Vaderlandsche Bank Kunsten en Wetenschappen. Radiwrafiscli Weerbericht, Binnenland Kerk en school Stadsnieuws Marktberichten AGENDA Donderdag 9 October. 2.305 en 79 uur in De Unie, ten- üonstelling h'oll. Kantvereeniging Het Mo mwiekje, vanwege afd. Alkmaar Ned Ver en. van Huisvrouwen 7.30 uur, A. B. T.: Abie's Rose Marie geluidfilm; rom.); de screen song Oh you eautiful Doll en een reisje naar Oberam- nergau (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De weg naar oem (geluidfilm, rom.); voor eiken leeftijd 8 uur,'Dancing Harmonie, verg. vrije soc. ereeniging, spreker F. Wessels. 8 uur, Cinema Americain, vertooning van Ie film Metaalklanken; zang Stem des 'olks. 8 uur, handelsschool, Troelstra-herden ing. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing ds. T. Kloos erman voor de chr. jongelingsvereen. iacheus. Vrijdag 10 October. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing door de hee- •en Dun en Grondsma voor den Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Alkmaar. Zaterdag 11 October. 12.30 uur, De Unie, jaarl. alg. verg Mg. Mil. Pensioenbond. 8 uur, Harmonie, protestvergadering vrijz. dem. tegen de vlootrplannen; spreker air. P. J Oud. 25.30 en 710 uur herfst- en padden stoelententoonstelling in De Unie. HERDENKINGSDIENST VOOR DE OMGEKOMEN LEDEN VAN DE R 101. De herdenkingsdienst welke morgen in de fit. Pauls cathedraal zal worden gehouden, zal worden geleid door den bisschop van Londen, deken Inge, de kanunnik Alexander en de hoofd-almoezenier bij de luchtmacht R. Hanson. Een schier ontelbaar groot aan tal aanvragen is binnengekomen van toe gangskaarten om den dienst bij te wonen. De dienst zal door alle Britsche radiostations (worden uitgezonden en door het kortegolf station Chemsford naar de overzeesche ge westen. Het geheele kabinet en bijna alle le den van het corps diplomatique zullen den dienst bijwonen, terwijl de Fransche en Itali aansche ministers voor luchtvaart en de Belgische minister van verkeer speciaal er voor naar Londen overkomen. Hedennacht zullen de kisten met het stof felijk overschot der slachtoffers naar West minster Hall worden overgebracht waar zij worden opgebaard. JUBILEUM VAN EEN VERDIENSTELIJK BURGER. Den elfden October a.s. wordt de heer De Jong te Heerenveen 70 jaar. Hij is lange ja ren lid geweest van het hoofdbestuur van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond en heeft vooral in de Noordelijke provinciën zeer veel gedaan voor de lichamelijke opvoeding. Thans is hij eerelid van het verbond. Voor eenige jaren werden zijn verdiensten erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. DE NOOD IN DE BINNENSCHIPPERS Gedurende den vacantiecursus van het on derwijsfonds voor de binnenvaart heeft de heer L. van der Sleen, oud-adjunct rijks inspecteur voor de binnenschipperij te Leeuwarden een referaat gehouden over den noodtoestand in de binnenschipperij. Voor dit referaat bestond groote belangstelling. Wij vernemen thans dat het referaat binnen kort onder den titel „De economische positie onzer particuliere binnenschippers en de mid delen om daarin verbetering te brengen zal worden uitgegeven bij de firma Collet te Leeuwarden. Voor deze brochure heeft de inspecteur voor de scheepvaart te Groningen de heer T. L. Mellema een voorwoord geschreven, terwijl het wordt aanbevolen door mej. mr. Frida Catz, lid van de Tweede Kamer, den heer G. de Jong, directeur van het onder wijsfonds voor de binnenvaart en den heer A. A. Klein, leider van de arbeidsbeurs voor 4e binnenscheepvaart te Dordrecht. VERKEERSONGEVALLEN. Autobus van den dijk gevallen. Gisterochtend is een autobus van den Dalemschen dijk nabij Gorinchem geraakt; de bus sloeg driemaal over den kop. Enkele passagiers kregen lichte ontvellingen. Doodelijk Motorfietsongeluk. Gisternacht heeft in de nabijheid van Nordhorn waar de spoorweg den verkeersweg kruist, een ernstig motorfietsongeluk plaats gehad waarbij dr. F. B. H. H. Erpenbeck, van Denekamp, het leven heeft gelaten. Om streeks 2 uur is dr. E. vermoedelijk door slip pen tegen een muur gereden, waar hij met kijn hoofd tegen terecht gekomen is. Hij kreeg een dubbele schedelbreuk en werd om 4 uur door voorbijgangers bewusteloos naast zijn motorfiets gevonden. Hij werd in levensge vaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Nordhorn vervoerd, waar hij zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, gistermorgen 11 uur is overleden. Dr. Erpenbeck was 42 jaar oud en onge huwd. Schoolkind overeden en gedood. Gistermiddag is het zesjarig dochtertje van den heer Wierstra te Beetgum (Fr.) op weg van school naar huis door een tram over een en gedood. De totale oppervlakte van deze grooten- deels met bosch overdekte terreinen, welke de regeering aldus in handen heeft gekregen, bedraagt ongeveer 600 H.A. HOOG WATER. Men schrijft uit Deventer: Tengevolge van de vele aanhoudende regens is de waterstand in het Apeldoornsche Kanaal en de rivier de Grift zoodanig ge stegen, dat de beddingen het aangevoerde water niet meer kunnen ve-zwelgen. 't Water stroomt over de dijken ver de omliggende lan derijen in en berokkent groote schade aan de te velde staande gewassen. Zelfs loopen de hooger gelegen gronden reeds ernstig gevaar voor inundatie, terwijl taf van toegangs wegen tot 't stroomgebied der genoemde wa terwegen zijn ondergeloopen, zoodat de com municatie in deze streek zeer belemmerd wordt. Reeds zijn maatregelen getroffen om het bedreigde vee in veil i^ieid te brengen en de gemeenten Apeldoorn en Epe overwegen met het oog op verdere uitbreiding van het gevaar de sluiting van den hoofdverkeersweg tusschen deze beide plaatsen. De gevaarlijke wegen worden thans iederen avond na zons ondergang door speciale merkteekeningen aangeduid, in afwachting van nadere beschik kingen. Men schrijft uit Roermond: De Maas is het laatste etmaal gestegen tot 1.3® M. boven stuwpeil. Uit België wordt nog meer was verwacht. EEN REDDING. De secretaris der Noord- en Zuid-Holl Reddingmaatschappij, gevestigd te Amster dam, deelt mee, dat Zondagochtend 7 uur de mötorreddingboot C. A. den Tex, gestation- neerd te Harlingen, is uitgevaren op het zien van noodseinen, gegeven door een klein vis- schersvaartuig, dat gestrand was op de Bal lastplaats. De wind was N.W., kracht 7 a 8. E rstond een holle zee. Het vaartuig, de H. A. 8 (schipper K. Tot), LIJK GEVONDEN. Dinsdagmiddag is in bet Haagsche Bosch het lijk van den 57-jarigen zwerver C. A. v d. B. gevonden. Het is overgebracht naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats in Den Haag. Er is van misdrijf niets gebleken. Vermoedelijk had v. d. B. zich in het bosch te slapen gelegd. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot directeur van de gemeente-gas fabrieken ir. M. v. d. Horst. Maandagavond is te Lemmer een ver gadering gehouden, waarin geprotesteerd werd tegen de handelingen van het school bestuur in de ontslagkwestie Schurer en te gen de uitspraak van de commissie van be roep, welke commissie dit ontslag bekrach tigde. De kerkvoogdij der herv. gemeente te Aartswoud heeft besloten, niet te voldoen aan den eisch van den Raad van Beroep, om het achterstallige tractement te betalen. Nu ds. Spaargaren naar elders een beroep heeft aangenomen, zal deze gemeente, naast zoo vele andere in West-Friesland, vacant blij ven. EEN BELANGRIJK LEGAAT. Wijlen mej.-J. Niesink, overleden te Zut- phen. heeft aan de geref. kerk aldaar gelega teerd ten bate van de zending op Soemba, uitgaande van de geref. kerken van Fries land, Drente en Overijsel, 18.038.73. Dit legaat beteekent een onverwachte tegemoet koming in het tekort dier zending, dat 1 Jan. bijkans 40.000 bedroeg. KERKELIJKE VERKIEZING TE HOORN. Bij de gisteren gehouden stemming voor gemachtigde in het kiescollege der herv. ge was met pompen niet te behouden. Er stond reeds 1 M. water in, en de schipper had alles gereed gemaakt om in den mast te vluchten Om 8 u. 45 was de C. A. den Tex met den geredden schipper terug te Harlingen. De H. A. 8 is smiddags gezonken en moet als verloren beschouwd worden. SCHOOL-SCHENDERIJEN. De vorige week is ingebroken in scholen aan de Ploegstraat. de Leede, den Vonder en Heidestraat te Rotterdam. Er werden in die gebouwen ergerlijke baldadigheden uitge haald; boeken werden verscheurd, inktpotten leeggegooid, de lessenaars van de onderwij zers werden bevuild, kortom, alles wees er op, dat hier een bende jongens aan het werk was geweest. Het is de politie gelukt, de da ders te achterhalen. Het zijn zes jongens van 8 tot 12 jaar, die zich ook reeds aan markt- diefstallen hebben schuldig gemaakt. Zij hebben bekend. meente te Hoorn zijn 230 stemmen uitge bracht. De candidaten der vrijzinnige kies- vereeniging „Evangelie-Vrijheid" werden ge kozen met 206 stemmen. De rechtzinnigen hadden geen tegencandidaten gesteld. CANDIDATEN VOOR DEN LITTERATUUR-NOBELPRIJS. Ook dr. Frederik van Eeden. Als candidaten voor den Litterairen No belprijs van dit jaar worden de navolgende litteratoren genoemdTheodore Dreiser (Ver- eenigde Staten), Johannes von Jensen (Denemarken), Gunason (IJsland), Dr. Fre derik van Eeden (Nederland) en Paul Valéry (Frankrijk). DE REGEERING HEEFT EEN TERREIN VAN ONGEVEER 600 H.A. GEKOCHT Naar het Volk verneemt, is de overeen komst tusschen de regeering en de Vereeni- ging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, waarbij die vereeniging de beken de landgoederen de Wolfsberg en de Munt berg onder Groesbeek aan het rijk in eigen dom overdraagt, door partijen onderteekend •Bij dezelfde gelegenheid is het grootste en aan natuurschoon het rijkste gedeelte van het landgoed de Hooge Hoenderberg, dat als een enclave tusschen de beide andere landgoede ren is gelegen, aan den staat getranspoc- HET MIDDEL „MATAFTO". Dr. Frenkel's bevindingen over de resultaten van het middel van Van den Berg tegen het mond- en klauw zeer. Men meldt van bevoegde zijde aan het Hbl. Dr. Frenkel die in opdracht van den mi nister van Staat minister van Binnenland- sdhe Zaken en Landbouw een onderzoek heett ingesteld naar de resultaten, welke met het middel tegen mon- en klauwzeer „Matafto" bereikt zijn, is van zijn studiereis terugge keerd en heeft zijn rapport met authentieke stukken als bijlagen ingediend. Uit deze stukken blijkt, dat de proeven, welke in Spanje met genoemd middel zijn ge nomen op* het abattoir te Madrid geenerlei bruikbaar resultaat hadden, terwijl de proe ven in de provincie Galicië met een zeer klein aantal runderen de preventieve werking van „Matafto" niet hebben kunnen bewijzen. In Duitschland is .men op grond van de proefnemingen welke onder leiding van dr Poeppel werden genomen, zoowel als die, welke door prof. Poppe te Rostock, alsmede die welke onder leiding van prof. dr. Otto Waldman door dr. Alfred Brandt in de Staatliche Forschungsanstalten op het eiland Rjems werden verricht, tot de overtuiging ge komen, dat het „Matafto" geen preventieve werking bezit. Beide laatste onderzoekingen hebben bovendien tot resultaat gehad, dat ook de curatieve werking niet er aan kon worden toegeschreven. De proeven welke in Beieren werden inge steld onder leiding van dr. Schörmer heb ben evenmin de preventieve werking kunnen bewijzen. Omtrent de curatieve eigenschappen wordt gezegd, dat het middel in staat is de ge nezing van w'eefseldefecten, welke tengevolge van mond- en klauwzeer ontstaan, te bespoe digen. De afd. Rotterdam en omstreken van de Hollandsche Mij. van Landbouw heeft door een commissie de curatieve werking van „Matafto" doen onderzoeken, met ongunstig esultaat. De oud-district-veearts, de heer D G. Ubbels, constateerde in een rapport, uit gebracht aan den inspecteur van den Vee- artsenijkundigen Dienst, dat van een spoe diger of beter herstel dan over het algemeen bij niet behandelde dieren, door hem niets kon worden waargenomen. Wanneer het middel, dat onlangs in toe passing werd gebracht op negen kalveren door de heeren Terbeek, Van Gelder en Stuurman blijkens een arfikel in het Volk d d 2 October 1930 inderdaad in wezen mgt het thans m den handel gebrachte „Matafto" identiek is, dan zou ook door deze proef hier te lande gebleken zijn, dat het als voorbe- J»e\exAmg] n/jiaiYtelaoa ia ▼oor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers n 1 Hfl n OBLIGATIfiN fl met jaarlilksclig uitloting 1UU W. J. B. M. WITTE, t Heden overleed alhier de heer W. J. B. M Witte, oud-notaris te dezer stede. De overledene, die den leeftijd van 58 jaar bereikte, werd den 5en Febr. 1919 tot notaris alhier benoemd als opvolger van no taris Gouverne. Daarvoor was hij candidaat- notaris in Den Haag. Wegens gezondheidsredenen vroeg hij het vorige jaar ontslag en in Januari van dit jaar werd hij opgevolgd door notaris Roos. Maandagmorgen 10.30 uur zal het stoffe lijk overschot op de R.K. Begraafplaats al hier ter aarde worden besteld. DE „SCHUTTEVAER". Groote belangstelling voor het reddingsbootje in de Oudegraclu bij de Ridderstraat. Ondanks het slechte weer zijn vele stad- genooten de kleine notedop reeds gaan zien Velen hadden zich deze veel grooter voorge steld. Voor hen die niet in de gelegenheid zijn om de boot te gaan kijken laten wij hier enkele bijzonderheden volgen: De boot is 7.50 M. lang, 2.20 M. breed en 1.34 M. diep. Zij is geheel van hout gebouwd. In het bovendek zijn vier plaatijzeren luiken aan gebracht waardoor men in en uit de boot kan komen, verder vier patentglazen waar door licht in de boot kan vallen. De mast kan van binnenuit op en neer gedraaid wor den. Rondom in de geheele boot zijn onder de zitbanken lucht- en watertanks aange bracht. Achter in de boot is een cockpit (stuurstoel) ingebouwd. De boot kan echter ook van binnenuit bestuurd worden door mid del van staaldraden over een paar blokken Onder de boot is over de geheele lengte een zelf ladende waterballastkiel aangebracht, dit haar een enorme stabiliteit geeft. Onder het bovendek zijn op de kiel drie holle ijzeren stangen aangebracht en de spanten zijn ver tinde ijzeren, om roesten tegen te gaan. De boot is officieel door de hoofdinspectie der scheepvaart goedgekeurd voor 30 personen, zij heeft echter een draagvermogen van 7000 Kg. Dus overladen met e.v. schipbreu kelingen kan men haar nooit, hetgeen helaas met de thans bestaande open booten maar ai te dikwijls gebeurd. De luchttoevoer is heel eenvoudig geregeld, de boot wordt nl. alleen geheel afgesloten wanneer zij beladen met e.v. schipbreukelingen een in nood verkee- rend schip verlaten moet (het zoogenaamde duiken van de „Schuttevaer"). In alle ande re gevallen kan men een der achterste luiken open laten. Op dit duiken Chet te water la ten) zullen wij nog terugkomen. Nader ver nemen wij dat de 72-jarige SchuttevAer die zelf den Oceaantocht medemaakte de voor stellingen in Cinema Américain te Alk maar vanaf Vrijdag 10 Oct. zal bijwonen waar den krassen grijsaard een hulde zal worden gebracht. Als bijzondere attractie zal hij zelf in een kleine pauze de bezoekers vertellen van zijn fameusen tocht Dat velen hem zullen willen hooren, daarvan zijn wij overtuigd. KANTTENTOONSTELLING. Men schrijft ons: De Kanttentoonstelling „Het Molen wiekje", georganiseerd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen is heden om 2 uur ge opend. De tentoonstelling die ten doel heeft, het handwerk, gemaakt door vrouwen en meis jes die door omstandigheden aan huis ge bonden zijn te verkoopen, dwingt aller be wondering af.. Niet alleen wat de keurige afwerking betreft, maar alles wat gemaakt is, is smaakvol en practisch. En onbegrijpe lijk is het dat die door vaak zulke ruwe handen gemaakt is. Men vindt er kussens, kleeden, zakdoek jes, kragen en vest, ja te veel om op te noe men. Daar het werk geheel maatschappelijk is opgezet, en dus direct van de werkster naar den kooper gaat, is het niet duur. Voor iedere beurs is er wat te krijgen, en voor diegene die niet koopen is er veel te bewon deren. Wij hooren dat in alle plaatsen waar de tentoonstelling gehouden is, het een groot succes is geweest. De tentoonstelling is vanavond nog ge opend van 7—9 uur. MET DE HANDSCHOEN GETROUWD. Dit bekende Indische tooneelspel van Jan Fabricius wordt a.s. Zondag in de Harmonie door „Het Alkmaarsch Tooneel" wederom gespeeld, onder regie van den heer J. Ros senbacker. Deze dilettantentooneelvereeniging geeft in het seizoen drie uitvoeringen. De dona teurs, die per jaar slechts 2.40 betalen, hebben voor twee personen op alle uitvoerin gen toegang, terwijl niet-leden in voorver koop a 0.80 en des avonds aan de zaal voor 1 toegang kunnen bekomen. VOLKSUNIVERSITEIT. Nu de werkzaamheden van de Volksuni versiteit weldra een aanvang zullen nemen en velen gereed staan, om hunne keuze uit het aangebodene te bepalen, lijkt het ons niet ondienstig toe, om van te voren eenige opmerkingen te laten voorafgaan. Een enkele blik op het programma, dat aan alle belangstellenden is toegezonden, doet zien, dat gedacht is aan drie verschil lende wijzen van deelname, waarbij de mo gelijkheid niet is buitengesloten, dat men. desgewenscht, meer dan één groep van werkzaamheden kan gaan beoefenen. Vooreerst zijn cursussen ingesteld, met het oog op hen, die over een 4- af 5-tal avon den kunnen beschikken. Hiertoe behooren, vóór kerstmis, de cursus over Opvoedkunde door D. L. Daalder te Bergen, welke ook vorige jaren werd gegeven en veel belang stelling trok; voorts die over „Drama en tooneel" van den bekenden letterkundige Herman Poort, te Groningen, die aan an dere Volksuniversiteiten vele cursisten trok; dan ook die over Radio van F. J. Vorsten- burg, een hier ter stede goede bekende, waar aan wij dus niets hebben toe te voegen. Verder zijn lezingen en voordrachten ge organiseerd, met het oog op hen, die slechts over een enkele avond kunnen beschikken of daaraan den voorkeur geven. Van de interes santste opgravingen te Sichem in Palestina zal prof. Böhl, die destijds als leider aldaar optrad, vertellen en lichtbeelden vertoonen; René de Clercq geeft voordrachten uit eigen werk; terwijl Raden Ayou Jodjana en Raden Mas Jodjana de Javaansche dans zullen doen zien en nader toelichten, met een eenigszins ander programma, dan verleden jaar gegeven werd. Met het oog op de bizondere belangstel ling, die in de vorige jaren bleek te bestaan op het gebied van film-voorstellingen, zijn een vijftal avonden op het programma ver meld, waarvan één film uit drie deelen be staande, die drie avonden zal omvatten. Het zal den cursisten en bezoekers genoe gen doen te vernemen, dat deze voorstellin gen thans in een Bioscoop-theater zullen plaats vinden (en wel in het Alkmaarsch Bioscoop-theater) waardoor de vele bezwa ren van te weinig plaatsruimte en de niet aan dit doél beantwoordende zaal zijn on dervangen. Ten slotte vormen de werkcursussen een niet onbelangrijk deel van het programma. Het treft onmiddellijk, hoe deze cursussen zijn uitgebreid, gevolg van de groote belang stelling der vorige jaren. Om aan veler wensch tegemoet te komen, zijn o.a. twee cursussen over Boekhouden en één over Es peranto hieraan toegevoegd. Het bestuur doet een beroep op aller me dewerking. Schrijft spoedig in, daarmede dient gij u zelf en ons! Aan de Openbare Leeszaal, bij den boekhandel, of den adjunct secretaris, den heer G. W. Kloos, Karl Marx- straat 11, kunt u uw inschrijvingsbiljetten deen toekomen. En dan, aan den arbeid! INLIJVING. Op 16 October a.s. zal een inlijving van dienstplichtigen der lichting 1930 plaats hebben voor: het wapen der infanterie (de voorgeoefenden, bestemd voor de onder officiers-opleiding), de bereden en onbere denartillerie, en het korps pontonniers. MET GROOT-VERLOF. al5 October a.s. worden de hierna ver- - groepen van dienstplichtigen mei groot verlof naar hunne haardsteden gezon- den: van deberenen-artillerie en het korps rijdende artillerie ingelijfd op 16 Januari 1930, van de onbereden-artillerie, ingelijfd op 16 Januari en op 16 Mei 1930. (De israëlie- ten op 13 October t.v.) LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motoi rijtui gen eu andere voertuigen te 5.51 uur licht op. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.4 te La Co- runa. Laagste barometerstand 725.3 te Stock holm en Karlsstadt. Verwachting, geldig tot den avond van io October Tijdelijk nog krachtige overigens matige meest Westelijke wind; aanvankelijk nog zwaar bewolkt met kans op regen- of hagel, buitjes; later afnemende bewolking; iets kou. der, vooral des nachts. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van het Kon Ned. Met. Instb tuut te De Bildt te 9.05 uur aan alle posten- „Weest op Uw hoede!" GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen op allé werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 5, 6, 7 en 8 October 1930: fantasie, broche; hondenpenning; pakje fotoplaten- kinderschoentje; sleutels; handschoenen; banden van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 5, 6, 7 en 8 Oc tober 1930: bril met hoornen rand, A. Evers Oudegracht 46; portemonnaie met sleuteltje' H. Lynsveld, Bloemstraat 26; armbandhor loge, C. Erkamp, Stuartstraat 36; dames- tasch met inhoud, A. Repko, Heiloo, Heeren- weg 229c; rol van wringer, F. Blaauw, As- terstraat 7; bruin petje, A. Hoveling, 2e Landdwarsstraat 5; rozenkrans, P Zand- voort, Snaarmanslaan 8; rozenkrans in etui J. J. Bom, Eikelenbergstraat 23; rozen krans in etui, J. Brakenhof, Overdiepad 15; regenjas, H. Wolzak, Luttik Oudorp 39a' poesje, G. M. Joostema, Visscherslaan 25- belastingmerk, M. Piet, Ritsevoort 23; tasch- je met inhoud, G. Veenendaal, Molenkade 30- zakmesje, J. Haker, Oudorperdijkje 10; da messchoen, juffr. de Moei, Kennemerstraat- weg 127; ring, Boersen, Payglop; portemon naie met inhoud. N. Haasbroek p.a. kantoor Scheepmaker, Kanaalkade; portemonnaie met inhoud, M. de Wit, Luttik Oudorp 87. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Harm Slomp en Emma Schoonhoven. Cornelis Burger en Johanna Verkroost. OVERLEDEN: Maria Silvia Aerts wed. Franciscus de Vleeschouwer 84 jaar. Margaretha Geertrui- da Penders gehuwd met Johannes Boersen 49 jaar. Fokke Vierkant 84 jaar. GEBOREN: Anna Helena Dorothea d v Franciscus Boersen en Dirkje Bobbeldijk. Nanda Mar garetha d. v Jozef van Houten en Nanda Jongeian. Wilhelmus Fianciscus Lamhertus z. v. Wilhelmus Sentenie en Anna Nieuwen- dijk. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Oct. 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1350 H.L. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 9 Oct. 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 34055 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruin 7.70—8.10; wit 7.207.7Ö; wit (kleine) 56 50; 1118 stuks Eendeieren 4.80—5. SCHAGEN, 9 Oct. 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 3 Paarden 200—400; 86 Geldekoeien (mag.) 160—380; 116 Geldekoeien (vette, 300—430; 10 Kalf- koe.ien 270—420; 28 Pinken 150— 200 21 Graskalveren 70130; 20 Nuchtere kalveren 14—34; 661 Schapen (vette) 36—50;. 245 Overhouders f 26 34; 11 Bokken en geiten 5—16; 16 Varkens 22—32; 30 Varkens (vette) per K G. 0.56—0.69; 193 Biggen 15 22; 22 Konijnen 1.25—2; 122 Kip pen 0.75—1.20; 15 Eenden 0.75-f U Hanen 0.40—1 HOORN, 9 Oct. 1930. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 stapels kleine fabrieksbaas J 397 stapels kleine boerenkaas 40.50 en 13 stapels boeren-commissiekaas 47, alles per 50 K.G. In totaal 43 stapels wegende 39521 K G. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE, 3 Oct. 1930- 18200 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 1 3.704.10; Gr. Schotsche muizen J 2 70 2.90; Ror.de Duken f 2.70; Drielingen 4.80—5.30; 21400 K.G. Üien: Ui01 f 1 702.80; Drielingen 1.101 140; Grove 2.30—2.50; Gele Nep 2.30— 3.20; 400 K.G. Spercieboonen 13.20— 19.30; 12200 K.G. Roede Kool 1-10- 4.40; 17400 K.G. Witte Kool 1-10— 1.50; 12200 K.G. Gele Kool f 1-30- 3.80; alles per 100 K.G.; 15000 stuk.' Witkrop 1.50-/ 2.2Ó en 1600 stuks B.oemkool 5.80—11, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 8 Oct. 1930. Aan voer en prijzen ais volgt: 1050 K.G. R°<>de Kcall 1.70; 1050 K.G. Gele Kool 1-20- i 20' K'°' Witt' K°01 PURMEREND, 8 Oct. 1930. „Afslagver. Beemster, Purrnerend en Omstreken". Aard- appelen J 0.761.36 per zak, 25 Kleine Aardappelen 0.44—0.74 per zak. 5 Slaboonen f O.QO—7 3 80 per zak, }5 K-Ch; Snijboon en 6—9 per zak, 15 K.G.; Tomaten: A 22—f 33- B f 22^ 33; C 14—23 per 100 k.O.; Mof 17 per 100; Roode Kool f 9-^Lpero1C°; Sav°ye Kool 6.10—9^ per iOO; Spruitkool 1.40—2.80 per 1» K.U.; Soinazie 0.19—092 per mand»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2