Ihiiinikc («min!. TJe/ikadrit> /3 at. OE VERLOREN INJECTIENAALD. Radio-hoekje FEUILLETON. Rechtszaken Htndird twee en dertigste Jaargang. Woensdag 1 October üj 21) Mo. 231 193°- Donderdag 2 October. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) (Uitsluitend A. V. R. O.) 8.01—9.45 Gramo- foonplaten. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.2012.Concert A.V.R.Ö.-Kwintet. 12.152.Concert door het Orkest van het Rembrandt-Theater te Amsterdam. Gerard Leenders, bas. 2.303.30 Gramofoonplaten. 3.304.Voor de vrouw. 4.4.30 Zieken- halfuur. 4.30—5.Gramofoonpl. 5.6.45 Concert. Omroeporkest. Jeanne v. d. Rosière, zang. 6.457.15 Sportpraatje door H. Hol lander. 7.15—7.45 Radio-Volks Universiteit. L. J. Jordan: „Van lantaarnplaat tot talkie". 8.Tijdsein, praatje door rred. Fry. 8.15 Aansluiting van het Concertgebouw te Am sterdam. Het Concertgebouw Orkest Albert Spalding, viool. In de rustpoos: Optreden van de Terek-Kozakken. 10.15 Nieuwsber. ÜO.3010.45 De Terek-Kozakken. 10.45 12.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. 8.—9.15 K.R.O. Gramo foonplaten. 10.—10.30 N.C.R.V. Zang door dameskoortje. 10.3011.Korte Zieken- dienst N.C.R.V. 11.30—12.— K.R.O. Gods dienstig halfuurtje. 12.1.30 Concert door het K. R O.-Trio. 1.30—2.— K.R.O. Gramo foonplaten. 2.-2.45 N.C.R.V. Gramofoonpl. 2.45—3.45 N.C.R.V. Handwerkles. 4.-5.— INC.R.V. Ziekenuurtje. 5.6.30 N.C.R.V. Solistenconcert, alt, viool en piano. 6.30 6.45 N.C.R.V. Kniples. 6.45—7.15 Lezing over den groei der Chr. beweging in Duitsch- land. 7.15 Cursus Maleisch. 8.10.15 N C. R. V. Concert. N. C. R. V.-dameskoor. Utrechtsch militair dubbel kwartet. Christ. radio-orkest onder leiding van P. v. d. Hurk. Lezingen. 10.15 Persber. 10.25—11.30 N. C. R. V. Gramofoon. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. M. Nicholson, sopraan. C. Beye, viool. A. Horman, bas. 1.202.20 Orgelspel door K. Buckley. 2.20 Berichten. 2.30 Uitz. voor scholen. 3.20 Kerk- uitzending. 4.25 Lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing. 6.35 'Nieuwsberichten. 6.55 Berichten 7.Orgel spel door E. D.'Evry. 7.20 Lezing. 7.45 Dis cussie. 8.15 Vaudeville. 9.15 „Red Tabs". "Hoorspel van Val Gielgud. 10.Nieuws berichten. 10.15 Lezing. 10.35 Berichten. 110.4512.20 Dansmuziek. 12.2012.25 Te levisie. Parijs Radio-Paris1725 M. 12.50-2.20 Gramofoonpl. 4.05 Concert. 8.20 Declamatie. 9.05 Tooneeluitz. 9.50 Concert. Kwartet en solisten. Langenberg, 473 M. 7.208.20 Gramo foonpl. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 5 50 —6.50 Gramofoonpl. 8.20 „Die Jahreszei- ten". Oratorium van Jos. Haydn. Orkest, koor, solisten en cembalo. Daarna tot 12.20 Dansmuziek Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkest- concert. 3.50—5.20 Orkestconcert. Zang. 5.20—6.Kinderuurtje. 8.2010.20 Con cert Orkest. Georg. Kulenkampff, viool. 10.40—12.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6 50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Orkest en zang. Toespraak. Zeesen, 1635 M. 6.057.20 Lezingen 7.20—7.50 Gramofoonpl. 10.5012.20 Le zingen. 12.201.15 Gramofoonplaten. 1.15 2.20 Berichten. 2.202.50 Gramofoonpl. 2 504.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 „Rigoletto". Opera van G. Verdi. Daarna tot 12 50 Dans muziek. HET VLAG-INCIDENT. De Amsterdamsche wethouder wil eerst het fijne van de zaak weten. De kwestie aan de school aan den Asterweg te Amsterdam het „vlagincident" was voor het Hbld. aanleiding daarover de mee ning van den wethouder van onderwijs, den heer Ed. Polak, te vragen. Deze heeft onmid dellijk het bétrokken schoolhoofd verzocht hem daarover schriftelijk alle gewenschte in lichtingen te verschaffen. Eerst na ontvangst daarvan zou hij zijn meening kunnen zeg gen. De meening van den rijksinspec- teur L. O. Naar aanleiding der gerezen kwestie heeft 6et Hbl. een onderhoud gehad met den rijks Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. Eenige jaren geleden had de oude man ken nis gemaakt met een baron en baronesse de Rummel bij het organiseeren van een mu ziekfeest in Manchester. De de Rummels ont vingen in hun woning in Londen zeer vele be gaafde, min of meer artistieke menschen. Sir Charles, die op en top een man van zaken was, vond de uitstapjes in die geheel andere wereld wel aardig en had het gevoel daar wat meer van het leven te zien. De mannen en vrouwen, die hij daar ontmoette, waren déco ratief en amusant, bezaten kostbare gewoon ten, spraken luchtig over duizenden en ver telden je in vertrouwen dat ze geen cent bezaten. Van velen waren de antecedenten wat nevelachtig, maar allen hadden veel per soonlijke charme als aardig bedrijfskapitaal. Daar waren jonge mannen die muziek com poneerden, anderen maakten ontwerpen voor lampekappen en balletdécors, jonge vrouwen die zongen of dansten, actrices die niet voor uit kwamen omdat de theaterdirecteuren haar al of niet met liefdesbetuigingen achtervolg den. Allerlei typen en standen waren verte genwoordigd, maar eenzelfde doel bracht hen allen tezamen in de salon van de de Rum mels en dat was de hoop er een helper te vin den, iemand die se— 2T vertouwen in hen hr.d inspecteur van het L O. den heer P. J. van Ravesteijn. Deze deelde mede, dat de hoofden van scholen gehouden zijn, iedere week een lijst in te zenden van leerlingen, die zich naar hun meening aan ongeoorloofd schoolverzuim schuldig hebben gemaakt. Niet ongeoorloofd is schoolverzuim, indien dit berust op een wettelijke bepaling of op een gemeentelijke verordening (bv. mazelen). Ook wanneer een leerling, om redenen van schooltucht niet cp de school wordt toegela ten, gaan volgens de geldende jurisprudentie de ouders vrij uit. De inspecteur, die geen kennis van de kwestie aan de school aan den Asterweg heeft gekregen, en dus officieel van niets weet, vermoedt, dat het hier een maatregel van schooltucht betreft, in welk geval alleen het schoolhoofd te beslissen heeft. Het gemeentelijk schooltoezicht heeft met leerplichtovertredingen geen bemoeienis. In dien de ouders het lnnd eiken schooltijd regel matig naar school sturen en het schoolhoofd weigert toegang, dan gaan de ouders vrij uit ten aanzien van de leerplichtwet en blijft de vraag alleen of ze medewerken aan verzet te gen de schooltucht. Zoodra het schoolhoofd bericht van onge oorloofd verzuim stuurt kemt de zaak in on derzoek De rijksinspecteur vraagt dan eerst het oordeel van de commissie tot wering van schoolverzuim. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Middagzitting van 29 September. RIJKSLATWERK BESCHADIGD. De twee eerste introducees, heden persoonlijk ter zitting verschenen, wo- ren de jeugdige Hendrik I., oud 18 jaar en de 17-jarige Willebrordus L., beiden los werklieden te Helder, die zich beiden in den schemeravond van 16 Mei ver stout te hadden een lat af te trekken van een bij de artilleriekazerne staand hek. De beide delinquenten erkenden open hartig het feit, evenzeer dat zij geen ver gunning hadden ontvangen deze rijks latten geweldadig te verwijderen. Het was hun te doen om op het terrein der verlaten kazerne gymnastiekoefeningen te maken. Eisch tegen Hendrik I. 10 boete of 10 dagen hechtenis, tegen W. L. 7 boete of 7 dagen tuchtschool. De verdediger van den minderjarigen Willebrordus, mr. Jozephus Jitta, die ook de juridische zorg voor Hendrik I. op zich had genomen, zag zooveel be zwaren in de dagvaarding dat daarop zijn inziens geen veroorueeling kon vol gen. Overigens pleitte verdediger het opleggen van een geringere boete. De officier was het niet eens met de opvatting van verdediger met betrek king tot de dagvaarding en repliceerde plichtmatig, waarop natuurlijk dupliek niet uitbleef. De politierechter hakte den gewensch- ten knoop door en veroordeelde eerste verdachte tot 5 boete of 5 dagen hecht, en no. 2 tot 5 boete of 1 week tucht school. URKER INGEZETENE MISHANDELD. Volgens dagvaarding zou op 29 Juli zekeren Iske B. te Urk, zijn dorpsgenoot D. Bakker op he hoofd hebben geslagen. Noch verdache noch mishandelde was echter present. Eisch 15 boete of 15 da gen hechenis. Vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis ten einde het proces niet onnoodig te vertragen. VERDUISTERING IN DIENST BETREKKING. De 20-jarige mej. Theodora B., wonen de te Egmond aan Zee, stond terecht ter zake een haar ten laste gelegd vermo gensdelict en wel een bedrag van 12.50 ten nadeele van de familie Corielis de Wit te Egmond-Binnen, zijnde den in houd van een kinderspaarpot, op 1 Juli toen bedoelde jongedame nog in dienct van deze familie werkzaam was, zich wederrechterlijk had toegeëigend. Het meisje erkende haar misstap en ver klaarde daarvan spijt te hebben. Zij werd vriendelijk en zachtmoedig door den politierechter vermaand, waarop zij beterschap beeloofde en zou zorgen dat iets dergelijks niet meer zou voorkomen. Het ontvreemde geld had zii direct na ontdekking terug gegeven. Het was even wel niet de eerste maal dat het meisje zich vergreep. „Wil je d..ar tegen vech ten", vroeg de politierechter. Ik doe het nooit meer, u zult het nooit meer van me hooren, mijnheer, riep Theodora met overtuiging. om geld in hun ondernemingen te steken. In den winter van 1919 was Thérèse Ro- main, voornamelijk door haar opvallende etherische schoonheid, de schitterendste ster in deze artistieke zodiac. Haar stem betee- kende niet veel en ze had geacteerd voor de film, doch zonder bepaald succes. In den oor log had zij jaren gearbeid en er kwamen tra nen in haar mooie oogen, wanneer zij sprak over haar man, die gesneuveld was. Zij ver telde evenwel niet, dat toen hij sneuvelde zij bezig was zich te amuseeren, ook vertelde zij nooit wat dat voor arbeid geweest was en er waren lieden, waaronder ook Roger, die dachten dat het wel heel goed betaald moest zijn geweest. Hoe het ook zij, de baron be gon heel veel belang in haar te stellen en noemde haar zijn pupil een nog al rek bare benaming. Toen hij bemerkte, dat sir Charles interesse in naar toonde, zeide hij hem onder vier oogen wat voor Thérèse te willen doen. Wat de baron daarmede bedoel de was vaag, maar wat sir Charles deed was zeer afdoende, hij trouwde haar. Deze handeling had de uitwerking van een ontploffende ballon zoowel op den baron als op de omwonende families in Cheshide en misschien meer dan Thérèse lief was. Het was een geweldige buitenkans, maar het bracht beperkingen mede, die spoedig verve lend werden. Het buitenleven in Nord-Mid- lands was buitengewoon saai. Om tennis gaf zij niets als zij zich er voor aangekleed had en na driemaal op jacht te zijn geweest gaf zij het op omdat zij zoo gevallen was en daarna weken had moeten liggen. Alles bij elkaar genomen vond zii Engeland en de En gelse!::.! Li; cle:: drg r.*;cuuweliiker. In T nQ- De officier, hoewel met gemengd ani mo, vorderde 3 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd en werd het meisje ver oordeeld tot 2 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd met oplegging van bijz. voorwaarden en onder toezichtstelling van de R. G Reclasseering te Alkmaar. EER EN GOEDEN NAAM AAN GERAND. Op den 28 Juli van dit jaar had de ge huwde mej. Rietje K., echtgenoote de V. te Eenigenburg (gem. St. Maarten), on der een gewichtig gesprek met een paar buurjuffrouwen de dames Stoop en de Rutter, over een derde buurvrouw, mej. H. Kossen, huisvrouw J. Groot, deze da me zonder eenige restrictie beticht van eenige voor een eerzame huismoeder minder eervolle feiten, die we welvoe- gelijkshalve hier verder onbesproken zullen laten. De belasterde dame, weinig gesticht over deze aanranding van haat eer en goeden naam. deed klacht bij den burgemeester van St. Maarten. De los lippige dame moest thans terecht staan, doch was, jammer genoeg, niet aanwe zig. Het schijnt een lastig mensch te zijn en de officier requireerde 30 boete of 30 dagen hechtenis. Zij werd daarop we gens smaad veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hechtenis. HET SLOT WAS VRIJSPRAAK. De 35-jarige mej. Adriana Christina A. en de 37-jarige heer Cornelis H., die te samen een echtpaar vormend, te Alk maar woonachtig, stonden gezamen lijk terecht ter zake eenige hen ten laste gelegde beleedigingen, op 23 Juli in het opoenbaar geuit tegen mej. Pietertje Nieuwenhof, huisvrouw van den heer Frans Evers en de mede in de buurt wonende mej. Corn. Hoefsloot, huisvr. C. Heijblom. Beleedigingen die niet ge schikt zijn om als kolomvulsel van een courant gebezigd te worden. De gedagvaarde dame ontkende per tinent gescholden te hebben, terwijl de eohtgenoot verklaarde boos te zijn ge weest, daardoor hij het noodige bedwang over zijn tong verloor. Over de aanwezigheid van mej. Heij blom bij het buurtrelletje konden par tijen het absoluut niet eens worden. Vol gens mej. A. zou mej. Heijblom in het bijzijn van zekere juffrouw Heijmans, wonende Bloemstraat, verklaard hebben dat zij er niet bij was geweest. Besloten werd alsnog staande deze vergadering genoemden juffrouw te roepen en als getuige décharge te laten optreden. Inmiddels werd nog gehoord een an dere ;.oehoordster van 23 Juli, mej. Pie tertje Evers, dochter van een der belee- digden, die bij nog vele andere dingen verklaarde dat mej. Heijblom er óók bij was geweest. De later gearriveerde mej. Cornelia Klarenbeek, huisvrouw van Jan Hij mans, verklaarde dat mej. Heijblom tegen haar zou gezegd hebben: Het spijt me dat ik bij de politie geweest ben, want ik ben er niet bij geweest, méér wist deze juffrouw er niet van mee te praten. Eisch wegens beleediging van mej. Evers 15 boete of 15 dagen hecht. Voor de andere beleediging vrijspraak. Uitspraak: vrijspraak voor het echt paar H. NIET VOOR DEN KEURINGSRAAD VERSCHENEN. De militieplichtige Cornelis Kr. te Venhuizen, was nóch voor den keurings- raad en ook niet te Alkmaar voor den politierechter verschenen. Hij werd overeenkomstig requisitoir tot 10 boe te of 10 dagen hechtenis veroordeeld. Evenals den afwezigen heer Matthijs T. voor hetzelfde feit tot dezelfde straf. De heer Matthijs VI, onderging het lot zij ner eenigermate onverschillige voor gangers. MET DE VUIST GEMANOEUVREERD. De niet verschenen 'verdachte Andries R had in den nacht van 5 Juli te Spier dijk, gem. Berkhout, den heer Gerrit Broertjes, metselaar te Ursem, zoo hef tig in 't gelaat geslagen dat hij bloedend werd verwond aan lip en oor. De getuige zeide niet te weten waaraan hij de eer te danken had, doch hij stond op een meisje te wachten en misschien had dit den heer Andries R., ook in afwachting verkeerende, nerveus gemaakt. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis conform dit requisitoir. DIJKBESCHADIGING. Een met name Jan B. uitgeroepen doch niet verschenen verdachte uit Wieringen werd ten laste gelegd dat hij op 9 Juli den 18-jarigen arbeider A. Mors opdracht had gegeven een gedeelte van den in on bruik geraakten Stontelerdijk af te gra- stuur dat den dijk beschouwde als wa ven. Blijkbaar kon door het polderbe- terkeering deze dijkbeschadiging niet worden getolereerd, vooral niet, omdat aan Jan B. daarvoor geen vergunning was verleend, die hij trouwens ook niet zou hebben gekregen. Ter zake dit feit werd gevorderd 50 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis niet minder gepeperd werd bepaald op 50 boete of 50 dagen hechtenis conform requisitoir. BLOEDIGE MISHANDELING MET EEN BIERFLESCHJE Een heer uit Wieringen, met name Harm H., niet verschenen, had op 10 Juli den heer Jacob Zijlstra te den Oever eerst een glas bier in 't gelaat geworpen en hem later onthaald op een slag met een bierflesch op het hoofd, dat de glas splinters rondvlogen en het hoofd van Jacob ook niet onbeschadigd bleef. Het bleek dat beide partijen stevig aange schoten waren en het hier een heftige dronkemansruzie betrof. Eisch aanhou ding tot over 5 weken. Conform besloten. EEN RUITENTIKKER. Een Heldersch irtgezetene, genaamd Adr. Joh. B., die verzuimde zijn opwach ting ter zitting te maken, had te Helder op 10 Juli eenige ruiten vernield van de woning bewoond door den heer C. Mooij aldaar. Hij bezigde daartoe een klomp en timmerde 5 ruiten in. Mej. Mooij was niet thuis, doch zag in de nabijheid de euveldaad geschieden. De schade be droeg 13.50 die niet betaald werd. Jam mer genoeg had mej. Mooij geen mach tiging van haar echtgenoot, die vorde ring tegen den vernieler in te stellen. Gevorderd werd 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis overeenkomstig den eisch. ERNSTIGE WEDERSPANNIGHEID. Een te Enkhuizen woonachtig per soon, met name Wiggert St., die op 1.3 Juli door den ageqt B. Christiaan was aangehouden ter zake het verkeeren in kennelijken staat, verbette zich geweldig door trekken, rukken, schoppen en trap pen, zoodat de agent zijn handen meer dan vol had en het hem eerst gelukte den beschonken knaap, die veelvuldig drinkt met behulp van zekeren heer Bloemendaal, welke plichtgetrouwen burger zich welwillend beschikbaar stel de, over te brengen. Eisch in dit specia le geval, verdachte is een reclassant, die e?rst koorteling zijn proeftijd had door gewerkt, 1 maand gevangenisstraf. Vonnis dito. NOGMAALS WEDERSPANNIGHEID. Een bewoner van den Helder, Albert de K. nergens in of buiten het Rechtsge- bouw waarneembaar, had zich 7 Juli aldaar schuldig gemaakt aan weder- spannigheid contra den agent v. politie Nijhof die zich genoodzaakt zag hem we gens openbare dronkenschap in te reke nen. Volgens verklaring van den agent is verdachte een geschikte man, indien de jeneverduivel hem niet te pakken heeft. Hij had nog geen veroordeeling onodergaan. Op voorstel van den officier werd de zaak geschorst tot 3 Nov. in af wachting van een reclasseeringsonder- zoek door den heer Wiggers. Daarna sluiting der zitting. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 30 September. Behandeling van nieuwe zaken. GELEGENHEID GEVEN TOT AUTO MATISCH HAZARDSPEL. De heer Petrus D., vroeger te Limmen, daarna te Schagen, Hoorn, Amsterdam Wieringen, Alkmaar en thans logementshou der te Den Helder woonachtig, was niet aan- wzig om rekenschap van het feit te geven dat hij in den loop dezes jaars in zijn lokali teit, door middel van een vernuftig uitge dacht automatisch werkend kastje, de op winst en spel beluste aanwezigen gelegen heid had verschaft tot het door de wet zoo streng verboden hazardspel. Het was heel jammer voor hem dat de poltiie juist ingreep op het moment dat de heer D. voornemens was het min of meer gevaarlijke gezel schapsspelletje te verkoopen, want dan was er niets te doen geweest. Gehoord werden de twee h.h. politieagenten-rechercheurs, dia het feit hadden geconstateerd en geverbali seerd. j De heer officier het bewijs in alle opzicht ten geleverd achtende was de meening toe gedaan dat het hier niet betrof een behen' digheid, wat niet strafbaar is, doch een ge- luks- of kansspel en vorderde 25 boete ot 25 dagen met verbeurdverklaring van het in beslaggenomen toestel. HOOGER BEROEP AANRIJDING NABIJ HET KERKPLEIN. In eerste instantie stond voor den kanton rechter te Alkmaar terecht de 25-jarige ma gazijnbediende Herm. B op grond van hef feit dat hij op 5 April met zijn rijwiel op den hoek Kerkplein en Langestraat linkscli van den weg had gereden met gevolg dal een bejaarde juffrouw Wilhelmina Gerardi- na Penning huisvrouw van den heer L. Pau wels die de straat aldaar overstak, werd aangereden en zoodanig kwam te vallen, daf zij ondermeer een spierscheuring bekwam, waaraan zij geruimen tijd lijdende was en nog steeds niet geheel genezen is.. De heer B. werd schuldig verklaard en veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen met schadeloosstelling ten bedrage van 50. Hij kon zich echter met dit vonnis niet vcreenigen cn kwam in hooger beroep welk? appèlzaak Dinsdag door de meervoudige strafkamer werd behandeld. Als getuigen werden evenals hij de eerste instantie gehoord de aangereden juffrouw en diens echtgenoot Lourens Pauwels. Da juffrouw, die op het voor haar 'inkerirottoir van de Langestraat liep, wilde oversteken bij den winkel van Haijtema omdat zij naar d* Snaarmanslaan zich moest begeven. Toen werd zij door appellant die 'n transportfiets, waarop zich een grobten mand of kist be-' vond aangereden met gevolg dat zij kwam te vallen en zich zoodanig bezeerde, dat over-» brenging per rijtuig noodig was en zij ver der medisch werd behandeld oor mr. dr. R.' Bromberg, arts, aldaar. i Verdachte bleef bij ziin reeds in eersten aanleg gevoerd verweer, dat hij verplicht was uit te wijken voor een aankomende aut Door de onzekere bewegingen van de juf» frouw kon een aanrijding niet uitblijven. De president, mr. Ledeboer, bracht mej.' Pauwels onder het oog, dat zij onvoorzich» tig had gehandeld met links te wandelen. Er zal vermoedelijk wel een verordening wor» den uitgevaardigd waarbij deze wijze van trottoirbehandeling wordt verboden. De ci viele vordering ad 50 werd opnieuw inge diend. niet met onverdeelde instemming van appellant, hoewel hij het bedrag natuurlijk niet kon tegenspreken. Gehoord werd nog de heer Pauwels, diï een verklaring aflegde overeenkomstig het relaas van ziin echtgenoote. Ziin vrouw liep door en hij bleef staan bij de nadering van een auto met het bovengemelde gevolg. De heer B. bleef ziinerzijdsch bii de door hem gem-ven voorstelling van het incident. Eindelijk werd ook nog gehoord de 59-ia- rige heer Cornelis de Vries, koopman te Alk maar. die het ongeval had bijgewoond in zijl kwaliteit van lantaarnopsteker, ook deze heer verklaarde in het nadeel van den appel lant. Tenslotte Verscheen als getuige den 19-ja- rigen M G. Gijren als getuige a décharge die de gevallen juffrouw had opgeholpen. Van het ongeval zelf had hij niets gezien. De officier achtte de verklaring van B. on- iuist en h>eld zich aan ziin drie getuigen. Reauiseerd» per sa'do, na een nhilleppica over links honden bevestiging doch veroor deelinc tot f 25 hoete of 25 danen. OPLICHTING VAN GOUDEN VERLOVINGSRINGEN. Op 22 Juli stond voor de rechtbank t» Alkmaar terecht de 23-jarige opticien H. J. v. S. wonende te Wageningen en momenteel in voorarrest als verdacht van onderscheid-- ne oplichtingen van gouden ringen in ver schillende plaatsen in het land. Ook te Alk maar had hij op Zaterdag 31 Mei een der- den had zij het wel kunnen uithouden, maar het leven buiten beduidde uitdooving, te be ginnen met het klimaat en eindigend met de theevisite van den dominé. Zelfs de sensatie die zij maakte kon haar niet amuseeren en zoekende naar iets om de verveling te ver drijven, liet ze het oog vallen op Roger als mogelijke afleiding. Wat Roger aangaat, hij had onraad ver moed, maar was er niet op voorbereid dat de dingen zoo zouden loopen. Hij had geen an tipathie tegen de jonge vrouw, half Fransch, half Belgisch, met de hoedanigheden van beide volken, maar in zijn hart vond hij het dwaas van zijn vader dat hij haar getrouwd had, terwijl hij met een kortere relatie had afgekund. Maar niettegenstaande zijn per soonlijke overtuiging behandelde hij zijn stiefmoeder uiterst beleefd, vast besloten zich te schikken in de omstandigheden. Toen Thé rèse herstellende was van haar ongeval, kwam Roger eiken avond wat bij haar zitten. Zijn vader ging om tien uur naar bed en dan had Thérèse nog een paar uren voor zich. Toen begon Roger te bemerken dat zijn stief moeder alles deed wat ze maar k>n om hem verliefd op haar te maken. Hij deed zijn best te doen alsof hij het niet merkte, zocht uitvluchten om weg te gaan, maar dit gaf aanleiding tot verwijten, waardoor hij zich nog onbehagelijker begon te voelen. Voorbij 'n zeker punt kan men geen botheid voorwen den en hij was bevreesd, dat zijn vader zou merken wat Thérèse in het zin had. Ze was begonnen met hem goedennacht te kussen en die omhelzingen werden zoo teeder, dat hij alles deed wat hij kon om er aan tejjntko- Hij was het;.::: was aantrekkelijk. Zij werd wat al te vriende lijk, dit begon hem te révolteeren, was zij niet de vrouw van zijn vader? Hij voelde dat bij de geringste aanleiding zij zich zou ontpop pen als niet bepaald fatsoenlijke vrouw. Zij kwam zelfs op zijn kamer toen zijn vader naar Londen was en wat hij haar beslist ver bood, wat ze hem nooit vergaf. Na dien avond had hij haar zelden gezien. Onder het voorwendsel dichter bij de fabriek te moeten zijn, was hij naar Manchester ver huisd en zij ging hoe langer hoe meer naar het buitenland. Drie jaar geleden was zijn vader overgehaald geworden om zijn werk op te geven en voor zijn gezondheid naar het Zuiden van Frankrijk te gaan. Dat had alles gemakkelijker gemaakt. „Ik geloof, dat ik je nu weg moet zenden. We moeten ons houden aan het voorschrift." Snel keek hij op en sprong uit zijn stoel. Door het scherm voor de deur had hij niet opgelet, dat de verpleegster stil binnen was gekomen. „Ben ik te lang gebleven?" „O neen, en ik ben zoo blij wat hij rustig ligt. U raoogt vanmiddag nog wel wat te rugkomen, als hij goed blijft." Roger nam afscheid van den zieke, die even de oogen opende, doch ze dadelijk weer sloot. „Komt u even buiten de kamer" zeide hij tegen de zuster, toen hij bij de deur stond. Ze volgde hem op de gang en zag hem vragend aan. „Gelooft u dat hij heel ziek is?" Zij zag hem ernstig aan en schudde het hoofd: „O neen, mr. Clifford, het schiint de nachtzuster en mij cm heel Echt ge al v -;i - -v - -»» u-i licuisir geval dat ik ooit bijwoonde. Het is typhus, maar de tem peratuur is nooit zoo hoog als wel voor komt." „Zijn leeftijd in aanmerking genomen is dat gelukkig, niet waar?" „Ja natuurlijk." Het scheen hem, dat ze een beetje verlegen met het geval was. „Heeft de behandeling van den dokter hier iets mede te maken denkt u?" Ze schudde glimlachend het hoofd „Neen, er is aan typhus zoo weinig te doen; het komt er meer op aan wat men niet moet doen. Ik weifelde even omdat wij, de andere zuster en ik, het zoo vreedm vinden dat sir Charles, die een oude man is, het in zoo'n lichten graad heeft, terwijl de andere gevallen zoo ernstig zijn. Maar ik begrijp, dat er op die dingen geen pijl te trekken is. En we mogen ons niet beklagen, vindt u wel?" Roger vond haar lach prettig en ook de open manier waarop ze hem aankeek. Haar oogen waren zoo helder als een meertje dat door de zon beschenen wordt en bruine bla ren weerspiegelt. Hij vond haar frisch ge zichtje aardig, ook haar flinke witte tanden met een kleine opening tusschen de twee voorste. Dat alles maakte haar uiterlijk zoo betrouwbaar. Het was zoo'n vriendelijk open gezichtje, ze had zoo iets gevoeligs, want een fijn rood kwam op haar wangen, toen hij haar zoo nauwlettend aanzag. „Waar komt u vandaan?" vroeg hij plotse ling. Uit het Westen van Manitoba. ai; üc vlak ie?.' \voiut vervolgd,^

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5