r|TiKDAKI§Cili; IUJUKS i ULVerd de fel brandende vuur- naard bespoten met 11 stralen, waarbij het Marktberichten ONTPLOFFING AAN BOORD. alkmaarsche exportveiling. van 27 Sept. 1930 Opgave van jVoordliollandsch Landtiouwcrediet IV.V. 9 0sl° sleun van het rijk toezegt, verklaart hij ook gaarne de noodige medewerking te willen verleenen in de uitzonderingsgevallen door Ged. Staten genoemd. De kosten voor de gemeenten Wat de betaling der kosten van de werk verschaffing aangaat, stelt men zich op het standpunt, dat de bijdragen, die het rijk en de provincie tot nu toe voor dit doel gaven beschikbaar zullen blijven voor de vennoot schap. En de gemeenten, die werkloozen bij een door de vennootschap uit te voeren werk wenschen te plaatsen, zullen in evenredig heid aan het aantal door hen bedongen werk weken en werkloozen de voor aankoop, ont eigening en eventueele exploitatie van het desbetreffende complex benoodigde gelden verstrekken. Deze gemeenten zullen naar ge lijken maatstaf voor haar rekening moeten nemen het geraamde tekort op de uit te voe ren werken. De vennootschap betaalt dus alleen bij, als de werken een grooter tekort opleveren dan geraamd is. In de financieele regeling komt dus feite lijk geen wijziging. Ook thans betalen de ge meenten het bedrag bij, dat te kort komt als de rijks- en provinciale bijdragen ontvangen zijn. Nu kan het voorkomen, dat de raming van de totale kosten te laag blijkt te zijn en dat er dus, ook na de betaling door de gemeenten, nog een tekort is. In dat geval zal de vennootschap uit haar kapitaal moe ten bijpassen. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat het geheele kapitaal van de vennoot schap verbruikt wordt, waardoor nieuwe deelneming in het kapitaal noodig zou zijn. Men verwacht echter niet, dat het zoover zal komen; de vennootschap zal op zakelijke wij ze worden beheerd, en a.1 is het maken van winst niet te verwachten, men houdt er toch rekening mede, dat de exploitatie niet nood wendig verlies zal behoeven op te leveren. De beschikbare werken. Zooals gezegd, is het de bedoeling in de eerste plaats werken te zoeken binnen de provincie; maar als dat niet voor elke deel nemende gemeente mogelijk is, kan het werk ook in andere provincies worden gezocht. Daarbij staat het streven voor om de arbei ders in staat te stellen na afloop van den werktijd naar hun woningen terug te kee- ren. De afstanden zullen dus niet te groot mogen zijn. Zoo laat Amsterdam nu in Wil- nis werken, waarmee de vennootschap wil voortgaan. In een dezer dagen te Haarlem gehouden vergadering van het betrokken lid van Ged. Staten met vertegenwoordigers van B. en W. van Amsterdam, Haarlem en Zaandam, een vertegenwoordiger van de regeering en een lid van de directie der Ned. Heide Mij. zijn al bepaalde werken aangewezen. Men achtte het noodzakelijk, dat zoo spoedig mogelijk werk zou kunnen worden aangevat, met het oog op de verwachting, dat dezen winter het aantal werkloozen belangrijk grooter zal zijn dan het vorige jaar. De leiding. In deze vergadering werd aan de Ned. Heide Maatschappij opdracht gegeven onder het oog te zien, welke werken voor werkver schaffing kunnen worden aangewezen en hoe de regeling zal behooren te zijn. De Heide-Mij. zal dus de plannen opma ken en ze ook uitvoeren. De opzet is, dat de vennootschap zal wor den bestuurd door een college van 7 perso nen waarin de gemeente Amsterdam en de provincie elk door 2 leden vertegenwoor digd zullen zijn. De onlangs gehouden vergadering heelt echter gemeend de directie voorloopig te moeten opdragen aan de Ned. Heide Mij. De ze zal dus spoedig plannen voor werkver schaffing opmaken en in een volgende ver gadering de uitvoering daarvan bespreken. In de a.s. vergadering van de Prov. Staten zullen Ged. Staten over de uitwerking de zer zaak een nadere mededeeling doen. HET INTERNATIONAAL VERBOND VAN HANDELS EN KANTOOR BEDIENDEN EN TECHNICI. Te Boedapest had de bestuursvergadering dezer internationale plaats, waaraan alle veertien bestuursleden deelnamen. Uit het uitvoerig verslag, door den inter nationalen secretaris, den heer G J. -7- IJr. uit gebracht, bleek, dat het ledental thans d* 900.000 nadert, verdeeld over 46 bonden in 20 landen. Besloten werd o.a. de actie opnieuw ter hand te nemen, ten einde, waar dit nog niet is geschied, de pasvisa afgeschaft te krijgen. Verder werd besloten, enquêtes te houden naar de concentratie in het verzekeringsbe drijf, naar den toelatingsleeftijd in den handel in de verschillende landen en naar de be roepsopleiding. Vastgesteld werd de houding der inter nationale ten opzichte van de bedienden-com missie te Genève, welke begin van het vol gend jaar bijeenkomt en ten aanzien van de dit jaar aangenomen conventie betreffende den arbeidstijd in hen handel en op de kantoren Op verzoek van den Algemeenen Neder- landschen Bond van Handels en Kantoorbe dienden, welke zijn 25-jarig jubileum viert op 2 en 3 Mei 1931 te Amsterdam, werd be sloten het Internationaal Congres in aan sluiting daarmede te houden van 4 tot 7 Mei 1931 te Amsterdam. In aansluiting met de bestuursvergadering had een massa-vergadering van bedienden en technici plaats in de grootste zaal van Boe dapest plaats, waar een aantal buitenland- sche sprekers, w.o. de heer Smit het woord voerde, en welke van een buitengewoon geestdriftige stemming blijk gaf. DE SCHEEPSBRAND TE ROTTERDAM. Gistermorgen is vanuit Amsterdam te Rotterdam aangekomen het Engelsche stoom schip ,„Storness" dat enkele dagen tevoren in de hoofdstad was aangekomen met een lading palmpitten en andere tropische producten, die hqt in Lagos op de W.-Kust van Afrika had ingenomen. Het schip was te Amsterdam gedeeltelijk gelost en zou te Rotterdam ver der gelost worden. Gisteravond om half elf werd door haven arbeiders brand ontdekt in ruim 4, welke brand door een tekort aan stoom niet door de brandweer van het schip kon worden ge- bluscht. De hulp van de Rotterdamsche hn/uHr" Ward in&eroePen, welke verschil lende drijvende stoomspuiten uitzond ruim onder water werd gezet. Naar het zich {,fLawniZien' ?ou de brand teKen drie uur ge heel beheerscht zijn. In het ruim lag een la- ding van 500 ton palmpitten, welke verloren Kuim 3 was leeg, hetgeen overslaan van heeftUUF naar de bunkerruimten verhinderd HET S.S. „PRINS FREDERIK HENDRIK" VERKOCHT. Naar wij vernemen, is het ss. „Prins Fre- deuk Hendrik van de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij door deze maatschappij naar Algiers verkocht. t stoomschip, dat 2164 bruto ton meet 611 !nd gebouwd werd, za! nog een reis naar West-Indië maken en daarna uit de morden genomen. De overdracht van het schip aan den nieuwen eigenaar moet vóór 1 Januari a.s. plaats hebben. VERDUISTERING BIJ HET GEMEENTELIJK SLACHTHUIS TE NIJMEGEN. Naar wij vernemen heeft de boekhouder van het gemeentelijk slachthuis te Nijmegen de heer J van H., fraude gepleegd door ver duistering van een bedrag van 6000. Na de ontdekking van dit feit heeft de man het verduisterde bedrag in zooverre aange vuld, dat de gemeente voor 1300 schade lijdt. De boekhouder is geschorst. De politie stelt een nader onderzoek in. d - Twee dooden. Bij de Directie van de Halcyon-lijn te Rot terdam is bericht ontvangen, dat op het stoomschip „De Stad Zaandam", dat zich op het oogenblik 50 mijlen ten Zuiden van de Humber bevindt, een ontploffing in de bun- kerruimen heeft voorgedaan. Men heeft nog geen overzicht gekregen van de schade, doch wel is mededeeling ont vangen van het feit, dat bij deze ontploffing de ongehuwde stoker Kattestaart uit Vlaar- dingen is gedood en de tremmer Groen, even eens uit Vlaardingen, zwaar is gewond. De oorzaak van de ontploffing is onbe kend, doch het is niet onmogelijk, dat zij ge legen is in de aanwezigheid van een stuk springstof in de kolen. (De „Stad Zaandam" werd in 1920 ge bouwd en meet 2058 bruto ton (1235 netto). BEGRAFENIS DE SAVORNIN LOHMAN. Nadat in Bronovo te 's-Gravenhage een rouwdienst was geleid door pastor Herbst, is gister op de begraafplaats Oud Eik en Duinen het stoffelijk overschot van de bekende schrijfster jkvr. A. A. M. de Savornin Lob man ter aarde besteld. De plechtigheid ge schiedde in allen eenvoud en werd o.a. bij gewoond door eenige dames uit de literaire wereld. Met den stoet kwamen mede jhr. mr M. A. de Savornin Lohman, jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman, president van den Hoogen Raad en de heer J. C. Blois van Treslong Prins. Bij de groeve sprak pastor Herbst een kort afscheidswoord, waarna jhr. mr. M. A. de Savornin Lohman, broeder van de ontslapene, dankte voor de betoonde belangstelling Over haar loopbaan als schrijfster meenen wij nog te mogen aanhalen wat de N. R. Ct. schreef: Zij was afvallig geworden van het ortho doxe geloof van haar familie en in al haar romans spelen twijfel en vragen van geloof een groote rol. Ook haar houding tegenover hetgeen destijds „de emancipatie der vrouw" heette, maakte haar geschriften voor velen belangrijk. „Hilda van Suylei»iurg" had veler gemoed in beroering gebracht en haar brochure „De Liefde in de vrouwenkwestie" (1898) werd gretig gelezen en zoo fel bestre den, dat zij het volgend jaar een „Naschrft" uitgaf. Groote literaire gaven zullen ook haar bewonderaars haar niet toeschrijven. Onder- haar best bekende boeken noemen wij: „Het ééne noodige" (1897), „Levensernst" (1897), „Geloof" (1899), „Smarten" (1900), „Na het ontwaken" (1901), „Vrouwenliefde in de moderne literatuur" (1902), „Gelukswegen" (1903), „Hoe klein Knoelie onder de Men- schen kwam" (1903), „Jonge Roeping" (1903), „Over boeken en schrijvers" (1903), „Letterkundig leven" (1904), „Het inwendi ge leven" (1904), „Kleine levensdingen" (1905), „Liefde" (1905), „In den Opgang" (1906), „Uit de sfeer gerukt" (1908). Hoe zij tot het geloof van haar vaderen terug keerde beschrijft zij in haar roman „Levens raadselen" (1920). In 1901 werd zij redactrice van, „De Hol landsche Lelie", nadat de uitgever erin had toegestemd aan het blad een andere richting te geven. In deze kwaliteit werd zij de vraag baak van vele jonge meisjes in den meest plastischen tijd van haar leven. In 1906 werd zij verslaggeefster voor de rubriek „Tooneel en Letteren" van het dagblad De Telegraaf, maar vroeg reeds na een jaar ontslag. Ook werkte zij mede aan Indische couranten als ..Het Soerabaaische Handelsblad" en „Het Weekblad voor Nederlandsch Indië". In 1916 huwde zij met den heer Spoor, die reeds twee jaren later overleed. „De liefde in de vrouwenkwestie" lokte, zooals wij zpiden, verschillende tegenschrif- ten uit. o.a. M. J. Pijnappel „Open brief aan Meionkvrouw Anna de Savornin Lohman" en M. N. Holda „Een woord naar aanlei ding van Anna de Savornin Lohman's De liefde in de vrouwenkwestie". HET GROENE KRUIS CONGRES. Gister werd het derde Groene-Kruis-Con- gres. gewijd aan de huiselijke ziekenverple ging en gezinshygiëne, te Utrecht voortgezet, Het eerst was het woord aan dr. H. H Hamaker, die de taak van het „Groene Kruis" ten opzichte van de nieuwe Ziekte fondswet behandelde. Daarna sprak de heer dr. N. M. Jose- phus Jitta, voorzitter van den Gezondheids raad, te 's-Gravenhage. over: „De beteeke nis van den Volkenbond voor de volksge zondheid en internationale voorlichtings dienst". Baronesse Van Hogendorp, wijkverpleeg ster te Utrecht, besprak vervolgens de tech- BIJ VERSTOPPING, spijsverterings- storingen, maagbranden, congesties, al- gemeen gevoel van onwel zijn, neme men 's ochtends op de nuchtere maag een glas natuurlijk „Franz-Josef'-bitter- water. Bij Apothekers verkrijgbaar. nische verbetering van de huiselijke zieken verzorging. Dr. Beyreis bepleitte de noodzakelijkheid van een bijzondere, landelijke ziekenverple ging en gezondheidszorg, voortvloeiende uit de verhoudingen in Duitschland. De middagbijeenkomst ving aan met mede- deelingen van mad. J. Delagrange over he'. werk van de-verpleegster-huisbezoekster ln Frankrijk. Dr. F. S. Meyers, uit Amsterdam, hield voorts een inleiding over het onderwerp: „Leiding en toezicht bij de verzorging van psvchisch invaliden in eigen woning". Miss Colbum deed mededeelingen over de inspectie van de wijkverpleegsters in her Britsche Rijk. Prof. dr. H. Aidershoff, hoogleeraar in de serologie to Utrecht, hield een referaat, waarin hij het vraagstuk der hygiënische volksopvoeding in verband met voorbehoe dende entingen behandelde. MULTATULI'S WEDUWE OVERLEDEN Donderdag is in het Diaconessenhuis Bro novo te 's-Gravenhage, 90 jaar oud, over leden mevrouw M. Douwes DekkerHam- minck Schepel, de weduwe van Eduard Douwes Dekker. Zij trad met Multatuli in het 'huwelijk na den dood van zijn eerste vrouw, Tine. In December j.L, ter gelegenheid van haar 90sten verjaardag, werd Multatuli's weduwe nog door vele vereerders van den schrijver van „Max Havelaar" gehuldigd. Twee maanden geleden kwam zij in haar woning te 's-Gravenhage te vallen waarbij zij een been brak. Zij werd toen ter ver pleging opgenomen in Bronovo. De crematie zal plaats hebben op Maan dag 25 September na aankomst van den trein van 11.46. EEN GIFT VAN DE KONINGIN-MOEDER. De koningin-moeder heeft de vereeniging „Simavi" („Steun In Medische Aangelegen heden Voor Inheemsehen"), welke zich ten doel stelt den medischen nood in Oost- en West-Indië te helpen lenigen, met een be langrijke gift verblijd. VERKEERSONGEVALLEN. Motor tegen wagen gereden. Donderdagavond ongeveer negen uur reed een auto op den Antwerpschen straatweg bij Bergen op Zoom. Toen de bestuurder er van zijn wagen tot stilstand bracht, reed een motor van achteren tegen den wagen op, waardoor de bestuurder kwam te vallen en 'n zware hersenschudding bekwam. De motor rijder Van Meir uit Ossendrecht is per auto naar het Alg. Burgergasthuis te Bergen op Zoom overgebracht. Hij was gistermorgen nog niet tot bewijstzijn gekomen. Zes passagiers licht gewond. Gisternamiddag is een auto uit Modder gat op de plaats waar te Leeuwarden de trambaan den Harlingerstraatweg kruist, tegen een bagagewagen van een tramtrein gereden. Deze wapen liep uit de rails en de auto werd tusschen den wagen en een boom verbrijzeld. Zes passagiers werden door het dak van de auto op den weg geslingerd; zij bekwamen lichte verwondingen. De chauf feur kwam met den schrik vrij. VERANDERING IN DEN MAILDIENST OP INDIE. Kortere vaartijden. De wekelijksche maildienst op Ned. Indië van de stoomvaartmij. „Nederland" en „Rot terdamsche Lloyd" zal met ingang van Juni 1931 een zoodanige verandering ondergaan, dat deze inplaats van met veertien met twaalf mailschepen kan worden volbracht Vo r de stoomvaartmij. „Nederland'" zul len dan varen de motorschepen „Marnix van St. Aldegonde", „Johan van Oldenbarnevelt", „Christiaan Huigens", „P. C. Hooft" en de stoomschepen „Jan Pietersz. Coen" en „Johan de Watt". Voor de Rotterdamsche Lloyd zijn dit de motorschepen „Dempo", „Baloeran", „Siba- jak", „Indrapoera" en de stoomschepen „Slamat" en „Patria". Om deze besparing van twee schepen te bereiken is het noodig, de snelheid op te voeren in verband waarmee het voortstu wingsvermogen van de schepen „P. C. Hooft", „Indrapoera" en „Slamat" zal wor den vergroot en ook de stroomlijn van deze schepen verbeterd zal worden. De snelheid van deze schepen wordt dan zoodanig, dat zij dezelfde tabel kunnen uit voeren als de .Jöhan van Oldenbarnevelt", „Marnix van St. Aldegonde", „Baloeran", „Dempo", „Ghristiaan Huygens" en „Siba- ja'k". Alleen de ,.J. P. Coen", „Johan de Witt" en „Patria" zullen met de tegenwoordige snelheid blijven doorvaren en voor deze schepen zal het noodig zijn extra maat regelen te nemen. Deze schepen zullen bij voorbeeld niet meer in den Oosthoek kunnen laden, terwijl de „J P. Coen" en „Johan de Witt" algiers moeten overslaan. Verder zal voor alle schepen het verblijf te Belawan op de thuisreis worden verkort en het vertrek reeds Zaterdagnamiddags in plaats van Zon- dagvoormiddags plaats vinden. Het is de bedoeling dat het vliegtufg van de lijn BataviaMedan desniettemin op Zaterdagochtend van Tj-ilitjand blijft ver trekken en de post en eventueele passagiers nog dienzelfden dag te Belawan aan boord van hei mailschip komen. De reisduur over het mailtraject te weten Genua—Marseille naar Batavia en omgekeerd wordt gebracht op 20 dagen, behalve voor de schepen „J. P. Coen", „Johan de Witt" en „Patria". die dit traject zoowel op uit als thuisreis in 22 dagen zullen afleggen. Het traject Belawan, Genua—Marseille vordert 17 dagen, zoodat een brief verzonden van Batavia per vliegmachine, mailboot en boottrein na 18 dagen reeds in Holland be zorgd wordt. Tengevolge van den overgang van den dienst van 14 op 12 schepen zal er zeer waar schijnlijk geen passagiersschip op 3 Januari 1931 van Holland vertrekken. Voor het ver voer der mail zat dan echter een snelvarend motorvrachtschip worden ingelegd, hetwelk de mail van Holland en van Genua naar Indië zal overbrengen. INBREKER GEARRESTEERD. Gisteren is te Joure op verzoek van de po litie te Leeuwarden een 27-jarige straat maker aangehouden, verdacht van diefstal van 600 met braak ten huize van den straatmaker Akkerman te Leeuwarden. Als mededader is een 49-jarig man aangehouden, een goede bekende van de justitie. KORTE BERICHTEN. Het echpaar P. te Surhuisterveen, ver dacht van brandstichting, is weder op vrije voeten gesteld. Op 90-jarigen leeftijd is gisteren in Den Haag overleden de oud-resident E. A. Engelbrecht. ALKMAAR, 26 Sept. 1930. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andijvie per 100 stuks 0.502.50, Appelen per 100 pond 418; Augurken per 100 pond 118; Bloemkool le s. per 100 stuks 5.6015.50; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 1.805 50; Druiven per 100 pond 1832; Gele Kool per 100 stuks 3 7Groene Kool per 100 stuks 311 Kropsla per 100 stuks 0 50—1.90; Kom kommers per 100 stuks 16; Meloenen per 100 stuks 430; Prei per 100 bos 2.605.60; Chineesche Kool 0.50— 5.30 per 100; Postelein per bakje 41—68 cent;Rabarber per 100 bos 2.705.50; Roode Kool per 100 stuks 15; Selderie per 100 bos 1.204.20; Spinazie per bak 2672 cent; Snijboonen per 100 pond 7.7020.30; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 1 108.30; Tomaten per 100 pond: A ÏO.CO11 90; B 12.90; C 8.20; CC 2.80; Uien per 100 K.G. 1.10 3.10; Wortelen per 100 bos 18.80, N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 27 Sept. 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 100.000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 60—62 7.607.90; 62— 64 7.70—8 50; Bruin: 60—65 7.80- 8.40; Kipeieren (kleine) 4.607. 22000 stuks Eendeieren 55.40. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 27 Sept. 1930. Op de heden fehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- rieksboter le s. 0.82140.92Fa- brieksboter 2e s. 0.750.8214; Eieren (groothandel) 77.60; Eendeieren 4.60. ALKMAAR, 27 Sept. 1930. Op de heden gehouden veemar' t waren aanvoer en prijzen als volgt: 38 Paarfden 280350; Hitten IOO—260; 23 Melkkoeien 250450; 18 Nuchtere kalv. (slacht) 1432; 349 Schapen, vette 3842; Lammeren 26 38; 31 Schrammen 3244; 92 Big gen (10 weken) 16— f 25; 3 Bokken en gei ten 613. Handel matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Sept. 1930. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onverandeid. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Sept. '30. Langendijker Groentenveiling. 3850 stuks Bloemkool le s. 5.9015; Bloemkool 2e s. 0.70—1.60; Reuze Bloemkool 5.70— 10.70 per 100 stuks; 1250 K.G. Peen 1.20—1.30; 10100 K.G. Roode Kool 0.70-/ 2.70; 19800 K.G. Gele Kool 0.60-/ 2.50; 68OOO K.G. Witte Kool 0.60—/ 1.30 28200 K.G. Uien 2.90— 3.40;.Grove Uier* 2.60—2.90; Drielin gen 11.30; Nep 4—4.60; 690 K.G. Slaboonen 7.70—10; 300 K.G. Bieten 1.90; 1350 K.G Witkrop 1.40-/ 1.70; 13000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.10—3.80; Groote Schotsche muizen 2.80-ƒ 3.10; Duc of York 2.20; Drielin gen 44.20, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 26 Sept. 1930. 22400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3—3.30; Groote Schotsche muizen 2.60 2.80; Ronde Duken 1.80-/ 2.30; BI. Eigenheimers 5.505.60; Drielingen 5.10; 33400 K.G. Uien: Uien 2.70— 3.50; Drielingen 0.90—1.20; Grove 2.70—3.30; Gele Nep 3.30-/ 4.60; 2200 K.G. Peen 1.80—2; 1200 K.G. Snercieboonen 3.80—4.90; 3800 K.G. Kroten 0.902.30; 4300 K.G. Roode Kool 0.70—2.20; 44000 K.G. Witte Kool 1—/ 1.30; 7000 K.G. Gele Kool 0.60— 1.40; 1400 K.G. Deensche Witte Kool 2.30—2.80; alles per 100 K.G.; 1800 stuks Witkrop 1.60—2.10 en 325 stuks Bloemkool 6.507.60 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 26 Sept. 1930. Sch. Muizen 3.30; Grove Schotsche muizen ƒ2.102.50; Drielingen ƒ4.30; Roode Kool 0.60—1.80; Gele Kool 0.60- 0.80; Witte Kool 1 1.40; Nep 3.60 4.20; Uien 2.60—3.40; Uien drielin gen 1.101.30; Slaboonen 4 60 4.80. Aanvoer: 3800 K.G. Aardappelen; 7100 K.G. Roode Kool; 4500 K.G. Gele Kool; 20100 K.G. Witte Kool; 3250 K.G. Nep: 3750 K.G. Uien; 35 K.G. Slaboonen. BEVERWIJK, 26 Sept. 1930. Vrije vei ling. Meloenen 18—42 cent; Komkommers 1 lA7 cent; Bloemkool 417 cent; roode kool 4—5 cent; groene kool 3—9 cent; Andij vie 13 cent per stuk; Snijboonen 1541 cent; dubbele 613 cent; enkele 6—16 cent; div. doperwten 1230 cent; Druiven 5462 cent; Tomaten 415 cent; Postelein 1115 cent; Spinazie 918 cent; Spruitjes 1112 cent per K.G.Andijvie 40—85 cent; Poste lein 5575 cent; Spinazie 0.401.10; Sla 20—60 cent pre kist; Kassnijboonen per pond 1820 cent; Peen 1014 cent; Prei 10 12 cent; Selderie en Pieterselie 1H—4 cent per bos. (Ontvangen per draadlooze telefoon) 1000 STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol Bank Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjad lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. Koers vaa heden te Vorige pijn. pl.m. pl.m. pl.m. koers 10.30 10.45 11.— 11.15 102i 1467, 145 t 147$ 1257* 482 2253/e 225 693/4 69'/, 691/, 877, 85 85 U21/4 112 112 112 112 52i/, 0 78 0 229V, 229|.30 2291/8-9 2267,-8 22773 0 ^151/4 310J.2A 309-10 30772-9 56Vs 54 817/16 785/8 7872-| 83Vi6 82 27V8 26Va 269/16 267,5 -i 26-72 0 15Q3/S 15872 158J-9J 1 263 3581/4 352 351.3 349-50 349 209V, 265 265 0 105 1023/4 - 101-2 80 75-6 0 19 1301/4 130 81Vs 78 76 70 - 3323/4 3473/4 345.6 3457,-6 345 343J-5J UO1/4 - 130 931/, 9074 89£-90 89'/,-1 0 44 44 42 70 69 56 0 216/16 2% 20'/» 20 0 18 18 140'/, 1391-40 0 58 - 0 567, V 583/8 58 583/, 581/. 278i/, 275i/a 275-6 272-4 306 3067, 305-67, 274 271 271-2 268-70 38'/, 39 131/16 13 0 83 «MS» 1 215 212 299/16 29 N PROLONGATIE vorige koers 2 pCt. heden 2 pCt. .WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm k, NIET OFFICIEEL New-York Italië 100. Vorige koers 12.05 59.041/, 9.76',, 34.571 48.11 35.00 66.371/, 66.62V, 66.371/, 2.48 12.99 Koers op heden 11 uur 12.051/, 59.05 9.73i/, 34.571/, 48.12 35.00 66.35 66.65 66.35 2.48 13.00

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11