Alkmaarsciie turnt TJehkadsk koï&fye&, /3 ct. DE VERLOREN INJECTIENAALD. FEUILLETON. Hindird twee en dertigste Jaargang. Woensdag: 15 October Radio-hoekje Rechtszaken Ho. 243 1930. Donderdag 16 October. Hilversum, 298 Af. (Na 6 uur 1071 M.) (Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending.) 8.01—9.45 Gramofoonplaten. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.3012.Concert door het A. V. R. O -Kwintet 12.01—2.— Con eert. Haarlem. Orkest Vereeniging. 2.2.30 Vrouwenhalfuurtje. 3.4.Naaicursus. 4.4.30 Gramofoonplaten. 4.305.30 Zie- kenuurtje. 5.30—7.Concert door het Om- ro porkest. Adolf Poth, viool. 7.7.30 En- gelsche les. 7.308.Radio-Volks Univer siteit. L. J. Jordaan: „Van Lantaarnplaat tot Talkie" 8.018.15 Gramofoonplaten 8.15 Aansluiting Concertgebouw te Amster dam. Concertgebouw-Orkest. In de pauze: Sportpraatje door H. Hollander. 10.15 Persberichten. 10 3011.11. 12.— Gramofoonplaten. Huizen, 1875 Af. 8.9.15 K.R.O. Gra- mofoonpl. 10.—10.30 Zang door N.CR.V.- Dameskoor. 10.3011.N.C.R.V. Zieken- dienst. 11.30—12.— K.R.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politieberichten 12.15—1.45 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.452.Gramofoonplaten. 2.2.45 N.C. !R. V. Gramofoonplaten. 2.453.45 N.C.R V. Cursus Fraaie Handwerken. 3.45-4. Gramofoonplaten. 4.5.Ziekenuurjte. N. C. R. V. 5.—6.30 N.C.R.V. Concert. Mevr. de Knegtter Haar, sopraan. G. C. Wil mink, viool. Mej. Rie Buet, piano. 6.30—6.45 IN.C.R.V. Knipcursus. 6.457.15 N.C.R V. 'Joost Sluis: „Algemeene wenken voor de verzorging van ons pluimvee". 7.157 45 N.C.R.V. Cursus Maleisch. 7.458.N. C. R. V. Politieberichten. 8.10.N.C.R.V. Zendingssamenkomst van het Leger des Heils te Utrecht. Sprekers, Muziekcorps en Zangbrigade. 10.10.10 N.C.R.V. Persber. 10.1011.30 N.C.R.V. Gramofoonplaten Daventry, 1554.4 Af. 10.35 Morgenwijding 11 05 Lezing. 12.20 Concert. F. Roselli, so- Ïrana. Trio. 1.202.20 Orgelspel door R. oort. 2.20 Berichten. 2.30 Schooluitzen- ding. 4.50 Orkeotconcert. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Koersen. 7.Pianospel door V. McLaan. 7.207.40 Lezing. 7 45 Lezing. 8.15 Concert. Militair Orkest. P. Rossborough, piano. 9.20 Nieuws berichten. 9.35 Koersen. 9.45 Lezing. 10.— „Tudor Touches" („Catherine Parr"). Drama van M. Baring. 10.50 Dansmuziek. 12.20 12.25 Televisie. Parijs „Radio-Paris"1725 Af. 12.50 Gra mofoonplaten. 4.05 Concert. 8.20 „La Femme de Tabarin" van C. Mendès. 9.50 Concert. Kwintet en solisten. Langenberg, 473 Af. 6.207.20 Gramo foonplaten. 9.35—11.15 Gramofoonpl. 11.30 jramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.505.50 Concert. Orkest en sopraan. 7.20 Drkestconcert. Daarna tot 11.20 Orketscon- cert. Zeesen, 1648 Af. 6.20—3.50 Lezingen en lessen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507.15 Lezingen en lessen. 7.20 Orkestconcert o. 1. v. Herm Scherschen. 8.20 „Ein Mann erklart einer- Fliege den Krieg", hoorspel. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 Al. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.50-M.2C Orkestconcert en voor dracht. 7.209.20 Orkestconcert en zang. 9.4011.50 Dansmuziek. Brussel, 508-5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Speciaal concert. DE PHOH1-ZENDER. In verband met loopende geruchten dat binnenkort zal worden overgegaan tot herope ning van den Phohi-zender verneemt het „Handelsblad", dat zulks in strijd met de waarheid is. Er zijn tusschen de directie van den Phohi- zender en het hoofdbestuur der P. T. T. te Den Haag geenerlei besprekingen gehouden, over een heropening van den Indië-zender. Het perceel op de Keizersgracht te Am sterdam, waarin de studio's zijn gevestigd is weder voor een half jaar ingehuurd, teneinde op alle eventueele gebeurtenissen in deze kwestie te zijn voorbereid. DE 298 METER GOLF. Het „Handelsblad" verneemt dat de Zweedsche regeering op telegrafisch verzoek van het hoofdbestuur der P. T. T. te den Haag heeft medegedeeld, dat het Zweedsche kortegolf-station Fallun, dat thans de 298 Meter in hooge mate stoort, een dezer dagen zal weggaan. De 298 Meter wordt voorts festoord door telegrafiestations, o.a. een ransch station. Ook deze zijn aangeschre ven, doch van hen heeft men nog geen be richt gekregen. Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E DE B K. 33) Hij antwoordde niet, maar keek op zijn hor loge en toen, zonder zijn hoofd om te draaien, wendde hij zijn oogen naar haar kant en keek haar vast aan. Dat was alles, maar zij voelde zich als vernietigd onder zijn afkeuring. Ze wil de excuses maken, maar voelde toen dat zij dit niet kon. Haar tong kleefde aan haar verhe melte en re voelde dat elke uitlegging dom en futile zou zijn. Waarom maakte die man haar toch zoo benauwd? Geen andere dokter had dit ooit gedaan. Waarom gaf zijn lichamelijke te genwoordigheid, zijn groot, plomp lichaam en zijn smal hoofd, met die kleine, glinsterende oogen haar zoo n gevoel van weerzin? Die ge waarwording, aanvankelijk vaag, was nu veel Iterker geworden. Ik geloof, dat ik zenuwachtig begin te wor- fen, zeide ze streng tegen zichzelve, in de kleedkamer gaande om de morgenmelk klaar te maken. Waarom zou ik bang zijn voor dien man? Neen, bang ben ik niet, ik weet niet wat het is. Terugkomende was ze blij dat hij weg was. Ze was blij met het kopje thee, dat de dienst- Oode haar bracht en begon alles weer kalmer te beschouwen. Ze bedacht zich, dat se diep VOOR DEN POLITIERECHTER. OPENBARE ZITTING VAN MAANDAG 13 OCTOBER. MET VUUR GESPEELD. De heer Jac. E., voorwaardelijk ver oordeeld, had zijn proeftijd niet volgens onverdeelde goedkeuring van de autori teiten doorgebracht en uu werd alsnog voorgesteld de voorwaardelijke gevange nisstraf toe te passen, welke vordering werd behandeld overeenkomstig de wet telijke formaliteiten buiten tegenwoor digheid van onbevoegd publiek. De be slissing van den politierechter bleef ge heim. EEN VERSTEKZAAK DIE NIET IN AANMERKING KWAM. De bij verstek wegens een belasting overtreding veroordeelde heer W. P. was tegen zijn vonnis in verzet gekomen, doch wegens een ingeslopen informali teit werd dit verzet niet behandeld. BALGENOEGENS TE GROOTHUIZEN De 21-jarige landbouwer Willem G. uit Avenhorn had de vorige week terechtgestaan wegens mishandeling van Jan de Wit, 'n jongmensch uit de Beemster, die evenals de heer Willem G. deelnam aan 't bal, gegeven ter gelegenheid van de kermis te Groot huizen. Aldaar ontstond een vechtpartij tus schen bovengenoemde heeren en Willem had de Wit een slag toegebracht. De getuige de Wit was de vorige week niet aanwezig, zoo als hij nu mededeelde, als gevolg van het slechte weer en 'n lekke band, welke veront schuldigingen de de politierechter absoluut niet voldoende achtte, om de behandeling van een rechtzaak te belemmeren. Thans werd de overigens weinig betoogrijke zaak voortgezet met het hooren van den heer de Wit en nog twee andere getuigen, waarvan ook de heer Gruen de vorige maal niet was verschenen, tot diepe verontwaardiging van den politierechter, die dergelijk lichtvaardig spel met de justitie grooteiijks veroordeelde Op verzoek van den verdachte werd ook nog gehoord een andere feesteling, zekere heer Boots, die niet met zekerheid had gezien wie van de heeren duelleerenden eigenlijk begon nen was. De officier verzocht de zaak te stellen in handen van den rechtercommissaris tot ver dere opheldering. Aldus besloten. EEN EILANDBEWONER AFGE DROOGD. De vrachtrijder Cornelis B. en de arbeider Marinus Kn. stonden gezamenlijk terecht naar aanleiding van het feit, dat zij op 10 Augustus te Koog op Texel den niet ver schenen heer Andries Bonsema hadden afge ranseld met gebruikmaking van een stoel en een biljartkeu in het café van den heer L. de Brave. Verdachten zijn goede vrienden van den caféhouder, want de een is zijn zwager en de ander zijn toekomende schoonzoon en zij handelden op verzoek van den caféhouder, aangezien de heer Andries Bonsema dreigde het café te vernielen en met kennelijk on vriendelijke bedoelingen op de vrouw des huizes, die het buffet bediende, afkwam. De verdachten beweerden dan ook dat zij uit zelfverdediging hadden gehandeld. Andries Bronsema werd ook gesteund door oproerige elementen, die het er op aanlegden den vrede in het café te verstoren. De officier wilde practisch handelen en verzocht in deze duistere zaak ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak conform dezen den verdachten hoogst welgeval ligen eisch. „HOOFDELIJKEN AANSLAG". De heer Paulus Petrus H., niet ter zitting gearriveerd, had te Alkmaar op Maandag 28 Juli den 49-jarigen werkman Pieter Kroon een slag op het hoofd toegebracht, omdat gezegde heer P. Kroon als rechtge aard vader partij trok voor zijn zoon die door bedoelden Paulus H. werd getreiterd, terwijl hij zijn vieze met carboleum be- besmeurde handen aan den pantalon van zijn zoon afveegde. Vooraf was de oude heer Kroon zelf door verdachte beleedigd en uit gescholden voor onderkruiper en gesard. Daarop kreeg Kroon van den jongen sterken knaap eenige kwaadaardige boksstooten op het hoofd. Dit drama werd afgespeeld op het stationsemplacement. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis. ONGEPERMITEERDE WOORDEN KEUS De 47-jarige veehouder Simon Langedijk te Hoqgkarspel werd op 28 Juli door den 42-jarigen tuinbouwer Pieter K. niet bepaald waardeerend gekwalificeerd als een „snot neus" en „schooier". De beleedigde was avond met Roger zou gaan dansen en dat fleur de haar weer op. Toen ze ontbeten had, was ze geheel kalm en kon ze rustig het gewone dok tersbezoek afwachten. En ze had er schik in zooals sir Charles vooruitging. Het verwonder de baar, dat iemand van zijn leeftijd en zijn ge zondheid er zoo bovenop kwam. Ze was er dus heelemaal niet op voorbereid dat de dokter na zijn onderzoek zoo pessimis tisch zou zijn. Hij verwijderde zich van het ziekbed en gaf haar een teeken hem te volgen. „We moeten iets doen", zeide hij zacht. „Die groote zwakte bevalt mij niet. Zijn pols is slecht, heel slecht. Hij moet opgewekt wor den." „Waarom dokter, ik dacht dat het zoo goed ging, hij is wel over de zeventig, maar ik meen de datZe ging niet door, zijn stille minach ting hinderde haar. „W e moeten hem kracht geven", ging hij ▼oort. „Staal, arsenicum". „O ja dokter, een injectie." „Daar zijn twee zaken om voor te vreezen, zijn zwakte en opwinding. Hij mag zich niet agiteeren, hij mag niet schrikken." „Neen, natuurlijk, ik zal er voor zorgen." 't Verwonderde haar, dat hij voor de tweede maal over opwinding sprak. Hij scheen weinig vertrouwen in haar te hebben, misschien om dat hij de vrouwen niet hoog stelde. „Dat is alles; ik zal hem nu maar een inspui ting geven." „Ja dokter." Ze bracht dp gewone benoodigdheden, een kom water, watten, jodium, en zette alles op een tafeltje bij het bed, met een gevoel van met zijn zoon Pieter op zijn land aan 't werk, was dus niet alleen en kon met succes een klacht doen wegens beleediging. De heer Pieter K. met zijn ongebreideld tongwerk stond alsnu terecht en ontkende ten stelligste de beleedigingen te hebben ge uit. De 17-jarige zoon Pieter verklaarde ech ter overeenkomstig zijn vader, zoodat Pieter K. aan 't kortste eindje trok en na vordering van den officier 15 boete of 15 dagen hech tenis, werd veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. ONPARLEMENTAIRE UITDRUK KINGEN. De heer David^ de Groot, ijscohandelaar te Bergen was op 5 Augustus in zijn ijstent zeer onbehoorlijk toegesproken door zekeren heer Meijer Gr. Onder meer werd hij uitge maakt voor dief en chantage-pleger. Zeer terecht gevoelde de heer de Groot zich belee digd en deed klachten bij den burgemeester. Resultaat de veroordeeling van den niet ver schenen heer Meijer G. tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. De officier had 20 boete of 20 dagen gerequireerd. MET EEN BIERFLESCHJE GECOMPLIMENTEERD. De 25-jarige grondwerker Willem van V. te Wieringen, nam plaats op de verdachten- band naar aanleiding van het feit, dat hij den getuige N. A. Moeleker, 'n 25-jarig grondwerker aldaar met een bierfleschje op het hoofd had geslagen De slag kwam zoo krachtig aan dat de begiftigde bloedend werd verwond. Vreemd genoeg waren de hee ren te voren altijd de beste vrienden. Gevorderd werd 50 boete of 50 dagen hechtenis. De politierechter maakte evenwel het schermutselen met bierfleschjes iets min der kostbaar en legde 40 boete of 40 dagen hechtenis op. STRAFBARE MANIER OM IEMAND DEN MOND TE STOPPEN. Een keurig gecoiffeerd en gecostumeerd heer, zich voorstellende als de 26-jarige sla ger Gerrit Jan W. te Den Helder, had zich te verantwoorden ter zake het feit, dat hij op 12 Augustus den 35-jarigen heer A. C. Got- schalk inspecteur van een levensverzekering, die aldaar met zijn auto het Koningsplein opreed een zoodanigen opstopper tegen zijn mond had toegebracht, dat hem een tand uit den mond vloog. De vader van dezen drifti- gen slager, werd aangereden door de auto en in een zenuwachtige opwelling schoot de zoon toe en liet zich gedurende de opgewon den discussie, die ontstond over het al dan niet signaal geven, verleiden den heer Got- schalk op deze ongeoorloofde wijze den mond te stoppen. De officier wenschte schorsing en instruc tie in deze zaak welk verzoek door den Politie rechter werd ingewilligd. Daarop erkende verdachte het feit, bevreesd voor verdere drukte, doch zonder resultaat, de schorsing bleef gehandhaafd en de slager zal er nog wel heel wat meer van hooren, dat hem tijd en inspanning kost. NIET DE GESCHIKTE MANIER OM SCHULDVORDERINGEN TE INNEN. De 32-jarige m-'kslijter Willem H. te Alk maar had op 7 Aug. aldaar mej. Petron-lla de Graaf huisvrouw Slot, van wie hij nog geld voor melkleverantie te vorderen had, eenige beleedigende woorden toegevoegd, ten gevolge waarvan hij thans als verdachte voor den Politierechter verscheen. Volgens verklaring van mej. Slot had verdachte vroe ger aan haar voorgesteld het geld dat hij nog van haar had te vorderen, op meer vreedzame wijze te vereffenen, op welke transactie mej. Slot niet inging. De heer H. ontkende de beleediging gelan ceerd te hebben, doch de 16-jarige mej. Oeijevaar, een Heilsoldate, die aanvankelijk bezwaren ontwikkelde tegen den eed, deelde mede beleedigende woorden te hebben ge hoord. Beklaagde eischte geld. De juffrouw daarentegen had gezegd: ik heb er een fijne wieg voor gekocht. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 da gen hechtenis. BAKKER CONTRA KAPPER. De 23-jarige forsch gebouwde bakkers knecht, Petrus Hendrikus C. voorheen te Zijpe, thans te I immen woonachtig zou volgens dagvaarding op 18 Augustus te Het Zand, gem. Zijpe, nabij de Vlotbrug den kapper Dirk Arie Jacobus Vogelaar thans te Breezand, geslagen en geschopt hebben tegen rug en beenen. De kapper moest zich ten gevolge van die ruwe behandeling onder me dische behandeling stellen. Volgens verdachte had Vogelaar hem om geld gemaand dat hij niet schuldig was en toen hij Vogelaar ontmoette, werd hfc zóó woedend dat hij zich niet meer kon beheer- schen en erkende hij voorts dat hij Vogelaar had aangegrepen en geslagen. De officier requireerde 30 boete of 30 dagen hechtenis, vond de mishandeling ern stig, terwijl de verdachte op zijn beurt de vordering weer te hóóg noemde. De politie rechter veroordeelde hem tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. DRONKEN EN WEERSPANNIG. De 26-jarige vliegtuigmaker en hulp- kellner Cornelis D. te Den Helder bevond zich op 14 Augustus in een toestand, offi cieel aangeduid als „kennelijke staat" en was des wege in 't belang der orde en veiligheid aangegrepen door de agenten Thiese en van Poelwijk (die hem bovendien wilden beletten zijn zuster te mishandelen) met het doel hem naar het arrestantenlokaal over te brengen, tegen welke goede intentie de arrestant zich op de gebruikelijke wijze heftig verzette. De heer D. is reeds eenige malen veroor deeld wegens eenvoudige beleediging van ambtenaren. De verdachte verklaarde boos op zijn zuster te zijn geweest, omdat deze bij de kinderen vandaan was geloopen en had daarover aanmerking gemaakt. Hij erkende voorts eenige glaasjes bier te hebben gecon sumeerd. De toegebrachte schade aan de uit rusting van den agent had hij inmiddels ver goed. Overigens stond de heer D. bekend als een nogal lastig heer Lettende op den aard van den persoon en het feit vorderde de officier 35 boete of 35 dagen hechtenis. Vonnis 30 boete of 30 dagen hechtenis. EEN ONHANDELBAAR VISSCHER. De 22-jarige heer Jacob P., van beroep visscher, geboren te Egmond aan Zee, thans te Alkmaar woonachtig, had op Zondag 24 Augustus de Alkmaarsche kermis ingewijd door zich een stuk in den kraag te drinken en eventueele liefhebbers tot vechten uit te dagen. Hij werd deswege tot de orde ge roepen door de agenten Reus en Paling, die hem ter kalmeering naar het bureau van poli tie wenschten over te brengen, wat echter eerst gelukte toen de agent Webster ter as sistentie toeschoot. Verdachte had ettelijke biertjes, totaal 20 stuks, geconsumeerd en toonde zich zeer vechtlustig. Ook uitte hij verschillende bedreigingen met bloedwraak tegen de politie. De officier bekeek de zaak- niet luchtig en vorderde tegen den dilinquent, bereids 4 maal veroordeeld, waaronder 1 maal tot 40 boete, f 60 boete of 60 dagen hechtenis. Uitspraak f 50 boete of 50 dagen hechte nis, met welk vonnis de heer P. genoegen nam. DIVERSE MISDRIJVEN TEGEN DE OPENBARE ORDE. De niet aanwezige heer Jan Willem BI., maakte zich in den nacht van 17 op 18 Augus tus schuldig aan dronkenschap en het ver storen der openbare orde en hij beleedigde bovendien de handhavers van wet en gezag. Aangevat ter overbrenging door den Rijks veldwachter Bruin en den gem. veldwachter Braaf, verzette hij zich met ongekende heftig heid en thans werd hij veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen hechtenis. Hierna sluiting. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 14 Oclober. ONBEVOEGDEN UITGESLOTEN. De eerste zaak van de nieuwe rol betrof den voorwaardelijk veroordeelden Adriaan U, die vermoedelijk zich niet had gehouden aan de opgelegden voorwaarden of opnieuw een strafbaar feit had begaan binnen den hem gestelden proeftijd, met gevolg dat tenuit voerlegging van de voorw. gevangenisstraf vermoedelijk zal worden gerequireerd. Deze aangelegenheid werd met gesloten deuren, dus buiten tegenwoordigheid van onbevoegde aanwezigen, behandeld. VOORTGEZETTE ZAAK VAN VERDUISTERING. Voorts werd behandeld de strafzaak tegen den 21-jarigen slagersknecht Gerrit Jthans in voorarrest die zich had schuldig gemaakt aan verduistering in dienstbetrekking ten nadeele van den slager Jan Bult te Egmond aan Zee. De heer Wiggers, reclasseerings- ambtenaar, had omtrent het zwakke jonge- mensch een rapport uitgebracht. Verdachte verklaarde zich bereid om bij eventueele voorw. veroordeeling voorloopig zijn intrek te willen nemen in het groote woudhuis, al vorens weer in de maatschappij als reclas- sant terug te keeren. De officier releveerde het minder gun stig verleden van verdachte, reeds meer- malen veroordeeld, zag weinig heil m een reclasseering. vooral wanneer verdachte op een schip zou worden geplaatst. Beter was voor hem de gevangenis, waar hij althans een vak kan leeren. Met zulke treurige anti- cidenten dacht de officier er niet aan een voorw. veroordeeling te requireeren. Spr. achtte het onverantwoordelijk zulk een per soon weer op de maatschappij los te laten. Ten slotte werd gevorderd 6 maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf. De heer Wiggers, nogmaals gehoord, er kende de moeilijkheid van controle op een varensgezel. Voorts moest de ambtenaar toe geven, dat iederen patroon den verdachte, ondanks zijn onvolkomenheden, roemde om zijn uitstekend werk. Mr. Prins, verdediger van verdachte, kon zich uiteraard niet vereenigen met het requisi toir en de conclusies van den officier en bleek desondanks onder aanvoering van verschil lende motieven, op een voorw. straf aan drin gen. Het verbeteringsmiddel van den officier, betoogde pleiter, had zeer zeker niet ge holpen. Het rapport van den heer Wiggers prees pleiter als volkomen juist De Officier zag af van repliek. De verdachte verzocht om onmiddellijke invrij heidstelling, wat geweigerd werd. Uitspraak over 14 dagen. DIEFSTAL OF DOODEN VAN EEN KIP. Voortgezet werd de behandeling van ae zaak contra H. B., v/h arbeider te Bergen, thans zoo men beweert, vertoevende in Genève, welke persoon, indertijd te Bergen groote sensatie verwekte, door op den chef veldwachter v. d. Kerk te schieten en die zich op 29 Juli te Schoorl had schuldig ge maakt aan diefstal van een kip en weder- spannigheid tegen den jachtopziener Sukkel De officier requireerde opnieuw 3 maander gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Hierna sluiting. HET STEENZETTERSCONFLICT TE AMSTERDAM. fVegens dragen van wapens De plaatsvervangend kantonrechter Mr. E. W. Catz te Amsterdam zette gister de be handeling voort van de strafzaken tegen cie steenzetters K. en B. en S., verdacht van het dragen van verboden wapens. In den vroegen ochtend van 24 Juni 1.1. had op den Baarsjesweg te Amsterdam een ernstige vechtpartij plaats tusschen leden van twee steenzettersorganisaties. De leden van de federatie E.M.O.S. (Eendracht maak' ons sterk) overvielen de leden van den r.k steenzettersbond E.M.M., die bezig waren bij een bouwwerk steenen te lossen. Er werd gedreigd, gescholden en met steenen ge gooid. De E.M.O.S.-mannen, die in de min derheid waren, maakten van vuurwapenen gebruik. Op deze derde zitting voor den kanton rechter werd nog de verbalisant gehoord en een getuige a decharge. De verbalisant had een wapenstok afgenomen, later had hij pas gehoord, dat deze aan K. behoorde. De ge tuige a décharge gaf een uitvoerig verhaal van het gebeurde op den 24sten Juni. De ambtenaar van het O.M. mr. Dyserink, achtte het ten laste gelegde ten opzichte van dezen verd. K. niet wettig en overtuigend be wezen en vorderde vrijspraak. De kanton rechter wees dienovereenkomstig vonnis. De tweede verdachte, de steenzetter B., op wien een revolver was gevonden, bekende dit feit. Uitvoerig vertelde verd. waarom hij een re volver droeg. In verband met de omstandigheden vorder de mr. Dyserink een geldboete van 1. De kantonrechter vond verzachtende omstandig heden in het feit, dat de drager van het wa pen werd bedreigd en veroordeelde verd. daarom tot een geldboete van 1. De volgende verdachte stond eveneeps te recht wegens het dragen van een vuurwa pen, zonder daartoe verlof te hebben. Onder dezelfde omstandigheden als de vorige ver dachten. Het vonnis luidde evenzoo. HET DRAMA IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT. Gister werd voor het gerechtshof tê Den Bosch het proces voortgezet tegen Mendel Bekker, verdacht zijn vrouw in de Faber van Riemsdijkstraat te 's Gra- venhage van het leven beroofd te heb ben. Wij meldden gister reeds dat door den advocaat-generaal tegen den ver- angst voor den patiënt. Was ze te optimistisch geweest? Dan was de nachtzuster dit ook, want nog den vorigen avond had deze beweerd, dat de oude man zoo goed vooruitging. Maar het maakte den indruk op haar, dat de dokter din gen gezien had, die zij niet had opgemerkt. Misschien had hij het geval wel altijd als een verloren zaak beschouwd. „Zuster, help me eens om sir Charles op zijn linkerkant te leggen." De zieke stribbelde niet tegen toen de naald in zijn linkerheup gestoken werd. Met de kom in de eene en een prop watten in de andere hand, keek Esther naar den dokter. In gebo gen houding met koude oogen zag hij het vocht door de naald in het lichaam loopen. Als be- tooverd staarde zij op eens met wijd open oogen %oor zich uit. Ze dacht aan haar nacht merrie en aan den python. Hij herinnerde haar aan den python. „Goede hemel zuster, wat mankeert u?" De kom was uit haar bevende handen op den grond gevallen. Hoe dom! Dadelijk begon ze, op haar knieën liggend, de plas water met een doek op te nemen. „Ik weet niet hoe het kwam", stamelde ze, geheel van streek gebracht door de kille oogen, die haar nauwlettend opnamen. En weer zeide ze bij zich zelve, dat pythons niet bijten; na tuurlijk dacht ik aan die injectienaald. „Zoo iets mag niet weer voorkomen; u moet zorgen voorzichtiger te zijn. Bent u niet in orde vanmorgen? „Jawel dokter, ik kan u niet zeggen hoe het kwam." Weer keek hii haar onderzoekend aan alsof hij dacht dat ze niet goed wijs was. Toen klonk van uit het bed een zwakke stem; „ledereen kan een kom laten vallen, dokter, dat kan u ook gebeuren." Esther lachte met een dankbaar gevoel toen ze hem weer toedekte, maar ze voelde dat dat haar lach zenuwachtig klonk. Ze kon niet velen dat de dokter haar kinderachtig en on- noozel zou vinden, maar de gelijkenis van den man op het dier waarvan ze gedroomd had vond ze zoo bespottelijk, dat ze alle krachten moest inspannen om haar lachlust te bedwin gen. Het was alles heel gewoon volgens de psycho analyse, die alles wist te verklaren. Nu wist ze waarom ze zoo griezelde van Sartorius en ze zou het dus niet meer doen. Hij had be paald veel van een python. Zijn langzame, plompe bewegingen, 't was of hij koud bloed in zijn adeTen had, en dan die kleine, loerende oogen, 't eenige wat leven aan zijn gezicht gaf. En dan was er nog iets, maar het was vreemd dat ze daar nu aan dacht. Jacques had haar verteld, dat de dokter, wanneer hij een mee vallertje had, zijn practijk er aan gaf en onder zoekingen deed totdat de laatste stuiver was opgeteerd, en dan nam hij zijn practijk weer op. Dat deed de python ook; als hij een schaap ver orberd had, lag hij net zoo lang doodstil, tot hij het geheel verteerd had. Het was eigenlijk walgelijk. Den geheelen dag zag ze met tusschenpoozeu de blikken van dr. Sartorius onderzoekend op haar gericht, alsof hij haar geestestoestand ga desloeg. En dan had zij telkens lust om het uit te schateren. Als hij dat eens wist! Toen zii dien avond vroeg met haar geleide; naar het casino ging, kwam miss Clifford uit de kamer om haar goeden dag te zeggen. „Ik hoop dat je heel veel plezier zult heb ben", zeide ze op de haar eigen vriendelijke wijze. „Het zou jammer wezen om, in Cannes zijnde, niet eens die stad van haar vroolijken kant te zien. Je ziet er alleraardigst uit", ver volgde ze. Esther met goedkeurenden blik aanziende. Esther kreeg een kleur van blijdschap en hoopte dat Roger dit ook vond. Ze voelde dat hij haar aankeek, toen ze daar stond in haar eenvoudige avondmantel, met de grijs bonte.» kraag, maar zij zeide niets. Een beweging ach ter haar, deed haar zich omwenden naar de sa londeur. „Gaat u uit?" Het was lady Clifford, die zoo rad sprak dat 't deed denken aan den haastigen klop van den brievenbesteller tegen de huisdeur. Miss Clif ford antwoordde voor haar: „Ja Thérèse, Roger en zuster Rowe gaan samen ergens dineeren. Voor beiden is het zoo goed om eens plezier te hebben." „Ah!" Er flikkerde iets in de groote, grijze oogen en toen, na een korte pauze, zeide lady Clif ford vriendelijk met een glimlach: „Veel genoe gen", waarop ze naar binnen ging. Zou ze het ook ververvelend vinden, dat haar stiefzoon uitging met een door haar gesalarieerde ver pleegster? Esther twijfelde en had een verve lend gevoel, dat evenwel verdween toen zs. naast Roger in de Citroen zat. 1 (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5