w SANATOGEN bij neurasthenie jonnsoriS GEPREPAREERDE VLOEIBARE WAS Provinciaal nieuws VEEMARKTEN. BI STÜHTIJBES VAN KEN VERKEERSAGENT JTE. r Dm Ellendige... J V/OET-AFDRUKKEPIll SönderdaxidL maar wjj. Mbwi er geen last meer van GEEFT r nipV'ti ^i' i AMERIKA5 BEROEMDE SATUBWASl J(vOOR ALLE SOORTEM V/LOEREM Eti MEUBELS)" V BVERKRIJGBAAR VIA UWB J H DROGIST OF KRUIDENIER» f ■(^MUISHOUDE^UB_MA&Mj)l« A s-CJOHnsóSasoN {sÓoOOARBtmERsl HOLLAMD KANTOOR DEN HAAS JACOB MOPSTRAAT31 Kooiman en Zeeman was gewijzigd accoord. Ter toelichting van het onder 2 voorge stelde was het woord aan den heer Valstar, die de noodzakelijkheid' van de spoorvracht- verlaging uitvoerig in het licht stelde. Hij belichtte, dat de N. S. een eigen zake lijk standpunt inneemt en verheugde zich er over, dat de regeering neigt naar een ander inzicht, mede door de invloed van de crisis- commissie Lovink. Spr. heeft de hoop, dat voor het in behandeling komen van de land bouw en waterstaatsbegrooting van de re geering definitief antwoord komt. Spr. stelde voor op het zenden van een te legram aan de regeering waarin op spoedige verlaging van de spoorvracht wordt aan gedrongen. Hiertoe werd besloten. Het te verzenden telegram was van de volgende inhoud: De Prov. Bond van Veilingen in N.-H. in buitengewone algemeene vergadering te Alk maar bijeen, van oordeel, dat de vracht- tariieven van de Ned. Spoorwegen èn in ver band met de waarde der producten èn in ver gelijking met de tarieven in de voornaamste inet den tuinbouw concurreerende landen, ab normaal hoog zijn en een ernstige belemme ring voor den loonenden afzet dezer pro ducten vormen; van oordeel, dat de verleende vrachtver laging voor de vroege aardappelen den afzet daarvan begunstigd heeft, spreekt zijn teleur stelling er over uit, dat de Directie van de Spoorwegen geweigerd heeft, tot een alge meene vrachtverlaging voor groenten en fruit over te gaan en dringt er bij Uwe Excellentie op aan, om voor groenten en fruit een vracht- verlaging van 30 pCt. te bereiken. De heer Kooiman wees nog op het ur gentieprogram van de landelijke organisaties van landbouwers, in Mei vastgesteld. Van deze is niets terecht gekomen. Alleen het suikerwetje is tot stand gekomen, waar over men zeer sceptisch gestemd is. De crisis is een wereldverschijnseldie de regeering niet kan wegnemen, maar wel ver zachten. De land- en tuinbouw komt er, als men vergelijkt wat er in de crisis, ontstaan door den oorlog is gedaan, al heel slecht af. Hij herinnert aan hetgeen Treub bij het uit breken van den oorlog deed. In één dag werden toen de uitgevoerde maatregelen tot stand gebracht. Ook op het werk van minister Posthuma en andere krachtfiguren wees spr. Ook mi nister Colijn stelde hij als een krachtfiguur voor, die de financieele toestand van ons land redde en in korten tijd de noodige wetten tot stand wist te brengen ever als minister De Geer. Spr. begint er thans aan te twijfelen of er in de regeering thans de krachtige figuren zitten, om spoedig tot stand te brengen, de maatregelen in het belang van den staat. De land- en tuinbouw heeft regeerings- hulp noodig in dezen tijd van crisis en spr. geeft de vergadering in overweging om er bij de regeering op aan te dringen met de meeste spoed te doen wat mogelijk is en wel speciaal een zoodanige reorganisatie van de departementen, dat de landbouw de plaats inneemt waarop zij aanspraak kan maken. (Applaus.) De voorzitter ging er mede accoord om deze geest als die van de vergadering aan de regeering kenbaar te maken. De heer Cramer, Zuid-Scharwoude, bracht dank aan degenen die medewerken om te komen tot betere toestanden. De nood nijpt ook in zijn gemeente, waar eveneens kleine tuinders hun bedrijf hebben verlaten en aan de Zuiderzeewerken zijn gaan wer ken. Wisselbouw en andere cultures zijn noo dig en spr. wil de leden daartoe aanzetten. Ook spr. oordeelde, dat de regeering die door de scheurplicht tuinders kweekte, plich ten heeft en aangepakt moet worden. De regeering doet of ze doof is en moet wakker worden geschud. Misdadig van de regeering noemde spr. de verplichting op de kleine tuinders gelegd, ten behoeve van de sociale wetten. Spr. oordeel de vrijstelling van deze verplichting voor tuinders met een inkomen van 1500 zeer goed te verdedigen. De heer H a z e 1 o o p, Rijkstuinbouwcon- sulent, wees erop, dat Duitschland de grootste afnemer is geweest van de tuin bouwproducten. Dit land verkeert in een eco nomische crisis en spr. vreest, dat de terug slag, dit jaar door ae tuinders gevoeld, niet van tijdelijken aard, maar van langeren duur zal zijn. De geschiedenis heeft hen, die betoogden, dat Duitschland er spoedig weer bovenop zou kernen, niet in het gelijk gesteld. Van bijzonder veel belang ocrdeelt spr. het daar om. te trachten in het buitenland elders de afzetmarkt te krijgen, die men in Duitsch land is kwijt geraakt. Het Centraal Bureau is op dit gebied reeds jaren werkzaam. Door reclame had het reeds succes, nog kort geleden in Zwit serland. Reclame, ook door het toezenden van producten, kost veel geld. De ongunsti ge toestand in den tuinbouw laat niet toe, zelf de kosten daarvoor te dragen. Het lag z.i. daarom op den weg van de regeering om het Centraal Bureau in zijn pogingen om het afzetgebied te verruimen, finantieelen steun te verleenen. Op den duur kan dit voor de tuinders van blijvend belang zijn. Spr. heeft daartoe reeds een voorstel bij het Departement ingediend. Hij oordeelde het echter van belang, dat ook de vergade ring dit verzoekt. Voorts meent hij te mogen aannemen, dat de regeering inziet, dat de ontwikkeling van den tuinbouw niet alleen is een individueel belang van de tuinders, maar een zaak is, van nationale beteekenis. (Applaus.) De voorzitter was het hier mede eens en merkte op, dat in dit opzicht ook het pro vinciaal bestuur met lof genoemd kan wor den, aangezien dit bestuur daarvoor reeds eenige jaren 10.000 steun verleent. De heer W. Visser, Koedijk, bleef aan dringen om vrijstelling van premiebetaling voor sociale lasten te verzoeken. Hij weet, dat de arbeider, het loon, dat hij noodig heeft, verdient. Per dag komt daar nog 25 cent bij en de tuinders, die dit niet op hun product kunnen verhalen, en bovendien de drie eerste dagen voor den arbeider, als deze ziek is, moeten zorgen, kunnen dit niet beta len. De heer Zeeman, Zuid-Scharwoude, lid van Prov. Staten, diende het volgende voor stel in: De vergadering, enz., erkennende den noodtoestand der tuin ders, spreekt zich uit, dat vrijstelling van de verplichting tot zegeltjes plakken en pre mie-betaling voor de ziekte-verzekering wordt verleend, aan hen, wier inkomen lager is dan 1200 en dat de verplichting daar voor overgenomen wordt door den staat. De heer Schoenmaker verwonderde zich erover, dat over de betaling voor weg en hoogheemraadschappen maar wordt ge zwegen. Men schijnt dit blijkbaar nogal aar dig te vinden, maar spr. meent, dat de door den heer Zeeman genoemde menschen, ook van de betaling van deze lasten dienen te worden vrijgesteld. De voorzitter waarschuwde ervoor, om te veel hooi op de vork te nemen. De heer De Weert, Hilversum, was voor het voorstel van den heer Zeeman. Het stelsel zal er echter door ontwricht worden, aangezien z.i. thans niemand in den tuin bouw een zuiver inkomen van 1200 heeft. De heer DeVries, Langendijk, oordeel de dit niet juist. Hiji wees erop, dat de tuin bouwers de kosten van verzekeringen niet op de producten kunnen legen en bepleitte vrij stelling van die premiebetaling voor tuinders met een inkomen beneden 1500. Een ander aanwezige was van oordeel, dat die lasten gedragen moeten wor den door degenen, aan wie die lasten ten goede komen. Hij laakte voorts de verhooging van de burgemeesters- en secretaris-salaris sen met premie-vrij pensioen, met als gevolg, salarisverhooging van de andere ambtena ren.,Al deze menchen moeten tenslotte onder houden worden door de bewerkers van den grond, die zelf het noodige missen. Applaus! Devoorzitter oordeelde dit buiten de orde. De heer Zeeman betoogde nog, dat ook hij liever vrijstelling had voor land- en tuin bouwers met een inkomen beneden 1500, doch uit practische overwegingen den grens op 1200 had gesteld. Het stelsel werd hier door geenszins overboord gegooid. De Staat kan de premie aan den tuinder restitueeren, wanneer blijkt, dat diens inkomen beneden de gestelde limiet is gebleven. De heer K o s t e 1 ijk vond het voorstel niet zoo eenvoudig. In ieder geval was daar voor wetswijziging noodig cn spr. wist ook niet, waar men bij aanneming ervan, met de eigen verzekering bleef. De heer Zeeman was voorstander van rijksverzekering. Het Rijk kan echter aan een tuinder, die bij een eigen verzekering is aan gesloten, evengoed de premie restitueeren als voor een tuinder, die bij het Rijk verzekerd is. •Devoorzitter deed het voorstel, aan het bestuur op te dragen, deze zaak nader onder de oogen te zien en in de in December te houden vergadering met omlijnde voorstel len te komen. Na eenige besprekingen, waarbij de heer W. van Slooten, burgemeester van H.-Hugo- waard, als zijn meening had te kennen gege ven, dat de regeering voor inwilliging van een dergelijk verzoek, niet te vinden zal zijn, omdat met evenveel recht industrieelen en middenstanders in gelijke omstandigheden, dit ook kunnen verzoeken, werd tenslotte, overeenkomstig het voorstel van den voorzit ter. besloten. De heer K o s t e 1 ij k betoogde hierna nog, dat de crisis voor de kleine eigenbou wers al even zwaar is als voor de pachters. De pacht staat in verband met de verkoop waarde van den grond en juist door het strijkgeld van 80 per H.A., wordt de eigen- bouwer vaak g «noopt, om met hypotheek- hulp het land te duur te koopen. Spr. meen de, dat aandrang op de regeering moest wor den uitgeoefend, om het strijkgeld op ver- koopingen af te schaffen. De voorzitter oordeelde het niet wel mogelijk, al deze zaken naar voren te bren gen. De heer Kikkert, burgem. van Koedijk, deelde mede, dat het wettelijk mogelijk is, om vrijstelling van grondlasten te vragen op grond van crisistoestanden. Collectief heeft een groep tuinders in zijn gemeente, daartoe het verzoek gedaan en spr. gaf anderen in overweging, ditzelfde te doen. Hij huldigde de Prov. Commissie voor de wijze, waarop deze de zaak ten aanzien van de schade, door regen en hagelslag, had aange- pakt en hoopte van harte, dat die commissie zal slagen. In zijn gemeente is de nood onder de tuin ders zeer groot. Hier geldt het woord van Dr. Kuiper: „Zij kunnen niet wachten, geen dagen geen nacht". De voorzitter sloot hierop de verga dering met een bijzonder woord van dani: aan de leden van Ged. Staten en andere auto riteiten. Hij hoopte, dat hetgeen in de ver gadering was besloten, eroe zal bijdragen, dat de tuinders geholpen worden en wel, in zonderheid zij, die aan den rand van den af grond staan. Spr. deed een beroep op de bestren van de respt. Raveische banken en de plaatselijke commissies om mede te werken, dat de zaak een vlot verloop heeft. BERGEN. Inzake de schooTbouwkwestie hebben B. en W. een rapport samengesteld hetwelk den raad in de eerstvolgende vergadering zal worden aangeboden en als volgt luidt: Inzake de schoolplannen kunnen wij U thans (bij de stukken) overleggen de stukken betreffende het gepleegd overleg met den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs, te weten dezerzijdsche missiven dd. 11 Aug 5 September en 27 September 1930 en van den Inspecteur dd. 16 Augustus en 22 Sep tember. Zooals U bekend is luidde ons voorstel, de openbare U. L. O.-School als zoodanig te be houden met het bestaande gymnastieklokaa' en eene nieuwe openbare lagere school te stichten op het inmiddels aangekochte ter rein aan de Jan Oldenburglaan, terwijl de heer den Das voorstelde daarop een openba re U. L..O.-School te stichten. Onze motieven waren: de U. L. O.-Schoo! als zoodanig voldoet uitstekend, terwijl de te maken kosten aanzienlijk geringer zullen zijn. Inmiddels is ons gebleken dat de Inspectie L. O. het gymnastieklokaal groot 8 M. X 14 M. onvoldoende en een lokaal groot c.a. 9 X 18 M. noodig acht. Met dezen eisch is rekening gehouden bij het ontwerp van een grooter gymnastieklo kaal in de U. L. O.-School volgens ontwerp I waaraan de Inspecteur L. O. zijne goed keuring heeft gehecht. De aan deze verbouwing verbonden kos ten zijn geraamd op 7000, zeker een tegen valler, doch hier staat tegenover, dat alsdan het lokaal aan alle eischen zal voldoen en met een afzonderlijken toegang ook als zoo danig zal kunnen worden bestemd voor de bijzondere scholen in deze gemeente, terwijl de meer luxueuse ruimte van de U. L. O.- School eene practische bestemming zal krij gen. In het ontwerp II en Ila wordt een over zicht gegeven van het gekochte terrein aan de Jan Oldenburglaan, met eene lagere school zooals die was gedacht. Ten aanzien van de kosten-kan (bij gelijke voorziening wat de lokaliteiten betreft), de volgende vergelijking gemaakt worden: Nieuwbouw 7 klassige lagere school 7 X 7900 55.300; verbouw gymnastieklokaal 7000, te zamen f 62.300. Nieuwbouw 4 klassige U. L. O.-School 33.500; nieuwbouw gymnastieklokaal 20.000; verbouw U. L. O.-School tot lage re school 20.000 te zamen 73.500. In deze ramingen zijn geen kosten voor eerste inrichting, verwarming e.d. verwerkt Als basis voor de stichtingskosten der nieuwe lagere school is aangenomen de kost prijs per lokaal der R. K. jongensschool al hier en voor de nieuwe U. L. O.-School en gymnastieklokaal, de kostprijs van soortge lijke normale inrichtitigen laatstelijk ge sticht, volgens van de Inspectie verkregen gegevens. De meerderheid van ons Ooilege is er van overtuigd dat de onderwijsbelangen het best gebaat zijn bij het stichten eener nieuwe openbare lagere school uit hoofde van een beter te verkrijgen geheel, het ontbreken van de noodige accomodatiën als boterhammen- lokaal en van een lokaal voor handenarbeid in eene verbouwde U. L. O. School en he* riet schenden van het uiterlijk der U. L. O School, die tot lagere school verbouwd, niet aan de hoogste eischen zal voldoen. De U. L. O. School als zoodanig heeft in en buiten Bergen een uitstekenden naam en is goed bevolkt. Het daarin verbouwde gym nastieklokaal zal aan alle eischen voldoen. De heer Apeldoorn wenscht thans echter de U. L. O. school te verbouwen tot lagere school, een nieuwe U. L. O. School met gym nastieklokaal te bouwen op het terrein aan de Karei de Grootelaan, omreden dit dan ge heel afzonderlijk geplaatst zoude kunnen worden, terwijl het terrein aan de Jan Ol denburglaan voor opslagplaats gebezigd zoude kunnen worden. Wat het door de gemeente gekochte ter rein aan de Jan Oldenburglaan betreft, ook de Inspecteur acht het geschikt voor school- bouw. Niet valt echter te ontkennen dat o.a. de Ouder-Commssie voor de openbare lagere school zich tot Uwen Raad gewend heeft met bet verzoek hetzelve ntet voor schoolbouw te bestemmen en is in ons College de vraag gerezen of de Raad op zijne beslissing wenscht terug te komen. De Voorzitter voor zich acht het terrein geschikt, doch is van oordeel dat de sym pathie voor de openbare lagere school niet in gevaar gebracht mag worden door eene an tipathie voor het terrein. Als andere terreinen (die door den In specteur voor schoolbouw geschikt geacht worden) zijn genoemd: I. het terrein aan de Karei de Grootelaan. door wethouder Apeldoorn voorgesteld, waarvoor de meerderheid van ons Collega niet gevoelt, II. het terrein ten Noorden van de oude begraafplaats waarvoor ons College in zijn geheel niet gevoelt (zie bijgevoegd plan V), III. het door de Ouder-Commissie ge- wenschte terrein ten Westen van de oude be graafplaats groot plm. 5700 M2., kostprijs 3.85 per M2., wegaanleg inbegrepen (zie bijgevoegd plan VI). De heer Bogtman stelt voor het sub. III ge noemde terrein voor 21945 van den heer J. van Reenen aan te koopen, onder voorbehoud dat Ged. Staten vergunning tot bebouwing ingevolge de Begrafeniswet verleenen, even als is geschied voor de bebouwing aan de Oost- en Zuidzijde daarvan. De voorzitter acht ook dit terrein alsdan het meest geschikt. Waf de kosten voor een nieuw te stichten openbare lagere school betreft, zijn de volgen de ramingen gemaakt: 7 leslokalen 7 X 7900 - 55.300 1 lokaal voor handenarbeid 7.900 1 lokaal voor buitenkinderen om daarin onder den middag verblijf te houden 1 rijwielbergplaats 1.100 1.100 65.400 Verder wordt voorgesteld in de school cen trale verwarming aan te brengen en een ver harde speelplaats aan te leggen, terwijl, wat de eerste inrichting betreft, gedeeltelijk ook nieuwe banken zullen moeten worden aange schaft, daar een groot deel der voorhanden zijnde banken inderdaad af en/of verouderd zijn. Het gymlokaal in de U. L. O.-school zal volgens het ontwerp vergroot moeten worden. Wij stellen Uwen Raad \oor in de volgende orde over deze zaak te beslissen lo. zal eene nieuwe openbare lagere school volgens het gegeven schema, in de laat ste alinea bedoeld, gesticht worden, 2o. op welk terrein zal schoolbouw plaats hebben. Naar wij venremen ligt het in de bedoeling van den burgemeester Donderdag een raads vergadering uit te schrijven. De niet R.K. raadsleden vergaderden reeds om hun hou ding tegenover de voorstellen te bepalen. HET PROVINCIE-HUIS TE HAARLEM. De Haarlemsehe correspondent van het HM. schrijft: Het provinciaal bestuur is nu al zeven maanden in het gebouw aan de Dreef geves tigd en nog altijd is het paviljoen niet af. Nu en dan worden geschenken ontvangen, die in het gebouw een plaats krijgen. De gobelins voor de Statenzaal en de aangrenzende ver trekken, zullen over eenige maanden gereed kunnen zijn, zoodat de aankleeding van die zalen nog niet voltooid is. Hinderlijker is, dat de inrichting van enkele vertrekken, de noodzakelijke voorziening van meubilair en dergelijke afwerkingen, die ten laste van -het Rijk komen, werden opgehou den, omdat de restauratie van het oude ge bouw is tegengevallen. De raming der res tauratie-kosten is niet onbelangrijk over schreden en nu schijnt men dat in Den Haag te willen goedmaken door aan de inrichting van het gebouw voorloopig niets meer te doen. Daardoor komt men voor het eenigszins dwaze geval te staan, dat de officieele opening van dit gebouw die zal plaats hebben als alles gereed is vermoedelijk pas gebeuren zal als men alweer aan de eerste herstellingen toe is. De regeering heeft nu eenmaal geen nieuw gebouw willen geven aan het provinciaal be stuur, laat ze dan althans zorgen, dat het ter beschikking gestelde aan de eischen voldoet. Zoo is er nog niets gedaan ter verbetering van de acoustiek in de Statenzaal. Over veer tien dagen komen de Staten weer bijeen en dan zal men voor dezelfde moeilijkheden staan als in de zomerzitting. Niettegenstaan de er meer dan drie maanden tijd is geweest om verbeteringen aan te brengen. Wel schijnt men, in overleg met prof. Fok ker, te hebben vastgesteld wat er geaaan moet wordenmaar daarvoor zijn geen drie maan den noodig geweest. En aan dat resultaat der beschouwingen zullen de Staten in hun ko mende vergadering weinig vreugde beleven. Het wachten is op overeenstemming tus- schen de departementen van Binnenlandsche Zaken en Financiën en daar is geen tijd voor gesteld! Misschien nemen de Staten, in arren moede, de kosten van deze verbetering wel weer voor rekening van de provincie. AKERSLOOT. Het mond- en klauwzeer begint in deze ge meente minder te worden, hoewel een enkele uitzondering daargelaten, in bijna alle oe- drijven deze ziekte heeft geheerscht, hetzij hier m erge, elders in mindere mate. „Ik heb Sanatogen als een zeer. goed preparaat leeren kennen bij gebrek aan eet lust, neurasthenie, enz. ■chreef Prof. Dr.Neisser Hoogleeraar te Breilav. Gedurende de ruim dertig iaren. dat Sanatogen bestaat, is het duizen den malen onderzocht en telkens goed bevonden. Meer dan 24.000 doktoren hebben de moeite geno men ons schriftelijk mede te deelen. welke gunstige resultaten zij met Sanatogen hebben bereikt. Sana togen sterkt de zenuwen, overwint «emiwstoomissen en geeft friseh, rood bloed. Begin nog vandaag Sanatogen te gebruiken, dan zult gij U spoedig gezonder en krachtiger voeten, Het Zenuwsterkend Voedsel. In aK-Apoth. en Drog. vanaf f I ■- p. bu«. 1 Gedurende enkele dagen zal het circus „Olympia", directeur M. Winter, alhier voor stellingen geven. Het circus heeft standplaats ingenomen op het erf van caféhouder Verduin. Dat in deze gemeente de vischhaadel nog al van beteekenis is, kan blijken uit hel feit, dat gedurende 14 dagen 2 groote visch- motoren hun lading alhier gelost hebben, afkomstig uit Noorwegen. WARME NHUIZEN. Donderdagavond hield de afdeeling War- menhuizen van het Witte Kruis haai alge meene ledenvergadering. De opkomst der leden was slecht. De voorzitter opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Ter bespreking kwam een aanvraag om uitzending naar het sanatorium. De voor zitter deelde daaromtrent mede. dat alles in het werk was gesteld, om op die aanvraag gunstig te beschikken. Eerst bleek dat er geen gelden beschikbaar waren, doch door een extra-subsidie van de zijde der gèmeente kwam men tenslotte tot het benoodigde geld Niettegenstaande de critiek van verschillende zijde welke het bestuur ontvangen heeft, heeft het bestuur reeds 6 jaren gewerkt tot het be strijden der tuberculose. Het volgende punt der agenda was 1» spreking vacature hoofdbestuurslid. Vastgesteld is candidaat Spiemi.gs tt steunen. Punt 4 der agenda was: Verkiezing afge vaardigden Algemeene Vergadering Witte Kruis op Dinsdag 7 October a s. Bij stemming zijn gekozen de heeren P. Klant en M. G. Rijs. Tot plaatsvervangend de heeren P. Slot en H. Slikker. De voorzitter bracht ten slotte nog ter sprake of er in dezen winter een spreker voor het Witte Kruis gevraagd moet. Algemeea was men ook van meening, dat De Bronk- horst, directeur Berg en Bosch te Apeldooi E, daarvoor gevraagd moet worden. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Burgemeester en Wethouders hebben be noemd tot brandmeester de heer D. Brouwer te Driehuizen, onder verleening van eer/oi ontslag als zoodanig aan den heer Jb. Boekei Czn., in verband met diens benoeming tot lid van den gemeenteraad. SCHAGEN. De torentjes van het gesloopte slot van de toren van Schagen verkeerden reeds lan gen tijd in verval. Waarschijnlijk gebouw in 1460, is er in den loop der eeuwen niets aan gedaan. Thans hebben Rijk, Provincie en gemeente besloten voor gemeenschappelijke rekening de torentjes op te knappen. Het werk is ge gund aan P. Buis te Oudorp, als laagste inschrijver voor 3590. De groote najaarskoemarkten worden te Alkmaar gehouden op den lsten Dinsdag in November, te Hoorn op den 4den Maan dag in November, te Purmerend op den 3den Maandag in November, te Schagen op alle Donderdagen in de maanden October en No vember. WINKEL. Naar men ons mededeelt, heeft de heer J. Stammes te Nieuwe Niedorp bedankt als Dijkgraaf van het Heemraadschap van de Strijkmolens in de Niedorper Kogge. 201. Het spreekt vanzelf, dat de koning, nog altijd met zijn kroon op, den tocht moest meemaken. Hij klom dan ook naast Keesie bij het stuur, terwijl een kabouter den koning een zetje gaf. 202. En de motor begon te snorren en onder 't gejuich van de kabouters ging het vliegtuig de lucht in. En men ging zoo hoog, dat de koning geen van zijn onderdanen kon zien. „Wat zegt U daar nou van. meneer de koning." „We zitten hier hoog ®n antwoordde de koning, die een grappenmaker was, t

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6