Vaderlandsche Bank Rïtaafisch Weerbericht, Telegrammen Binnenland Stadsnieuws AGENDA Ppovinoiaal nieuws JAN COUVÉE (Piano) JOH. BLOK (Viool) Emmastraat 75 - Alkmaar. Cursussen van 42, 22 en 15 lessen per jaar- CORRESPONDENTIE. straat boven Zaterdag 27 September. 7.30 uur, Cinema Americain: De •der verlorenen (dram., geluidfilm); 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: De bliksemtrein (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De kus 'dram.); boven 18 jaar. De Unie, fancy-fair „Trinitas". Zondag 28 September. De Unie, fancy-fair,, Trinitas": 2 uur, Sportpark, voetbalmatch Alcmana- iVictrix I—A. F. C. I. Van 2 uur n.m. af in Cinema Americain doorloopende voorstelling van De straat der verlorenen (dram., geluidsfilm); boven Van 2 uur n.m. af in A.B.T. doorloopende voorstelling van De bliksemtrein (dram.), ^an" 2 uur nm. af in Victoria Theater door loopende voorstelling van De kus (dram.) boven ^18 jaar^uziektuin) matinée Sted. Mu- Z18k u°uf,SHarmonie, opvoering van „Er staat geschreven" door Falkland uit Heiloo. 8 uur, Gulden Vlies, opvoering Kleine Hartedief. operette DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken Inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft om trent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval betreffende den hieronder genoemden persoon, de uit spraak gedaan, achter zijn naam ver meld: MARIUS DE FOUW, lichting 1918. jl Uitspraak: Voorgoed vrijgesteld, f'" Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer be kendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen w'oordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie de zer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Ko ningin zorgt. Alkmaar, 27 September 1930. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. L Gedeeltelijk gecorrigeerd. RUSSISCH GRAAN OP DE AMERIKAANSCHE MARKT VERBODEN. NEW YORK, 27 Sept. Gemeld wordt, dat de handel aan de graanbeurzen in Amerika voor Russisch graan verboden is. ARRESTATIES IN CHILI. NEW-YORK, 27 Sept. Uit Santioga de Chile wordt gemeld, dat 17 officieren van het Chileensche leger zijn gearresteerd on der beschuldiging van pogingen in het werk te willen stellen om de regeering van president Carlos Ibanez omver te willen werpen. SOCIALISTISCH SCHRIJVER GEARRESTEERD. NEW YORK, 27 Sept. Heywood Brow, de bekende socialistische schrijver en can- lidaat voor het congres werd bij een charge oip een betooging van stakende kleermakers gearresteerd aangezien hij d: teiding van de staking had genomen. Na eenigen tijd werd hij echter weer in vrij- heid gesteld. NOORDSCHARWOUDE. Witte Kruis vergadering. De afdeeling Langendijk van de N.H. ver. Het Witte Kruis, vergaderde Vrijdagavond in „Concordia". Aanwezig met bestuur 24 per sonen. De wn. voorzitter voor dezen avond, de heer J. Kliffen opende met een woord van welkom en deelde mede dat de voorzitter, den heer S. Wagenaar verhinderd was tegen woordig te zijn. Naar aanleiding van de notulen zeide de heer H. Bakker dat de discussies der vorige vergadering z.i. niet persoonlijk waren. Dit in verband met het voornemen van den secre taris om te bedanken. De voorzitter antwoordde, dat gebleken is, dat de discussies niet vrij zijn gebleven van •het persoonlijke. De heer Stoop vroeg naar de pensioneering van het personeel. Geantwoord werd, dat aan de afdeelingen hieromtrent een vragenlijst is ingezonden. Medegedeeld werd, dat inplaats van zuster Leegwater wegens vertrek naar Hellendoorn, is benoemd zuster Valkema van Amsterdam. De voorzitter hoopte op een aangename samenwerking tusschen afdeeling en zuster. Verder werd medegedeeld, dat een hoogte- zon-installatie is aangeschaft, zoodat men hiervoor niet meer naar Alkmaar behoeft te gaan. Het tarief is zeer billijk genomen, n.1. voor- loopig op 0.25 per keer Daar het niet mo gelijk is de installatie in een der lokalen van de O. L. school te Zuidscharwcude te plaat sen, zal thans een gedeelte van het bakhuis 'hiervoor gereserveerd worden. De zuster zal zich voorloopig met de be handeling belasten. De heer J. Keizer vroeg naar de aanschaf- fingskosten, tevens of het juist is, dat het salaris van de zuster verhoogd is. Geantwoord werd, dat de installatie 150 'kost en dat het aanvangsalaris der zuster 1550 bedraagt met 30 vacantietoeslag. Ete heer Kramer van Zuidscharwoude kwam ter vergadering en deelde mede, dat het be stuurslid, de heer P. Zeeman, verhinderd was. vanavond tegenwoordig te zijn. Van het district Hoogkarspel was een schrijven ingekomen om de candidatuur van Dr. Spierings te Heer-Hugowaard te onder steunen. Door het afdeelingsbestuur alhie werden als candidaten genoemd mei. Bak- ker-Diveree te Beverwijk, A. W. Michels te Haarlem en Dr. Sipierings te Heer-Hugo waard. Bij meerderheid van stemmen werd beslo ten de candidatuur van Dr. Spierings te steunen. De beschrijvingsbrief voor de algemeens vergadering werd hierna behandeld. Aan de afgevaardigden werd vrijmandaat gegeven. Gekozen werden de heeren J. Kliffen en G. IJff, als plaatsvervangers de heeren D. Kansen en S. Timmerman. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren P. Zeeman, J. Kliffen en F. Moeijes Fz. Bij eerste stemming werden de heeren Zee man en Kliffen met respect. 21 en 20 stem men gekozen. Op den heer Moeijes werden 11 stemmen uitgebracht en op den heer H. Bakker 6 stemmen. Na gehouden herstemming werd de heer Moeijes met 13 stemmen gekozen tegen S stemmen op den heer Bakker. De heer Moeijes gaf te kennen zich de verkiezing niet te laten welgevallen. De voorzitter was teleurgesteld over dezen uitslag waarbij een zekere strooming naar voren is gekomen. Op verzoek van den voor zitter besloot de heer Moeijes zijn benoeming in het belang van het Witte Kruis aan te ne men. (Applaus). Als kasnazieners werden aangewezen de heeren J. v. d. Abeele en K. Viersma. Rondvraag. De heer Viersma vroeg of de crediethypo- theek reeds gesloten is. De secretaris antwoordde van wel nl. bij de Coöp. Boerenleenbank te Oudkarspel. De heer Bakker kwam er tegen op, dat door den voorzitter een zekere strooming is fenoemd. De heer Moeijes, zeide spr., is zelf e oorzaak hiervan Daarbij is een ieder vrij om zijn stem te bepalen. De voorzitter zeide dat gebleken is, dat den laatsten tijd een zekere politieke richting naar voren is gebracht. Spr. is vm meening dat dit in het Witte Kruis niet te pas komt. De heer v. d. Abeele sloot zich bij het gesprokene van den heer Bakker aan. Spr. zag gaarne dat ten gerieve van de bezoekers van hei; badhuis nabij de gas fabriek een bordje werd geplaatst. De voorzitter dankte voor deze laatste mededeeling. De heer J. Keizer gaf in overweging om zich als vereeniging als donateur voor de vereeniging „Zonnestraal" op te geven. De voorzitter antwoordde dat dit in overweging zal worden genomen. Medegedeeld werd dat bij wijze van propaganda op de ledenkaarten een aan beveling voor het Badhuis gedrukt zal worden. De heer Frielink zeide, dat wat de po litieke strooming in de vereeniging be treft, gezegd kan worden: „Wie de schoen past trekt hem aan". De voorzitter hoopte dat een ieder dit laatste begrijpen zal en sloot de vergade ring met een woord van dank voor de medewerking bij het leiden der vergade ring ondervonden. Als rechtskundig adviseur van de Langedijker Winkeliersvereeniging is door de Kamer van Koophandel te Alk maar, aangewezen Mr. C. P. Eecen te Oudkarspel. condities worden op aanvrage verstrekt. KORTE BERICHTEN. De koningin-moeder met gevolg is gis teravond met den D-trein van negen uur uit Utrecht over Arnhem naar Beieren vertrok ken. niet eerder opgemerkt dan toen zijn vrouw beneden kwam. Later in den ochtend is hij aan de ge- volgen van den val overleden. OTERLEEK. De werkman van den heer C. W. alhier kwam bij het afrijden der brug met den wa gen terecht in een kuil in den weg. Door den schok verloor hij het stuur over zijn wagen, wat nog verergerde door het wegdraaien van het eene paard, met het gevolg dat hij van den wagen stortte. Het achterwiel ging hem over de heup, zoodat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. De toestand laat zich niet ongunstig aanzien. URSEM. Vrijdagmorgen zou de zoon van K. Klaver met een koe naar den stier. gaan. Op de brug te Noordijk komende, die daar zeer ongelukkig is gelegen en niet al te breed is kwam juist de autobus van de Wed. Kuiper aangereden, die in plaats van te stoppen toch doorreed en op de brug de koe aanreed, waardoor twee pooten werden stukgereden. De chauffeur deed alsof er geen vuiltje aan de lucht was en reed door, doch de poli tie weet daar wel raad voor. Deze heeft de zaak reeds in handen. Naar wij vernemen heeft de chauffeur schuld aan het ongeval en zal de koe volgens den veearts moeten worden af gemaakt. HARENKARSPEL. Het 4-jarig zoontje van den heer S. is te water geraakt en verdronken. alhier ZWAA6. Installatie burgemeester Wiering. Donderdagmiddag is de heer J. Wiering als burgemeester dezer gemeente geïnstal leerd. De benoemde was reeds eenige jaren burgemeester van Nibbixwoud, doch zal nu het ambt in beide gemeenten vervullen. Bo vendien benoemde de gemeenteraad van Zwaag hem als gemeente-secretaris en eerste- ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Bij de openbare school en de r.-k. school werd den heer en mevr. Wiering, die in Zwaag komen wonen, een aubade gebracht. De burgemeester werd bij den ingang der gemeente toegesproken door den loco-burge meester wethouder Van Kampen; voor het Raadhuis verwelkomde de gemeente-ontvan ger Slijkerman hem namens de ambtenaren en bij de r: k. kerk hield pastoor Nuijens een historische rede. ZUIDSCHARWOUDE. Van den slager J. Smit, alhier, is een paard, dat hij te Amsterdam kocht en daar in een der gemeentestallen had gestald, ge stolen. HEEMSKERK. Alhier is Vrijdagmorgen vroeg het emeritus-schoolhoofd, de heer M. Mak, van de trap zijner woning gevallen. Daar zijn echtgenoote zeer doof is heeft zij van den val niets gemerkt. De heer M. heeft ruim 1 y, uur in be- wusteloozen toestand eelecen en werd voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers q 1 (10 OBLIGATIËN fj Omet jaartüKsfJi.e uitloting GEDENKTEEKEN JAN LIGTHART. Prinses Juliana onthult „Ot en Sien". De Haagsche correspndent van het Hbld. schrijft: „Aan den grooten kindervriend" stond te lezen op een lint van een der kransen, welke gelegd is aan den voet van het gistermiddag te 's-Gravenhage onthulde gedenkteeken ge wijd aan de nagedachtenis van Jan Ligthart. Zoo is 't. En dat in dit gedenkteeken de figuurtjes van Ot en Sien het hoofdmoment vormen is wel de beste waardeering, die men heeft kunnen uiten in de nagedachtenis van den schepper der peuters uit de leesboekjes „Nog bij moeder". Vlak voordat de prinses, die nog wel in een open auto reed, het terrein opkwam, begon het te plasregenen met een kracht, die de honderden bijna-wegspoelde. Onder een klein gespannen tentje, waar tegen de regen met luid geraas kletterde, konden behalve de prinses en haar klein ge volg, ook nog enkelen der genoodigden een plaatsje vinden. Tot hen behoorde de burge meester, mr. Patijn, de wethouder van onder wijs, dr. v. d. Meulen, P. Visser, administra teur van het departement van Onderwijs, K. en W. en een dochter van Ligthart, mevr. Borgman—Ligthart. Rede prof. Casimir. Ondanks den stroomenden regen beklom de voorzitter van het comité, prof. Casimir het spreekgestoelte en wijdde aan den groo ten paedagoog een korte rede. De geheel bij zondere persoonlijkheid van Ligthart, zoo zeide spr., van wie zooveel stralende warmte uitging en die zooveel menschenliefde en le venswijsheid openbaarde, doet allen, die hem gekend hebben en van zijn vriendschap genoten, nog steeds de ledige plaats voelen, die zijn heengaan in ons hart en in ons le ven heeft nagelaten. Opvoeder van Gods ge nade, groeide Ligthart tot opvoedkundige, die in zijn talrijke geschriften den weg heeft gewezen om het kind te begrijpen en om het in blijden arbeid tot zelfzucht op te voeden. Alles wat de huidige ziel- en opvoedkunde inziet en nastreeft is door Ligthart geweten, althans doorvoeld en in belangrijke mate. Voor hem was in laatste instantie paeda- gogie reddende zondaarsliefde en practisch christendom. Spr. herinnerde er vervolgens aan, dat Ligthart een der vaders is geweest der Ly cea en voorts aan het ontstaan der leesboek jes. Hierbij ontmoette Ligthart, H. Scheep stra, die onder een koel uiterlijk schatten van gevoel verborg. Hij en Ligthart ver stonden elkaar buitengemeen. Vandaar dat ook Scheepstra's naam in het monument is i gebeiteld. Spr. memoreerde vervolgens het zeer verdienstelijke werk van den illustrator C. Jetses. Prof. Casimir richtte zich vervolgens tot den beeldhouwer Van Hall en den uitvoerder van het ontwerp den heer v. d. Kpoij om zich vervolgens tot de prinses te wenden om haar te bedanken voor haar bereidwillig heid het monument te onthullen. Het door de prinses genoten lager onderwijs, aldus sprak prof. Casimir ongeveer, bleef niet vreemd aan het werk van Ligthart, die de jeugd van de prinses met zoo veel vreugde heeft gade geslagen. De onthulling. Hierna noodigde spr. prinses Juliana uit over te gaan tot de eigenlijke plechtigheid, het doorknippen van een oranjelint, waar door het doek van de beide beeldjes zou val len. Nadat Ot en vervolgens Sien zich aan de aanwezigen had vertoond, legde de prin ses een krans met witte rozen aan den voet van het monument neer. Leerlingen van de verschillende vertegenwoordigde scholen volgden hierna dit voorbeeld door bloemen neer te leggen, waarna een klein koortje eenige liedjes zong. Burgemeester Patijn heeft vervolgens met een enkel woord namens de gemeente het monument aanvaard. Prinses Juliana onderhield zich voor haar vertrek nog met den heer Van Hall en met mevr. Borgman—Ligthart. INBRAAK. Een der daders gevangen. In den afgeloopen nacht te omstreeks 12 uur is in het huis van den heer de K. aan den Puinweg te Barendrecht een brutale in braak gepleegd. Te omstreeks middernacht hoorde de heer de K. onraad in zijn woning Met een revolver gewapend begaf hij zich naar beneden .en ontdekte in de woonkamer twee inbrekers, die door het geforceerde rol luik waren binnengedrongen. Toen de indringers den heer de K. gewaar werden, sloegen zij op de vlucht. Een hun ner verdween door een opgeschoven rolluik, doch sloeg, waarschijnlijk door zijn over haaste vlucht, daar tegen aan, met gevolg dat het rolluik naar beneden viel en de twee de inbreker als in een val gevangen zat. Op Amerikaansche wijze beval de heer de K., onder pressie van de dreigende revolver, hem in een hoek te gaan staan en op deze wijze hield hij den met opgeheven armen hulpeloos in het vertrek staanden inbreker in bedwang, terwijl hij telefonisch de politie van Rotterdam en Barendrecht en den burge meester van die gemeente waarschuwde. Spoedig was er assistentie ter plaatse en werd de man ingerekend. Bij zijn verhoor door den burgemeester van Barendrecht leg de de inbreker belangrijke verklaringen af, die waarschijnlijk opheldering zullen ver schaffen inzake de talrijke inbraken, die den laatsten tijd in de omgeving doch vooral in Barendrecht zelf hebben plaats gevonden. Vandaag zullen waarschijnlijk te Rotterdam meer arrestaties volgen. BUURTVEREENIGING „S. I. S.", C. W. BRUINVISSTRAAT EN O. Op de laatste bestuursvergadering van bo vengenoemde Vereeniging is het programma voor de te houden kindeneesten op 8 October a.s. definitief vastgesteld. Om 1 uur precies wordt de optocht opgsteld op het feestterrein in de C. W. Bruinvisstraat. Vandaar wordt onder de tonen der muziek door alle straten van de buurt gemarcheerd. Na ontbinding der optocht worden de kinderfeesten door den voorzitter geopend, waarna de kinderspelen een aanvang nemen. Voor jongens beneden 5 jaar, torentjes bouwen; voor meisjes beneden 5 jaar wiegje opmaken; voor jongens en meisjes van 5 jaar koekhappen; voor jongens van 6, 7 en 8 jaar spijkers slaan; voor meisjes van 6, 7 en 8 j. handdoek ophangen; voor jongens van 9 én 10 j. schijfschieten; voor meisjes van 9 en 10 j. stoffer en blik; voor jongens van 11 en 12 j. mastklimmen; voor meisjes van 11 en 12 j. bedrevenheid in theeschenken. Voor den goeden gang van zaken zijn di verse sub-commissies aangezocht, zoodat al les een goed verloop kan hebben. Na afloop uitreiking der prijzen, en sluiting der feesten door den voorzitter, terwijl de kinderen bij het naar huis gaan, een extra tractatie zullen ontvangen. De prijzen zullen de volgende week worden geëtaleerd in het sigarenmaga zijn van den heer G. Klaver, C. W. Bruinvis straat 4 en bij den melkhandel G. Kaaij, v. d. Woudestraat 20. KLEINE HARTEDIEF. Over deze aardige operette, die morgen avond 8 uur in 't Gulden Vlies wordt opge voerd, kunnen wij alsnog de volgende pers verslagen publiceeren Alg. Handelsblad 3 Juni '30. Het gezelschap is vooral te apprecieeren om het peil, dat beter is dan het gangbare operette-niveau De Tijd 2 Juni '30. Deze veaudeville met haar vroolijke muziek was wel in staat de toeschouwers een genoeg lijken uitgaansavond te bezorgende zangnummers vielen in den smaak, verschei dene coupletten moesten worden herhaald de rollen waren in goede handen bij de leden van dit klaarblijkelijk hardwerkend gezel schap. Het publiek juichte ten slotte de ac teurs, die bij de première met veel bloemen werden gehuldigd, langdurig toe. Haarlemsch Dagblad van 2 Juni. Berry Kievits speelde krachtig en bewon derenswaardig. Nieuwe Venlosche Crt. 30 Juni '30. Vooral in het spel der verschillende perso nen viel veel te roemende solide Rex wordt ingepalmd door een aardig schoffie, dat zich in een allercharmantsche jongedame ontpopt. Levendig en met veel entrain ge speeld door Berry Kievits, die tevens over een helder, lief geluid beschikt. naar waarnemingen, verricht in den morp™ van 27 September. Medegedeeld door het Kon. Nedrel. Me+ Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.2 te Storno, way. Laagste barometerstand 752.5 te jaa Mayen. Verwachting., geldig tot den avond van 28 September: Zwakke tot matige wind uit Oostelijk» richtingen; nevelig tot half bewolkt; waar" schijnlijk droog weer; iets warmer. De directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden staan ingeschreven* 2 bakkers, 1 bankwerker, 1 banketbakker bloemist, 1 boekbinder, 1 buffetbediende' 7 chauffeurs, 1 drukker, 11 grondwerkers,' 2 kantoorbedienden, 1 kistenmaker, 1 letter, zetter, 1 loodgieter, 1 loopknecht, 1 machi nist, 1 metaaldraaier, 2 mach. houtbewerkers meubelmaker, 2 metselaars, 4 opperlieden' pakhuisknechts, 1 politoerder, l reiziger' schipper, 2 sigarenmakers, 1 schoenmaker' 2 steenbikkers, 1 stoffeerder, 2 stukadoors 20 timmerlieden, 21 transportarbeiders 43 losse arbeiders, 1 vuurwerker, ijzerwerkér, 2 werksters, 2 winkeljuffrouwen. Geplaatst: 1 grondwerker, 3 metselaars opperman, 1 stoffeerder, 1 timmerman 4 losse arbeiders. Gevraagd: electriciens. Alkmaar, 26 September 1930. De Directeur voornoemd ED. V. D. HEUVEL. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 28 September is de apotheek an Dr. H. Hartong van Ark, Langestraai geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den lacht slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.19 uur licht op. DE KARSEBOOM GERESTAUREERD. De Langestraat ondergaat schier dage lijks veranderingen, die aan die straat zoo langzamerhand een heel modern aanzien ge ven. Hoeveel winkelpuien er in den loop der jaren al veranderd zijn, het is bijna niet te zeggen. En wat met de winkels het geva* is, is ook van toepassing op de café's. Daartoe mogen we ook de Karseboom re kenen, de bekende lunchroom tegenover het stadhuis. Dit café moest hoognoódig een grondige verbetering ondergaan. Immers, de geheele entree was zoo ouderwetsch moge lijk, de pui dreigde elk oogenblik in te stor ten en ook inwendig was veel voor verbete ring vatbaar. De groote moeilijkheid was echter, dat de voorgevel door onze schoonheidscommissie als een soort onmisbaar bouwwerk was ge kwalificeerd, zoodat daar niets aan veran derd mocht worden. Toen dan ook de heer Luuferts plannen koesterde, om zijn zaak te restaureeren, moest hij met dit feit rekening houden. De architect C. Rol, die het werk zou ontwerpen, was dus al dadelijk voor een moeilijk probleem geplaatst, en het pleit voor zijn kunnen, dat reeds het eerste ont werp door de schoonheidscommissie werd goedgekeurd. Onder zijn leiding heeft de heer K. Ro toen de onderpui afgebroken en er eeri nieuwe voor in de plaats gebouwd. De entree van het café is nu geheel anders geworden. Waa vroeger een paar kleine ramen waren en een deur met een portiekje, daar zijn nu twee flinke ramen verrezen, terwijl de ingang midden in het front is. Aan beide zijden van de ramen zijn lichtbakken opgesteld, die met het glas-in-lood aan de bovenkant vooral des avonds een vroolijk aanzicht geven. Het geheel is in een groene verf geschilderd. Inwendig is er ook heel wat verbeterd. Men heeft als het ware met de ruimte gewoekerc Nieuwe lampen boven, langs de muren bij het buffet alle ontworpen en uitgevoerc door de heeren Rol geven een aangenaam warm licht, terwijl de beschildering, waar voor de heer Th. Koomen zorgde, bizond prettig aandoet. De wijnroode kleur geeft een vroolijke sfeer aan het geheel. Resumeerende mogen we wel zeggen, dat de Karseboom zeer verbeterd is, en vanmiddag, als de zaak weer heropend wordt, zal het de bezoekers blijken, dat een zitje thans zeer aanlokkelijk is. Voor den architect, die voor de eerste keer een opdracht uitvoerde, een mooi succes! DISTRICTS- ARBEIDSBEURS. Geopend iederen werkdag van 912 uur Voor werkgevers van 9—1 en van 2—5 uur. Maandag- en Donderdagavond van 7— uur. Bemiddeling voor kantoorpersonee Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. Bemiddeling kosteloos KASTANJEBOOM IN BLOEI Bij café de Boer, voorbij de Friesche brug, staat een kastanjeboom in bloei. Voorwaar eeen zeldzaamheid in een natte najaarsmaanJ als deze September. LEVERINGEN. De levering van de voor het garnizoen Den Helder benoodigde kaas is door den minister van Defensie opgedragen aan den heer A Henneman te Alkmaar. EEN FANCY FAIR VAN „TRINITAS". Een muziekvereniging heeft altijd geld noodig. Dit is al zoo vaak en in zoo ver schillenden toonaard gezegd, dat er zeker wel niemand meer zal zijn die de waarheid daarvan betwijfelt. Men zal ons dus willen gelooven, als wij zeggen dat ook de muziek- vereeniging. „Trinitas" op bedenkelijke wijze sukkelt aan dat gebrek. Zij tracht daaraan op de meer en meer gebruikelijke manier te gemoet te komen, nl. door het houden van een bazar. De opzet van het plan is bijzon der geslaagd te noemen. Niet alleen dat verschillende leden allerlei artikelen afston den, ook tal van winkeliers zijn voor het plan gewonnen en hebben spontaan hun me dewerking toegezegd. Zoo kon het gebeuren, dat over zulk een grooten voorraad van al lerlei voorwerpen beschikt wordt, dat ge sproken kan worden van een completen win kel. De bovenzalen van het gebouw „De Unie", die doordat zij ineenloopen, zoo bij zonder geschikt zijn voor het houden van een bazar met daaraan verbonden verras singen, zijn herschapen in afdeelingen met verschillende stands. Men vindt er groote tafels, waarop allerlei veelsoortige artike len gewone gebruiks- en luxe voorwen pen liggen opgestapeld, of neen, niet op gestapeld maar netjes geëtaleerd alsof het een gewone winkel was. Wij zullen de arti kelen niet bij name noemen, omdat de bezoe kers die natuurlijk allemaal zelve te zien krijgen. Langs de kanten zijn verschillende attracties opgesteld: snelfotografie, touwtjes- trekkerij, raad-gelegenheid met als prijzei. een collecte meubeltjes, eigen fabrikaat .vasi den heer M. Trijtjstz, e.d. en daarnaast, ii'. de voorzaal, is een koffie- en theeschenke- rij ingericht door de firma Bakker, die uit sympathie voor de vereeniging hare ingre diënten gratis disponibel stelde, zoodat voor oen luttelen prijs van een dubbeltje aan el- ken bezoeker een lafenis kan worden gebo-' den, waarbij dan voor de vereeniging nog een winst overblijft. Bedenkt men daarbij dat de heer Bijtjes (De Blauwe Druif) met een stand van bananen aanwezig is en ook overi gens de inwendige mensch -'ildoende gesterkt kan worden, da zal men erkennen dat menig een tot groote voldoening een bezoek aan dezen bazar zal kunnen brengen. Liefhebbers van muziek kunnen ook daarvan profiteeren. Dit alles in aanmerking genomen, mce- nen wij de vereeniging wel een succes met haar fancv fair te mogen garandeeren, een succes dat zij zeker wel verdient, gezien de medewerking die zij in den loop der laatste jaren aan tal van uitvoeringen op verschil lend gebied verleend heeft zonder in de eer ste plaats te vragen naar eenige belooning» vaak zelfs heelemaal gratis. Een dergelijke vereeniging te steunen door een bezoek te brengen aan een door haar ingerichten ba zar en bezoek beteekent natuurlijk iets koopen zal voor velen een voldoening zijn. De bazar wordt hedenmiddag geopend en duurt tot en met Maandagavond Jb. de V, Jzn, Waar uw stuk een aan val is op een artikel in De Tuinderij, zult u het allereerst aan de redactie van dat blaa moeten presenteeren. Weigert men u daar plaatsing, dan kunnen wij overwegen of ej aanleiding is het in onze courant te publi ceeren. Red. Alkm. Crt.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2