r Landbouw en Veeteelt. Sport Binnenland Stadsnieuws Filmnieuws. Onze Koloniën. Marktberichten Laatste hcricMen. De Mijnramp te Alsdorf. van Andersen. alsmede een dramatisch gedeelte betreffende den moord op Julius Caesar van Shakespeare. Na de pauze werden eenige stukjes voorgedragen van B. van Meurs in Betuwsch dialect. Het was een hoogst aangename en leerzame avon De voorzitter, ds. Boerendonk, dankte dan ook deh spreker, die door de radio niet onbekend was, maar die door zijn mooie voordrachten de verwachting nog heeft overtroffen. De zaal was slechts -matig bezet. SCHAGEN. De hengelvereeniging „De Baars" te Scha- gen heeft in den polder Valkoog een eigen vischwater gepacht. In dit water werd een wedstrijd gehouden, en 160 stuks baars ge vangen. De heer J. Holzt wist een snoek te be machtigen. die 94 c.M lang was en een ge wicht van 10M pond aangaf. ANNA PAULOWNA. Onze plaatsgenoote mej. M. A. Kos, leer ling-verpleegster in het burgexziekenhuis, Linnaeusstraat te Amsterdam, heeft het eind diploma behaald. CASTRICUM. Men zal zich herinneren dat het in de be doeling van het provinciaal bestuur ligt een weg aan te leggen, welke den Rijksstraatweg verbindt met den Zeeweg, en zulks als voort zetting van den provincialen primairenweg AmsterdamAlkmaar, welke ter hoogte van de Limmervoort den rijksweg Haarlem Alkmaar zal ontmoeten. Daardoor zal dus een verbinding worden tot stand gebracht tusschen Amsterdam en Noord-Kennemer- Jand. Toen dit plan bij het gemeentebestuur in kwam is eerst getracht om die verbinding met den Zeeweg via den Brakersweg tot stand te brengen, hetgeen men niet heeft kun nen doorgevoerd krijgen. Thans wordt dus ;een geheel nieuwe wegvak gemaakt en wel vanaf den Rijksweg op het punt als aange geven, over de Schulpvaart en dan even wijdig met die vaart naar den Bakkummer- weg tegenoxer den Zeeweg. Het plan van onteigening van gronden daarvoor noodig is bij het gemeentebestuur ingekomen en de bedoeling is dus wel dien weg aan te leggen zoodra de weg Amsterdam—Alkmaar in zoo- ^ycr gereed is. De gemeente kan niet anders dan dit plan toejuichen, want daardoor za,l het bezoek aan de gemeente, waar een rechtstreeksche ver binding met Amsterdam en de Zaanstreek werd verkregen met Cactricum Bad. zeer eeker meer beteekenis krijgen. BOVENKARSPEL. De afdeeling Bovenkarspel van de Vereen, voor Bloembollencultuur heeft besloten de candidatuur van den heer E. H. Krelage te Haarlem als lid van het H. B. te steunen. Voor de vacature De Graaf, Noordwijk, wil men een afwachtende houding aannemen. In de vacature P. Bakker Kz. te Enkhuizen werd gesteld de heer Jb. Boon Jzn. te Boven karspel. WERVERSHOOF. De begrooting voor het dienstjaar 1931 der gemeente-rekening werd vastgesteld op een bedrag van 86.182.92 voor den ge wonen dienst, met een post van onvoorzien ad. f 2238.95 en voor den kapitaaldienst op f 80927.72. HOORN. De bekende Voormarkt is hier wederom uitnemend geslaagd. Er waren 1043 stuks vee aangevoerd, tegen 1036 het vorige jaar. Men besteedde de volgende prijzen: Melk koeien 250360; kalfkoeien f 215— f 400; varen- of geldekoeien 250400; pinken 180f 300; graskalveren f 75 125; vette varkens 55—59. De handel was vlag. HEEMSKERK. De Harddraverij- en Koninginnedagveree- fliging hield Woensdagavond ten locale van den heer I. Dam hare jaarvergadering. De heer Bergfeld opende de bijeenkomst waarbij hij met genoegen de festiviteiten in 1929 memoreerde. Van den eere-voorzitter, burge meester de Vreugde, was een schrijven bin nengekomen waarin hij berichtte dat hij tot zijn leedwezen door dringende bezigheden welke hem elders riepen, verhinderd was de ze bijeenkomst bij te wonen. De secretaris wijdde in zijn verslag o.a. enkele waardeerende woorden aan het adres van het lid van den gemeenteraad, den heer de Vries, die de eerste stoot tot deze draverij gegeven had. Ook bracht spr. nog een hulde aan den :heer Vaandrager als starter en aan den heer 'Hannema als handicapper benevens enkele -Beverwijksche heeren als Koeleman en Brandjes die het hunne hebben bijgedragen tot het welslagen der draverijen. Daarna volgde rapport der verificateurs. De ont vangsten der harddraverij waren met in be grip van een kassaldo 1928 1896.16 en .de uitgaven 1711.66 en die der vereeniging •koninginnedag 622 70 in ontvangsten en 568.19 in uitgaven. De voorzitter hoopte dat de vereeniging harddraverij nog eens t.z.t. eene milden gever mocht vinden, die eene muziektent zou willen schenken. Tijdens de rondvraag vestigde de voorzit ter er de aandacht der aanwezigen op, dat thans reeds vastgesteld is, dat de eerstvol gende draverij op den tweeden Donderdag in de maand September zal gehouden wor den. Nadat spt- nog enkele woorden van dank aan de bemoeiingen van burgemeester De Vreugde gewijd had, werd de bijeenkomst gesloten. De controlelijst gevonden- Bij de opruiming van het vernielde schachtgebouw heeft men hedenmorgen de controlelijst van de mijn gevonden, zoodat men thans in staat zal zijn een lijst van ver misten samen te stellen. Nog steeds verkeert men in het onzekere of men de oorzaak van de ontploffing onder c^en fiTond moet zoeken. De aan vankelijke gedachten, toen men wist dat de dvnamietvoorraad in tact was gebleven en dat ook een benzolontploffing onwaarschiju- ijk was. dat men te doen had met een kolen- sto!ontp!offing beeft men laten varen, omdat meer dan wel op verschillende plaatsen sporen er van zou hebben gevonden. De mogelijkheid van een ontploffing van mijn- gas acht men niet uitgesloten. Weer twee gewonden overleden. Hedenmorgen zijn in het ziekenhuis te Barden wederom twee gewonden overleden, zoodat het aantal dooden thans 258 bedraagt. De dooden staan nog steeds in een der groote ruimten van een machinegebouw opgebaard. Gisteren werden de familieleden tot de Hall toegelaten. Vooral werd moeite gedaan de 70 niet herkende lrken te identificeeren. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIfi. Het eerste postvliegtuig op de retour vlucht P H G.H.O., bestuurd door Van Dijk en Wiersma, mecanicien Buiten- huis is heden te Weenen aangekomen. Paarden. Draverijen Kennemer Sportclub. Het belooft Zondag een mooi besluit te worden van het draafseizoen der Kennemer Sportclub. Vijf verschillende nummers, waaronder een eerste klas heat met Present H en Cernunnos als deelnemers en 'n kortebaandraverij, voren het programma en het aantal paarden dat is ingeschreven en waarvan velen zullen opkomen is ve.ba zend groot. Wanneer het weer nu maar even wil medewerken kan het op onze fraaie baan een drukke en belangrijke sportdag worden. De liefhebbers zullen zoowel uit het Noor den als Zuiden komen en 't is te hopen dat het Zondag weer even vroolijk en gezellig zal worden als steeds bij de slotcourses is geweest. Van spanning in de diverse num mers kan men verzekerd zijn, daar alle be kende paarden, zoowel 4e, 3e, 2e als le klas aanwezig zullen zijn. Revue der Sparten. De Revue der Sporten bevat deze week een uitvoerig verslag van Zuid-Nederland Luxemburg, door Groothoff geschreven. Adriatii Engels verslaat de BI. Wit—Hilver- sum-ontmoeting. In de Revue-interviews is deze keer Max Tetzner aan het woord en op prettige wijze vertelt hij aan A. t. verschillende herinne ringen uit zijn Sportlpopbaan, waarbij Be- Quick (Gron.) natuurlijk niet vergeten wordt! Van de andere artikelen noemen we nog de waterpolowedstrijd Het Y tegen de Rest van Nederland, Onze Spelregels en een ar tikel van ir. Paulen over de athletiek in Amsterdam. Sport in Beeld. In Sport in Beeld vallen deze week vooral op de verschillende kiekjes van veteranen en cracks op wielergebied. Natuurlijk zijn de voetbalmomenten niet vergeten, en zoo zijn kiekjes opgenomen van den proefwedstrijd tusschen twee Westelijke elftallen, van D. F. C Ajax en van de semi-iniernationale ontmoetingen. Dan is er de bekende filmster pagina, men kan mooie auto's bewonderen en danis er een prachtkiek van zus Braun met haar verloofde, bij welke foto Breêro Fils een alleraardigst liedje schreef. Van de ar tikelen noemen we nog de Lilliput-verhalen, het sportfeuilleton en de voetbal verslagen, waarbij een beschouwing over het nieuwe Ned. elftal! Algemeen Sportblad. Het Alg. Sportblad blijkt toch maar een graag geziene gast in Noord-Holland boven het Y. Het is eigenlijk vooral voor N. H. V. B leden onmisbaar, omdat de officieele mede- deelingen van dien bond in dat blad worden opgenomen. Daarnaast is aller plaats voor overzichten van alles, wat hier in de afd I gebeurt en natuurlijk ook een N. H. V. B - overzicht. Dan zijn er de Alkmaarsche brieven van Siem Bak, het Rommelkruydt van Herman Elfring en verschillende voetbalverslagen der tweede-klassers. Verder kunnen we wijzen op de zeer uitge breide rubriek „Vereenigingsnieuws", waar in o.a. Go-Ahead uit Alkmaar behoorlijke ruimte vindt. Ook deze week ziet het Alg Sportblad er weer goed uit. TWEEDE KAMER. Besloten wordt, de vergadering van Dinsdag des avonds voort te zetten en verder te gaan met de algemeene beschouwingen over de pachtwet. De voorzitter deelt mede, dat de centrale al- deeling besloten heeft, te zenden naar de vaste commissie voor privaat- en strafrecht het wets ontwerp betreffende uitvoering van het ver drag nopens de ten uitvoer legging van in het buitenland gewezen scheidsrechterlijke uitspra ken. Na aanneming van een aantal kleine ontwer pen. zijn aan de orde de replieken op de alge meene beschouwingen over de vlootwet. In de vergadering van heden werd gerepli ceerd door Brantigan, Marchant, v. d. Heide en Albarda. De laatste antwoordde op de tegen hem gerichte aanvallen, dat de door hem op 30 Sept. gesproken woorden gebezigd zijn in een rede over internationale aange legenheden. Hieruit kan blijken, dat zijn woorden niet gericht waren tegen de Neder- landsche regeering, die niet van plan zal zijn ee noorlog te ontketenen. Wanneer een regee ring een oorlog doet ontstaan, geldt voor het volk alleen het geweten, dat staat boven de wet De heer Tylanus constateerde, dat de heer Albarda nog in gebreke is gebleven duidelijk zijn meeening te zeggen. Bij de repliek va nden heer De Visser noemde deze de soc. dem. politieke dominees zonder Onze Lieve Heer en sprak van een hetze van den paus tegen Sovjet-Rusland. De voorzitter wilde hem het woord ontne men. De heer De Visser wond zich geweldig op en dreigde het tot het uiterste te willen laten komen, als de voorzitter hem het woord zou ontnemen. Toen de voorzitter daarop het woord gaf aan den heer Slotemaker de Bruine, kon deze zich door het gebulder van den communist niet verstaanbaar ruaken, waarop de voor zitter de vergadering voor een kwartier schorste. ALS MEN EENMAAL IN KWAAD GERUCHT STAAT... De 21-jarige J- B., uit Naarden, die de laatste jaren in het doorgangshuis te Bus- sum en in de gevangenis te Haarlem en Am sterdam had doorgebracht wegens rijwiel diefstallen en inbraken, was Zaterdag jl. uii de gevangenis te Haarlem ontslagen. Maan dagavond werd hij te Zeist aangehouden, daar de politie aldaar hem als een bekend rijwieldief herkende en zich dus van de hei- komst van de mooie fiets, waarop hij reed, op de hoogte wilde stellen. Hij beweerde de/.e te Amsterdam op de markt gekocht te heb ben, maar daar het papier, waarin hij een worst had verpakt, uit Laren afkomstig was, informeerde de politie eens in het Gooi of daar fietsen vermist werden. Er bleek t<- Naarden een rijwiel gestolen te zijn en de eigenaar hiervan beweerde, dat het te Zeist opgevangen rijwiel het zijne was. Daar men hem meer geloof schonk dan J. B., die bleef ontkennen, heeft men deze laatste naar het huis van bewaring te Amsterdam overge bracht. KORTE BERICHTEN". Vanwege de Vereeniging van Arbei ders aRdio-Amateurs (V.A.R.A.) had gis teravond in de groote zaal van den Die rentuin ve den Haag een protestvergade-: ring ge'- ouden tegen de radiocensuur. LOU BANDY-AVOND. Zooals wij reeds medegedeeld hebben, zal onze populaire en sympathieke Hollandsche hu morist Lou Bandy met zijn gezelschap in het Gulden Vlies alhier een vroolijken avond geven en wel op Dinsdag 28 Oct. a.s. Lou Bandy, die geruimen tijd niet in Alk maar optrad, zal zeer zeker veel publiek trek ken, daar hij hier altijd een gaarne geziene gast is. En terecht, hij toch is een van de weinige hu moristen die lachsalvo's kunnen doen verwek ken. Onze Lou heeft vooral zijn populariteit te dan ken aan zijn humor en zijn enorme gevatheid. Het zal een ouderwetsche avond worden van dolle vroolijkheid, want het gezelschap Lou Bandy heeft zich in de allereerste plaats tot taak gesteld, een ieder gezond te doen lachen en te oordeclen naar het succes welke dit ge zelschap in andere plaatsen reeds had, gelooven wij wel dat het Gulden Vlies te klein zal zijn om het groote aantal Lou Bandy-bewonderaars te bevatten. CINEMA EN THEATER. Veel verscheidenheid en magnifiek van uit voering is „Cinema en Theater" van deze week. Magnifiek is het juiste woord voor de uitvoering der portretten van Louisette, de talentvolle voordrachtkunstenares, Mary Lewis, de be roemde opera-zangeres, die zal optreden in een sprekende en musiceerende film, die haar le vensloop zal uitbeelden, Kathe Dorsch, Emil Jannings als Francois-Lechat in „Zaken zijn za ken", Guiseppina Cobelli, van de Italiaansche opera, door P. P. Koster uitgebeeld als „San- tuzza" in „Cavaleria Rusticana", van de films „De Vliegende Dwaas", „Zoo is het leven", „Een voorschot op het geluk", enz. Betlem Jr. heeft het ditmaal over den schilder Piet van der Hem. En dan nog verschillende artikelen en een zeer geslaagd liedje „Blond Elselijn", van Mia van Geelen en Willem Knikker. OMVANGRIJKE SMOKKELAFFAIRE. Douane-ambtenaar gearresteerd. De „Sumatra-Post" meldt, dat de politie een omvangrijke smokkelaffaire van vuursteentjes op het spoor kwam, waardoor het gouverne ment vermoedelijk voor een bedrag van 100.000 werd benadeeld. Een Europeesch dou ane-ambtenaar te Tandjong Balei is reeds, ver dacht van zich te hebben laten omkoopen, in preventieve hechtenis gesteld. Zeven groote Chineesche handelaren, die vermoedelijk bij deze affaire betrokken zijn, werden reeds ver hoord. STEUN VOOR DEN TUINBOUW. Borgstelling door de provincie Noord-Holland voor 70 pCt. der te sluiten leeningen. De heer E. Polak heeft aan de Prov Staten voorgesteld om Ged. Staten te machtigen op het voetspoor van de in 1923 getroffen rege lingen thans wederom garantie te verleenen van rente en aflossing van voorschotten aan noodlijdende tuinders te verstrekken, met dien verstande evenwel, dat de rente aan voorschotnemers te berekenen niet hooger zal zijn dan 3 pCt. 's jaars. Dit voorstel is in de vergadering van 14 October om prae-advies in handen gesteld van Ged. Staten. Ged. Staten verklaren in hun thans uitge brachte prae-advies van gevoelen te zijn, dat het op den weg van de tuinders zelf ligt maat regelen te nemen, waardoor het mogelijk zal zijn in geval van ongunstige omstandigheden ui de nood en, eventueel door het verleenen van credieten, te voorzien en dat het niet tot de taak van de'provincie behoort de helpen de hand te bieden telkens wanneer zich in dezen tak xan bedrijf moeilijkheden voor doen. In een vergadering van de provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland, gehouden op 2 October, is een denkbeeld in dezen geest naar voren gebracht; de moge lijkheid werd toen geopperd om door het henen van zekere bedragen over de veiling- omzetten een fonds te vormen waaruit in gevallen van nood hulp zou kunnen worden verleend. Nu intusschen een zoodanig fonds nog niet bestaat en nu bovendien niet ontkend kan worden, dat door een samenloop van omstandigheden de tuinbouw in Noord-Hol land opnieuw j" pen uiterst hachelijken toe stand is komen te verkeeren, waardoor vele bedrijven dreigen ten onder te gaan. tot scha de niet alleen van de direct belanghebbenden doch ook van de gemeenschap, achten Ged. Staten een uitzonderingsgeval aanwezig, waarom zij voorstellen nogmaals te hulp te komen door het verleenen van borgtocht voor de voorschotten, welke de meest-getroffen tuinders in staat zullen kunnen stellen aan de moeilijkheden in hun bedrijven het hoofd te bieden. Daarmee zal dan worden tege moet gekomen aan een wensch, die ook in den kring der belanghebbenden zelf is uit gesproken. Geen ondersteuning. Ged. Staten kunnen zich niet vereenigen met de overweging in het voorstel-Polak, dat de noodtoestand vordert, dat zonder verwij! een zekere hulp wordt verleend voor zocver hier bedoeld wordt op hulp vanwege de Pro vincie, achten Ged Staten deze overweging niet juist. De hulp welke vele minders zon der verwijl behoeven, is bijkans alleen hulp teneinde, nu hun bedrijven in het iaar dat ten einde spoedt niets of weinig winsf7 in vele gevallen zelfs verlies hebben opgeleverd, in hun persoonlijke en huiselijke behoeften te kunnen voorzien. Het verleenen van deze hulp ligt echter, naar het oordeel var Ged. Staten, in geen geval op den weg var. de provincie, doch uitsluitend op den weg van ae gemeenten of van de gemeentelijke orga nen, voor dit hulpbetoon aangewezen. De voorschotten, voor welke de provincie zich garant zou stellen, kunnne slechts strekekn om de noodlijdende bedrijven od gang te houden, derhalve voor het aankoo- pen van meststoffen en andere bedrijfsec noodigdheden en voor het betalen van de in de bedrijven onontbeerlijke werkkrachten. De voorschotten in 1923, onder provinciale ga rantie toegekend, zijn slechts voor deze doel tinden verleend. Niet thans in het najaar, doch eerst na eenigen tijd zullen de uitgaven, waarvoor de voorschotten dienen zullen, noodzakelijk zijn. Intusschen ligt het wel in het voorne men van Ged. Staten om, indien tot het ver leenen van garantie wordt besloten, met alle mogelijke voortvarendheid te werk te gaan opdat aangenomen dat de noodige mede werking van andere zijden verleend wordt met de toekenning van voorschotten een aanvang kan worden gemaakt, zoodra daar aan behoefte bestaat. Het rente-type. In de tweede plaats ontmoet het voorstel- Polak bij Ged. Staten bedenking, voor zoo ver daarin wordt uitgesproken, dat de rente aan vcorschotnemers te berekenen, niet hoo ger zal zijn dan 3 pCt. 's jaars. Het is niet aan te nemen dat, hetzij de boerenleenban ken, hetzij welke andere geldschieters ook, bereid zouden zijn de voorschotten te ver leenen anders dan tegen de gangbare rente, althans tegen een rente die hooger is dan 3 pCt. Zou aan een rente van 3 pCt. worden vastgehouden, dan zou naar te verwach ten is van het verleenen van voorschotten niets kunnen komen. De bedoeling van het voorstel zal dan ook wel zijn, dat het ver schil tusschen de berekende rente en een rente van 3 pCt. uit de provinciale kas zou worden bijgepast. Het komt Ged. Staten voor, dat er voor de provincie geen aanlei ding is nog verder te gaan dan in 1923 en steun te verleenen, welke feitelijk neer zou komen op het verstrekken van bijdragen in de normale exploitatie-kosten van de tuin- dersbedrijven in dit gewest. Het is overigens duidelijk dat deze bijdragen, betsaande in op zijn hoogst enkele procenten 's aars over ae verleende voorschotten op het geheel der exploitatie-kosten van zeer geringe beteeke nis zouden zijn. De provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland, die zooals gezegd heeft besloten zich te beijveren voor een nieu we crediet-verleening, heeft zich daarbij uit gesproken voor een zoo laag mogelijk rente- type. Ged. Staten zijn gaarne bereid bij het voe ren van onderhandeling met de Boerenleen banken er naar te streven dat het rentetype niet hooger zal zijn dan strikt noodzakelijk is. De provincie en de gemeenten. Ged. Staten geven in overweging de medewerking van het Rijk niet als voor waarde voor de provinciale hulpverlee ning te stellen, daar op zoodanige mede werking, blijkens de in 1923 opgedane er varing, niet gerekend al mogen wor den, zelfs elk beroep op die medewer king van te vore nals vruchteloos kan worden beschouwd. Daarentegen zijn Ged. Staten van oordeel dat ditmaal -le gemeenten wel in de steunverleening betrokken moeten worden, omdat het nemen van maatregelen tot het behoud van de middelen van bestaan der inge zetenen vóp allés tot de taak der ge meenten behoort en het gemeentebelang bij dit behoud in hooge mate is betrok ken. Oe deelneming der gemeenten zal ook het voordeel opleveren, dat de ge meentebesturen, die uit den aard der zaak met de persoonlijke omstandighe den der tuinders het best bekend zijn, ertoe zullen medewerken de te treffen regeling zooveel mogelijk tot haar recht te doen komen. Een juiste verdeeling van het risico wordt, naar de meening van Ged. Staten, verkregen indien de voorschotten voor 70 door de provincie en voor 30 door de gemeenten worden gegaran deerd. Ged. Staten stellen daarom voor, hen te machtigen, de provincie borg te stellen voor de richtige naleving van de overeenkomsten van geldleening, welke door tuinders in deze provincie, die naar hun oordeel voor steun in aanmerking komen, zulten worden gesloten ten be hoeve van den aankoop van meststoffen en andere bedrijfsbenoodigdheden en voor de betaling van in het bedrijf on ontbeerlijke arbeidskrachten. Met dien verstande, dat deze borgstelling zich be perkt tot 70 der voorschotten en onder voorwaarde, dat de overige 30 door de gemeenten wordt gegarandeerd. Ged. Staten zullen er naar streven slechts garantie te verleenen ten behoeve van die tuinders, van wie verwacht mag worden, dat zij, indien de omstandigheden hun niet be paaldelijk ongunstig zijn, in staat zullen zijn hun bedrijf met behulp van de voorgeschoten gelden rendabel te maken en dus te zijner tijd het voorschot af te lossen. Het komt hun voor, dat gelet op dit uitgangspunt de tuinders, die in 1929 een voorschot onder provinciale garantie verkregen en dit nog niet of niet geheel aflosten, in het algemeen voor een nieuw voorschot niet in aanmerking kome. Het maken van uitzonderinge in be paalde gevallen zouden zij intusschen niet van te voren willen uitsluiten. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Verkooping gehouden door G. W. L'. van Woerden, notaris te Reemster, en Johann W. C. Kroon, notaris te Zuid- scharwoude, op Dinsdag 21 Oct. 1930, des avonds 6.30 uur, in het café „Het Ronte Paard" te Noordscharwoude. Onder Noordscharwoude: 1. Een huis, schuur en erf aan de Spoorstraat sectie C 1947, groot 2.55 A. 2. Een tuin of bouwterrein voor een boet, ten zuiden van het vorige, sectie C 2443, groot 3.27 A. Kcoper P. Hink Yzn. voor 3895. Onder Harenkarspel: 3. Zeven akkers bouwland, in het pol- dertje „Hossebosch" sectie F, nos. 295, groot 13.90 A. (6), 296 groot 10 A. 60 c.A. (4K), 303 groot 24.60 A. (10 M), 304 groot 25.10 A. (10K), 305 groot 19.40 A. (8), 306 groot 17.80 (7K) en 307 groot 15.60 A. (6 H). Koopster Mej. de Wed. C. Rorst Cz.— Rrinkman, voor 1845.50. Te aanvaarden, huis op 1 Mei as., en land op Kerstmis a.s. Eigendom van den heer F. van Straa- ten. Donderdagmiddag vond in de K.S.A. de afslag en definitieve toewijzing plaats der vorige bij opbod verkochte voormalige Noord- dorpenbosschen ten overstaan van den te Be verwijk gevestigden notaris mr. A. Moens, De uitslag als volgt: De combinatie der perceelen 1 t/m 13 ten grootte van 9.19.53 H.A. stond op 40.886 en werd bij afslag gemijnd op 2200. Koop som dus 43.086 en kooper de heer Nic. Roozen te Bennebroek. De combinatie der perceelen 14 t/m 29 ten grootte van 10.63.39 H.A. stond op 45.381 en werd bij afslag niet gemijnd. In totaal stonden deze twee combinaties op 88.467, hierbij gevoegd de opbrengst der perc. 30 en 31 welke te samen op 91.292 kwam te staan. Het geheel groot 23.41.82 H.A. werd niet gemijnd. De overige perceelen welke bij sa menvoeging niet gemijnd werden zijn allen gegund met uitzondering van het op 1 na het laatste stuk dat gekocht was geworden door den heer Barnaard te Bergen. Dit perceel boschgrond, dat tamelijk rijk aan wild is en vermoedelijk om die reden wel niet gegund was geworden, blijft inmiddels uit den hand te koop. DE KAASMARTK. ALKMAAR, 2. Oct 1030. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 124 sta pels, wegende 124677 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 40; Commissie 45; Boerenkaas: Kleine 41; Commissie 48. Alles mei rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 24 Oct. 1030. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 2700 H.L.'s als: 978 H.L. tarwe 6.25—8: 754 H.L. gerst chev. 5.50—6.75: 460 H.L. haver 67.25; 153 H.L. boonen w.o.: bruine boonen (oude) 10. nieuwe 19—26; citroeriboonen 3040; dui- venboonen 9.5016.50; witte boonen 3540; 3 H.L. geel mosterdzaad 20 21; 7 H.L. karwijzaad 29; 21 H.L. blauwmaanzaad 2526.25; tuinboonen 20—28; 324H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 9—10.75; groene erwten (groote) 2227; grauwe erwten 25 46; vale erwten 2239, alles per 100 K.G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 24 'Jet. 1930. Op de he den gehouden aaidapjoelenmarkt was in to taal 1 lading aangevoerd, zijnde 500 H.L. De prijzen waren als volgt: Zeeuwsche Bon ten 4.204.50; Zeeuwsche Blauwen 4.20—4.40; Zeeuwsche Eigenheimers 3.10—3.40; Flakkeesche Eigenheimers 3.303.50; Zeeuwsche Poters 2.40 2.60; Drentsche Eigenheimers 3.15— 3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Oct. '30. Langendijker Grcentenveil ng. 14000 stuks Bloemkool le 5.10-/ 9 40; Bloemkool 2e s. 0.50—4 10; Reuzen Bloemkool 5 14.30 per 100 stuks; 3775 K.G. Peen i 401.80; Peen (kleine) 0.60; 35000 K.G. Roode Kool 1.70-/ 3.40; 9000 K.G. Gele Kool 1.80-/ 3.50; löOOO K.G. Witte Kool 0.60-/ 1.50; 29000 KG. Deensche Witte Kooi 1.70f 2.60; 5900 K.G. Uien 1.80—2.30; Grove Uien 2 2.20; Drielingen 1.30—1.50; Nep 3.30—3.50; 9400 K.G. Bieten 0.90— 2.70: 1100 K.G. Aardappelen: Duc of York 2.20, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 23 Oct. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool les6.5014.50; Bloemkool 2e s. 2.104.50; Bloemkool 3e s0.75 1.30; Roode ..ooi 0.80—2 30; Witte Kool 0.80—1 30; Gele Kool f 0.50— 1.50; Uien 0.90-/ 1.25; Bieten 6.50 8.50; Slaboonen 1.103.20; Geld. aardapjrelen 1.60. HOORN, 22 Oct. 1930. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Melkkoeien 250350; Kalf koeien 7 275—400; Varen of Geldekoeien 250—400; Pinken 180—/ 300; Gras kalveren 75125. Handel vlug. W ARMENHUIZEN, 23 Oct 1930. Gele Kool 1.80; Witte Kool 0 70— 1.30; Bloemkool 6.607.90; Nep 1.40—2.50; Drielingen 1—/ 1.10; Uien 1.20—2.30; Grove Uien 1.60— 1.90; Schotsche muizen 2.60—3.10; Grove Schotsche muizen 2.60—^ 2.90; Drielingen 2.50—3.30. Aanvoer: 700 K.G. Gele Kool; 2s700 K.G. Witte Kool; 1250 K.G. Nep; 7850 K.G. Uien; 6500 K.G. Aarfdaooelen: 120 stuks Bloemkool, i u 1 "5 t 1 Hl - te Uf IK*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 15