Zwakte SANATOGEN VROUWEN NEBBEN £EN FIJNEN SMAAK. PEPERMUNT I KINADRUPPELS vooral hij - „Bij algemeene lichaamszwak te,wanneer een goed voedings middel noodig is, dat niet alleen verloren krachten terug geeft; maar ook de maag prik; kelt tot nieuwen eetlust, geef ik Sanatogen, meestal met het beste succes," tchrcef Dr. T. t. d. Hoorn, Den Haag. Sanatogen -sterkt Uw lichaam op volkomen natuurlijke wijze, het wekt denieetluat op en geeft de zenuwen nieuwe kracht. Reeda na een kort Sanatogengebruik zult gij kunnen be merken dat gij U beter'gaat voelen en gij zult hooren, dat gij er beter gaat uitzien. Het Zenuwiterkend Voedael. In alle Apoth. en Drog. vanaf f I.- p. bue. niet naar de Zuiderzeewerken gaan, wanneer ze daar te werk kunnen worden gesteld. De heer Mulder vroeg, wie moet uitma ken, of een arbeider valide was. De heer Hart oordeelde, dat dit de taak was van B. en W. De voorzitter zeide, dat personen be neden 65 jaar ingedeeld worden bij de cate gorie valide arbeiders. Het college kan wel Seoordeelen, of iemand beneden dien leeftijd niet valide is. Het voorstel-Hart en Mulder geamendeerd met het voorstel-Groen, werd hierop met de stemmen van de wethouders tegen, aange nomen. De voorzitter vond het nu wensche- Jijk om de subsidie voor den chauffeur, die zelf aan de Zuiderzeewerken werkt, en mee betaalt in de vervoerkosten, nu van 15 op 10 te brengen, aangezien de chauffeur door aanneming van het voorstel, nu ook belangrijk minder in de vervoerkosten moet betalen. De heer Hart vond het beter, dat B. en IW. hierover in overleg treden met den chauf feur. De voorzitter zegde toe, dit nader onder de oogen te zullen zien, een voorloopi- ge regeling te zullen treffen, waarvoor hr later de bekrachtiging van den Raad zai vragen Hier' ïïerop sluiting. W ARMENHUIZEN. f De gistermiddag gehouden raadsvergade ring werd bijgewoond door alle leden. In tegenstelling met den vorigen keer was de publieke tribune thans bijna geheel verlaten, slechts één heer was aanwezig. De voorzitter, burgemeester N o 1 e t, open de de vergadering met een woord van wel kom, waarna de notulen ongewijzigd werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Een beschikking van Ged. Staten van 8 Oct. j.1. no, 110, waarbij de goedkeuring wordt onthouden aan het besluit van den raad tot het aangaan van eene geldleening ad 35.000 Voorgesteld werd den termijn van aflossing te bepalen op 25 jaren, over eenkomstig de beschikking van Ged. Staten. Ged. Staten waren van meening, dat een tijdsduur van 40 jaar niet verantwoord zou zijn, omdat het hier geldt een leening voor bijbouw aan de r.-k. meisjesschool, waarvoor de leening nog 27 jaar loopt. Het zou naar de meening van Ged. Staten verkeerd zijn, als gedurende een aantal jaren een leening ■liep over een deel van een gebouw. Devoorzitt er deelde dit argument en adviseerde den raad een zoodanig besluit te nemen, dat de bijbouw van de school op hetzelfde tijdstip zal zijn afgelost als het hoofdgebouw. De heer Slot verheugde zich er over, dat Ged. Staten thans eens riet argumenten kwamen, in tegenstelling piet anders, wan neer slechts gedecreteerd wordt. Spr. voor zich zou de leening liever voor den tijd van 40 jaar willen, maar hij kon zich toch wel ;met de argumentatie van Ged. Staten ver eenigen. Zonder hoofdelijke stemming werd daarna dienovereenkomstig besloten. b. Het jaarverslag en de rekening over 1929 van den vleeschkeuringsdienst. Het saldo bedraagt 25.30. Werd goedgekeurd. Mededeelingen. a. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L - school te Schoorldam is met ingang van 20 Oct. 1930 benoemd de heer J. H. van den iBerg te Egmond aan Zee. b. Het aantal leerlingen voor den cursus ^Voortgezet lager onderwijs te Warmenhuizen O.L.-school bedraagt 12; de RK. Jongens school 13; de bijz. school te Krabbendam 12. 'Deze aantallen zijn hooger dan de door den raad indertijd vastgestelde minima, zoodat j!B. en W. voorstelden de cursussen te doen doorgaan. Intusschen zullen zij nagaan of de aangegeven peronen allen ook inderdaad de lessen volgen Indien dit niet het gevai blijkt te zijn, zullen nadere voorstellen wor den gedaan. c. Door Ged. Staten is bij besluit van 8 Oct. goedgekeurd de geldleening groot 23.000. Opheffing school Schoorldam Over dit punt hebben de vorige vergade ring de stemmen gestaakt. De voorzit ter heropende de besprekingen. De heer M o 1 e n a a r (die de vorige ver gadering afwezig was) vroeg nog het woord om zijn standpunt te motiveeren. Hij herinnerde aan de woorden van den heer Slot in de vorige vergadering, waar deze zei te verwachten, dat de heeren nog op hetzelfde standpunt zouden staan als een paar jaar geleden. Spr. herinnerde zich van die kwestie niets meer en kon zich niet voor stellen, dat de Raad het toen er over eens 7.ou zijn geweest de school op te heffen om van den onderwijzer af te komen, waarna de school weer zou worden opgericht. Maar zelfs als dit zoo was, zou dit z. i. niet verbinden voor de toekomst. Van woord breuk zou er dus geen sprake zijn. Met de be rekening over de te bereiken bezuiniging, zooals B. en W. die hadden gegeven, kon spr. niet geheel meegaan. Spr. geloofde, dat er inderdaad wel bezuinigd zal worden; het rijk zal wel binnen niet te langen tijd verplichten tot het onderwijs in vak j, waarover tot nu toe uitstel was verleend. Bovendien eischt de woning ook spoedig groote uitgaven. Spr. meent», dat een tegenstander van het openbaar onderwijs toch wel de belangen daarvan kan behartigen, zooals in deze ge meente wel is bewezen. Nu staan aan den eenen kant de bezuini gingen voor de gemeente en de verbetering van het onderwijs te Warmenhuizen door de' opheffing van de school en aan den anderen kant het verlangen der bewoners van Schoorl dam om de school te behouden, ook al met het oog op de ligging en verwachtingen voor de toekomst van het dorp. Spr. constateerde hiertegenover, dat Schoorldam sinds 50 jaren reeds ligt aan een goeden weg, maar er is niet veel verandering in het dorp gekomen. Van het argument dat de opheffing van de school de ontwikkeling van Schoorldam in den weg zou staan, geloofde spr. niet veel. Er zijn overal in het land plaatsen, waar het openbaar onderwijs in het gedrang is ge komen door de ontwikkeling van het bijzon der onderwijs. Daarom zal men steeds meer tot centralisatie van het l.o. moeten komen. Wat de zorg van de gemeente betreft voor het algemeen belang heeft Schoorldam niet te klagen. Spr. gaf toe, dat verschillende kinderen den betrekkelijk langen afstand van Schoorldam naar Waraienhuizen zuilen moe ten afleggen, maar hij geloofde, dat zij daar niet zoo heel veel erg in zullen hebben. Maar bovendien meende spr., dat de gemeente be reid zal zijn die kinderen op kosten der ge meente naar Warmenhuizen te vervoeren. De heer S 1 c t hield zijn bf.raripg. in de vorige vergadering gedaan, staande en vroeg of de notulen van de betreffende conritéverga- dering de juistheid ervan niet aantoonen. De secretaris meende, dat in de be doelde vergadering niet als de meening der leden naar voren is gekomen wat de heer Slot zeide. Wel had de vorige burgemeester, de heer Burger, ongeveer de gedachten zooals door den heer Slot geformuleerd. E>e heer S w a n bevestigde dit. Er was toen door den heer Burger nog gezegd, dat twee Statenleden zouden meewerken aan het later weer vestigen van de school. De heer Slot meende, dat er indertijd een besluit is genomen om de comité-vergaderin gen te notuleeren. De voorzitter beschouwde de meeste comité-vergaderingen meer als een onder onsje, een praatje na een raadsvergadering. Over deze kwestie werd nog geruimen tijd gediscussieerd. De heer Slot was erover teleurgesteld, dat de billijkheid ten aanzien van Schoorl dam zoo slecht wordt betracht. Spr. ontken de, dat de bezuiniging 400 zou bedragen, zooals de meerderheid van B. en W". becijfer de. Zij vergeet n.1. de kosten van vervolgon derwijs af te trekken en ook hetgeen een nieuw schoolhoofd in de belasting zou bijdragen. De bezuiniging zou hoogstens volgens spr. 200 bedragen en als het idee van den heer Molenaar over het vervoer der kinderen door- faat, zou de bezuiniging nog minder worden. en vraag is overigens nog of de kinderen hier zouden komen. Spr. constateerde, dat ten slotte nog geen 200 zou worden bezuinigd en dat daarvoor de school tegen den wensch van de ingezetenen van Schoorldam zou worden opgeofferd. De heer deGroot vond het thans een ■goede gelegenheid om de openbare school te Warmenhuizen veilig te stellen. Men mag wel hopen, dat die school veilig is ook zonder de kinderen van Schoorldam, maar zekerheid daarvan bestaat niet. Als er minder dan 72 leerlingen in Warmenhuizen komen, is het lang niet zeker, dat besloten zal worden tot het houden van een boventallig onderwijzer De heer Molenaar betoogde, dat de bezuiniging grooter zal wezen dan 200 Spr. gevoelde wel, dat het voor Schoorldam een bezwaar zal zijn als de school verdwijnt, maar de te behalen bezuiniging en het belang voor het openbaar onderwijs ook te Warmen huizen wegen bij spr. nog zwaarder. Het zal altijd wel zoo blijven, dat opheffing van een eertijds noodige en nuttige instelling als een verlies wordt gevoeld, maar daarom is zoo'n opheffing nog niet altijd verkeerd. Spr. kou zich voorstellen, dat de voorstanders der school die zouden willen handhaven, ook al had zij slechts een tiental leerlingen, maar dat zou toch niet te verdedigen zijn. Het voorstel van de minderheid van B. en W. om de school te Schoorl dam met ingang van 1 Mei 1931 op te heffen, werd hierna aangenomen met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Vóór behoud stemden de heeren Swan, Slot en van Rijn. Uitkeering aan de geref. school te Krabbendam. Door B. en W. werd voorgesteld de uitkee ring ingevolge art. 101 aan de Ger. school te Krabbendam vast te stellen over 1927 op '576.36 en de totale uitkeering over 1925/26 en 27 op 1913.42. Begrooting 1931. B. en W. stelden voor de gemeentebegroo- ting voor 1931 vast te stellen, zooals die den raad was aangeboden en daarbij te bepalen, dat de gemeente in de derde klasse van de ge meentefondsbelasting zal worden geplaatst. Namens de commissie voor het nazien dei begrooting zei de heer Slot, dat het con cept weinig stof levert voor lange debatten Er is niets overdadigs voorgesteld, zoodat er weinig te bezuinigen valt. In het algemeen vond de commissie niets wat daarvoor in aan merking kon komen. Intusschen maakte zij aanmerking op de vergoeding voor de volkstelling. Die zou moeten bedragen 10 gulden per dag maar de commissie wilde er op wijzen, dat de heeren tellers reeds van overheids wege voor hun gemeente-ambt worden gesa larieerd, welke bezoldiging evengoed door gaat. De telling geft dus een extra verdienste en deze wilde de commissie niet bepaald zien op 10 per dag. Devoorzitter vond de belooning van 10 cent per persoon niet overdreven, 't is ook onaangenaam werk, dat bovendien meest na de gewone dagtaak moet worden verricht. De heer Slot vroeg of dit niet een goed werk was voor werkloozen. De voorzitter meende, dat die cate gorie van menschen als regel niet voldoende met administratief werl^ op de hoogte is. Zou men hen dus aanstellen als tellers, dan zou de volkstelling in gevaar komen. Ook de heer d e G r o o t vond de kosten van 20 cent per getelden persoon (secretarie- werk meegerekend) toch wel hoog. De heer Molenaar vond 400 voor Warmenhuizen te veel, al betaalt het rijk daarvan dan ook circa 200. In Blokker be taalt men slechts 10 cent per getelden per soon. De heer DeGroot achtte 10 cent per persoon ook al hoog, te meer omdat men vaak vele personen in één gezin heeft. De heer Molenaar vroeg of de admi nistratieve werkzaamheden niet in gemeente- tijd verricht konden worden. Neen, dat is onmogelijk, antwoordde de voorzitter. De heer Molenaar meende, dat het rijk 7 y, cent geeft in de meening, dat het werk daarvoor kan worden gedaan, en nu is het toch wel vreemd, dat de ééne gemeente daar 2 V, cent boven op legt en de andere 12 X cent. Devoorzitter wilde niet zeggen, dat de meening van den minister in dezen juist is. De vereeniging van Nederl. Gemeenten heeft ook al geprotesteerd. De heer Molenaar stelde voor de tel lers IVi cent te geven en ook voor de admi nistratieve werkzaamheden IVt cent te be talen. De heer Slot meende, dat hier niet veel mee bezuinigd wordt, hij had er bezwaar tegen dat werkzaamheden, die elke 10 jaar terugkeeren, zoo hoog betaald worden. Het voorstel-Molenaar werd door B. en W. overgenomen en daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Slot merkte op, dat een bedrag van 1300 op de begrooting voorkomt voor den weg over de brug in het Noordeind. Devoorzitter zei. dat die post is ten behoeve van de brug en de hekken Er moet meer gespecificeerd worden, zoodat deze post duidelijker wordt. B. en W. hebben specifica tie gevraagd en willen niet uit dien post put ten alvorens deze specificatie verkregen is. De beer Slot zei voorts namens de com missie van onderzoek, dat zij bezwaar heeft tegen den post voor het nuUngsonderivijs, dat naar zij meent niet noodzakelijk is, nu het zevende leerjaar is ingevoerd. Devoorzitter erkende, dat het bedrag vrij hoog is, maar er zijn nu nog meer leer lingen dan als minimum geëischt werd door den raad. B. en W. zulleji in den loop van den cursus nagaan of al die leerlingen inder- Vhviad&ri&lh. (l van vitaminen-arme lever traan is dit kleuij en smaak geheel dezelfde zijii niets verraadt de kfweziiheid van de HOOFD-zaak tlw. voldoen de vitaminengehilte. Moe ders! Wacht Ui voor risico, want Gij koopt zekerheid met JECOVI^rOL „BROCWPHARM" LEVERTRAAN verkrijgbaar bij ale Apotheker) en Drogisted tegen slechts L— per fleicH. I GEIJKT (d, i. (gewaarmerkt) na onderzoek icjor een Neder- landscb Hoo leeraar in de Gczondheidsie r a. d. Univer siteit te Utretlt, Prof L. K. WOLFF, als levattend ten minste: (o eenheden vitamine A - a$o eenbed^n\vitamine D f voldoende aah dk eischen der geneeskunde. V_/ BESTELBON V. 1 flesch Jccovitol „Brocapharm" i/l-i leverbaar aan Mevr. Invullen voor tijdige levering. daad de lessen volgen en zoo niet, dan zul len zij voorstellen het herhalingsonderwijs op te heffen. De heer Molenaar was groot voorstan der van elk onderwijs, maar nu het 7e leer jaar is ingevoerd, achtte hij het herhalings onderwijs niet meer zoo noodig. Nu daarvoor echter nog een vrij groot aantal leerlingen is aangegeven, zou spr. meenen, dat waakzaam heid noodig is. Het zevende leerjaar is spr. niet sympathiek, hij meende dat het veel ouders last veroorzaakt. De voorzitter zegde toe. dat B en W. in dezen zullen opletten. Weth. DeGroot constateerde, dat de post herhalingsonderwijs op de begrooting werd gebracht, toen nog niet bekend was hoe veel leerlingen aan dat onderwijs zouden deelnemen. De heer Molenaar meende, dat het nut van herhalingsonderwijs thans meer dubieus is dan voorheen en zou willen opmerken, dat het rijk dit eigenlijk moet betalen, zooals vroe ger. Destijds nam de gemeente het over, wegens het groote belang, dat er toen bij her halingsonderwijs bestond. Gedrukte notulen. De heer Slot bracht als de meening van een deel der commissie van onderzoek naar voren, dat het wenschelijk zou zijn de notu len der raadsvergaderingen te doen drukken. Er zou wellicht door verschillende ingezete nen een abonnement op worden genomen, waardoor de kosten geringer konden wor den. Spr. stelde voor gedurende een jaar een proef te nemen. De heer Molenaar vond het idee wel aardig, maar achtte de 100 daarvoor toch wel hoog, aangezien voor de secretarie reeds vrij veel wordt uitgegeven. Het zou de werk zaamheden ter secretarie verminderen. De secretaris ontkende dit. De voorzitter geloofde niet, dat het aantal abonnementen zoo groot zou worden, dat het een belangrijke tegemoetkoming in de kosten zou zijn. Spr. vond het idee van gedrukte notulen toe te juichen. De heer Molenaar geloofde ook wel, dat het een verbetering met zich zou brengen, maar juist daarom zou het gevaar bestaan, Dcmom.gjzvqm ZJZ d2 vovtK&UJi aan medicmaie. dat we er ook voor de toekomst aan vast zitten. Wethouder De Groot vond goed ver zorgde notulen wel mooi, maar voelde voor het voorstel niets, omdat thans naar bezui niging moet worden gestreefd. Wethouder Swan meende, dat men niet tot het drukken van de notulen mag over gaan zoolang er op alle mogelijke wijzen op bezuiniging wordt aangedrongen. De secre taris heeft z.i. te zorgen voor goed uitgevoer de en goed gestyleerde notulen. Het voorstel der commissie van onderzoek werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Vóór waren de heeren Slot en Van Rijn. Verzoek om subsidie. Behandeld werd een verzoek van den Alg. Ned. Geheelonthoudersbond met ver zoek om een subsidie van 10. B. en W. stelden voor dit verzoek af te wijzen, waar op dit gebied veel vereenigingen bestaan, met welker subsidieering de gemeente niet kan beginnen, met alle respect voor het streven dier vereenigingen. Conform besloten. Bezoldiging ambtenaar secretarie. Aan de orde werd gesteld een van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren (afd. Noordholland) ontvangen verzoek om vol gens de nieuwe salarisregeling voor ambte naren ter secretarie de aanvangsjaarwedde te bepalen op 1200 met periodieke verhoo gingen van 100 tot een maximum van 1700. B. en W. vonden 't niet noodig op dit ver zoek in zijn geheel in te gaan. Op de secre tarie dezer gemeente is een allereerste kracht als ambtenaar niet noodig. De tegenwoordi ge ambtenaar heeft zich opgewerkt tot een eerste kracht en doet pogingen om een be tere plaats te krijgen, waarmee de voorzitter hem succes wenschte. Spreker meende, dat de gemeente aan dezen ambtenaar niet het gevraagde salaris kan geven, omdat iemand van diens capaciteiten hier niet noodig is. Toch stelden B. en W. voor he mbij wijze van aanmoediging een belooning voor zijn ijver 100 te verhoogen. De heer Slot zei, dat de commissie voor het nazien der begrooting het niet met het adres eens was. Zij vond een eerste kracht ter secretarie in deze gemeente naast den secretaris niet noodig en meende voor die functie niet meer te moeten uittrekken dan thans wordt betaald. Wethouder Swan erkende, dat de betrok ken persoon ijverig studeert. Hij wordt slechts matig betaalt, lager dan de stoker op de gasfabriek. De heer M o 1 e n a a r zei, dat reeds eenige jaren de vraag geopperd werd of een eerste kracht ter secretarie naast den secretaris wel noodig is. De heer Dalenberg is wel ijverig en geschikt, maar zoo hij geen goed betaalde betrekking kan vinden, kan de gemeente hiex toch niet de dupe van worden. De man is verleden jaar ook al 200 verhoogd. Het voorstel van B. en W. werd verwor pen met slechts de stem van den heer Swan er voor. Kosten middelbaar, en nijverheids onderwijs. De heer Molenaar merkte op, dat het bedrag voor middelbaar onderwijs steeds stijgt. Zou het geen overweging verdienen om te trachten het geld, daarvoor door de gemeente te betalen, te verhalen ou de ouders? Wie zijn kinderen wil laten leeren, moet dat zelf betalen, meende spr. Wethouder DeGroot vond het goed, dat betaald wordt voor de armeren, maar dat de gemeente ook moet offeren voor wie zelf betalen kan, vond hij een scheeven toestand. De voorzitter merkte op, dat toch ook nog verschillende menschen zelf betalen. Men moet niet vergeten, dat het tekort op de schoolgelden, die sterk progressief zijn, wordt gevonden in belasting, waartoe de goed-gesitueerden in ruime mate bijdragen. De heer Molenaar maakte van zijn vraag een voorstel. De voorzitter zegde toe, dat een schrijven zal worden gezonden aan de ver eeniging van over-gemeenten met verzoek om te pogen voor de gemeenten ontlasting van die bedragen te krijgen. Wethouder De Groot zou wenschen, dat een weg werd gevonden en die schoolgelden op de ouders te verhalen. De voorzitter geloofde niet, dat in deze gemeente vele ouders zullen zijn, die dat geld ten volle zullen kunnen betalen. De heer Molenaar merkte op, dat de best-gesitueerden hun kinderen naar de dure scholen zenden, waarvoor de gemeente dan moet betalen. Dat kan op den duur te veel worden. De begrooting werd hierna vastgesteld. Tevens werd bepaald, dat de gemeente voor de gemeentefondsbelasting in de derde klasse dient te worden opgenomen. Enkele posten uit de uitgaven zijn* ver lichting en wat daar bij behoort 3022 12 openbaar onderwijs 15.296 (het rijk betaalt hiervan terug 10.260), bijzonder onderwijs 7123, algemeen beheer 15.279 (waartoe het rijk circa 12000 bijdraagt). Begrooting tuinbouwbedrijf. D«e sluit met een nadeelig saldo van 300 tengevolge van van lage ramingen door slechte prijzen. De heer Molenaar zei, dat de com missie het tekort had geraamd op 500 Thans is dat gesteld op 300, op welke pos ten is nu de overige 200 gevonden? De v o o r z i 11 e rOp de opbrengst van de diverse producten. Qe heer M o 1 e n a a r achtte die te hgpg geraamd. Allerlei omstandigheden hebben er toe meegewerkt, dat de raming thans sluit met een tekort. Spr. maakte duidelijk, dat in- tusschen deze begrooting geen juist beeld geeft van den werkelijken toestand, die gu». stiger is dan men uit deze cijfers zou opm®. ken. De begrooting werd vastgesteld. Begrooting Burgerlijk Armbestuur, Als bijdrage van de gemeente werd gere-' kend op 1000. Het B. A. vroeg het salaris van armvoogden te brengen van 160 en daarmee op 400 terug te komen op het raadsbesluit van 5 Sept. inzake de vergoe ding voor administrateur en armvoogden waarbij dit werd besteld op 300. De heer Slot meende, dat men niet moest vergeten, dat het hier eigenlijk moet gaan uit naastenliefde. Moeten een paar vergade- ringen zoo goed betaald worden? Die heb. ben toch alleen des avonds plaats. De heer Swan, zelf oud-armvoogd, meen de dat de taak van administrateur niet benij denswaard iser zit veel aan vast. Zij is heel anders dan een dergelijk ambt bij een kerks- lijke instelling. De heer Molenaar gaf dit wel toe, maar wees er op, dat er tal van functies in het openbare leven zijn, die gratis of zoo goed als gratis worden verricht. Spr. was het wel eens met den heer Slot. De heer Swan stelde voor de 400 toe te staan. Wethouder De Groot steunde dit voor stel. De heer Slot: Wat denkt de heer Swan van de vergoeding der andere leden van het B. A.? De heer Swan geloofde, dat ook hunne bemoeiingen en regelingen Velen zijn, zonder dat het publiek daar veel van merkt. Wat er op papier verschijnt, kan geen maatstaf zijn. Er gaat geen dag voorbij of er komen bij de armvoogden menschen aan de deur. De voorzitter was het er mede eens, dat de betrekkingen bij het B. A. behoorlijk dienen te worden bezoldigd. Het voorstel om het gevraagde bedrag van 400 toe te kennen, werd verworpen met de stemmen van de heeren Swan en De Groot er voor. De voorzitter constateerde, dat de begroe ting voor het B. A. nu 100 lager moet wor den en de bijdrage van de gemeente met dat bedrag kan worden verminderd. Voorgesteld wer ddit goed te keuren met winst van 1269.30. Begrooting gasbedrijf. Namens de commissie voor naziening, zei de heer Slot, dat de minderheid voorstelt het salaris voor de fitters te herzien en te regelen in den zin als indertijd is voorge steld. De voorzitter herinnerde eraan, dat onlangs een verzoek van den Bond om die salarissen aldus te regelen, voor kennisge ving werd aangenomen, de zaak is dus nu z.i. van de baan. De heer Slot meende, dat besloten was op dat adres terug te komen bij de begroo ting. De voorzitter had er niets tegen om aldus te handelen. De heer Slot betoogde, dat men de men schen, zooveel mogelijk aan het bedrijf moet binden, men moet trachten de goede krach ten te houden. Dan kan men vereenigde mu tatie voorkomen. Voor de fitters zou spr. het salaris willen zien gesteld op 28 per week met vier 2-jaarlijksche verhoogingen van f 1 per week. (Thans 28 plus kindertoeslag.) De heer Molenaar vond geen aanlei ding terug te komen op het besluit, waarbij die salarissen werden vastgesteld. In de te genwoordige omstandigheden is naar hij meende een loon van plm. 30 voor War menhuizen niet laag. De heer Swan onderschreef dit. De heer Slot vond het salaris van 2» voor een vakman wel aan den lagen kant. De voorzitter zei, dat de eerste fitte1 27 per week heeft plus vrij wonen, de an dere f 28; verder zijn er nog andere emo lumenten. Het voorstel-Slot werd verworpen met slechts de stemmen van hem zelf en van den heer Van Rijn er voor. De heele begrooting, inclusief die voor het tuinbouwbedrijf, het B. A. en het gasbedrijf, werd hierna zonder hoofdelijke stemnnnj goedgekeurd. De voorzitter bracht de commissie voor het nazien een woord van dank voof hare moeite. Rondvraa?- De heer Slot herinnerde er aan, dat een onderzoek zou worden ingesteld naar de Kus ten van aanleg van electriciteit in de gemeen' tewoningen. De voorzitter antwoordde, dat het re sultaat van het ingestelde onderzoek nog niet was ingekomen. ff De heer a n R ij n merkte op, dat er g verandering is aangebracht bij den spooi* dijk. Spr. vreesde, dat het geheel voorov» zal vallen na een paar jaren. De voorzitter deelde die vrees maar zou een onderzoek instellen. Intussen*" is het een werk van de spoorwegen. Hierna volgde sluiting der openbare gadering. (M Dr. h.NANNING'5 eetlusi-opwehkehd. 1.30 p. ft

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6