Kunsten en Wetenschappen. Landbouw en Veeteelt. EirxiK» Rechtszaken HEI L2-1DE POSTVLIEGTUIG TE BATAVIA. Provinciaal wiauwa Laatste berichten. Telegrammen DE METAALBEWERKERS STAKING IN BERLIJN, Zeetijdingen 0§io« SPOORBRUG BIJ DE VINK VERZAKT. Maar reeds weer hersteld. Hedenmiddag om 1 uur reed de Pullman- trein AmsterdamParijs over de spoorbrug bij De Vinlc. Nadat de trein was gepasseerd, bemerkte men, dat de spoorbrug was verzakt Alle verkeer naar beide zijden moest worden stopgezet Naar wij nader vernemen, is de oorzaalc een technische storing, welke intusschen weer is opgeheven. Het verkeer is in beide richtin gen weer hersteld. ,fj EEN BRUTALE BEROOVING. Oistermiddag omstreeks vier uur is in het hartje van Den Haag, in de Sint Jacob- straat, dichtbij de Wagenstraat, een 72-jarig men door vier jonge kerels aangevallen en van een linnen zakje waarin hij 7 600 aan sp aarduiten bij zich droeg iets wat zij konden wet enberoofd. Verdacht bij dezen brutalen straatroof bethrokken te zijn werd gister te Roosendaal gearresteerd de 22-jarige zwerve rj. D., die ro het bezit was van een kaartje voor Parijs en nog ongeveer 40 bij zich had. Ook is in verzekerde bewaring gesteld de 25-jarige zeeman H. W. G., wonende te Den Haag. Naar de twee andere verdachten worm nog gezocht. KORTE BERICHTEN. In de groote zaal van het Concertge bouw te 's-Hertogenbosch, is gister de alge- meene vergadering gehouden van den r.k. goeren- en Tuindersbond. DE MISHANDELING TE RUINER- WOLD. Qeval van meineed. De procureur-generaal bij dm Hoogen Raad neeft conclusie genomen in de zaken van G. J. D. en G. P-, die in hooger beroep door het gerechtshof te Leeuwarden zijn veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf we gens het afleggen van een valschen eed in een mishandelingszaak van A. J. te Ruiner- wold. In beide zaken werd geconcludeerd tot ver nietiging van de arresten en tot verwijzing van deze zaken naar een ander gerechtshof. Arresten 24 November. VERBODEN LOTERIJ? De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de zaak van J. R., die door het kantongerecht te Drutep en later door de rechtbank te Tiel is veroordeeld tot 25 boete wegens het hou den van een loterij zonder vergunning. Het betreft hier het werken met de bekende prik- plank met z.g. sleutel. Het vonnis van de Tielsche rechtbank is vernietigd en de zaak verwezen naar het gerechtshof te Arnhem. AANVARING. De rechtbank te Middelburg heeft gisteren den 31-jarigen sleepbootkapitein M. L. uit Antwerpen wegens schuld aan een aanva ring op 6 April j.1., waarbij de vrouw van een schipper verdronk, veroordeeld tot een maand hechtenis met een proeftijd van 3 jaar. De eisch was een maand onvoorwaar- <W*L TOT LEERAAR BENOEMD. Naar men ons meldi, werd de ook hier be kende heer Dick Weiman, bariton en decla mator, benoemd tot leeraar aan „Haarlem's Muziekinsituut" te Haariem. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 28 October. Uitspraken van 14 October. Adriaan U., ten uitvoerlegging voorwaar lelijke gevangenisstraf. Geen uitspraak. Hendrik B., voorheen Bergen thans in het buitenland vertoevend dooden van een kip en wederspannigheid: 50 boete of 50 da gen. Gerrit Jan K., Egmond aan Zee, thans fedetineerd. Verduistering in dienstbetrek- ing. Uitspraak 4 November. VERDUISTERING. De schade geheel vergoed. Voor den Amsterdamschen Politierechter b hedenmiddag een juffrouw verschenen, ten einde zich te verantwoorden, terzake van verduistering van gelden, welke haar door de kwitantieloopers der firma, waar zij als boekhoudster werkzaam was, werden afge dragen. Snikkend bekende de juffrouw de geïncri mineerde feiten. Door het verrichten van ver keerde boekingen, had zij op een tamelijk slim opgezette, doch niettemin vindbare ma nier gemaskeerd, dat zij gedurende de laatste zes van de acht maanden, die zij bij de firma in betrekking was geweest, een totaalbedrag yan ongeveer 1000 had verduisterd. Intusschen was de firma voor dit bedrag schadeloos gesteld. Een uitgebracht voorlichtingsrapport luid-, de niet ongunstig. De Officier van Justitie nam in aanmer king, dat verdachte de schade geheel had vergoed. Hij vorderde een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van vier maan den, met een proeftijd van twee jaren. De verdediger dankte den officier voor diens mild requisitoir en deelde mede, dat de firma eventueel bereid is de juffrouw weer in dienst te nemen. De Politierechter veroordeelde verdachte tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden, met een proeftijd van twee jaren en met de bijzondere voor gaarde door den Officier gesteld. DE MOORD IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT TE DEN HAAG. De overwegingen van het vrijspre kende vonnis. In het arrest omtrent den moord te 's-Gra- Tenhage in de Faber van Riemsdijkstraat, overwoog het gerechtshof o.a., dat verdachte ontkend heeft opzettelijk het doodelijk schot op haar te hebben gelost, en dat de verkla ring van verdachte inzake de wijze, waarop de schoten zijn gevallen niet onmogelijk is. Het Gerechtshof acht de verklaringen van verdachte, dat hij getracht heeft, na het eer ste schot in de keuken, in de gang van zijn woning zelfmoord te plegen door achter waarts op zijn hoofd te schieten, aanneme lijk, mede door de bevestiging van de getui- gen-deskundigen Olij en Ggerts, die deze Voorstelling van zaken mogelijk achten, het geen wordt bevestigd door het feit, dat verd. enderdaad een schotwond aan het hoofd teeft gekregen, die, blijkens een verklaring van den deskundige Ebbinge, bij een geringe afwijking doodelijk had kunnen zijn en orn aat ook volgens dezen deskundige de voor stelling van den verdachte omtrent het ont staan van deze wond mogelijk is. Het Hof overwoog verder, dat daarenbo ven volgens het Hof geen bewijs is geleverd yan een redelijk motief voor de primaire ten lastelegging en tevens voor den verdachte pleit het feit, dat hij kort na het neervallen van zijn vrouw in het voor-portaal heeft ge roepen: „Haal den dokter" en aan den get. Hakker heeft gezegd: „Hakker, help eerst mijn vrouw". Het Hof achtte het subsidiair tenlastege- legde niet bewezen, omdat het schot in de keuken onverwacht kan zijn afgegaan. Ten opzichte van het subsidiair ten laste gelegde nam het Hof aan, dat het in de keu ken afgegane schot onverwachts is gevallen, welk schot in den buik evenwel geen doode lijk gevolg heeft gehad Het subs. ten laste gelegde werd daarom evenmin bewezen ge acht. Op bovenstaande gronden heeft het Hof den verdachte vrijgesproken. Luchtvaart Aneta meldt, dat volgens bij de K.L.M. ontvangen bericht het derde postvliegtuig naar Indië, de PH-AEN, hedenmorgen te 6.30 uit Medan is vertrokken en te 12.35 he denmiddag te Palembang is aangekomen. Het vliegtuig vertrok te 14.43 weer uit Pa lembang en arriveerde te 17.50 in Batavia. Nader meldt Aneta-Vaz-Dias, dat het he den op het vliegveld Tjililitan gelande der de postvliegtuig, bemand met de piloten Duimelaar, Parmentier en den mecanicien Kotte, morgen naar Bandoeng zal vertrek ken. DE VLUCHT VAN DEN DO X NAAR AMERIKA. Het Dornier vliegtuig DO X zal op zijn vlucht naar New-York, welke waarschijnlijk in November a.s. vanuit Friedrichshafen zal plaats vinden, gewone brieven met een maximumgewicht van 20 gram en briefkaar ten meenemen. Verzending van paketten met den vliegboot is uitgesloten. De kosten be dragen per brief 6 M. en voor een briefkaart 4 M. De gefrankeerde zendingen moeten in gewonen briefomslag uiterlijk 8 November op het postkantoor Friedrichshafen aanwe zig zijn. De post wordt daar verzameld en langs gewonen weg het vliegschip naar Lis sabon nagezonden. De briefomslag (buiten ste) moet een opschrift dragen, luidende „DO X zending die binnenste enveloppe een opschrift luidende „Mit Dornier Flug schiff DO X". DE VLUCHTVAN DEN HEER VAN TYEN. Naar het Persbureau Vaz Dias uit Stam- boul verneemt is de heer Van Tijen op zijn zakenvlucht naar Nederlandsch-Indië giste ren om 8.04 uur vandaar vertrokken. We gens slechte weersomstandigheden zag de heer Van Tijen zich genoodzaakt naar Stam boul terug te keeren, waar hij om 10.47 iandde. LAGER TUINBOUWONDERWIJS. De raad van Beverwijk besloot in zijn vergadering van 19 Juni tot vestiging van een gemeentelijke lagere tuinbouwschool Het resultaat van de vele ingestelde pogin gen, om een voldoende aantal leerlingen te krijgen is geweest, dat zich slechts 13 leer lingen hebben aangemeld, welk aantal te ge ring is, om in aanmerking te komen voor de Rijkssubsidie. Hoewel B. en W. nog het plan aan de hand is gedaan, om dit ]aar alleen een eerste klas te vormen, welke uitsluitend op de Woensdagmiddagen de leerstof in een ver sneld tempo zou doorwerken, kunnen B. en W. geen termen vinden, om den raad een dergelijk voorstel te doen, temeer niet, daar deze leerlingen bijna allen afkomstig zijn uit de omliggende gemeenten. COMITÉ INZAKE BESTUDEERING EN BESTRIJDING VAN DE IEPENZIEKTE. Als eerste Mededeeling van het Comit. inzake bestudeering en bestrijding van de iepenziekte is aan de gemeentebesturen en aan de instellingen en particulieren, die een bijdrage voor het onderzoek verleend heb ben, een overdruk gezonden van een door Prof. Dr. W. Roepke in het Tijdschrift ove' Plantenziekten gepubliceerd artikel over. Verdere gegevens omtrent de iepenziekte en den iepenspintkever. Het ligt in de bedoeling aan de Contribu anten ook overdrukken van andere publica ties te zenden, die de resultaten van hier I lande en elders verrichte onderzoeken beva ten. HET INVOERVERBOD IN BELGIE VAN NtEDERLANDSCH VEE. Binnenkort opheffing van het ver bod? De correspondent van de N. R Ct. te Brussel meldt ons: Maandagmiddag heeft in het gebouw van het departement van landbouw te Brussa een onderhoud plaats gehad tusschen den onder-directeur van den veeartsenijkundigen dienst te 's-Gravenhage en den Belgischen inspecteur-principaal Boes. Dit onderhoud liep geheel over het invoer verbod van Nederlandsch vee in België en leidde tot een principieel accoord inzake d° opheffing van dit verbod. Deze opheffing za geschieden onmiddellijk nadat de mond- en klauwzeerepidemie zoodanig zal zijn afgeno men, dat mits overlegging van een veteri nair getuigschrift en een bewijs, dat het vee afkomstig is uit een gebied, waar geen be .smetting beerscht, de invoer van herkauwen de dieren uit Nederland in de onbesmette steden en dorpen van België kan worden toegelaten. De besmetting in België blijkt thans meer af dan toe te nemen, zoodat de opheffing binnen niet al te langen tijd tegemoet zou kunnen worden gezien. EGMOND AAN ZEE. Zondagavond had in Hotel Trompenberg een feestavond en prijsuitreiking plaats van de Schietvereeniging „Prins Hendrik". De voorzitter, de heer A. Wiggcrts, uitte een hartelijk woord van welkom tot de leden, in het bijzonder aan den beschermheer, bur gemeester Eijma, en huiagenooten. Mevrouw Eijma werd een prachtige bloe menmand aangeboden onder een daveren, applaus. Verder sprak de voorzitter woorden van dank tot de cabaret-club uit Castricum, die zich bereid had verklaard dezen avond op te uisteren met zang en voordracht. De heer Albertus Buis ontving uit handen van den voorzitter een medaille als Meester flobert-schutter, met inscriptie. Hierna begaven de leden zich naar de danszaal, waar de cabaretclub spoedig de ge- wenschte stemming er in had. Ter afwisseling werd er menig dansje ge maakt, begeleid door den pianist van de caba retclub. Hierna vond de verdere prijsuitreiking plaats. Rozenprijs: de heer v. Workum, een tul- jjand. Vrije baan (raax. 3000 punten): le prijs v Woricum met 2918 p., 2e prijs Th. de Graaff met 2878 p.; 3e prijs A. Buis met 2867 p (waarbij 3 X 99), 4e pr. Cor van Pel met 2867( waarbij 2 X 98), 5e prijs Leen de Graaff met 2859 p., 6e prijs Aris Buis met 2817 p., 7e prijs J. Koeman met 2797 p., 8e prijs Jan Broek met 2779 p., 9e prijs Gerrit wart met 2684 p., 10e prijs H. v. Pel met 2593 p. Zeer in den smaak viel een gedicht, waar in aan elk lid een paar regels gewijd waren. Behalve luim en vroolijiflheid werden ook eenige liedjes van ernstigen aard ten beste gegeven. Een tulband, op Amerikaansche wijze ver kocht, bracht 15 in de kas der vereeniging Deze avond, waarop tevens het 5-iarg be staan werd herdacht, is in alle opzichten ge slaagd, dank zij de medewerking van Casfri- cum's Cabaret. T ooneeluitvoering. Het NoordrHollandsch Toneel directie B. C. Loevens, gaf Zondagavond alhier een op voering van „Het circuskind", romantisch tooneelspel in 3 bedrijven door C. J. Loe vensJongejan. De zaal was flink bezet. Er werd vlot ge speeld. Jammer dat op momenten van diepen ernst er onder het publiek waren, die zaten te lachen. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V.) Uitgesproken is het faillissement van Jac van Doorn, koopman te Hoorn, italiaansche Zeedijk. R.c. Mr. H. M. Fruin. Cur. Mr. H Judell te Bergen (N.-H.). Opgeheven wegens gebrek aan actief is het faillissement van S. G. v. d Doorn en H. v d. Doorn, Rustenburg gem. Ursem. volgende: Het heeft mij veel genoegen gedaan mijn ministers van de dominions en de vertegenwoordigers van Indië, die de imperiëele conferentie bijwonen, te ont vangen. Ik volg met groote belangstel ling de vorderingen van hun werkzaam heden, waarvan ik met vertrouwen een bevredigend resultaat verwacht. Ten opzichte van de Ronde tafelcon ferentie zeide de koning dat het in zijn voornemen ligt, deze te openen. Hij ver trouwt ernstig, dat bij het einde van haar werkzaamheden een eensgezinde on verstandige oplossing zal zijn gevonden over die belangrijke vraagstukken, waarover de conferentie zal hebben te beraadslagen. Nadat de koning gewezen had op de voortdurende vriendschappelijke betrek kingen met vreemde mogendheden, be sprak hij de binnenlandsche toestanden. In verband met de werkloosheid zeide hij: Mijn regeering zal met alle kracht blijven werken aan de ontwikkeling en uitbreiding van den binnenlandschen imperieelen en buitenlandschen handel en zal de maatregelen bevorderen die zullen leiden tot grooter efficiency in de industrie. Er zullen u voorstellen worden voor gelegd voor de bevordering van een toe nemende vestiging en tewerkstelling op het land en voor het bevorderen van den landbouw op groote schaal, alsmede voor het verkrijgen en verbeteren van cultuurland en voor het organiseeren der croducenten voor afzetdoeleinden. Ik stel u voor om een commissie in te stellen om een onderzoek te doen naar de kwestie van de werkloosheidsverze kering en in het bijzonder naar de be weringen over het misbruik dat van haar voorzieningen zou zijn gemaakt. Gedeeltelijk gecorrigeerd. BERLIJN, 28 October. De toestand van de staking in de Berlijnsche metaalin dustrie is nog steeds onveranderd. Er be staat nog een kans, dat in den loop van vandaag nog onderhandelingen zullen plaats vinden onder leiding van den de- partementsdirecteur Meeuwes. Het resul taat hiervan hangt echter er van af of men er in zal slagen tijdens de niet-officieele besprekingen een basis van overeenstem ming tusschen werkgevers en werknemers te vinden. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarneveldt, thuisr., 29 Oct. te Amsterdam verwacht. Poelan Roebialh 25 Oct. v. Batav^ - Poelan Tello 27 Oct. v. Amst. te Ba?* ""t Salabangka, thuisr., 26 Oct. v. Tilla ,VI<- Kon. Ned. Stoomb. Maatschnnw, Agamemnon 25 Oct. Livorno r Amor 24 Oct. v. N. York n. P. au p-,'^ Amsterdam 26 Oct. v. Hamburg f [^5® Ares 26 Oct. v. Algiers te Parieui Barneveld 26 Oct. v. Rott. te Antw Berenice 26 Oct. v. Almeria te Cartha^. Bodegraven, uitr., 25 Oct. v. Curac^f8- Cristobal. a?a° Daar Brion 26 Oct. v. Amst. te Aarhus Oio 25 Oct. v. Algiers n. Amsterdam Eos 25 Oct. v. Palermo n. Algiers Haarlem, thuisr., 25 Oct. v. Curare Europa. l Hebe 25 Oct. v. Salonica n. Castelll Hermes 26 Oct. v. Bourgas te Stamtyyni Irene 25 Oct v. Bareel ona te Genua Iris 23 Oct. v. Musel te Oyon. Juno 26 Oct v. Hamburg te Brenren Nickerie, thuisr.. 27 Oct. te Havie Odysseus 25 Oct. v. Stettin n. Amsterdam Stel la 25 Oct. Stamboul te Smyrna. Vulcanus 25 Oct. v. Cadix n. Amst Alkmaar, uitr., 25 Oct. te Valparaiso Brielle, thuisr., 24 Oct. te Tocopilla, Brion 27 Oct. v. Aarhus n. Danzig. Deucalion 26 Oct. v. Yerakini n. Catani. Erato 26 Oct. v. La Pallice n. Amst. Nickerie, thuisr., 28 Oct. te Amst. Orion thuisr., 28 Oct. te Havre. Poseidon 27 Oct. v. Lissabon te Cadiv Proteus 27 Oct. v. Aalborg n. Stettin Kon. Holl. Lloyd. Gelria, uitr., 26 Oct. v. Lissabon. Zaanland 27 Oct. v. Bremen te Hambur» Zeelandia, thuisr.. 27 Oct. te IJmuiden Waterland 27 Oct. v. Amst. te Hamburg Rotterdamsche Lloyd, Garoet 25 Oct. v. Hamb. te Schiedam. Kota Pinang, uitr., 26 Oct. v Makalla Patria, thuisr., 27 Oct. v. Sabang. Slamat, thuisr., 26 Oct. v. Port Said. Kedoe, thuisr., 27 Oct. te Suez. Slamat, thuisr., 30 Oct. te Ma-seille. Holland—Amerika-Lljn. Binnendijk 26 Oct. v. Baltimore te Norfolk Lockgoil, Pacifickust, n. Rott. 26 Oct. tt Lm. den. Nebraska, Rott. v. Vancouver, 24 Oct Swansea. Nictheroy 27 Oct. v. Rott. n. Antwerpen Nieuw-Amsterdam, Rott. n. New York- Oct. v. Halifax. Kinderdijk 27 Oct. v. d. Pacific te Hamb. Lochkatrine Vancouver/Rott., 25 Oct. Portland (Ore). Maasdam 25 Oct. v. Tampico n. Rott. Nictheroy 27 Oct. v. Rott. te Antw. NW. Amsterdam, Rott./N. York 27 Oct. v. Halifax. Holland—Af rlka-Lljn. Giekerk, thuisr., 25 Oct. v. Marseille naar Antw. Nieuwekrk, thuisr., 26 Oct. v. Las Palmas n. Southampton. Sumatra, uitr., 23 Oct te Beira. wj U van '38 Oclober Opgave van Aoordhollandseh Landbouw ('redact VV, (Ontvangen per draadlooze telefoon) Koers van hedeo te TWEEDE KAMER. Een uitvoerig debat heeft plaats over de interpellatie-aanvraag van den heer Wijn koop betreffende vrijwaring van het recht der parlementsleden. I>e voorzitter stelde voor, de interpellatie niet toe te staan omdat de regeering buiten de kwstie staat. De heeren Wijnkoop en De Visser kwamen in verzet, doch het voorstel van den voorzit ter werd aangenomen met 70 tegen 2 stem men. Hierna kwam in behandeling de pachtwet. De heer Van der Sluijs (s.d.a.p.) betoogde, dat vele pachters reeds zoolang onder het juk van de huidige pachtwet gebogen gaan, dat zij niet meer klagen. Hij critiseerde den huidigen toestand op pachtgebied, speciaal het gerafinneerde sy steem van openbare verpachting, waarbij sprake is van uitbuiting, die alle grenzen overschrijdt. Daarbij zitten de pachters op een schopstoel, aan handen en voeten gebon den. Zeer kort geleden stond nog in een con tract, dat een pachter geen huwelijk mocht aangaan zonder toestemming van den ver pachter. Er zijn drie hoofdgrieven, die verbe tering behoeven, namelijk de vergoeding voor verbetering, het remissie-recht en het recht op continuatie. Op geen der drie punten biedt het aanhangige ontwerp iets van beteekenis. CREMATIE WIJLEN DEN HHER LUCASSEN. Hedenmiddag vond op Westerveld onder groote belangstelling de crematie plaats van den heer P. L. Lucassen, in leven voorzitter van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereen. Bij de plechtigheid waren o.a. aanwezig Prins Hendrik, die vergezeld was van jhr. Lobman Trip. Tegenwoordig waren eveneens het geheeie bestuur van de Kon. Ned. Zeil en Roeivereeniging, vice-admiraal L. J Quant, commandant der marine, de heeren M. H. van Bemmelen en H. L. Boelen na mens het hoofdbestuur va nOnze Vloot, kapi tein ter Zee Ramswinkel, verder vertegen woordigers van verschillende roei- en zeil verenigingen. Toen de baar in de aula werd gedragen, lag daar reeds een groot aantal kransen van ver schillende organisaties, Mr. G. L. de Vries Fijen, als eerste spreker het woord voerend namens de „Koninklijke" bracht den overledene hulde voor het vele door Hem voor de vereeniging gedaan. De Kon. Ned. Roei- en Zeilvereen. is het doel geweest van rijn actie en heeft van zijn voortreffelijke eigenschappen ten volle genoten. Vele andere sprekers voerden nog het woord. HET BRITSCHE PARLEMENT GEOPEND. Troonrede van koning George. Het parlement werd heden persoonlijk door den koning geopend. Begunstigd door het zonnig weer trok de openings plechtigheid een buitengewoon groote menigte. In de troonrede zei de koning, die ver gezeld was van de koningin, o.a. het STAATSLEEN1NGEN. 5 1?18 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Baak Ned. lad. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Perk els Patent Calvé Delft Certa Centrale Suiker Holl Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citiu Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A J^va Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Ê°ïakPetr renaa t t RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific wabash 'Exdividend. fEz claim. PROLONGATIE Vorige koers 102»/* 153'/, 171 134 452 2186/, 66 65 114", 52 68'/. 238i/, 217'/. 55'/, 72/,, 77i/t 256.» 150'/, 2521./. 416'/, 33M/, 120'/, 100 40it, 1203/. 79 671/4 320i/, 334'/, 123'/, 115 608/, 100 68 3ih» 205/, 20 1461/, 63 Vs 52 V, 69 300i/s 333 305 34'/, 90/] 198»/, 23 orige koers pl.m 1.30 154'/, 68'/, 64-5 117 241 278 25 V, 430 120 83 334 113 60 ie 69 306'/, 330 308 j>üAs 196»/, pl.m. 1.45 pl.m. 2.— 174'/, - '220 68-»/, 68 IA-9 115'/,-6 116 240-2 279-804 240'/,-1 278'/,-9 717(8-2 253i6 57 72 428J-30 3 36-4 34 124 104.75 426-9 333-40 123-»/, 1181/, 81 i/s-6 119 85-7 335-6 335-6 111-3 110»/, 963/, 3'/-» 95 147-8 - 69 306-9 330-3 308-12 334 34 pla 2.15 68f 9i 05 lift 239 276J 81 71%1 M Tii-% 424-8 lift 122-3 104-5 4Ï/1 85-6 337-1 110'A-l co 95 63-7 303-6 330-3 <fk 1»/» pCt. heden li pC1 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Ki:° Weenen p. Sch. 100 K.openhageo Stockholm New-York NET °™EEL Italië Vorige koert 12.U6»/,j 59.16 9.74»/, 34.61»/, 48.21 35.05 66.42»/, 66.65 66.42»/, 2.48»/„ 13.00 Koers op heden 3 u* 12.06 59.1« 9.74 V« 34.62 48.21 35.02»/» 66.42>A 66.' -'ft 66.42»/» 2.48* ',3 JOO

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10