e pr., Klaas Scheltus N.S. 3e pr., Maartje Greeuw O.K. 3e pr., Geri Jansen Z.S. 3e pr., Annie Zeeman N.S. 3e pr., Her man Leuring N.S. 4e pr., Wim Kaan N.S 4e pr., Jan Oom N.S. 5e pr., Leo de Laat N.S. 5e pr. Coleus: Gerritje Blokker le pr., Piet Daak- lof O.K. 2e pr., Clasina Slot N.S. 3e pr., Jan Tauber O.K. 4e pr., Marie Prijs O.K. 5e pr. Lobelia's: Gerrit Tuinman Z.S. le pr., Bram Vis O.K. le pr., Grietje v. Dort O.K. le pr., Maartje Heidsma N.S. 2e pr., Jacob Hart O.K. 2e pr., Annie Schuit N.S. 2e pr., Rika Wagenaar N.S. 3e pr., Pietertje Groen veld Z.S. 3e pr., Jacob Molenaar Z.S. 4e pr.. Grietje Kroon 5e pr. Diversen: Dina Stoffers Z.S. le pr., Henk Vis O.K. le pr., Jan Visser N.S. le pr., Ger ritje Blokker 2e pr., Cor Bakker O.K. 2e pr., Wim Kaan N.S. 2e pr., Jan Smit N.S. 3e pr., Klaas Bood N.S. 3e pr., Cornelia Mink O.K. 3e pr., Riek Vermeulen N.S. 4e pr.. Piet Smit N.S. 5e pr. Het aantal bezoekers, dat de Floralia-ten toonstelling heeft bezocht is de 500 reeds ge passeerd. Het was gisteravond al bijzonder druk toen de tentoonstelling werd opgeluis terd met eenige mooie nummers van de ge mengde zangvereniging „Crescendo met vrouwenkoor, onder leiding van Willem Hespe. Het is vandaag dejaatste dag en het is te Verwachten, dat het dan 'nog drukker zal worden. WESTWOUD. Het mond- en klauwzeer heeft in deze ge meente thans haar hoogtepunt bereikt. Op het oogenblik zijn een 50-tal boerderijen be smet. Gelukkig draagt de ziekte niet een ern stig karakter. HOOGKARSPEL. In de vergadering van het .District Hoog- karspel van het Witte Kruis", waarbij tal van omliggc-nde afdeelingen zijn aangeslo ten, is in beginsel besloten het 25-jarig be staan van het district te herdenken. BERGEN. Een dezer dagen werd op het terrein van den heer Koopman aan de Dorpsstraat al hier, een schietwedstrijd gehouden tusschen de afd. Bergen en Wognum van den buiten gewonen vrijw. landstorm. De uitslag is als volgt: Bergenklasse I, C. Ellis 48 p., J. C. Punt 48 p., J. A. Smit 44 p., C. Roozendaal 45 p totaal 185 p. Klasse II C. Dekker 43 p., W. Kleverlaan 38 p., F. Dingerdis 45 en S. Roo zendaal 47 p., totaal 173 p. Klasse III P. Win der 47 p., Alb. Dekker 41 p., D. de Koning 39 p., A. Apeldoorn 45 p., totaal 172 p. Wognum: A.: G. Hoogerwerf 46, J. Leng- kers 44 p„ H. Hijnis 47 p., M. Bleeker 49 p., totaal 186 p., B.: B. Mes 50 p., C. Wesse- ling 47 p., C. Puijtun 42 p., S. Serp 46 p., to taal 185 p., C.: T. A. Komen 47 p., Th. Blom 36 p., P. Mol 38 p., C. Schutte 38 p., totaal 159 punten. Vrije baan: 1. J. C. Punt, 2. Bleeker, 3. Kleverlaan, 4. Kuijs, 5. Dingerdis. HENSBROEK. Naar wij vernemen is het woonhuis met erf en ruim 1 H.A. bouwland, toebehooren- de aan den heer M. Stolp alhier, in eigen dom overgegaan aan den heer Jb. Kolder. OUDE NIEDORP. Op Dinsdag van de Zijdewinderkermis werden de volksfeesten aldaar voortgezet met hardloopen met hindernissen voor jongens van 13—15 jaar, 22 jongens kampten mee. le prijs W. Boekei Thz., 2e prijs B. Post, 3e prijs P. Ruiter, 4e prijs W. de Groot, 5e prijs B. Lighart en 6e prijs Jb. Bakker Dz. Hierop volgde ringsteken op lorries voor gehuwde paren. De le prijs werd hierbij ge wonnen door de heeren 1. Jan Wit en 2. Jb Witte, de 3e prijs door J. Veldman en de 4e door A. Winder. Voor de dames: le prijs Mevr. P. Broer- sen, 2e prijs mevr. S. Broersen, 3e prijs me vrouw A. Winder, 4e prijs mevr. K. Ligthart. Bij den op Woensdag gehouden wedstrijd voor ongehuwde paren in het ringsteken op lorries werden de prijzen gewonnen: Ie prijs Rieka Wijnker, 2e pr. Annie Beers, 3e pr. Gré von Baar en de 4e pr. Ma rie Dekker Dd. Dsor de heeren: le pr. Dirk Droog Jzn., 2e pr. Antoon Groen. 3e pr. M Moras en den 4en pr. door Theo Droog Jzn. De troostprijs werd toegekend aan P. Broer sen Kz. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Dinsdagavond wist de bekende humorist Daan Pool het publiek in het café van den heer Pepping aangenaam bezig te houden, terwijl de Volendammers op de opkamer van den heer Ligthart te Zijdewind voor de ge zelligheid zorgden. De kermis had een kalm verloop en even als elders was het bezoek minder als vorige jaren. BOVENKARSPEL. Op de bloembollenveiling „Westfries land" was voor plantgoed van tulpen groote belangstelling. Daardoor is de omzet van het plantgoed iets beter dan het vorige j'aar. ANDIJK. De heer H. Bakker alhier behaalde op de floralia- en pluimveetentoonstelling te Winkel met 6 inzendingen zes eerste prijzen en wel voor witte en zwarte leghorns. DIRKSHORN. Dinsdag gaf de muziekvereeniging „Onder Ons", directeur de heer A. P. Blaauw, een concert in den tuin van den heer T. IJff. Een zeer mooi programma werd afge werkt. Geopend met de opgewekte Colo- nel Bogey-marsch van Alford, werd het concert vervolgd met een Czardas van Groszman, „An der schonen blauen Donau" van Strauss en „Si j'étais Roi" van Adam, drie schoone concertnum mers en keurig gespeeld. Na de pauze werden gegeven de me- lodieuse „Preciosa" van Weber, de plech tige ouverture dramatique „Creste" yar Vlessing en de altijd bevallige „Neerlan- dia-ouverturo' van esley. Hartelijk applaus na elk nummer van het publiek dat talrijker was op straat dan in det) tuin. De slotniarsch van Rousseau kon ons minder bekoren. WIERÏNGERWAARD. De heer J. Moed, tijdelijk opzichter van den polder Wieringerwaard, heeft ais zoodanig ontslag aangevraagd met ingang der volgende week. Hij heeft een betrekking gekregen bij de Zuiderzee werken. Wanneer den heer M. een vaste aanstelling als opzichter zou worden aangeboden zou hij waarschijnlijk wel gebleven zijn. Het schijnt evenwel de be doeling te zijn later de betrekking var machinist en opzichter in één persoon te vereenigen. Ook de heer H. Kok, die een reeks van jaren met lust en ijver als machinist van het stoomgemaal is werkzaam ge weest, heeft om gezondheidsredenen ont slag aangevraagd. ZUIDS CH ARWOUDE. Tot kassier der Boerenleenbank II is be noemd de heer M. Vlug, alhier. KENNEMERLAND. Wie de groote aanvoer van boonen ziet welke drie maal per week aan de veilingen in Beverwijk komt, heeft moeite zich in te den ken, dat we in de tweede helft van September zijn. Duizenden kilo's worden nog aange voerd, zij het dan, dat zeker 2/3 der aanvoer van boonen van elders komt. Het moet op an dere plaatsen in de provincie wel treurig mei de prijzen zijn, dat men van elders hier aan voert, want de prijzen zijn allerminst hoog, uitzonderingen daargelaten. Hoewel de aan voer van boonen nog groot is, gaat de kwali teit zienderoogen terug en ook de prijzen. Alleen voor le soort werd nog een redelijke prijs betaald. De noteering was voor snij- boonen 23—32, id. 2e soort f 10— 17.50, spercieboonen z. dr. 7.5018, id. m. dr. 5.50f 14, dubbele boonen 5— 17, trosboonen 1424 en spekboonen 8—12 per 100 K.G. De aanvoer van capucijners, raspers en tuinboonen was niet groot, de doorsnee kwa liteit heel goed en de prijzen hoog. De notee ring was voor capucijners 14f 30, raspers 2638 en tuinboonen 8.50—15, per 100 K.G. Een groote aanvoer van bospeen van mooie kwaliteit was op alle veilingen vertegenwoor digd. Men vraagt zich met verbazing af waar telkens die aanvoer vandaan komt en waar ze blijft en gelukkig was de prijs niet onvoordeelig. Dit althans voor mooie kwali teit. De noteering was voor mooie bospeen 15—20 en voor dikke peen 8.50—12, alles per 100 bos. De aanvoer van bloemkool was buitenge woon groot, (althans voor dezen tijd) en over het algemeen was de handel niets slecht en de prijs vrij goed, althans voor le soort. We. noteerden voor le soort 12—20 en 2e soort 6.5010. Ook de aanvoer van roode en groene kool was groot genoeg. Voor roode kool was de prijs matig en voor groene, kool heel goed. We noteerden voor roode kool f 3.505.50 en voor groene kool ƒ6— 10, per 100 stuks. Niet minder groot was de aanvoer van groenten, die in kisten werd aangevoerd. Sla begint in kwaliteit af te zakken en bijgevolg was de prijs niet hoog. Spinazie werd in mooie partijen aangevoerd en was duur. Dit geldt ook voor postelein, terwijl de aanvoer van andijvie redelijk was, voorzoover le kwaliteit. Tweede kwaliteit werd er te veel aangevoerd. De noteering was: sla 0.400.70, spinazie 0.6Ö 1.40, postelein 0.3085 en andijvie 0.30—0.75, per kist. De aanvoer van tomaten week niets af van die der vorige week. Ook de prijs bleef onge wijzigd en laag. De prijzen waren voor A 3—3.40, B 2.40—2.80, C 2 10- 2.60, CC 0.600.90 per 100 pond De aanvoer van bosgroenten was groot ge noeg en de prijzen niet hoog. We noteerden voor rabarber 1—3, selderie 2—3.50 en pieterselie 2.50—4 per 100 bos Voor aardappelen geldt nog steeds een on zekere handel en geen groote aanvoer. De aanvoer gaat in hoofdzaak over de grossiers. Het is allerminst een prettige handel, want ei is veel ziek in de partij en de kwaliteit is on zeker. Toch kan gezegd worden, dat bekende prima kwaliteit allerminst goedkoop is. De noteering liep sterk uiteen varieerend van 1.50-ƒ 8.50 per 100 K.G. In vruchten is een mooie handel, daai alles, ook 2e en 3e kwaliteit, duur is, terwij? voor le soort fancy-prijzen werden betaald; Wé noteerden voor tafelperen: Beurré Hardy 2237. Conseiler a la Cour 1422, Diamant (Prinsepeer) 22—29, Williaffi Duchesse 19—29, Herzogin Elsa 14— 23, Triomph de Vienne 2439. Keu kenperen: Kamperveen 1017, Gieser Wildeman* 1623, Boeregroen 11-" AVOVriKI\ VAX' 'IM VMK1IB8AG1FM1. 175. Keesie zag het nieuwe gevaar dat dreigde en hij was op zijn hoede. Hij nam zijn zwaard en hij had het geluk de woe dende spin de voorpooten af te slaan. De spin brulde van woe de en pijn en bleef doorworstelen. „Als de nood het hoogst is", riep de kabouter, „is de hulp het meest nabij", dat zie je nu ook weer, 176. Eindelijk was de tegenstand van de spin gebroken en liet hij zich gevangen nemen. „Nou moet jij je koest houden", zei 1®.?ent' ^'e ,me' zÜn zwaard bleef dreigen, „anders ziet het er leelijk voor je uit. Denk er om, ik ben geen katje om zonder bandschoenen aan te pakken"*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6