AMSTFRBAIISCIIH BEURS erkend de beste Luchtvaart Provinciaal nieuws BtirqerJijke Stand. Onze Koloniën. Kerk en school Laatste berichten, Sport van 3 October IÖ3Ö. Opgave van ïloordhollandsch Laiidbouwcrediet w.v, 0fl° vastgelegd, reed men door een dubbel haag van belangstellenden naar het Cas.no- theater. waar even receptie werd gehouden; duch om één uur klonk onverbiddelijk de bei- voor de receptie van „Chi-Chung-Chow", de groote show-operette, waarvan aanstaanden Zaterdag de première moet gaan en waarin de jonggehuwden de hoofdrollen vervullen. KONING FEISAL ALS VLIEGER. Koning Feisal van Irak is van plan een vliegtuig te koopen en daarmee zelf te gaan vliegen. Zijn bedoeling is de belangstelling van zijn volk voor het vliegwezen te wekken. Hij is te Alexandrië met een vliegtuig aange komen, om een bezoek aan Egypte te bren gen. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT IN ALGIERS. De Fransche luchtvloot heeft naar de N. R Crt. meldt, wederom een verlies te boeken gehad. Bij de manoeuvres, welke thans in Algiers worden gehouden, stortte een militair vliegtuig brandend omlaag. De vlieger kwam om het leven, de waarnemer liep ernstige ver wondingen op. GEZAMENLIJK VLIEGVELD ROTTERDAM—DEN HAAG. Het voorstel tolstichting door den Rotterdamschen raad aangenomen. Met merkbaren tegenzin heeft den Kotterdam- sche raad gisteravond met 314 st. het voor stel in zake stichting van 'n gezamenlijk vlieg veld voor Rotterdam en Den Haag aanvaard. Onder de voorstemmers waren er velen, die verklaarden, slechts hun stem voor het voor stel te zullen uitbrengen, omdat zij geen an dere keus meer hadden en men voor een fait accompli was gesteld. Onder de meest onverzoenlijken, zegt de [Tel., behoorde dr. Reeser, die onder alle om standigheden Waalhaven voor Rotterdam wenschte te behouden. De argumenten door Den Haag aangevoerd tegen het vliegveld Waalhaven achtte hij geheel onvoldoende. Zoo was de weg naar Waalhaven naar zijn meeting zeer gemakkelijk binnen twintig mi nuten van Rotterdam D.P. af te leggen. Ook achtte hij het nadeelig voor de Zuid-Holland- scht eilanden Voorne en Putten, dat het vlieg veld zoo ver kwam te liggen. Het ging er bij de discussies nu en dan warm toe. Men sprak van het „verkwanselen" van Waalhaven en achtte het wel toevallig dat de regeering in Den Haag zooveel moei lijkheden aan Waalhaven in den weg heeft gelegd, juist nu Den Haag er over sprak ge zamenlijk met Rotterdam een vliegveld te gaan exploiteeren. Door de bepalingen der nieuwe Luchtvaartwet, waardoor een bouw- verbod op de omringende terreinen werd ge legd, zou Waalhaven op een uitgave van drie millioen gulden komen, wilde men het naar den eisch van den tijd verbeteren. Burgemeester Droogleever Fortuyn ver dedigde het voorstel. Met den heer Baars was de burgemeester van meening dat de transactie voor Rotter dam niet onvoordeelig is. Bovendien zal men aan de vrijgekomen terreinen een meer eco nomische bestemming kunnen geven. Om deze redeoen achtte de burgemeester het noodzake lijk het voorstel te aanvaarden De verschil lende tegenstanders bleken deze zienswijze van den burgemeester te deelen en verklaar den, hoewel met tegenzin, hun stem aan het voorstel te zullen geven. Het gevolg zal dus zijn dat Rotterdam ont vangt als vergoeding voor Waalhaven de som f 1.285.300 in obligaties uit de nieuwe N. V. er. dat dan verder de geheele exploitatie van Waalhaven met ingang van 1 Januari a.s. gezamenlijk met Den Haag zal worden gevoerd. Intusschen zal zoo spoedig mogelijk met den aanleg van het nieuwe vliegveld onder Delft worden aangevangen. HET EERSTE POSTVLIEGTUIG IN INDIE Aneta Vaz Dias meldt: Volgens bij de K. L M. binnengekomen telegrammen is het eerste postvliegtuig voor Indië, de P.HA.G.R heden 5 uur plaatse lijke tijd uit Bangkok vertrokken en «e 12.47 uur te Medan aangekomen. Aan boord is alles wel. Morgen wordt de tocht voortgezet. HEILOO. Door de Ver. voor Bloembollencultuur is gister een zending bloembollen per K. L. M. vliegtuig naar Britsch-Indië verzonden. Onze parochie heeft bezoek gehad van Mgr. Verstraelen, bisschop van de Soenda- Eilanden. Ook werden de ouders van pater P. Rozing, die naar Missie vertrok, bezocht Gister is de Tuinbouwcursus van den L T. B geopend. Leeraars zijn de heeren Tamis, alhier en Beun, Alkmaar Het aantal leerlingen bedraagt 14. Bij de officieele ope ning was weinig bezoek. De heer Schuit, se cretaris L. T. B.. sprak een opwekkend woord. LIMMUN. Woensdag herdacht de postbode J. Bult Zijn 25-jarig jubelé. De sympathieke bode mocht veel blijken van belangstelling ont vangen. EGMOND AAN ZEE. v rijdagmorgen is J K., alhier, toen hij gezeten op een paard, dit van de wei naar huis wilde brengen, leelijk gevallen. De oor zaak was, dat een groote herdershond tegen het paard opsprong, zoodat het dier hevig schrok en zijn berijder afwierp. Het paard trapte daarbij op den voet van J. K., zoodat diens klomp verbrijzeld werd en een stuk in den voet drong. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. WFST-FRIESLANDS KANALENPLAN. Het plan om West-Friesland te doorsnijden met een net van kanalen en de bestaande vaarwateren te verbeteren, ten einde een meer economische exploitatie van de vrucht bare Noord-Hollandsche landerijen mogelijk te maken, is, zegt het Hbl„ reeds oud. Her haalde malen zijn in de afgeloopen jaren tee- keningen gemaakt en besprekingén gevoerd, zonder dat evenwel eenig zichtbaar resultaat is bereikt. Wel is waar erkenden de direct be langhebbenden, de landbouwers, dat het tot stand komen der kanalen van groot nut zou zijn, maar zij schrikten terug van de uiter aard belangrijke offers, die de gemeenten en waterschappen dienden te brengen. Nfct vol doende werd de waarde van het oud. maar nog steeds niet verouderd spreekwoord in gezien dat de „cost" voor de „baet" uit gaat. Thans evenwel is de kans groot dat er ein delijk „iets van zal komen zij het dan ook vooralsnog op beperkter schaal dan de oor spronkelijke ontwerper» hadden gedacht. De grondgedachte van de commissie uit Ged. Staten was, dat het volledige plan niet dadelijk kon worden uitgevoerd en h*t daar om beter was eerst te trachten een gedeelte tot stand te brengen Gegraven zouden eerst worden de kanalen StolpenSchagenKol- horn en Omval (Alkmaar)Huigendijk OudkarepelKolhorn, terwijl het bestaande kanaal HoornMedemblik aanmerkelijk zou worden verbeterd. De totaie kosten hiervan bedragen naar schatting 7.020.000. Op de begrooting van het departement van Water staat is een post uitgetrokken van circa f 2.340.000, zijnde een derde van de kosten. Naar de meening van Ged. Staten dienen de betrokken gemeente- en waterschapsbesturen een zesde van de kosten op te brengen. Waar de totstandkoming van het plan ook voor Amsterdam van groot belang moet wor den geacht, zal de hoofdstad eveneens een deel der kosten moeten dragen De rest, het grootste deel, komt voor rekening van de provincie. Op de basis van deze kostenver deling is men aan het werk gegaan. De groote moeilijkheid bleek echter daar te schuilen, waar men haar niet zou verwachten. De poging om van de verschillende gemeen ten en waterschappen een zesde deel der kosten te verkrijgen slaagde niet geheel naar wensch. Hoewel deze corporaties toch wel in de eerste plaats belang hebben bij het welslagen van het plan, waren zij niet alle geneigd mede te betalen. Een oogenblik leek het alsof deze onwilligheid alle3 in dui gen zou doen vallen. En zelfs nu nog is de kans dat dit geschiedt, niet geheel buitenge- sloten. Doch de betreffende commissie hoopt een oplossing te kunnen vinden om deze moeilijkheid te boven te komen. WARMENHUIZEN. Dinsdagavond hield de vereeniging „Utile Dulci" weer haar eerste bijeenkomst in dit zoo pas begonnen winterseizoen. Wegens noodzakelijke afwezigheid van den voorzitter werd die functie waargeno men door den heer W. Koot. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Spreker verzocht de le den te trachten zoo veel mogelijk op tijd te komen opdat spoedig met de vergadering kan worden begonnen en alzoo voldoende tijd overblijft voor het aangename. De voorzitter gaf vervolgens in korte trekken weer het nut van een dergelijke ver eeniging. Gezien het resultaat van het vorig winterseizoen Jjtrak de voorzitter de beste wenschen uit voor het komende seizoen. Er zijn enkele leden uit de club getreden, daar voor zijn in de plaats gekomen, eenige flinke jonge krachten. Tenslotte werden de leden aangespoord zooveel mogelijk te trachten nieuwe leden voor te dragen. De notulen der vorige vergadering wer den vervolgens voorgelezen en onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Het tweede punt van de agenda was be spreking lectuur. Aangaande het lezen van Het Schild heeft het bestuur informaties in gewonnen en is tot de conclusie gekomen, dat het voor vele onzer leden grootendeels moei lijk te begrijpen is. Alzoo werd voorgesteld een zeer klein aantal exemplaren van Het Schild onder de leden te distribueeren. Dit werd vastgesteld. De Nieuwe Eeuw en De Bazuin worden in het vervolg gelijktijdig be zorgd. De voorgestelde nieuwe leden werden door de vergadering met algemeene stemmen als leden aangenomen. Zooals gebruikelijk heette de voorzitter hen hartelijk welkom. Betreffende de voorgestelde contributiere geling werden geen op- of aanmerkingen ge maakt en dit is alzoo gebleven op 0.15 per week per lid en 0.05 per lid per week voor het uitstapje. Vastgesteld is op 14 October a.s. den eer sten ontwikkelingsavond te houden.' MIDWOUD-OOSTWOUD. Het bouwen van een openbare school met onderwijzerswoning alhier is gegund aan den aannemer J. Faus te Nieuwe Niedorp voor 44.711. KOEDIJK. Ingekomen personen. E. M. Hoogeboom van Wognum. P. Lodder en gezin van Alkmaar. A M. Kostka van Wenen. M. Ganser van Ko- blenz. G. Krück van Keulen. Vertrokken personen. T. de Geus naar Alkmaar. J. de Boor- der en gezin naar Barsingerhorn C. van Twuyver naar Alkmaar J. Sloof naar Zuilichem. W. M. Zeeuw naar Alkmaar M. Hiemsra naart Wonseradeel. HEILOO (September). Geboren Pieter, z. van Pieter Win- nips en Agatha Hendrika Laan. Her man, z. van Jan Hendrik Wigard en Leuntje Maria Pietronella Passenier. Nico'aas Joseph, z. van Willebrordus Nanne en Neeltje Liefting. Johannes Petrus, z van Johannes Petrus Schouten en Anna Brakenhoff Johanna Hen- drica, d van Bancras Petrus Korthou- wer en Anna Welboren. Johanna, d. van Barend HarreveM en Elisabeth Alt man. Jacoba Hendrika, d. van Jaco- bus van der Peet en Maria Twisk. Ja - cobus Johannes, z. van Johannes Tromp en Geertruida Johanna Kunst. Ondertrouwd Nicolaas Noort en Cornelia Bos. Heimon Winkelman te Sprang en Elisabeth Mulder te Bergen, onlangs alhier. Abraham. Cornelis Ko ning en Eegjt Haan te Warder. Gerrit Visser te Maarn en Cornelia de Graaf. Johannes Danenberg te Bergen en Anna Catharina Biouwer. Franciscus Mul der te Alkmaar en Rinske Brouwer. Jacob Roozendaal te Haarlem en Ber- nardina Sengers. Getrouwd: Adriaan Wilhelm Jo- han Scholten en Grietje Rozing. Pe trus Kaandorp en Catharina Maria Lief ting. Willem Zonneveld en Margare- tha Admiraal. Nicolaas Noort en Cor nelia Bos. Gerrit Visser en Cornelia de Graaf. O e r 1 e d e n Martinus Johannes Reuter, 67 jr., wonende te Rotterdam. Klaas Booij, 65 jr. Grietje Kok, wed. van Jan Piers, 67 jr. HEEMSKERK Sept. Ondertrouwd: Bane Beentjes en A. Groot. Getrouwd: P. Beentjes en Cath. v. d. Haak. Jac. L. Aarsen en Suz. de Vries. B e v a 1 1 e n: P. de Zeeuw—Nijman, z S A. de RuijtercLodewijks, z. C. Nijman— Hourik, d. Overleden: M. Mok, 68 jaar. CASTRICUM (September). Geboren: Geertruida Maria, d van C. J. Groen en G. M. Poel Overleden Maartje Plevier, 65 jaar. Ondertrouwd: Johannes Tervoort te Eindhoven en Anna Olbers. Getrouwd: Simon Merks en Wilhel- mina Oskam. URSEM (September). Geboren Adrianus. z. van Jacob Kop- pes en van Anna Maria Deeli. Johanna Nicolaas. z. van Joh. Th. Groot en Maria Dol. Anna Maria, d- van Arie Koppes en van Geertruida Beemsterboer. Andries, z. van Andries Stoop en van Marie Catharina Bakker. Overleden Elisabeth Langereis, wed. van M. Koster, 82 jaar. Neeltje Steur, wed. van P. Vlaming, 69 jaar. Jan Rood, we duwnaar van Maria Vlaming, 77 'jaar. Getrouwd: Jan Schaap en Antje Stuyt. Jacob Stam en Geertruida Maria Vlaming. Ondertrouwd Johannes Koning en Maria Anna Wolff te Beemster. WARMENHUIZEN (September). Geboren: Pietertje, d. van H. Duin- meijer en Tr. Mink. Petrus, z van M. J. de Nijs en A. Castricum. Jannetje Dieu- wertje, d. van G. J. Jonker en J. D. van Dijk. Alida, d. van J. Tessenaar en M Dekker. Johanna Adriana, d. van M M Hooge- boom en C. Vlugt. Quirinus, z. van J. Meijer en J. Jonker. Geertruidt Maria, d. van P. Hbogeboom en G. Blom Johanna, d. van P. Ligthart en A. Konijn. Ondertrouwd: B Ooteman te Bo- venkarepel en C. Meijer. P. Slijkerman en C. Blankendaal. Getrouwd: J. H. Eilers en J. F. van der Heide. Overleden Klaasje de Ridder, wed. van W. F. Dil, 86 jaar. Jacob Slot, gehuwd met M. de Rapper, 78 jaar KOEDIJK (September). Getrouwd: Jacob Schoorl en Johanna Cornelia Bos. Overleden: Dirk Nol, wedn. van Neeltje Kok, 88 jaar. Trijntje Bakker, wed. van Klaas v. d. Woude, 90 jaar. SCHOORL (September), Geboren: Johannes, z. v. Cornelis Johannes Hoedjes en Dieuwertje Laan. Jan, z. v. Simon Kaandorp en Maria Berk- houdt. Jacob. z. v. Nicolaas en Albertina van der Ham. Getrouwd: Theodorus Veldboer te De Rijp en Catharina Stam. ZUID-SCHARWOUDE (September). Geboren: Johanna, d. v. Willem Duijs en Johanna van Kleef. Adrianus Theodo rus Johannes, z. v. Jacobus Molenaar en Anna Catharina Bruin. Pieter Maarten, z. v. Jan Smit en Neeltje Zee. Wikke, d. v Jacob Johan van der Hoek en Sara Hartog. Getrouwd: Johannes Adrianus Loei te Boskoop en Suzanna Rachel du Burck. Overleden: Elisabeth Stieltjes, 18 Zv jaar, d. v. Jacob Stieltjes en Grietje Zwager man. HISTORISCHE ANECDOTEN. Charles King, de bekende chansonnier uit Broadway Melody en The Hollywood Revue, wiens stem men eerstdaags ook zal kunnen hooren in Luchtkastelen (Chasing Rain- bows) treedt thans op in de nieuwe film van William Haines Remote Contrei. Wanneer deze gereed is, gaat Kmg een tournee maken door Europa. Hij zal o.a. in Londen en Parijs ten tooneele komen. De bekende filmacteur Charlie Chaplin schreef eens het volgende over het grappen- maken als handelszaak: Grappenmaken is 'n ernstige zaak. Het eischt een diepgaand3 studie en een sterk geconcentreerde waarne ming. De kunst voor den komiek is te weten, wat de menschen aan het lachen maakt en waarom het ze aan het lachen maakt. Hij moet psycholoog zijn, eer hij een goed comc- diant kan worden. Er zijn eenige soorten van grappen, die bijna evenveel gefronste wenk brauwen als lachende gezichten veroorzaken; de helft van het publiek blijtt er ongevoelig voor. Dat is geen goede soort humor. Het Amerikaansche publiek houdt van het grotes ke, het Engeloche en het Fransche eveneens. Eenige jaren geleden wisten wii nog niet, dat de Chinees zin voor humor had. Ernstige en geleerde heeren verzekerden ons, dat de Chinees nooit lachte, dat hij in elk geval al leen maar glimlachte. Nu wil ik het hoofd motief noemen, waarom de Mutual Corpora tion mij jaarlijks 670.(X)0 dollar betaalt. On gehoord veel naar het schijnt, niet waar? Maar het is het niet Mijn werkgevers hebben hun geld weldra weer terug Ik kreeg dat honorarium niet, omdat ik alleen de Ameri kanen weet te vermaken, maar omdat hetgeen de Amerikanen aan het lachen brengt ook de Chintezen aan het lachen maakt, tegelijk met Japanners en Turken. Kortom, we hebban met de film een soort humor ontdekt, die iedereen doet lachen. VAN KWAAD TOT ERGER! Te Tjigobang is bij zekeren Soei Tiang Hwat een arakstokerij-installatie in beslag genomen. Wat niets bizonders is, meent ook net „Bat. Nwsbl." Soei Tiang Hwat is een recidivist en hij werd nog niet zoo heel lang geleden verbali- aeerd voor eenzelfde delict Ook dat komt meer voor. Zijn verklaring tegenover de poli tie heeft echter de waarde door het origineele. Thans zoo zeide hij heeft hij een dergelijk bedrijf geëntameerd .teneinde de boete te kunnen betalen van voornoemd ge pleegd delict. In de gisteren onder voorzitterschap van ds. C. J. van Paassen te Zutphen gehou den Geldersch-Overijsselsche Predikanten- vergadering heeft in de eerste plaats dr. J. L. Snethlage van Oyen gesproken over De Wereld als Symbool. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. De overval op Cnragao. Kapitein Borren staat terecht. (Vervolg van pag. 2 derde blad.) Ook heden was de belangstelling voor de Curagaosche overvalzaak weer groot. De ad vocaat-fiscaal, mr. Van den Brandeler, hield zijn requisitoir, waarin hij wees op de groo te verplichtingen, die op ons als koloniale nogendheid rusten en op het groote gevaar dat aan het bezit van koloniën verbonden is. Hij herinnerde eraan, dat door opeenvolgen de gouverneurs herhaaldelijk bij de regee ring is geklaagd over onvoldoende sterkte en paraatheid der bewaking en over groote onvolkomenheid van de politie. Eindelijk is in 1924 besluit der regeering gekomen om ver andering in dien toestand te brengen en po- litietroepen in te stellen. Deze troepen had den echter ook wel degelijk een militaire taak bij een overval, met welke mogelijkheid onafgebroken rekening moest worden gehou den. Met deze taak was beklaagde volkomen bekend. Als militair bevelhebber had hij de taak te zorgen voor paraatheid en geoefend heid van de onder hem staande troepen. De advocaat-fiscaal wees er voorts op, dat beklaagde zich zoo goed mogelijk door de moeilijkheden wist heen te werken, welke zich bij de reorganisatie voordeden. De for matie der troepen was absoluut onvoldoende voor de veiligheid van Curagao. De politie taak voor beklaagde was zeer moeilijk met een tekort aan personeel, maar toch blijft de vraag of dat hem kan vrijpleiten van tekort aan militaire geoefendheid. Ook het toezicht door beklaagde uitgeoe fend was onvoldoende en spr. critiseerde het dag en nacht openlaten der poort, evenals de onvoldoende bewapening. Uit alles blijkt gemis aan paraatheid. Spr. constateerde derhalve een tekort in het beleid van beklaagden vond het onbegrijpelijk, dat hij zoo weinig zijn gedachten heeft laten gaan over wat zijn plicht was en alzoo groote ge varen deed ontstaan. Beklaagde was boven dien gewaarschuwd. De eisch van den advocaat-fiscaal tegen kapitein Borren luidde: 5 dagen gevangenisstraf wegens het feit, dat het als bevelvoerend mi litair aan zijn schuld te wijten is, dat een be zette plaats, alsmede eeu deel der krijgs macht, door den vijand overvallen is. De ijs- en wintersporttentoonstelllng. Zooals wij reeds eerder berichtten, wordt er van 8 tot en met 16 November in de zalen van de „Harmonie", alhier, een groote ten toonstelling gehouden op het gebied van ijs- en wintersport. Deze show wordt georgani seerd door de Alkmaarsche ijsclub, onderaf- deeling van den Ijsbond „Hollands Noor derkwartier". Ter gelegenheid van de expositie houdt deze 20.000 leden tellende Ijsbond, z'n groote jaarvergadering te Alkmaar op een der tentoonstel lingsdagen. Het is dus zeker, dat er niet alleen groote belangstelling zal zijn uit Alkmaar, maar dat ook uit geheel Noord-Holland de bezoe kers zullen toestroomen. Dezer dagen is het tentoonstellingscomité begonnen de stands te verhuren. Men deelt ons mede, dat er reeds dadelijk groote ani mo voor was. Vooral vele groote firma's van buiten de stad schreven in. Evenwel heeft het comité gemeend een bepaald aan tal vierkante meters in alle prijzen te moeten reserveeren voor stadgenooten. Tot uiterlijk 9 October kan het comité deze plaatsruimte in handen houden, daarna wordt die aan niet-stadgenooten toegewezen. Wie onzer winkeliers of fabrikanten dus nog van deze grootsche gelegenheid tot re clame maken gebruik wensent te maken; haaste zich inlichtingen te vragen aan hei tentoonstellings-secretariaat, Verdronken- oord 119. Kegelen. 48 Kegelbanen onder één dak. De te Hamburg in de nabijheid van het Stadtpark opgerichte grootste kegelhal van Europa is thans gereed. In de twee verdie pingen van het gebouw bevinden zich niet minder dan 48 kegelbanen, daaronder ook de voor internationale wedstrijden voorgeschre ven parketbaan met 10 kegels. Het gebouw zal morgen in aanwezigheid van duizend kegelaars uit alel gedeelten van Duitschland plechtig worden geopend. Op 5 October vindt in de hal reeds een wedstrijd Duitsch< landZweden plaats. (Ontvangen per draadlooze telefoon) STAATSLEEN1NGEN. 5 1418 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij CerL v. 1000 Kol Bank Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker t Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers a CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult VorstenL Dito actioos Poerworedjo .«est MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. i Boeton Redjaog Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijo Holl Amerika Gem Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoumboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Ene Milwaukee Soulbern Rails Union Pacific Wabash 'Exdivideod. tExclaim. Éig. Koers van heden te 4 Vorige koers pl.m. pl.m. pl.m. pl.m 1.30 1.45 2.— 2,15 103 142 1461/, 122'A 482 219 142 480 220 64'/4 76 II41/4 51'/, 76 »/g 230 3/8 317 61 75-6 112 233 310 111-2 233-41/s 310-21/, 111-2 235.1/, 313 111-2 2351/4 313i/2-4 583/4 801/4 83'Vi, 273/18 1613/1# 260 27 IJK1 775/,-8 82'/,- j 27'/,-i 56'/, 76'/, 1586/g 77'/, 827/8 3491/4 2573/4 105 75 193/4 345 343-6 113-5 /8-90) 346.| 346 119i/, 78 67 117 75 116 326 342'/4 138'/, 339 338-401 1333/4-4 340-1'/, 341 -2i/, 92 423/4 68'/4 54 2»/l# 95 43 94)-6^ 95'/,-6 453/4 942-51 46 57 20 18 136 58»/4 54'/, 1341/, 20 18 51»/. 273 307'/, 274 58 279 3051/, 275 57*-8» 305'/, 278-80 59i/, 280 306-10 38'/, 12 82 2121/, 29 11»/,-i 38 H»/, 2101/, 28'/, 283/, m 283/, PROLONGATIE vorige koers VU pGt. heden l*/« pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel WeeneD p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm NIET OFFICIEEL New-Vork Italië s I Vorige koers 12.051/, 59.05 9.73i/a 34.59 48.14 35.02V, 66.40 66.62'/, 66.371/, 2.481/W 12.99 Koers op heden 3 uur 12.G4*/4 59.01 9.73 34.581/, 48.121/, 35.00 66.35 66.62»/» 66.35 2.47W/M 12.98'/»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11