Alkmaarsthe CuraiL Kunsten en Wetenschappen. Kiiriird twee m dertigste Jaargang. Buitenland Kerk en school Onze Koloniën. Sport Woensdag- 24 September. RADIO. No. 225 1930 GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 20, 21, 22 en 2? Sept. 1930. Broche met roode steentjes; kinderportemonnaie met in houd; horlogeketting; belastingmerk in etui; bril; handschoenen; sleutels; banden van mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 20, 21, 22 en 23 Sept. 1930: Kinderportemonnaie met inhoud, Stoutjesdijk, Voordam; geldstukje, N Mas- sink, Nassaulaan 7; doos zeep, D. Horst, «ochdalestraat 5; groote oroche, H. Selie, .Eikelenbergstraat 54; belastingmerk, N. C. Hoogzaad, Oudorperdijkje 10; belastingmerk in etui, H. J. Kelch, Popelmanslaan 11; arm band, J. Bruiin, Stationstraat 43; dames handschoen, B. Molenaar, Overdiestraat 8; damestaschje met inhoud, W. F. Adolf, Oudegracht 120; ringetje, Agricola, v. d. Woudestraat 77; broche met steen, E. M. de Waal, Zocherstraat 9; vulpenhouder, Th. Koppijn, St. Anthoniusstraat 11; fietsbel, Beudeker, Koningsweg 41sierspeld, A. Wa genaar, Benedenweg, St. Pancras; regenjas, en calotje, A. v. Diepen, p. a. Schermerpad 2; vulpenhouder, Postkantoor, Koorstraat; portemonnaie met inhoud, W. J. v. Dijk, 2e Kanaalstraat 9. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po- 'litie. HET STORMWEER OP DE NOORD- FRANSCHE KUST. Vele gezinnen in rouw gedompeld. Nog steeds worden visscherschepen uit de Noord-Fransche havens vermist, zoodat de fevolgen van den vreeselijken storm, welke aterdag en Zondag heeft gewoed nog steeds ,-niet ten volle te overzien zijn. Verschillende schepen komen hier binnen jiet de treurige mededeeling, dat tijdens het stormweer, twee, drie, of meer leden van de bemanning over boord zijn geslagen. In alle visschersplaatsen zijn vele gezinnen in rouw gedompeld. De materieele schade wordt op vele millioenen franks geschat. OP EEN KLIP GELOOPEN. Gistermorgen vroeg tijdens een dichten lnist is de zesduizend ton metende stoomer „City of Osaka" op een onderzeeschen klip geloopen ongeveer 15 mijl te Noorden van Aberdeen, een van de meest verraderlijke dee- len van de Schotsche kust. Draadlooze ver zoeken om assistentie werden spoedig beant woord door den torpedojager „Walker", die de herfstmanoeuvres meemaakte met de vijf de flotilje van de Atlantische vloot en die met den meesten spoed te hulp snelde. Redding bootenbooten werden spoedig in gereedheid 'gebracht, dodh, daar de „City of Osaka" on wrikbaar vast zat op den rots met den boeg diep in het water en klippen overal rondom, was het te gevaarlijk om te trachten de be manning met de reddingbooten in veiligheid te brengen. Intusschen was ook een redding- corps ter plaatse aangekomen. Door middel van uitgebrachte lijnen bracht men vervol gens ongeveer 60 'lascaren en Japanners, leden der bemanning, aan land. De kapitein, de officieren, benevens de blanke manschap pen bleven aan boord teneinde de leiding van de pompen ter hand te nemen. Tijdens het geheele reddingswerk werd een volstrekte kalmte bewaard. De laatste van boord van het gestrande schip uitgezonden draadlooze berichten mel den, dat het weer opklaart en dat de zee rus tiger wordt. EEN SPOORLIJN VAN HAIFA NAAR BAGDAD Op voorstel van de commissie van advies voor koloniale ontwikkeling heeft de regee ring haar goedkeuring gehecht aan de toeken ning van een bijdrage in de kosten van een ge detailleerd onderzoek onmiddellijk in te stel len in verband met de plannen tot den bouw van een spoorlijn van Haifa naar Bagdad. HERDERSJONGEN LEVEND VERBRAND. In de Spaansche piovincie Almeria hebben twee zigeuners een 14-jarigen herdersjongen overvallen en op een door hen opgerichte brandstapel geworpen. De arme knaap ver brandde levend. Oorzaak van deze wandaad schijnt te zijn, dat de jongen hen bij het vogel- vangen gestoord had. DAT LASTIGE CHAUFFEURS EXAMEN. De N.R.Crt. vertelt: Gegadigden voor een rijbewijs moeten in Frankrijk, evenals hier te lande, een examen afleggen. Dat schijnt voor sommigen nogal wat voeten in de aarde te hebben. Het schijnt, schrijft een der medewerkers van L'Oeuvre, dat het examen voor het rijbewijs nog nooit zoo moeilijk is geweest als thans. Nirt alleen het practische examen, maar ook het theore tische. De candidaat moet de regels van den weg op zijn duimpje kennen en men zal mij nauwelijks gelooven als ik zeg, dat voor som mige candiaaten deze kennis van de regle menten heel wat lastiger is dan de behande ling van het stuur en het gangwissel Het is merkwaardig zooveel menschen in een land als het onze zich niets in het hoofd kunnen stampen. In dit geval zijn het de regels van den weg, die hen in verwarring brengen; waarbij dan nog de beroering komt van het examen doen. Ik spot niet. Het moeten ant woorden op een preciese vraag baart meni- gen man en vrouw zoo'n zorg, dat het ant woord, dat hij of zij nauwkeurig kent, niet over de lippen wil komen. Ten slotte wijst de man van L'Oeuvre er op, dat het nuttig zou zijn niet alleen de aan staande chauffeurs, maar ook andere wegge bruikers een examen over de regels yajp den weg af te nemen; en ook de politie. Onlangs, zoo besluit hij, wist een veldwachter geen antwoord te geven op de vraag wat naar zijn meening de voorrang beteekende. Dat woord wist hij niet in zijn eigen woordenkeus te omschrijven. „TIME IS MONEY". De Maasbode vertelt: Na heel veel vergeefsche moeite om Ford te kunnen interviewen, is een journalist te Parijs er eindelijk in geslaagd om den auto mobiel-koning gedurende drie minuten te spreken. Henry Ford ontving den journalist in zijn hotel, terwijl hij met zijn horloge in de hand stond. „Hoe lang blijft u in Frankrijk?" „Tot morgen". „En waar gaat u dan heen?" „Naar Duitschland". „Om daar de Passiespelen bij te wonen". „In Oberammergau?" ,.Ja". „Wanneer gaat u weer terug naar Ame rika?" „Den eersten October". „Heeft de economische crisis haar terug slag ook doen gevoelen op de automobiel industrie?" „Tot nog toe absoluut niet". „Hoeveel auto's fabriceert u iederen dag?" „7000 per dag". De journalist aarzelde een oogenblik om nog iets te vragen. Maar Ford zei lachend: „De drie minuten zijn voorbij mijnheer, 't is afgeloopen". DRAMA IN EEN VOORSTAD VAN LONDEN. Vrouw van Nederlander en officier gedood. De bewoners van een blok flatwoningen in Brixton in het Zuiden van Londen werden Maandagmiddag circa twaalf uur opge schrikt door twee schoten. Een oogenblik la ter kwam een zwaar in zijn gezicht gewond man uit een der flats strompelen, doch hij was niet in staat een woord uit te brengen. De toegesnelde buren zonden onmiddellijk om ambulance en politie en onderzochten onderwijl de woning, waar men de bewoon ster dood op de sofa vond, met een schot wond door het hoofd en de rookende revol ver in de hand geklemd. De man overleed voor hij in het ziekenhuis kon worden opge nomen en was niet meer in staat eenige ver klaring te doen geven. De vrouw is de echtgenoote van den Ne- derlandschen antiquair B., die vaak naar het vasteland reist en ook thans, evenals zijn 25- jarige zoon, afwezig was. De vermoorde man was 43 jaar oud en officier. Hij woonde met zijn jonge vrouw en met zijn moeder in een ander deel van Londen. Mevr. B. woonde sinds vijftien jaar in haar flatwoning. De vermoorde man was sedert eenige jaren met haar bevriend. Naar hij aan zijn moeder had verteld had hij een brief van haar gekregen, waarin hem werd verzocht haar te komen bezoeken. (Tel.) DE POLITIEKE COMMISSIE VAN DEN VOLKENBOND. Het minderhedenrapport. In de politieke commissie van den Volken bond heeft de Fransche onderstaatssecretaris Poncet rapport uitgebracht over de noodza kelijkheid van het instellen van een interna tionaal vluchtelingenbureau. Naar aanlei ding van dit rapport heeft de commissie he denmorgen besloten den Zwitserschen rechts geleerde opdracht te geven de ontwerpen van de statuten voor een dergelijk bureau te ont werpen en uit te werken. Heden kwamen de leden der politieke commissie tevens in het be zit van het met spanning verwachte rapport van het lid van den Zwitserschen Bondsraad Motta over de minderhedenkwestie. Dit rap port zal waarschijnlijk wel aanleiding geven tot uitvoerige discussies. In het rapport wordt in de eerste plaats aandacht geschon ken aan die punten waarover in het algemeen geen verschil van meening bestaat. Motta constateert in zijn inleiding, dat vrijwel alle sprekers het er over eens zijn, dat het min derhedenprobleem van beslissende beteekenis is voor den wereldvrede. Voorts zijn tot nog toe allen, die zich met het minderhedenvraag stuk hebben bezig gehouden het er over eens, dat godsdienst en cultuur geheiligde zaken zijn waarvoor een ieder eerbied dient te heb ben. Echter bestaan over de verschillende an dere principes en over de diverse procedures, welke bij de minderhedenkwestie toegepast dienen te worden, diepgaande meeningsver- schillen. In het rapport wordt gemeld, dat in den loop der discussies over de bescherming der minderheden met nadruk het vraagstuk aan de orde is gesteld van de uitbreiding dezer bescherming tot alle staten, met min derheden, die nog niet beschermd zijn. Voorts bleken alle sprekers het er over eens te zijn dat een oplossing van het probleem slechts gezocht kan worden op den basis van een betrouwbare en loyale samenwerking tus schen meerderheid en minderheid. EEN PLAAG VAN GEHEIM ZINNIGHEID. De geheimzinnige zender Koetjepof. De sovjet-autoriteiten worden op het oogen blik geweldig verontrust door de werking van een geheimzinnig radiostation. Geheel het uitgestrekte gebied van het rijk der vereenigde sovjet-republieken, van de Europeesche grens tot Wladiwostock wordt voortdurend gestoord door de uitzendingen van een onbekend radio-station. Zelfs in het verre Oosten is dit station duidelijk te hoo ien. Een onbekende stem vertelt aan de luiste raars in sovjet-Rusland, hoe de stemming is onder de Russische emigranten in het buiten land. Iederen keer als de uitzending begint, dient dit radio-station zich aan als de zender van generaal Koetjepof. Het is in ieder geval zeker, dat dit station zeer krachtig uitzendt, en volgens de verkla ringen van deskundigen ligt dit station in Europa, waarschijnlijk in Frankrijk. Het radio-station van generaal Koetjepof, over wiens lot nog steeds een geheimzinnige sluier ligt, zendt geregeld uit iederen Dins dag, Donderdag en Zondag 's avonds om 10 UW Oost-Europeqsctjen tijd. onyoeper geeft dan het laatste nieuws over den poli- tieken toestand in West-Europa, waarover de lezers van de Russische kranten, tengevolge van de censuur der sovjets nooit iets te hoo- ren krijgen. Na ieder bericht wordt een muzieknummer uitgezonden, afwisselend Russische volkslie deren en dansmuziek. Het station van generaal Koetjepof werkt op korte golf, zoodat de ontvangst voor de radio-toestellen in Rusland, die alle op korte golf afgestemd zijn, zeer duidelijk is. De officieele zenders der sovjets probeeren wel om de uitzending van Koetjepof te sto ren, maar voor de Russische luisteraars is het toch een kleine moeite om hun toestel uitslui tend op Koetjepof af te stemmen. Deze geheimzinnige uitzendingen, die, naar de Maasbode weet te melden, ook in Moskou met zeer veel belangstelling beluisterd wor den, vormen in sovjet Rusland het onderwerp van de gesprekken van den dag. DE SPELLINGKWESTIE. Vaste gedragslijn bij de beoordee ling van het gebruik van de Neder- landsche taal. De minister van onderwijs heeft aan: a. de rectoren der gemeentelijke en bijzondere gymnasia en lycea; b. de directeuren der rijks-, gemeentelijke en bijzondere hoogere burgerscholen; c. de directeuren der gemeen telijke en bijzondere handelsscholen; d. de directeuren der rijks-, gemeentelijke en bijzon dere kweekscholen voor onderwijzers en (of) onderwijzeressen de volgende aanschrijving gericht: Het ligt in mijn voornemen te bevorderen, dat de eindexamens der gymnasia, de hoogere burgerscholen, der handelsdagscholen en der kweekscholen voor onderwijzers en (of) on derwijzeressen, te beginnen met het jaar 1931, eene vaste gedragslijn zal worden ge volgd bij de beoordeeling van het gebruik, van de Nederlandsche taal. Bij die eindexa mens zullen voortaan als fouten worden ge rekend de afwijkingen van de tot dusver het meest in gebruik zijnde schrijfwijze, welke niet in het hierbijgaand overzicht zijn ver meld. Voor a. en b. Ik stel mij voor, de deskundi gen en gecommitteerden, voor zooveel ik die aanwijs, aan te schrijven, dat zij er op zullen hebben toe te zien, dat deze gedragslijn stipt wordt gevolgd. Voor zooveel de benoeming der gecommitteerden mijne goedkeuring be hoeft, zal ik die niet verleenen, tenzij zij be reid zijn er op toe te zien, dat deze gedrags lijn stipt wordt gevolgd. Voor c. Ik zal dan ook mijne goedkeuring aan de benoeming van gecommitteerden niet kunnen hechten, tenzij zij bereid zijn er op toe te zien, dat deze gedragslijn stipt wordt gevolgd Voor d. Ik stel mij voor, de gecommitteer den bij de eindexamens aan te schrijven er op toe te zien, dat deze gedragslijn stipt wordt gevolgd. Overzicht. 1. De verbuigingsuitgang e en en van „een" en „geen" en van de bezittelijke voor naamwoorden, „mijn, uw, zijn, hun, haar" mogen altijd worden weggelaten. 2. De tot dusver geldende regels voor de verbuigingsuitgangen blijven van kracht voor alle onder 1. niet genoemde lidwoorden, bij voeglijke naamwoorden, telwoorden en deel woorden, als deze betrekking hebben op: a. de namen van mannelijke personenb. de na men van dieren, die of slechts een mannelijk individu aanduiden (stier, hengst), of een gebruikelijk afleidsel op „in" voor het vrou welijk individu naast zich hebben (leeuw, wolf, tijger)c. de samenstellingen met een der onder a. en b. genoemde woorden als tweede lid. In andere gevallen mag men ook hier de n weglaten. In enkele oude uitdruk kingen komen de vormen „den", „dien", enz. nog voor (bijv.: „in den beginne", „na den eten", „uit den booze", „met dien verstan de"). Het spreekt vanzelf, dat deze verbui gingsuitgangen onveranderd moeten blijven. 3. Bij de voornaamwoordelijke aanduiding der zelfstandige naamwoorden richt men zich naar het beschaafde spraakgebruik (biiv.): „Is de kachels niet aan? Neen, hij is uit". JUBILEUM PATER P. ALDERS. Donderdag 25 September zal de bekende pater P. Al'bers F. J. zijn 50-jarig klooster- jubilé vieren. Hij is een der wereldbekende leden van de Sociëteit van Jezus, vooral door zijn standaardwerk over algemeene kerkge schiedenis, dat in Nederland reeds zijn 16e druk haalde en in het Fransch, Italiaansch, Engelsch en Japansch werd vertaald. Pater Alders F. J. vertoeft momenteel in het klooster der Jezuïten te Maastricht. Hij werd in 1856 te Frasselt bij Cranen- burg in het land van Cleeff geboren, studeer de aan de latijnsche school te Gemert, verder te Katwijk en Maastricht. Hij vestigde zich daarna te Innsbruck en bezocht aldaar de universiteit, vertoefde eenige jaren in Itailë, later in Hongarije, daarop in Weenen en kwam in 96 weer in Maastricht voor een professoraat in de kerkgeschiedenis. Behalve het vermaarde werk over de alge meene kerkgeschiedenis schreef pater P. Al ders het eeuwboek van de sociëteit van Jezus (18141914), het boek over het herstel van de hiërarchie in de Nederlanden en tallooze andere geschriften. Sinds 1925 is de 74-jarige pater ook voor zitter van het geschied- en oudheidkundig genootschap in Leusburg. motorfiets reed, tegen een afsluitboom op botste, BRANDEN. 64 huizen afgebrand. Uit Djokjakarta wordt gemeld: Zondag middag is brand uitgebroken in de dessa Kebon, welke oversloeg naar de dessa Kra nen, vlak bij de suikerfabriek Tjandi, van de N.V. Cultuur Maatschappij Randoe Goeting- Tjandi-Sewoe, gelegen Vier-en-zestig huizen gingen in vlammen op. De onderneming steunt de dakloozen. Fabriek afgebrand. De Pengalengansche triplexkistenfabriek Kiara Roa is afgebrand. Het kantoor en de afpakkerij bleven gespaard. LASTIGE KOELIES. De betalingsmoeilijkheden, welke zich voordeden bij de Ghineesche arbeiders van de Deli Spoorweg Maatschappij te Kisaran, leidden tot het ontslag van 200 koelies, hoofdzakelijk onwillige, luie elementen, waar van er reeds dertig zijn uitgezet. wedstrijd COMITÉ VOOR TOONEEL- UITVOERINGEN. De eerste abonnementsvoorstelling zal worden gegeven op Woensdag 1 October. Het Rotterdamsch Hofstad Tooneel (Direc teur Cor van der Lugt Melsert) zal dan in den Schouwburg Harmonie opvoeren het blijspel Een vrouw zooals ieder zoekt.... van Ludwig Hirschfeld in de vertaling van Eline Pisuisse. De regie is in handen van Eduard Veterman, die tevens ontwerper is der nieu we décors, welke door het gezelschap zullen worden meegebracht. Het stuk, dat volgens onderstaande pers verslagen een groot lachsucces is geworden spreekt echter niet alleen tot dat deel van het publiek, hetwelk uitsluitend geamuseerd wil worden, maar het geeft, naast stof tot uit bundige vroolijkheid, tevens veel te denken. Dat het blijspel ook hier zijn uitwerking niet zal missen, waarborgen zoowel Fie Carelsen als Louis Gimberg, die de hoofdrollen spe len. Hier volgen dan eenige beoordeelingen uit de toonaangevende bladen: Natuurlijk was het samenspel van de aan beheersching en puntigheid van zeggen zoo zeer aan elkaar gewaagde voortreffelijke spelers Fie Carelsen en Louis Gimberg een lust om te zien... Deze avond beteekende een verblijdende winst voor het repertoire... Een zeer talrijk publiek heeft geschaterd van ple zier en door daverend applaus na elk bedrijf getoond, het vermakelijke stuk en het zeer goede spel hoogelijk te waardeeren... Koste lijk! In één woord kostelijk! de schlager van het Hofstad Tooneel. Het stuk boeit tot het einde toe. Het dankbare publiek zorgde voor een eindeloos applaus. Mooi evenwichtig spel gaf Fie Carelsen, voortreffelijk, van een onweerstaanbaar komisch effect was Louis Gimberg. De groote verrassing in deze ver tooning was het spel van Marv Dresselhuijs. Door de uitbreiding, die de Harmonie heeft ondergaan zijn nog een aantal goede plaat sen beschikbaar. VERKEERSONGELUKKEN. De heer J. F. de Calonne is Zondag te Batavia, toen hij met zijn echtgenoote en broeder per auto op weg naar Soebang was, verongelukt. De auto sloeg om. De heer de Calonne is vermoedelijk met het hoofd bekneld geraakt tusschen den weg en de auto en is kort na het ongeluk overleden. De heer Krijgsman, employé van het Re clamebedrijf „Aneta" te Batavia, is, terwijl 'hij met groote snelheid op den Priokweg motor reed, bij het passeeren van een auto verongelukt. Hij vloog over den motor heen en werd vrijwel op slag gedood. Het slacht offer laat een vrouw en vier kinderen na. Te Medan is overleden de assistent Hugo Kuttner, die qd 15 dezer, terwiil hii op zijp HUMANITAIRE EN IDIALISTISCHE RADIO-OMROEP. Bij besluit van den minister van waterstaat is aan de Humanitaire en Idialistische Radio- Omroep, de H. I. R. O., toegestaan op Zater dag 4 October des avonds van 8 tot 9 uur uit te zenden. Door den secretaris, den heer G. de Boer, zal dan een en ander worden meege deeld over het werk en de organisatie van de H.I.R.O., terwijl mej. Suze Groshans voor de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, zal spreken over „De Dieren dag". Een en ander wordt met gramofoonmu- ziek afgewisseld. De uitzending geschiedt over Huizen, golf lengte 1875 Meter. Voetbal. Robert Pache gearresteerd. Te Frankfurt am Main is door de Crimi- neele politie gearresteerd de bekende vroegere Zwitsersche internationaal Robert Pache. Pache, die ook in ons land bekend is door zijn voetbalcapaciteiten, is aangehouden in verband met cocaïnesmokkelarijen. Voorts zou hij zich aan allerlei uitspattingen heb ben schuldig gemaakt, terwijl hij ook ver dacht wordt van het uitlokken van sexueele misdrijven. De Sportclub Rot Weiss te Frankfurt maakt bekend, dat Pache reeds geruimen tijd geen lid meer was van haar vereeniging. Het is niet 'bekend in hoeverre de beschul digingen waarheid zijn, maar wel staat vast, dat het met de sportieve loopbaan van Pachc voor goed is afgeloopen. 1 fC De Revue der Sporten. De Revue der Sporten bevat deze week na tuurlijk de voetbaiweekrevue, waarin deze keer vooral de wedstrijd van K.F.C. tegen R.C.H. uitvoerig besproken wordt. Een belangwekkend artikel is de enquete, door de Revue ingesteld inzake de kwestie, of bestuursleden van een bond na eenige ja ren moeten aftreden en niet meer herkiesbaar zijn, ja of neen. Verder geeft dit blad nog een serie interes sante beschouwingen, wplke de Nederland sche en Belgische pers gegeven hebben naar aanleiding van den voetbalwedstrijd België— Nederland. Verschillende andere bijdragen completee- ren het nummer. Motoren. De Heerlensche bergrit. Zondag j.1. hield de Heerlensche Motor club haar jaarlijkschen bergwedstrijd, welke tot de allerzwaarste wedstrijden gerekend mag worden, welke ooit hier te lande verre den worden. Dit jaar was de wedstrijd zwaarder dan ooit te voren in verband met de vele regen, die dagen achtereen gevallen was en zoo is er dan ook van de 12 auto's, welke meereden, geen enkele geplaatst. 40 motorrijders, waar onder de meest bekenden, hadden den strijd aangebonden, evenwel ipgt Jj^t pQvere resul; en wist' taat, dat slechts 2 deelnemers den wisten te beëindigen. Er waren 3 trajecten, de eerste van i-J K.M., de tweede van 75 K M. en het laat f doch zwaarste traject van slechts 24 i/ Reeds in het begin vielen velen der deeïn mers uit en vooral de zware machines haa" den het hard te verduren. Bekende rijder zooals Sybrandy, die thans op A.J.S u f' kwam, faalden en het laatste traject hield ware slachting onder de overgebleven rijder11 Alleen de heeren Van der Voort uit Utreehi i Langmuur uit Den Haag, beiden op Ariei istwl de rit te volbrengen, terwijl Van d Voort nog een extra vermelding verdiende voor den snelsten tijd. ut Een Reis om de Wereld op een *dej Zoojuist ontvingen wij bericht van I. it»_ nant I. S. Kralichek-Soboleff, die vroeoer het Russische „Witte Leger" was, dat hii in Vancouver aangekomen was. Ongeveer een jaar geleden begon hii in China zijn wereldreis op een 500 c.c K0rv! klep Ariel, en reisde in Zuidelijke richting via Britsch-Indië, Perzië en Egypte, het vaste land van Europa door naar Engeland stak toen over naar Amerika, waar hij geheel Z en N.-Amerika, alsmede Canada doortrok Thans in Vancouver aangekomen, wil hii van hieruit oversteken naar Japan, om met deze étappe zijn wereldreis te volbrengen Op het oogenblik vertegenwoordigt lui'te- nant Kralichek-Soboleff de Rusische Y.MC A. in Shanghai en hij is vol lof over de bei trouwbaarheid van zijn Ariel, waarop hii d» aardbol rondtrekt. Hij heeft reeds 51200 K.M. afgelegd, waar- onder heele stukken waren zonder wegen of paden, en nog geen fout heeft hij iif Zijn Ariel kunnen ontdekken. Wel een bewijs dus, dat de Ariel betrouw baar is! (Niet OfiiciëeO. 454e STAATSLOTERIJ Trekking van Woensdag 24 September 19,ia 5e Klasse, 7e Lijst Hooge prijzen: 2391 7565 8554 11899 11975 19491 1000 8105 12314 12377 ƒ400 6311 11112 18488 ƒ200 2007 2775 3262 10858 11891 11988 19968 m t Prijzen van 70. 178 235 284 356 361 485 732 865 942 979 1025 1054 1117 1123 1138 1162 1176 1270 1290 1354 1446 1592 1628 1845 1874 1925 1938 2011 2019 2073 2164 2296 2355 2387 2580 2625 2722 2728 2822 2826 2938 3047 3110 3115 3146 3395 3577 3647 3761 3807 4016 4053 4060 4120 4204 4536 4697 4782 4794 4846 4847 4975 5165 5307, 5311 5341 5396 5480 5649 5677 5884 6016 6021 6061 6121 6135 6285 6454 6507 65841 6635 6641 6667 6675 6722 6731 6987 7224 7353 7404 7441 7493 7562 7582 7585 7602: 7637 7699 7797 7990 7997 8001 8275 8394 8446 8723 8881 8980 9051 9059 9141 9303 9387 9543 9794 9811 9817 10041 10051 10058 10114 10118 10234 10254 10293 10480 10494 10651 10855t 10856 10931 10966 10998 11040 11161 11179 11306 11359 11389 11408 11487 11523 11550 11555 11557, 11653 11750 11760 11840 12001 12070 12164 12221 12301' 12466 12497 12591 12800 12906 12907 12959 13028 13146 13229 13572 13800 13850 13931 13945 13993 14387 14395 14406 14424 14590 14777 14868 14937, 15029 15071 15387 15480 15564 15603 15616 15735 15768 15906 15908 16036 16103 16105 16116 16232 16271 16286 16324 16348 16501 16522 16536 16543 16628 16659 16665 16865 16880 17007 17022 17155 17218 17270 17291 17306 17332 17396 17740 17755 17813 17916 18068 18115 18273 18316 18415 18499 18523' 18661 18711 18723 18763 18973 19154 19230 19325: 19780 20082 20490 20637 20648 20730 20809 20907! 20962 NIETEN: 27 56 271 295 308 321 367 480 486 533 540 595 627 656 831 867 879 896 913 918 973 1153 1278 1296 1298 1329 1350 1366 1370 1433 1436 1445 1536 1586 1595 1619 1629 1713 1727 1791 1804 1836 1930 1932 2005 2129 2140 2176 2228 2277 2336 2375 2409 2442 2590 2637) 2686 2708 2723 2766 2S86 2922 2925 2956 3037 3057 3096 3Ó98 3135 3136 3163 3187 3206 3226 3286 3291 3323 3327 3359 3365 3378 3508 3518 3593 3652 3616 3679 3699 3781 3793 3801 3822 3895 3898 3937 3946 3955 3997 4004 4020 4028 4075 4091 4104 4160 4205 4226 4243 4256 4273 4286' 4302 4367 4393 4484 4493 4500 4520 4543 4548 4557 4577 4626 4680 4700 4708 4715 4724 4818 4857 4869 4903 4922 4925 4939 4965 4988 5004 5006 5060 5106 5204 5234 5240 5250 5256 5258 5265 5346 5355 5400 5410 5418 5433 5469 5542 5585 5618 5647 5671 5689 5701 5722 5775 5778 5810 5821 5825 5928 5948 6020 6031 6116 6134 6194 6197 6226 6234 6324 6347 6351 6365 6395 6420 6434 6568 6573 6574 6601 6616 6630 6661 6694 6708 6718 6729 6741 6749 6795 6810 6835 6848 6892 69U 6931 6938 6963 7009 7027 7068 7073 7081 7109 7112 7129 7133 7154 7178 7182 7221 7311 7324 7373 7402 7406 7485 7532 7581 7597 7607 7614 7639 7640 7715 7783 7800 7824 7840 7879 7S90 7954 8093 6128 8169 8234 8255 8263 8324 8361 8371 8437 8438 8450 8488 8499 8597 8624 8627 8645 8662 8742 8763 8787 8807 8818 8889 8891 8898 8946 8956 8981 9022 9031 9084 9086 9098 9123 9127 9150 9208 9219 9230 9263 9289 9305 9468 9511 9567 9652 9716 9719 9734 9757 9788 9807 9824 982. 9836 9841 9874 9884 9908 9929 9949 9978 10004 10054 10066 10086 10109 10144 10167 10177 10195 10261 10283 10284 10320 10328 10341 1034S 10363 10370 10377 10409 10475 10478 10495 lOsM 10523 10570 10594 10770 10801 10831 10833 10844 10925 10973 11052 11129 11142 11165 11166 1H'" 11190 11196 11204 11206 11251 11269 11291 113» 11328 11347 11355 11357 11372 11404 11460 11486 11494* 11552 11566 11575 11610 11637 11658 11609; 11684 11709 11733 11797 11801 11838 11853 118» 11907 12008 12024 12043 12058 12212 12228 1229° 12306 12416 12477 12510 12526 12538 12596 12611 12648 12647 12661 12705 12729 12733 12735 12805 128» 12816 12834 12882 12921 12923 12931 12940 129" 13043 13049 13077 13095 13129 13151 13173 132»» 13253 13265 13300 13332 13350 13385 13411 134oa 13474 13528 13544 13546 13563 13566 13571 1»»» 13629 13668 13746 13761 13820 13826 13854 13»°9 13888 13944 13975 13978 13997 14020 14036 14090 14168 14182 14187 14220 14225 14239 1429 14317 14334 14374 14416 14427 14430 14456 144 14514 14527 14556 14562 14573 14587 14608 14°»' 14629 14660 14740 14819 14856 14910 14916 149 14972 14974 14984 14993 15002 15097 15110 151» 15154 15159 15161 15206 15236 15267 15272 15316 15353 15362 15424 15473 15533 15578 l»» 15674 15675 15726 15727 15735 15747 15748 158 15930 15963 15964 15968 16016 16019 16026 l6032 16082 16086 16110 16112 16126 16210 16281 1» 16343 16376 16409 16412 16434 16442 647° 16526 16561 16648 16691 16746 16771 6786 I»» 16848 16979 16959 16961 16979 16989 17013 17067 17092 17142 17149 17152 17198 17278 1 17301 17315 17316 17356 17444 17463 17582 17599 17610 17615 17651 17700 17715 17720 »j 17768 17774 17787 17856 17887 17893 179» 17924 18044 18084 18209 18211 18229 18265 18368 18402 18456 18467 18588 18597 1860/ 18698 18715 18744 18786 18791 18825 1884U 18894 18900 18905 18960 18985 19017 1900* w 19070 19079 19091 19095 19130 19138 191" 19186 19210 19215 19219 19222 19238 9276 19379 19450 19462 19516 19549 19559 }9» I9<K£ 19784 19835 19841 19847 19867 19872 199W 19915 19969 20004 20009 20034 20052 2000Z 20144 20163 20180 20259 20277 20308 2031 20404 20422 20507 20517 20624 20689 2063 ^,7, 20728 20729 20731 20738 20750 20774 v 20934 20964 20967 20969 20993 VerbetftHn*»* U xgg.&.&.sQM

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10