Itanstli Courant. DE VERLOREN INJECTIENAALD. FEUILLETON. Hindsrd twee en dertigste Jaargang. Radio-hoekje Provinciaal nieuws Ko. 235 1930. Haandaë: 6 October Dinsdag 7 October. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 Al.) (Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending). 801— 9.45 Gramofoonpl. 10.0110.15 Morgenwij ding. 10.20—12.— Concert. A.V.R.O.-Kwin- tet. 12.012-Concert. Haagsch Harmonie Orkest. Jan Hahn, vroolijke liedjes. Aan den vleugel: Egbert Veen. 2.2.30 Voor de vrouw. 3.4.Orgelconcert door George Robert. S. Haase—Pieneman, sopraan. 4.— 4 30 Gramofoonplaten. 4.30—5.30 Kinder uurtje. 5.30—6.45 Concert door Orkest van iiet Theater Tuschinski te Amsterdam. 6.— tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6 40 Vervolg concert. 6.457.15 Gramofoon platen 7.15—7.45 Radio Volks-Universiteit. Spreker: Willem Andriessen. Onderwerp: Chopin. Aan den vleugel: Willem Andries- gen 7.458.Praatje door Fred. Fry. 8.01 v-10— Aansluiting Stadsschouwburg te lAmsterdam. „Wozzeck". Opera in drie aden. «Tekst van Georg Büchner. Muziek van Al- ban Berg. Sted. Orkest van Aken. In de rust poos: Sportpraatje door H. Hollander. 10.— Persberichten. 1015—11.— Concert. Om roeporkest. 11.—12.— Gramofoonplaten Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.) 8—9.15 Gramofoonplaten. 11.30—12.— Godsdienstig halfuurtje door Past. Perquin. >12.15—1.45 Concert door het K. R. O.-,Trio. [,j 452.Gramofoonpl. 2.3.— Vrouwen- uurtje. 3.—3.15 Kniples. 5.-6— Gramo foonplaten. 6.—6.15 Esperanto. 6.15—6.30 Gramofoonplaten. 6.30—6.40 Koersen. 6.4o 7.15 Cursus schriftverbetering. 7.157.45 jlLezing over verstand en onverstand door Pater Dr. Kreling. 8.-11.— Concert door het K. R. O.-orkest onder leiding van Joh. Gerritsen. E. Heymans, piano. Klassieke en populaire muziek. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11 05 Lezing. 12.20 Concert. F. Rel ton, so praan. A. Brough, bariton. 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20—2.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.25 Berichten. 2.30 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.55 Berichten. 7.— Zang door T. Makushina 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Kwintet. G. Knight, sopraan. 8.20 Berichten. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Lezing. 10. Concert. K. Faikner, bariton. H. Kindler, cello. 10.50—12.20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris1725 M. 12.50 Gra mofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Solistenconcert, m. m. v. orkest. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramo foonplaten. 9.35—10 35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestcon cert. 4.50—5.50 Orkestconcert. 7.20 Orkest- C°Kalundborg, 1153 Al. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.204.20 Orkestconcert en piano 4 204.50 Kinderuurtje. 7.208.Orkest concert. 8.—8.40 „Brodre". Treurspel in 1 bedrijf van Herman Bang. 8.409.Liede- ren-voordracht. 9.2010.20 Concert. Orkest en cello. Brussel, 508.5 Al. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Fragmenten uit „Rigoletto" van Verdi. 8 35 (338.2 M.) Concert georga niseerd door de SAROV. Zeesen, 1635 Al. 5.05—6.20 Lezingen. 6.20 6.50 Gramofoonplaten. 9.5011.20 Lezin gen 11.20—12.15 Gramofoonplaten. 12.15 —1.20 Berichten. 1.20—1.50 Gramofoonpl. 1.50-—3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.50—7.20 Lezingen. 7.20 Concert uit Lan genberg. Daarna: berichten. EEN GESTOORDE RADIO-AVOND. De Huizer zender defect Zaterdagavond ongeveer half zeven, de K. R.O. zond gramofoonplaten uit, dus een in grijpen van de Controlecommissie was uit gesloten, staakte de Huizer zender plotseling de uitzending. Wiens toestel op 1875 meter was afgestemd wachtte en wachtte, maar er kwam geen geluid meer. Een defect? Het Hbld heeft zich met den Huizer zen der telefonisch in verbinding gesteld. „Een antenne spoel gesprongen" werd gezegd. Al les werd gedaan om de storing te herstellen en men had geen tijd voor verdere informa ties. Bij de N.S.F. te Hilversum kon men ons evenmin nadere bijzonderheden geven. Dus maar afwachten, een paar uur lang. Eindelijk om over negen was nu en dan de draaggolf weer te hooren en om 9.20 uur kon de K.R.O. de uitzending vervolgep. De omroeper deelde mede dat een paar spoelen waren verbrand. Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. 25) Haar openhartige blijdschap bewegs dat dit zoo was. Ze deed een lange ketting aan van schildpadden kralen, die Rogers haar bij zijn laatste bezoek had gegeven, en bekeek zich in den spiegel om het effect te zien, denkende hoe lang het geleden was dat men haar bewonderd had. „Beste jongen", zeide ze na een kort stil zwijgen, „ik geloof, dat ik met Thérèse eens over dat telegram moet spreken." „Doe dat niet", zeide snel haar neef. „Ze kan van twee dingen maar één ding zeggen, of dat ze het vergeten heeft, of ze kan de schuld leggen op het telegraafkantoor. We gelooven haar toch niet, en het resultaat zou zijn, dat er een onprettige atmosfeer werd ge schapen. Laten we het laten rusten." „Ik geloof, dat je gelijk hebt", zeide zijn tante, „maar het geeft mij een onplezierig ge voel". ,,'t Zou ons nog onplezieriger stemmen om Thérèse in een van haar pruilerige buien om ons heen te hebben, vooral met vreemden in huis. Het kan me niet schelen van den dok ter, hij trekt het zich niet aan, maar die klei ne 'verpleegster bijvoorbeeld." GEVIEEXTERAPEV Oudkarspel. De raad dezer gemeente vergaderde Don derdag 2 October 's namiddags 8 uur. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opende met een woord van welkom aan leden en pers. Ingekomen stukken. Verslag van de werkzaamheden der com missie van de Malariabestrijding door de bevolking in Noordholland over 1929. De heer Zaagman vroeg of hier van de be schikbaar gestelde spuit nogal gebruik ge maakt wordt. Den eersten tijd dat ik hier was ging bet nogal. Het laatste jaar echter niet. De con troleur, die in de Heerhugowaard woont, doet het echter zelf nogal eens. Een rapport van de hooistekers, inzake het gehouden onderzoek omtrent den toestand van het hooi bij de verschillende veehouders in de gemeente. Het deed den voorzitter genoegen te kun nen constateeren dat de samenwerking tus- schen de hooistekers en veehouders van aangenamen aard is. Adres van de vereeniging „Koophandel", houdende verzoek haar ten behoeve van den nachtdienst van de telefoon, nu voor het jaar 1931, een subsidie te verkenen van 80. De voorzitter bracht in herinnering dat dit verzoek reeds 2 maal is behandeld. B. en W kunnen ook nu geen aanleiding vinden, dit verzoek toe te staan De heer Pijper zeide hier niet te spreken als lid van „Koophandel". De subsidie wordt gevraagd uit een ge voel van billijkheid. De gemeente heeft hier zoo goed als andere gemeenten belang bij de nachttelefoon. Er kunnen ongelukken of iets dergelijks voorkomen. Zelfs het meerendeel van de leden van „Koophandel" beschouwen de nachttelefoon ais een noodzakelijk kwaad. Maar het is noodzaak. Spr. vond dat billijk heidshalve dat de kosten gezamenlijk gedra gen moeten worden. Bovendien werd door particulieren meer van de nachttelefoon gebruik gemaakt An door de leden van „Koophandel". De voorzitter: Wat de heer Rijper zegt is ook reeds in B. en W. overwogen. Maar „Koophandel" zou een betere ver deeling gemaakt hebben als we de gemeen ten aan de Langendijk hadden voor het gc bruik van de nachttelefoon. Oudkarspel heeft er niet zooveel belang bij. Als hier een subsidie gevragd werd van b.v 20, dan gelooft spr. dat de raad hierin wel mee zou gaan. De heer de Boer vond f 80 onbillijk voor Oudkarspel, alhoewel spr. er niet tegen is om eenige subsidie toe te staan De heer Pijper: Als ik het goed begrijp komen we op particulier terrein. „Koophandel" heeft gerekend naar 't zielen aantal. De tuinders van Oudkarspel hebben evenveel belang bij de telefoon als elders. Wij profiteeren hier nu van een ander. De heer Kostelijk: De heer Pijper heeft gezegd dat de leden van „Koophandel" het zelfs als een noodzakelijk kwaad beschouwen. Dat vind ik ook. Het zou echter van „Koop handel" beter gezien zijn te zeggen dat wie gebruik van de telefoon maakt, die moet het ook maar betalen. De heer Zaagman was op onderzoek uit geweest en heeft vernomen dat iedere tele foonhouder een doorverbinding kan krijgen voor geringen prijs. In Oudkarspel hebben doorverbinding mr Eecen en dr. Vogelen zang, zoodat men hier bij een eventueel on geluk naar toe kan. Spr. is er tegen om de subsidie te verleenen. De voorzitter wees er nog eens op dat „Koophandel" een verdeeling moet maken naar de leden die er belang bij hebben De heer Pijper deelde nog mede, dat de doorverbinding met de nachttelefoon is ver vallen. Tenslotte werd besloten geen subsidie toe te staan met de stem van den heer Pijper tegen. Aanbieding van de gemeentebegrooting voor 1931. De voorzitter maakte de leden er opmerk zaam op, dat op de begrooting een post is uitgetrokken om in het voorjaar wederom gedurende 10 weken het vuilnis op te halen. Tevens zal de raad op Vrijdag 21 Oct. bijeen geroepen worden ter behandeling van de begrooting. Idem van de Lichtbedrijven voor 1931; Idem van het Burgerlijk Armbestuur voor 1931; Nog is ingekomen een adres van de Tuin- bouwvereeniging „De Eendracht" met het verzoek een verlicht en verwarmd lokaal be schikbaar te stellen voor den te houden bloem bollencursus. Aan dit verzoek zal worden voldaan. „Ze is lief, vindt je niet? En ze is een dame. Dat zag ik dadelijk. lik herinner me nu, dat ze in de kamer was, toen ik Thérèse vertelde dat je komen zoudt en, hoewel ze het niet getoond heeft, ben ik toch overtuigd dat ze opmerkte hoe overstuur Thérese was. 'tWas heel naar". „Zoo, was Thérèse overstuur?" zeide Ro- ger, peinzend dat zijn theorie hierdoor ver sterkt werd. „Wat z uden de twee verpleeg sters van haar denken?" „Thérèse is tegen beiden allervriendelijkst. De nachtzuster, die van den beginne af hier geweest is, zou alles voor haar doen. Ze zingt altijd den lof van haar bekoorlijkheid." „Wel zoo", zeide hij, zich geeuwend uitrek kend, dat doet me plezier. „Ik heb den in druk, dat die kleine Canadeesche zuster een goeden kijk op karakters heeft, al ziet ze er nog zoo jong en onschuldig uit. Toen hij de kamer van zijn tante verliet, ging hij naar de zijne. Hij was tevreden over de uitlegging, die hij over het telegram gege ven had. Hij alleen wist hoe ellendig Thérè se het vond om met hem onder één dak te zijn. Ze deed heel vriendelijk, maar hij réaliseerde heel goed, dat ze hem beschouwde als een na gel aan haar doodkist, ofschoon hij nooit vermoed had. dat ze zoo getracht zou hebben om hem uit Cannes te houden. Wat zal ze woedend zijn geweest toen haar plan schip breuk leed. Hij lachte luidkeels, zoo verdiept was hij in dé psychische schildering van haar verdriet, dat hij tegen een jongmensch in smoking aanliep, die juist Thérèse's zitkamer wilde binnengaan. Stilstaande, keek hij rond De voorzitter hoopte, dat er orde en rust zal heerschen tijdens en na de lessen. De heer De Boer zou als voorzitter der Tuiubouwvereeniging deze wenk ter harte nemen Er zal echter geen last bij wezen, daar dit meer een cursus voor volwassenen is. Voorstellen van B. en W.: Het verleenen van een crediet voor het loopende dienstjaar ten behoeve van de ver betering van de Spoorstraat. De voorzitter: Alvorens dit onderwerp aan de orde te stellen, wensch ik te memo- reeren de aangename besprekingen, welke B. en W. van Oudkarspel gehouden hebben met B. en W. van Noord-Scharwoude. Het resultaat van het overleg der beide opzichters hebben de heeren kunnen zien bij de stukken. Verder verzocht de voorzitter bij de be spreking geen cijfers te noemen, daar het plan is de zaak in een vrije aanbesteding te laten uitvoeren. De heer Zaagman: Het doet mij genoegen dat er eindelijk een oplossing is. Vanmiddag ben ik bij de Spoorstraat geweest, maar ik vraag mij af, of het voorgestelde plan af doende is. Laten wij nu geen halve maatregelen ne men. Dit plan is m i. niet afdoende. De heer De Boer dankte B. en W. voor de spoedige afwerking. Ook spr. stelde zich de vraag of het plan afdoende is. Wel zullen we met dit plan geen last van het water meer hebben. Tevens vroeg spr.'zich af hoe het kan dat Oudkarspel meer moet betalen van Noordscharwou de. De heer Kostelijk herinnerde er aan dat voor eenige jaren de raad voor een groot plan is teruggegaan. Ik vertrouw wel, aldus de voorzitter, dat het plan van Ooster- lee goed zal zijn. Als het meer kost, zal het natuurlijk beter worden. (Wordt vervolgd). Warmenbuizen. Vergadering van den raad der gemeente Warmenhuizen op Vrijdag 3 October 1930, n.m. 3 uur n.t. ten gemeentehuize. Voorzitter was de heer Nolet, burgemees ter. Aanwezig waren verder alle leden. De voorzitter opende op de gebruikelijke manier de vergadering door alle leden wel kom te heeten. Een verzoek van de N.H. propagandacom- missie van de Alg. Ned. Geheelonth. Bond om een jaarlijksche bijdrage was ingekomen en goed gevonden werd deze te behandelen bij de gemeentebegrooting 1931. Tevens een verzoek van J. Vos om een bij drage over 1930 voor het bezoek van zijn kinderen op de bijzondere school te Krabben dam. Het voorstel van B. en W. om 10 per kind en per jaar toe te staan werd eveneens goedgekeurd. Verder was ingekomen een schrijven van de Alg. belangenver. „Ons Belang" te Schoorldam en de ouders van schoolgaande leerlingen over de eventueele opheffing van de O.L. school aldaar. B. en W. hadden be sloten dit te behandelen wanneer eventueel het voorstel aan de orde wordt gesteld. In dit schrijven waren verschillende bezwaren naar voren gebracht die zich zouden open baren als deze school werkelijk zou worden opgeheven en men meende dan ook, dat er voldoende redenen waren om deze O.L. school te handhaven, ook omdat het aantal leerlingen nu nog 21 bedroeg en vermoede lijk het volgend jaar tot 23 of 24 zou kun nen stijgen. Dan was het hun bekend, dat er reeds een vijftal sollicitanten waren voor hoofd dezer school en dat dit den ook geen beletsel zou wezen om aan het verzoek te voldoen. Hierna vroeg de heer Slot het woord. Hij meende, dat het nu den tijd was om kleur te bekennen in deze zaak omdat hij meende, dat als deze vacature zou worden opgeschoven de sollicitanten zich dan zou den terugtrekken, doordat deze dan niet ze ker zouden zijn of deze school wel bestaan zou blijven. Den heer Molenaar begreep niet, dat er nu al een verzoek is om wegens opheffing van die school een verzoek tot den raad te richten en zeide, dat er nog geen enkel voor stel is geweest van opheffing. Weth. Swan meende dit eerst bij de rond vraag ter sprake te brengen en bracht nu naar voren dat het wachten was op een schrijven en dan eerst een voorstel van B. en W. was te wachten. De heer Slot zeide, dat het voorstel toch al in de lucht hangt en meende, dat er dan toch spoed achter gezet moest worden met het voorstel van B. en W. Hierop antwoordde de voorzitter, dat hij het laatste gezegde van den heer Slot niet ontkende, het voorstel van B. en W. een kwestie is van enkele dagen en dat B. en W. hopen, ten spoedigste daarover een oplos sing te vinden. Daarna werd algemeen goed- om te zien wie of daar zoo rondliep als ware hij thuis, en tegelijkertijd draaide de bezoeker zich om met een air van nonchalante ver waandheid. „Holliday." „O, ben jij daar Clifford?" De begroeting, hoewel niet onvriendschap pelijk, miste alle warmte aan beide kanten. „Ik hoorde door de telefoon, dat je ver wacht werd. Hoe was het in de groote, nieu we wereld?" „Prachtig. Ik veronderstel, dat je hier eet?" „Wel neen, ik had met Thérèse hier of daar heen willen gaan. Ze is een beetje over- moe, het arme kind. Ze dacht, dat ze beter zou slapen als ze eens een paar uur uit was geweest. Wat is dat ellendig met je vader. Tvphus is heusch geen grapje op zijn leef tijd" „Hij maakt het nog al heel goed." „Dat hoor ik. Ik heb een beetje met Sarto- rius gebabbeld. Hij is een groot vriend van mij". „Ja, tante vertelde mij, dat hij groote din gen aan je gedaan had." „Groot!" zeide hij met een korten lach, „nu, dat zal waar zijn. Je had me toen moeten zien. Ik was op het punt mijn matjes op te rollen, zooals je Yankee-vrienden zouden zeggen. Hij is een toovenaar, dat is hij. Hij zal nooit de medicus van de beau-monde wor den; daarvoor heeft hij niet genoeg ambitie. Hij verdween in het boudoir en sloot de deur. In gedachten verdiept ging Roger de trap gevonden dit schrijven te behandelen met het voorstel van B. en W. Bij een schrijven van het Algem. Burgerl. Armbestuur inzake de vergoeding aan de le den werd algemeen goedgevonden dit ook te behandelen bij de begrooting. Punt II van de agenda was een verzoek van het R.K. schoolbestuur der jongens school om beschikbaarstelling van gelden wegens art. 72 L O.-wet, wat inhield om de benoodigde gelden te ontvangen voor het aanschaffen van 24 nieuwe schoolbanken. B. en W. hadden voorgesteld daarvoor onge veer 500 te verleenen in verband met het ontvangen schrijven van den inspecteur, waarin deze mededeelde om geleidelijk over te gaan tot het vernieuwen van deze banken, doordat deze in een verwaarloosde staat ver keerden en ook door slijtage. Enkele banken zijn geheel uit hun verband. Hierover zeide de heer Slot, dat het hem niet prettig aan deed te hooren dat er sprake is van verwaar- loozing. Zoo dit het geval is zou het dan de schuld zijn van de onderwijzers of bestuur, die er niet op hebben toegezien. Weth. Swan was het ook op gevallen dat er toch iets aan haperde. Dat wijst op een tekortkoming en hij meende, dat het noodig is, dat het schoolbestuur er op werd gewe zen. De voorzitter zeide toe hierover te spre ken en indien de opmerking van den inspec teur juist zou wezen mag dit toch niet voor komen. De heer Molenaar vond dat het 't beste is dit eerst te onderzoeken en misschien een verkeerd woord is gebruikt en zich dan ook niet kan voorstellen dat een schoolbank in een verwaarloosden toestand is te bren gen en het komt onwaarschijnlijk voor dat het zoo is. Punt III van de agenda was de aanbieding gemeentebegrooting 1931. Aangeboden werd de begrooting van de gemeente van het al gem. burgerl. armbestuur en van het gasbe drijf. De begrooting van het tuinbedrijf was berekend op een verlies van 500. In ver band met de aanbieding deelden B. en W. mede, dat in de gemeentebegrooting komen te vervallen 50 opcenten op de vermogens belasting en verder werd voorgesteld, de ge meente te plaatsen in de 3de klasse. De gemeentebegrooting luidde in ont vangst en uitgaaf op den gewonen dienst op 112.725.07, op den kapitaaldienst 25.855.80, die van het gasbedrijf in ont vangst en uitgaaf op f 69.432.12 en die van het Algem. Burgerl. Armbestuur op 9475. Daarover vroeg de heer Slot eenige inlich tingen over het plaatsen van in de 3e klas van de gemeentebelasting. De voorzitter verstrekte hierover eenige in lichtingen. Door de gemeente in een lagere klasse te plaatsen, komt de meerdere op brengst in de gemeentekas. Het was de op zet van B. en W. cm daardoor de personeele belasting te verlagen. De voorzitter gaf verder aan, welke voor deden de gemeentefondsbelasting mede brengt voor deze gemeente. Alle leden waren zeer tevreden over de uitgebreide opgaven en de belangrijke ver mindering die deze met zich meebrachten. Aan de rondvraag gekomen vroeg weth. Swan eenige inlichtingen over de leerkracht der O.L. school te Schoorldam. Hij- meende, dat het voor de belanghebbenden te Schoorl dam misschien goed was dat zij te weten kwamen hoe het gegaan is met oproep en benoeming der sollicitanten. Daarop diende de voorzitter hem uitvoerig van antwoord en deelde den raad mede dat er twee sollici tanten waren geweest voor tijdelijke kracht. Die, welke was benoemd, had Vrijdag te legrafisch mededeeling gekregen van zijn be noeming en men kreeg daarop Zondag pas bericht dat hij zijn benoeming niet aannam. Daarop is Maandag geïnformeerd naar den tweeden sollicitant en het wachten is er nu op of deze zich nog beschikbaar stelt. Vervolgens besprak de heer Swan het ge sprokene op de laatste poldervergadering in verband met de vele klachten van het vuil wat m de slooten wordt gegooid, vooral het afval van de groenten. De voorzitter gaf te kennen dat iemand het niet doet als een veldwachter er bij staat, maar zou de bewo ners willen laten medewerken door dezen of genen aan te klagen en van wie men dat ziet, ofschoon het voor ieder niet prettig is zijn buurman aan te geven. Dat zou het beste middel zijn om een en ander te bestrijden. De heer Van Rijn besprak de slechte straat belichting en zou willen, dat er meer licht zou branden, doordat men bij donkere avon den bijvoorbeeld niet het gat van het post kantoor kan vinden. Hierop antwoordde de voorzitter, dat dit de eerste placht in den raad was en dat reeds half Sept. alle lan taarns branden. Z.i. verlichten de z.g. nachtlantaarns toch ook reeds verscheidene hoeken. De heer Slot zeide, dat er alle jaren klachten komen over de verlichting en meende dat als men het goed zou doen het toch niet goed genoeg zou zijn. Hij zou bij zijn huis ook wel een lantaarn willen hebben om het poortje be ter te kunnen vinden. Daarbij had de gas- commissie besloten om zooveel mogelijk te bezuinigen. Door alles volop te laten bran den zou dit veel geld kosten. Weth. De Groot meende, dat er nergens zoo goede straat verlichting is als hier te Warmenhuizen en op andere plaatsen de lantaarns veel verder uit elkander staan. af. Het hinderde hem, dat Holliday zoo kalm, zonder aangediend te zijn, naar boven ging en zonder kloppen de kamer binnenging. Voor zijn stiefmoeder kon het hem niet sche len, maar hij vond het ongepast tegenover zijn vader, die tot een andere en meer vorme lijke generatie behoorde. Het was vulgair van Thérèse om zulke familiariteiten te dulden, hoe haar relatie met Holliday ook mocht zijn. Hij was blij, dat zijn tante, zoo eenvou dig van geest, niets gemerkt had van iets wat hem een jaar geleden al duidelijk was ge weest. Thérèse was blijkbaar haar hoofd kwijt geraakt over dien onverschilligen Ar- thur, die van zijn kant zijn hoofd niet kwijt zou raken voor een vrouw. Gek, dat die jongen zulk een succes bij de dames heeft, zeide hij een oogenblik later tegen zichzelf, toen hij zijn bad nam. Hij doet geen moeite en ze loopen hem allemaal ach terna. Vanaf dat hij een jongen was, is er al tijd een vrouw die hem aanhangt en gewoon lijk is het een rijke. Plotseling kreeg hij een invallende gedach te. Ik zou wel eens willen weten, of Thérèse hem dezen tijd onderhouden heeft. Gek, dat ik daar nog niet aan dacht. Zeker omdat het nooit bij me opkwam, dat zoo iets kon gebeu ren waar het geld betreft van den ouden man, en hij is oud, en wel verdraaid, dat werpt een licht op haar ziedende boosheid toen hij haar financieel op rantsoen stelde. Ik gaf er wat om als ik wist of die baccarat- geschiedenis waar is. Hij dacht hierover tot het bad vol was geloopen en toen hij in het lekkere, warme water lag, dac^t hij niet lan- ZUID-SCH ARWOUDE. Vergadering „Volksonderwijs". De afdeeling Langendijk van de vereeni ging „Volksonderwijs" vergaderde Vrijdag* avond ten lokale van den heer P. Kramer, Aanwezig 14 leden. De wn. voorzitter, de heer Janssonius, opende met een woord van welkom, daarbij zijn genoegen uitsprekende over de opkomst Ingekomen stukken. Van het Hoofdbestuur is een schrijven in* gekomen met verzoek om bij de gemeentera den een adres in te dienen voor geneeskundig Schooltoezicht. Besloten werd om een adres in te dienen Van den heer J. Zaal, oud-voorzitter ls een dankbetuiging ingekomen voor de hem als blijk van waardeering aangeboden wan delstok. Van den heer P. Zeeman een schrijven, dat hij bedankt als bestuurslid wegens ge- zondheidsredenen. Besloten werd de heer Zeeman dank te zeggen voor hetgeen hij voor de afdeeling heeft gedaan. De rekening van den penningmeester ver meldt een batig saldo van 174.10. Nage zien door de heeren C. Keeman Cz. en J. Keizer wordt tot goedkeuring geadviseerd. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren C. Keeman Cz., J Kuiper (herkiesbaar) en als vacatures 'J. Dirkmaat, J. Zaal, P. Zeeman en P. v. d. Molen. Gekozen werden de heeren de Graaf, M. Wagenaar en J. Smak te Broek op Langen dijk, J. Doets te Zuidscharwoude en J. Heids- ma en C. Koeman Cz. te Noordscharwoude. Hierna werd de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering, welke op 1 en 2 November te Utrecht worden gehouden, voorgelezen. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren de Graaf en Mallekote. Besloten werd dit jaar weder geen collec te te houden voor het fonds tot steun der O. L. School, maar in eens 25 te geven. Rondvraag Gevraagd werd de afdeeling te vertegen woordigen bij het 30-jarig bestaan van de vereeniging „Het belang der jeugd" te Broek op Langendijk. Aldus besloten. Na eenige besprekingen over de 7-jarige grondschool ter voorbereiding van het U. L. Onderwijs volgde sluiting met een woord van dank voor de aangename besprekingen SINT MAARTEN. De heer G. C. Sloof, ambtenaar ter secre tarie, is met ingang van 8 October 1930 als zoodanig benoemd te Sint-Maarten. TEXEL. De zee, onze aloude vijand, nam in de laatst* jaren gestadig gedeelten weg van de noordpunt van Texel. Daarom is men dezen zomer be gonnen met den aanleg van een dijk, die de lan derijen daar ter plaatse beschermen moet. Dez-; dijk is thans gereed gekomen. Als nu de najaarsstormen komen, is men daar tenminste voorloopig veijig voor het onderloopen der lan- derijen. CASTRICUM. Deze week hield de afd. Castricum van de R. K. Geitenfokkersvereeniging haar jaarlijk sche geitenkeuring. Het aantal ingezonden die ren was grooter dan het vorig jaar, zoodat een vooruitgang is te bespeuren, alhoewel het jam mer is dat niet alle leden met hunne dieren ter keuring komen. Niet alleen de kwaliteit van de dieren heeft de voorkeur wat prijstvinnen betreft, omdat het bestuur als aanmoediging buiten de keuringsprijzen nog andere had ter beschikking gesteld. De prijzen van de keuring werden als volgt toegekend: IK-jarige dieren: 1 medaille C. Zonneveld Pzn. Ie prijs J. Breedveld. 2e prijs P. de Win ter. Oudere dieren: le prijs J. Veldt 2e prijs W. v. d. Berg. 3e prijs. C. Brakenhoff. Jarig vee: le en 3e prijs S. Groentjes en 2a prijs J. Zonneveld. Voorts werd een medaille uitgereikt voor het dier ingezonden door P. Vlaarkamp, welk ger over de zaken van zijn stiefmoeder, maai verheugde hij zich in het vooruitzicht van de vrije maand, die hij voor zich had. Sinds Oc tober had hij met volle kracht gearbeid, nu kon hij van zijn verlof genieten, want hij wist dat hij het verdiend had. Hij dacht over ten nissen, over een autotocht naar Monte Carlo, over dineeren en dansen daarna als hij een aardig meisje vinden kon. Het beeld van de kleine verpleegster flitste door zijn brein, eigenlijk meer speciaal haar slanke beenen en fijne enkels, die hem dien morgen waren op gevallen, toen zij vlug door den gang liep. Dat was nu eens een meisje, dat weten zou hoe te genieten. Waarom zou hij haar niet eens vragen om 's avonds met hem uit te gaan in Cannes. Met haar zou het dubbel aardig zijn. Esther kwam uit de kamer van sir Charles, juist toen kapitein Holliday het aangrenzend vertrek verliet, zoodat ze tegenover elkaar kwamen te staan. Zij wilde na een vormelij ke hoofdneiging voorbij gaan, maar na een vluchtigen groet kwam hij een stap naderbij en keek haar zoo strak aan, dat zij stil stond, meenende dat hij haar wat te zeggen had. „Zoo, dys hebt u nu deze verpleging aan genomen?" zeide hij, haar vlak aanziende. „U weet wel, dat ik heelemaal niet voldaan was over dat verhaal van u, dat u mij gezien had waar was het ook weer? O ja, in het Carltonhotel". „Ik zeide dat ik u daar zag. Misschien was het niet daar dat u mij gezien hebt", zeide Esther eenvoudig. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5