motorboot foxhol. lijk GEVONDEN. v. D. B. De vereeniging had een raad van advies, waarin vele vooraanstaande vrijzin nig-democraten zitting hadden. Gebleken is, dat deze vorm van organisatie niet de juiste is. Nader contract met den v. D. B. was noo dig, in het bijzonder voor oprichting van nieu we afdeelingen, terwijl bovendien de schijn bare tegenstelling van naam en wezen der vereeniging een ernstige hindernis was bij het winnen van nieuwe leden. Noodzakelijk werd het geacht de beginselen van de vereeniging in statuten op te nemen. HET VERGAAN VAN DB Naar aanleiding van de scheepsramp van je Foxhol" meldt men nader uit Hooge- ïand, dat de vader van den omgekomen ka pitein verleden week Woensdag in Rotterdam van zijn kinderen afscheid had genomen en bedankte voor de uitnoodiging om de reis jnee te maken. Kapitein Lammers, een eigen schip bevarend, was voordien le stuurman en marconist bij de groote vaart en voor 3 jaren gehuwd. Zijn echtgenoote maakte met hun ,2enig kindje steeds de reizen mee. De omge komen matroos Boomsma was de kostwinner van zijn moeder. Uit een telefonisch gesprek met een der ge redden blijkt, dat de kapitein, toen de ramp stond te gebeuren, naar beneden snelde om vrouw en kind te halen. Het was echter reeds te laat. Binnen 5 minuten speelde zich het drama af. DE FEESTEN TE DORDRECHT De opening van de Uchtweek. Gisteravond te zeven uur had op het stads huis te Dordrecht de officieele opening plaats van de iichtweek. Na afloop daarvan werd een rondrit door de stad gemaakt om de verlichting in oogen- schouw te nemen. De toegangswegen tot de stad, n.1. van het Zwijndrechtscheveer en vooral vanaf het sta tion naar de Vischbrug, zijn buitengewoon fraai. De drie historische gebouwen de Groote Kerk, het Stadhuis en de Groothoofdspoort, alsmede de standbeelden van de Gebr. de iWitt en Ary Scheffer baden in een zee van Jicht. Vele andere straten sluiten zich bij het of ficieele plan van Philips waardig aan. Een fantastisch gezicht levert tenslotte de verlichting der veerbooten naar Zwijndrecht en Papendrecht op. In de Biezenput onder de gemeente Eede /Zeeland) werd door een landbouwer het lijk gevonden van 'n ongeveer 60-jarig mansper soon. Een onderzoek door de politie ingesteld wees uit, dat het een zekere S. was, woon achtig te Knocke (België) vroeger wonende te Eede. KINDERVERLAMMING. Onder Lunteren en te Bergen op Zoom lijn weer gevallen van kinderverlamming voorgekomen. IN EEN KUIP MET WATER VERDRONKEN. Dinsdagmorgen had het I K-jarig dochter tje van den landbouwer K. in de buurtschap Eind te Nederweert het ongeluk, in een on bewaakt oogenbiik, in een kuip met water te vallen. De arme kleine werd even later door "ie ouders levenloos er uitgehaald. VAN 8 METER HOOGTE GEVALLEN. De 23-jarige glazenwasscher G. W. F. S., Hit de Jan Cronjéstraat te Rotterdam, is bij zijn werkzaamheden in het gebouw van Van der Meer en Schoep aan de Bloemfontein- straat, van 8 meter hoogte op straat gevallen, waardoor zijn beenen verbrijzeld werden. In een zorgwekkenden toestand is hij in het zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. DE HUISZOEKING BIJ DE HYPOTHEEKCENTRALE Nadere bijzonderheden. In ons no. van gisteren hebben wij mel ding gemaakt van de huiszoeking, die de justitie Maandag heeft verricht bij de Hypo theken- en Assurantie Centrale, Nieuwe Prin sengracht 6 te Amsterdam. Omtrent deze instelling verneemt het Hbld. nader, dat zij vooral in het buitenland werk te en dan in de eerste plaats in Duitschland, de randstaten (Polen, Littauen, enz.), doch ook bijvoorbeeld Frankrijk werd tot operatie terrein gekozen. Zij stuurde groote massa's circulaires rond, waarin het verleenen van hypotheken werd aangeboden. Zond men, zonder nadere informatie, bedragen in om de eerste onkosten te dekjken, dan hoorde men verder veelal niets van de zaak. Tal van klach ten kwamen hier bij de politie en justitie bin nen, herhaaldelijk werden hier ter stede bij bekende credietinstellingen informaties naar het doen en laten van de Hypotheken-Centra le ingewonnen. Men moest dan antwoorden, dat bedoelde centrale in het Handelsregister als handelszaak staat ingeschreven onder den naam van Nederlandsche Bodencreditbank (no. 33074), een combinatie van Neder- landsch en Duitsch, die reeds weinig vertrou wenwekkend is. Doel van de sedert 30 Juli 1928 opgerichte instelling zou zijn het ver leenen van credieten en hypotheken. Directri ce is G. W. S. H. L., echtgenoote van en in gemeenschap van goederen gehuwd met W. S., beiden Nederlanders, eerstgenoemde van beroep openbare koopvrouw, de man procu ratiehouder in de zaak van zijn vrouw. In 1927 is S. in staat van faillissement ver klaard. Niettemin trad hij in de Bodencredit bank, die onder den naam van Niederlandi- sche Bodencreditbank in het buitenland werk te, als procuratiehouder op, terwijl zijn vrouw de zaak bestuurde. Vroeger was reeds tegen S. gewaarschuwd, n.1. in den tijd, dat hij de z.g.n. Nederl. Odd Fellow-Bank exploi teerde, een instelling, waarmee de Loge der Odd-Fellows echter niets uitstaande had. Een en ander schrikte het echtpaar niet ai zijn operaties voort te zetten, zeer ten nadeele van den Nederlandschen financieelen naam in het buitenland. Tot nu ten slotte de justi tie ingegrepen heeft. Arrestaties hebben niet plaats gehad; de justitie heeft de verschillende dossier en boe ken voor nader onderzoek in beslag genomen en den leiders van de Hypothekencentrale een verhoor afgenomen. ECHTELIJKE TWIST. Zijn vrouw met een scheermes zwaar gewond. Maandagavond half twaalf kwam een 25- jarige losse werkman, wonende te Amster dam, in een café op het Spui bij de Gedempte Gracht te Den Haag om zijn daar vertoeven de 23-jarige echtgenoote mede te nemen. Een der kellners verzette zich daartegen, wat een vechtpartij ten gevolge had, welke nog vrij goed afliep. Toen de vrouw even later buiten kwam. brarhf >i o" met een scheermes te lijf en reïï p! fi ™?re venv°ndingen toe aan aan ïn 7 -iS' e vrouw is in het Ziekenhuis door Jl nU'r^ opgenomen en kon nog niet ÏSmJ! P h,tie Y°rden gehoord. Nog den- ern j-S 2* dader op aanwijzing van een getuige, die hem op zijn vlucht gevolgd !an^fi?0riWefT?Renten °P de Binckhorstlaan vwa dea H5t scheermes en de bebloede kleeding zijn in beslag genomen. PENSIOENREGELING HOOGF.RE AMBTENAREN. De besturen van de Centrale van hoogere rijksambtenaren, de Centrale van hoogere gemeenteambtenaren, de algemeene vereeni ging van officieren der Landmacht, de alge- mcene Roomsch-Katholieke officieren-vereeni- «mg en de algemeene vereeniging van Ma rineofficieren hebben Zaterdag j.1 in een ge combineerde vergadering den uitslag be sproken van de audiënties, welke door ver schillende minister aan die besturen zijn ver leend inzake de pensioenregelingen van de burgerlijke en militaire hoogere ambtenaren. Voorts werd onder het oog gezien, in hoeverre de toelichting bij de dezer dagen ingediende Rijksbegrooting van invloed moet zijn op de verder in deze aangelegenheid te ondernemen stappen. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd vastgesteld, dat de dringend noodig geachte verbeteringen in de pensioenvoorziening van hoogere ambtenaren en hunne gezinnen slechts zeer geringe offers van de schatkist zullen vragen, omdat de in verhouding lage kosten nagenoeg geheel ten laste van het pensioenfonds zouden komen. In de toelichting bij de rijksbegrooting kon daarom geen aan leiding gevonden worden om de pogingen tot opheffing van de achterstelling der hoo gere ambtenaren op pensioengebied te staken. Besloten werd, die pogingen ten krachtig ste voort te zetten. Uit de aanwezige besturen werd een werk comité samengesteld, dat de verder te onder nemen stappen zal voorbereiden. DE TOL OP DEN MAASSLUISCHEN DIJK. Oeen open^ell'ng op Zondag. De raad van Vlaardingen heeft een voor stel tot openstelling van den tol op Zondag aangenomen. Nu verzochten B. en W. van Vlaardingen aan den raad van Maassluis om hetzelfde te doen. De heer M. Dirkzwager vond het onbil lijk tegenover houders van vrachtauto's, die op werkdagen wèl moeten betalen; ook te genover de abonnementshouders, die dan fei telijk recht zouden hebben op een verlaagd tarief en wel met 1/7. De voorzitter zeide, dat de tol waarschijn lijk begin 1931 zal verdwijnen en tariefswij ziging feitelijk geen zin meer zou hebben De heer Dirkzwager begreep niet, waarom het hier niet zou kunnen, terwijl Vlaardingen de tarieven bij de Vijfsluizen nog wel met 50 pCt. heeft verlaagd, terwijl dit toch ook maar geldt voor korten tijd. De raad wees het verzoek van Vlaardingen van de hand. DE NATIONALISTISCHE MILITIE? Vragen van den heer Mendels. Het Eerste Kamerlid de heer Mendels, heeft den minister van Defensie de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat, blijkens het verslag eener vergadering van vertegen woordigers van het Verbond van Nationalis ten, op 31 Augustus 1930 te Amsterdam ge houden, voorkomende in „De Nieuwe Vader lander", orgaan van dat verbond, dd. 6 Sep tember j.1., besloten is tot de oprichting van een „Nationalistische Militie", als „militant instituut tegen het roode gevaar", waarbij werd medegedeeld, dat deze militie zal wor den afgericht „door beroeps- en reserveperso- neel der Nederlandsche landmacht", terwijl op een andere plaats in dat blad de kosten genoemd worden van de aanschaffing der uniformen dezer militie, bestaande uit „rij broek, tuniek, politiemuts, koppel en verdere uitrusting"? Zoo ja. is de minister dan in staat en be reid nadere inlichtingen te verstrekken om trent aard, bedoeling en werkzaamheid dezer Nationalistische Militie, en zijn oordeel te kennen te geven omtrent haar wettigheid en geoorloofdheid, en in het bijzonder mede te deelen, of haar africhting door beroeps- en reseryepersoneel der Nederlandsche land macht zal geschieden met zijn instemming en toestemming, althans met zijn voorkennis, en of onder haar „verdere uitrusting" wellicht bewapening te verstaan ware? VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN-ORGANISATIE. De algemeene jaarlijksche verga- De Vrijz^Dem. Jongerenorganisatie heeft Zondag te Haarlem haar algemeene jaarlijk sche vergadering gehouden, welke door afge vaardigden der afdeel ingen en door een aan tal leden der Haarlemsche afdeeling werd be zocht. Als vertegenwoordiger van de Vrijz. Dem. Bond was aanwezig het kamerlid mr. A M. Joekes uit Den Haag. De vergadering stond onder leiding van den Heer C. Tolsma, lid van het hoofdbestuur. In zijn openingsrede sprak deze een woord van dank tot den afgetreden voorzitter van het hoofdbestuur, den heer S. H. Philips te Amsterdam, die steeds zeer voor de vereeni ging geijverd heeft. De heer Tolsma memo reerde verder, dat Let er met de V. D. J. O. niet zeer rooskleurig voorstaat; er worden geen nieuwe afdeelingen opgericht, t leden tal groeit niet of gaat achteruit en bovendien heeft het hoofdbestuur met ernstige finan- ciëele moeilijkheden te kampen. Na goedkeuring van de verslagen werd op voorstel van het hoofdbestuur de wenschelijk- heid besproken van zomervergaderingen van de afdeelingen in het Noorden en van die in het Westen des lands Hierop volgde Let belangrijkste punt der agenda, de bespreking van de betrekking tot den Vrijz. Dem. Bond Tot nu toe was de V. D. J. O. een geheel zelfstandige vereeniging, volgens de statuten van „vrijzinnige jonge ren, die democratisch voelen" en had zij ten doel, die jongeren wegwijs te maken in de be ginselen der verschillende politieke partijen, sneciaal toelichtend het programma van den Toch wilde men ook niet het programma van den v. D. B. onderschrijven en zoo een onderafdeeling worden van dezen bond; hier door zou men zijn zelfstandigheid geheel verliezen en waarschijnlijk vele zeer gewaar deerde leden, die zich nog niet zouden willen 'binden aan een bepaalde partij, moeten mis sen. Een tusschenvorm moest dus gezocht worden. Het hoofdbestuur kwam nu met een voor stel tot statutenwijziging, speciaal op het punt van beginselverklaring en vervanging van den raad van advies door een adviseur voor het hoofdbestuur uit den Vrijzinnig Democratischen Bond; daarnaast zou iedere afdeeling een adviseur van den plaatselijken V. D. B. toegewezen krijgen. Na een geanimeerde bespreking, waarbij het vraagstuk van alle kanten werd bekeken, werd dit voorstel met 18 tegen 3 stemmen aangenomen. Op verzoek van het hoofdbe stuur verklaarde mr. Joekes zich bereid, de taak van adviseur voor het hoofdbestuur op zich te nemen. Het hoofdbestuur zal in samenwerking met zijn nieuwen adviseur in de komende weken de statutenwijziging na der voorbereiden, waarop deze in een volgen de algemeene vergadering te Leeuwarden aan de leden zal worden voorgelegd. Een tijdelijke financieele commissie onder leiding van mr. Joekes zal verder den financieelen toestand onderzoeken en na de reorganisatie zal de V. D. J. O. door den V. D. B. ge subsidieerd worden. Ter vervulling in een aantal vacatures in het hoofdbestuu werden gekozen mej. K. Nyholt te Leeuwarden en de heeren S. Sand- stra te Sneek, C. Tolsma te Assen, E. Klein te Hilversum en C. B. van Dam, te Haarlem. DE TOL IN ZAANDIJK. Men schrijft ons: Bij den strijd voor afschaffing van de tol len is meermalen gebleken, dat de opbrengst van een tol uitging, soms zelfs heel ver bo ven de bedragen, die voor het onderhoud van den desbetreffenden weg worden besteed Een merkwaardig staaltje daarvan geeft de tol in de gemeente Zaandijk te zien en te leeren. In het jaar 1925 kreeg die gemeente ko ninklijke goedkeuring voor het heffen van een tol, welke goedkeuring tot 31 December 1930 werd verleend. De opbrengst van den tol werd geraamd op 5000 's jaars, welk be drag voor het onderhoud en voor afschrij ving der kosten van aanleg en verbetering werd noodig geacht. De looptijd der leenin gen was op twintig jaar gesteld. Thans is gebleken, dat de opbrengst aan het einde van 1930 het bedrag van 62 mille zal hebben overschreden, een veel hooger bedrag dus dan bij de raming was verwacht. Toch vroeg het gemeentebestuur koninklijke goedkeuring voor ongewijzigde voortzetting der tolhef fing. Als motief daarvoor werd in de raads vergadering van Zaandijk op 25 Juni j.1. aan gevoerd, dat de nieuwe financieele verhou ding tusschen rijk en gemeente de inkomsten van deze gemeente met bijna twintig duizend gulden zou doen dalen. Uit dit motief bleek dus, dat men de tolgelden niet alleen be schouwde als een bestemmingsheffing voor het onderhoud der wegen, maar als een in directe belasting, waarvan de baten in de ge meentelijke schatkist zouden vloeien. Later bleek echter, dat het motief nog ge heel onjuist was en dat de nieuwe financieele verhouding van rijk en gemeente in plaats van een nadeel van 20 mille een voordeel van 25 mille voor deze gemeente zou opleveren. Zonder nader op de verkeerd gemotiveer de aanvankelijke beslissing van dien gemeen teraad in te gaan, dient met nadruk thans geconstateerd, dat inwilliging van het ver zoek om de verordening op het heffen van tolgelden ook na 31 December te blijven goedkeuren, in hooge mate onredelijk zou zijn. De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland heeft met het oog daarop, eenigen tijd geleden, zich met een uitvoerig adres tot de koningin gewend en na ampele uiteenzetting der boven gegeven feiten en omstandigheden, H.M. verzocht niet opnieuw goedkeuring te willen verleenen aan de ge meentelijke verordening op het heffen van tolgelden in de gemeente Zaandijk. WIJZIGING VAN DE ZIEKTEWET. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de ziektewet. De vierde afdeeling der ziektewet, welke afdeeling gaat over het beroep tegen beslis singen van een raad van arbeid, bevat geen bepaling, waarin wordt aangewezen, welke raad van beroep bevoegd is, van een con creet geschil kennis te nemen. De minister van arbeid, handel en nijver heid acht het gewenscht ,in de ziektewet de relatieve competentie der raden van beroep uitdrukkelijk te regelen; hiertoe strekt het ontwerp, dat de noodige aanvulling bevat welke zich aansluit aan de regeling, vervat in art. 349, leden 3 en 4 der invaliditeitswet. VRIJWILLIGE ZIEKTEVERZEKERING. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de premie voor de vrijwillige ziekteverzekering bij de ziekenkas van een Raad van Arbeid van degenen, wier verplichte ziekteverzekering is geëindigd, dezelfde is als die, welke bij be- 'Sluit van 3 Januari 1930, (Stbl. no. 3) is vastgesteld voor de verplichte ziekteverzeke ring. EEN TELEFOONGESPREK. De G. Crt. schrijft in een harer dagboek blaadjes: Ik belde gisteren mijn vriend Frits op, die in Amsterdam woont. Wat ik met hem te be praten had, doet er eigenlijk weinig toe, maar het is bekend, dat iedereen verzot is op het afluisteren van een anders telefoongesprek, en daar ik er voor betaald word om mijn le zers aangenaam bezig te houden, zal ik van dat gesprek wat vertellen. Ik zou Zondag naar Amsterdam gaan en wilde weten of mijn vriend 's avonds vrij was voor een bridge. Nadat ik drie damesstemmen had gehoord, die mij alle met roerende belangstelling vroe gen of ik met Amsterdam wou spreken, drong een bleeke, kwijnende stem uit ae andere we reld tot mij door. Het was de vrouw van mijn vriend. Nauwelijks had zij haar naam ge noemd, of een mitrailleurvuur van gebel ver scheurde nlijn trommelvlies, gevolgd door een gesuis, als van tien ketels water, dat, hoe weldadig het na 't bellen ook aandeed, mij verhinderde mijn gesprek aan te vangen. Na drie minuten echter verminderde het gesuis gelukkig tot halve kracht, al bleven kleine ontploffingen, ook in den loop van de vol gende 3 minuten, niet uit. En nu had het vol gende gesprek plaats: Ben je morgen vrij voor een bridge? Waarom ben je blij voor Frits? Nee, je verstaat me niet! Wie verlaat je niet? Die verbinding is abominabel" Wie z'n kinderen zijn stapel? Op dezen opgewekten toon praatten wij de drie minuten vol, zonder dat ik er evenwel in slaagde, mij te doen verstaan. Maar nu lees ik het volgende opzienbaren de bericht in de krant „De rijkstelegraafdienst is er in geslaagd, het gesproken woord in een zoodanigen an deren vorm te brengen, dat dat voor een me de-luisteraar volkomen onverstaanbaar wordt". En nu weet ik niet of de vrouw van mijn vriend niet op mijn bezoek gesteld is, óf dat de rijkstelegraafdienst vandaag al haar in teressante uitvinding toepaste. Overigens lijkt de uitvinding mij allesbehalve nieuw BEROOVING. Gisternacht is in een verdacht huis te Leeuwarden een buitenman beroofd van een aanzienlijk bedrag aan bankpapier. Kort daarna zijn de bewoners, een echtpaar, en gisteren in den looip van den dag nog een chauffeur aangehouden. Het echtpaar heeft bekend. Het geld, dat de chauffeur in ont vangst nam, is nog niet opgespoord. JUBILEA. Bij de firma Bensdorp Co. te Bussum worden op Zaterdag 27 Sept. niet minder dan negen jubilea gevierd. Hun 40-jarig dienstverband bii deze firma herdenken dan de heer P. van Solt, procuratiehouder, en van bet fabriekspersoneel mej. H Galiz en de heeren J. Meijer. B. Hilhorst. P. Hilhorst, terwijl de heeren H. van Koningsbruggen, G. Hensen, H. van Thienen en B. Boere- bach op denzelfden dag 25 jaar onafgebro ken bij de firma werkzaam zullen zijn ge weest. INGEKOMEN PERSONEN. Chr. J. van Scheppingen, dienstbode, R.K., van Bloemendaal, naar Van Ever- dingenstraat 18. S. G. A. Bos, leerl. verpleegster, geen, van Zijpe (N.-H.) n. Wilhelminalaan 11. H. Noot, dienst bode, N.H., van Zwolle, naar Nassau- plein 8. G. A. de Boer, loodgieter, R.K., van Amsterdam, naar Kanaaldijk 27. G. J. Borst, leerl. verpleegster, R.K., van Amsterdam, naar Van Everdingenstraat 18. P. Pijl, kappersbediende, van Kol- lumerland, naar Kraanbuurt 8. J. J. chem, naar Trompstraat 4. A. M. van Hoekmeijer, voeger, R.K., van Gorin- Haalem, dienstbode, geen, van Gorin- chem, naar Trompstraat 4. M. W. Ver meer, leerl. verpleegster, G.K., van Hille- gersbeek, naar Wilhelminalaan 11. W. Unland, étaleur, R.K., van Winterwijk, naar Laat 16S. M. A. Colpaart, dienst bode, R.K., van Breda, naar Emmastraat 50. E. Conczi, R.K., zonder beroep, van Budapest, naar Kennemerstraatweg 152. H. Ebertz, R.K., stoffeerder, van Ham- born, naar Verdronkenoord 12. G. Di Pol, F..K., granietwerker, van Italië, naar Achterstraat 44a. M. Prangl, R.K., dienstbode, van Weenen, naar Kenne merstraatweg 55. P. D. Purmer, N.H., zonder beroep van N. O. Indië, naar Macl. Pontstraat 12. G. Warro, kap persbediende, R.K.. van Budapest, naar Verdronkenoord 89. M. Weinbauer, dienstbode, R.K., van Oostenrijk, naar Van Everdingenstraat - 13. H. Behr, slagersknecht, R.K., van Hamborn (D.), naar Heerenstraat 4. D. H. van Dalen, inspecteur storverz., N.H., van Zuid- Afrika, naar Paternosterstraat 5a. O. Krystova, dienstbode, van Stöckerau (Oost.), naar Nassaulaan 7. A. Neu- mann, dienstbode, R.K., cvan Weenen, naar Langestraat 69. J. Hollnstein, kappersbediende, R.K., van Weenen, naar Achterdam 5. M. Lingenhöl, dienstbode, R.K., van Augsburg, naar Bergerweg 16. P. Sampel, dienstbode, R.K., van Linz. (Dld.) naar Houtweg 23. E. Thième, dienstbode, D.E., van Duitschland, naar Langestraat 94. E. F. W. Uhlmann, kappersbediende, van Cremnitz (Dld.), naar Laat 177. E. Wagner, naaister, R.K., van Duitschland naar Westerkolkstraat 12. J. A. van Dorsser Keus, geen, ingenieur, en echt genoot, Rem., van Utrecht, naar Fontein Verschuirstraat 6. W. P. J. Beemster, R.K., plaatwerker, van Zaandam, naar Eikelenbergstraat 58. G. van Diepen, wed. K. Komen, R.K., zonder beroep, van Ursem, naar Emmastraat 12. H. M. J. Stadegaard, R.K., zonder beroep, van Amsterdam, naar Laat 207. J. Eijzen- ga, geen, fabrieksarbeidster, van Frank rijk, naar Ei'.andswal 1. E. Teppema, R.K., priester, van Nijmegen, naar Breed- straat 9. M. Roorda, L. d. H., kappers bediende, van Zuidscharwoude, naar Dijk 22. C. Nagtegaal, N.H., paarden- slagersknecht, van Alphen aan den Rijn, raar Koningstraat 8. C. Sinnige, R.K., huishoudster, van Beemster, naar Voor- meer 4. J. Th. Driesen, R.K., banket bakker, met echtg. (N.H.), en twee kinde ren R.K., van Enkhuizen, naar Fnidsen 92. C. L. Bruijn, N.H., secr., Wierin- germeerpolder, en gezin, van Willem stad, naar Corfstraat 8. S. Rem. N.H., leerling verpleegster, van Krommenie, naar Wilhelminalaan 11. Tr. Kracht, N.H., zonder beroep, van Jisp, naar Ken nemerstraatweg 53. P. P- Verduin, R.K., commissionnair in effecten, en echtgenoote, van Schagen, naar Linden- laan 103.P. W. Visser, N.H., bouw kundig teekenaar, en gezin, van Heem stede, naar Nieuwesloot 36. J. P. Slij- kerman, R.K., melkslijter, van Zijpe, naar Zijdam 5. C. van Niekerken, N.H. zonder beroep, met echtgenoote en twee kinderen, van Schoorl, naar Verdron kenoord 15. Jac. Prins, O.K., visscher, van Egmond aan Zee, naar Liefdelaan 5. J. Mosch, R.K., slagersknecht, van Bergen naar Ritsevoort 26. E. Schoon hoven, C.G., dienstbode, van St. Pancras, naar Groot Nieuwland 68. E. Hart, R.K., en 3 kinderen, van Oost Afrika, naar Liefdelaan 13 inw. B. Th. H. de Groot, R.K., winkelbiedende, van 's-Grar venhagee, naar Verdronkenoord 36. M. M. Kroone, R.K., zonder beroep, van Schagen, naar Spoorstraat 69. J. Bij waard, R.K., barbier, van Schagen, naar Spoorstraat 29. G. A. M. Snijders, R.- K., leeraar Eng. taal, van Den Haag, naar Houtenkade 17. K. E Paptein, echtg. van J. P. Slijkerman, R.K., van Uitgeest, naar Zijdam 5. A. van Duijn, wed. P. J. M. Arnald, N.H., en dochter, van Cas- tricum, naar Stationsweg 164 III. N. Zeegers, N.H., dienstbode, van St. Pan cras, naar Westerweg 39. H. J. Schee per, H.A., kantoorbediende, van West stellingwerf, naar Eikelenbergstraat 41: C. van Twuyver, R.K., los arbeider, met vrouw en kind, N.H., van Koedijk, naar Heiligland 32. A. Meijer, geen, zonder beroep, van Den Helder, naar Houtweg 6. M. Wagner, R.K., dienst bode, van Duitschland, naar Kennemer straatweg 122. M. Ricker, Ger., dienst bode, van Duitschland, naar Boterstr. 1. S. Stepczak, R.K., dienstbode, van Duitschland, naar Kruislaan 2. O. J. F. Eidt, D.E., meubelmaker, v. Duitsch land, naar VrouwenstraatelO. E. Graf, R.K., dienstbode, van Oldenburg (Dld.), naar Payglop 3. VERTROKKEN PERSONEN. M. M. Schouten, R.K., zonder beroet van Hofdijkstraat 7, naar Leiden. G F. Galema, geen, zonder beroep, van Nassauplein 42, naar Leiden. J. L. H. Hazeloop, N.H.. chemiker, van Wes terweg 96, naar Vauciennes, Frankrijk. A. Horn, R.K., echtg. van Dirk Blom, van 2e Landdwarsstraat 6, naar Den Helder. A. M. de Wit, geen, timmer man, en dochter, geen, van Heiligland 8, naar Oudorp. D. M. Swageer, N.H., dienstbode, van Kennemerstraatweg 8, naar Amsterdam. L. J. Wortel, R.K., timmerman, van Nieuwpoortslaan 139, naar Haarlem. J. Veth, N.H., zonder beroep met echtgenoote en dochter, van Asterstraat 9, naar Haarlem. A. van der Leek, N.H., wed., boekhandelaarster, en zoon, van Scharloo 11, naar Amster dam. J. J. Bakker, geen, en 2 kinde ren, van le Landdwarsstraat 30, naar Den Helder. S, Snoek, geen, meubel makersknecht, van Gashouderstraat 29, naar Leeuwarden. H. J. Meijvogol, O. Ger., winkelbediende, van Doelenstr. 24, naar Schiedam. C. G. Dolle, zon der, R.K., van Nieuwesloot 27, naar Wognum. J. Koldenhof, gehuwd met I. Joppe, D.G., van K<? memerstraatweg 129, naar Briele. P. W. Havelaar, kok, N.H., van Cobdenstraat 2, naar Haarlem. H. van Bork, kleermaker, N.H., van Spoorstraat 36, naar Diemen. H. Roo- beek, zonder, Rb.K., van le Kanaalstraat 10, naar Schagen. G. A. M. Boom, zon der, R.K., van Julianastraat 36a, naar Hooge en Lage Zwaluwe. J. Bus, elec- tricien N.G., N.H., van Boomkampstraat 22, naar Uitgeest. P. C. Michiels, kell- nerin, R.K., van Langestraat 90, naar Amsterdam. G. C. Teeling, machinist N.S., R.K., van Snaarmanslaan 61, naar Eindhoven. P. C. Maijers, zonder, N.H., van Karl Marxstraat 1, naar Hei- loo. J. A. van Dijk, kinderjuffr., R.K., van Kennemerstraatweg 19, naar Alke made. E. de Groot, LT.H., dienstbode, van Houttil 20, naar Koedijk. A. Bak ker, R.Kkoopman met echtg. en 7 kin deren, van Lombardsteeg 17, naar Graft. N. C. de Jager, onderwijzeres, van Steijnstraat 27, naar Amsterdam. H< Klompenburg, N.H., zonder beroep, en it kinderen, van Overdiestraat 10, naai; Oterleek. C. M. A. Kuhne, R.K., echtg.( van Boterstraat 22, naar Nijmegen. E.- Behrem, E.L., dienstbode, van Kruis laan 2, naar Duitschland. waterPtJpen zU*1 allemaal bevroren I" «machtig 1 Dan kunnen ze ook ttfet lekken I" Wudgei,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7