AIISTA2RDAIISCIIE KEURS E - faillissementen. GEMEEHTERA DE A. Laatste berichten. T elegramroien Onze KoBoniëm Kunst Sport Zeetijdingen van 26 Sept. 1930 Opgave van lYoordtiollaiidsch Landbouwcrediet HT.V. 0sl° Bij de verkiezing van drie bestuursleden van de afdeeling werden de heeren Molenaar en Spierings herkozen, terwijl voor den heer C. van Langen, niet herkiesbaar, werd be noemd de heer A. van Langen. De heer Mo lenaar nam onder dank voor het in hem ge stelde vertrouwen zijn benoeming aan, ter wijl de andere heeren bericht zal wórden gezonden. Als bestuursafgevaardigde voor de Alg Vergadering Hoofdbestuur werd gekozen de heer P. Scholten (plaatsvervanger de heer Hoogland) als afgevaardigde voor de leden de heer D. de Jong (plaatsvervanger de heer p. Blauw Sr.). Door omstandigheden is de lezing omtrent t.b.c.-bestrijding reeds een paar winters ver schoven. Onderhandelingen zullen echter met den heer Jongmans, directeur van het Consultatiebureau aangeknoopt worden ten einde dezen winter tot het beoogde resultaat te komen. Op een vraag uit de vergadering werd geantwoord, dat ook het hoofdbestuur wel sprekers over dergelijke onderwerpen beschikbaar stelt. Bij de rondvraag kwam ter sprake de can- öidaatstelling van den heer Spierings voor het hoofdbestuur. Besloten werd deze can- cidaatstelling zooveel mogelijk naar voren te brengen, daar de heer Spierings als dorpsarts uitstekend met de toestanden, zoo als deze hier ten plattenlande zijn, op de hoogte is. Ook werd het wenschelijk geacht, dat zooveel mogelijk vertegenwoordigers „uit de provincie" in het hoofdbestuur zit ting krijgen. De heer Van Slooten had hier en daar wel eens een opmerking gehoord omtrent de lig- tent bij den heer Smit en volgens de gang bare cneening zit in deze geschiedenis iets, wat scheef is. De voorzitter lichtte toe, dat ook deze zaak, als zooveel andere dingen, die over de tong gaan, tenslotte uit hun ware ver houding worden gerukt. Het geval is ge weest, dat Smit op een gegeven oogenblik yoor een spoedeischend geval een ligtent noodig had, terwijl het bestuur er geen en kele ter beschikking kon stellen. Na onder- iling overleg is toen besloten, dat Smit een tent zou laten maken, geheel geconstrueerd als de laatste twee van de afdeeling. Later is toen in principe besloten deze tent over te nemen. Dezelfde vrager heeft zich meermalen ge- ergerd over de manier, waarop hij wel eens een tent ergens heeft zien liggen, zonder dat er schijnbaar iemand was, die zich daarom bekommerde. De voorzitter zeide, dat het geval-Oudhuis ook bij het bestuur bekend is en er door bestuursleden al meermalen po gingen in het werk zijn gesteld daarin ver betering te krijgen. De menschen hebben echter een zeer klein erf en zijn daardoor gedwongen de tent op een plaats te zetten waarlangs zij soms moeten rijden, wat tot gevolg heeft, dat de tent afgebroken moet worden en weer opnieuw opgezet. Waar echter thans bij hen een der nieuwe tenten in gebruik is, wordt nauwlettend toegezien en overwogen is reeds om desnoods tot uit sluiting over te gaan. Niets tneer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter met een woord van dank aan de opgekomenen de vergadering. ZUID- EN NOORDSCHERMER. De collecte ten bate van de „Stichting voor alleenstaande blinden" te Wolfheze, welke onder leiding van den heer Jb. Waterdrinker in deze gemeente werd gehouden, bracht het niet onaanzienlijke bedrag van 72.70 op VEENHUIZEN. Boerderij afgebrand. Tijdens het korte hevige onweer van Don derdagavond sloeg de bliksem in de boerde rij van den heer J. C. Benit te Langereis. 'Alles brandde tot den grond toe af. HEILOO. Ontploffing in het St. Willebror- dusgesticht. In het St. Willebrordusgesticht te Heiloo fond hedenmorgen omstreeks 10 uur een kleine ontploffing plaats. Een der beide ketels van de verwarmingsinstallatie ontplofte, ver moedelijk door te hoogen druk, waarbij de voorkant van den ketel werd weggeslagen. Een 12 c.M. dikke muur in den kelder werd gedeeltelijk vernield. GROOTSCHERMER. De kermis, die op 21, 22 en 23 September werd gehouden, behoort dus weer tot het ver leden. Steeds meer teekent zich daarbij hel verschijnsel af, dat dit oeroude volksvermaak zich gaat concentreeren in de café's. Ook ditmaal was het aantal kermis-„in- richtingen" gering in aantal. De zweefmolen van den heer La Mort, de hakkoektent van den heer Boots, beide trouwe comparanten op de Groot-Schermer jaarmarkt en voorts een paar kramen met eetbare waar, dat was alles. De hakkoektent blijft nog maar steeds „het" vermaak bij uitstek voor jong en oun Ook de zweefmolen mist zijn bekoring niet, al werkten voor deze inrichting ditmaal wint en regen niet bevorderlijk. In de beide cafés was het alle drie kermisdagen druk. Er wera langen lustig gedanst, waartoe dan ook de uitstekende muziek-ensembles door onze beide kasteleins geëngageerd, zeer medewerkten. Maandagavond gaf de Muziekvereeniging „Christiaan de Wet" haar gebruikelijke ker- misuitvoering in het café van den heer van Truiien. De zaal was vrijwel uitverkocht Medewerking verleende hierbij de bekende declamator Daan Pool. Beide, muziek, zoowel als zang en decla matie vielen zeer in den smaak van het pu bliek. Op de hem eigen gevoelige en hoogst artistieke wijze vertolkte de heer Pool zijn uitgebreid programma. Als eenige opmerking zouden wij deze gewaardeerden declamator in overweging willen geven, stukken van tendensieusen of propagandistischen aard uit zijn repertoire te nemen. Hoe goed ook van bedoeling en hoe uitnemend voorgedragen, wekken toch deze dingen hier en daar ont stemming. Buiten enkele rumoerige momenten onder de jongelui kan met nadruk gezegd worden, dat zeer ordelijk en gezellig kermis gevierd werd. Den heeren caféhouders komt stellig lof toe voor hunne medewerking ten deze. Duidelijk komt hier steeds naar voren, dat het kermisvieren, wat de moderne tijd ook verandert, nog steeds als een onschuldig ver- maak leeft in de harten der ingezetenen. Op vpr^ n™15 moet®n alle verschillen, stands verschillen, zoowel als politieke wijken voor oen echte goedmoedige verbroedering. Failliet is verklaard M. W. van der Garde, pensionhouder te Schoorl. Rechter-commis- saris mr. J. Krabbe; curator mr. C. A. de uroot. BAKKUM. Het 3-jarig kindje van den heer J. Ter voort alhier wist in een onbewaakt oogenblik het slaapkamerraam van de tweede verdie ping te bereiken en viel er uit. Zwaar gewond en met een gebroken dijbeen werd de kleine in bewusteloozen toestand overgebracht naar het ziekenhuis te Alkmaar. Schermerhorn. Vergadering van den Raad dezer gemeen te op Donderdag 25 Sept. in voltallige zit ting onder voorzitterschap van burgemeester Meindersma. Ingekomen was o.a. van de Commissie voor Legwedstrijden te Beemster een verzoek om subsidie. B. en W. hebben in dezen geen voorstel. De heer Bosga vond dat de legwedstrij den strekken tot verbetering van den pluim veestapel, maar voor deze gemeenten geen direct belang beoogen. Z. h. s. werd besloten het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Voorstel belooning teller volkstelling. B. en W. stelden voor hiervoor eene ver goeding te geven van 15 ct. per inwoner. Het lijk vergoedt 754 ct., alzoo komen 754 ct. voor rekening van de gemeent.e Dit werd z. h. s. goedgevonden. Voorloopige vaststelling gemeente-reke r.ing en rekening Burgerlijk Armbestuur, dienst 1929. De gemeente-rekening was groot in ont vangsten 45582.9254, in uitgaven 47881.47, nadeelig saldo 2288.54. Het vorig jaar was het nadeelig saldo 4163.17, welk nadeelig saldo in de uitgaven voor 1929 is ondergebracht. De kapitaaldienst was in ontvangsten en uitgaven groot 15020 8154. Door den heer J. Broersen werd als rap porteur van de commissie voor het nazien van de rekening de volgende bemerkingen gemaakt: le. dat aan den Raad eerder mededeeling behoort te worden gedaan, wanneer een ver pleegde uit 't Prov. Ziekenhuis geheel voor rekening van de gemeente komt; 2e. dat de reis- en verblijfkosten van den voorzitter als commissielid bij de vergade ringen tot instandhouding van de N.-H. Tram door alle aan de tram gelegen ge meenten moet worden gedragen, maar niet alleen door deze gemeente; 3e. dat leveringen voor de gemeente ver deeld behooren te worden; 4e. dat het uurloon voor onderhoud aan de brandspuit voor niet technisch werk, veel te hoog is berekend; 5e. dat de Commissie oordeelt dat voor be strating geen halve steenen moeten worden gebruikt en ruim zand; 6e. dat dóór het onkundige peilen van het hooi door de hooistekers is bedorven. Mede werd nog gesproken over de onvol doende opslagplaats van zand en steenen, waardoor veel steenen in het Swet worden geworpen. De heer de Groot zeide dat op die opslag plaats de tuinbouwproducten door de tuin tiers aangevoerd, veel hebben te lijden van de straatjeugd en achtte het dringend noo dig, dat hier van tijd tot tijd door de politie op wordt toegezien. De voorzitter beloofde met de bemerkingen rekening te zullen houden, waarna de reke ning zooals zij is aangeboden z. h. s. werd goedgekeurd met dank aan den ontvanger voor de toelichting en aan B. en W. voor het beheer. De rekening van het Burgerl. Armbestuur, groot 2727.5554 in ontvangsten en 2638.36 in uitgaven met een batig saldo van 89.1954 werd mede z. h. st. goed gekeurd Door B. en W. werden aangeboden de gemeente-begrooting, begrooting Burgerlijk Armbestuur en G. B., dienst 1931. welke begrootingen door de raadscommissie zullen worden nagezien. In de rondvraag vroeg de heer Groen- woudt, hoeveel leerlingen aan de Openb school zullen overblijven als de R.K. schooi klaar is. De voorzitter antwoordde, dat op de Openb. school zijn 97 leerlingen; 12 leer lingen uit de gemeente bezoeken de school te Stompetoren, terwijl 37 leerlingen naar de R.K. school zullen overgaan. Ook vroeg de heer Groenwoudt, wanneer het terrein voor lichamelijke oefeningen zal worden klaar gemaakt. De voorzitter zou in dezen een onderzoek in stellen; dezen winter zal aan het terrein worden gewerkt. De heer Broersen zeide, dat het land in huur bij den heer K. Alles niet in gunstige conditie is bevonden; er is in het geheel geen modder aangebracht. De voorzitter zou den heer Alles hierop wijzen. De heer C. Groot zeide, dat aan ingezete nen met het floraliafeest is geweigerd met een kraampje op het terrein te staan, terwijl hij vreemden met een ijskar daar aanwezig zag. De voorzitter antwoordde, dat hij on gaarne het floraliafeest zou zien ontaarden in een kermis, waarom die vergunning door -hem is geweigerd. Hierna sluiting. HISTORISCHE ANECDOTEN. Signorina Elena werd in den kennissen kring bewonderd om haar schitterend piano spel. Geef iets ten beste, noodde men op een soirée, waar ook Toscanini zich bevond. De maestro zal ongetwijfeld met genoegen luis teren. Signora Elena speelde lang, héél lang. Toen de laatste noot was weggestorven, keek ieder den beroemden gast aan, die angstig bleef zwijgen. „Prachtig" riep een dame. als het ware cm stemming te maken. JSignorina Elena kan waarlijk alles met den vleugel doen. Dan hoop ik, repliceerde Toscanini droogjes, dat ze nu den deksel stevig dicht drukt. Adrian, de costuumontwerper der Metro Goldwyn Mayerr, heeft; bij het vervaardigen van een costuum voor Greta Garbo's laatste film Romance uitgerekend, dat de vrouw van 1865 ongeveer zesmaal zooveel kleeren droeg als de huidige moderne vrouw. In John Gilbert's nieuwe film Way for a Sailor zal ook Wallace Beery een voorname rol spelen. WINKEL UITGEBRAND. Bewoners door ontploffende pa tronen gewekt. In het dorp Lonneker is vannacht brand uitgebroken in het perceel waarin de heer Roelvink een zaak in rijwielen en vuurwapens drijft. Doordat een aantal zich in den winkel bevindende patronen ontplofte, werden de be woners gewekt. De winkel brandde geheel uit. Het daar naast gelegen woonhuis bekwam waterschade. Alles is verzekerd. De oorzaak van den brand in onbekend. PLUNDERINGEN TE KATTOWITZ. Gisteren werden alle ruiten van het ge bouw van de Kattowitzer Zeitung met stee nen ingegooid door een aantal personen, die vermoedelijk tot het verbond van Poolsche reserve-officieren behooren. De daad zou vooraf zijn voorbereid en in een vergadering tot in details zijn besproken. De redactie van het blad was van het plan op de hoogte, maar kon de vernieling niet meer verhinderen. Toen de politie arriveerde, waren de demon stranten, die ook het gebouw waren binnen gedrongen en voor een bedrag van ongeveer 15.000 zloty schade hadden aangericht, reeds verdwenen. ROEMEENSCHE OFFICIERS TE PARIJS OVERVALLEN EN BEROOFD. In den afgeloopen nacht zijn te Parijs twee Roemeensche officieren in een stille straat in Parijs door vier man overvallen en beroofd. De aanvallers verdwenen in een auto. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.21 uur licht op Gedeeltelijk gecorrigeerd. DE ACTIE TEGEN DE DUITSCHE SPREKENDE FILMS IN TSJECHO SLOWAKIJE. BERLIJN, 26 Sept. De vertegenwoor diger der Duitsche filmindustrie hebben in verband met de gebeurtenissen in Praag stappen bij het ministerie van buitenland- sche zaken gedaan en om bescherming van de Duitsche geluidsfilm in Tsjecho-Slowa- kije gevraagd. Hierbij werd gewezen op de gunstige be handeling, welke de Tsjechische films in Duitschland hebben. KROKODILLENPLAAG. De omgeving van Siak Sri Indrapoera, af deeling Bengkalis van het gouvernement Oostkust van Sumatra, wordt geteisterd door een krokodillenplaag. In den tijd van twee weken zijn dertien slachtoffers grootendeels kinderen, door de krokodillen weggehaald. HET KERKCONCERT OP 8 OCTOBER. Getrouw aan de traditie geeft de heer Slinger op 8 October weder een kerkconcert en wel met een paar uitstekend bekende so listen. Eerstens Jeanne Bacilek, de Boheem- sche nachtegaal, die nog dezen zomer in den Muziektuin zoo'n reusachtig succes had. Qok zullen velen zich nog haar optreden in de kerk herinneren, toen zij met haar teere, uiterst muzikaal gezongen liederen haar publiek in verrukking bracht. Als instrumentaal solist komt Boris Lensky, wiens populariteit op muzikaal gebied bekend is. Zeer typisch kon den wij dezen violist onlangs kwalificeeren als een ras-violist, welke naam hem zoo schetst. Van zijn prachtigen en krachti- gen toon kunnen we tegenwoordig vaak door de radio genieten, waarvoor hij eiken Zon dag als solist bij het Avro-kwintet (octet) op treedt. De heer Slinger, organist der Grooe kerk, zal de solisten weder begeleiden en tevens met een zangkoor een paar nummers ten ge- hoore brengen ter afwisseling der solo- voordrachten. Zwemmen. Kunstmatige opwekking van golven. De Hilversumsche architect, de Leer A. J. W. de Groot, heeft een uitvinding gedaan op het gebied van kunstmatige golfopwekking. Met de nieuwe machine, welke in een spe ciaal daarvoor gebouwd zwembad op net landgoed „Uytwyck" aan den Utrechtschen Weg te Hilversum werd geplaatst, zijn schit terende resultaten bereikt. Met dit systeem wordt het water niet voorgestuwd, zooals bij verschillende Duit sche vindingen op dit gebied, doch door een tank in den vorm van een halve golf neerge drukt, zoodat direct na de eerste neerdruk kende beweging reeds een golf ontstaat. De hoogte der golven wordt geregeld door het overhalen van een handle en kan opge voerd worden tot een springvloed. Binnen enkele minuten na het in werking stellen van de machine ontstaat aan het uit einde van het bassin een branding. Automobilisme. De Voisin heeft haar doel bereikt. Volgens telegrafisch bericht uit Monthery heeft de 12 cylinder Voisin Conduite Inte- rieure het doel bereikt. Het wereldrecord 50.000 K.M. is geslagen met een gemiddel de snelheid van 119,948 K.M. Verder zijn nnor de wereldrecords 17 dagen en 30.000 mijl verbeterd. Hiermede is het laatste Ame- rikaansche lange afstandswereldrecord ge vallen, zoodat Voisin thans al deze lange afstandsrecords op zijn naam heeft. In to taal 49 van de 60 wereldrecords, die thans bestaan. Kolven. Kolfwedstrijd te Zuid-Scharwoude. De uitslagen van de te Zuid-Scharwoude gespeelde kolf wedstrijden luiden als volgt: le klas: le pr. C. Langedijk 128 p.; 2e pr P. Molenaar 125 p.; 3e pr. G. Mettes 123 punten. 2e klas: le pr. Muileboom 121 p.; 2e pr. J. Bakker 120 p.; 3e pr. D. van Kleef 113 p.; serieprijs J. Bergen 46 p. 3e klas: le pr. C. Kraakman 125 p.; 2e pr D. Rijper, Dz. 121 p.; 3e pr. G Deutekom 111 p.; serieprijs K. Langedijk 45 p. Vermeldenswaard is, dat de 12-jarige Dirk Rijper in de 3e klas een 2den prijs be i-aaide. Als men in aanmerking neemt dat het hoogste aantal punten in de le klas 128 p. was, dan belooft deze jeugdige kolver wat toekomst. Biljarten. Biljartwedstrijd te Zuidscharwoude. De uitslag van het bij den heer P. Kra mer gehouden prijsbiljarten is als volgt: le prijs K. Langedijk; 2e prijs P. v. d Welle, 3e prijs J. Kramer. Auto-Leven. Henri Meijer, de bekende schrijver van ver schillende artikelen op automobielgebied, schrijft deze week een heel belangwekkend relaas over het slipgevaar op de nieuwe wegen. De Exotische Rhapsodie van Leo Lauer blijkt meer en meer een alleraardigste rubriek te worden, waarin allerlei sporten en sportmen worden beschreven. F. schrijft over bandenpech en Bert Prinsen Geerligs over den nachttocht van de K N. A. C. Verder lezen we, hoe Henne op B. M. W. een aantal wereldrecords verbeterde, terwijl elders een verslag is opgenomen van de K. N. M. V. toer naaf de Vogezen en de wekelijksche bijdrage van Jerome Mertens, die dezen keer over het vrijwiel van de Stude- bakers schrijft. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Koningin der ederlariden, uitreis, 25 Sept. v. Southampton. Johan de Witt, uitreis, 24 Sept. v. Belawan Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Aurora, 44 Sept. v. Cephalonia te Bari. Bennefêom, thuisreis, 25 Sept. te Antwerpen. Brielle, uitreis, 23 Sept. v. Guayapuil. Clio, 24 Sept. v. Varna n. Constanza. Erato, 25 Sept. v. A'dam te Bordeaux. Hercules, 24 Sept. v. Paramaribo n. Rotter dam. Iris, 24 Sept. v. Rotterdam te Pasajes. Mars, 24 Sept. v. Malta n. Alexandriè. Pollux, 24 Sept. te en v. Cavalla n. Piraeus. Proteus, 24 Sept. v. Danzig n. Stettin. Rhea, 24 Sept. te San Juan de Porto Rico Stuyvesant, uitreis, 24 Sept. te Curagao. Tellus, 24 Sept. v. Fiume n. Bari. Baarn, 2 5Sept. v. A'dam n. Chili. Deucalion, 25 Sept. v. A'dam n. Rotterdam. Eos, 25 Sept. v. A'dam n. Rotterdam. Pluto, 25 Sept. v. A'dam n. Danzig. Stella, 25 Sept. v. A'dam n. Rotterdam. Kon. Ho!l. Lloyd. Waterland, thuisreis, 25 Sept. v. Montevideo. Orania, uitreis, 24 Sept. v. Las Palmas. Rijnland, thuisreis, 24 Sept. v. Bahia. Rotterdamsche Lloyd. Deli, thuisreis, 24 Sept. v. Padang. Garoet, thuisreis, 23 Sept. te Colombo. Insulinde, thuisreis, 25 Sept. 8 uur 25 ne4 Insulinde, thuisreis, 25 Sept. v. Southamp ton. Kota Tjandi, thuisreis, 24 Sept. v. Port-Said. Madioen, uitreis, 24 Sept. v. Suez. Garoet, thuisr., 24 Sept. v. Colombo. Sibajak, uitr., 25 Sept. te Marseille. Soekaboemi, uitr., 25 Sept. te Antwerpen. HollandAmtrlka-Lljn. Dinteldijk, Rott.-Vanc., 23 September v. Vic- y toria. Edam 25 Sept. v. Rott. te Vera Cruz. Leerdam, New Orleans n. Roterdam, 25 Sept. te Havana. Maasdam, Rotterdam n. New Orleans, 25 Sept. v. Coruna Parana 25 Sept. v. Londen n. Antwerpen. HollandAtrika-Lijn. Springfontein, thuisreis, 24 Sept. te Mar* seille. Aldabi, uitr., 24 Sept. v. Port Natal. Klipfontein, uitr., 25 Sept. te Port Natal. Rietfontein 25 Sept. v. Rott. n. O.-Afrika. HollandOost-Azië-Lijn. Oldekerk, thuisreis, 23 Sept. v. Colombo. Ouderkerk 25 Sep. v. Rott. n. Amst. HollandBrltsch-Indië-Lijn. Stadsdijk, thuisreis, 23 Sept. te Madras. JavaNew York-Lijn. Blitar, N. York/Java, 25 Sept .v. Suez. Blitar, New-York n. Java, 24 Sept. v. Port Said. Djember, Java n. New-York, 23 Sept. tf Boston. Euryades, 24 Sept. v. New-York n. Java. Kota Radja, Batavia n. New-York, 23 Sept v. Belawan. Java—Bengalen Lijn. Bondowoso, 24 Sept. v. Java te Calcufta. JavaChinaJapan-Lijn. Tjikembang, 23 Sept. v. Hongkong n. Mun» tok. Stoomvaart Mij. Oceaan. Maron, 24 Sept. v. Glasgow te Liverpool. Antilochus 25 Sept. v. Amst. n Liverpool. Menestheus 25 Sept. v. Rott. n. Hamburg. Emzetco-Lijn. Jonge Elisabeth, 24 Sept. v. Philippeville te Valencia. (Ontvangen per draadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert.. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedscbe Lucifers i CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo .«tut* MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton v 4 4 c Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber a a Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber i f SCHEEPVAARTEN. Holi. Amerika lijn Hoil. Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie 1 Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend. fExclaim. "W ri-r PROLONGATIE vorige koora 1% pCt. heden 2 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs We.... p. Set. 100. Kopenhagen Stockholm 4 NIET OFFICIEEL New-York Italië Vorige koers 12.05% 59.05% 9.73% 34.57% 48.11 35.02% 66.371/4 66.65 66.35 2.48 12.99 Koers op heden 3 uur 12.05 59.04% 9.76% 34.57% 48.11 35.00 66.37% 66.62»% 66.37% 2.48 12,99 Koers van beden te Vorige koers pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 1027/16 147% 149 126% 482 225% 146-7 485 225 70'% 8/% 112% 52'% 76% 231% 318 69i% 88 112. 229 315-6 69%-J 112 229-30 316-8 69% 112 228-1 314%-6 69»-70 89 112 228i% 314%-5 59% 50% 84'% 2711/16 161%, 266 27% 81%-J 83%-f 27% 56 81- 27-%6 159% 8H/4-I 267,8-7 361% 273 105% 80.20 19% 358-9 360 271 358-61 360 132 82 70 132 80 78^-71 82 82 339 354i% 135% 349|-50 349-50 347%-f' 92 45 70% 57 3 90% 90-i 3 201% 19 141% 60 56% 140%-1 20% 19 591% 277 303 2721% 58% 27?% 308 274 5S% 277 308 273V, 306-7 40% 13% 83 214 301% 13 212 30 39% 29-i

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7