/MMS<nMWJCd iww-Tögae Binnenland verlicht met tal van kleine lampjes En ver daar boven vit st~' de toren, door schijnwer pers fel belicht, 200 scherp zelfs, dat reeds van verre de aandacht op dit bouwwerk viel. De Houttil was als andere dagen. De verlichte etalages moesten het doen want versiering bleef ten eenen male afwe zig. Heel wat anders zhgen zagen we in de Fnidsen, waar een eerepoort met het Victo riebeeld een prachtig entree gaf in de licht- zee, waarin de Fnidsen zwom. Tenslotte mogen we nog de Huigbrouwer- straat noemen, waar al heel veel werk van de verlichting was gemaakt. En terwijl ai die duizenden lichtjes hun best deden, om de straten vroolijk en feeste lijk te maken, zorgde vooral de jeugd er voor, dat de goede stemming er in kwam. In lange rijen hosten de jongens en meisjes door de straten, telkens botsingen veroor zakende, nu eens zingende, dan plots weer uiteenstuivende, als een voetzoeker onver wachts met harden knal uiteenspatte. Vroo- lijkheid heerschte er, vroolijkheid, die moge lijke beslommeringen voor een wijle deed vergeten. Meisjes in Oud-Hollandsch cos- tuum, jongens met maskers voor hun ge laat, zij zorgden er voor, dat het druk bleef, vele uren lang. Maar ook anderen hadden zich buiten op straat gewaagd. En zoo is het eigenlijk niet te verwonderen, dat vooral de Langestraat bijna zwart van rcenschen zag, zoodat men slechts voetje en voetje vooruit kon komen Vooral is de buurt van de firma Ypma con centreerde zich de drukte, dank zij de loud speaker, die helder en luid verschillende po pulaire melodieën de lucht in zond. De drukte kreeg haar hoogtepunt, toen het muziekkorps St. Cedlia een marsch maakte door de straten. Toen volgens een geweldige menschen massa het korps, dat krachtige roffels liet hooren en vroolijke marschen speelde. Tot dat het einde kwam. De taptoe. Die niet kwamHoé dat kwam, moge blijken uit het volgende schriiven, dat we van het be stuur van de Ghr.' Muziekvereniging „Soli Deo Gloria" ontvingen: WelEd. Heer, Beleefd deelen wij u mede dat het niet doorgaan van het concert van gisteravond buiten de schuld onzer vereeniging lag Op het Hofplein aangekomen bemerkten we dat er wel een tent aanwezig was, doch zonder meubilair. Ernstige pogingen door ons bestuur in het werk gesteld om stoelen bij de omwonende café-eigenaars te bekomen faalden, zoodat ons tenslotte niets anders overbleef dan huiswaarts te keeren. Als gevolg hiervan moest ook de voorgenome taptoe achterwege blijven, Mogen wij u beleefd verzoeken deze mededeeling publicatie +e verkenen? Hoogachtend, enz. Het slot van de 8 October-viering mislukte dusj Maar als we alles nog eens even de revue laten passeeren, dan kunnen we zeg gen, dat Alkmaar op prettige en waardige wijze herdenkingsdag gevierd heeft. 8 October Kinderfeest door de Buurtvereeniging „1928" Zocher- straat en omgeving. Men schrijft ons: Ongeveer 12.30 uur klonken de vroolijke tonen der muziek in de buurt. Na eenige fan fares geblazen te hebben voor het huis vau den voorzitter, den heer O. S. v. d Wal, trok de muziek door verschillende straten van de buurt. De bewoners en de kinderen kwamen naar buiten en allen gingen ge zamenlijk naar het terrein van de U. L. Ó.- school aan de Krelagestraat. Daar werd om een uur de optocht geformeerd. Spoedig waren de kinderen opgesteld. Hierna werc het openingswoord gesproken door den voorzitter, die er op wees, dat men door den regen gedwongen was een ander feestterrein te gebruiken en dat er in de route een wijzi ging gebracht was, omdat de kinderen on dergebracht werden in de zaal van den heer Swager aan de Wilhelminalaan. De Alkmaarsche Courant, aldus spr schrijft: „Alkmaar staat dank zij aller spon fane medewerking, op 8 October weer in he: teeken van dankbaarheid en vreugde". En nu zijn wij hier op 8 Oct. om deze dank baarheid te uiten en de vreugde naar voren te brengen door ons traditioneel kinderfeest te vieren Spr. riep het welkom toe in de eerste plaats aan de kinderen en verder aan de „Kleine Kapel" van Koedijk, die dezen mid dag de feestvreugde met muziek zou ver- hoogen, de geleidsters en geleiders en verder alle aanwezigen. De 8 Octobervereeniging schrijft in haar programma dat enkele buurtvereenigingcu zich verdienstelijk maken door het organi seeren van kinderfeesten. Deze erkentelijk heid aldus spr. stellen wij zeer op prijs. Om dit kinderfeest goed te doen slagen zijn er zeer veel voorbereidingen noodig geweest We denken aan het vele werk van onzen secretaris den heer Jonker en dat der overi ge bestuursleden. Toch geloof ik dat als mej. M. Thoes niet zoo bereid was geweest om iedere maand de dubbeltjes belangeloos te innen en deze af te dragen we niet in staat waren geweest dit feest te organiseeren Als blijk van dankbaarheid werd mej. Thoes een bloemstuk aangeboden alsmede een fla con eau de cologne. Spreker hoopte, dat zij op den ingeslagen weg zou willen voortgaan (Applaus en fanfares). Spr deelde mede, dat de heeren de Mik (vertegenwoordiger van d firma Ringers) en de heer J. Kes het be stuur gratis voor ieder kind een reep chocola de hebben aangeboden waarvoor hij hartelijk dank bracht. Hierna trokken de kinderen in optocht met de muziek van „Klein Kapel" naar de feest zaal van den heer Swager. fn de zaal deelde de voorzitter mede, dat het bestuurslid de heer N. J. Hofman ver leden week plotseling in het ziekenhuis was opgenomen. Het bestuur heeft een bi oemstuk laten bezorgen. Nadat de heer R. de Vries, eenige mede- deelingen aan de kinderen had gedaan, werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden die afgewisseld werden door tractaties.- De uitslagen zijn als volgt: Meisjes van 5 tot 6 jaar Houtjesrapen li prijs Tini Bakker; 2e prijs A. Bijl; 3e jfrijs Zus Küsch. Meisjes van 7 en 8 jaar. Soeerwerpen: lc pr. Gré Popma; 2e pr. Tini de Wit; 3e pr. A. v. Wieringen; 4e pr, A. Creveceur. TOoX^atlIttenbM »le-n drog.4fO.SO enfS^. Vo.rtanW« Kuren «n kHn.el~.rpMck.ngf 8.TB<^Ieoorde.Hger«ng.Hruik» Meisjes van 9 en 10 jaar. Wasch ophrn gen: le pr. C. Hartingsvelt; 2e pr. M Beets; 3e pr. B. Homburg; 4e pr. Tr. van Steeg. Meisjes van 1112 jaar. Stoelendans: le pr. Lies Kager; 2e pr. Truus Kager; 3e pf Marth. Thoes. Jongens van 5—6 jaar. Houtjesrapen: ls pr. Jb. van Steeg; 2e pr. P. Rol; 3e pr. G. Retiling. Jongens van 7 en 8 jaar. Speerwerpen: le pr. Gerrit Kes; 2e pr. W. v. d. Brink; 3e pr. J. Cammeraat; 4e pr. F Louter. Jongens van 9—10 jaar. Zakkenloopen le pr. J. Goemans; 2e pr J. v. d. Brink; 3e pr. Alb. Peetoom; 4e pr. Piet van Dijk. Jongens van 11, 12 en 13" jaar. Lorrie races: le pr H. Ras; 2e pr. F. Louter; 3e pr. J. Popma; 4e pr. J. v. d. Sluis. Voordat overgegaan werd tot het uitreiken der prijzen, richtte de voorzitter nog een slotwoord tot allen. Hij bracht dank aan de kinderen, die dezen middag de verwachtingen van het bestuur niet teleurgesteld hebben. Hij richtte een woord van dank tot allen, die dezen middag hadden medegewerkt; het Ge meentebeatuur, het hoofd van de U. L. O- school, den heer Swager die zijn zaal be schikbaar stelde en allen, die financieel steunden. Het bestuur deed een beroep op de buurt bewoners, die nog geen lid zijn der vereeni ging, zich op te geven. Na het uitreiken der prijzen werd tijdens den terugtocht voor het huis van den burge meester nog even stil gehouden. Hier speel den de muziek het Wilhelmus, waarna de tocht werd voortgezet. Ten slotte werd door alle aanwezigen nog een lustig dansje ge maakt en gingen de kinderen met blijde ge zichten huistoe. HET LIJK VAN KORPORAAL BROERS AANGESPOELD. Het lijk van den korporaal-telegrafist Broers, die bij de jongste marine-manoeuvres naar men zich herinneren zal, van de torpe doboot G2 overboord is geslagen, is thans aangespoeld op de kust ten Zuiden van Nieuwediep. De begrafenis zal vandaag aldaar geschie den, op verzoek van de familie zonder mili taire eerbewijzen. VERBLINDENDE RIJWIEL VERLICHTING. $treven van de K-N.A.C. naar af doende maatregelen. Bij het aanbreken van het seizoen, waarin de verlichting vroeg moet worden ontstoken, treedt het probleem der verblindende rijwiel verlichting, hoofdzakelijk het gevolg van een verkeerden stand van de lamp, waardoor de stralenbundel te veel opwaarts uitschijnt, opnieuw sterk op den voorgrond, meent het Hbld. Is de automobilist door strenge voor schriften gebonden, de wielrijder kan zijn licht vrijelijk laten schijnen en op deze wijze de oorzaak zijn van ernstige verkeersonge lukken, die met een weinig zorg voorkomen hadden kunnen worden. Wie zich 's avonds langs onze wegen begeeft, kan gemakkelijk constateeren op welke roekelooze wijze eigen veiligheid en die van andere weggebruikers in gevaar wordt gebracht. Bij de eerstvolgen de herziening van de motor- en rijwielwet zal aan deze belangrijk aangelegenheid dan ook zeker de noodige aandacht worden be steed, doch uiteraard zal hiermede nog wel eenige tijd gemoeid zijn. In afwachting van een dergelijke regeling heeft de K.N.A.C. zich tot de in aanmerking komende autoritei ten gewend met het verzoek haar streven naar een veiliger verkeer te steunen door het nemen van maatregelen, waardoor voorloo- pig dit euvel zooveel mogelijk wordt verhol pen. Voorts heeft de Club een beroep gedaan op de medewerking van den bond van rij wielhandelaren, welks leden toch in de eer ste plaats in staat zijn het gesignaleerde euvel te bestrijden. MIJNONGELUKKEN. Een mijnwerker overleden. Dinsdagavond werden in de ondergrond- sche werken van de Oranje Nassaumijn III te Heerlerheide twee arbeiders in een af braak door een van een waterleidingspomp losgeraakte gummislang getroffen en zwaar gewond. Beiden werden naar het zieken huis te Heerlen vervoerd, waar één van hen, de gehuwde arbeider J. Schuls uit Heerler heide, gistermorgen is overleden. Hij laat een vrouw en een kind achter. De andere getrof fene, de arbeider W. Jager, eveneens uit Heerlerheide, maakte het naar omstandighe den tamelijk goed. Na 25 uur uitgegraven. Maandagmorgen is in de ondergrondsche werken van de Oranje Nassaumijn II te Schaesberg een instorting gebeurd, waar door drie mijnwerkers, twee uit Stolbeek en één uit Schaesberg, van de buitenwereld werden afgesloten. Onmiddellijk werd met het opruimingswerk begonnen en na 25 uur onvermoeid werken slaagde men er in, het drietal gezond en wel te bevrijden. Dinsdag morgen om negen uur kon men de mijnwer kers door een gemaakte opening eten toerei ken. Om tien uur konden zij geheel uit hun benarde positie worden gered, waarna zij om elf uur per auto naar hun woning wer den gebracht. de anderen is niet zonder gevaar. Vermoed wordt, dat de melk, die gebruikt is bij het bereiden van een pudding, ondeugdelijk is oereiaen van ten pudding, uiiueugucuji. jc geweest. Daarnaar wordt een onderzoek in gesteld. De grootmoeder van het gezin, die ook had meegegeten, is de eenige die niet ziek is geworden. VERGIFTIGING DOOR ONDEUG DELIJKE MELK. Een persoon overleden. Een gezin, wonende in de Letostraat te Rotterdam is Zondag na het gebruik van het middagmaal onwel geworden. Aanvan kelijk waren de verschijnselen niet ernstig. Dinsdag evenwel bleek de toestand gevaar lijk te zijn en is het heele gezin, bestaande uit vijf personen, benevens een negentienja rige jongeman, die niet tot het gezin behoor de en die meegegeten had, naar het zieken huis gebracht. Gisternacht is de vader van het gezin, de vijftigjarige P. Hagendijk, in het ziekenhuis overleden. De toestand van 12-JARIGE JONGEN VERDWENEN. Gisteravond omstreeks half zeven heeft ze kere Johan van Engelen, een 12-jarige scholier, inwonende bij zijn pleegouders, ge naamd J. van Engelen, te Oosterhout (N.- B.), de ouderlijke woning verlaten en is tot op heden niet daarin teruggekeerd. De poli tie heeft een onderzoek ingesteld. EEN ONDERZOEK NAAR DE ZIEKTEGEVALLEN TE AMSTERDAM. De G.G.D. is op het oogenblik bezig met het onderzoek naar den aard der ziektege vallen, welke zich aan boord van het gisteren in de Coenhaven gearriveerde Duitsche stoomschip Ernst Brockelmann hebben voor gedaan. Hangende dit onderzoek zal aan den gezagvoerder geen verlof worden gegeven om weer naar zee te vertrekken, daar net ver trek aanvankelijk op hedenmiddag te 12 uur was gesteld. Een bacteriologisch onderzoek van twee patiënten aan boord van het schip heeft uit gewezen dat deze patiënten, leden der be manning, respectievelijk lijder aan malaria en typhus. Zeer waarschijnlijk is de drink- waterbak aan boord van het schip met ty- phusbaccillen besmet. Daar echter deze bak in Duinkerken be hoorlijk is gereinigd, bestaat er bij den di recteur der G.G.D. geen reden meer om de verdere reis van het schip nog op te hou den. ZUIDERZEEVISSCHERIJRAAD. De Zuiderzeevisscherijraad heeft dezer da gen te Enkhuizen vergaderd, onder voorzit terschap van het hoofd in het 2de en 3de visseherij-district, ter bespreking van de me morie van antwoord betreffende het wetsont werp tot wijziging van de Zuiderzeesteun wet. De inhoud der memorie van antwoord heeft onder de visechersbevolking der Zui derzee algemeen teleurstelling verwekt. Aan gezien de minister van waterstaat afwijzend blijkt te staan tegenover tegemoetkoming aan door den Zuiderzeevisscherijraad kenbaar gemaakte bezwaren. Er werd besloten, nogmaals aan eenige leden der Tweede Kamer de bezwaren tegen het wetsontwerp uiteen te zetten. De voornaamste van deze bezwaren zijn, dat de tegemoetkomingen in geld, welke vol gens het gewijzigde art. 6, tweede lid, aan belanghebbenden kunnen worden uitgekeerd, niet nader in de wet worden vastgelegd, en dat de visschers, die geen ander bedrijf ter hand nemen of kunnen nemen en die even eens moeilijkheden ondervinden in verband met de liquidatie van een eigen bedrijf, van elke tegemoetkoming in geld volgens het ge wijzigde art. 6 zijn uitgesloten. Ook werd de wenschelijkheid uitgesproken, dat in de wet bij art. 13 wordt vastgelegd, dat bij het vaststellen van de inkomsten van ten belanghebbende in geval van toepas sing van art. 13 slechts rekening wordt ge houden met de inkomsten uit eigen bedrijf of door eigen arbeid. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Een agent heeft gisteren, nadat de be woonster van de tweede verdieping van een perceel aan den Haarlemmerdijk te Amster dam had kennis gegeven, dat zij van de be woners van de eerste verdieping dien mor gen niets had gehoord zich toegang tot de eerste verdieping verschaft. De bewoners, een 67-jarige man en een 37-jarige vrouw, werden door hem in een van de kamers in bewusteloozen toe stand aangetroffen. Een verpleger van den geneeskundigen dienst heeft hen weer tot be wustzijn gebracht. De bedwelming is ont staan door kolendamp, vermoedelijk als ge volg van een verstopte rookleiding. TREINVERTRAGINO. Gisteravond ongeveer kwart voor 8 is de onder nummer 1144 rijdende eleetrische trein op het baanvak tusschen Amsterdam en Rot terdam bij Voorschoten blijven stilstaan, ten gevolge van een defect aan de stuurstroom- inrichting. De trein is later met behulp van een locomoief weggesleept. De reizigers heb ben met een volgenden electrischen trein hun reis voortgezet. In den loop van den avond is de door dit ongeval ontstane vertraging weer ingehaald. BIJ HET WATER SCHEPPEN VERDRONKEN. De 26-jarige mej. W. de Jong te Noorde loos (Z.-H.) is gister bij het water scheppen in den polder te water geraakt en verdronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken bleven zonder resultaat. DUITSCH STOOMSCHIP MET ZIEKEN AAN BOORD. Gistermiddag heef in de Coenhaven te Am sterdam ligplaats genomen het Duitsche stoomschip „Ernst Brockelmann". Toen dit schip te Lissabon arriveerde, bleken verchil- lende leden van de bemanning ernstig ziek te zijn. Het gevolg was, dat tien opvarenden aan den wal moesten worden gebracht, van wie er vier in het ziekenhuis zijn overleden, de zes overigen kwamen weer aan boord en maakten de verdere reis mede, met dien ver stande editer, dat te Duinkerken weer één dezer opvarenden wegen ziekte moest achter blijven. Daar het schip te Lissabon en Duin kerken een z.g. schoone gezondheidspas was meegegeven, liep het schip gister te IJrauiden binnen zonder dat door den gezagvoerder van uit zee van het voorgevallene mededee ling was gedaan. Na ingeklaard te zijn, stoomde het schip dan ook naar Amsterdam op. Noch te IJmuiden, noch in de hoofdstad werd aan de autoriteiten mededeeling gedaan van hetgeen een déél der bemanning was overkomen. Door een toeval werd pas laat i/i den mid dag bekend, dat twee zieken aan boord waren. Het gevolg was, dat dr. H. Peevrs van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezond heidsdienst zich gisteravond ocan boord van het schip begaf om een onderzoek in te stel len, waarbij hij volledig van, het voorgeval lene op de hoogte is gesteld. De patiënten, beiden leden der bemanning, bleken 40 en 38 graden koorts te hebben. Zij zijn overge bracht naar he Wilhehni'Aagasthuis te Am sterdam. Wat hen mankc/ert, staat nog niet vast. Van het nadere onderzoek zal afhangen of voor het schip dat vanmiddag om 12 uur weer gereed zal zijn voor vertrek naar zee, een gezondheidspas zal worden afgegeven. STOEIPARTIJ MET DROEVE GEVOLGEN. Ten huize van de familie Kruiner in de Martinus Steijnstraat te Rotterdam heeft gis teravond een ernstig drama plaats gevonden. Omstreeks 11 uur waren drie groote jongens aan het stoeien, hetgeen door den vader werd verboden De jongens hielden echter niet op en in het oogenfblik van consternatie, dat volgde, heeft een der aanwezigen csrt mes van tafel genomen en dat naar de rite-mende jongens geworpen. De twintigjarige -een N J. K. werd daardoor in den buik gc rriien, waardoor hij zeer ernstig werd gcWc.id Hij :s direct opgenomen in hét ziekenhui? aan den Coolsingel, terwijl rijn moeder ten behoeve van bloedtransfusie een groote hoeveelheid bloed heeft moeten afstaan, waarom men ook haar in het ziekenhuis heeft opgenomen De toestand van het slachtoffer is zeer zorg wekkend. De politie heeft een onderzoek inge- ste'd naar de vraag wie met het mes gegooid heeft. BIJ EEN INBRAAK GESTOORD. Gisternacht zijn twee mannen de woning van den 72-jarigen landbouwer Hinfert in Albergen nabij Almelo, binnengedrongen De inbrekers hebben getracht een groote geldkist open te maken. Hierbij werd vrij veel lawaai gemaakt, zoodat H. wakker werd. Hij begaf zich naar de kamer en werd hier overvallen door de beide mannen, die hem zoodanig mishandelden, dat hij bewus teloos neerviel. Hij had nog gelegenheid ge had om hulp te roepen, waardoor een knecht en een dienstbode toeschoten. De inbrekers namen toen de vlucht.. Er is niets gestolen, naar naderhand bleek is de oude man niet ernstig gewond. Men heeft eerst in den loop van gistermorgen de politie gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek instelt. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Uitstel der herziening Dienst- voorwaardenmaar wel verbeter de standplaatsaftrek. In de Dinsdag gehouden conferentie tus schen de directie der N. S. en den Personeel- raad zijn uitvoerige besprekingen gevoerd over het al of niet uitstellen der herziening van de Dienstvoorwaarden. De directie verklaarde, dat het oog op de minder gunstige bedrijfsresultaten, geen en kele verbetering in de loonregeling in over weging te kunnen nemen. Evenmin zal er van een extra-uitkeering, als door den Personeel- raad gevraag;d, iets kunnen komen, al was de directie bereid, deze zaak in December a.s. nog eens nader te bezien. Een verbeterde standplaats-aftrek. Als uiterste concessie verklaarde de directie zich bereid om, indien tot uitstel van de her ziening van de Dienstvoorwaarden besloten werd, met ingang van 1 Jan. a.s. de ver beterde standplaats-aftrek in te voeren, waar van de kosten ongeveer 800.000 zullen be dragen. Na afloop der conferentie is in een gecom bineerde hoofdbestuursvergadering der vijf erkende spoorwegvakbonden eenstemmig be sloten om aan de leden te adviseeren in ver band met de toezeggingen van de directie het uitstel der herziening van de Dienstvoor waarden voor een jaar te aanvaarden. DE NACHTTREINEN. Het openstellen van de tus- schenstations. Een redacteur van „De Nederlander" heeft den eersten rit naar Maastricht meegemaakt o.m. „om eens te zien, wat er wel was van de bezwaren, van wege den treindienst aan gevoerd tegen het openstellen van alle sta tions waar de treinen stoppen, voor het toe laten van passagiers." De trein stopte te Geldermalsen, Den Bosch, Boxtel, Eindhoven, Roermond en Sittard aan de perrons en aan al die stations -essnd ja jep jopuoz 'joouosjad uiini sem giersverkeer mócht zijn. SCHOENER IN NOOD BIJ BROUWERSHAVEN. Hedenmorgen werden te Hellevoetsluis noodseinen ontvangen, afkomstig van den Nederlandschen schoener „Albion". Het schip bevindt zich in het Soldatengat te Brouwers haven. Sleepbooten zullen uitvaren ter ver leening van assistentie. Nog hedenmiddag vlot? De Ntderlandsche motorschoener „Albion", die vanmorgen noodseinen gaf, was op weg van Londen naar Vlissingen. Door den lievi- gen storm is het schip hedennacht uit de koers geraakt en over de Oosterbank nabij Brouwershaven geslagen, waardóór de stuurinrichting brak en het stuurboordanker verloren ging. De Duitsche sleepboot Wotan verleent assistentie en zal trachten het schip dat vastzit vlot te sleepen en naar Vlissingen te brengen. Waar de schoener geen lading aan boord heeft, is te verwachten dat het schip binnen enkele uren vlot komt. BRANDEN. tt Landbouwerswoning afgebrand Hedennacht is te Prinsenhage de land bouwerswoning van den heer Peyper af gebrand. Twee koeien en een paard kwamen in de vlammen om. Dubbel woonhuis afgebrand Door tot nu toe onbekende oorzaak is hedenmorgen te ongeveer 6 uur brand uit gebroken in de dubbele wonintr bewoond door de families Van Heel en Brous ie I i_. (L.) Het vuur greep, aangewakkerd door sterke wmd, zoo snel om zich heen, dat aa blusschen niet te denken viel. Het du-bbJu woonhuis is tot den grond toe afgebmrri Van den inboedel kon zoo goed als worden gered. LADING ONGEBLUSCHTE KALK IV BRAND GERAAKT. N Op het motorschip „Maasbode" van a, ..ederij v. d. Boon, liggende buiten de Oran? sluizen in het Buiten Y te Amsterdam i, L. Tlnn-mArn'An om half 7oo Kron/4 --'i - 1 'hedenmorgen om half zes brand uitgebroken in een lading ongebluschte Kalk. De lading werd over boord geworpen. Hulp Van h! brandweer was niet meer noodig. £r slechts weinig materieele schade. Het motor schip, dat bestemd was voor Deventer, js fr half negen daarheen vertrokken. KORTE BERICHTEN. Dinsdag is te Stadskanaal de boerderii var de familie Van der Wal afgebrand, dJ vai..:ns werden gered. De eerstvolgende Nederlandsche Jaar. beurs zal van 10 tot en met 19 Maart 193J worden gehouden. Te Echt is Dinsdagnacht uit de wei<fc van den landbouwer Th Pijls een stamboek- merrie gestolen. Tijdens een onweer is de bliksem gesla- gen in de Ned. Herv. kerk te Ermelo. Er is schade aan den toren en de nieuw gebouwde galerij in de kerk is gedeeltelijk afgebrand (NIET OFFICIEEL) 454e STAATSLOTERIJ Trekking van Donderdag 9 October 1930 5e KLASSE, I6e LIJST Hooge Prijzen: 3648 100.000 met premie van 30.000 16406 1000 3297 5630 6755 7924 8039 12126 13035 400 1775 6634 8894 9490 13719 200 79 1344 1872 3409 4676 5056 6933 6972 12341 13248 13302 13366 13444 13821 14731 17710 X9279 20196 100 Prijzen van J 70 26 86 91 220 263 436 507 511 527 651 679 743 801 802 861 940] 929 1046 1343 1438 1463 1498 1719 17841 1821 1844 2044 2094 2201 2236 2340 239« 2518 2533 2552 2581 2635 2713 2968 3340' 3352 3455 3480 3598 3624 3999 4007 4023 4052 4179 4454 4649 4679 4821 5178 5197J 5378 5440 5456 5519 5609 5670 5672 5691* 5753 6026 6288 6317 6341 6579 6621 6655! 6922 7057 7209 7242 7246 7267 7273 7357j 7364 7419 7460 7453 7484 7593 7620 7667 7772 7856 7914 7964 8023 8197 8382 8635 8732 8743 8901 8912 9130 9207 9264 9292 9403 9414 9465 9472 9498 9501 9534 9619 9756 9900 9942 9960 10097 10262 10302 10343 1 )482 10484 10536 10564 10598 10635 10738 10757 10839 10927 11025 11232 11311 11412 11484 11553 11598 11841 11843 11918 11926 11947 11949 12075 12270 12274 12625 12752 12835 12868 12879 13038' 13100 13107 13208 13408 13433 13451 13795 13S09 13844 13912 13926 14006 14152 14405 14507 14509, 14553 14638 14775 14834 14863 14933 15009 15252 15273 15452 15600 15731 15811 15860 16002 16098 16728 16752 16753 16884 16886 17021 1712» 17165 17247 17252 17380 17385 17402 17464 17484' 17565 17596 17637 17708 17846 17931 17968 18149 18185 18230 18238 18601 18774 18816 18963 19067 19131 19232 19285 19396 19449 19649 19823 19836 19944 20004 20050 20110 20177 20187 20212 20252 20323 20423 20720 20817 Nieten 14 35 39 55 80 95 103 114 125 145 149 182 186 226 278 305 323 676 708 715 758 759 761 803 309 365 372 394 500 594 637 649 670 835 844 856 883 885 949 969 10(8 1011 1068 1089 1092 1160 1164 1171 W.2 1262 1266 1281 1283 1284 1322 1336 1364 1415 1430 1515 1579 1583 1608 1633 1638 1639 1647 1894 1902 1678 1903 1688 1 696 1747 1752 1S41| 1958 1961 1974 1980 M67,; 20S1 2089 2103 2105 2156 2287 2334 2367 2376 2384 2423 2446 2449 2455 2459 2460 2462 2481 2482 2526 2549 2566 2573 2601' 2643 2705 2730 2824 2838 2874 2881 2913 2945 2955 2975 2990 3005 3038 3043 3046 3103 3105 3114 314 1 3150 3185 3209 3284 3360 3362 3368 3369 3394 3432 3464 3474 3503 3530 3547 3554 3611 3623 3664 3677, 3686 3691 3705 3738 3815 3838 3849 3867 3S82 3908 4170 4168 4175 4189 4209 4275 4284 4296 4305 4335 4352 4360 4363 4443 4466 4468 4482 4488 4495 4505 4592 4613 4616 4702 4712 4736 4746 4763 4812 4822 4851 4860 4938 502S 5039 5058 5093 5096 5110 5114 5116 5205 5236 5310 5354 5374 5390 5412 5435 5445 5449 5450 5477 5538 5531 5613 5631 5654 5656 5662 5686 5688 5773 5782 5813 5843 5871 5890' 5999 6069 6077 6082 6090 6108 6120 6170 6172 6176 617» 6237 6269 6295 6337 6401 6431 6497 6543 6556 6566 6580 6632 6642 6686 6844 6865 6876 6908 6917 6976 6977 '038 7039 7082 7114 7118 715 8 7 1 80 7319 7398 7425 7433 7437 7439 7472 7489 7566 W8 7587 7738 7794 7802 7828 7871 7878 7929 7930 7944 7969 7979 7982 7994 8028 804» 8050 8070 8089 8094 8147 8153 8167 «06 8222 8253 8285 8317 8322 8323 8359 8405 8416 8496 8498 8511 8532 8539 8541 8543 8563 8608 8656 8753 8766 8776 8789 882} 8828 8853 8939 8983 9013 9131 9142 9-'} 9266 9282 9352 9520 9526 9532 9575 9595 9609 9713 9740 9758 9789 9800 98H 9860 9875 9937 9989 9994 10038 10062 l0085 10208 <j« 10301 10318 10319 10379 10397 10414 10416 1°}}' 10573 10654 10696 10744 10745 10761 10769 10'»} 10795 10803 10619 10870 1097Ö 10972 10975 10}»» 10997 11020 11097 11119 11125 11127 11233 IJ-» 11267 11271 11282 11321 11350 11393 11420 Ij» 11588 11635 11691 11701 117-19 11755 11774 U<® 11804 11858 11963 12067 12163 12192 12210 U-f 12225 12234 12266 12293 12447 12468 12479 12]» 12485 12544 12552 12558 12595 12603 12618 12»' 12681 12763 12784 12793 12795 12797 12853 12»' 12930 12936 12937 13050 13079 13176 13191 132» 13302 13305 13318 13330 13353 13356 13361 1337* 13391 13434 13445 13469 13501 13502 13504 135» 13535 13663 13679 13702 13711 13714 13717 13741 13756 13775 13776 137.81 13818 13838 1391» 13949 14013 14050 14052 14059 14126 14172 14336 14361 14385 14408 14422 14458 14474 14366 14601 14613 14714 14718 14732 14746 14752 14787 14804 14806 14847 14848 14876 j»J 14908 14920 14950 14969 15004 15012 15066 l-1' 15102 15103 15130 15136 15139 15143 15182 152 15270 15291 15305 15324 15374 15427 15454 15» 15526 15541 15542 15544 15560 15568 15615 y 15670 15777 15778 15793 15810 15873 15940 16062 16081 16090 16095 16106 16127 16147 ]8' 16158 16161 16194 16218 16245 16285 16288 8 16330 16338 16350 16364 16375 16391 16399 16469 16480 16484 16541 16567 16589 16606 8 16632 16647 16661 16663 16697 16776 16788 }8 16933 16943 16957 16968 16975 17005 17036 17139 17158 17231 17290 17319 17334 17360 |7 17390 17420 17460 17480 17500 17510 17522 j0 17621 17648 17653 17669 17677 17717 17725 17778 17798 17803 17833 17869 17888 17923 5 18000 18022 18076 18104 18152 18274 18307 8 18444 18461 18463 18474 1S520 18544 18576 18614 18635 18636 18689. 18734 18754 187» 18868 18874 18876 18901 18913 18918 18923 18940 18952 19027 19039 19045 19080 19103 Jrijj 19164 19180 19252 19270 19284 19289 19381 19423 19438 19490 19496 19509 19537 19568 'rij 19769 19803 19947 19956 19970 19982 2002] jrjJj 20035 20056 20093 20095 20099 20122 20135 - „5 20215 20220 20296 20346 20349 20357 20361 20382 20402 20418 20438 20465 20471 20484 - 20519 20523 20524 20528 20596 20679 20739 20771 20827 20851 20915 20927 20930 20940 20965 20992 Verbetering: 5e Klasse 15e LUst: 1272 m.;. 1272 (70); 6065 (70) m.z. 665 W

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10