mtiiiisslt Courant DE VERLOREN INJECTIENAALD. FEUILLETON. Hinderd twie en dertigste Jaargang. Din«dag 1 October Radio-hoekje C*EJ1EE\TERADE.V f»7 238 193°* Woensdag 8 October Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) (Uitsluitend V. A. R. A.-uitzending). 8.— Gramofoonplat.en 10.— Morgenwijding (V. P R. O.) 10.15 Voordracht 10.30 Zieken- uurtje. 11.30 Gramofoonpl. 12.— Concert door het V.A.R.A.-Septet 2.15 Gramofoonp 2 30 Kindervertellingen. 3.Cursus: „Maak het zelf!". 4.— Vraaghalfuurtje voor kinde ren. 4.30 Pianoconcert door Betsy van Praag. 5.— Concertorgelbespeling en gramo- ïoonplaten. 6.15 Lezing over den Alg. toe stand in Europa. 6.45 Saxophoonsoh. 7. Gramofoonplaten. 7.05 Vervolg Saxophoon- »oli. 7.45 Gramofoonplaten. 8.— Concert door het V.A R A.-Orkest Rede van G. J. Zwertbroek. 9.30 Spaansch concert. Marg. Couperus, zang. L. Contran, piano. 10.30 Vervolg Orkestconcert. 11.— Persber. 11.15 12.Gramoofonpl. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend N. C. R.V.) I.15—9.30 Gramofoonpl. 10.30—11-— Zte- kendienst onder leiding van ds. Kruvswjk II .11.30 Gramofoonpl. 11.3012.30 Or- felconcert door M. F. Jurjaanz. 12.302 o'istenconcert, sopraan, piano, viool en cello. 2.-2.45 Concert door het Arnhemsch Instru mentaal Trio, piano, fluit en fagot. 2.45 Le zen van Christ. Lectuur. 3.154.15 Vervolg concert. 4.15—5.Gramofoonpl. 5.6 Kinderuurtje. 6.-6.45 Landbouwpraatje door H. Pilon. 6.45—7.15 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 7.157.45 Cursus electro- techniek. 8.10.Concert in de Geref. Kerk te Rotterdam. Solo mannenkwartet. „Sorsum Corda" en het Delftsche Trio, piano, viool en cello. Sprekers: Ds. Knoop en ds. Kuyper. M. 'J. Schreuder. 10.Persber. 10.10—11.30 Giamofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11 05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Or kestconcert. 2.20 Concert. G Jones, alt. E. ffargraeves, tenor. 2.50 Uitz. voor scholen. 3 15 Berichten. 3.20 Lezing. 3.50 Concert. Orkest. H. Kindier, cello. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.55 Berichten. 7. Zang door P. Molchanoff. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 „The Ridgeway Parade'III 9.20 ZBerichten. 9.40 „The Imperial Confe rence". 9.55 Concert. K. Taylor, piano. Or kest. 11.20 Dansmuziek. 11.35—12.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris" 1725 M. 12.50—2 20 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramo foonpl. 9.351035 Gramofoonpl. 10.40 11.20 Muziekuitz. voor scholen. 11.30 Gra mofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert, so praan. 4.505.50 Orkestconcert. 7.20 Or kestconcert. 8.20 Concert. Koor en solisten. Toespraak. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2 504.50 Orkesctoncert en voor dracht. 7.208.20 Kamermuziek. 8.509 10 Liederen-voordracht. 9.3010.30 Orkest concert. 10.3011 50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert. 8.35 Orkestconcert m. m. v. zange res. Zeesen1635 M. 5.056.20 Lezingen. 6.206.50 Gramofoonplaten. 9.50—11.20 Lezingen. 11.2012.1 j Gramofoonplaten 12.15—1.20 Berichten. 1.20—1.50 Gramo foonpl. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Dans avond. 9.20 Berichten en Orkestconcert. In termezzo: Zang door Anita Hellwig. Oudkarspel. (Vervolg gemeenteraad). De voorzitter beantwoordde den heer Zaagman dat de Spoorstraat steeds de be langstelling van B. en W. gehad heeft Dat het zoolang heeft geduurd, komt ook wel eenigszins doordat wij geen samenwerking konden krijgen met Noordscharwoude. Wat de hoogere kosten voor Oudkarspel betreft. De kosten zijn hooger doordat B. en W. de concessie hebben gedaan dat Oudkar spel de kosten betaalt voor de afwatering door middel van gaten. Nu is de vraag ge steld: is dit plan afdoende. Ook B. en W. hebben deze vraag gesteld. Afdoende is het plan echter niet. Anders zou het in de duizenden loopen. Het zal nu echter geen modderpoel meer worden. Te vens zal wanneer de groote weg naast de Spoorstraat komt, de Spoorstraat een doode straat worden. De heer Zaagman: Naar aanleiding van wat de heer Kostelijk gezegd heeft omtrent het vertrouwen in Öosterlee. Ook heb ik wel vertrouwen in hem. Maar de vraag is of het plan afdoende Is Ik heb den indruk dat wil het werkelijk goed worden, dan moet er een bestrating komen. Wanneer de opzichters gezegd hebben, dat het plan zoo afdoende is, dan leg ik mij er bij neer, maar dan is het ook voor hun ver antwoording. De heer De Boer was het met den heer Zaagman eens, dat het plan niet afdoend? is. Spr. wilde nu een goede verbetering. Weth. Bakker: De heer Öosterlee kon geen antwoord geven op de vraag of dit plan af doende is. Wel zijn we nu van de watermas sa af. Zelf ben ik voor een afdoende verbete ring. Als de raad hiervoor is, dan zal ik mij er niet tegen verzetten. Wethouder Kroon zeide, dat de behande ling wel lang geduurd heeft, maar bij B. en W. heeft het zwaar gelegen dat de nieuwe weg hier mogelijk langs zou komen. Er is ook over epn afdoende verbetering gesproken. De bestrating wordt echter ver bazend hoog. De afwatering zal een verbete iing worden. De voorzitter antwoordde den heer Zaag man dat men niet moet vergeten dat B. en W. van Noord-Scharwoude en Oudkarspet elkaar gevonden hebben op deze basis. Te vens wilde hij de raadsleden wel zeggen dat als deze verbetering tot stand is gekomen, de Spoorstraatbewoners tevreden zullen zijn. B en W. stelden dan ook met volle vrijmoedig heid voor dit plan te aanvaarden. De heer Kostelijk verwachtte niet dat het de bedoeling is om er een luxieuse weg van te maken. De bedoeling is dat men van het water afraakt. De voorzitter: Al zou alles bestraat wor den dan zijn we nog niet van het water af We moeten dan een rioleering hebben. Het zou dan 12 a 13000 gulden kosten. De heer Zaagman: Mijn bedoeling is een bestrating en dezelfde afwatering als op het voorgestelde plan. De voorzitter zeide, dat dit niet kon. Dan moet er een rioleering komen met zinkputten Spr. begreep niet dat er zoo'n aarzeling is bij de heeren. Wij hebben het een flink plan gevonden. De heer Zaagman was het er niet mee eens, dat wanneer de weg bestraat wordt, het dan direct een luxieuse weg zal worden. De menschen aan de Spoorstraat betalen ook belasting en hebben dezelfde rechten als in dit gedeelte om aan een fatsoenlijk be straten weg te zitten. Weth. Bakker: Laat er een voorstel ko men dat aan B. en W. wordt opgedragen de kosten te geven voor een afdoende verbete ring. Het is nu praten in de ruimte. De heer Pijper: We kunnen het voorstel van B. en W. wel aannemen en zoo noodig later bestraten. Weth. Kroon: Dat is ook de bedoeling. Het voorstel van B. en W. werd met alge meene stemmen aangenomen. Bespreking vervolgonderwijs. De voorzitter: Het vorige jaar is vervolg onderwijs gegeven door het hoofd der school voor 7 leerlingen. Nu zijn er 8, 6 jongens en 2 meisjes. Ook het handwerken komt er dus bij Hiervoor zou worden uitgetrokken 240 voor het hoofd der school en 80 voor mej. Bosser. Weth. Kroon was een groot voorstander van vervolgonderwijs. Maar 8 leerlingen 53 te weinig. Weth. Bakker: Het vorig jaar werd de cursus met 7 leerlingen gehouden, nu mo gen wij het met 8 niet nalaten. Voor de ge goeden betaald de gemeente heel wat meer geld voor de kinderen die naar Alkmaar gaan. De armen zijn hiervoor niet in de ge legenheid. Laten wij dezen in de gelegenheid stellen, zooveel mogelijk te leeren. De heer de Boer was het met wethouder Bakker eens. Spr. geloofde dat het vervolg onderwijs verbazend nuttig werkt. De heer Rijper: Het aantal leerlingen is klein Is er geen weg op om dit aantal te vergrooten. De heer Kostelijk: We hebben het gehad over het Tuinbouwonderwijs. Dit is koste loos, maar er was geen animo voor. Dit is treurig. De avondschool kost echter wel Spr. vond dit bedrag voor het aantal leer lingen te hoog. De voorzitter: Wanneer zich 8 leerlingen aanmelden dan heeft de overheid een taak te vervullen en die is het geld te voteeren. Ook ik vind het dieptreurig dat de zoons van de tuinbouwers den tuinbouwcursus niet volgen Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. 86) „Die keen1 bedoel ik niet, ik heb u ergens anders gezien in andere omstandigheden Niet dat het er iets toe doet, maar „'t Is een reden voor een praatje", zeide zij lachend. „Als u dat ding niet op uw hoofd had", zeide hij ernstig, „zou ik mij misschien her inneren waar het was." Met een vlugge beweging nam zij het mutsje af. Haar bruin haar omlijstte haar hoofd met glanzige krulletjes. Zij trachtte er orde in te brengen met haar handen en ont moette zijn starende oogen, overtuigd dat de verandering in haar voorkomen hem toch niet op weg zou helpen, want bij die andere gelegenheid had zij een hoed gedragen. Na lang critisch onderzoek schudde hij langzaam het hoofd. „Ik ben er nog niet achter, maar ik zal het wel uitvinden." „Laat u het mij dan vooral weten?" zeide zij ironisch. „Dat zal ik." Hij bewoog zich niet, maar hield zijn onbeduidende oogen op haar ge vestigd. Ze zag dat er iets van matte, on verschillige bewondering in zijn blik was ge komen. Zonder te weten waarvoor, voelde zij voor de tweede maal, of was het al voor de derde keer dien dag. 't bloed naar haar hoofd en dat waar het nb. hun toekomst betreft. Hier staat echter tegenover dat er voor de vondschool 8 leerlingen zijn. Laten wij dezen nu in de gelegenheid stellen. Besloten werd, met alleen de stem van weth. Kroon tegen, den cursus te houden. De heer C. v. d Abeele en mej. Bosser werden belast met het onderwijs. Rondvraag. De heer de Boer bracht in herinnering den storm van 20 Sept enj'wees op het groote gevaar van het bovengrondsche electrische net. Hierdoor is op dien dag bijna een em stig ongeluk gebeurd. Spr. zou willen dat de lichtbedrijven de menschen er op attent maakten dat als er een losse draad is, hier van onmiddellijk moet worden gegeven. De voorzitter: Als er iets dergelijks is, dan kan men zich wenden tot den lijnwerker dc Ruiter, alhier. De heer Za2gman vroeg of het georgani seerd overleg al is ingevoerd. Spr. heeft ver nomen dat in de gascommissie nog is ge stemd over georganiseerd overleg en dat met O tegen 6 stemmen is besloten dit niet in te voeren. Als dit waar is, waar blijft dan het prestige van de raden. De voorzitter: De commissie van behee" moest hier over stemmen. De raad heeft hier geen zeggingschap over. De burge meesters hebben hier ook stem en zodoende krijgt men wel eens een anderen uitslag als verwacht wordt. De heer Zaagman: Volgens een gemeen teraadsverslag bestaat er tusschen de bazen van het electrisch- en het gasbedrijf verschil in loon. Spr. had gaarne dat dit eens onder de oogen werd gezien daar dit toch niet bil lijk is. De voorzitter beloofde zelf te zullen infor- meeren. Naar aanleiding van het plaatsen van en lantaarn zeide de heer Zaagman er prijs op te stelletn dat dergelijke dingen in den raad behandeld worden. De voorzitter zegde dit toe. Hierna slut ting. Egmond-Binnen. Vrijdagavond vergaderde de raad de zer gemeente in voltallige zitting. De voorzitter heette in het bijzonder den heer Dekker welekom nu deze na een ernstige ziekte weer in staat is de vergadering bij te wonen. De heer Dekker dankte voor de harte lijke woorden. Onder de ingekomen stukken treffen wij aan: een schrijven van de commissie voor de malariabestrijding met verzoek een subsidie voor 1931 te mogen ontvangen ad één cent per inwoner. Deze subsidie wordt, evenals vorige jaren, verleend; een verzoek van de Volksuniversiteit te Alkmaar om subsidie ad 10 voor 1930 wordt afgewezen, omdat uit deze gemeente hoegenaamd geen gebruik wordt gemaakt van de Volksuniversi teit; een verzoek van de R. K. Militaire Vereeniging te Amersfoort om een sub sidie ad 15 voor 1931 wordt evenals het vorige jaar toegestaan; goedkeuring van Ged. St. begrooting 1930. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de afd. Egmond van den Ned. Bond van Koffiehuishou ders houdende dankbetuiging verhoo ging aantal vergunningen ingevolge de Drankwet. Dit schrijven werd voor ken nisgeving aangenomen met de opmer king evenwel, dat de officieele verhoo ging wacht op de beslissing van de Kroon en de dankbetuiging dus wel wat voorbarig is. Een schrijven van de Voetbalvereeni- ging te Egmondbinnen verzoekende een subsidie van 200 Het verzoek werd voor kennisgeving aangenomen, waarbij werd opgemerkt, dat wanneer in de toe komst de gemeente zelf een sportterrein zou bezitten dit tegen een billijke ver goeding in gebruik zou kunnen worden afgestaan. Een schrijven van de afd. Egmond van den Bond van Koffiehuishouders, verzoekende vrijstelling belasting op biljarts. Dit verzoek kwam na 1 Septem ber in en vóór 1 Sept. moest dit reeds woroden vastgesteld. In de vorige ver gadering werd besloten de grondslagen ongewijzigd te laten en eerst eens aan te zien hoe dit werkte. Bovendien voelden B. en W. niet veel voor de vrijstelling, omdat niet de caféhouder deze belasting betaalt, maar de verbruiker. Het verzoek werd voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de Geitenfokver- eeniging, verzoekende in de politiever- ordening een bepaling op te nemen, dat stijgen. Hoe gek om zoo gauw te blozen. Ze was boos op zichzelve. Ze was heelemaal ver legen geworden. Niets dan overgevoeligheid, net een kruidje-roer-me-niet. Op dit oogen- blik kwam Roger, gekleed voor tafel, op het portaal. En hij zag de jonge verpleegster zonder mutsje, blozend zooals ze dien mor gen voor hem gebloosd had, met iets schalksch in haar oogen Holliday aankijkend, terwijl deze verstolen glimlachend haar aan zag. Dit tafereel maakte een onplezierigen in druk op Roger, hij voele ontstemming tegen over Holliday, dien hij een kwast vond, en in het meisje voelde hij zich licht teleurgesteld. Was zij ook al weer een van die vrouwen, die onder Arthur's bekoring raakten? Hij had een hooger idee van haar gehad. Zijn verschijnen bracht verandering in de situatie. Hij zag hoe de verpleegster met slanke vingers haar mutsje weer opzette en de haren gladstreek. Ze zag er weer beschei den en keurig uit, en de zijdelingsche blik, die ze op hem wierp, scheen hem in de grap te willen betrekken. Hij begon de zaak dan ook wat anders te beschouwen en hoorde haar tegen Holliday zeggen: „U hebt mij hoogstwaarschijnlijk voor iemand anders aangezien, ik ben nog maar kort in Cannes". Een deur ging open, alle drie zagen om en daar stond lady Clifford in avondtoilet. Esther hield haar adem in. Ze herinnerde zich wat de dame uit Chester over de mooie Thérèse had gezegd, zoo iets van een film schoonheid. De Fran^aise droeg een avond mantel van chincila op een manier die Esther nooit zou kunnen imiteeren, zelfs niet al had ze zoo'n chinchila mantel in haar bezit. En daaronder waasde iets van lichtgroen en zil ver, van blanke huid, paarlen en een groote diamanten broche. En boven dat alles uit het fier gedragen hoofd met het goudblonde haar, alles van volmaakt moderne schoon heid. Thérèse zag er stralen uit, jonger dan Esther haar ooit had gezien. Haar grijze oogen, overschaduwd door lange wimpers, glansden als sterren, waren van verblindend koude zuiverheid. „Klaar?" De stem van Holliday was even noncha lant als altijd. Het verbaasde Esther, dat de ze bekoorlijke verschijning hem zoo onver schillig liet, evenals Roger. Van wat voor stof waren die twee mannen gemaakt?" „Heb ik je lang laten wachten?" Iets scherps in den toon van haar stem deed Esther naar lady Clifford opzien. Het verwonderde haar te bemerken, dat de grijze oogen haar nauwlettend aanzagen, terwijl de vraag tot haar metgezellen was gericht. „Neen, ik stond te praten met zuster Ro- we", antwoordde de jonge man achteloos en hij zag Esther aan met een veelzeggenden glimlach, die een complotje tusschen hen deed vermoeden. Had hij dat nu maar niet gedaan, dacht ze. Er kwam een niet te misduiden uitdrukking on lady's Clifford's gezicht. Goede hemel, was het mogelijk dat deze wonderschoone vrouw ook maar een oogenblikje jaloersch op haar kon zijn? Ongelooflijk en toch was het zoo, zooals zij instinctmatig voelde. Ze be greep, dat ze nog heel wat levenswijsheid op moest doen. Een paar dagen later hierop te rugziende, bedacht ze dat het gedrag van la dy Clifford tegenover haar veranderd was. Ook Roger had den korten blik opgevan- alleen geregistreerde bokken ter dek king beschikbaar mogen zijn. Dit ver zoek werd aangehouden. B. en W. voel den in principe wel voor deze bepaling, doch alleen wanneer meerdere gemeen ten een soortgelijk besluit namen. Een schrijven van de Adviescommis sie voor bouwontwerpen verzoekende de welstandsbepaling in de bouwverorde ning te wijzigen. De gevraagde wijzi ging zal worden aangebracht en houdt in, dat na de beslissing van B. en W. be treffende een geweigerde bouwvergun ning, de betrokkene binnen 30 dagen in beroep kan komen bij den raad. Een schrijven van de St. Paulus Abdij houdende aanbieding grond voor verbe tering wegbocht in Vennewatersweg. De prijs zal zijn 30 ct. per M2. De voorzitter meende dat er toch nog aanzienlijke bezwaren aan deze wegver- betering zijn verbonden, daar ook de sloot dan moet gedempt worden. De heer de Waard was echter van meening. dat dit niet zoo kostbaar zal zijn. daar de grond zeer billijk is en het werk van den winter wellicht door werkloozen kan worden gedaan. De heer van der Molen merkte op, dat indien de gemeente deze bocht weg neemt misschien de bocht onder Heiloo, die veel gevaarlijker is, ook zal worden verbetert. De heer Groot zou wenschen te bepa len. dat in geval het werk wordt uitbe steed, dat vele arbeiders uit deze ge meente te werk zouden worden gesteld. De voorzitter leek dit bezwaarlijk. Binnen een maand zal de RadtS een be grooting krijgen van de te maken kosten. Een reclame hondenbelasting van N. de Wit. Reclamant beweerde dat zijn hond ten onrechte in de eerste klas is geplaatst. De heer Straathof staafde deze bewe ring, zoodat de hond werd teruggebracht tot de tweede klas. Een schrijven van den Land- en Tuin- bouwbond verzoekende subsidie voor den cursus tuinbouw te Egmondbinnen. Een subsidie ad 80 werd evenals het vorige jaar verleend. De Gezondheidscommissie heeft geen bezwaar, dat de bouwverordening wordt aangevuld met de bepaling, dat aan iedere nieuwe woning een brievenbus moet worden aangebracht in of terzijde van den hoofdingang. Voorts kunnen B. en W. eischen dat achter de sleuf een kastje wordt gemaakt. Bovendien werd de verordening aangevuld met de bepa ling dat B. en W. op ingekomen verzoe ken binnen 30 dagen moeten beslissen, waarna de betrokkene bij den Raad in beroep kan komen. De commissie belast met het nazien der rekeningen 1929 had deze in orde be vonden en bracht dank aan de betrok ken ambtenaren. Wij ontleenen aan de diverse rekenin gen de volgende cijfers. De gemeenterekening: het totaal der uitgaven openb. lager onderwijs bedroeg 7433.42; bijz. lager onderwijs 12206.32 openbare werken 12284.98; het totaal der inkomsten uit diverse belastingen bedroeg 47679.6814. Het totaal der inkomsten gewon.6 dienst bedroeg 82574.78, het totaal der; uitg. gewone dienst bedroeg 75538.3614. Alzoo een batig slot van 7036.4114. Op den kapitaaldienst inkomsten 5671, uitgaven 5770.82, nadeelig slot f_ 99.76. Het Burgerlijk Armbestuur sloot in uitgaaf met een bedrag van 2177.25, in ontvang 2167.10, waaronder 2000. subsidie van de gemeente. Het Algemeen Armbestuur van Wim- menum sloot in uitgaaf met een bedrag van 295,17, in ontvang 510.66, groo- tendeels uit opbrijgst van bezittingen. Het Gem. Electriciteitsbedrijf sloot met een winst van 1562.27. Het Gasbedrijf sloot met een winst van 584.83. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat het heffen van een bedrijfsbelasting alhier heel weinig nut zal hebben, deze belasting is meer van toepassing op fa brieken, waarom wordt besloten een der gelijke verordening niet vast te stellen. Besproken werd de bestemming van de noodwoning. Deze is geheel uitge woond en zou het zeer veel kosten met zich brengen deze geheel in orde te la ten brengen. Besloten werd de woning te laten zooals ze is en in geval van nood eenige noodzakelijke verbeteringen gen. Het viel hem op, dat Urthur verbazend nandig was, hij zorgde er voor dat een vrouw nooit te zeker was van zijn affectie. Terwijl hij hierover nadacht, wendde Thérèse zich, zooals ze wel meer deed, met iets smeekends en peinzend in haar wezen tot hem: „Wil je me vergeven, dat ik den eersten avond vanje verblijf hier wegloop?" vroeg ze zacht. „Maar ik geloof, dat het me kal meeren zal eens iets anders te zien. Au revoir mon cher, a demain". Ze wierp hem een kushand toe en daalde langzaam de trap af, gevolgd door haar on verschilligen minnaar. Toen de voordeur dichtsloeg, zeide Roger: „Dus u hebt dien vent meer ontmoet?" Waarom hij sprak van dien vent wist hij niet. „Hij kwam eens kijken bij den dokter", vertelde Esther, en toen met een ondeugend lachje, „hij denkt dat hij mevroeger al eens gezien heeft en daar piektr hij over." „Zoo inderdaad", zeide Roger. „Ja, maar hij kan zich niet herinneren waar het was en ik ben niet van plan het hem te vertellen. Het was in het restaurants des Ambassadeurs. Ik zat aan een tafeltje naast het zijne". „Ja, dat begrijp ik." Hoe 't zij, deze uitlegging deed Roger'j prikkelde zenuwen aangenaam aan. „Komt u aan tafel?" vroeg hij, berouw ge voelend dat hij haar verkeerd beoordeeld had. „Ja, maar ik wilde me eerst verkleeden." „Ik zal op u wachten." Vi aarom hij dit zeide wist hij ook niet, het ontviel hem. Bespottelijk, dat hij zoo'n belang stelde in dat meisje, dat hij voor dien morgen s ge- aan te brengen. Besloten werd dat de commissie, be last met het nazien d.r begrootingen 1931 zal bestaan uit den geheelen raad, uitgezonderd de wethouders. Van den heer C Levering te Egmond binnen was een verzoek ingekomen in gevolge de Landarbeiderswet. Verzoeker kan koopen een huisje met 23 A. grond, waarvan de helft is ontgonnen voor 2250.10 bezit verzoeker in contan ten, de rest 2025.wordt bij het Rijk aangevraagd met de gemeente als borg. De Raad was met de ligging van het perceel bekend en steunde het verzoek. In de rondvraag vroeg de heer Dekker of de vakjes voor de nieuwe huisnum mering een vaste afmeting hebben. De voorzitter antwoordde daarop be vestigend. Het oppervlak is voldoende voor een duidelijk nummer. Dc heer Straathof meende, dat de stee- nen, die voor den weg worden gebruikt niet zoo heel goed zijn. De voorzitter repliceerde, dat het vol gens deskundigen een goede harde steen moet zijn. Spreker vroeg voorts of de steenen, die op het stet liggen oude zijn. Ja, deze zullen worden gebruikt voor de paden in de dorpen. Bovendien zal met nieuwe steenen worden bestraat een ge deelte lang 30 en breed 4 M. bij de R. K. school te Egmondbinnen, de uitkomen de steenen zullen tusschen de boomen gebruikt worden. Ook het gedeelte vóór de poort van de Ned. herv. kerk te Eg mondbinnen zal bestraat worden. De heer Straathof vroeg of hij het slootje vóór zijn woning niet mag dicht maken, ook anderen werd zulk een ver zoek toegestaan. De heer Apeldoorn was echter bang dat dan op dat punt het water op den weg zal blijven staan. Indien de heer Straathof op andere manier zorgde, dat het water wegzakte bestaat er geen be zwaar. De voorzitter beloofde de zaak ter plaatse te onderzoeken, alsook bij den heer de Waard, waar het water van den weg binnen zijn tuin stroomt. De heer van der Molen zou een betere straatverlichting wenschen. De lantaarn op het land van Apeldoorn doet nu geen dienst meer, nu de gem.-ontvanger daar niet meer woont. Deze zou heel goed ver plaatst kunnen worden naar den Bak- kummerweg bij W. Twfsk. De heer Groot merkte op dat een lan taarn bij het weggetje van het perron naar het Mallegat ook zeer gewenscht was. De voorzitter zegde toe eens te kijken of de straatverlichting met een enkele lantaarn kan worden uitgebreid, maar merkte op dat de straatverlichting reeds veel kost. Daarna ging de Raad in geheime zit ting. Ursem De Raad dezer gemeente vergaderde op Vrijdag 3 Oct. Tegenwoordig waren allt leden. Ingekomen was o.a. een schrijven van Ged. Staten, dat van vergunningen tot inzameling van gelden door instellingen van weldadig heid geen leges mogen worden geheven, een beschikking van den minister van Onderwijs, dat over 1929 te weinig is genoten aan rijks bijdrage onderwijskosten 2; een schrijven van den heer Commissaris der Koningin, dat D. F. C. F. van den Heuvel secretaris der gemeente met ingang van 3 September op nieuw is benoemd tot burgemeester en een schrijven dat de burgemeester beëedigd is. Verder waren de volgende adressen inge komen van de A.N.W.B. voor Nederland om als buitengewoon lid toe te treden ad 25 per jaar; van den bond van Bedrijfsautohouders in Nederland eveneens om toe te treden als lid of donatrice. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde was een verzoekschrift van W. Klaver om schadevergoeding voor het door de gemeente verkochte gedeelte grond dat hij in huur had. Het kwam verschillende leden vreemd voor, da di adrest is ingekomen, want indertijd heeft Klaver verklaard geen schadevergoe ding te zullen vragen als er aan den west kant van het gehuurde perceel gebouwd zou worden, wat intusschen zal geschieden. Met algemeene stemmen werd besloten de gevraagde vergoeding te weigeren en het al of niet verhuren van het overige gedeelte aan te houden tot in het laatst van November. De voorzitter deelde vervolgens mede, dai nooit gezien had. Ja, hij verlangde naar haar gezelschap en zou graag weten of hij haar weer zou kunnen doen blozen. Het hinderde hem, dat ze voor Holliday had gebloosd; dat gedierte was het niet waard. Hij stak een si garet op, liep naar het raam en keek naar buiten. Door het dichte gebladerte van de accasia's zag hij de kleine sikkel van de rij zende maan helder en scherp als een mes. Hij trok een leelijk gezicht; hij had de was sende maan gezien door glas en boomen heen. Gelukkig, dat ik niet bijgeloovig ben, dacht hij, maar toch had hij een gevoel van angst dat hem irriteerde. Vlak bij hem kraakte een zware tred en zich omwendend zag hij dr. Sartorius. De ernst van het groote gezicht, met het schuin weghellende voorhoofd, deed hem schrikken, „Is er iets niet goed dokter?" vroeg hij snel. „Neen, er is niets, maar ik beloofde aan uw vader u te zeggen, dat hij graag had dat ge morgen iets voor hem deea voor ge uit gaat. Ik geloof, dat hij u in zijn safe wil la ten gaan, om de copie van zijn testament te krijgen." „Van zijn testament?" vroeg Roger uit 't veld geslagen. „Er is geen reden voor ongerustheid. Hjj wil zijn geheugen opfrisschen. Ik zou maar met hem meepraten. Ik geloof, dat er iets f» dat hij met u wil bespreken." „Best, ik zal dadelijk na het ontbijt ko- men." En geheel vanzelf kwam de gedachte bij hem op, dat de oude man voelde dat hij ster ven ging. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5