Vadsrlandsche Bank Dagmeisje Ket Dagmeisle Flinke halfwas Bittod- en Banketbakkersbediende, VO Siadsnéeuws Sport Hd verte ntiën Markt berichten Het Heitje flinke Meisjes NET DAGMEISJE, Meisje of Jongen Binnenland P 0/ tegen beurskoers KATER Maschienenschlosser. I REISVEREENIG1NG EN RAPPORT DE VISSER. Mr. van der Flier gaat heen. In het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht hield Zaterdagmiddag de Nederlandsche Reisvereeniging haar alge vergadering ter bespreking o.m. van het reeds eerder gepubliceerde rapport der commissie- dr. J. Th. de Visser uitgebracht naar aanlei ding van de ernstige geschillen, die in den loop der laatste jaren in de reisvereeniging gerezen zijn en de gemoederen zoo nu en dan in heftige beroerisg brachten. Met het oog op de wrijvingen tusschen de tegenwoordige functionnarissen adviseerde de commissie, dat het heele hoofdbestuur zijn mandaat ter beschikking stelle van de algemeene vergade- Het oudste lid in vereenigingsjaren van het hoofdbestuur, de heer W. G. H. Ie Fevre, opende de vergadering. Aan de Telg. ontleenen wij hierover het volgende: V oorgesteld werd den heer H. P. Geerke, bibliothecaris der reisvereeniging, die ge durende den strijd nimmer op den voor grond getreden is, doch de zaken door en door kent, voor dezen middag alleen tot voor zitter te benoemen. De vergaderden putten zich uit over allerlei wenschen en raadgevin gen. De heer Boomsma die door de afd. Utrecht candidaat was gesteld voor het presidium, zeide, dat hij zich, om den tijd niet te verspil len, terugtrok. Het slot was, dat de heer H. p. Geerke met groote stemmenmeerderheid alleen voor dezen middag tot voorzitter ge kozen werd. Van de bestuurstafel werden vóór de voor zittersverkiezing nog twee brieven voorge lezen, o.l. van de heeren mr. v. d. Flier en van het hoofdbestuurslid den heer Bakker. Brief van mr. Van der Flier. N«t van zins, zegt mr. v. d. Flier, om nog langer als doelwit te dienen van een tegen mijn persoon opgezette campagne met de be doeling om te beletten, dat de aandacht zich concentreert op de uitsnijding der ingeslo pen misbruiken en om aldus den ernst daar van te verzwakken, deel ik mede, dat ik be dank als voorzitter. Bij dit bedanken ver klaart hij tevess, dat hij alles wat hij aan gaande deze misbruiken gezegd en geschre ven heeft handhaaft. Voorts zegt hij, dat in middels het proces van verwording verderen Voortgang maakt en de heerschende stroo mingen in de groote afdeelingen slechts steu rend op zeer kleine, aaneengesloten groepen, terwijl de overgroote meerderheid der leden apathisch toeziet, de vereeniging verlagen tot een caricauur van twat zij was. Mr. v. d. Flier schrijft verder, dat hij zich bij een dergelijke situatie niet meer thuis yoelt en dit gevoel eerst zou veranderen wan neer een consequent doorgevoerde, diep in grijpende reorganisatie tot stand kwam, welke eenerzijds de Reisvereeniging aan den modernen tijd doet aanpassen en anderzijds de ingeslopen misbriken moedig en radicaa. uitsnijdt. Met groote kalmte zegt mr. v. d. Flier heen te gaan, omdat het doel, hetwelk hem bij de oprichting voor oogen stond, t.w. het reizen te populariseeren, zóó dat het ook voor de groote massa bereikbaar werd, volko men in vervulling is gegaan en voor den ver deren uitbouw van het moderne toerisme, waaraan hij, zoo de gelegenheid zichvoor doet, wil blijven medewerken, het voortbe staan van deze Reisvereeniging niet als eer. noodzakelijke voorwaarde behoeft te worden beschouwd. De heer Bakker berichtte eveneens, dat hij bedankte als lid van het hoofdbestuur en zich tevens uit de organisatie terugtrok. De nieuwe ééndagsvoorzitter bracht daar op hulde aan dr. J. Th. de Visser en de zijnen voor het belangrijke werk, dat de com missie voor de Reisvereeniging heeft verricht. Een voorstel om dr. De Visser daarvoor dank te betuigen werd algemeen aanvaard. De heer Geerke telde zich op het stand punt, dat van het rapport-De Visser eigen lijk allen het begin en de staart behandeld moeten worden. Ook kan men, naar sprekers inzicht, gerust een bespreking achterwege laten over de geste van den afgetreden voor zitter, mr. v. d. Flier. Aangenomen werd een motie van de Oos telijke afdeelingen, strekkende om het eerste gedeelte van het rapport-De Visser, waarin de wederzijds geuite grieven behandeld wor den, zonder eenige bespreking te aanvaar den. Eveneens werd aangenomen een motie- Rotterdam, behelzend cm de uitwerking van het tweede gedeelte van het rapport-De Vis ser (de reorganisatie) over te dragen aan het nieuw te kiezen hoofdbestuur. Een belangrijke mededeeling deed de heer Van Ettingen (hoofdbestuur). Hij herinner de er aan, dat een minderheid, waartoe mr. v. d. Flier behoorde, zich reeds demission- nair verklaard had. Namens de nog zittende leden van het hoofdbestuur legde nu de heer Van Ettingen de verklaring af, dat ook deze leden zich demissionnair stelden. Rumoer. Een rumoerig karakter begon de vergade ring weer te dragen toen de heer Boomsma het podium betrad om het begrip „demo cratie" in de vereeniging te gaan verduidelij ken. Er werden allerlei uitdrukkingen gebe zigd, die den voorzitter aanleiding gaven op te treden. Met applaus en met gefluit tevens werd een voorstel van den heer Boomsma begroet cm aan het demissionnaire hoofdbe stuur en den reeds afgetreden mr. v. d. Flier, den secretaris en den penningmeester, onge acht de door hen gemaakte fouten, te bedan ken voor alles wat zij gepresteerd hebben. Daverend applaus steeg op toen het demis sionnaire lid der minderheid, de heer Beurs, mededeelde, dat hij zich geen oogenblik van eenige schuld bewust heeft gevoeld jegens de Reisvereeniging. Met een zeer vérstrekkend voorstel kwam vervolgens de heer Havers. Hij gaf de verga dering in overweging om op formeele gronden den demissionnairen leden te ver zoeken tijdelijk in hun kwaliteit te blijven en daarnaast een commissie te benoemen om de loopende zaken te behandelen, maar aller eerst om zoo spoedig mogelijk een algemeene vergadering uit te schrijven, waarop alle za ken kunnen worden geregeld. Op grond van practische overwegingen gaf de heer Geerke de vergadering den raad dit voorstel aan te nemen. Eindeliik kwam er een motie Amsterdam in stemming, strekkende om den 13 demissi onnairen leden van het hoofdbestuur zon der de heeren v. d. Flier en Bakker dus, die zijn afgetreden te verzoeken af te treden, doch in functie te blijven tot de eerstvolgen de vergadering, welke uiterlijk in December moet plaats hebben. Nadat de heer Geerke had verklaard, dat oe nog zittende hoofdbesturusjeden de volle consequentie dezer motie aanvaardden, werd de motie-Amsterdam aangenomen met 404 431 stemmen. Het hoofdbestuur blijft dus tot de eerst volgende algemeene December-vergadering. De heer Boomsma stelde namens Utrecht en eenige andere afdeeling voor, het hoofd bestuur in zijn functie te laten, doch een commissie te benoemen die een reorganisatie voorbereidt. De vergadering werd daarna geschorst. Reorganisatie-commissie. In de om ruim acht uur heropende verga dering verklaarde men zich accoord met het voorstel tot het instellen van een commissie van vijf leden tot voorbereiding der reorga nisatie en het ontwerpen der noodige plan nen. In deze commissie werden gekozen de heeren Snel, Panman, Vlaming, Dijkmans en Oltmans. Een motie van de afdeeling Amsterdam werd voorts aangenomen, waarin de verga dering het vertrouwen uitspreekt in de on baatzuchtigheid der leiders. Deze uitspraak moet als een rehabilisatie beschouwd worden tegen de uitlatingen bij een vorige vergade ring door den algémeen-voorzitter gebezigd. Langdurig werd hierna gediscussieerd ever een voorstel-H^arlem, strekkende om het hoofdbestuur uit negen leden te doen bestaan. Dit voorstel werd met groote meer derheid van stemmen aangenomen. Aan den voorzitter werd de vraag voorge legd of mr. v. d. Flier, die in zijn brief meldde als voorzitter te bedanken, ook nog lid van het hoofdbestuur was. Medegedeeld werd, dat de heer v. d. Flier per telefoon heeft verklaard voor alles te bedanken. De voorztter stelde thans voor om het werk der reorganisatie aan de commissie over te laten. Nadat dit voorstel was aangeno men werd de vergadering gesloten. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, OBLIGATIfiN Q met jaarlijksche uitloting GESLAAGD. Onze vroegere stadsgenoot de heer W. J. N. v. d. Molen slaagden 4 Oct. jl. voor di ploma C. Theor. voor de grópte vaart. HET BLOEMENCORSO. In afwijking van de circulaire aan de Hoofden van Scholen gezonden wordt bekend gemaakt dat het centrale punt voor het af halen der bloemen zal zijn de Muziektuin, tusschen 25 uur. De deelnemers van het Bloemencorso moe ten des morgens 9 uur op het Doelenveld aan wezig zijn. 8 OCTOBER VIERING BUURT- VEREENIGING „SCHARLOO". Evenals het vorig jaar zal het Scharloo wederom worden verlicht, terwijl er voor de kinderen wedstrijden zijn georganiseerd, wel ke gehouden worden in den Bergerhout des middags te 2 uur. EEN SYMPATHIEKE DAAD. Het bestuur der 8 October-vereeniging verzocht ons mede te deelen, dat de heer G. Geus uit de Magdalenenstraat ook dit jaar weer heeft aangeboden de oude mannen in de daarvoor hier ter stede in aanmerking komende gestichten op 8 October gratis van rookmateriaal te voorzien. HET KERKCONCERT. Gaarne vestigen we nog even de aandacht po het Kerkconcert op 8 October, waar ar- tisten medewerken als Jeanne Bacilek en Bo- ris Lensky. WITTE KRUIS AFD. ALKMAAR. In het slot van het Zaterdag opgenomen verslag is gemeld, dat de voorzitter, dr. Pa- meijer zich na de bespreking van de toestan den in het district Alkmaar, niet langer dis ponibel stelde om als voorzitter te fungeeren van een vereeniging, welke niets presteert. Hiermede is natuurlijk alleen de districts organisatie bedoeld. Dr. Pameijer blijft als voorzitter der plaat selijke afdeeling Alkmaar in functie. TOP. OP EEN HOOGER PLAN De tooneelvereeniging „Tot Ons Plezier" heeft begrepen dat het dilettantentooneel het plezier ook kan zoeken door het werk van de goede tooneelschrijvers bij het publiek bekend te maken. Voor dit seizoen heeft zij zich de mede werking verzekerd van den heer Eli Prins, die als regisseur voor de eerste opvoering in het seizoen op Zaterdag 25 October het blijspel >»Peggy m'n Kind van J. Harty Manners in studie heeft genomen. De vereeniging geeft drie uitvoeringen in het seizoen, waarvan het donateurschap slechts 2.50, voor heer en dame 4.be draagt. Ongetwijfeld zal het den heer Prins, die als regisseur bij Jonker's Koorklassen zijn sporen reeds verdiende, de uitvoeringen van T. O. P. nog beter verzorgd te krijgen. Wij twijfelen niet of T.O.P. zal dezen weg volgende nog tot hooger bloei komen. VOOR HET DIERENASYL. Zaterdag zijn bij het bestuur van de afd Alkmaar van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren twee giften ingekomen voor het te stichten dierenasyl, een van 2.50 en eeu van ƒ1.onder het motto „4 October dieren dag. Wie volgt?" POSTDIENST OP 8 OCTOBER In verband met de ontzetfeesten zullen op 8 October de loketten voor den postdienst om 14 uur worden gesloten. De laatste bestelling zal om 18.30 uur inplaats van 19.45 uur uitgaan. EEN DRIFTIGE CAFEBEZOEKER. Zaterdagavond met sluitingstijd vervoegde zich een café-bezoeker bij het café van den heer Kr. op de Laat. Toen hem te verstaan gegeven werd dat 't politie-uur was en ver zocht werd zich te verwijderen ontstak hij in drift en sloeg een der ruiten van het café iü waarop hij de vlucht nam. Hij werd in de Langestraat achterhaald en aan de poli tic-overgegeven die hem in ar rest stelde. Hij bleek door het inslaan der ruiten een zijner handen verwond te hebben, die door de politie werd verbonden. 25-JARIG BESTAAN V. V. V. FEESTAVOND VAN DE SCHAAKCLUB. Zooals in- onze schaakrubriek Zaterdag reeds werd gemeld, viert de Alkmaarsche Schaakclub V. V. V. (Van Vijanden Vrien den) haar zilveren ubileum. Zaterdagavond had V. V. V. een gezellige bijeenkomst georganiseerd op de bovenzaal van Café Central om dit feest officieel met de leden en hunne dames te vieren. De zaal zag er feestelijk uit. De voorzitter de heer van Burken heette om fulm half acht uur in 't bijzonder de beschermheer onze burgemeester en de afgevaardigde van zusterverenigingen alle aanwezigen hartelijk welkom, memoreer de het jubileum en bracht het feit onder de aandacht, dat drie leden vanaf de oprichting lid zijn geweest n.1. de heeren G. van Nieuw- Kuijk, J. Houtkooper en P. Hartog. De eerste was reeds eerevoorzitter, maar de vereeniging wilde nu gaarne bij deze gelegenheid de beide andere heeren hét eere-lidmaatschap aanbie den, wat onder applaus geschiedde. De heer van Nieuwkuijk vestigde daarna vooral de aandacht op de jongere leden, die tenslotte de ouderen zouden moeten vervangen, de heer Hartog memoreerde verschillende feiten uit de geschiedenis van V. V. V., roemde de steun van de heeren Laas en Ooijkaas en roemde de wedstriidcommissi met den heer Pijpers aan 't hoofd. Nadat de voorzitter de feestcommissie dank had gebracht en de uitslag van de jubileum- groepen-wedstrijd had medegedeeld (zie schaakrubriek)'noemde hij nog den heer Ooijkaas als winnaar van de wisselbeker, de heer J. Haasbroek als winnaar van de zilve ren koningin als wisselprijs en den heer Schoonhoven als witmaar van het zilveren kasteel. Het woord was daarna aan den burge meester mr. W. C. Wendelaar, beschermheer dér vereeniging. Hij feliciteerde de vereeni ging van harte, bracht hulde aan de eereleden Sprak over den tijd dat hij zelf voorzitter der studenten schaakclub was geweest en deelde mee, dat hij juist van den heer Euwe uit In- dië had gelezen dat kennis van het schaken den omgang met de 3atakters gemakkelijk maakte. De club bloeide, maar nog meerdere Alkmaarders konden lid zijn en spr. hoopte dat V. V. V. in de konjende jaren onder dit bestuur nog bij voortduring in bloei zou toe nemen. De afgevaardigde van de schaakclub Caïssa uit Hoorn feliciteerde de vereeniging onder het aanbieden van bloemen en zoo deed dr. Reeders uit den Helder namens de vereeni ging Morphy. De Neef. Schaakbond had het jubileum ook niet vergeten. Het Hoofdbestuurslid, de heer W. A. T. Schelfhout, was uit Amsterdam ge komen om V. V. V. te complimenteeren. Hij deed dit op de meest hartelijke wijze. Een klok met zilveren plaatje offreerde hij namens den Bond als stoffelijk blijk van hulde. Nadat de bekende band bestaande uit de heeren Spruijt, Palla en Hendriks vroolijke muziek had laten hooren en V. V. V. hare gasten had onthaald, volgde de prijsuitdee- ling, waarbij de dames der leden de keus had den uit diverse kunstvoorwerpen. Het officiëele gedeelte werd daarmee geslo ten Het woord was daarna aan één van onze meest bekende cabaretartisten Louis Noire» die met de voornaamste liederen uit zijn wei- voorzien repertoire de stemming er in bracht. De hoek van het Straatje, Kaatje, Loeloe, Vliegen enz. deden het uitstekend en verwier ven luid applaus. De heer Noiret leidde zijn liedjes aardig in en begeleidde zich zelf op artistieke wijze. Al spoedig nam de danslust der aanwezi gen de overhand en vierde de oude wals hoog tij. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. Om twaalf uur vond de voorzitter nog gele genheid om den nestor der vereeniging, den heer Nieuwkuijk met zijn verjaardag geluk te wenschen, wat tot een algemeene hulde aan leiding gaf. V. V. V. kan over de viering van haar jubileum uitstekend tevreden zijn. lam blijkt best op dreef. Zij behaalde baar der de overwinning in successie. Nu werd Achilles met 40 verslagen. Leeuwarden scoorde maar liefst acht maal tegen G. V. A. V. Haar eigen doel werd tweemaal doorboord. Z. F. C., Blauw-Wit, P. E. C., Philips en Veen- dam zijn momenteel de leidende ploegen. Alcmaria speelt 2—2 In den Helder. Het eerste competltlepnntje binnen. Ziezoo, het begin is er. Gezien de ver richtingen van Alcmaria in de beide vorige wedstrijden heeft zij in den Hel der gisteren verrassend goed gespeeld, in een vorm die hoop geeft voor de ver dere competifie. Alle spelers hebben hard gewerkt en de opstelling voldeed heel goed. Oudes; Kuiper en Jonker; Hoorn, v. d. Yall en Lengers; Keppel, Bos, Homan. Peereboom, Hamstra. De wedstrijd werd gespeeld onder lei ding van scheidsrechter Broeksmit, die wel eenige fouten maakte, doch den wedstrijd volkomen in handen had. Deze had dan ook een normaal verloop. H. R. C. nam de leiding met een schot in den benedenhoek waar Oudes nog moedig naar dook. Tien minuten voor rust maakte Homan met een prachtig schot gelijk uit een voorzet van Keppei. In de tweede helft nam Alcmaria de lei ding door Homan na uitstekend werk van Hamstra. De midvoor van II. R. C. maakte echter nog voor het einde van een kans gebruik en bracht den stand op '22. Hiermee kwam ook het einde. Het eerste punt is welverdiend binnen en met wat meer vertrouwen wordt nu de wedstrijd van a.s. Zondag (thuiswed strijd tegen W. F. C.) tegemoet gezien. Drie wedstrijden in 2 A werden weer afgelast. Alleen T. O. G.—D. E. C. ging nog door en daar was ook de uitslag een gelijk spel (1—1). D. E. C. schijnt zwak ker te zijn dan men algemeen ver wachtte. Alcmaria II—Ajax III 0—1. Een onverdiende nederlaag in de laatste minuut. Alcmaria II, uitkomend in de volgen de opstelling: v. d. Horst; Schokker en Roozendaal; Schot, de Grand en Michels; Indri, v. Dijk, Bos, Nol en Deetman, heeft gisteren tegen het derde elftal van Ajax een heel aardigen wedstrijd gespeeld. Er is met animo gewerkt en men had o zoo graag de overwinning behaald. Maar ofschoon Alcmaria II over 't geheel meer in den aanval is geweest dan Ajax en een kleine overwinning werkelijk niet onverdiend zou geweest zijn, bleef de stand maar 00 en men rekende reeds op het derde gelijke spel van Alcmaria II, toen Ajax één mi nuut voor tijd bij een felle doelworsteling plot seling het winnende punt maakte. Zoo werd het dus een 10 nederlaag, voor de hardwer kende ploeg zeker een teleurstelling. De voor hoede kon het maar niet tot een doelpunt brengen. Keeper en achterhoede waren goed en ook de middenlinie deed mooi werk. Voor de rust had Alcmaria het voordeel van den wind en was het meest in den aanval. In teressante momenten deden zich voor de doelen voor en het publiek leefde mee en vuurde ten slotte de Alcmarianen sterk aan. In de tweede helft ontbraken spannende momenten evenmin, maar succes voor de 'thuisclub bleef uit. Toen kwam het dramatische einde. Scheidsrechter Geurts leidde de wedstrijd goed. Politie-voetbal. De voetbalcompetitie van den Nederlandschen Politie Sport Bond is in vollen gang. De Alk maarsche Politie Sport Vereeniging, welke in afdeeling Noord is ingedeeld, zal tegen de vol gende Politieelftallen dit seizoen moeten spe len: t.w. Amsterdam I en II, Haarlem, Zaandam, Bloemendaal, Amersfoort en Hilversum. Aan spanning zal het dus wel niet ontbreken. Voor Alkmaar is de eerste wedstrijd vastge steld tegen Hilversum op het Gemeentelijk Sportpark alhier, aanvang drie uur, op Dinsdag 7 October 1930. Alkmaar komt met de volgende opstelling uii: Verbaan Van der Burg Webster Van den Brink Wijnberg Hogeweg Dreeuws Ekkel Ter Horst Paling Staats O Scheidsrechter de heer J. Hartog alhier. ALK MIENT^V Voetbal. De uitslagen. In 2B won Hercules met 10 van Spartaan. D. W. S. behaalde een flinke 40 op Bloemen daal, terwijl Haarlem verder op de goede weg ging door nu V. V. A. met 3—1 te slaan. Velox won haar uitwedstrijd tegen B. F. C. met 5—2. In de 1ste klas afd. I werden door de thuis clubs een viertal magere overwinningen be haald. Ajax sloeg Hermes met 20. D. F. C. en 't Gooi wonnen beide met 10, terwijl Z. F. C. op eigen veld H. B. S. versloeg met 52. In afd. II werden vijf wedstrijden gespeeld. Ook daar waren de thuisclubs het sterkst be halve Sparta, dat met 10 van BI. Wit verloor. De Amsterdammers hebben ernstige plannen. R. C. H. schijnt er uit. Nu werd weer met 41 van Ado verloren. Feijenoord behaalde haar eerste overwinning. Edo ging met 42 onder. V. S. V. won met 20 van Hilversum. Het eenige gelijke spel was tusschen H. V. V. en K. F. C. (11). De Koogers doen het niet slecht in de eerste klasse. In afd. III valt het succes van P. E. C. op. Nu weer werd A. G. O. V. V. tot slachtoffer ge maakt. Go Ahead behaalde haar tweede over winning 53 tegen Robur. HeraclesVitesse 32 en EnschedeTubantia 52, waren vrij normaal. In 't Zuiden scoorden Philips en Willem II er lustig op los. B. V, V. werd met 62, Longa met 61 verslagen, beide op eigen veld. Merk waardig is dat ook de twee andere thuisclubs op eigen veld verloren. Eindhoven van N. A C. met 3—2, de Valk van Noad met 42. 't Noorden maar twee wedstrijden. Veen- Den 8sten October a.s. hoopt onze tante Mei, Wed. BAKKER—DEKKER, den dag^te herdenken dat zij voor 125? jaar als meid-huis houdster in dienst trad bij de heeren P. HONING en J. VEEN- HUIZEN, Noordeindermeer, Grootschermer. DE NICHTJES. V Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U ken nis te geven van het over lijden van onze geliefde Moeder, Groot- en Over grootmoeder MARIA CATHARINA BOS, Wed. van den Heer Jn. STAM, in den ouderdom van 72 jaar en 2 maanden. Uit aller naam, Wed. P. J. STAM—STAM. Koedijk, 6 Oct. 1930. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van PIETER PASTOOR, reiziger, wonende te Heiloo, geëindigd. Alkmaar, 6 Oct. 1930. De Curator, Mr. C. H. BOSMAN. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van AALDERIK AREND JOHANNES BLANK, voorheen winkelier, wonende te Heiloo, geëindigd. De Curator: Mr. A. PRINS Jr. Alkmaar, 4 October 1930. Bierkade 10. ER BIEDT ZICH AAN 10 October net tegen voor hulp in de huishouding. G.G., kunnende kóken. Brieven onder letter R Boekhandel v. d. KLEIJ, Voorburg. ALKMAAR, 6 Oct. 1930. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 77 Vette koeien 275—460, handel matig; 6 Vette kalveren 0.50 1.10; Vette kalveren per K G. 11.40; 14 Nuchtere kalv. (slacht) 14—38; 317 Vette varkens (zware) per K.G. 0.56 0.62, handel goed. AM STERDAM SCFIE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Oct. 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 850 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Oct. 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 580 Vette koeien, le kw. 1.101.16; ïe kw. 0.94—1.08; 3e kw. 0.80—0.92 per K.G. sK~htgewicht; 140 Melk- en Kalf koeien 275380; 131 Vette kalveren le kw./ 0.981.04, 2e kw. 0.86—0.96; 3e kw. 0.80—084 per K.G. levend gewicht; 55 Nuchtere kalve ren 14—20; 93 Schapen 36—42 600 Varkens: vleeschvarkens 0.710 72 zware varkens 0.69—f 0.70; vette varkens ƒ0.660.68 p<*r K.G. slachtgewicht; 98 Paarden 100—220. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Oct. '30. Langendijker Groentenveiling. 10400 stuks Bloemkool le s. 9.8015.10, Bloemkool 2e s. 1-201.90; Reuze Bloemkool 11.50—13.70 per 100 stuks; 1400 K.G Peen 1.701.90; 15200 K.G. Roode Kool 1.50—3.80; 2800 K.G. Gele Kool 1.103; 30.000 K.G. Witte Kooi 0 60 1.20; 6500 K.G. Deensche Witte Kool 1.60—2.10; 25000 K.G. Uien ƒ2.30— 2.80; Grove Uien 2.3G—2.50; Drielin gen 1.30—1.50; Nep 2.30—3.90; 715 K.G. Slaboonuen 4.40—21.60; 30 K G. Kassnijboonen 30.90; 600 K.G. Witlof 1.90—2.70; 6000 K G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.80—3 2C; Groote Schotsche muizen 2.70—5 .;0, Duc of Yoik 2.30; ilauwe 2.70; Drielingen J 5.40—6.20, alles per 100 K.G. GEVRAAGD een net om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Adres Kennemerstraalweg 147. gevraagd 91.30. Adres Fontein Verschuirstr. 4. gevraagd. Zondags vrij. Loon 7 per week. KEG, Langestraat. STOGMWASSCHERIJ VAN S. EROM VRAAGT tegsz. hoog Icon. GEVRAAGD boven 17 j. (zelfst. kunnende werken) in gez. v. 3 pers. Inl, Boekh. DE RCOIJ, Nieuwesloot. v. «1. lilJW's lleereiiinodcliiiis vraagt net voor opleiding. B. z. a. v. g. g. v. Brieven onder letter A 746 bureau van dit blad. Deutscher, 25 Jahre mit guten Zeugnissen sucht Arbeit als Auch bekannt mit automatisch Schweissen und Dampfrohrle- gen. Brieven ender letter Z 745 bur. van dit blad. GEVRAAGD, v. d. POL'S Bakkerij, Lindenlaan WIJ 70EKEN iemand met eeniga middelen en liefst eigen winkelruimte, gene gen om OTder aoer voordeelige condities WASCHMACHINBS te verk'vry.tE. Ook in huurkoop. Fabrikant steunt en financier! desverczend de Huurkoopcon- tracten Br. No. 2125 MAX B< NUNES, Amsterdam. -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3