Italiano MNfiH Voor Zelfscheerders PEPfiRMJNT tegen hoest en verkoudheid HEILZAAM en LEKKER Binnenland de crisis in de nederlandsche reisvereeniging. met zeggen, doch gaf in overweging zulks zijn opvolger eens te bespreken. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over de aangename en nuttige besprekingen op deze vergadering en waar hij hier aan het eind was van zijn loopbaan als voorzitter van deze afdeeling sprak hij zijn dank uit voor de samenwerking, welke hij steeds m Volksonderwijs" in het belang der openbare school had mogen ondervinden. Hij sprak de hoop uit, dat men ook in zijn opvolger een medewerker in het belang van de openbare school mocht vinden, en sprak zijn dank uit aan die raadsleden, welke in den raad steeds de belangen van het openbaar onderwijs hadden voorgestaan. Spr. besloot met den wensch dat Volksonderwijs met geestdrnt mocht voortgaan op den ingeslagen weg, zoo dat op het 25-jarig jubileum een flinke voor uitgang mocht zijn te constateeren. De heer C. Kloosterboer sprak een woord van welgemeenden dank voor het vele wer- dat de scheidende voorziter voor V olksondei wijs had verricht en hoopte hem als gast 00 het jubileum te mogen zien, hetgeen met ap plaus werd onderstreept. Daarna sluiting. De financieeie toestand. Namens het hoofdbestuur der Neder landsche Reisvereeniging wordt ons het volgende medegedeeld: In enkele bladen heeft een mededee- ling gestaan omtrent den financiëelen toestand der N. R. V.. welke volgens dat bericht bedenkelijk zou zijn Er worden cijfers in genoemd, die onjuist zijn, en die een geheel verkeerd beeld van den toestand gevtn. De mededeeling is on- noodig alarmeerend. Inderdaad zal de exploitatie over iJ.it) een tekort opleveren, zooals de N. R. V. nimmer heeft gehad, en dat door de ac countants der Vereeniging wordt begroot op rond 35001).—Dit is eerst thans ter kennis van het hoofdbestuur gekomen. In het afgeloopen jaar is het hoofdbc- stuui en de meerderheid van het dage- lijksch bestuur niet cp de hoogte gesteid van den toestand der financiën, en van de draagwijdte der genomen besluiten. Zelfs kwam de exploitatie-rekening in balans vau 31 December 1929 (opge maakt en ingezonden door de accoun tants op 13 Maart 1930) eerst na de bui tengewone algemcene vergadering van 4 October 1930 te hunner kennis. Wel is 'in den loop van het jaar herhaaldelijk getracht inzicht in de financiëele positie te krijgen, maar de ongewone verhou dingen »n het bestuur vormden een be letsel. Thans, na de buitengewone algemeene vergadering, kon het bestuur den toe stand ouder de oogen zien. Het kapitaal van de vereeniging be droeg op 1 Januari 1030 ruim 44000. (met inbegrip van het gebouwfonds). Dit N. R. V. niet noodig heeft, maar een is echter geen werkkapitaal, hetgeen de „spaarpot", om te dienen, om in slechte tijden of minder gunstige jaren te kun nen voldoen aane hare loopende ver plichtingen ten opzichte van personeel en andere vaste uitgaven. Naar mate de vereeniging groeit moet dit spaar-kapi- taal grooter worden, en telken jare wordt het eventueel batig saldo daaraan toege voegd. De toestand is dus zoo, dat aan het einde van het loopende jaar dit kapitaal vermoedelijk gereduceerd zal zijn tot 9000. Voor het overige staat de ver eeniging even krachtig als steeds tegen over al hare verplichtingen. Natuurlijk moet thans gezorgd wor den voor da toekomst. Nu het hoofdbe stuur eindelijk in de gelegenheid was den waren toestand te onderkennen, zijn onmiddellijk krachtige maatregelen ge nomen tot verbetering. In bet beheer zal een groote versobe ring komen, terwijl in de a.s. December- vergadering bestuursvoorstellen zullen wófclen ingèdlend tot versterking van de middelen in 1931 Hei zal het tegenwoordige hoofdbe stuur, dat de toestanden in, en de moge lijkheden voor de N'. R. V. door en odor kent, betrekkelijk weinig moeite kosten, om door een verstandig beleid reeds in 1931 een exploitatie-tekort te voorkomen en vermoedelijk zelfs een batig saldo te verkrijgen. Bij de beoordeeling van den toestand mag vooral niet uit het oog w orden ver loren, dat een lichaam als de Nederl. Reisvereeniging, dat zich op het gebied van het reiswezen beweegt, in de alge meen© economische malaise, die onte genzeggelijk haar stempel op alle ver- keers-oidetnemingen heeft gedrukt, Noodzakelijk heeft moeten deelen. en Tweede Kamer en verder partij- en vak- vereenigingsbestuurders toegang hadden. Toen de auto bij het Binnenhof aankwam, had zch erachter een kleine stoet, voorn.1. uit vrouwen bestaande, geformeerd, waarin eent- ge roode vlaggen werden meegedragen. Ter wijl de auto onder de poort doorreed, werden socialistische strijdliederen gezongen. De auto reed voor den ingang van het Tweede Kamerfracties, verscheidene vakvereenigings- bestuurders, leden van Provinciale Staten en van den Haagschen gemeenteraad, den wa gen opwachtten. Onmiddellijk werd begonnen met het uitladen der groote en kleine parket ten De heer Albarda, Vliegen, Wibaut, Oudegeest, Hermans, Duys, Drees en ande ren hielpen de pakketten naar binnen bren gen. De aanbieding Nadat het laatste pakket langs den stati- gen portier van de tweede Kamer was ver dwenen, gaf de deputatie zich naar de kamer van den voorzitter, mr. Van Schaik, waar de voorzitter der S. D. A. P.. de heer J. Oude geest, het petitionnement heeft aangeboden Bij zijn rede heeft de heer Oudegeest 0 a een brief overgelegd, waarin gezegd wordt, dat het petitionnement aan de Tweede Kamer verzoekt het wetsontwerp, beoogende uitbrei ding van de vloot voor Neder; and en overzee- sche gewesten, te verwerpen. Verzocht wordt, de volksvertegenwoordiging van de ont vangst van het petitionnement in kennis te stellen en de Tweede Kamer te verzoeken ernstig rekening te willen houden met dat petitionnement bij de behandeling van boven bedoeld wetsontwerp. Intusschen worden er buiten de poort nog steeds socialistische strijdliederen gezongen. De belangtelling nam ook nog voortdurend toe. 1.465.071 handteekeningen. De heer Oudegeest heeft nog eenige woor den, staande op den auto gesproken. Hij noemde de aanbieding van het petitionnement een historisch oogenblik waarop de arbei dersbeweging de volkswil kenbaar heeft wil len maken. Hij zeide verder verheugd te zijn, dat aan den oproep om het petitionnement te teekenen, zocveel gehoor is gegeven. Aange boden zijn 1.465.971 handteekeningen. Uit den strijd, die soms geweest is voor dit peti tionnement blijkt, volgens den heer Oude geest wel heel duidelijk, dat indien wij den vrede willen, deze zal moeten komen uit het proletariaat. Indien wij den vrede wenschen, zullen wij moeten werken voor alle instanties, die Gnze organisatie rondom zich heeft ge schapen. 80.000 handteekeningen van „Kerk en Vrede-, Intusschen had een deputatie van „Kerk en Vrede" eveneens een petitionnement aange boden, waarop 80.000 handteekeningen zijn verzameld. BRUTALE DIEFSTAL OPGEHELDERD. In den avond van 3 October j.I. werden uit een auto gestolen in de garage Stoffer te Zwolle negen koffers^ met manufacturen ter waarde van ruim 1500, toebehoorende aan de firma Van Puffelen te Zwolle. In denzelfden nacht tusschen vier en vijf uur zag een Amsterdamsche agent van j» litie op de Prinsengracht een auto rijden be laden met koffers. Op den hoek van een zij straat stopte de auto om een persoon, die daar stond te wachten, gelegenheid te geven in te stappen. Een en ander kwam den agent verdacht voor en hij noteerde nummer en letter. Toen den volgenden dag het bericht kwam van den diefstal te Zwolle, werd dit gecombineerd met den verdachten auto. Bij net onderzoek bleek de eigenaar van den auto te zijn een 22-jarige man uit Haarlem, in wiens bezit een deel der gestolen goederen werd gevonden, evenals te Soest ten huize van de moeder van den man. Een Zwolsche rechercheur van politie slaagde er gister morgen in te Amsterdam een tweeden ver dachte aan te houden. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is opgeroepen tegen Dinsdag 28 Oct. e.k. des avonds te half ne gen uur. Het ligt in de bedoeling van den voorzit ter den volgenden dag des voormiddags te elf te houden opienbare vergadering te doen be handelen het wetsontwerp tot regeling van het toegepast natuurwetenschappelijk onder zoek. waaromtrent het eindverslag 9 dezer is verschenen. nog in PETITIONNEMENT TEGEN DE VLOOTWET. Een vrachtauto vol handteekeningen. Het Binnenhof heeft weer een van die bij zondere gebeurtenissen beleefd, welke in onze parlementaire geschiedenis tot de uitzonde ringen behooren. Voorzitters en secretarissen van de sociaal-democratische Kamerfractie, van de S. D. A. P. en het N. V. V. hebben het petitionnement tegen de Vlootplannen den voorzitte der Tweede Kamer aangeboden. oor deze gebeurtenis bestond in de omge ving van de Kamergebouwen nogal belang stelling. Eenige honderden hadden zich aan den ingang van het Binnenhof en op het Bui tenhof verzameld om de komst van den vrachtauto, waarin de lijsten met handteeke ningen waren opgestapeld, af te wachten. Politie te paard en te voet, alsmede een aan tal rechercheurs, hielden het Binnenhof vrij van publiek, waar alleen de leden der Eerste HET CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. Nieuwe besprekingen overwogen. Men meldt ons uit Amsterdam: De voorzitter der onderhandelingscommis sie in de typografie, de heer J. H. van Lonk- huyzen te Zeist, heeft de twee partijen te Am sterdam bijeengeroepen teneinde gelegenheid te geven tot een bespreking over de vraag of verdere onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst eventueel nog tot overeenstemming zouden kunnen leiden. DE AANSLAG IN DE MARETAK STRAAT TE ROTTERDAM. Bij het onderzoek in de zaak betreffende den aanslag in de Maretakstraat te Rotter dam waarover wij een en ander hebben ge meld, heeft de politie langzamerhand een geheele reeks van aanwijzingen gekregen. Daarbij zijn enkele heel positieve, aie in een bepaalde richting wijzen. In verband met het belang van het onderzoek kan er op het oogenblik nog niets naders worden meege deeld, maar men koestert de verwachting, dat het onderzoek binnenkort tot een bevredigend resultaat zal leiden. De toestand van het slachtoffer, den schil derspatroon V., is zeer bevredigend. BIJ HET OVERLIJDEN VAN Mr. S. VAN HOUTEN Wij hebben gister reeds in het kort melding gemaakt van het overlijden van mr. S. van Houten en de voornaamste episoden uit zij» ambtelijk en politiek leven belicht. Hier volgens thans nog eenige nadere bij zonderheden. Op 17 Februari 1837 geboren ging Van Houten van 1849 tot 1854 op de Latijnsche school te Hoogezand, en studeerde daarna t» Groningen, waar hij in 1859 cum laude tot doctor in de beide rechten promoveerde. Hij was daarna advocaat en later raadslid en wethouder te Groningen. Van Hod- ten gaf vele belangrijke geschriften uit en nam in 1874 als Kamerlid het initiatief tot de eerste Arbeidswet. In 1888 schreef hij een studie over „De wet der cau saliteit in de sociale wetenschap". Vele jaren werkte hij mede aan de „Economist" en „Vra gen des Tijds". Tot 1894 hij was intusschen advocaat in Den Haag geworden had mr. Van Houten zitting in de Tweede Kamer over welke periode hij een boek heeft geschreven „Vijf en twintig jaar in de Kamer". Van 1894 tot 1897 was hij minister van Binnen- landsche Zaken in het kabinet Röell-Van Houten dat de eerste kieswet tot stand bracht Verder zijn grootendeels aan van Houten te danken de wetten op de onteigening, op den kinderarbeid en het plan voor een Rijksrente- bank. Hij nam het initiatief tot opheffing van het verbod van werkliedenvereenigingen, stond vooraan in den strijd tegen het cencus- kiesrecht en trad in 1870 op voor persoonlij ke en algemeene oefenplicht. Van 1904 tot 1907 heeft Van Houten zit ting gehad in de Eerste Kamer voor Fries land. Daarna heeft hij tot voor kort geleden zijn invloed op het politieke leven doen gel den door zijn „Staatkundige Brieven". Op 20 Juni 1921 is hij aan de Groningsche Uni versiteit bevorderd tot doctor honoris causa in de staatswetenschappen. Bij zijn negentigsten verjaardag is hij ui' alle deelen des lands gehuldigd en werd hem een gedenkpenning aangeboaen. De begrafenis is bepaald op Vrijdag a.s. De stoet zal om elf uur vertrekken van hc' sterfhuis aan de Riouwstraat naar de be graafplaats Oud Eik en Duinen* DE TWEEDE KAMER. Het wetsontwerp-Pachtwet deze zitting. De Tweede Kamer heeft besloten het wets ontwerp-Pachtwet aan de agenda voor de heden begonnen zittingsperiode toe te voe gen. Met de sociaal-democraten stemden alle roomsch-katholieken, behalve de heeren Van Wijnbergen en Van Vuuren, de vrijzinnig democraten, de communisten, de heeren Flo- ris Vos en Braat voor. Het is de vraag, meent het Hbld., of de Kamer thans nog, als naar gebruik, een week naar huis zal kunnen gaan om zich op de begrooting voor te bereiden. PROV. STATEN VAN NOORD HOLLAND Gistermorgen kwamen de Prov. Staten van Noordholland bijeen onder voorzitter schap van den commissaris der koningin. Na de opening der vergadering stelde me vrouw Boissevain—Pijnappel (v.d.) de vraag, of in den vervolge bij het uitschrijven van de vergadering rekening zou kunnen worden gehouden met kerkelijke feestdagen. De heer Asscher kon niet tegenwoordig zijn, omdat het een israëlietische feestdag is. Het antwoord van den voorzitter was on verstaanbaar, volgens het Hbld. De nieuwgekozen leden, de heeren A. Klin kenberg (c.h.) en J. van Pareren (s.d.) en mevr. Van Zelm—Van den Berg (c.p.), wer den toegelaten. De heer Wijnkoop (c.p.) legde hierna de zelfde verklaring van zijn aansluiting bij de C.P.H. af, die hij in de Tweede Kamer heeft gegeven. Vervolgens deed de voorzitter voorlezing van ingekomen stukken, die in handen van Ged Staten werden gesteld om prae-advies Aangenomen werd het voorstel van den voorzitter, om de motie der s.d.-leden inzake steun aan den tuinbouw te stellen in han den van Ged. Staten om prae-advies. De voorzitter deelde hierbij mede. dat het voornemen bestaat om het prae-advies zóó tijdig uit te brengen, dat het kan worden behandeld in de vergadering van 28 Oct In de vacature van mevr. Van Kuykhof Koedijk als lid van de commissie van de pro vinciale ziekenhuizen te Bakkum en Medem- blik werd voorzien door de benoeming van mevrouw M. H. MiedemaZondervan (s.d De vergadering werd daarna verdaagd tot 28 October, half elf. Het b.este dagelijksche middel ter ODwekkinqen verfrisschinq. DIEFSTAL VAN SIGARETTEN TE ENSCHEDE. Een der daders gearresteerd. Te Enschede is ingebroken in het maga zijn van een grossier in rookartikelen. Een partij sigaretten ter waarde van 600 werd ontvreemd. De politie slaagde er spoedig in het grootste gedeelte van het gestolene op te sporen en in beslag tc nemen. De rest van het bestolene werd bij een caféhouder in be slag genomen. Een der daders, een 32-jarige recidivist, werd gearresteerd. De tweede in breker, een jongen van 19 jaar, is voort vluchtig. Het is gebleken, dat de inbrekers de siga retten in zakken naar een in de nabijheid staand huis hadden gebracht. INBREKER GEARRESTEERD. Te Drunen (N.B.) is iemand uit Tilburg aangehouden, nadat hij twee inbraken had gepleegd. Hij werd door de maréchaussée gearresteerd. De broek van den aangehou dene bleek afkomstig te zijn van een vroeger te Nieuwkuik (N.Bj gepleegde inbraak. In z'n kosthuis te Tilburg; vond men later hor loges en geld van die inbraak afkomstig. EEN ONEERLIJKE PROCURATIE HOUDER. Het bedrag der malversaties tot meer dan 150.000 gestegen. Omtrent de malversaties bij de Rotterdam- sche melkinrichting en de Vereenigde zuivel- bereiders te Rotterdam wordt nog medege deeld dat zij zich uitstrekken over een tijd vak van twaalf jaren. Het bedrag van de verduisteringen kan nog niet met zekerheid worden vastgesteld, a! is uit het ingestelde onderzoek wel reeds gebleken, dat het de 150.000 naar alle waarschijnlijkheid over schrijdt. De malversaties zijn gepleegd door een procuratiehouder, die belast was met den in koop van de melk en die daartoe verschillen de staten moet invullen, waarop de ingeko men hoeveelheden melk worden geboekt. Op een dag, dat de procuratiehouder nog bezig was en toen bij eenige melkfabrieken buiten de stad moest worden gewaarschuwd, dat de melk voor den volgenden dag later aan de fabriek bezorgd moest worden, is geble ken, dat een van de melkleveranciers, welke in de staat vermeld stond, gefingeerd was. De procuratiehouder schijnt gedurende lan gen tijd deze gefingeerde posten in de staten te hebben ingevuld en het geld, dat hij daar voor ontving, ten eigen bate te hebben aan gewend. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de procuratiehouder stroomannen heeft gehad. Eenigen tijd geleden is er ook reeds een man gearresteerd, die inmiddels ook in het Huis van Bewaring vertoeft. HOOG WATER De Waal valt. Maandag vertoonde de Waal voor Nijme gen een val van elf centimeter. Evenwel staat de kade nog geheel blank, terwijl het zich laat aanzien, dat deze toestand nog wel eeni gen tijd zoo zal blijven. Keulen meldde gis termorgen tenminste slechts 19 centimeter val. AZIJN IN PLAATS VAN MEDICIJNEN INGENOMEN. De patiente, een oude vrouw, over leden. I De zeventigjarige mej. E. van Neerbosch—- Veenendaal te Amersfoort, die onder medi- 'sche behandeling was, heeft bij vergissingen verkeerde flesch genomen, waardoor zij, in plaats van medicijnen, azijnextract ter sterk te van 80 pCt. innam. Zij is naar het St. Eli- zabeth gasthuis overgebracht en aldaar aan de gevolgen overleden. TELEPHOONGESPREK BANDOENG— BOEDAPEST. Zaterdag j.1. werden voor het eerst bij wijze van proef twee telephoonge&prekken tusschen Boedapest en Bandoeng gevoerd, het eene via Amsterdam Weenen, het an dere over Amsterdam en Praag. Naar de Nederlandsche gezant te Boedapest, die het gesprek veerde, verklaarde, slaagde de proef neming uitstekend. In het bijzonder het tweede gesprek was zoo duidelijk, alsof het uit de belendende kamer gevoerd werd. DE ZUIDERZEEVISSCHERS. In een Maandag te 's-Oravenhage gehou den vergadering der Zuiderzeevisschers is de volgende motie onder applaus aangenomen: De Zuiderzeevisschers, enz., gehoord d; bespre' ingen inzake de ZuiderzeesteunweJ, constateeren dat de daarin aangebrachte ver beteringen onvoldoende zijn en verre be neden de verwachtingen blijven, die zij rede lijkerwijze mochten koesteren, dat met name het gemis van een billijke tegemoetkoming in de waardevermindering van schuit en netten een grievende beleediging is van het rechts gevoel, dat verder de wenschen zooals ze in de nota van de visschersorganisatie aan de Tweede Kamer zijn opgenomen als een mini mum zijn te beschouwen en besluiten deze motie ter kennis van de regeering en van de Tweede Kamer te brengen. VALSCHE BANKBILJETTEN UITGEGEVEN. Door de gemeentepolitie te Renkum is een tweetal personen aangehouden, die een valsch bankbiljet van 10 hadden uitgege ven. De arrestatie geschiedde op aanwijzing van een caféhouder. De aangehoudene had den bij dezen caféhouder een flinke vertering gemaakt en zoowel de bezoekers als den caféhouder getracteerd. Toen zij daarna be taalden met een biljet van 10, spoedde de caféhouder zich naar het postkantoor, waar men hem zeide, dat het biljet valsch was. De caféhouder ging het tweetal achterna en een agent kon tenslotte de beide mannen arresteeren. Een van hen zag nog kans een portemonnaie weg te werpen, doch eenige voorbijgangers hadden dit gezien. Er bleken nog eenige valsche briefjes van tien gulden in te zitten. De mannen zijn naar Oosterbeek overgebracht, waar zij aan een voorloopig verhoor werden onderworpen. Het betreft hier een 44-jarige hotelhouder en een 32- jarige steendrukker, beiden afkomstig uit Dordrecht. Eerst een weinig Purol inwrijven en daarna inzeepen; dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. stuurder plotseling vol gas gaf. De rechercheur Lenssen zette dadelijk met een agent in een particulieren auto een achtervolging in. In razende vaart ging het over de Maasbrug in de richting der Bel gische grens. Aldaar bleek, dat de dief zon der te stoppen met levensgevaarlijke snel heid kort te voren de grens was gepasseerd. De achtervolging werd daarna voorgezet over Maeseijck naar Maastricht, alwaar de rechercheur den auto bij het station zag rij den. De dief, die zijn achtervolgers bemerkte wist echter wederom te ontsnappen. Hoewel Maastricht daarna nog in alle richtingen werd doorkruist, werd de gestolen auto niet meer gezien. Onverrichterzake aanvaardde de politie dan ook weer de terugreis naar Roermond Tegen halftwee arriveerde zij te Sittard, waar zij den gestolen auto tegen een der mu ren van het spoorwegviaduct vonden liggen In den gedeeltelijk vernielden auto vond d« politie een groot geopend mes en eenige pet ten. De dief, zekere W., wiens volledig sig nalement aan de politie bekend is, had Dog kans gezien de vlucht te nemen. NEDERLANDER IN BERLIJN OVERVALLEN. De daders ontkomen Een Wolff-bericht uit Berlijn meldt, dal Maandagavond omstreeks 9 uur in de Mar- burgerstrasse, een zijstraat van de Tauen- zinstrasse, in het westelijk gedeelte van Ber lijn, de Nederlander Leon Huysman door tien of twaalf jonge mannen met den roep „slaat hem .dood" is overvallen en neerge slagen. De daders wisten te ontkemen. VERKEERSONGEVALLEN. Fietser door motorrijder aangere den. Duorijder overleden. Gisteravond om 11 uur kwam de 16-jari- fe C. v. Ft op zijn fiets de Schoolstraat t« indhoven uitrijden en werd op den B<»ch- dijk in volle vaart gegrepen door zekeren J. die per motor reed. H. werd van zijn fiets geslingerd en bekwam niet ernstige verwon dingen aan de beenen. De heer J. D., die op de duo zat, liep een schedelbasis-fractuur op en werd doodelijk verwond naar zijn woning vervoerd, waar hij hedenmorgen is overle den. De motorrijder is in arrest gesteld. 7-jarig meisje door fietser doodge reden. Te Beetgum is het 7-jarig dochtertje van den slager Snieder door een wielrijder over reden. Het kind werd bewusteloos opgeno men en is overleden. Door vrachtauto overreden. Op den Buiksloterweg te Amsterdam is gisteravond de 50-jarige K„ wonende aan net Lupineplein, overreden door een zeswie- ligen vrachtautp. De man was onmiddellijk dood. VOOR HENGELAARS. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft, met afwijking van eenige vroegere voorschriften, bepaald, dat: 1. een hengelaar, die visch als aas ge bruikt aan den hengel, in het bezit mag zijn van ten hoogste 50 levende, ondermaatschp blank- en ruischvoorns, mits deze een lengte hebben van ten minste 13 c.M.; 2. visschers of handelaars in aasvisch, die voorzien van een schriftelijke vergunning van het districtshoofd voor het leveren van aasvisch aan hengelaars, in het bezit mo gen zijn van levende blank- en ruischvoorns, mits deze een lengte hebben van ten minste 13 c.M. Voorts kan de minister op verzoek van be langhebbenden, voor bepaalde wateren, waarin het visschen op baars en snoekbaars van eenige beteekenis blijkt te zijn, onder nader te stellen voorwaarden, ter voorko ming van misbruik, toestaan tusschen 1 November 1930 en 28 Februari 1931 te vis schen met den hengel, geaasd met blank- en ruischvoorn beneden de maat van 13 c.M. SPANNENDE JACHT OP GESTOLEN AUTO De dief ontkomen. Het is de politie te Roermond na een span nende achtervolging gelukt een auto, welke in den nacht van Zondag op Maandag te Hi'versum is ontvreemd, te achterhalen De Tel. deelt hierover het volgende mee: Maandagavond kreeg de Roermondsche politie mededeeling, dat de gestolen auto, G. no. 68784, waarvan het signalement door den commissaris van politie te Hilversum was verspreid, te Venlo was gezien en de bestuurder waarschijnlijk hiermede in de richting Roermond was gereden. Eenige agenten hadden dan ook aan de Venlosche poort aldaar postgevat. Tegen 11 uur pas seerde werkelijk een auto, die aan het opge geven signalement beantwoordde. Toen ^n der agenten den bestuurder wilde doen stop pen, moest hij bliksemsnel terzijde springen f om niet overreden te worden, daar de be- GEVAARLIJK SPEL MET BENZINE. Eenige jongens te Suawoude (Fr.) warei aan het spelen met benzine. Met een spuit werd benzine weggespoten en in den straal werd een brandende lucifer gehouden. Plot seling stonden de drie jongens in brand, het ergst was de 14-jarige L. S. er aan toe, zegt de Tel. Zijn kleeren werden door een melk rijder gebluscht. Het slachtoffer bekw' ernstige brandwonden aan het hoofd.- WOESTELING GAAT TE KEER OP EEN FAMILIEFEEST. Tijdens een familiefeestje in een wonin| aan de Putstraat te Arnhem ontstond on- eenigheid, die zoo hoog liep, dat een 28-jari ge zoon zijn zuster een gat in het hoofd sloeg en ook zijn stiefvader toetakelde. Voordat de politie den man in zijn over hemd en op zijn kousen naar 't hoofdbureau kon wegvoeren, had de woesteling in de wo ning nog acht ruiten en een raamkozijn ver nield. Het familiefeest werd verder volgens da Tel. bij gebrek aan belangstelling gestaakt AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De leidekker J. Roskamp, die gisteren bij het breken van de dakgoot van de r.-k. kerk te Ouderkerk met zware inwendige kneuzin gen werd opgenomen, is gisteravond aan zijn zware verwondingen in het O. L. Vrou wenziekenhuis te Amsterdam overleden. BRAND. Kortsluiting Gisternacht is, vermoedelijk door kortslui ting, brand ontstaan in de hofstede van ded heer A. de Vries te Polsbroekerdam, gemeen te Benschop. Een buurman waarschuwde den bewoner, die tijdig zijn gezin met zes kinde ren in veiligheid wist te brengen. De grooti boerderij met schuur en hooiberg brandde tot den grond af. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen is te Arnhem, na een kor stondige ziekte, overleden de toonkunstenaas A- H. Amory. Dr. Stumpf, de gister afgetreden direc teur van het Binnengasthuis te Amsterdam, is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Sedert 23 September wordt te Kerkrade vermist de 72-jarige invalide mijnwerker Th. H. Dien dag ging hij ouderdomsrente halen. Hij is niet meer huiswaarts gekeerd. Bij herstellingen van den toren en aan Let dak van de r.-k. Kerk te Ouderkerk aan den Amstel, is gisteren door het breken van de dakgoot de leidekker J. Boskamp naar be neden gevallen Met zware inwendige kneu zingen is hij naar een ziekenhuis te Amster dam vervoerd. Op den Duinroosweg te 's-Gravenfaage is gistermiddag de loodgieter W. B., wo nende in de Anna van Buerenstraa-t, die op het dak van een der vHla's eenige werkzaam heden verrichtte, van bet dak gevallen. De man is in zorgwekkenden toestand naar bet ziekenhuis vervoerd. Op den Haageweg onder Loosduinen is gistermiddag de 19-jarige stoker L. F., wo nende aan de Wouwermanstraat te 's-Gra- venhage. van het dak van een woning ge vallen De jongeman is met gebroken rechter- dijbeen naar een ziekenhuis gebracht

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7