DE VVÖVURET TM CM TERKiTRK ft li TT «IE. Provinciaal nieuws het Armbestuur voornemens is behoudens goedkeuring van Ged. Staten het armenland onderhands te verhuren en zou gaarne het gevoelen van den raad vernemen. De heer Oud erkende de moeilijkheid het lan dvele jaren goed gebruikt te hebben en dan door opdrijving van huur het plotseling kwijt te raken. Spr. kan zich best met onder handsche verhuur verecnigen. De heer Veldboer juichte het voorstel van het armbestuur toe. Ook het verhuren aan eigen ingezetenen heeft veel voor, waardoor •wellicht een betere toestand voor de bouwers wordt geschapen. Wethouder Schaap deelde mede, dat de slechte uitkomsten van het bedrijf oorzaak- zijn, dat aan onderhandsche verhuur tegen billijke taxatie-prijs thans de voorkeur wordt gegeven. Bovendien wees spr. op het gebruik .van percedtn land voor bloembollen, die ver moedelijk niet zullen worden ingehuurd, maar uitgezien zal worden naar andere per- ceelen wat opdrijving van huur tot gevolg heeft. De voorzitter zeide, dat het in de bedoeling flgt alleen het vrij gekomen land te verhuren in het openbaar, en bij onderhandsche ver huur alleen ingezetenen in aanmerking te laten komen. Spr. zou het gevoelen van den Raad ter kennis brengen van het Armbe stuur. Vervolgens werd aangeboden het ge meenteverslag over 1929. Cc bevolking is ge stegen tot 1311, het getal geboorten bedroeg 52 en van overlijden 22. Daarna werd aangeboden de gemeentebe- grooting voor 1931 en de begrooting van het G.E.B. dienst 1931. De voorzitter stelde deze begrootingen in handen van de vijf raadsleden ter onderzoek. De heer Oud informeerde naar de te hef fen belastingen speciaal van de opcenten der 'Vermogensbelasting. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. voorstellen deze opcenten te heffen tot een be drag van 25 en de opcenten op de grondbe lasting ongewijzigd te laten. Aan den heer P. de Ruyter, Hoofd der openbare school alhier, werd op diens ver zoek eervol ontslag verleend wegens zijn be noeming te Sint Pancras. B. en W. stelden voor dit ontslag te doen ingaan op 1 Novem ber a.s. Aldus werd besloten. Aan de orde was een voorstel van B. en W. om het personeel van de brandweer te ver zekeren tegen ongevallen. De premie be draagt 1.40 per persoon per jaar en de verzekering kan collectief geschieden. Hier voor zouden dan maximum 24 personen in aanmerking komen. De voorzitter deelde nog mede, hoe groot de bedragen zijn bij overlijden bij invaliditeit en tijdelijk ongeschiktheid. Met algemeene stemmen werd besloten in gaande 1 Janari 1931 het personeel van de 'brandweer collectief te verzekeren bij de Oude Haagsche van 1830 tegen ongevallen volgens de opgegeven voorwaarden. Aan de orde was vaststelling gemeente- rekening en rekening G.E.B. 1929. De heer Geiiefaas bracht namens de com missie belast met het nazien der gemeente rekening verslag uit. Spr. vroeg of het bedrag onder hoofdstuk 2 art. 1 groot 60 voor het geheel perceel of voor het raadhuis bestemd is. De voorzitter antwoordde voor het geheele perceel, waarvoor terug ontvangen werd van de benedenwoning 26. De heer Genefaas gaf eenige kleine on- j'uistheden aan. Verder is uitgegeven voor brandstoffen aan de openbare school 202.30 en voor de secre tarie 136.80. De commissie beval beleefd aan groote zuinigheid te betrachten. Rekening van het G.E.B. Wat betreft de rekening van het G.E.B. moet gezegd worden, dat weliswaar een flin ke winst is geboekt, toch is dit niet juist. In het grootboek is de post straatverlichting wat de boekwaarde bereft na 1925 niet gewijzigd. Daar elk jaar winst wordt gemaakt, is het een vereisehte ook elk jaar de boekwaarde van verschillende onderdeelen al meters, huisaan- slutingen enz. af te schrijven. Wat betreft den staat aangevende aanwe zige gereedschappen was het de commissie ppgevallen, dat zooveel gereedschap minde» ■voorhanden is dan in 1925. Er wordt veron dersteld, dat gereedschappen als schoppen, pikhoweel enz. niet zorgzaam worden gebor gen tijdens werkzaamheden en alzoo ver boren gaan. Ook hier werd dcor de commis jsie met klem op aangedrongen den betrokken dijn werker op te wijzen. De opgelegde staten syoor gereedschap zijn vergeleken met de thans bij' de stukken zijnde staat en geeft een groot te kort van gereedschappen aan. De heer Veldboer mist een bedrag van 31.78 aan achterstallige inkomsten. De voorzitter zeide, dat de heer Veldboer niet goed gelezen heeft, want dit bedrag zijn geen ontvangsten doch ramingen. Vervolgens vroeg de heer Veldboer hoe het komt dat op den post inkomstenbelasting is ontvangen 13681,20, terwijl de voorzitter indertijd toch heeft opgegeven, dat het be lastbaar inkomen over 1928/29 bedroeg 496803. Als ik hier 3.6 van neem, kom ik tot een veel hooger bedrag. De heer Oud wees er op, dat op het kohier van de belastingen in het eerste vakje een be drag vermeld staat voor het belastbaar inko- timen, doch hier van moet worden afgetrokken kinderaftrek en noodzakelijk levensonder houd, zoodat de laatste kolom van het kohier het bedrag aangeeft waarvan de 3.6 be rekend moet worden. De voorzitter zeide, dat de zienswijze van 'den heer Oud de juiste is en dan ziet de heer Veldboer, dat zijn berekening niet deugt. De gemeenterekening 1929 werd vervol gens vastgesteld in ontvangsten gewonen dienst op 41107,26, in 39084.75, batig saldo 2022.53. De kapitaaldienst in ont vangst 7862.50, uitgaaf 7110.68, batig saldo 851.62}$. De beide wethouders onthielden zich van medestemmen. Ook de rekening van het G.E.B. werd vast gesteld. De voorzitter dankte de commissie voor het nazien der rekeningen en het feit, dat het on derzoek eenige dagen geduurd heeft, is een bewijs, dat het onderzoek met nauwgezetheid is geschied. Vervolgens werd de pensioensgrondslag van den gemeentegeneesheer herzien. Het vorige raadsbesluit tot vaststelling van den grondslao werd meetrokken en He oensioen- grondslag met ingang van 1 September 1927 vastgesteld op 400 en ingaande 1 Januari 1929 500. Voor de verplichtelevering van medicijnen werd dus per jaar 100 in min dering gebracht. Een Se suppletoire begrooting dienst 1930 werd overeeskomstig het voorstel van Ged Staten gewijzigd en opnieuw vastgesteld. De gemeenterekening 1928 is van Ged. Staten teruggekomen met enkele administra tie opmerkingen. De voorzitter las de opmerkingen voor en stelde voor de rekening dienovereenkomstig te wijzigen en opnieuw vast te stellen. Aldus werd besloten. De voorzitter deelde nog mede, dat op een 6 tal perceelen na alle woningen in deze ge- meenen zijn aangesloten bij het provinciaal waterleidingbedrijf. De heer Oud wenschte den voorzitter van harte geluk met zijn herbenoeming. Spr. was altijd getroffen door de opgewekte woorden bij de opening van elke raadsvergadering en den geuiten wensch de besprekingen zakelijk en aangenaam te doen zijn. Spr. betwijfelde wel of dat altijd is geschied. Hij heeft altijd den vrede gehuldigd en bevorderd en was overtuigd, dat een onaangenamen werkkring zijn terugslag ook in het huiselijk leven zai hebben. Spr. hoopte, dat het in de toekomst steeds prettig zal gaan en de burgemeester nog vele jaren in het belang van onze ge meente werkzaam mag zijn. Daarna volgden algemeene felicitaties van de leden en de voorzitter dankte bewogen. Spr. hcopte, dat de goede verstandhouding onder de leden niet alleen verbeterd zal wor den, maar ook in lengte van dagen zal duren en dankte speciaal den heer Oud voor de tot op heden ondervonden steun. Spr. was over tuigd, dat wanneer de heer Oud ook buiten de raadsvergaderingen werkzaam zal willen zijn voor een goedé en prettige verhouding hij verzekerd kan zijn van zijn medewerking, omdat door eendrachtige samenwerking nog veel goeds tot stand zal kunnen worden ge bracht. Daarna ging de raad in comité tot het bespreken van de bouwplannen der open bare school, waarvoor arohitect J. Honekamp gekomen was om de raadsleden alle ge- wenschte inlichtingen te verschaffen. Texel. Zaterdag vergaderde de raad dezer ge meente 's middags 3 uur in het raadhuis te den Burg. De heeren R. P. Keijzer en A. Boon waren afwezig. Bij de ingekomen verzoeken was een van de Tex. Onderwijzersver. om voor 6 of 8 leerlingen het vervolg-onderwijs mogelijk te maken. De voorzitter had onderzocht hoeveel leer lingen zich aan de verschillende scholen voor dit onderwijs opgaven. Daar bleek dat slechts 3 scholen beneden het gesteld aantal van 12 komen, besloot de raad te trachten, de leerlin gen voor deze drie scholen die vrij dicht bij elkaar liggen, in twee cursussen ingedeeld te krijgen. Voor de noodlijdende Geitenfokvereeniging werd een subsidie van 100 voor dit jaar be schikbaar gesteld. De begrootingen van Armbestuur en ge meente werden in handen van commissiën ge steld. De gemeentebegrooting zal bovendien bij alle raadsleden rondgezonden worden. Over het laatste punt der agenda „Belas tingheffing" werd zeer lang gediscusseerd. JB. en W. stelden o.m. voor de gemeente in de ze klasse te rangschikken voor de heffing van de gemeentefondsbelasting en te heffen 40 opcenten op de hoofdsom der grondbelas ting gebouwde eigendommen, 20 opcenten op id. personeele belasting en 50 opcenten op vermogensbelasting. De heer Lap was van meening dat de bezit ters van kleine vermogens door de laatste be paling getroffen zouden worden. Hij stelde voor de opcenten op gebouwde eigendommen te brengen op 50, en die van de vermogensbe lasting achterwege te laten en de verdere af wikkeling tot na het vaststellen der begroo ting uit te stellen. Dit voorstel van den heer Lap werd ver worpen met 6 van de 11 stemmen. Het voor stel van B. en W. werd hierop in zijn geheel bij stemming goedgekeurd. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Eenige rioleeringen werden aangevraagd en aanleg van plantsoen aan de Koogenstraat voorgesteld, te bekostigen uit een legaat voor verfraaiing van den Burg van wijlen den heer F. Keyser. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. WIERINGER WAARD. Onder voorzitterschap van den heer Jb. Kaan Kzn. vergaderde de afdeeling Wierin- gerwaard van Het Witte Kruis Vrijdagavond in het lokaal van der Woude. De opkomst was, als gewoonlijk, niet schitterend/ Naar aanleiding der notulen deelde de voorzitter mede, dat met slager Geerligs een overeenkomst is getroffen om altijd ijs te kunnen krijgen. Dit kon op twee voorwaar den, ten le 20 vast en dan moet 't ijs dat gehaald wordt betaald worden of 52 per jaar in welk geval Geerligs zal zorgen dat er steeds voor iedereen ijs beschikbaar is zonder bijbetaling. De eerste regeling is aan gegaan. Er zal nog worden geïnformeerd hoeveel er dan voor 't ijs betaald moet wor den. Een serie ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1930 werden benoemd de heeren C. Haringhuizen, J. Hoogland en W. v. d. Ham, als afgevaardigde en plaatsvervangend de heeren W. Bron en C. Haringhuizen. De uitgebreide agenda gaf weinig aan leiding tot bespreking. Voor de verkiezing van een lid van het hoofdbestuur werd de candidatuur A. W. Michels naar voren ge bracht. Mocht er een andere strooming zijn, dan kan de afgevaardigde naar bevind van zaken handelen. Overigens werd vrij mandaat gegeven. In de notulen werd ook nog melding gemaakt van een badgelegenheid. De voorzitter deel de mede, dat een onderzoek had plaats ge had. Daarbij is gebleken dat achter de palen aan de Nieuwesluis een zeer mooie gelegen heid is, doch moeilijk. Er staat 50 c.M. wa ter, dan 50 c.M. modder en dan heeft men klei. Er zou dus eene te groote hoeveelheid zand noodig zijn. Een bepaald voorstel heeft 't bestuur nog niet, doch de voorzitter stelde zich voor om een onderzoek in te stellen om b.v. met de afdeeling Barsingerhorn een kleine baggermachine uit Koegras te huren en tevens een onderzoek in te stellen naar de kosten. Machtiging hiertoe werd door de vergadering verleend. Dan werd nog ter sprake gebracht een gebouw nazorghuis voor t.b.c.-lijders, n.1. 't Mariaoord te Gen nep. In dit gebouw worden o.m. artikelen gemaakt welke hier en daar worden tentoon gesteld en dan ook worden verkocht. Een en ander werd door mevr. Stremens toegelicht. Voorgesteld werd in de maand November alhier een dusdanige tentoonstelling te for- meeren en daaraan te verbinden de vertoo ning van de tb.c.-film. Twee mooie zaken worden dan gediend, n.1. steun aan het Ma riaoord en tevens een mooie Witte Kruis- avond. De vergadering ging hiermede ac- coord. De voorzitter en secretaris zullen overeenstemming trachten te verkrijgen om trent den datum. Met dank voor de prettige besprekingen sloot de voorzitter de bijeen- kome+ EGMOND AAN ZEE. „Op Hrop van Zegen". Zondagavond gaf de A. T. V. „Falkland" uit Heiloo, alhier, een opvoering van „Op Hoop van Zegen", het bekende spel van d; zee in vier bedrijven van H. Heijermans. De zaal van „De Vergulde Valk" was het in de uiterste hoeken gevuld. Velen moesten teleurgesteld worden. Te ongeveer 8 uur ging het doek omhoog en van dit oogenblik af leefde het geheele publiek mee in den harden om het bestaan van Kniertje. Er waren velen die nabij wisten wat het zeggen wil: man en kinderen zijn op zee ge bleven. Elk bedrijf oogstte een dankbaar applaus Dit was wèl verdiend, want over het geheel werd goed gespeeld. Enkele blonken uit. o.a de rol van Kniertje en van Geert. De A. T. V. „Falkland" heeft ons een mooien avond bezorgd. HENSBROEE. Vergadering van het Polderbestuur te Hensbroek op Donderdag 2 October 's av. 7 uur (o.t.) Aanwezig alle leden. Voorzitter was de heer Jb. Groot Jz., secretaris de heer C Schaak. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de leden en pers, waarna hij het woord gaf aan den secretaris, die de notu len der vorige vergadering voorlas. Deze werden onveranderd goedgekeurd en getee- kend. De heer van der Gragt deelde mee dat hij met den heer Jn. Komen heeft gesproken en dat deze beweerde geen schrijven van een deurwaarder gehad te hebben doch wel van een advocaat. De voorzitter antwoordde dat den heer Komen bericht is gestuurd dat hij het achter stallige erfpachtsrecht moet betalen. Mededeelingen. Aangaande de puinstorting aan den Ring- slootkant bij C. Mak is van het Geestmer ambacht bericht gekomen dat daartegen geen bezwaar is, mits het met overleg geschiedt. Van de firma Habée uit Alkmaar is be richt gekomen dat zij de puin franco wil le veren en storten voor 3 per M3. Dit werd goedgevonden. De voorzitter deelde mee dat de polder voor sommige dingen geen lasten behoefde te betalen. Dit zal onderzocht worden. Verhuring dijken en wegen op Donderdag 23 Oct. 's namiddags 2 uur bij den heer K de Boer. In overleg met het Burgerlijk armbestuur zal te gelijker tijd ook dat land worden ver huurd. Voorlezing volgde van het procesverbaal verhuring dijken en wegen en bouwland om te herzien en zoo noodig enkele artikelen te wijzigen. Besloten werd de wegen in drieën te ver huren van de brug Noordeinde tot de schooi en van Grootjesbrug tot A. Pijper en verder tot de brug Zuideinde. Verder is een schrijven ingekomen van een paar Hoofdingelanden van den polder en banne naar aanleiding van een schrijven aan hen gericht, zijnde het besluit genomen in de laatste vergadering om de bijkomende werk zaamheden aan molen en stoomgemaal niet meer door den molenmaker Poland te laten verrichten, te vernietigen en opnieuw in stemming te doen brengen, daar anders naar aanleiding van dit besluit de voorzitter en de heer Poland beiden zullen bedanken om in het belang van den Polder werkzaam te blij ven, wat huns inziens voor den polder geen voordeel zal zijn. De heer de Vries, mede onderteekenaar van dit schrijven, zette dit punt verder uit een, De heer van der Gragt eveneens mede-on- derteekenaar zeide dat hij den heer Wit de vorige keer niet goed had begrepen en deelde de vergadering mee dat nu hij alles goed had hooren uitleggen, hij het ook in het belang van den polder vond om het besluit te ver- Po nietigen en den voorzitter en den heer land te handhaven. Nadat verschillende leden hierover onge veer 1M uur het woord hadden gevoerd, werd besloten het besluit der vorige verga dering te vernietigen. Na gehouden stem ming bleek dat er 4 vóór en 3 tegen vernie tiging waren. De heer v. d. Gracht, die in de.vorige ver gadering vóór het voorstel-Wit had ge stemd was nu een tegenovergestelde meening toegedaan. Daarna werd het voorstel-de Vries en v. d. Gragt om de werkzaamheden aan den mo len en stoomgemaal weer aan den heer Po land op te dragen in stemming gebracht met weer dezelfde uitslag als de vorige stem ming 4 vóór en 4 tegen, zoodat nu de toe stand weer is zooals voorheen. Rondvraag. Bij de rondvraag wees de heer Wit op de haag bij de brug aan het Noordeinde daar deze over den weg begint te hangen. Deze zal gesnoeid worden. De boomen op het erf van den heer Jb. Kok zullen worden aange kocht aar ze bij de verbreeding van den weg omgehakt moeten worden. Ook Jn. Volkers zal bericht gestuurd worden zijn haag in te kor ten. De verkiezing voor den polder zal worden gehouden op Woensdag 3 December van 9 Y<12 uur. De heer Reinders vroeg nog of er bij het hek bij de Grootiesbrug geen stukie bij ge zet kan worden. Dit zal onderzocht worden Sluiting. ZIJPE. Alhier is overleden, 69 jaren oud, de heer G. Vrijburg, oud-notaris te dezer plaatse. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Dinsdagavond, 30 September ie 8 uur hield de afdeeling van het Witte Kruis alhier, har-e algemeene ledenvergadering in het café van den heer H. H. van Truijen te Groot-Scher mer onder voorzitterschap van den heer C. de Groot. Nevens het bestuur, dat op één lid na voltallig aanwezig was, verscheen slechts een gering aantal leden. De bestuursleden J. Keift Hzn. en D. Pa scha werden als zoodanig herbenoemd en namen deze benoeming aan. Een vrij groot aantal ingekomen stukken w.o. verslagen van de Hoofdvereeniging, van de N. H. Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose en van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies, werd voor keninsgeving aangenomen. Een even groote collectie stukken betreffende aanbeveling van de verschillende candidaten voor het Hoofdbestuur, werden behandeld bij het betreffende punt. Alzoo werd de beschrijvingsbrief voor de aanstaande algemeene vergadering te Haar lem behandeld. Aan de afgevaardigden werd vrijmandaat verleend ten aanzien van alle onderwerpen in dit uitvoerige stuk vermeld, behalve ten aanzien van de Hoofdbestuurs verkiezing (vacature D. H. Prins). Ten aan zien hiervan werd hem de keuze gelaten tus- schen de candidaten A. W. Michels en me vrouw Bakker—Diferée. met uitsluiting van de andere gegadigden. De voorzitter beval de candidatuur Dr. Spierings warm aan, maar algemeen was de vergadering van oor deel, dat het niet op den weg dezer afdeeling lag een Katholiek in het Hoofdbestuur te brengen. De heer C. de Groot, deelde vervolgens mede, dat hij zich als candidaat voor het Hoofdbestuur heeft teruggetrokken, waartoe de afdeeling hem had gesteld, omdat hij niet als candidaat tegenover het zeer verdienste lijke Hoofdbesturuslid Dr. Th. W. Beekec wenschte uit te komen. Bij monde van den heer Pascha verklaar de de vergadering bij de eerstvolgende vaca ture, den heer de Groot weder candidaat te zullen stellen. De voorzitter deelde mede, dat het in het vorige winterseizoen te laat was gebleken, om de malariafilm te vertoonen. Goedgevon den werd het dezen winter, zoo mogelijk te doen plaatsvinden. Het magaziingebouwtje zal zoodra noodig aan de waterleiding worden aangesloten Het doen schilderen van dit gebouwtje bleek nog niet noodig. Op voorstel van den heer D. Pascha werd besloten: lo. zoo noodig f 25 uit de afdee- lingskas beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van eene speciale nachtelijke telefoonverbinding; 2o. per 1 Januari 1931 de afdeeling tuberculosebestrijding op te heffen en in verband daarmede aan de huis- bezoekster, zuster G. Ruiter, eervol ontslag te verleenen wegens opheffing harer betrek king. De strekking van dit besluit was uit sluitend dit werk door de Vereeniging voor Wiikverplèging te doen overnemen. De voorzitter, tevens voorzitter van laatst genoemde vereeniging, zegde toe hierover met zijne medebestuurderen van Wijkver pleging te zullen confereeren. Naar aanleiding van een vraag van den heer P. Pascha gaf de voorzitter eene uit voerige uiteenzetting van de bestaande rege ling (gegrond op provinciale voorschriften) inzake uitzending van t. b. c.-lijders, via de Witte Kruisafdeeling, naar sanatoria e. d. en met gebruikmaking van gemeentelijke sub sidies. Hierna sluiting. BERGEN. Ingekomen personen. D. van der Lee, N.H., zb., Karei de Gr. laan 17 van Heemstede. M. Zwart, geen, hulp i. d- huish., Komlaan 10 van Amster dam. W. F. H. v. Zwanenburg, N.H z.b., v. Blaadernweg 24 van Koedijk. R de Jong, geen, onderwijzer, Lijtweg 15 van N. O. Indië.H. Kager, R.K., slager, Mo- lenstraat 16 van Beemster. J. W. Ernste, N.H., werkt.ing., Eeuwige laan 22 van N. O. Indië. J. Akkerman, N.H., hoofd- onderw., Ronde laan 18 van Beemster. A Baars, R.K., los werkman, Kerkedijk 38 van Amsterdam. E. M. Rijkenberg (echt- gen I. L. Cabri), R.K., z.b., Kerkedijk 38 van Amsterdam. H Hopman, N.H, landbouwer, Bergerweg 114 van Egmond- Binnen. G. Borst, N.H., z.b., Meerweg 47 van Amsterdam. E. A. H. van Leeu wen (wed. W. A. Moen), N.H., z.b., Rus- senweg 22 van Amsterdam Johs. Koning, geen, z.b., Tuinweg 1 van Amsterdam. H. Madderom, geen, schilder, Karei de Gr. laan 9 van Alkmaar. Pensionaat Loudels- weg 55 leerlingen, één onderwijzeres en 4 religieusen. M. de Vrij, O.C., dienstbode, Meerweg 7 van Egmond aan Zee. H. Noot, N.H., schoenmaker, Kleine Dorpsstr. 9 van Heiloo. P. W. J. Moonen, R.K chef fokkerij, Breelaan 108 van Amsterdam, H. L. Bergmeijer, G.K., monteur, Matth. Wiegmanweg 24 van Alkmaar. H. J. Re. court (echtgen. H. L. Bergmeijer) geen, z.b, Matth. Wiegmanweg 24 v. Amsterdam. T. Danenberg, R.K., z.b., Doorntjes 46 v Heiloo. A. Burgering, R.K., bakkers knecht, Lijtweg 26 v. Hoorn. G. B. Triebskorn, R.K., dienstbode, Eeuwige laan 1 v. Haarlem. J. C. A. Geerts, R.K., coif feur, Geestweg 3 v. Noordwijk. Johs Schotten, R.K., suikerbakker, Witteweg 15 v. Hoorn. E. Blaauw (wed. M Molenaar) N.H., z.b., Loudelsweg 101 v. Alkmaar. M. C. Spekman, R.K., z.b., Loudelsweg 20 v. Amsterdam. A. H. Lucker R.K., sla ger, Stroomerlaan 9 v. Den Helder. J. G. M. IJpma, R.K., boekhoudster, Nieuwe weg 1 v. Alkmaar. L. Thomas. R.Kz.b., Mo lenstraat 10 v. Utrecht. W. J. Ensering, geen, z.b., Kruisweg 33 v. Apeldoorn. A. E. Keizer, R.K., huishoudster, Broekbeek- laan 4 v. Hoorn. H. J. Pezaro (echtgen. J. B. Kaptijn), P.I., z.b., Broekbeeklaan 11' v. Amsterdam. D. P. Arkenbout, N.H tuinbouwer, Groene weg 74 v. Alkmaar. H. le Clercq (echtgen. D. P. Arkenbout), N.H., z.b., Groeneweg 74 v. Nieuwe Nie- dorp. D. G. Scheffer, geen, zb., Matth. Wiegmanweg 14 v. Amsterdam. W. Mon- deren, E.L., z.b., Matth. Wiegmanweg 14 v. Amsterdam. J. H. Geerke, N.H., z.b., Verl. Geestweg 49 v. Alkmaar. H. Schel- finger, R.K., dienstbode, Hertenlaan 5 v. Oostenrijk. M. Platvoet, (wed. A. Ver laan), H.L., z.b., Kruisweg 33 v. Apel doorn. Vertrokken personen. J. H. C. van Eijkeren, N.H., naar Amster dam. A. C. v. d. Heuvel, E.L., naar Am sterdam. G. van Twuijver, N.H., naat Alkmaar. M. C. Groenevelt (echtgen. H. A. A. v. Breukelen), N.H.. naar Wormer- veer. G. Kohn, N.I., n. Stad-Hardenberg A. W. Thaal, E.L.. n. Amsterdam. j. Delarij, R.K., n. Zwitserland. W. A. Polder, D.G., n. Amsterdam. J J. A. Ha genaar, geen, n. Amsterdam. J. G. He», R.K., n. Aalsmeer. M. Soika R.K., n. Oostenrijk. M. Christ, R.K., n. Amster dam. G. H. Christiaans, N.H., n. Hei loo. J. Kramer, G.K., n. Bloemendaal. - A. G. Veger, R.K., n. Echt. H. J. P. va.1 Oostrum, R.K., n. Heerlen. M A. M. Teichmann, E.L., n. Heemstede. J. N. A. Gut, R.K., n. Heemstede. J. Mosch, R.K n. Alkmaar. L. Lang, R.K., n. Amster dam. J. C. Strooker, N.H., n. Amsterdam. J. A. E. Duffels, R.K., n. Amsterdam. A. de Gooijer, N.H., n. Heerenveen. M Kohout, R.K., n. Amsterdam. F. H Dijk, N.H., n. Amsterdam. C. H. Olsthoorn, R.K., n. Boskoop. J. T. Wigman, N.H., n. Broek op Langendijk. H. Schraal (wed. L. Ofdenburg), geen, n. Bennebroek. - J. Snijder (wed. Pieneman), N.H., n. Hei loo. C. S. Graadt van Roggen, N.H., n. Bloemendaal. R. Ausperger, E.L., n Oostenrijk. M. Ausoerger, E.L., n. Oos tenrijk. J. H. van der Hagen N.H., fl< 's Hertogenbosch. H. R. Bijkerk, N.H., n. Wijk aan Zee en Duin. R. Barths, D.E., n. Amsterdam. H. J. Landman, geen. n. Bussum. D. Louweise, N.H., n. Alkmaar. Th. Plakman, N.H.,-n. Oud karspel. G. H. Rensink, N.H., n. Meppel- H. Valk, N.H., n. Leiden. J. H. Roo* sen, R.K., n. Geleen. M. Blok, N.H., n. Hoogeveen. H. J. van Es, R.K., n- 207. De heks viel met luiden plons in het water, zoodat de vis- schen verschrikt opsprongen. Luidkeels om hulp roepende, spartelde de heks in het water en het gelukte haar eindelijk weer op het droge te komen. „Ik heb", zeide de heks zuchtend, „geen droge draad meer aan mijn lijf". 208. Van den proeftocht teruggekeerd, werd de maankaart geraadpleegd. De koning, die vroeger al eens bezoek aan de maan had gebracht, wees den verkeersagent, den professor en een der kabouters waar zich het paleis van den kabouterko ning van de maan bevond. „Recht-aan. recht-toe, je kunt nie* missen verzekerde de koning.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6