Telegrammen Sport Laatste berichten. MET EEN HOUTBOOT NAAR ARCHANGEL. s. J. A. KEESOM, STEEN EN BRUG, TEL. 152. Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. WAAR IS LIEBERMANN? Vrijgelaten naar Davos? Heden verscheen naar het blad „Voor waarts" meldt bij dc Uitgeversmaatschap pij „De Combinatiete Rotterdam een bro chure van „Peregrinus", getiteld: „Waar is Liebermann'?' De schrijver zegt, dat hij beschikt over een door Liebermann zelf geschreven overzicht van zijn strafzaak. Na de behandeling dezer zaak aan critiek onderworpen te hebben, eindigt de schrijver zijn beschouwing met de vraag: „Waar is Liebermann?" Hij meent, dat het publiek belang heeft te weten, hoe de Nederlandsche justitie handelt met gestraften en dat het niet opgaat iemand aan den publieken schandpaal te slaan en daarna te zeggen: manlief, wij moesten je wel straffen, maar wees maar stil, je mag stiekum verdwijnen. „Waar nu eerst Liebermann's proces, in rkleuren en geuren" werd gemaakt tot alge meen bezit en waar, tijdens dat proces vel zeer wonderlijke dingen gebeurden in den vorm van „gunsf'-verleening, kwamen er omstandigheden, die de vraag deden stellen: is Liebermann wel te Scheveningen geble ven De schrijver noemt dan Davos als de te genwoordige verblijfplaats van Liebermann. Hij schrijft hieromtrent: „Het gaat werke lijk niet om het feit, of Liebermann in Davos ©f elders zit, het gaat om het feit of er recht is in dit alles. Zeker, wij weten dat de medi ci, ook in de gevangenissen, menschen zijn, dat zij meer dan eens in het belang der ge detineerden tot opzending naar een zieken huis adviseeren en meewerken. Doch of als Liebermann inderdaad naar een Kur-ort is men in zulke gevallen de vrij „luxueu ze" omgeving in een buitenlandscn sanato rium zou voorschrijven, is aan twijfel, ge- gronden twijfel onderhevig. Rechtszaken DIERENMISHANDELING. Na afloop van den fakkeloptocht te Oost burg op 5 September ter gelegenheid van de Oranjefeesten heeft een fakkeldrager, de 44- jarige A. K., schoenmaker te Oostburg, een poes met een brandende fakkel in brand ge stoken. Het diertje moest worden afgemaakt; het bleek overal brandwonden te hebben ge kregen. Wegens dierenmishandeling had K. zich Dinsdag voor den politierechter te Middel burg te verantwoorden. De officier van justi tie vond het een meer dan erg geval en eisch- te 14 dagen gevangenisstraf, tot welke straf verdachte door den politierechter werd ver oordeeld. VERDUISTERING DOOR POST AMBTENAAR. Het O.M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft tegen den 36-jarigen kantoorbediende bij de posterijen A. F. te Bolsward een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt ter zake van verduistering van 400 en 300, wegens vervalsching van een aanvrage om terugbetaling van op de Rijkspostspaarbank gestorte gelden en vervalsching van een ont vangsterkenning. ONVOORZICHTIG CHAUFFEUR. Het ongeluk te Rien. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft gisteren terechtgestaan de 27-jarige chauf feur en garagehouder K. W. te Franeker, verd. van dood door schuld. Hij zou als be stuurder van een autobus te Rien zeer on voorzichtig, onoplettend en onoordeelkundig gereden en die autobus niet tijdig tot stil stand hebben gebracht, toen hij de brug na derde, welke werd geopend. De autobus reed te water, tengevolge waarvan drie slagers uit Franeker zijn verdronken. Het O.M. eischte tegen verd. een maand voorwaarde lijke hechtenis met een proeftijd van drie ja ren. GROOTE BRAND TE HANNOVER. In den afgeloopen nacht vernielde een reus- pchtige brand in de Strangriede te Hannover een groote opslagplaats van grondstoffen en ruwe producten. Een ijzeren installatie in de nabijheid en een aantal woonhuizen werden door den brand ernstig beschadigd. De oor- laak van den brand is onbekend. NOODWEER BOVEN DE OMGEVING VAN LICHTENFELS. In den afgeloopen nacht is de omgeving van Lichtenfels in Beieren door hevig nood weer geteisterd. Nadat het reeds bijna den geheelen dag geregend had, ontlastte zich tegen half twee des nachts een wolkbreuk, die te Lichtenfels "zelf en in de plaatsjes er omheen, groote schade aanrichtte. De bewoners van Lang- heim werden gewekt door een geweldig ge- ruisch Voor men eigenlijk wist wat er aan de hand was, stortte een watermassa de huizen binnen. Zeer vele huizen werden on der water gezet en een vijftigtal varkens ver- flronken. Tengevolge van den storm knapten Vele telegraafpalen af. Ook in de staatshoutvesterijen werd groote schade aangericht. Ook op andere plaatsen traden rivieren en beken buiten hun oevers. Het dal van de Leichse iijkt één bruischende stroom. Te Lichtenfels werd de benedenver dieping van de groote meubelfabriek aldaar onder water gezet. AMERIKAANSCH VOORMALIG CONGRES-LID VEROORDEELD WEGENS ALCOHOL-SMOKKELARIJ. Te Baltimore werd de voormalige congres- afgevaardigde voor der. Staat Aldahama Manuel Herrick bij een inval der politie op heeterdaad betrapt bij het clandestien stoken van likeur. GEWELDPLEGINB TEGEN EEN AMBTENAAR. Te Amsterdam daar zijn twee mannen ge arresteerd, beiden oud 26 jaar en van beroeo vuurstoker. die werden verdacht van open lijke geweldplegingen in vereeniging tegen een ambtenaar. ERNSTIGE ONLUSTEN TE MALAGA. Volgens berichten van de Fransch-Spaan- sche grens wordt gemeld, dat de onlusten te Maiaga zeer ernstige vorm® hebben aange nomen. De trams werden bij het uitrijden door de stakers met steenen bekogeld, en zoodanig gemolesteerd dat het trambedrijf geheel moest worden stilgelegd. Door den politie-commissaris van Malaga is een bevel van arrestatie van de geheele stakingsleiding uitgevaardigd. Het tram personeel dat nog aan het werk wilde gaan, wend door de stakers daarvan afgehouden. Er ontstonden ernstige gevechten met de politie, waarbij aan weerszijden gewonden vielen. Er is zeer veel politie op de been. HISTORISCHE ANECDOTEN. Mozart behoort tot de genieën, die bij hun leven maar al te veel met materieele zorgen te kampen hebben gehad, zelfs al vond hun kunst waardeering. De vermaarde componist, die zooveel schoonhei daan de wereld schonk, had jaren lang een moeilijk bestaan; en toen hij, nog geen 36 jaar oud, stierf, kreeg hij een begra- tenis derde klas. Het was op den dag dier begrafenis slecht weer met een hevigen sneeuwstorm en niemand volgde den grooten doode op zijn laatsten tocht. Toen zijn we- ouwe eenige dagen later zijn graf wilde be zoeken, was men niet meer in staat het haar aan te wijzen. Het stoffelijk overschot van den phenomenalen toonkunstenaakr was blijkbaar naar den gemeenschappelijke™ grafkuil der armen overgebracht Gedeeltelijk gecorrigeerd. DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. De president afgetreden? NEW-YORK, 9 Oct. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld dat de president van Brazilië, Washington Luiz, zou zijn afgetreden. Een bevestiging van dit bericht kon nog niet worden verkregen. Voorts wordt gemeld, dat muiterij zou zijn uitgebroken op de Braziliaansche vloot en dat deze zou zijn overgeloopen naar de opstandelingen. DE SAMENSTELLING VAN HET NIEUWE ROEMEENSCHE KABINET. BOEKAREST, 9 Oct. Van welingelich te zijde weet men mee te deelen dat de kabinetformateur Mironescu reeds de volgende lijst van ministers aan den ko ning zou hebben voorgelegd. Minister-president: Mironescu. Buitenlandsche zaken: Vaida. Binnenlandsche zaken: Junas. Handel en industrie: Manulescu. Verkeer: Madgearu of Mirto. De overige ministers houden dezelfde be zetting als m het afgetreden kabinet Ma- niu. Paarden. Harddraverij te St. Maartensbrug. De uitslagen van de harddraverij te St. Maartensbrug luiden als volgt: le prijs 200) Jannet Harvester (310 M.) eig. Vergay, Purmerend; 2e prijs 100) Frettchen (290 M.) eig. Beets, Beemster; 3e prijs 50) Minnetonka (295 M.) eig. Rot, Wieringerwaard; 4e prijs 25) Hardstein (285 M.) eig. Vergay, Amsterdam; 5e prijs 10) Northerman B (275 M.) eig. Spaans, Schagen. Er waren 18 paarden ingeschre ven. li. Indrukken van de stad. Zoolang er nog geen ligplaats ls aan één van de kaden, van Archangelsk, waar hout geladen wordt, blijven we voor anker op de reede, waar wij het ons zoo gezellig mogelijk maken. Overdag werken we in de machinekamer waar alles nagezien en zoo noodig gerepa reerd wordt, en 's avonds amuseeren we ons op allerlei manieren. In één van de ruimen worden verschillende takken van sport beoefend, we hebben er o.a. bokswedstrijden met echte bloedneuzen en tanden-door-de-lip. Aan een „ring" houden we ons niet, het geheele ruim wordt als zoodanig gebruikt, zoodat je, als toeschouwer, best kans hebt ook een oplawabber te krijgen. Daar tusschen door wordt gevoetbald met een miniatuur, slap balletje, zoodat je in je ijyer meer tegen de houten richels dan tegen den bal trapt Ongeacht onzen leeftijd en sociale po sitie aan boord, loopen wij allen, machi nisten, stuurlui en matrozen, eendrach tig als een loeiende, zweetende bende achter het vodje bal, en trappen maar raak, waarbij de „slippers" vaak jolig om je ooren vliegen. Ik houd telkens mijn hart vast dat een matroos, met een houten been, waar mee hij de hardste „pillen" geeft dat been kapot zal trappen tegen een richel. Maar 't is nog al een „linke gommert", hij mikt goed, en eiken avond huppelt hij weer even welgemoed mee. A'.s we dan voldoende bek-af zijn, wordt er bij den „ouwe" een kaartje ge legd, en om half elf wordt een aanval ge daan op de kombuis, waar we koffie broederlijk uit één blik „opschaften", drinken en de overgebeven „prakkies" Eigenaardig zijn de reede en de haven van Archangelsk. Hoewel de stad één der grootste zeehavens van de Sovjet republiek is, doet ze in elk opzicht on der voor zelfs kleinere West-Europee- sche. Er is slechts één dok en een enkele kraan te bespeuren. De kaden, waar de schepen aanleggen zijn van hout ge bouwd. Op het water is het tamelijk druk. In 't geheel liggen er nu 85 houtbooten om en bij Archangelsk, uit allerlei landen, waarbij vele Hollandsche. Langzaam en traag zakken reusachtige houtvlotten tot 300 M. lang, soms vier stammeu dik, en waarop vaak een half dozijn huisjes gebouwd is, de Dwina af naar de hout zagerijen; een enkele, volgeladen passa- giersboot casseert; politie- en douane bootjes, voorzien van mitrailleuses, krui sen voortdurend op de rivier, en in de verte, voor de stad, schemeren de schoor- steenen va ntwee machtige kruisers. Op een morgen, tegen elf uur, komt het motorbootje van de „ship's agency", dat eiken dag langs de schepen vaart om post te bezorgen en kapiteins naar het kantoor te brengen, ook den kapitein en mij afhalen. Reeds zijn er verscheiden gezagvoerders aan boord, die allen naar de vertegenwoordiging van de Sovjet- handeusvloot gaan, in de hoop inlichtin gen over te verwachten orders te krijgen. Op het kantoor is het een drukte van belang. In een groote kamer, netjes ge meubileerd en zelfs voorzien van club fauteuils, praten, loopen en gesticuleeren menschen val allerlei nationaliteit. Het meest wordt Engelsch gesproken, maar daar tusschen door hoor je Spaanscn, Noorsch, Grieksch, enfin, de meest uit- eenloopende talen. Magere, vale loopjongens en -meisjes, brengen telegrammen en brieven veg, die getikt worden door een paar zielige, hoewel netjes gekleede, typistes. De ma nager en de klerken, in slonzige pakken, staan heel beleefd en voorkomend de ka piteins te woord, hoewel ze hen meestal maar wat voorsmoezen. „Wanneer gaan we nu laden?" vraagt onze „ouwe". „O, zeker overmorgen", en dan weet je dat het minstens nog een week duurt. Of wei zij zeggen: „Door den lagen wa terstand kunnen de vlotten niet de rivier afkomen, en dus i9 er geen hout", terwijl een ander ons opgeruimd vertelt, dat er wel hout is, maar geen arbeidskrachten. Aan de wanden hangen levensgroote portretten van Lenin, Karl Marx en Sta- lin; op tafeltjes liggen brochures over het communisme in het Engelsch, Noorsch en Duitsch, welke te koop zijn. Als de kapitein zijn zaken afgedaan heeft, gaan we even de stad in. Hoewel Archangelsk 70.000 inwoners heeft, kan in West-Europeesche beteekenis, verge- het in geen enkel opzicht met een „stad" vergeleken worden. De hoofdstraat, Vinegovrodin 't midden loopt een electrische tram, maar bestrating is er practisch gesproken niet. Gammele vrachtwagens, door sterke paarden getrokken, hobbelen van den éénen modderpoel in den anderen. Een kar zit vast in een gat in den weg. Bak kers- of melkwagens, of wat voor bestel- voertuigen ook, zien we niet daar ieder een zelf zijn levensmiddelen in de staats- magazijnen moet halen. Langs de zij kanten van de straten groeit gras; de trottoirs zijn gemaakt van houten plan ken, waaraan we al onze aandacht moe ten besteden, om niet door de vele rotte plekken heen te zakken. Particuliere luxe- of vrachtauto's zijn natuurlijk niet te bekennen; één enkele staats-Ford davert door de stad. De meeste huizen zien er uit of ze op invallen staan. Ze zijn haast allen van hout gebouwd, de gevels zijn verveloos en grauw, de ruiten gebroken, de bal- cons scheefgezakt. Aan enkele, groote, woningen, ontdekken we nog de resten van een voormalige versiering, wat ge beeldhouwde houten ornamenten boven den ingang, of roestige smeedijzeren lantarens naast een inrijpoort. De tuinen hebben veel weg van mestvaalten. Het eenige fleurige in dezen rommel zijn de vele planten voor de ramen, waarop de bewoners, in deze van natuurschoon verstoken oorden, blijkbaar verzot zijn. Al de huizen zijn tjokvol families: vaak huist een heel gezin in twee kamers. Als ik eens ergens naar binnen ga, zie ik links en rechts in het portaal een deur, die elk tot de woonruimte van een gezin toegang geven. Links woont een schoen maker; de ruimte lijkt mij absoluut on voldoende. Een groote kamer is door een gordijn in twee deelen gescheiden, in het vooiste deel is de werkplaats het achterste deel dient voor woon-, eet en slaapvertrek voor man, vrouw en 2 kin deren. Het stinkt er geweldig, en alles is bedolven onder de vliegen. En dit is dan :>og een deel van een groot huis, in de hoofdstraat; hoe hei in de kleinere straten gesteld is behoeft men niet te vragen. Op het eerste gezicht lijkt het net of hier geen winkels zijn, maar dat komt, omdat ze peen van alle een étalage heb ben. Het zijn allemaal staatszaken ge worden, waar de inwoners tegen bons hun noodzakelijke levensbehoeften kun nen koopen. Voor elke levensmiddelen zaak staan en zitten hoopen menschen op bediening te wachten, de meesten met een blikken kan en een mand, om hun rantsoen melk of zwart brood, of de 250 gram vleesch, die zij per maand krijgen, te koopen. Alleen detoekwinkels hebben een uit stalling, meest van brochures over het communisme, platen van de revolutie of spotprenten op de kerk. Wat in bet Westen van de verschrik kelijke godsdienstvervolging in Rusland verteld wordt, blijkt voor een groot deel maar al te waar te zijn. Van de vele kerkgebouwen die Archangelsk heeft, zijn de meeste gesloten. De mooie, ge brandschilderde ramen zijn kapot, de klokken uit den toren gehaald, de witte pleister van de muren is reeds voor een deel aigebrokkeld. Sommige kerken worden gebruikt als pakhuizen, andere als werkplaats terwijl enkele reeds afge broken zijn. Typisch is de manier waarop de Rus nog zijn trouw toont aan zijn kerk: op de houten voetpaden rond om de hoofd» kerk, die ook gesloten is, zien we ver scheiden menschen zitten of liggen: op deze manier, nu zij er niet meer binnen kunnen, geven zij eiken dag blijk van hun godsdienstige gevoelens, door zoo dicht mogelijk bij het voormalige kerk gebouw te gaan zitten. Eén kerk, vlak bij de haven, is nog niet geslopen, misschien als een soort recla- i me voor de zeelieden, die niet veel ver- der komen dan het havenkwartier, om aan het buitenland te laten zien, dat de bevolking niet belemmerd wordt in de uitoefening van haar godsdienst. Opmerkelijk is de geheel andere In richting van zoo'n Grieksch katholieke kerk, vergeleken met de roomsch katho lieken die we in West Europa kennen. Het altaar ontbreekt, de geheele wand achter het spreekgestoelte is kwistig ver sierd met vergulde ornamenten en bij- belsche schilderingen. De voorstellingen van de heiligen zijn ook geheel anders; op een zilveren plaat zijn de mantel en de verdere kleeding van den heilige ge ciseleerd; er is een opening uitgespaard waai achter het hoofd, op een doek ge schilderd, is aangebracht Er zijn ook geen banken of stoelen; gedurende den dienst staan allen, of zij knielen op het kleed, dat over den stee nen vloer wordt uitgespreid. En ver scheiden menschen volbrengen nog hun godsdienstplichten, bidden voor de heili gen of offeren van hun armoede nog hun rijst of hun kaarsje. Een anderen dag ga ik naar de- stad met eenige roebels op zak om te probee- ren wat te koopen; in de stad zelf is weliswaar niets begeerer.swaard te koop (het moest dan al een buste van Lenin zijn), maar er is wel 'n speciaal café, an nex winkel, waar alleen vreemdelingen mogen komen. Trouwens, als vreemde ling laat je het wel uit je hoofd om in een café in de stad te gaan zitten, daar het er niet te harden is van de vele geu ren en omdat je weggedragen wordt door de vliegen en bovendien alle consumptie, behalve thee, slechts tegen bons te krij gen is. Tn die zaak voor schepelingen kunnen we heel aardig houtwerk, kant en bont koopen, maar.alles tegen flinke prijzen. Hoewel deze in roebels zijn aangegeven, worden ze omgerekend in ponden, dollars of guldens, en alleen met vreemd geld kunnen we betalen: de Staat schijnt dus niet tig veel vertrou wen te hebben in zijn eigen betaalmid del! Ook op de markt waar we dachten wat huisindustrie-artikelen te kunnen koo pen, vinden we niets van onze gading. Hier en daar zitten vrouwen, in vodden gehuld, op den grond, en probeeren af gedragen kleeren, schoenen of meubilair kwijt te raken. Hier is de eenige plaats waar nog wat vrije handel gedreven wordt, en waar de inwoners voor veel geld, en zonder bons, visch en groenten kunnen koopen. Een enkele koopt een viès ruikend smeermiddel dat boter voor möet stellen, maar de meesten eten hun' brood droog. Nergens in de geheele stad, behalve op de staatsbank en enkele kantoren, zien we goed gekleede burgers. Zoowel mannen als vrouwen dragen lompe, hooge Russische laarzen, de meesten verder versleten kleeren. Slechts enkele jonge meisjes dragen lichte zomerjur ken. De vrouwen dragen overigens witta of gekleurde hoofddoeken; een enkel zi- geunertype is gehuld in een felkleurige shawl. Opvallend is de kleeding van sommige oude boeren: hun beenen zijn omwonden met dikke lappen, als voetbekleeding dragen zij eigengemaakte, rieten sanda len, als mantel een soort schaapsvel met armsgaten, en op hun hoofd hebben zij, ondanks de smoorhitte het is er 90 gr. F. in de schaduw! een groots bontmuts. Alleen de soldaten (mannelijke en vrouwelijke), en matrozen en verdere bemanning van de oorlogsschepen zijn van goede, stevige kleeren voorzien. Ter eere van deze schepen schijnen er fees ten gegeven te worden; overal hangen roode vlaggen en roode doeken met ver gulde opschriften en het symbool van de sovjet: een hamer en sikkel. En zin of geen zin, de bevolking moet wel mee doen en geduldig luisteren naar het daveren van „de Internationoale". Opmerkelijk is het dat iedereen doods bang is om met een buitenlander om te gaan of met hem op straat te praten. Vorige jaren werden kapiteins nog wel eens een avond genoodigd bij den toenmaligen, anti-bolsjewistischen ma nager van de „ship's agency", die bij hef begin der opleving van den houtuitvoer, het kantoor gereorganiseerd had. Toen hij het goed voor elkaar had, werd hij wegens zijn openlijk anti-bolsjewisme, gefusilleerd en zijn opvolgers durven nu geen verdenking op zich te laden door de vreemdelingen tot een bezoek uit t« noodigen. Op straat merk ik het ook eens, als ik iemand, die er tamelijk fatsoenlijk uit ziet, den weg wil vragen. „Excuse me, sir, but can you teil me.." maar hij valt mij in de rede :„No sir, I don 't know anything", m. a. w.: „ik kan, of ik durf niet met u te praten, want steeds kan ik bespionneerd worden, en bij de minste verdenking dat ik met buitenlanders heul, ben ik niet meer zeker van mijn leven." (Slot volgt). AIISTËRUAH§Clli; BEURS van 9 Oetober 1930. Opgave van Hoordhollaiidsch Laiidbouwcrediet l'.V, (Ontvangen per draadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN, 5 1918 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3), D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. s Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber t Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific s Wabasb 'Ezdividend. fExclaim. Vorige koers 103 1427. 15072 125 467 220 577, 78 112 50 707, 23l7i 3077, 577. 75»/i« A9'3/l6 25»/r 15313/i«] 2647, 3607, 264 1057. 77 21 115 79 66 323 3387/8 125 94 Vs 49'/, 717. 56 3 19 18 136 60 7, 537. 59 270»/. 310 2/57, 387. 107/u, 757. 2047. 24 Koers van heden te pl.m. 1.30 142 55 1107. 230 301 25Vs 36S7, 767, 332 96 587. 267 310 270 107, 205 25 pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2.— 2.15 1 1 1 II 198-202 547,-5 75 1117, 1117, 1117, 230-28J 2287,-J 229 3C0-5 302.4 301-3 56 75»/, 25'/ie 25»/» 1517. 365J.70 3757,-7 366J-7J 1107,-1 1107,.1 75 331J-2J 3317, 123-4 96-è 96 3 2"/i« 19 18 1347,-5 1341/, 57i/, I 267 308-10 310 270 V, 367, 25 25*-'/, 247, PROLONGATIE vorige koers l5/s pCt. heden 17. pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL Vorige koers 12.045 58.98 9.727, 34.58»/, 48.15 35.00 66.35 66.60 66.327, 2-47U/H 12.99 Koers op heden 3 uur 12.046/, 58.977, 9.73 34.59 48.18 35.00 66.35 66.60 66.35 2.47U/,, 12.987, BOBEBLTCOiTTBOLB.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7