Kunsten en Wetenschappen. RugpijnNieren Pillen 1 cc Italicmo fïi Raad voor Vrouwen! Filmnieuws. Spr. vroeg \oor deze twee verdachten ver oordeeling tot vier jaren gevangenisstraf. Provinciaal nieuws CC z LU LU LU I- LU HEEFT U EEN GOEDEN TEEKENAAR NOODIG H. SCHUYT - NASSAU- LAAN 22, ALKMAAR tegen hoest en verkoudheid I HEILZAAM en LEKKER Ingezonden stukken Vanaf haar vorming tot voorbij den middelbaren leeftijd, vergen de lichamelijke beproevingen, waaraan iedere vrouw onderhevig is, veel van haar gestel en vaak veel van de nieren in het bijonder. Eveneens hebben de nieren veel extra werk te doen voor en na de geboorte van kinderen en tijdens de overgangs periode. Geen wonder derhalve, dat vrouwen vaak lijden aan rugpijn, lendenzwakte, duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen en waterzuchtige zwel lingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kun nen onder die omstandigheden blijkens de ervaring van zoovele vrouwen een weldaad zijn. Zij werken uitsluitend op de nieren en blaas, en staan de nieren bij in haar zoo belangrijke taak: het filtreeren van het bloed van de erin voorkomende onzuiverheden. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon. drijf, alhoewel zijn woning zich bevond bin nen 40 meter van den as van den weg, waar in de hoofdbuis van het waterleidingbedrijf was geplaatst, stond terecht de 64-jarige heer Willem BI. te Uitgeest geboren en schil der te Zuid- en Noord-Schermer ter zake overtreding der plaatselijke bouwverorde ning. De heer BI., persoonlijk present, deel de evenwel mede aangesloten te zijn ge weest, doch dat deze aansluiting meer op vordering van de maatschappij was verbro ken, ornaat de heer BI. had verzuimd de ge vorderde som, die als vastrecht wordt gere kend, te voldoen. Nadat de kantonrechter kennis genomen had van eenige hem op deze zaak betrekking hebben stukken, verkreeg de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, het woord tot het houden van zijn requisitoir. Deze betoogde, dat het hier weer betrof de oude geschiede nis met het provinciaal bedrjjf. Hoewel spre ker de aansluiting bij de waterleiding nut tig en van groot hygiënisch belang achtte, kon hij zich niet vereenigen met de wijze, waarop de maatschappij de tol aansluiting verplichten meende- te moeten dwingen tot betaling van de voor eventueele levering van leidingwater gevorderde som door mid del van de strafwet, hoewel zulks een zuiver civiel rechterlijke aangelegenheid betrof. De maatschappij sluit een contract af, waarop de belanghebbende wordt aangeslo ten. Blijft echter de betaling uit, dan wordt die aansluiting weer verbroken en de burge meester van de desbetreffende gemeente in kennis gesteld, dat bedoelde ingezetene aan sluiting heeft geweigerd en zich derhalve aan overtreding der bouwverordening heeft schuldig gemaakt. Dit is natuurlijk onjuist, omdat men hier te doen heeft met overmacht, maar de maat schappij, die gehouden is een civiele vorde ring tegen den onwilligen betaler in te stel len, vond het goedkooper en minder omslach tig, zich door toepassing van de strafwet recht te verschaffen, wat echter een ten eene male onjuiste wetstoepassing vond. De maatschappij is dan ook reeds meermalen door diverse kantonrechters, o.m. te Zutphen, in het ongelijk gesteld en ook de Hooge Raad heeft in dien geest uitspraak gedaan. Resumeerende requireerde spr. ontslag van rechtsvervolging. MISSTAPPEN DER JEUGD. Een interessante speelfilm ln de Cinema Américain. Zij, die gisteravond de eerste voorstelling *an bovengenoemde film bijwoonden, zullen met groote belangstelling en in spanning de geschiedenis hebben gevolgd van Dixie Cal- nouw, een meisjesstudente van Stanton Col lege, die in jeugdigen overmoed een imitatie voor een nafuif van een zoogenaamde vriend, Baxter geheeten, accepteert. De ware bedoe lingen van Baxter blijken spoedig, doch Dixie •veet zich te redden." Het College-bestuur, waarvan ook Mr. Campbell deel uitmaakt, besluit echter Dixie van school te sturen. Zij wordt verkeerd beoordeeld. Op zoek naar een betrekking komt zij in dienst bij den jeugdi gen advocaat Bruce Campbell. Als de beide jongelui elkaar liefkrijgen en Bruce wil zijn meisje voorstellen, blijkt zijn vader dezelfde van het College. Zoo'n vrouw kan hij niet goedkeuren voor zijn zoon en hij weet de op rechte Dixie te "bewegen Bruce te verlaten Om haar woord gestand te doen, stelt zij zich zelf heel anders voor dan zij is, met na tuurlijk de gevolgen daarvan. Bruce keert zich nu van haar af. Maar als zij zich tegen te groote opdringerigheid van een individu wil verdedigen, doodt zij deze en een span nende rechtzaak is het gevolg, waarvan wij het verloop met nader willen vertellen. De film wordt uitstekend gespeeld. Marce llen Day, een zeer aantrekkelijke verschijning, speelt de hoofdrol op buitengewone wijze. Nog nimmer zagen wij deze ieudige actrice zoo goed. Ralph Forbes staat haar als Bruce uimemend ter zijde. Een flinke figuur. Ook No^tnan ïrevor als de vader blinkt uit. het programam opende met het verhaal van den Sluimerenden Berg en een teekenfilm van Mutt *r >ff en tracht vervolgens twee toni loei; c tvetacters. waarom onbedaarlijk is De kantonrechter, zich volkomen vereeni- gende met hetgeen door den ambtenaar van het CLM. dienaangaande was aangevoerd, achtte eveneens overmacht aanwezig en ont sloeg den heer BI. wat diens strafrechterlijke aansprakelijkheid betrof, van alle rechtsver volging. Dit ontslag heeft natuurlijk geen betrekking op de civiel rechterlijke stappen, die de maatschappij tegen den weigerachti- gen contractant eventueel zal gelieven te ne men. Van andere zijde werd ons opgemerkt, dat de voorstelling der zaak, als door het O.M. gegeven, niet geheel juist is. Immers, de tot aansluiting verplichte perceel-eigenaar, die het contract heeft geteekend en inch dus con tractueel heeft verbonden de vastgestelde som voor waterlevering te voldoen, onge acht of hij dit water al dan niet verbruikt, kan natuurlijk weigeren na aansluiting de ze bepaling na te komen en meent dan straf rechterlijk vrij uit te gaan. Het provinciaal bedrijf daarentegen som meert dan den nalatigen voor de verbreking van de aansluiting aan de hoofdbuis zorg te dragen, daar het bedrijf niet gehouden is een aansluiting te dulden, terwijl de contrac tant de betaling voor eventueele waterleve rantie weigert. Deze aansluiting wordt dan in opdracht van den aangeslotene zelf weer verbroken en hij verkeert dan terecht in een toestand, niet te zijn aangesloten, zoodat de verordening met alle recht en reden op hem kan worden toegepast. Dit w de definitie, die het prov. bedrijf aan de onderhavige kwestie geeft. HET HAAGSCHE CHANTAGE- GEVAL. Vier jaar gevangenisstraf geiisehf. Voor de vijfde Kamer der rechtbank te 's- Gravenhage werd gisteren de zaak behan deld tegen een 24-jarigen en een 37-jarigen koopman. Zooal men zich herinneren zal was dit tweetal in Juni j.1. door de zedenpolitie te 's- Gravenhage gearresteerd, verdacht van chantage en diefstal in vereeniging. De offi cier van justitie mr. J. Rijkens had alleen laatstgenoemd misdrijf ten laste gelegd. Uit het verhoor bleek, dat op 13 Juni j.1. een 45-jarig heer zich naar het strand onder Wassenaar had begeven om te baden. Daar het weer hem niet gunstig scheen, begaf hij zich in de duinen, waar hij zich gedeeltelijk ontkleedde. Kort daarop kwam de andere ge tuige, een negentienjarige jongen, in zijn na bijheid liggen, maakte een praatje over het weer en begaf zich daarna in zee cm te ba den. Uit zee terugkomend is hij wederom nabij den tweeden getuige gaan liggen. Even later kwamen uit het duin de beide verdach ten plotseling op den tweeden getuige af, en dienden zich aan als rechercheurs van de zedenpolitie, hem verwijtende dat hij zich op onbehoorlijke wijze zou hebben gedragen en zij procesverbaal moesten opmaken. Een der verdachten haalde een boekje te voorschijn en begon daarin den naam enz. te noteeren. In dien tijd hield de ander zich onledig met het doorzoeken van de kleeren van get. waaruit hij o.a. een horlogeketting en een portemonnaie haalde. Op een vraag van een der rechters, mr. v. Laer, deelde get. mede, dat een der ver dachten als hoofdman optrad. De andere zou toestemmend hebben geknikt op een vraag van get. of hij van de politie was. Nadat ge tuige zijn naam en woonplaats had opgege ven, werd hem duidelijk gemaakt, dat hij een vervolging kon voorkomen, mits hij 500 betaalde. Get. weigerde en toen werd het be drag tot 300 teruggebracht. Get. begreep toen met.chanteurs te doen te hebben en wei gerde wederom, waarop het tweetal zich verwijderde met medeneming van de porte monnaie en den ketting. Eenige uren daarna werden zij in de Spui straat door de politie aangehouden. Verdachten ontkenden het hun ten laste gelegde. Zij waren eenvoudig naar 't strand gegaan om te zwemmen en hadden daar den eersten getuige, dien zij van vroeger kenden, ontmoet. Van bedreiging of diefstal was hun niets bekend. Mr. J. Rijkens, off. van justitie, requisi toir nemend, zeide dat beide verdachten be- hooren tot een hoogst ongunstig bekend staand clubje en achtte het een groot voor recht dat ditmaal de politie er in was ge slaagd de hand op deze beide individuen te leggen, die naar spr. hoopte hun straf niet zouden ontgaan. gelachen, van wege de zeldzame dwaasheid, die er in vertoond wordt. Waar halen de sa menstellers het vandaan? Dat vraagt men zich steeds weer af. Alvorens tot de vertooning van het hoofd nummer werd overgegaan, vertelde de beken de Schuttevaer1 over wiens levenswerk wij reeds in onze courant schreven, ingeleid op vlotte wijze door zijn zoon, van zijn groote tocht met de kleine boot op den woesten oceaan. En hij deed dit op echt oorspronke lijke wijze en het is van hem te hopen, dat het internationaal reglement op de reddingsboo ten nog eens gewijzigd wordt en de gesloten reddingboot op de stoomschepen wordt inge voerd. Een luid applaus beloonde den 72-jarigen enthousiasten zeevaarder. DE WITTE DUIVEL. De geluidsinstallatie in het A. B. T. thans geheel in orde. Ja, zoo was het. De talrijke bezoekers van gisteravond zullen het met ons erkennen: er mankeerde nu aan de geluidsinstallatie niets meer. Zang en muziek harmonieerden vol komen met het spel op het doek. Men kon den ouden zanger met zijn tamboerijn de woor den bij wijze van spreken uit den mond zien vloeien...Tusschen haakjes: wat zong die baas goed! Een film, zóó begeleid door zang en muziek, voldoet stellig en dan nog te meer als zij een inhoud heeft als „De Witte Duivel" (naar de novelle „Hadje Murat" van Leo Tolstoi) en gespeeld wordt door o-a Ivan Mojoukin. Lil Dagover en Betty Amann. Zij allen hebben onder de regie van Alexander Wolkoff een man die ook in deze film ge toond heeft de bezwaren van massa-regie te kunnen overwinnen een rolprent gemaakt die zeker aller belangstelling verdient. Een film, die een episode weergeeft van den strijd der onafhankelijke Kaukasiscbe Mohamme danen tegen de Russen, een film, waarin Uitspraak 23 October. HOORN. Bij het openen der biljetten in verband met de gehouden aanbesteding van het ge meentelijk vsmidswerk", het plaatsen van kachels enz. werd door B. en W. in een der enveloppen o.m. een papiertje aangetroffen, waaruit duidelijk viel op te maken, dat de in schrijvers onder elkaar een zoogenaamden „hoed" op het werk hadden gezet Naar we vernemen hebben B. en W. in verband hiermede besloten, thans het smids- werk op de basis van de gehouden aanbe steding1 niet te gunnen, doch het werk in an dere richting te doen uitvoeren. Een en andei is aan de betrokken inschrijvers medegedeeld. Niet te verwonderen, dat het geval door de betrokkenen druk wordt besproken. De heer dr. A. K. van den Berg, arts alhier, heeft wegens aA vertrek uit deze ge meente ontslag genomen als lid en voorzitter der Gezondheidscommissie. WERVERSHOOF. Alhier is aanbesteed het bouwen van een dubbele school, onder den architect J. Ver- berne te Hoorn. Hoogste inschrijver: Kronenburg, Heiloo, 125000, zonder sthilderwerk 120.000 Laagste inschrijver: D. Beemster te Hoog- karspel 95.150, zonder schilderwerk 92.150. De gunning zal nader worden bekend ge maakt. 1 Alhier is het tweede cursusjaar van de Land- en tuinbouwcursus- aangevangen met 18 leerlingen. NOORD-SCHAR WOUDE. Het begint hier weer onveilig te wor den, want in den nacht van Dinsdag op Woensdag werden bij den heer K. een viertal beste konijnen gestolen. Hierbij is het niet gebleven* daar bij den heer V. In den nacht van Woensdag op Donder dag eenige Japanscbe zijdehoenders zijn ontvreemd. Bij de politie is aangifte hiervan ge daan. GUNSTIGE RESULTATEN VAN ARBEIDSTHERAPIE. Rapport van de directeuren der provinciale ziekenhuizen in Noordholland. In de zittingen der Prov. Staten van Noord-Holland, die,vorig jaar werden ge houden is enkele malen de toepassing der actieve therapie (arbeidstherapie) in de pro vinciale ziekenhuizen ter sprake gekomen. Ten slotte namen Ged. Staten een motie van den heer B. H. Sajet c.s. over waarin Gede puteerden wordt verzocht aan de directeuren der prov. ziekenhuizen op te dragen, een rapport aan de Staten omtrent de toepassing der actieve therapie in hun inrichtingen uit te brengen. Dit rapport is thans verschenen. De Tel. ontleent er het wlgende aan: De ervaring, ook in de j^Ioord-Hollandsche ziekenhuizen opgedaan, leert dat het moge lijk is om op een aanzienlijk grooter percen tage der zieken dan vroeger werd vermoed de arbeidstherapie toe te passen, ja, dat het mogelijk is gebleken bijna alle zieken arbeid te doen verrichten. Door de invoering der actieve arbeidstherapie is het voorkomen der ziekenhuizen aanmerkelijk veranderd. De bedzalen herbergen slechts hulpbehoeven den, het grootste deel der verpleegden be vindt zich in de werkplaatsen. Het aantal conflicten, onvermijdelijk bij een opeenhoo- ping van menschen die niets uitvoeren en dikwijls verhoogde prikkelbaarheid vertoo- nen, is merkbaar verminderd; ook 's nachts zijn de afdeelingen rustiger dan vroeger. Dat deze behandelingwijze in staat zal blijken om op den duur het percentage ontslagen patiënten op te voeren is vrij zeker. De invoering der actieve therapie vordert van het personeel iets anders dan vroeger, met name meer bemoeiing met de verpleeg den individueel. Over het algemeen beseft het personeel de nieuwe koers goed en voelt het de daaraan verbondeh wijziging in zijn werkkring als een verheffing daarvan, als een hoogeren vorm van verpleging dan het routinewerk, de zaalverpleging. Deze laatste is uiteraard minder personeel gaan vragen feestvreugde, liefde en haat en als onafschei delijk daaraan verbonden de intrige op den voorgrond treden. En bij dat alles schitte rende interieurs van het paleis van tsaar Nicolaas I en sterke staaltjes van paardrij kunst in een soms woeste natuur. Tot zoover wat het hoofdnummer aan gaat, waarvan wij niet méér zullen vertellen, omdat het zich moeilijk beknopt laat weer geven. Aan het hoofdnummer gaat een journaal vooraf en ook weer een van die reisjes, die het A. B. T. zijn bezoekers pleegt te- laten maken. Dezen keer gast het naar het inte ressante en om zijn legenden en ruïnen be kende Odenwald. Voorts nog een natuurfilm, een reis door het vrijwel onbekende koninkrijk Nepal in Azië, ergens in den Himalaya, een rijk met zeer veel tempels, dat zoo goed als geheel is afgesloten voor bezoek door Europeanen, maar waar wij toch de fiets als vervoermid del hebben kunnen zien. DE WONDERLIJKE BRUID. Een wendergoede speelfilm in het Victoria Theater. „De wonderlijke bruid" luidt de titel van de film, die deze week in het Victoria Theater loopt. Ze had wellicht evengoed „Spelen met liefde'' of „Vlammende jeugd", of „Spelen met dynamiet-' genoemd kunnen worden. Want elk van deze titels zou juist geweest zijn E>aar wordt in deze film zoo gevaarlijk gespeeld, zoo buitengewoon gevaarlijk ge flirt, dat men als 't ware een botsing of uit barsting voelt aankomen. Men zit dan ook met spanning te wachten op het slot, dat tot het allerlaatste oogenblik ondoordringbaar blijft. Al dadelijk is het verhaal vol spanning: een stelletje jongedames is juist van de kost school gekomen en zal nu de wereld ingaar. voor uw advertenties, reklame affiches of direct mail druk werken. Ik ben steeds tot Uw be schikking. en de vrijkomende verplegenden kwamen be schikbaar voor de leiding van arbeidende patiënten, zoodat aan uitbreiding van het personeel geen behoefte wordt gevoeld. Het rapport gaat vergezeld van diverse statistie ken en is onderteekend door prof. dr. Van der Scheer en de artsen A. M. Benders en J. G. Dirkshoorn. Ged Staten voegen er aan toe dat ook hun conclusie is dat de huidige toepassing van de actieve therapie zeer bevredigend werkt in het belang der patiënten en dat er geen aanleiding bestaat om wegens die toepassing tot eenige verdere wijziging in de personeels bezetting over te gaan. WINKEL. Tot voorzitter van het Departement Win kel der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen is benoemd de heCr G. J. van Leersuni en tot secretaris-penningmeester de heer S. P. Vries. De levering van schoolmeubelen en gymnastiektoestellen voor de nieuw te bou wen inrichtingen te Winkel en te Lutjewinkel is opgedragen aan de N. V. Eerste Neder- landsche, fabriek van schoolmeubelen te Oos- teibeek. De minderjarige Sj. van der Wal, knecht bij den bakker J. Kruit, alhier, heeft Zondag de woning verlaten en is sindsdien niet teruggekeerd. Naar zijn verblijfplaats, welke tot nu toe on bekend is, wordt gezocht. Aan een ongeluk wordt -niet gedacht. OUDE-NIEDORP. Aan de firma Gebr. Boekei, aannemers te 'e Veld, alhier is opgedragen door het ge meentebestuur van Wieringerwaard, den bouw van een vierklassige school met gym- nistieklokaal, onder toezicht van den heer Saai van Alkmaar. Aan dezelfde firma is ook opgedragen het bouwen van een nieuw woonhuis te Nieuwe Niedorp, door de Coöp. landbouwvereen:- ging, annex malerij „De toekomst", aldaar X. 1 FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd ter griffie van de arrondis sementsrechtbank te Alkmaar de uitdeelings- lijst in het faillissement van K. Steensma, slager, woonachtig te St. Maarten, curator mr. Van Lookeren Campagne, met een uit- keering aan concurrente schuldeischers van 21.61 pCt., behoudens verzet tegen die uit- deelingslijst. WIENER WEISS QUARTET. Dit beroemde uitluitend uit dames be staande quartet zal op Donderdag 16 Octo ber des avonds ten 8 uur in 't Gulden Vlies een buitengewoon concert geven. Het programma bestaat uit werken van Haydn, Beethoven en Dvorak. Het Wiener Weiss Quartet bestaat uit de In den trein, die haar naar huis brengt, is het geflirt al in vollen gang en het blijkt, dat een zekere Gill door twee meisjes bemind wordt op een hartstochtelijke manier. Men voelt dus den komenden strijd. Gill is verliefd op de dochter van een rijken radio fabrikant, een der twee jonge dames. Voordat ze echter verloofd zullen worden, moet Gili een hooge diplomatieke positie bezitten. Het meisje zorgt er voor, dat hij die krijgt, maar ze doet dat op een gevaarlijke manier. Ze maakt kennis met een diplomaat en deze wordt verliefd op haar. Ze laat zich die liefde welgevallen, om haar doel te bereiken: haar geheime verloofde aan een betrekking te helpen. Het lukt! Gill zal naar Parijs vertrekken en de invloedrijke diplomaat meent, dat hij het beeldschoone meisje veroverd heeft. Groot is zijn ontgoocheling; als hij den vol genden dag in de kranten leest, dat het huwe lijk tusschen zijn protégé en het meisje met enkele dagen voltrokken zal worden. Dan komt het geweldige hoogtepunt in dit verhaal: eerst het onderhoud tusschen den diplomaat en het meisje; dan de bruiloft en de ontdekking, dat de beste vriendin van de bruid haar bruidegom meer dan lief heeft, maar toch haar geluk wil opofferen. En dan tenslotte de beslissende slag: hoe de bruid twee jonge levens van den onder gang redt ten koste van zich zelf, totdat ook zij eindelijk nog een mooie toekomst voor zich ziet. Die wonderlijke bruid is Joan Crawford en de kenners weten dus nu al wel genoeg Voor de anderen willen wij nog wel even zeggen, dat Joan Crawford een bizonder sterk spel levert gedurende de geheele film Haar f.irtation, haar veroveringen, haar hartstocht, het is allemaal bizonder goed weergegeven. Zij sleept den bezoeker mee dw haar machtig spel, waarin zij bijgestaan dames Lily Weiss, Lotte Hammerschlag, Lot te Selka en Frieda Krause. De pers schreef: Handelsblad (H. Rutters) „Uitnemendzóó intens muzikaal, zóó frisch, zóó beheerscht en toch zoo gevoelig warm, subtiel en geestig". Telegraaf (Arntzenius) „Een sensationeele gebeurtenis". Het Volk: „Een groote verrassing*, ZANGCONCOURS. Door het Mannenkoor „Onderling Hulp-Betoon" te Zandvooort is 'n Groot- Nationaal Zagigconcours uitgeschreven hetwelk gehouden zal worden in hot „Kurhaus" te Zandvoori. Algemeen se cretaris is de. heer C. L. Bolwidt, Zand- voort. Builen veramwoo:deujkheid van de Ut* dactie. De opname in dexe rubriek bewijst grens zins dat de 'edactie er mede instemt.) WAAR WAS HET STEDELIJK MUZIEKCORPS? M. de Red., Mag ik naar aanleiding der 8 October- leesten een klein plaatsje verzoeken in uw geëerd blad Bij voorbaat mijn dank. In de feestgids staat geschreven o.a. dat S October is een stadsdag, dit is mooi ge- zegd, maag niet geheel juist, het moet mi. zijn een stadsfeestdag. Jammer was het echter dat ons stadsor- kest zijn jubelende toonen niet heeft laten hoorendit korps hoort toch aan de stad? en mag toch onder de beste korpsen gerekend worden? De muziek, welke wij op dezen dag heb» ben gehoord, was allerdroevigst en oorbe- dervend. Naar ik later vernam is het concert van half negen tot half elf op het Hofplein niet eens doorgegaan, omdat de feestcommissie niet voor stoelen enz. gezorgd had. 't Ia fraai. Ik begrijp wel, de heeren der feestcom missie hebben zoo'n dag een zware taak, uoch moeten bedenken, dat een feestdag zon der muziek geen feestdag is en wanneer aan een lid dier feestcommissie opdracht gegeven wordt voor muziek enz. te zorgen, dan kan net toch in orde komen, zou ik denken. Wanneer de feestcommissie aan den bur- gemeester gevraagd had om 's avonds een concert te mogen hebben van het stadsorkest dan hadden wij op dien dag toch nog goeds muziek gehoord. En zulks nog wel buiten bezwaar van des penningmeesters kas. Ik hoorde nog van welingelichte zijde, dat het Stedelijk orkest te duur is. Ik weet het met, doch wel weet ik, dat in den regel goed koop, duurkoop is; of de geleverde muziek thans goedkoop is geweest, betwijfel ik, daar die menschen toch niet voor niemendal kun nen werken. Is er tekort geld in kas, laat dan het be stuur en de feestcommissie, persoonlijk, dus geen knechtjes, eens de stad rondgaan, huis aan huis, om te zorgen dat iedereen lid wordt van de 8 Octobervereeniging. Moge deze regelen er toe leiden, dat de 8 Octobervereeniging wordt de grootste van Alkmaar en dat de feestcommissie het vol gend jaar er voor zal zorgen dat deze Alk- maarsche stadsfeestdag niet gevierd wordt zonder het stadsorkest. Hoogachtend, G. "BROUWER. (Wij willen niet gaarne de opinie van den heer Brouwer onderschrijven dat de muziek van de hier ter stede bestaande vrijwilligers corpsen buitengewoon slecht is. Afgescheiden van elke critiek is het streven van deze menschen, in hun vrijen tijd te oefe nen om bij voorkomende gelegenheden me dewerking voor een goed doel te kunnen ver- leenen, zeker te waardeeren. Het ligt voor de hand, dat menigeen de vraag gesteld heeft: waarom is er op een bij uitstek stedelijken feestdag ah 8 October niets van het Stedelijk Muziekcorps te be speuren? Dit is toch een corps, dat meer dan andere met gemeenschapsgeld in stand wordt gehouden. Naar verluidt was het corps ook dit maal wel beschikbaar maar moest daarvoor zooveel betaald worden, dat de feestcomnjissie er van heeft afgezien en een drietal vrijwilligerscorpsen voor wat la- geren prijs heeft kunnen krijgen. Niemand zal ten slotte ontkennen, dat deze hun best gedaan hebben en er toe meege werkt hebben den feestdag in vele opzichten te doen slagen. Red. Alkm. Crt.) wordt door een uitgelezen schare Van mede spelers, die weinig of niets voor haar onder doen. De film zelf is ook spannend, *o:eiende momenten. De rijke monteering, den gewel dige actie, zij maaen van deze film mede een bizonder mooi werk. En tenslotte is daar nog de romantiek, die nog steeds niet van haar bekoring verloren heeft. De Metro Goldwyn Mayer en het Victoria Theater kunnen trotsch zijn op dit schitte rende filmwerk! CINEMA EN THEATER. In het weekblad staan ditmaal nogal veel bizonderheden over „Tooneel", n.m. over „OhPapa!", een nieuwe Ned. operette van Hans Nesna en Louis Noi- ret, opgevoerd door het casino-operette gezelschap te Rotterdam; over „Amphri- tryon" van Girtausoux, door het Am- sterdamsch tooneel; „Ik heb een mensch gedood", tooueelspel van Maurice Rostand, door het gezelschap van Cor v. d. Lugt Melsert. „Storm in een glas water", tooneelspel van Bruoo Frank, door het Ned. tooneel; en C. J. Pieters gaat verder met opbouw en instudeerenj van een stuk en heeft het nu over de repetitie. Alles met illustratie s, waaron der een potret van Hans van Meerten. De getrouwe medewerker van C. en Th. de heer Cor Klinkert behaalde op den internationalen danswedstrijd te Lugano de tweede internationale prijs voor professionals. Wat de film betreft, doet men mededeelingen omtrent „Die drie von der Tankstelle", Schandaal om Eva", ,3roadway Babies", „Lach en Ver geet", 'n aardige amusementsfilm, alles rijk van foto's voorzien. De aflevering opent met „Algiers, het Afrikaanscho Parijs",

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7