Wekelijksch Overzicht (\jteAStiiti mM Tógae van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. iSf Binnenland Ua paar wijzigingen werden vervolgens voorgesteld in de bouw- en woningverorde ning. Door Ged. Staten werd aanbevolen niet alleen aan nieuwbouw den eisch te stelleu, dat een gleuf af bus aanwezig moet zijn voor poststukken, doch die eisch ook te stellen voor reeds bestaande woningen. Hiertoe werd besloten. De zg. welstandsbepalingen werden wat soepeler gesteld en wel in diervoege, dat aan B en W. het recht van eischen te ste len in gevallen, waarin een gebouw aanstoot zou geven aan belendingen of de omgeving. Met deze wijzigingen bleek de raad zich te kunnen vereenigen. Door den voorz. werd meegedeeld, da. voor het vervolgonderwijs zich 21 leerlingen hadden aangemeld. Werd dit onderwijs de laatste jaren gegeven in school 2, nu scheen dit minder gewenscht, aangezien daar ook reeds de vakteekenschool is gevestigd. Uit een onderzoek is gebleken, dat de leerlingen geen bezwaar maken naar school te gaan, zoodat voorgesteld werd, daar het vervolg onderwijs te geven. Hiertoe werd besloten, eveneens om het onderwijs op te dragen aan den heer Hartog en mej. Maas. Als punt 10 kwam aan de orde een voor stel van B. en W. om aan den administra teur van het G. E. B. een bijdrage te ver ec nen van 200 's jaars voor het gebruiken van een auto. Door den voorzitter werd ter toelichting meegedeeld, dat Beers tengevolge van ztpi gezondheidstoestand geen gebruik meer mag maken van een motorrijwiel. Advies is gevraagd aan de Comm van Bijstand, welK? zich met dit voorstel kon vereenigen. Door den heer Krom werd opgemerkt, dat in het college van B. en W. toch aanvanke lijk was voorgesteld de helft bij te dragen in huur van auto, welke zeer geschikt ge- Ifiuurd kon worden. Spr. vroeg nadere verkla ring omtrent deze wijziging van het voor stel. Door den voorzitter werd hierop gean»- iwoord, dat de Comm. van Bijstand bezwaar shad teeen het oorspronkelijke voorstel van B. en W.; men achtte het beter een bepaald bedrag bij te dragen. Door den heer Krom werd gezegd, geen bezwaar te hebben tegen eenige tegemoetko ming met het oog op den lichamelijken toe stand van Beers, doch tegen dit voorstel ver ■klaarde spr. bezwaar te hebben. Indien Beers weer beter wordt zou hij een strop hebben door de aanschaffing van een auto. Door den heer Tromp werd nu verslag uitgebracht van het verhandelde ter dezer 'zake in de verg. der Comm. van Bijstand. !Naar spr.'s oordeel zal motorfietsrijden voor jBeers wel voor goed uitgesloten zijn. Een iauto huren achtte de Comm. een bezwaar, (omdat de administrateur deze dan niet ten alle tijde ter zijner beschikking h eeft, wa' toch gewenscht is. De lijnwerker is natuur lijk veelal niet thuis en bij eventueele storing, wordt deze zeer vaak door Beers zelf her steld, dank zijn technische bekwaamheid. Met het oog op de uitgebreidheid van het net achtte de heer Groenland het gebruik van een auto voor den administrateur wel ge wenscht, waarom spr. zich verklaarde vóór een bijdrage. Door den voorzitter werd nog opgemerkt, dat het moeilijk te bepalen is. hoe hoog een bijdrage zou moeten zijn, doch spr. achtte eenige vergoeding toch wel gewenscht, ter wijl tegen het huren groot bezwaar bestaat. De heer Kostelijk verklaarde met bevreem ding dit voorstel op de agenda te hebben gezien. Door spr. werd het salaris inderdaad niet gering geacht, zoodat hij oordeelde, dat daarvoor ook wat geëischt mag worden. De voorstelling alsof een auto in het belang van bet bedrijf zou zijn. werd door spr. zeer overdreven geacht. Wel verklaarde spr. reke ning te willen houden met de bijkomstigheid, de gezondheidstoestand van den administra teur. Met het oog hierop achtte spr. een tij delijke tegemoetkoming wel gewenscht Voor het voorstel, zooals het daar ligt, achtte spr. de opzet te hoog. De heer Wijnker verklaarde de bijdrage voor een jaar te willen geven, terwijl de heer Van Langen verklaarde met den heer Kostelijk eens te zijn. Door den heer Krom werd nog aange voerd, dat het wel heel gemakkelijk is bij de gemeente aan te kloppen, maar spr. stelde de vraag: Moet de administrateur er zoo vaak op uit? Verder wees spr. op de bekwaamheid en den ijver van den lijnwerker; scherpe con trole heeft die niet noodig. Het debat werd nog geruimen tijd voortgezet met het eind resultaat, dat eerst gestemd werd over de vraag: Zal een bijdrage worden verleend of niet? Met algemeene stemmen verklaarde de raad zich hiervoor. Hierna kwam in stem ming het voorstel voor één jaar een bijdrage te verstrekken van f 200. Dit werd aange nomen met alleen de stem van den heer Krom tegen. In behandeling kwam nu het voorstel het pand van G. v. d. Hoop aan de Fuik aan te sluiten aan het electrisch net tegen garant stelling van minstens 33.58 stroomverbruik gedurende 10 jaar. Door den voorzitter werden de aanleg en jaarlijksche kosten meegedeeld met ver wijzing van een paar andere gelijksoortige aansluitingen. De heer Pool stelde de vraag, hoe het zal gaan, indien de betrokkene voor het ver strijken van die 10 jaar vertrekt, waarop door den voorzitter werd geantwoord, dat dan allicht de nieuwe bewoners de garant stelling aanvaardt. Het voorste! werd aan genomen. Ingevolge den veranderden toestand bij het laagspanningsnet, werd door de Comm van Bijstand voorgesteld de zuivelfabriek „Excel sior" te ontheffen van de jaarlijksche storting van f 25. Dit voorstel werd zonder verdere bespreking aangenomen. Eenige wijzigingen in de begrooting als gevolg van administra tieve aangelegenheden, werden goedgekeurd. Na eenige toelichting werd aan het Burger lijk Armbestuur voor het loopende jaar nog f 1000 toegekend. Ten gevolge der nieuwe ziektewet zal een regeling moeten worden getroffen met betrekking tot bijdrage der be trokkenen bij eventueele ontsmetting. Goed gevonden werd deze regeling in de volgende vergadering aan de orde te stellen. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten om over te gaan tot behandeling van eenige zaken in comité. Kerk en school TWEE HUISHOUDSCHOLEN TE DOKKUM. In September j.1. werd te Dokkum op initiatief der Fr. Mij. van Landbouw be sloten tot het stichten en in stand houden van een Landbouwhuishoudschool voor Dok kum en Omgeving. Deze oprichtingsvergadering werd door ruim 400 personen bezocht waarvan 236 zich voor een neutraal karakter der school en 156 zich voor een christelijke school verklaarden De voorstanders van een chr. school ver lieten na de stemming de vergadering en be sloten di-nzelfden avond nog in beginsel tot oprichting van een vereenigig tot bevorde ring van het christelijk industrie- en huis- houdonderwijs voor Dokkum en omgeving. Thans is tot definitieve oprichting besloten. „Wij groeien vast in tal en last" zet het Hfold., waaraan wij bovenstaande ontleenen, boven het bericht. NATUURSTUDIE. EN NATUURBESCHERMING. Een taak voor de overheid door de school. Het comité „Het Nederlandsch Land schap", waarin zitting hebben vertegenwoor digers van den A.N.W.B., Ver. tot Behoud van Natuurmomenten, Heemschut, het Ned. Inst. voor Volkshuisvesting en Stedebouw e.a., verzond dezer dagen een schrijven aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, waarin wordt aangedrongen cp bevordering van overheidswege van de ge dachte der natuurbescherming op de scholen en onder de jeugd, op het voorbeeld van het geen in Zwtserland en Duitschland sedert tientallen van jaren geschiedt. LAGER ONDERWIJS AAN SCHIPPERSKINDEREN. Zaterdagmiddag is te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer S. J. van Effe- ren een vergadering gehouden van de advies commissie van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart betreffende het lager onderwijs aan schipperskinderen. De vergadering besprak het rapport van de commissie, ingesteld door den minister van onderwijs, k. en w., aan welke werd op gedragen een regeling te ontwerpen voor het TOGAI^tabletten bij *11 apoth. en dros. f O.SO en faVoor lanaera kuren in kliniekeerpakkins f 8.7S (veel voordeeliger in "t gebruik) FONDSEN. 4 (Jet. 6 Oct. 7 Oct. 8 Oct 9 Oct 10 Oct obl N W.S. 1000 1922 idem f 1000 '18 idem 1000 17 idem 1000 '16 O.-lnd. 1000 26 idem 1000 22 6 idem 100 23 5X idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind Hand Bank Handel Maatij fransche Banken (Drie) fJerkel's Patent Holl Kunstzijde 'Margarine Unie Alg Kunstzijde Unie Ned_ Kabelfabr Philips Gem. Bezit Anaconda Petb. Steel C v A. .Comm, Studebake' Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult. - 1 Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 jMoeara Enim Adam Rubber S-rbadjadi Holl. Am. Lijn 'Jav China Jap. Lijn Ned. Scheepv. T'iie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembab South. Pacific Union Pacific Prolongatie t JL ËMtixidea^ 103} 103u/w 103"/* 103 102ü/j4 l02ii/w 100} lOOu/i, t -iy 99 102} 1034 102} 101} 147 124} 142} 8?} 71 240 64} 4C0 318 Z6* 84} 60} 160} 105} 355 263 346} 392 100 61 22 138} 140 291} 286 64} 301 99} 102i/i» 1038/,» 102} 101} 146 122} 142} 469 SI 1?! 402 309} 77"/* 82} 27} 157} 266} 101} 348 259} 4? - 93} 56 21 135} 276} 277 57} 309 111 103} 103 102} 101 98} 112 103} 102} 101'As 150} 125 142} 78 70} 231} 57} 30/} 758/,, 28 15318/u 264} 105} 360} 264 323 33b} 94} 56 19 67} 136 137 275} 270} 59 310 'I I 1 103"/* 103} 103 101} 97} 102} 103} 101} 153 125} 142} 453 75 229} 55} 303 75} 77»/* 27} 151} 105} 369} 269 317 331} 96} 54} 19 68} 134} 135 271} 308 205} 1} 103} 103»/* 103 103} 102} l02«/„ 101 101 98} 97} 102 102} 1037/)» 102} 102} 102} 101'/» 101} 147 155} 122} 125 142 142} 467 75} 74 71} 213} 224j 61} 50} 395 390 312 298 76 71»/* 80'/* 73} 27} 154* 147»/* 264 258} 10-4} 107 356 ;68 264 265} 310} 338} 328} 375 93} 96 54} 55} 19} 69} 137 136 137} 133} 275} 275 275} 274 57} 59} 310 308} 108 204}' 203 onderwijs aan schippers- en kramerskinderen De vergadering was eenstemmig van oor deel, dat het rapport van deze commissie na genoeg niet afwijkt van het rapport, dat door de advies-commissie van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart reeds in 1923 aan den minister van Onderwijs werd aangeboden, waarin de wenschen in verband met een rijks regeling voor het onderwijs aan schippers kinderen waren vervat. Betreurd werd, dat door het instellen van de ministerieele com missie ruim twee jaren zijn verloopen, zen der dat voorstelkn tot verbetering van de in 1923 voorgestelde regeling zijn gedaan. Er werd op gewezen, dat de in dat jaar in voor stellen belichaamde wenschen een minimum- beteekenden in verband met den toestand van 's rijks schatkist in dien tijd. De vergadering was van meening, dat zeker in 1°28 deze regeling zonder financieele bezwaren voor de schatkist had kunnen worden tot stand ge bracht. De vergadering besloot, nadat in verband met een verwacht vlot veriiop van de zaak toen in 1928 de minister de commissie in stelde, destijds besloten was het rapport van deze commissie af te wachten, thans onmid dellijk stappen bij den minister te doen met het verzoete ten spoedigste den algemeenen maatregel van bestuur af te kondigen, waar -bij het lager onderwijs aan schippers- en kramerskinderen als buitengewoon onderwijs bij de wet geregeld wordt. BEVESTIGING EN INTREDE Ds C VON MEIJENFELDT IN DE GEREFORMEERDE KERK. Na een jaar vacant te zijn geweest, mocht de gereformeerde kerk gister in ds. C. von Meijenveldt haar nieuwen pre dikant begroeten. In de morgengodsdienstoefening werd ds. v. M. in den dienst bevestigt door ds. Donner van Broek op Langendijk, aan de hand van Joh. 1 :6 en 7: „Daar was een ruensch, van God gezonden, wiens naam was Johannes; deze kwam tot een getuigenis, om van het Licht te getui gen, opdat zij allen door Hem gelooven zouden". De bevestiger, de beteekenis van dit tekstwoord behandelende, sprak over: le. het zenden; 2e. Het getuigenis en 3e. Het gelooven. De Dienaar des Woords is een mensch, maar van God gezonden. De roeping dat het Licht in Christus is opgegaan, van de Godsgezanten is om te getuigen, De schauduwen van het oude verbond zijn verdwenen; en de duisternis is be schenen door de Zonne der Gerechtig heid. Het schoonste van iedere predika- ti" is en de heerlijkheid van het predik ambt bestaat hierin: te getuigen van dit Licht, Christus, het middelpunt van alle prediking. Ten slotte handelde de beves tiger over: het gelooven van degenen, die dit getuigenis ontvangen. Dit getui gen komt tot de menschen, die in duis ternis zijn, waarin God nu Zijn Licht laat schijnen, onbegrepen meest, toch óók aangenomen. En die Hem aangeno men hebben, heeft Hij macht gegeven kinderen Gods te worden. Des avonds verbond de nieuwe her der en leeraar zich aan de gemeente van Alkmaar, sprekende over 1 Corinthe 3 22 en 23: „Hetzij Paulus, hetzij Apol- los, hetzij Cefas, hetzij de Wereld, hetzij leven hetzii dood, hetzij tegenwoordige, hetzij toekomende dingen, zij zijn alle uwe; doch gij zijt van Christus, en Christus is Gods." Na een korte inleiding, waarin o.a. den arbeid van onzen vorigen predikant, ds. Meijer werd herdacht, behandelde ds. v. M. deze grootsche Paulus hymne, waarin deze groote Apostel uitzingt de rijkdom van de gemeente van Christus, sprekende over: le. den Omvang; 2e. den grond; van dit Gods Woord, duize lingwekkend diep van inhoud. Ook dit woord, tot onze leering geschreven, le§rt ons hoe ontzaglijk rijk wij in Christus zijn. De fout van Corinthe's kerk. was. da.t ze teveel in den vorm opging en ver deeld werd door partijschappen; ik ben van Paulus, ik van Apollos of Cefas. In- plaats van zich bewust te worden, dat ze moest zijn en almeer moest worden: Kerk van Christus, werd ze verscheurd door innerlijke verdeeldheid. Christus Kerk is de tempel, die gemetseld is op het Eeuwige Waarheidsfundament: Christus. Ook wij zullen op dit funda ment gebouwd worden, zoo wij 't eerlijk erkennen: ik dacht rijk en verrijkt te zijn, doch heb geleerd in te zien, dat ik jammerlijk ben en blind en naakt. Na deze belijdenis hebt ge Uw Jezus gevon den. En nu wil Gods Geest U meer en meer bewust maken, dat ge een erfge naam van Christus zijt. Gij zijt van Christus en Christus is van God, dat is de grond; gij bezit alles, om dat gijzelf Christus bezit zijt, Zijn eigen dom in leven en in sterven. Zoek daar om Zijn gemeenschap, want in Hem, onzen Heiland, klimmen wij op tot God, uit en door en tot Wien. alle dingen.zijn. Ds. v. M. richtte nu hartelijke woor den tot den kerkeraad, de commissie van beheer, zijn a s. catechisanten, zijn bevestiger ds. Donner. de afgevaardig den van de classis en hur:rempe«fer en wethouders, die mede tegenwoordig waren. Bij monde van der» voorzitter van den kerkeraad, br. D K:p?t. werd ds. von Meijenfefdt een hartelijk welkom toege roepen. waarbij d ^zt. den wensrh uit sprak, dat God Zijn dienaar met Zijne genade moge bestralen en met zeuren in de gemeente rroge arbeiden, tof. e-re van Gods Naam en uitbreiding van Zijn Koninkrijk. Ten slotte werd de nieuwe predikant door ds. Donner het welkom in de clas sis Alkmaar toegeroepen. Nadat ds. v. M. de sprekers met eenige vriendelijke woorden dank had ge bracht, werd den indrukwekkenden dienst beëindigd, na 't zingen van psalm 8 9 en dankgebed van ds. v. M. In beide diensten was het kerkgebouw tot in den nok gevuld. VERBETERING IN DE VRACHTVAART Schepen- opnieuw in de vaart ge bracht. Zooals bekend, had de Kon. Ned. Stoom boot-Maatschappij kort geleden een groot aantal schepen opgelegd. Naar „Hum. Fin." ter oore komt, moet het grootste deel van het opgelegde materiaal thans weder in de vaart zijn gebracht. Slechts enkele kleinere schepen zijn nog achter gebleven. HOOG WATER. Maas en Waal. De waterstand op de Waal is thans zoo hoog geworden, dat men Zaterdag de gier- pont heeft moeten opbreken. De Nieuwe Kade voor Tiel staat geheel onder water even als de uiterwaarden. Het water bleef nog wassen. Een begin werd gemaakt met het aanbren gen van bekistingen in de openingen van den keermuur aan de Waalkade. Ui Gennep en omgeving werd gemeld, dat de Niers sinds Vrijdagmorgen ruim 1 M. ge stegen was. Groote oppervlakten land zijn overstroomd en aan de gewassen is veel scha de toegebracht. Vele binnenwegen staan diep onder water. De veerdienst Boxmeer-He^en is door den hoogen stand van de Maas buiten werking gesteld. Boxmeer is daardoor van uit Gelderland en Limburg slechts via Grave te bereiken. De veerdienst GennepOeffeit kon Zaterdagmorgen nog slechts met moeite in stand gehouden worden. De Maas is bij Roermond buiten haar oevers getreden. De lage weilanden en wegen zijn reeds overstroomd; de landbouwers moesten in alle haast hun vee uit de weiden redden. In de omgeving van Asselt zijn vele onuitgedane aardappelvelden onder water gezet. Op verschillende plaatsen werd nog met spoed de wintervoorraad vruchten van het veld gehaald. De veerpont te Zalt-Bommel is buiten dienst gesteld. De overtocht geschiedt met stoomboot en groote pont. VERDOOVENDE MIDDELEN. De Nederlandse/ie delegatie. Aan de op 27 October a.s. ingevolge uit- nocdiging der Britsche regeering te Londen te houden conferentie der landen, waar ver- doovende middelen worden vervaardigd, ter voorbereiding van de Volkenbondsconferentie betreffende beperking van den aanmaak van verdoovende middelen vanwege de Ned regeering worden deelgenomen door de hee- icn E. D. van Walree, oud-consul der Neder landen te Sjanghai, te Baarn, W. G. van Wettum, regeeringsadviseur in de Int. opium- zaken, vertegenwoordiger van Nederland in de raadgevende opiumcommissie van den Volkenbond, te 's-Gravenhage; dr. J. B. M. Coebergh, hoofdinspecteur van de Volksge zondheid te Utrecht. VASTSTELLING VAN MINIMUM- T LOONEN. Een adres van hét N.V.V. aan de Tweede Kamer. Het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin wordt verzocht het advies, vervat in het adres van het verbond van Nederlandsche werkgevers de behan deling van het wetsontwerp, tot voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding tot het ont werpverdrag betreffende de invoering of de handhaving der methoden tot vaststelling van minimian-Ioonen, uit te stellen niet op te volgen. Indien dit wetsontwerp thans niet werd af» gehandeld, aldus het adres, zou de volksver tegenwoordiging 't werk van de Nederland sche delegatie te Genève ongedaan maken. Er zijn reeds een aantal verdragen, aange nomen door de Internationale Arbeidscon- ferenties, welker ratificatie tot dusverre, ach terwege is gebleven Het is in overeenstem ming met de verplichtingen, welke Nederland heeft aangegaan, toen het tot de Internatio nale Organisatie van den Arbeid toetrad, dat aan dezen achterstand zoo snel mogelijk een einde word: gemaakt. EEN INTERVIEW DAT NIET PLAATS HAD. In een zijner dagboekblaadjes schrijft de G. Crt.: Het axioma, dat spreken zilver is, en zwij gen goud, is ons allen bekend. Maar men moet Amerikaan zijn om er den dieperen zin van te vatten. Van de week werd ik opgebeld door d# Fordfabriek in Rotterdam: U wordt uitgenoodigd om de eerste steen legging door mr. Ford bij te wonen van onze nieuwe fabriek. Maar u wilt er wel om denken dat meneer Ford er niet van houdt, ge ïnterviewd te worden. Ik gaf de directie in overweging, dan maar liever niemand uit te noodigen, daar de eerste discrete journalist nog moest worden uitge vonden. Of het aan mijn advies te wijten is, dat de eerste steenlegging niet doorging, kan ik niet zeggen. De officieele reden is in ieder geval, dat de heer Ford de geprojecteerde fabriek te klein vindt voor ons land, wat de grootste hoffelijkheid is, die wij sedert jaren van zulk een aanzienlijk vreemdeling hebben ondervon den. Tcch is het jammer, dat ik den heer Ford niet heb mogen interviewen. Het onderhoud zou vermoedelijk ongeveer op de volgende wijze van stapel zijn geloopen: Wat 'n omhaal van woorden, Sirf Ef ficiency, efficiency! Is Interview please" niet voldoende? Hoeveel kranten vertegenwoor digt u? Eén. Belachelijk! Alleen massaproduct!» loont. Kom terug als u voor 300 bladen werkt. Mijn tijd is te kostbaar. Een enkele vraag alstublieft Ik ben een klant, ik rijd uitsluitend in Ford taxi's. Ik geef u 22 seconden. Uw indruk van Holland? Bewonderenswaardig1 lilliput. Philips? Een kei. Uw sterkste herinnering aan Holland? Honderd brieven met offerten van anti quairs. Bedelbrieven? Hm. Maar waarom vraagt u niets ovei mijn inkomen, mijn vrouw en dochters, mijn liefste sport, mijn lievelingsboeken, mijn gods dienst, Hollywood, de drooglegging, de ban- dieten van Ghicago, de talkies Is u wel reporter? Hebt u een legitimatiebewijs? Zeker. Eh in welk merk auto rijdt V het liefst? Te laat. De 22 seconden zijn om. Zoo eindigde het korte onderhoud, dat ik niet met den heer Ford mocht hebben. EEN AANSLAG. Gistermorgen vervoegde zich een schil derspatroon in een woning aan de Maretak straat te Rotterdam, waarheen men hem per briefkaart ontboden had, voor het opnemen van schilderwerk. Terwijl hij werd rondge leid door een man, die zich als de eigenaar voordeed, werd hij door dezen met een met zand gevulde ijzeren buis eenige malen op het hoofd geslagen. Hij wera ernstig ge wond, doch geraakte niet bewusteloos, waar op de dader de vlucht nam. De verwondingen bleken mee te vallen, zoodat de man niet in het ziekenhuis behoef de te worden opgenomen. De dader heeft te voren den sleutel van het onbewoonde pand gehaaid bij een caféhouder in de buurt, voorgevende dat bij het huis wilde huren. Zijn signalement is bekend. Men heeft hem nog achtervolgd, doch is hem kwijt geraakt. EEN LIEFHEBBENDE ECHTGENOOTE. In een woning in de Bonthuizerstraat te Rotterdam heeft bij een huiselijken twist eea vrouw haar man met een bijl geslagen. Hij bekwam eenige verwondingen aan het hoofd. Het slacthoffer is in hei ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. De vrouw is door de politie aangehouden. ©E AVOVrl Ri:* vIC\' VFRkll lISICtA'TJL 217. Toen ze ontwaakten, stond een maankabouter voor hen. Ze schrokken zich eerst een aap. Maar de kabouter scheen heelemaal niet met vijandelijke bedoelingen bij hen te zijn ge komen. De man zag er heel raar uit. Hij had een lang gezicht en droeg een baard net als van touw. „Heb je ooit zoo n vreemde snoeshaan gezien", vroeg de professor stiekum aan bet verkeersagente. 218. De maankabouter was bereid ze den weg op de maan te wijzen en daarom stapte hij in de vliegmachine om de anderen tot gids te dienen. „Dwalen is menschelijk", zei de maanka bouter en daarom is het beter, dat ik maar eens meega, Je kunt nooit weten, i A.' S f - ~Lr~ek^- -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7