POOR's MOSTERD Spoor's gestampte Muisjes DE VAM MI V I IIKI EIIH 1 E VT,1 E. Stadsnieuws Binnenland dier reeds vroeger een medaille gewonnen had. Ten slotte nog de troostprijs welke bij loting werd toegekend voor de inzending van De Wokke. Met een woord van dank speciaal aan de keurmeesters, de heeren Clement en van Noord, werd deze keuring besloten. Voorts worden de leden verzocht bij bezoek aan J. Brakenhoff hun lidmaatschapkaart mede te brengen, anders worden zij met hunne nieren niet gehalpen. SCHAGEN. Tot slager in den Kring Barsingerhorn, waar tan het verwerkingsgebouw te Schagen staat, is benoemd de heer J. Muntjewerf te Anna- Paulowna. v WINKEL. /Tot lid van het bestuur der Afd. Winkel van '„het Witte Kruis" is ter voorziening in de vaca ture ontstaan door het bedanken van den heer J. Breebaart Kz., benoemd de heer H. B. Wil- ken. Als afgevaardigden naar de algemeene ver gadering zijn benoemd de heeren G. Kamp en L. van Wijk, en de heer G. J. van Leersum tot plaatsvervanger. Di beschrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering geeft geen aanleiding tot beschouwin gen. De candidatuur van Dr. Spiering voor benoe ming tot Hoofdbestuurslid zal in eerste instan tie worden gesteund. WARMENHUIZEN. Opening Tuinbouw cursus. Donderdagavond had alhier de opening plaats Van den Tuinbouwcursus. De heer W. Dekker opende als voorzitter van den L. T. B. den cur sus, heette den heer Koot als onderwijzer har telijk welkom en hoopte dat hij evenals vorige jaren zijn beste krachten aan dezen cursus zal wijden. Ook de commissie van toezicht heette spre ker welkom, dankend voor de belangstelling en hij hoopte dat deze dezen winter af en toe de cursus eens met een bezoek zal vereeren ter aanmoediging van onderwijzer en leerlingen. Ook de leerlingen riep spreker een welkom toe en noemde als een van de middelen tot ge deeltelijke opheffing van den noodtoestand waarin de tuinbouw verkeert, het geven van goed tuinbouw-onderwijs. Hij hoopte dat de leerlingen trouw den cur sus zullen volgen, dan zal deze zeker voor hun latere leven, goede vruchten afwerpen. De heer Koot dankte den voorzitter voor zijn woorden en zeide dat het van zijn kant niet aan ijver zal ontbreken. Hij riep de medewer king van de cursisten in, waarna de eerste les aanving. HEILOJ. Ingekomen personen: P. J. L. Badoux, R. K., B 135 van Alkemade. W. Hurkens, R. K., A 84a van Vught. Ga. M. Schoen, R. K., C 127 van Obdam. J. D. Nat en gez., 'N.H., B 252e van Driebergen. Wed. G. den BeiderSchriever, R.K., B 172 van Heemstede. Th. Mayr, R.K., C 57 van 'Duitschland. R. Winkel en echtg., N.H., D 73h van Alkmaar. E. de Rooij, N.H., B 184a van Hoorn. Ma. Louter, R.K., B 345 van Alkmaar. B. Eekhof, N.H., D 110 van Amersfoort. G. H. Christiaans, N.H., B 238c van Bergen (N.H.). S. Hottentot, N.H., B 203 van Heerhugowaard. S. Zee mans en gez., H.A., B 231 van Amsterdam P. W. G. van der Heijden, R.K., D 220b van Alkmaar. Th. J. M. van der Heijden- Bonnes, idem van Losser. J. Roos, N.H., B 187 van Midwoud. J. Karsten, R.K., B 181 van Heerhugowaard. Pa. G. Maijers, N.H., B 232 van Alkmaar. A. de Kuster, R.K., A 84a van Udenhout. A. Ma. Wes- sel, R.K., E 8 van Alkmaar. A. Beilmann, R.K., D 133 van Alkmaar. G. van Wijk, R.K., B 274 van Uitgeest. A. M. Kramer, R.K., D 120 van Alkmaar. Ma. A. Nierop, N.H., B 382 van Midwoud. E. Koning Haan, N.H., B 167 van Warder. Vertrokken personen: Ma. Groenewoudt naar Amsterdam. Wed. M. T. van den Hoogen—Van Olffen naar Amsterdam. E. H. Rap en gez. naar Haarlem. Ma. Brederode naar Limmen. D. van Dellen en gez. naar Grootegast. Th. van der Meer van 's-Gravènhage. Ja. Roovers naar Bergen (N.H.). Wa. S. M. Kehl naar Oudenbosch. K. Gomes naar Amsterdam. t*— M. Loos naar Amsterdam. M. Boltje cn gez. naar Groningen. M. Peereboom naar Alkmaar. Gr. Groot naar Uitgeest. T. Danenberg en echtg. naar Bergen (N.- H.). H. Noot en echtg. naar Bergen (N.- H.). A. «van den Abeele naar Purtnerend. Ga. Engeringh naar Zuidscharwoude. G. Dekker—Snelten naar Noordwijk. Tr. HalfSint naar Limmen. Wed. L. Har- tenbergPauw naar Andijk. Ca. G. Mo lenaar naar Heemskerk. A. M. H. Ver duin naar Alkmaar. T. Reens naar Bar singerhorn. Ma. C. Adrichem naar Alk maar. E. Hofman naar Alkmaar. P. Bakker en gez. naar Zaandam. I. P. van Elfrinkhof naar Meppel. P. Eriks naar Alkmaar. Wed. U. HalfApeldoorn naar Limmen. K. GutkerBakker naar War- menhuizen. S. Bakker en gez. naar Ber gen (N.H.). A. M. Bobeldijk naar Amster dam. SCHOORL. Donderdagavond vergaderde ten huize van den heer Huiberts te Groet de af deeling Schoorl van het Witte Kruis. Naast de 5 bestuursleden waren nog vijf gewone leden ter vergadering opgekomen, waarover de waarnemend voorzitter, baron van Fridagh, bij de opening, zijne tevreden heid betuigde. Er zijn toch tijden geweest dat het ledentezoek zich bepaalde tot één of twee personen. Hierna werd van de bestuurstafel medege deeld, dat' na beraadslaging van het bestuur (naar aanleiding van eene opmerking in de vorige vergadering) men was besloten om de magazijngoederen niet te merken, 't Was las tig uit te voeren en men achtte het niet noodig doordat de goederen altijd trouw werden be zorgd. Slechts de ligtenten droegen het waar merk van het Witte Kruis. Verder werd medegedeeld dat de onder- afdeeling „Huisverzorging" reeds daadwer kelijk heeft getoond, een goed bestaansrecht te hebben. Enkele gevallen deden zich voor waar met succes gewerkt is. 't Ledental is bevredi gend. Tevens werd medegedeeld dat, waar enkele lichte verschijnselen van roodvonk zich in de gemeente hebben voorgedaan, dit aanleiding was voor het bestuur, om zich in verbinding te stellen met dr. Doijer en deze heer genegen bleek om in Schoorl een lezing te komen hou den in de tweede helft van October met als onderwerp: 't nut van inenting als voorzorg tegen Diptheritis en roodvonk. De vergade ring keurde dit zeer goed en men bes'oot, om in overleg met dr. Heven ga de avond te orga- niseeren bij den heer Schuijt te Schoorl. De kosten vielen mee en er zal overleg ge pleegd worden met den heer de Jong óm s avonds een autobus te deen loopen van en naar Groet, welke de menschen van daar g: a- tis zal vervoeren naar de vergadering. De le den van het Witte Kruis krijgen vrijen toe gang, de niet-lcden betalen 'n matigen entree. Daarna volgden de bestuursverkiezingen. De beide aftredende heeren, van Fridagh cn Tromp werden bij eerste stemming uerbe- noemamet 't voorzien in de vacature Heren- ga duurde dit wat langer, doordat een drietal aanwezige leden zich niet beschikbaar stel den. De heer Zuurbier werd benoemd. Tot voorzitter werd door de vergadering benoemd, de heer van Fridagh, alle heeren namen hunne benoeming aan. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van de Noord-Holl. Ver. „Het Witte Kruis" werd aangewezen, den heer F. Mosk. Tot plaatsvervanger den heer Zuurbier. De agenda dier vergadering, ofschoon zeer overladen, werd vrij spoedig besproken. De diverse rekeningen en begrootingen gaven geen enkele aanleiding tot op of aanmerkin gen- In de vacature-Prins van het hoofdbestuur werd de wenschelijkheid vastgesteld van de benoeming van dr. Spiering uit Heerhugo waard. Ook werd 't meerder of minder wen- schelijke van het benoemen van dames in dit bestuur besproken. De afgevaardigde kreeg echter in alles vrij mandaat. Bij de rondvraag wees den heer Tromp op het noodzakelijke van het tijdig aanbieden van de premiekwitantie der brandverzekering op de magazijngoederen. De agent is hier nogal nalatig mede. Er zal worden geschre ven aan de maatschappij. Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP. Groote fabrieksbrand. Maal derij verwoest. Zaterdagavond omstreeks 10 uur ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in de maalderij van de bekende graanfirma J. L. van Herwerden, alhier. E>e brandweer, wist met behulp van een handspuit en twee slangen op de waterleiding de omliggende perceelen te behouden. Tegen de woedende vuurzee kon zij niet veel uitrichten. Een enorme hoeveelheid lijnkoeken, graan en meel werd een prooi der vlammen. Honder den uit den omtrek waren getuige van het blussehingswerk. Eerst gistermorgen om acht uur was men het vuur meester. Het fa briekscomplex, dat een oppervlakte van on geveer 1600 M2 besloeg, en dat gedeeltelijk uit hout en steen was opgetrokken, is totaal verweest. De machines wist men met groote moeite te behouden. De schade, die op onge veer 40.000 wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. EEN JUBILE IN DE POSTDUIVEN SPORT. De vereeniging Alcmaria Victrix 25 jaar. Receptie in Het wapen van Heemskerk. Het was Zaterdag 25 jaar geleden, dat de vereeniging van postduiveni efhebbers Alc maria Victrix hier ter stede werd opgericht op initiatief van eenige voorstanders, van wie er op dit oogenblik nog slechts één lid is, n.1. de heer G. Waijboer. Geen wonder, dat de jubileerende vereeni ging dezen dag niet onopgemerkt voorbij liet gaan. Niet alleen het bestuur, maar ook de leden zorgden daar wel voor. De zaal van Het wapen van Heemskerk, het clublokaal, was geheel in de bloemetjes gezet, langs de wanden boven de lampen en aan het plafond, op de tafels, overal waren bloemen aange bracht, terwijl bovendien mooie palmen en an dere groene planten in de zaal niet ontbra ken. Boven het trapje naar het tooneel waren blauwe en roode doeken gespannen en daar- tusschen hing een schild waarop een postduif geteekend was met daarboven de woorden „Jubileum Alcmaria Victrix", met daarnaast kleinere schilden vermeldende de jaartallen 19Ü5 en 1930, elk eveneens een fraai getee- kende postduif dragende. Maar dat was nog lang niet alles. Op de be stuurstafel stond n.1. een schat van bloemen, aan het bestuur aangeboden ter eere van het zilveren feest. Daar waren bloemstukken van de afd. A (Noordholland) van den Alg. Ned. Bond van postduivenliefhebbers, waarvan Alcmaria Victrix deel uitmaakt; de vereen. De Postduif te Alkmaar; de vereen. Steeds in Spanning te Alkmaar; de vereen. Snelvlie- gers te Amsterdam; de Alkmaarsche Con courscommissie, mevr. Reijmer, den heer Kaper, den heer Th. van Gijzen, den heer Joh. Egbergen en den heer J. M. Huibers, het eene nog al mooier en grooter dan het an dere. Het meest opvallend van deze bloemen hulde was die van den heer van Gijzen. Deze bekende duivenliefhébber had in zijn bloem stuk herinnerd aan den grootsten vijand van deze dieren, de sperwer, die met uitgespreide vleugels klaar stond om zijn prooi aan te val len. Voorts was in dit bloemstuk nog het Alkmaarsche wapen in losse bloemen neerge legd. Naast al deze bloemen waren nog vele schriftelijke en telegrafische gelukwenschen ingekomen, alsmede felicitaties per telefoon Het bestuur heeft wel gemerkt, dat aandacht is geschonken aan het jubilé. Zelve hebben de bestuursleden een bezoek gebracht aan den heer Waijboer bovenge noemd, wien zij behalve bloemen nog een dasspeld in den vorm van een postduif als aandenken aanboden. Tegen ruim zeven uur, toen de leden van het bestuur bijna verscholen zaten ach ter de bloemen, kwamen geleidelijk de vrien den der vereeniging opdagen om hun vreug de uit te spreken over het zilveren feest. Een verrassing was het. toen tegen acht uur voor het gebouw de tonen weerklonken van het muziekgezelschap St. Caecilia, dat een sere nade kwam brengen. Ten aanhoore van eer. groote menigte belangstellenden buiten wer den een paar lustige" marschen geblazen, door bestuur en leden van Alcmaria Victrix aangehoord vanaf de trap. Bij ontstentenis van den directeur trad als dirigent op de heer Mannes. De voorzitter van St. Caecilia, met zijn leden uitgenoodigd om binnen te komen, sprak hier een hartelijk woord van geluk- wensch. Wij hoorden van uw 25-jarig bestaan, zei de heer Groot o.a., en omdat wij uit eigen ervaring weten hoe moeilijk het kan zijn voor een vereeniging om te blijven bestaan, was dit yoor ons aanleiding om onze belang stelling te toonen. Wij meenden dit beter te kunnen doen door middel van onze muziek instrumenten dan door het zenden van een brief en daarom zijn wij gekomen om naast mondelinge gelukwenschen eek een muzikale hulde te bieden. Wij wenschen uwe vereeni ging een lang en bloeiend leven en beloven bij uw volgend lustrum terug te komen. De heer C. J. d e M o e 1, voorziter van Alcmaria Victrix, sprak namens zijn medebe stuursleden een woord Van dank aan St. Caecilia en haren' voorzitter voor de gebrach te hulde, die zeer op prijs werd gesteld. Nadat in de zaal nog een marsch was ge geven, gevolgd door het „Lang zal zij levenvroeg de heer Peters uit den Helder, voorzitter van de afd. A van den Alg. Ned. Bond, het woord, om namens deze en voor zijn plaatselijke vereeniging de gelukwen schen over te brengen. Op verschillende wij ze, op vergaderingen en door prestaties der duiven, was meermalen het bewijs geleverd, dat A V. een der beste en meest werkzame afdeelingen van den Bond is. Andere vereeni- gingen kunnen aan haar een voorbeeld nemen, zei spr. De voorzitter van de vereeniging De Post duif, de heer R. R e ij m e r, bracht het be stuur hulde voor de leiding der vereeniging en constateerde, dat er ook wel eens onaange name dingen zijn gepasseerd. Maar, zei spr vergeet die en onthoudt alleen het mooie, aan gaat ge vol hoop en goeden moed de volgen de 25 jaren tegemoet. Wij hopen, dat ook dat een glorierijk tijdperk in uw bestaan zal wor den. Spr. stelde een dronk in op de jubileeren de vereeniging. De heer M o o ij, voorzitter van de vereeni ging Steeds in Spanning, en tevens waar nemend voorzitter van de Concourscommis sie, wenschte de zustervereeniging geluk met haar vijfde lustrum en sprak den wensch uit, dat zij nog lang een bloeiend bestaan mag leiden. Het speet spr. dat mevr. Reijmer, het eenige vrouwelijke lid en de eenige postdui- venhoudster hier ter stede, niet aanwezig was, de vrouw, die den gouden plak veroverde on danks de deelname van zoovele heeren aan het concours. Intusschen wenschte spr. aan A. V. nog menig succes op de wedstrijden. De heer D e M o e 1 bracht in korte welge kozen woorden de verschillende sprekers dank voor hun vriendelijke wenschen. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen onder opgewekten kout, waarna de genoodig- den zien vereenigden aan een souper, waar de vrienschap den boventoon voerde en de waarheid bleek van het gezegde: gezelligheid kent geen tijd. Intusschen was dit alles nog slechts het begin van de viering van het jubilé: op Za terdag 18 Oct. zal een feestavond worden gehouden, die, naar wat het bestuur ons nu reeds meedeelde, bijzonder gezellig zal worden Dien avond zullen ook de prijzen worden uit gereikt, die door A. V. zijn gewonnen op het jubileum-concours. Naar het bestuur ons vertelde, zullen de bloemen, Zaterdag ontvangen, aan de beide ziekenhuizen worden afgestaan. PADDESTOELEN- EN HERFST- TENTOONSTELLING. De afdeeling Alkmaar der Nederl. Na tuurhistorische Vereeniging heeft het plan opgevat om op Zaterdag 11 en Zondag 12 October a.s. met medewerking der locale af deeling der N. J. V. (Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie) een paddestoelen- en herfst tentoonstelling te organiseeren. Deze ten toonstelling zal gehouden worden in de groote zaal van het gebouw van den Vrijz. Prot. Bond aan de Heul. Behalve materiaal, dat hier om Alkmaar zal worden verzameld door onze leden en eenige particuliere inzendingen van de leden heeft de heer Hoek, directeur der plantsoe nen, zich bereid verklaard zijne medewerking te verkenen o.a. door het inzenden van eeni ge vruchtdragende takken, bladeren met herfsttinten en voorbeelden van verschillen de Coniferen enz. Bovendien heeft de firma Verkade Co. te Zaandam, die door zijne verschillende al bums op natuurhistorisch gebied een goede reputatie geniet toegezegd een inzending van plaatjes onder glas te zullen inzenden alsmede het nieuwe album, dat na het Pad- destoelenalbum zal verschijnen. Ook zal o.a. een terrarium worden tentoongesteld. Be halve onze leden-paddestoelenkenners heeft enze stadgenoot de heer Ir. Schweers, pen ningmeester der Nederl. Mycologische Ver eeniging zijne medewerking voor het deter- mineeren der paddestoelen toegezegd, zoo dat ook het myclogische gedeelte der tentoon stelling goed verzorgd zal zijn. Een kleine wedstrijd zal ook Voor de jeug dige stadgenooten eraan verbonden zijn. Hei bestuur zal nl. een paar prijzen beschikbaar stellen voor de fraaiste mandjes van herfst bloemen en -vruchten alsmede van paddc- stoelenmandjes, die worden ingezonden. Aan de hoofden van onze onderwijsinrich tingen zal van een en ander een mededeeling OOr SzwHsersche Kaas worden gezonden ten einde hunne leerlingen op te wekken aan dezen wedstrijd deel te ne men en tevens om hen aan te raden een be zoek aan de tentoonstelling te brengen, die voor allen zoo leerzaam is, omdat de meeste planten en dieren uit de onmiddellijke omge ving van Alkmaar afkomstig zijn. Veel zul len de leerlingen daar terugvinden, waarover op school wel eens gesproken w rdt maai aat als demonstratie-object niet altijd kan worden getoond. De toegangsprijs wordt zoo laag gesteld dat deze voor niemand een be zwaar zal zijn. Het plan is Zaterdag 11 October des mid dags te 2 uur deze tentoonstelling te openen Wij komen op een en ander nader terug. WERELDDIERENDAG. De Haagsche correspondent van het Hbl. schrijft: Men heeft 4 October tot „Werelddieren dag" geproclameerd. Op het Internationale congres voor Dierenbescherming, verleden jaar te Weenen gehouden, is dit besluit geno men met het doel op dien dag de algemeene aandacht te vestigen op dieren en om op dien dag tot de menschen het verzoek te richten ten opzichte van de dieren een goede daad te ver richten. Dat de 4en October voor dit doel is uitgekozen is geen toeval. Immers dat is de sterfdag van Franciscus van Assisi, wiens dierenliefde tot voorbeeld van de menschheid mag dienen. Het was gisteren voor den eersten keer, dat in ons land de „Werelddierendag" werd gehouden. In de verschillende steden van ons land hebben de organisaties, die zich het' lot van de dieren aantrekken, op min of meer uit- gebreiden voet, propaganda gevoerd voor de dierenbescherming. In Den Haag 'heeft men deze propaganda zeer ruim opgevat en een optocht georgani seerd waarin ongeveer tien groote vracht auto's meereden, op welke auto's vaak zeer suggestieve voorstellingen waren aange bracht. De Anti-trekhondenbond propageerde zijn doel met behulp van twee auto's, waarvan ae eerste voorstellingen liet zien van het nut, dat de mensch van den hond kan hebben, n.1. als blindenleider, als politiehond, speelkameraad, menschenredder en als beschermer. Op de tweede auto was een groep aangebracht welke liet zien, waarvoor een hond niet geschikt is: als trekdier van een zwaar beladen kar met den begeleider er bovendien nog op. De Anti-vivisectie-bond bepaalde zich tot een auto, waarop een groote witte zuil was opgericht, welke verschillende opschriften droeg als: „Wetenschappelijk dierenmartelen is menschonwaardig en onnoodig". Propa- ganda-plakkaten illustreerden nader het doel van dezen bond. Het Jack London-verbond reed in den stoet mede, met een auto, welke tot taak had te waarschuwen tegen circusbezoek. 's Avonds hield de Ver. voor Wettelijke die renbescherming in gebouw „Excelsior" een propaganda bijeenkomst waarin prof. De Hartog het woord heeft gevoerd. DREIGEND CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. Het „Grafisch Weekblad" wijdt een artikel aan den toestand in de typografie. Hieraan is het volgende ontleend „De onderhandelingen werden afgebroken. Waarom? Om de werkgeversvoorstellen? Neen, want die zijn niet in behandeling geko men. Onmiddellijk bij de opening werd door den voorzitter medegedeeld, dat hij met groote bezwaren den voorzitterszetel had ingenomen, omdat hij het vermoeden had, dat deze maal de onderhandelingen niet tot een goed einde zouden worden gebracht. Want het bedrijf kon geen enkele verzwaring der lasten dra gen. Vanuit de arbeidersdelegatie werd toch aangedrongen op voortzetting der besprekin gen. In zooverre werd aan dezen wensch tege moetgekomen, dat tot Dinsdagmiddag verga derd is. Waarbij alleen het werkgeversinzicht in debat kwamHet kan nu niet, omdat er crisis komt en het behoeft nu niet, omdat vol- Een uitstekende spijs vertering verkrijgt gij met behulp van Foster's Maagpillen, die zeer zacht werken. f0.65 per flacon. gens den stand der indexcijfers de arbeiders reeds een zeer belangrijke indirecte loonsver» hooging hebben gehad. Zou de toestand zóó geweest zijn, dat de arbeidersvertegenwoordiging zich verwijderd had, omdat de werkgevers met kracht en klem hun voorstellen verdedigden, dan zou overwo- gen kunnen worden of, na de betuiging dat de gemoedsgesteldheid der werkgevers gansch anders was dan uit hun uitlatinge en voor stellen viel op te maken, alsnog aanleiding bestond voor de arbeidersdelegatie om op. ni uw besprekingen aan te vragen. Echter, zoo staat het niet. Niet de arbeidersdelegatie is vertrokken, maar de voorzitter heeft, heel correct en zonder groot- of kwaaddoenerij, ge» constateerd, dat er geen mogelijkheid bestond om tot elkaar te komen, zoodat het rekken der besprekingen tijdverspillen zóu zijn. Waarop de vergac' ring werd gesloten. Onze argumenten, die de wijzigingsvoor. stellen deden geboren worden, werden in de onderhandelingscommissie gegeven. Sedert 1922 is steeds gekomen: wijziging in de ar beidsvoorwaarden. Maar wijzigingen, die voor de arbeiders geen verbeteringen waren. Toen reeds werd in het uitzicht gesteld: door deze wijzigingen komt er verbetering in den bedrijfstoestand en de vruchten daarvan ko men ook den arbeiders ten goede. Evenwel schijnt een deel der werkgevers dien tijd en die maatregelen vergeten te zijn en leven zij onder den indruk, dat van 1914 af iedere con- tractsverniewing voor de arbeiders verbete- ring der arbeidsvoorwaarden bracht. En toch zou een vergelijking van de verschillend! overeenkomsten met elkander dezen werkge- vers het tegendeel bewijzen. Wij zijn nog in dé periode van afwachten, hoewel de kans op de komst van wat goeds met den dag gerin ger wordt". AANVAL OP EEN AGENT. Een dronkenmansrelletje Vrijdagavond heeft een troepje jongelui in een café aan het Kadijksplein te Amsterdam wat diep in het glaasje gekeken met het niet ongewone gevolg, dat het aldra tot een scheldpartij kwam. De ruzie werd op straat voortgezet en de frissche avondlucht kal- meerde de vechtenden allerminst. Zóó on vriendelijk ging het toe, dat de dienstdoende agent het noodig achtte, tusschen beiden te komen. Hij trachtte de kemphanen te kalmee- ren maar zijn goed bedoelde poging had geen1 andere uitwerlang, dan dat de verhitte lieden zich thans gezamenlijk tegen hem keerden. Te midden van een groote massa toeschou wers, die aldra op het gerucht waren aange sneld, gingen de dronken lieden den agent te lijf. Een paar mannen klommen hem op den rug. Zoo'n gedrang was het om den agem, dat deze geen gelegenheid had, zijn wapens te trekken. Geleidelijk bewoog de vechtende menigte zich naar den waterkant. En het had er voor den politieman leelijk uitgezien, als niet de caféhouder, in wiens établisement het relletje was begonnen, het bureau Kattenburger- gracht had gewaarschuwd. De versterking, die dit bureau uitzond, kon den collega nog juist bijtijds uit zijn netelige positie ontzetten. Daarna is nog een kleine razzia in ver schillende café's in de buurt gehouden, maar zonder resultaat. Het onderzoek duurt voort en de politie vertrouwt erop, dat zij de daders weldra gepakt zal hebben. Wat den aangevallen agent betreft deze is, met eenige onbeteekenende kneuzingen en blauwe plekken, vrij goed van zijn avontuur afgekomen. Hij heeft zijn dienst kunne» voortzetten. MORPHINESMOKKELHANDEL IN ZUID-LIMBURG. Het onderzoek in zake den pas ontdekten Morphinesmokkelhandel in Zuid-Limburg, dat onder leiding van den plaatsvervangen- den Commissaris van Politie te Heerlen, den heer A. van den Dolder werd ingesteld, heeft gisteravond tot een nieuwe arrestatie geleid. Te Eygelshoven is n.1. een inval gedaan, waarbij wederom een belangrijke hoeveelheid morphine en chloroform in beslag is geno men. De politie hield in verband hiermede den 26-jarigen J. A. aan, die in verband met het verboden transport van verdoovende mid delen ter beschikking van den Officier van Justitie te Maastricht zal worden gesteld. De Duitsche Justitie is, naar wij vernemen, ver zocht een onderzoek in te stellen naar de plaats van herkomst der bedwelmende midde len. Men vermoedt, zegt de Tel., dat nog meer arrestaties zullen volgen. 205. Maar tot haar schrik had haar ring niet de minste uit werking. De agent bleef agent en toen wij de heks naar bene den zagen tuimelen, terwijl de vogel op een vleugel van de machine had plaats genomen, lachte hij in zijn vuistje. 206. En terwijl de vliegmachine verder vloog, viel de heks met een luide gil in het water, waarboven het vliegtuig zich be vond. De onechte tooverring volgde haar, aan de ketting vast gebonden. „Haar vlieger is nou dit keer eens niet opgegaan", zei de koning.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6