X KINDERLIJKJE BEGRAVEN. I Rechtszaken f Jeugdlectuur Telegrammen Zeetijdingen AMSTERDAMSCHE BEURS Provinciaal nieuws Laatste berichten. van 15 October 1930. Opgave van Huordhollandsch Landboiiwcrediet V V, HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN POpING TOT AANRANDING TE ZAANDAM. S Flink optreden van de vrouw, i Te Zaandam heeft gisteravond een onbe kend manspersoon getracht de 26-jarige E. S. aan te randen doch door het flink optre den van de vrouw is zijn aanslag mislukt. Mej. S. was met den laatsten trein uit 'Amsterdam gekomen en toen zij dicht bij haar woning in de Kopermolenstraat kwam 3werd zij aangesproken door een man, die op een rijwiel zonder licht reed. Zonder ant woord te geven liep zij door en juist toen ze bij haar woning gekomen was, werd zij door den man van achteren aangegrepen. Zij wist dezen aanval af te slaan door den man een stevigen trap tegen de buik te ge- Ven. De man sloeg de vrouw toen met een hard voorwerp op het hoofd. Hoewel mej. S. duizelde, wist zij nog luid om hulp te roepen, waarop de man het hazenpad koos. De vrouw heeft een 7 c.M. breede hoofd wonde. De politie stelt een onderzoek in. f KINDERVERLAMMING. Te Dedemsvaart kwamen weer twee ge- allen van verlamming voor. In de gemeente 'lagtwedde één geval. VAN EEN LADDER GEVALLEN EN ZWAAR GEWOND. Hedenmorgen was de 23-jarige radiomon teur W. B. bezig een perceel aan het Van Beuningenplein te Amsterdam aan ie sluiten Ibij een Radio-Centrale. Bij het omhoog schuiven van een schuifladder stond B. met jeen voet op het eerste gedeelte van den lad der, terwijl hij met den anderen voet steun i^ocht op een droogrek. Het rek brak af en B. viel van een aanzienlijke hoogte naar be eneden. Zwaar inwendig gekneusd werd hij door den G. G. en G. D, naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd. VERLAGING VAN BIJDRAGEN. Naar wij vernemen heeft de minister van -Waterstaat goedgevonden dat aan den heer jdr. A. van Eldik te Heemstede wordt opge dragen een onderzoek in te stellen naar de [mogelijkheid van verlaging van bijdragen uroor directie en personeel van de Neder- Handsche Tramwegmaatschappij te storten [in het pensioenfonds voor het personeel in vasten dienst der Maatschappij. Deze bij dragen beloopen thans 15 pCt. van de loonen, die aan dit personeel worden uitbe taald. Op de nieuwe Oosterbegraafplaats te Am sterdam is in een graf, gedeeltelijk onder den grond gewerkt, een pak aangetroffen waar in het lijkje van een pasgeboren kind zat. i BERGEN. Het bekende circus Olympia, dir. Max Winter, waarover Johan Luger in de Tele graaf de bekende aardige artikelen, geïllus treerd door Joop Spier, schreef, geeft Don derdag, Vrijdag en Zaterdag voorstellingen Jn Bergen. Wie voor enkele maanden de ar tikelen van Luger heeft gelezen, weet, dat de heer Max Winter aanvankelijk met een klein circus begonnen is, doch er als bezitter van het echte rircusbloed in geslaagd is, ook door het arrangeeren van eerste rangs cir- cusartisten, thans ons land met een circus te bereizen, dat er mag zijn. Het gezelschap veroverde in de verschil lende plaatsen waar het optrad, groote suc cessen en wij twijfelen er niet aan of ook de bevolking van Bergen e.o. zal de gelegen heid niet verzuimen, om eens kennis te ma ken met hetgeen een klein, maar uitnemend circusgezelschap weet te presteeren. Niet minder dan 20 artisten, benevens 15 paarden, zijn aan dit gezelschap verbonden. EGMOND AAN ZEE. (September). Geboren: Jansje, d. v. Tijs Stam en Aagje Dekker. Peternella, d. v. KI. Blok en Cornelia Dekker. Antoon z. v. Teunis Zwart en Jobje Visser. Ger- rit, z. v. Cornelis Dekker en Jobje Dek ker. Overleden: Aaltje Gouda oud 68 jaar. Gehuwd Cornelis Dekker en Trijn tje Blok. Bartholomeus Fernée en Leentje Zwart. Dirk van der Werf en ifannetje Stam. ROOFOVERVAL IN EEN AUTO. Oude boer raakt 400 kwijt. Twee meisjes van omstreeks 25 jaar en twee kooplieden moesten gister met hun vie ren voor de Arnhemsche rechtbank terecht staan wegens diefstal. Deze vier personen waren op 13 Augus tus in Gendt, gemeente Bemmel, met een auto in het café van Scheers. In dit café kwamen ze tot de ontdekking, dat een der bezoekers nogal geld bij zich had. Later heb ben deze vier verdachten of enkele van hen dezen cafébezoeker ikunnen berooven. Als eerste getuige in deze strafzaak werd gehoord het slachtoffer der berooving, een landbouwer te Gendt. Hij was op 13 Augus tus van huis gegaan met geld op zak, leen de er bij de Boerenleenbank nog een en an der bij, betaalde zijn pacht, verkocht een hit en had 's middags, toen hij in een café kwam nog ruim 400 bij zich. Daar was een ge zelschap woonwagenbewoners, die thans als verdachten terechtstaan. Twee mannen en twee vrouwen, en en bovendien nog een der de man, die zóó dronken was, dat hij tot niefs meer in staat was. Het gezelschap was met een auto gekomen. Voordat getuige precies bemerkte wat er ging gebeuren, zat hij in den auto, op de achterbank met aan weerszijden een der „da- mes"-verdachten. Toen ze in de buurt van de .woning van getuige waren, reed men door. ■Getuige wilde hun duidelijk maken, dat ze verkeerd reden, maar op dit moment trokken de vrouwen hem weer op zijn plaats en wis- 'ten hem het geld uit zijn broekzakken te roo- wen. Toen getuige dit bemerkte, riep hij luid keels: „Ik wil er uit. Geef me mijn geld!" Getuke verklaarde verder: JLt haalden me 't geld uit den zak met portemonnaie en al. Ik dacht: ze maken me nog kapot ook. Toen ben ik op de treeplank gesprongen en schreeuwde om het gelcf. Totdat ze me er af sloegen." Verdachten ontkenden allen. De twee man nen wisten er niets van en de vrouwen had den den getuige niet aangeraakt. Verschillende andere getuigen werden nog gehoord Hierna was het woord aan den officier van justitie, mr. Lasonder. Deze wees er op dat de verdachten blijven ontkennen, maar dat er meerdere redegevende feiten en om standigheden aanwezig zijn, waaruit het be wijs tegen de verdachten was te construeeren Tegen een der mannen achtte spr. het wettig bewijs niet geleverd. De andere mannelijke verdachte had den boer voorgesteld in oen auto plaats te nemen Zoo men hem geen mededaderschap zou kunnen ten laste leg gen, medeplichtigheid acht spr. wel bewezen Spr. eischte ten slotte vrijspraak van één verdachte, maar veroordeeling van de drie overige verdachten, nl. van den man, die den auto reed en de beide vrouwen, en wel tegen ieder een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar. Bij het hooren van dezen eisch ontstond er eenige beweging op de publieke tribune, die dichtbevolkt was met typen uit het woonwa genkamp. De vrouwelijke verdachten huilden en de mannen hielden hun onschuld vol. De verdediger van mej. St., mr. Visscher, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en pleitte vrijspraak en onmiddellijke invrij heidstelling van de verdachte. Mr. Stokvis, verdediger van de andere juffrouw en K., achtte eveneens het ten laste felegde aan de overige verdachten bewezen, ovendien verzocht spr. onmiddellijke invrij heidstelling uit de preventieve hechtenis. Hierna ging de rechtbank een oogenblik in raadkamer, waarna beslist werd, dat er geen termen aanwezig waren te achten om de ge detineerden uit de preventieve hechtenis te ontslaan. Uitspraak over 8 dagen BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1190 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 10 April 1930, waarbij is vastgesteld eene VERORDENING TOT WIJZIGING DER VERORDENING OP DE VEEMARKTEN. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing nedergelegd, waar zij tevens tegen betaling der kosten in afdruk verkrijg baar is. ALKMAAR, 14 October 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van 24 Juli 1930, waarbij zijn vastgesteld: le. eene verordening, betreffende de classi ficatie van de gemeente Alkmaar voor de heffing der gemeentefondsbelasting (gemeenteblad nr. 1188); 2e. verordeningen op de heffing en invor dering van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting in de gemeente Alkmaar (gemeenteblad nr. 1189); 3e. eene verordening tot wijziging der ver ordening op het heffen van markt-, staan- en waaggelden (gemeenteblad nr. 1191); Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter gemeen te-secretarie ter lezing nedergelegd, waar zij tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar zijn. ALKMAAR, 15 October 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. TWEEDE KAMER. Na eenig debat wordt besloten Dinsdag en Donderdag van de volgende week 's avonds te vergaderen en dan te behandelen de interpellatie-Kramer over de Boven Dill- goel en de interpellatie-Albarda over de ra- diocensuur. Voortgezet wordt de behande ling van het ontwerp tot wijziging van de Zuiderzcesteunwet. De heer Bakker bestrijdt den heer Duis, waar deze de rechterzijde in gebreke stelt t.a.v. deze materie en betoogt, dat het huidi ge ontwerp niet in het teeken van het recht staatdoch slechts een steunregeling be vat. De klacht van den minister over de wei nige medewerking van de visschers, acht spr. onjuist. Ongewijzigd zal spr. moeilijk voor het ontwerp kunnen stemmen. Wij hebben kort geleden van de serie bij O. B. van Goor Zenen ie Gouda uitgegeven boeken een alleraardigst werk van Cor Bruin besproken, namelijk Keteltje in de Lorzie, het verhaal van een arm, verwaarloosd jongetje, dat met een diefachtigen vader en een door verdriet verharde moeder in een oude schuur woonde. Het verhaal eindigde toen Keteltjes vader verdronken was en zijn moeder naar een boe renhoeve verhuisde, zoodat er niemand meer was, die zich om het verwaarloosde jochie be kommerde. Wie benieuwd is te weten, hoe het verder met Keteltje gegaan is, leze het vervolg van deze geschiedenis Keteltje in het Meerhuis geheeten, waarin uitvoerig verhaald wordt hoe de jongen een tehuis vindt bij juffrouw Pieterse, die het veer gepacht heeft. Hij vindt in haar een tweede moeder en samen met haar zoontje Siem gaat hij eindelijk naar school cm lezen en schrijven te leeren. Hij leert later zelfs Engelsch bij een bakker, die langen tijd in Engeland gewoond heeft en nadat Keteltie zich eexst bii een boer ver huurd heeft en het al spoedig blijkt, dat hij in het boerenbedrijf niet op zijn plaats is, weet hij een zijner liefste wenschen door te zetten, namelijk dat bij naar ziee gaat. Hij verhuurt zich als jongste op een IJmuiden- sche trawler en het is te begrijpen, dat het leven aan boord hem ten slotte ook niet zal meevallen In het laatste deel van deze serie Keteltjes thuisvaart zien we Keteltje al weer op den wal. Hij slentert wat door IJmuiden en daar ontmoet hij tot zijn groote blijdschap plotse ling zijn grooten broer Wouw, die vroeger timmerman was, maar op een goeden dag verdween om nooit meer in de Lorzie terug te keeran. Ook Wouw blijkt zeeman te zijn ge weest, namelijk scheepstimmerman. Hij heeft een aardig duitje overgehouden en wil nu niet meer varen. Ten slotte neemt hij Keteltje on der zijn hoede en samen bezoeken zij hun moeder, die bij het zien van haar beide jon gens toch wel eenigszins onder den indruk komt. Wouw koopt dicht bij het veerhuis een kleine woning, die hij gezellig laat inrichten en op een goeden dag wordt vrouw Douwes uitgenoodigd om daar voortaan als vrouw des huizes te resideeren en onder belangstel ling van het geheele dorp doet zij daarna haar intrede. Siem en Wouw nemen de timmermanszaak van den ouden Johannes over en Keteltje komt als jongste in de zaak, tot we hem ten slotte als getrouwd man terugzien. Hij is dan hellingbaas geworden, maakt allerlei sche pen en heeft dus het varen met het timmeren gecombineerd. Zoo blijkt er uit het kleine ver waarloosde jochie ten slotte nog een nuttig en gelukkig mensch te kunnen groeien. Deze boeken zijn alleraardigst geïllus treerd en zullen zeker met genoegen worden gelezen. In de Tip-Top-Serie van Man Holkema Warendorf's Uitgeversmaatschappij werd uitgegeven Reintje van den watermolen, door J. P. Zoomers Mermeer, een alleraardigst verhaal van een eenvoudig boerenmeisje, dat in contact komt met stadsmeisjes, waarvan de meete haar als een prettig vriendinnetje behandelen, maar waarvan de trotsche Hilaa maar al te duidelijk laat merken, dat zij het buitenmeisje beneden haar stand vindt Als Hilda later een ongeluk krijgt en het boeren- Reintje het grootste aandeel in haar redding en herstel heeft, leert Hilda het meisje pas waardeeren en krijgt dit een mooi gouden horloge als aandenken. Een alleraardigst boek voor meisjes uit de hoogste klasen der lagere scholen. Van het boekje Hein de Groenteman, uit gegeven bij L. J. Veen te Amsterdam hebben we vroeger al eens melding gemaakt. Het is de geschiedenis van het gezin van Hein Go- vers, die vreeselijk aan den drank is, zoodat vrouw en kinderen in voortdurende armoede verkeeren. Ten slotte bemoeit de Vereeni- ging Liefdadigheid naar Vermogen zich met het geval en Hein, die meer zwak dan slecht is, komt weer op het rechte pad en hoewel hij door enkel ongelukkige avonturen daarvan nog wel eens dreigt af te dwalen, blijkt bii ten slotte ieders vertrouwen zoo waardig, dat hij een eigenaar van een flinke gfoentenzaak wordt. Ditmaal is het boekje voorzien van een aanbevelend woord van bet bestuur van het Amsterdamsche Genootschap Liefdadigheid naar Vermogen, welke haar opbouwenden arbeid in dit werkje zoo waardeerend be schreven heeft gezien. Gedeeltelijk gecorrigeerd. GROOTE ENTREPOTBRAND. ROUAAN, 15 October. Gisteravond heeft een hevige brand gewoed in een entrepot te Rouaan. De schade is zeer groot en wordt op 800.000 francs ge raamd. AANHANGERS VAN GANDHI GEARRESTEERD. LONDEN, 15 Oct. Uit Bombay wordt femeld, dat de politie alle gebouwen van et al-Indisch nationaal congres heeft be zet en er de congresvlag heeft neergehaald. Er werden 150 aanhanger van Gandhi ge arresteerd. Troepen worden gereedgehouden, om zoo noodig in te grijpen. GEMEEITGKADEI. OUDORP. De raad dezer gemeente vergaderde op Dinsdagavond 14 Oct. Alle leden waren tegenwoordig. Van het Burgerlijk Armbestuur was een verzoek ingekomen om een buitengewone sub sidie van 1000 voor 1930 wegens hooge uitgaven dit jaar gedaan. De raad besloot de gevraagde subsidie te verleenen. Op verzoek van den voorzitter werd door den heer Leering rapport uitgebracht over de verschillende rekeningen door de commissie nagezien. Al deze rekeningen wer den volkomen in orde bevonden. Aan de orde kwam thans een voorsel tot het aangaan van een geldleening van 3000 wegens kosten voor het inrichten van nood- lokalen in de R.K. school en eerste inrichting wegens invoering van het zevende leerjaar. De heer Kunst maakte de opmerking, dat de uitgaven wel wat hoog waren. De voorzitter beaamde dit, doch de rekeningen wijzen uit, dat de uitgaven wer kelijk gedaan zijn. Besloten werd bij de Nutsspaarbank een leening te sluiten ad 3000 a 4 3/4 pCt. voor den tijd van 10 jaar. Devooorzitter bracht thans het plan tot het inrichten van een terrein voor vuil- nisberging ter sprake. De berging en ver- branding van het vuil op het tegenwoordige terrein zal bezwaar opleveren voor de Bijz. school in de onmiddellijke nabijheid. Spr. meende ook, dat tegen het in gebruik nemen van het Leedje voor dat doel bezwa ren bestaan. Daarom gaf hij in overweging gebruik te maken van een aanbieding van den heer Tromt». om met het vuil een gracht te dempen bij een boerderij aan den Molen wei esloten werd naar de mogelijkheid hier van een onderzoek in te stellen. Bij de rondvraag wees de heer Leering op den buitengewoon hoogen waterstand van Raaksmaatsboezem en de Schermerboezem dezen zomer, zeer tot schade van de ingeze tenen dezer gemeente, die het gras en rietge was gepacht hebben. Wat Raaksmaatsboe zem betreft schreef hij de oorzaak van den hoogen waterstand mede toe aan het plaatsen van schutdammen bij Aartswoud. De heer Leering wenschte nu een adres te richten aan de betrokken polderbesturen om verbetering te verkrijgen. Ofschoon de voorzitter er met veel heil van verwachtte, werd besloten aan 't bestuur van Raaksmaatsboezem een schrijven te richten. Voor het bestuur van de Schermer werd dit onnoodig geacht. De heer Kunst vroeg, of het niet wensche lijk is, ook in hrt Ooievaarsnest een plakbord te plaatsen om de bewoners aldaar met de bekendmakingen van de gemeente op de hoog te te houden. De voorzitter zegde overweging toe. Hierna sluiting. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag publieke verkooping te St. Pan- cras, gehouden door Johann W. C Kroon, notaris te Zuidscharwoude, op E>insdag 14 October 1930, des avonds 6 uur, in het café van den heer Gerritsen te Sint Pancras. Onder Sint Pancras: 1. Een Huis, Schuur, Erf en Bouwland, groot 14 aren 80 centiaren aan den Twuijver- weg. Kooper KI. Wagenaar Jbz. voor f 4975. 2. Een akker Bouwland achter de Her vormde Pastorie „de Pol" (7). Kooper Jb. Ruijs Tz. voor 126 per sn. 3. Een Dito in de Daalmeer. a. oostdeel (12H); b. westdeel (1234). Koopers J. en C. Kloosterboer Pz. a. voor 62 per sn., b. voor f 67 per sn. 4. Een Dito „de Kleiakker" (8). Kooper H. Olie voor 60 per sn. 5. Twee Dito van de Groet van Bram de Boer, bewesten de Zomersloot: a. de ooste lijkste (14); b. de westelijkste (11). Kooper: a. Jn. Strijbis Jnz. voor f 40 per sn.kooper b. Jb. Ruijs Tz. voor 43 per sn. Eigendom van de Erven van den heer Jb. Strijbis Jzn. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens (thuisr.) 15 Oct. te Amsterdam. Rotti (thuisr.) 12 Oct. v. Bombay. Talisse (thuisr.) 13 Oct. v. Colombo. Rondo 14 Oct. v. Amst. n. Hamb. Tanimbar 14 Oct. v. Amst. n. Batavia via Genua. Kon. Ned. Stoomb. Maatschanun^ Agamemnon 13 Oct. v. Lissabon te nX" Ariadne 13 Oct. v. Volo n. Salonica Clio 13 Oct. v. Candia n. Calamata Euterpe 13 Oct. te en v. Musel n CW. Fauna 13 Oct. v. Hamburg n. Amst^114 Hermes 13 Oct. v. Stamboul n. Bourtr= 1 Merope 13 Oct. v. Lipari te Catania Proteus 13 Oct. v. Stettin n. Amsterdam Tiberius 13 Oct. v. Bremen n. Amst.»!!! Crijnssen (thuisr.) 14 Oct. te Amst. Medea, 12 Oct. v. W.-Indië te N Yori- Pluto 14 Oct. v. Amst. te Kopenhagen' Stella 14 Oct. v. Smyrna te ConstantinA„., Rotterdamsche Lloyd. Slamat (thuisr.) 13 Oct. v. Sabang Soekaboemi (uitr.) 14 Oct. te Suez Kota Tjandi (thuisr.) 14 Oct. te Live™. Sibajak (uitr.) 14 Oct. te Belawan. Holland—Amerika-Lijn. Leerdam, N. Orleans/Rott., 14 Oct. v p runa. Edam 14 Oct. v. N. Orelans n. Rott. Nictheroy, Pacific/Rott., 14 Oct v. Lnn* Spaarndam, Rott./Rott, 14 Oct. v. Lond Spaarndam, Rott./N. Órleans, 14 (w Bilbao. Delfdijk, Rott. v. d. Pacifickust, 14 (v, v. Londen. Eemdijk, Antw./Pacific, 13 Oct. te Lond Moerdijk 11 Oct. v. Portland n Rott. HollandAfrika-Lijn, Billiton 14 Oct. v. Rott. n. Hamb. Giekerk (thuisr.) 13 Oct. te Suez. Grijpskerk (uitr.) 14 Oct. te Walvischbaai Aldabi (thuisr.) 11 Oct. te Port Natal Breda (uitr.) 12 Oct. te Port Elisabeth Klipfontein (thuisr.) 12 Oef. V. Beira. Holland—Oost-Azië-Lijn. Oostkerk (uitr.) 11 Oct. v. Hongkong Ouderkerk (uitr.) 14 Oct. v. Suez. Gemma (thuisr.) 14 Oct. v. Singapore. Holland—West-Afrlka-Lijn, Gaasterland (thuisr.) 14 Oct. te Hamhui» I Helder (uitr.) 11 Oct. te Bordeaux. I IJstroom (uitr.) 11 Oct. v. Dakar. Holland—Britsch-Indië-Lijn. Stadsdijk (thuisr.) 14 Oct. v. Port Saii Java Bengalen-Lijn. Jacatra 13 Oct. v. Java te Calcutta. Java—ChinaJapan-Lijn. Tjibesar 11 Oct. v. Hongkong n ^hanriai Tjiipanas 11 Oct. v. Hongkong n. Menado. Java—New York-Lijn Blitar, N. York/Java, 13 Oct. v. Padang. City of Salisbury, Batavia n. New York, 11 Oct. te Colombo. City of Salisbury, Java/N. York, 12 Oct. r Colombo. Djember, 11 Oct. v. New York n. Batavia, Jason 9 Oct. v. Batavia te New York. Java—Pacific-Lijn. Bintang 12 Oct. v. Singapore n. Batavia. Stoomvaart Mij. Oceaan. Antenor 12 Oct. v. Dairen n. Rotterdam. Antolycus, Japan/Rott., 13 Oct te Tsingtao Adrastus, Japan/Rott., 14 Oct v. Singapore Calchas, Japan/Rott., 13 Oct v. Hongkong Telemachus 13 Oct. v. Rott. te Kobe. (Ontvangen per draadleoze telefoon) Koers van heden te i i t t STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert v. 1000 Kol Bank Ned. lnd. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reicbsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holt Kunstzijde Margarine Unie Philip* Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Citiea Service Steel comm. Zweedsche Lucifer* CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorst ent si. Dito actions Poerworedjo i MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr, Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber, i Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Ezdividend. tExclaim. t i i i i Vorige koers 103V, 143 155 128 443 200 58i 72'/, lOo'/s 48 72 2247, 290»/ 55 741/, 73'/, 23*/J 147"/!, 2547, 371 270'/, 106 79 23'/, 1103/. 72'/, 64 312 328»/, 122 94',, 54'/. 2u/i«| 17V, 18 136'/. 60 51V, 58 279 3127, 283 35 „fA, 75'/4 200 24'/, pijn. 1.30 62'/a.3 72 108 229 290 247, 384 109 331 49 58 277 3137, 284»/, 10'/, 200 24'/, pl.m. 1.45 61-3 108 225-6»/, 289-91 76J-7i 247, 382-5 280 80 108 73-4 331-2 96-7 2| -u/i« 136>/, 277-97, 314'A 285 36 pl.m. 2.- 108 224Vi-5 289'/, 557, 25 149 383-6 284-5 82-3 48'/. 55'/,«6 61 315 pl.m. 2.15 62 72 108 226 289|-92 761/n 25 381 328»/, 96j-li 56-'A 279j'( 286*' Vu .11 PROLONGATIE vorig* ko-r* l5/, pCt. heden I1/, pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Brussel (Belg.) B««l Weenen p. Sch. 100, Kopenhagen Stockholm Oslo. New-York LUltf NIET OFFICIEEL 1 lV Vorige koers 12.06 59.01»/. 9.731/, 34.61 48.24»/. 35.02»/, 66.42»/, 66.67'/, 66.42»/, 2-487. 'I 13.— I 13.00 Koers op heden 3 uur 12.053/, 59.00 9.71 34.59»/, 48.24 35.02'/, 66.40 66.65 66.40 2.487],

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8