KING LANDBOUW en VEETEELT. PEPERMUNT schouw; WE lVO\l(KI\ VA\ E R UT VEWMTETIHNAGEMT'JIE' zesde gedeelte te laten betalen en hoopte dat de provincie het restant dat niet door be langhebbenden wordt bijgedragen, voor haar rekening zal nemen. Tegen stemmen beteekent geen kanalisatie. Hoe of het over 40 jaar zal zijn is niet voor uit te zeggen, doch een feit is, dat ons land de vorige eeuw door het aanleggen van ka nalen tot economischen bloei is gekomen. In stemming gebracht staakten de stem men. Vóór stemden de heer Bekker, Kramer en Zeeman, tegen de heeren Du Burck, Dijk huizen en Groen. (Wordt vervolgd). HOORN, In den Dinsdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd de reke ning over het dienstjaar 1929 als volgt vast gesteld: De ontvangsten van den gewonen dienst op 975.266.16, de uitgaven 924.265.82 en alzoo het voordeelig slot van den gewonen dienst op 51.000.34. De ontvangensten van den kapitaaldienst op 2074.228.17, de uitgaven 2099.089.75 en alzoo het nadeelig slot van den kapitaaldienst op 24.861.58. Voorts werd aangeboden de gemeentebe- grooting, dienst 1931, sluitende, wat den ge wonen dienst betreft met een bedrag van 1.055.522.34, met een po?t van onvoorzien van 12.109.21. Wat den kapitaaldienst be treft tot een bedrag van 1.844.387.48. In handen van B. en W. om prae-advies werd gesteld een verzoek van het r.k. school bestuur om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een r.k. meisjesschool; Van den Bond van Koffiehuishouders, ca fé-restaurant-houders en slijters een verzoek om geen belasting te heffen op biljards. Deze zaak werd aangehouden tot een wij ziging van de betreffende verordening aan de orde komt. Verder werden in handen van B. en W om prae-advies gesteld een verzoek van de Esperanto-cursus om subsidie en een ver zoek van de afd. der Rev. Soc. om een extra uitkeering aan steun ter gelegenheid van het St. Nicolaas- en Kerstfeest. Goedgekeurd werd de begrooting van het Prot. Weeshuis over den dienst 1931. Aangenomen werd een voorstel inzake het kosteloos in gebruik afstaan van het lokali teit Pakhuissteeg 5 ten behoeve van de Volks bibliotheek onder voorwaarde dat: a. door het bestuur wordt gezorgd voor vuur, licht, schoonhouden enz. en de kosten daarvan ten zijnen last komen en b., dat vóór 1 April van elk jaar aan B. en W. een exploitatie rekening over het afgeloopen jaar moet wor den ingezonden, opdat beoordeeld kan wor den of een billijke huurprijs van het bestuur kan worden gevorderd. Bij een prae-advies op een verzoekschrift van het bestuur van de vereen, voor Christe lijk schoolonderwijs, werd voorgesteld om gelden beschikbaar te stellen voor meubilair. De kosten worden begroot op 782.05. Be sloten werd het verzoek meerendeels in te willigen, omtrent de aanschaffing van ver warmingsmateriaal zullen door B. en W. nadere besprekingen met het schoolbestuur worden gevoerd. Teruggenomen werd het prae-advies van B. en W. op een verzoekschrift van den heer H. Meijer, oud-agent van politie alhier, om door hem gemaakte overuren te vergoeden. Een voorstel van den heer Plomper (s.d.a.p.) om in dit geval aan adressant een gratifica tie van 25 toe te kennen werd aangeno men. Aan de orde kwam nu het voorstel tot het verleenen van medewerking bij de oprich ting van een cursus tot opleiding van onder wijzeres bij het voorbereidend onderwijs. B. en W. willen gaarne deze medewerking verleenen, doch zijn van meening, dat het om practische redenen geen aanbeveling ver dient om van deze opleidingscursus een ge meentelijk instituut te maken. Voor de gemeente zou deze medewerking hierop neerkomen, dat een kweekeling aan de school voor Voorbereidend Onderwijs wordt vervangen door een onderwijzeres. I Hierdoor krijgt het hoofd der inrichting de handen vrij om gedeeltelijk voor de oplei ding der cursisten te kunnen zorgen. De kos ten werden begroot op 900 's jaars. Het voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot de instelling van een Zaterdag avondmarkt heeft den volgenden onder-] grond. Een meerderheid van de Marktcora missie is er voor hiermede in het college van B. en W. kan zich met het advies niet vereenigen, terwijl de minderheid zich ge heel bij dit advies aansluit. Eventueel zou het in de bedoeling liggen bedoelde markt alsdan te doen houden op de Roodensteen (Kaasmarkt). Over dit voorstel ontspon zich een uitvoe rige discussie. Ten slotte werd met 8 tegen 7 stemmen besloten niet over te gaan tot 6tichting van een Zaterdagavond-markt. Aan de orde kwam alsnu een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe verordening op de Gemeentelijke Instelling voor Maatsch. Hulpbetoon. Indertijd was door B. en W. toegezegd, dat overwogen zou worden de instelling Maatsch. Hulpbetoon te reorganiseeren, een en ander in verband met de intrekking van de steunregeling voor uitgetrokken en niet trekgerechtigde werk- loozen. Vanwege den r.k. Volksbond en den chr. Bestuurdersbond waren dienaangaande wenschen kenbaar gemaakt, terwijl door het raadslid Hendriks (s.d.a.p.) een reorganisa tie-voorstel der Instelling was ingediend. B. en W. adviseerden op deze verzoeken afwijzend te beschikken en het voorstel-Hen- driks niet te aanvaarden. Het College stelde den Raad de volgende regeling voor: Bij Maatsch. Hulpbetoon zal als voorzit ter fungeeren een lid van het College van B. en W., als onder-voorzitter een lid van den femeenteraad en voorts 11 leden, waarvan lid moeten zijn van de thans in deze ge meente bestaande afdeelingen of onderafdee- lingen van landelijke Vakcentrales van vak verenigingen van werknemers. Deze leden der Vakcentrales zullen uit door B. en W. opgemaakte dubbeltallen worden gekozen. De organisaties kunnen bij B. en W. personen ter benoeming aanbeve len. Nadat enkele ingediende amendementen waren verworpen werd het voorstel aange nomen. Aan den heer Dr. A. H. van den Berg, alhier, werd op zijn verzoek wegens aan staand vertrek uit de gemeente, eervol ont slag verleend als schoolarts. De voorzitter sprak hierbij woorden van dank, gelet op het feit, dat de functionnaris 1214 jaar dit ambt heeft waargenomen en wenscht hem, onder instemming van den raad, een spoedig herstel toe in verband met het den heer Dr. Van den Berg overkomen ernstig auto-ongeval. Aan de orde kwam nu het prae-advies naar aanleiding van een mededeeling van de dames A. M. F. Schottee de Vries—Koen, G. A. KeijserLeus en A. DellHelleman, dat zij niet langer deel wenschen uit te maken van de Commissie van Toezicht op de Vak school voor Meisjes; voorts een voorstel tot wijziging der verordening en de benoeming van twee leden der Commissie. B. en W. zijn van oordeel, dat een andere wijze van samenstelling der Commissie alles zins aanbeveling verdient, waardoor een nauwere band komt te bestaan tusschen Commissie en het College van B. en W. De voorgestelde reorganisatie bestaat voor namelijk hierin, dat voortaan in de Commis sie zitting zullen hebben drie dames en twee heeren; dat voorzitter zal zijn een lid van het college van B. en W. en dat de aanbeve lingen ter benoeming door B. en W. zullen worden opgemaakt, de Commissie gehoord. Hét betreffende voorstel werd aangenomen waarbij eervol ontslag werd verleend aan de drie genoemde leden der Commissie. De" gewijzigde verordening werd vastge steld, waarna als leden der Commissie wer den benoemd: de heer P. G. Smits en mevr. A. KaagmanVan Riel. Tot bestuurslid van de Vereeniging „de Ambachtsschool Hoorn e.o." werd benoemd de heer M. Smit. Tot lid van de Commissie van Toezicht en Beheer op de Openbare school voor Voorbe reidend Onderwijs werd benoemd mevr. C A. VöllmarKroon. Tot onderwijzer aan gemeenteschool no. 3 werd benoemd de heer D. J. Harder te Hei loo. Besloten werd verder tot vaste aanstelling van mej. Kaaskooper als leerares en van de heeren Dr. C. J. Keijser en D. A. A. W. Dob- be als leeraar aan de Vakschool voor meis jes. Nadat de Raad in twee afdeelingen was verdeeld voor de behandeling van de ont- werp-begrooting 1931, werd de vergadering gesloten. DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Dat de uitkomsten van den Langendijker tuinbouw wel slecht moeten zijn. heeft de pu blicatie van het Bureau voor de Statistiek, be treffende den uitvoer over de maand Sep tember, wel bewezen. Van elk artikel, dat aan den Langendijk wordt geteeld, is de uitvoer, vergeleken met de overeenkomstige maand van het vorige jaar, in bedenkelijke mate achteruit geloopen Opvallend is bovendien het verschijnsel, dat de hoeveelheden, welke naar Duitschland zijn geëxporteerd, zeer gering zijn en dat die zelfs belangrijk kleiner zijn, dan naar landen die tot nu toe slechts weinig meetelden en van betrekkelijk geringe beteekenis werden geacht als afzetgebied. Aangezien Langendijk met verschillende van zijn tuinbouwproduc ten op Duitschland is aangewezen in die mate. dat een rendabele uitkomst daarvan af hangt, is het begrijpelijk, hoe onze tuinbou wers den druk van de economische zwaarte van dat land gevoelen. Is nlzoo de ervaring en de toekomst voor onze tuinbouwers triestig en weinig opwek kend, ook de steunverleening door de Pro vincie, zooals die door Ged. Staten wordt voorgesteld, doet weinig verwachten en is al thans niet in staat om de breede schare van noodlijdende tuinbouwers te helpen. Het is toch bekend, dat nog een groot deel van de in 1923 verleende credieten, onder garantie van de provincie, niet zijn afgelost en wanneer men nu in het advies van Ged. Staten leest, dat zij, die nog met dergelijke onafgeloste credieten zitten, niet kunnen worden ge holpen, dan weet men du«, worden deze voorstellen aangenomen, een groot getal bouwers ongetroost de toekomst kunnen in gaan. Ook zal alleen geholpen worden in de bedoeling van Ged. Staten, ten einde de noodlijdenden in de gelegenheid te stellen meststoffen te koopen en andere bedrijfs benoodigd'heden en het betalen van in het bedrijf onontbeerlijke werkkrachten. Voor •hun huiselijke en persoonlijke behoeften wor den ze verwezen naar de gemeente of Bur gerlijk Armbestuur en Diaconie. We koeste ren alsnog de hoop, dat de Prov. Staten wat toeschietelijker zullen zijn dan Gedeputeer den, en mochten dezen hun zin krijgen, dat dan de gemeenten zullen zorgendat de zware gang naar het B. A. of Diaconie aan velen onzer harde werkers bespaard blijve. Aan de veilingen was het de laatste week maar slap. De aanvoer van aardappelen was alweer geringer. Aan de veiling van de L. G. C. werden niet meer dan anderhalve spoorwagon aangevoerd, aan die van den Noordermarktbond rond 7. Met de prijzen was het nog slechter dan vorige weken. Voor Schotsche muizen van middelgrootte werd in doorsnee 3 betaald. Van Duken liepen de prijzen van 2.30 2.50, drielingen van f 2.70 tot f 4.90, Eigenheimers 1.90—'2. Ook was het met de bloemkool slechter dan in de voorafgaande weken. Op twee marktdagen werden voor de mooiste en grootste prijzen van ongeveer 13 besteed, doch op de andere dagen lagen de hoogste noteeringen tusschen 5 en 9.40. Voor kleinere werd van 4— f 5 betaald. Reuzen- bloemkool bracht iets hoogere prijzen op. Toch bleef de hoogste noteering meestal be- Voor kleinere werd van 5 f°n Lv betaald. Tweede soort bracht van °P- Aan beide veilingen werden in totaal ongeveer 7000 stuks aangevoerd. De roode koolprijzen lieten ook weer heel wat te wenschen over. De aanvoeren waren bovendien nog gering, gevolg eenerzijds van de lage prijsnoteering, anderzijds van de drukte van de koolhalerstijd. Kleine sortee- /'1!P,Xan x'o waüteit bracht in 't begin I .IQ 3.40 op en in t midden der week1 4—/ 4.10, op het eind der week 3 3.40. Groote roode kool bracht 1 op, soms iets meer, soms iets minder. In 't geheel werden rond 22 spoorwagens geveild. Met de gele kool wil het oog evenmin vlotten. De meest gezochte werd tot een prijs van 3.50 verkocht. De grootste of minder groote van eenigszins afwijkende hoe danigheid bracht 1.301.70 op. Tusschen deze prijzen in lagen die van de andere, al naar haar grootte en kwaliteit. Bedenkt men, dat de totaal-aanvoer aan beide markten be neden 9 spoorwagens bleef, dan mag aange nomen worden, dat de prijs nog gunstig is beïnvloed door het geringe aanbod. Van witte kool wordt de laatste weken nog het meest aangevoerd. Voor de mooiste werd 140—1.60 betaald, voor de andere van 0.70— f 1.40. Deensche witte, hoewel in groote hoeveelheid dan vorige weken ge veild, wordt nog niet in beduidende mate aangevoerd. Slechts zelden werd 2.50 of iets meer gemaakt. Veel moest worden ver kocht voor 2 of minder. De totaal-aanvoer j aan witte kool beliep ruim 43 spoorwagens Bedroevend loopt het ook met de uien. Hoewel de aanvoer van dit product kleiner was. liepen de prijzen nog terug. In door snee brachten uien niet meer dan f 2 op. De prijs van grove uien week daarvan weinig af. Voor drielingen werd f 0.40140 be steed. Voor gele nep werd in maximum 3.60 besteed. Ook werden er voor 1.40f 1.80 verkocht. Aanvoer 11 spoorwagens. Bieten waren ook weer laag in prijs. Een zeldzame prijs was 2.80 m maximum. Veel moest worden verkocht voor 2 of iets meer. Peen hetzelfde liedje. Groote golden 1 1.60, kleinere 0.60f 0.80. Ghineesche kool of witkrop is bijna onver koopbaar. Aan de Noordscharwoudsche veiling bracht ze Maandag 0.10f 0.60 per 100 stuks op. De hoogste prijs was deze week 0.90. Slaboonen golden 9.60. Tomaten werden verkocht voor 21 voor A, f 14.90 voor C en 10.10 voor CC. WARMENHUIZEN. Overzicht „C. V. V." van 20 t.m. 25 Oct. 1930. Drukte, zooals wij die vroeger gekend heb ben in dezen tijd van het jaar aan onze vei ling, valt tegenwoordig in het geheel niet waar te nemen. De handel in de groenten is zoo stug dat men zich zelf haast begint af te vragen„Gaan wij de wintercampagne te gemoet of hebben wij die reeds achter den rug?" Toegegeven moet worden, dat de tuin bouwers momenteel er eerder over zullen den ken hunne te veld staande producten op een veiliger plaats te brengen, dan ze op de vel ling te koop aan te bieden. Andere jaren kon het in dezen tijd druk zijn met laden en los sen van de zoogenaamde herfstkool. Volgens mededeelingen van hen, die reeds begonnen zijn met het „thuishalen" van de stapelpro ducten, valt in deze omstreken de kwaliteit niet mee. Treuriger is het gesteld met de kwantiteit van de winterkool. Tuinbouwers die meer produceeren dan 200 K.G. per snees, zal men met een lantaarn moeten zoe ken. Het gros van de verbouwers telen niet meer dan 150 K.G. ten hoogste. Op minder waardige kwaliteit bouwgrond wordt zelfs beneden de 100 K G. per snees geteeld. De optimisten zijn nu wel genoodzaakt een „toontje" lager te zingen. Schotse muizen. Met het ver strijken van het seizoen worden de aardnp- pelhoeveelheden hoe langer hoe minder. In deze week werd aangevoerd totaal 13230 K.G. tegen 15442 K.G. in de vorige week. De gewone Schotsche muizen brachten op ge middeld 2.60 iot 2 90 per 100 K.G. In het begin van deze week werd voor een partij 3.10 betaald. Dit was een uitzondering op den regel. Groote Schotsche muizen waren in deze week minder in trek dan in de vorige week. De noteering hiervoor bedroeg van 2.603. In de vorige week besteedde ratn meer aandacht aan de aangeboden aard appelen. Evenals in de vorige week is ook men in deze week niet zoo gelukkig geweest blauwe en blanke eigenheimers te mogen zien. Gele neip. De aanvoer van gele nep is niet meer zoo van beteekenis als het wel geweest is. Deze bedroeg in deze week 3835 K.G. tegen 9500 K.G. in de vorige week. De vraag naar nep was ook allesbehalve goed te noemen. In het begin van deze week was zij zelfs slecht. Prijzen als 1.60 en ƒ2 kwamen niet zeldzaam voor. Jl. Zaterdag betaalde men voor de mooie nep boven de 3 zelfs 3.70 per 100 K.G. Tgelijk met den minderen aanvoer zijn de prijzen succes sievelijk „gekelrd". Een goed teeken is dat niet. Gele uien. Verbetering in de prijzen zoowel van de gewone als van de grove uien viel m deze week niet waar te nemen. Mooie 'jle,n - §e^°ne grootte brachten op C. P -^.. 40 per 100 K.G. Sinds begin October zijn de prijzen van de gewone uien steeds beneden de 3 gebleven. Met de grove uien was de misère nog grooter dan die met de gewone uien. Een enkele partij op Zater dag utgezonderd is de grove uien steeds ver kocht voor 1.601.90 per 100 K.G. Aangevoerd werd in deze week 24050 K.G. tegen 25000 K.G. in de vorige week. Roode kool. De aanvoer van roode kool was in deze week van dien aard, dat van handel in roode kool geen sprake was. Dinsdag betaalde men voor het geringe kwantum groote roode 0.80 per 100 Kg. en voor het kleinere goed ten hoogste 2.40 per 100 Kg. Op Vrijdag en Zaterdag daar voor golden de groote roode nog f. Van het einige is dus weer iets afgetrokken. De aanvoer bedroeg 3400 K.G. tegen 23909 K.G. in de vorige week. Wel een zeldzaam verschil dus. Gele kool. In tegenstelling met de vorige week was de aanvoer van gele kool, voor onze veiling en naar omstandigheden, in deze eek niet onbeduidend. Echter veel te kort vergeleken bij de andere jaren. Aange voerd werd 10200 Kg. tegen 2300 Kg. in de vorige eek. De noteering luidt voor: Groote gele kool 0.70—1. Voor de kleine gele kool tot jl. Vrijdag 1.30—1.80 per 100 Kg. Jl. Zaterdag werd ten hoogste betaald 2.30 per 100 Kg. Witte kool. In de prijzen van de witte kool kwam niet veel verandering. Er was weinig verschil in prijs tusschen de hoogste en de laagste van elke kwaliteit af zonderlijk. Rijpe witte en minder mooie bren gen op van 0.700.90 per 100 Kg Voor betere kwaliteit werd betaald 1.20— 1.40 per 100 Kg. Aangevoerd werd in deze week 164500 Kg. tegen 86000 Kg. in de vorige week. Slaboonen zijn in deze week niet aange voerd. Peen. Voor peen werden zeer lage prij zen betaald. De groote peen brachten op 1 per 100 Kg. De kleine peen slechts 0.30 De aanvoer bedroeg 875 Kg. tegen 20550 Kg. in de vorige week. Bloemkool. Aanvankelijk leek het alsof de prijzen van de eerste soort bloem kool niet zouden dalen beneden die van dp vorige week. Tot Vrijdag gaf men voor de mooie groote bloemkool 7.408.50 per 100 stuks. Op den laatsten dag dezer week was de vraag naar bloemkool zoo gering, zoodat de groote niet meer op konden bren gen dan 3.50 per 100 stuks. Voor minder mooie werd toen betaald 2-803.10. Aangevoerd werd 1230 stuks tegen 625 stuks in de vorige week. Voor bieten werd betaald 0.702 30. Aangevoerd werd 1050 Kg. tegen 900 Kg in de vorige week. KENNEMERLAND. Wanneer we enkele partijtjes herfstgroentc uitschakelen, staat de markt in het teeken van den winter. Groot was de aanvoer niet een gevolg van het ongunstige weer en evenmin mooi. Zoo zachtjes aan begint de mooie groente weg te gaan en de echter wintergroente die met mooi winterweer er zoo voordeelig kan uit zien ziet men evenmin. De handel was lui en het gros van den aanvoer had onbevredigde prijzen. Over het algemeen was de prijs zeker 1/4 lager dan de vorige week. Zeker, er waren ode artikelen die den prijs opbrachten zooals mooie tomaten, sperde- en snijboonen en mooie partijtjes spruiten, hoe wel de laatste ook lager noteerden dan de vorige week. Bij de artikelen die duur zijn, •behoorenaardbeien van f 1.101.35 per slofje en volgens onze smaak niet eens lekker, althans niet zoo goed als in den zomer. De aanvoer van diverse koolsoorten was groot genoeg en de kwaliteit wordt met den dag minder, voor z >ver het bloemkool be treft. We noteerden voor bloemkool le soort 1115, id. 2e soort 6.50f 8.50 en 3e soort 1.50— f 3 per 100 stuks. Roode kool •gold bitter weinig en toch klaagt men dat er weinig is te verdienen en dat is ook wel verklaarbaar, want de kwaliteit is niet duur zaam en de handel lui, de prijzen varieerden van 2.503.50 per 100 stuks. Gele en groene kool zijn meer in trek, vooral de laatste en de kwaliteit was het ongunstige slappe weer in aanmerking genomen vrij goed. De noteering voor gele kool was f 4.507 en groene kool 5.50—10.50 per 100 stuks. De groente die in bakken (kisten) werd aangevoerd was groot genoeg en de kwali teit niet schitterend. Andijvie liet een luien handel zien met lage prijzen, varieerend van 0.100.35 per kist. Beter was de handel in spinazie, die duur was, met prijzen van 1.201.60 per kist. Boonen waren duur, natuurlijk uitsluitend kasproducten. We noteerden voor spercieboonen 28 57 en voor snijboonen 45— f 70 per 100 K.G. De aanvoer van tomaten bestond uit mooie en prima kwaliteit, de prijzen vari eerden van f 0.15 0.46 per 100 K.G. De aanvoer van spruiten was niet zoo groot als de vorige week en de kwaliteit even Het U„.e lï^elijksch* m|clde! ter B: en W. der gemeente Alkmaar bren. bij deze ter kennis van belanghebbenden Tn op Woensdag 12 November dezes jaars 'a den Directeur over den Hout en de Plan,1 nen zal worden gehouden de JaarlhW" Schouw over: De oude Zandersloot w nende bij 't bruggetje in den KennênS" gel, benevens de Hoevervaart. De sloot lan de Egelenburgerlaan en Ropjeskuil tot ri weg naar de begraafplaats. De ringsloot de Cadettenschool. De Bleekersloot, loot» de van den Nieuwlandersingel af en' de nj we Zandersloot, beide tot aan de banschp1* ding van Heiloo. De sloot, loopende van he» Baanpad af achter langs de baanhuizen m het pad van Overdie. De sloot van dé i# Kanaalstraat af ten Zuiden van de hui??, van het Zeglis tot het Kanaal. De sloot W pende ten Zuiden van het weiland behoo- rende bij „Oostwijk" en verder tot het Ka naai. De slooten loopende langs de Zuid." zijde van den Schermerweg. Wordende alle eigenaars of gebruiker» van perceelen aan en langs die slooten lig. gende, aangemaand om van de gezegde slooi ten, en wel ieder voor zooverre zijn eigen dom zich daar langs uitstrekt, de kanten af te maaien, het kroos en afgemaaide op te ha len, alsmede die slooten uit te diepen en het zand benevens den modder, te hunnen koste, ter weerzijden daaruit op te halen, alles op zoodanige diepte en onder die boete en straf bepalingen, als bij de bestaande verordenin gen zijn vastgesteld. ALKMAAR, 28 Oct. 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd WENDELAAR, voorzitter. A. KOELMA, secretaris. goed. Niettemin was de handel matig en de prijzen lager; alleen le soort ging nogal. We noteerden voor le soort 18— f 22, 2e soort 10—15 en 3e soort f 4.59—6 per 100 K.G. Peen (boswortelen) werden in mooie par tijen aangevoerd en oe prijs was redelijk, le soort peen gold 12f 17 en 2e soort 4.50— f 8 per 100 bos. De aanvoer van de overige bosgroente was niet groot en de prijzen niet hoog. We no teerden voor prei 1016, 2e soort f 6.50 tot 8.50, radijs 2.50—7, selderie 2.50 tot 4.50 en pieterselie f 2.50— f 6 per 100 bos. Vruchten en druiven werden in kleine kwantums aangevoerd. We noteerden voor tafelappelen (2e kwaliteit) 17—28, keukenperen 8.50 19, tafelappelen f tot 52, keukenappelen f 1118 en druiven f 5266 per 100 K.G. De eerste boerenkool werd aangevoerd. Et was voor deze wintergroente weinig animo, de prijs was 1 50—2 per 100 stuks. VARKENS ONDER DE HOOGTEZON. Op het varkensproefstation te Zeital worden sinds eenigen tijd proeven g» nomen met bestraling door hoogtezon. Als voorloopig resultaat is geconstateerd; dat de dieren zich goed ontwikkelen, maar de groei niet beter is dan bij de voedering met vitame D-houdende stoffen als levertraan De dieren schijnen de proef wel prettig k vinden, want tijdens de bestraling van 22 uut tot 7 uur wordt steeds de plek van beschij ning als ligplaats gekozen. DE UIEN-UITVOER. Rijksmerk en IJ. C. B.-merk. Vele verbouwers van uien achten het wefr schel ijk, dat het voor uitvoer gecontroleeru« product wordt geëxporteerd in zakken het rijksmerk. Het Uitvoer Controle Bureau weigert echter uien te controleeren, die i' dergelijke zakken zijn verpakt. Het dag. bestuur der Holl. Mij. nu is van oordeel, dat zulk een optreden niet strookt met de bedoej ling der Landbouwuitvoerwet en veel gelijst op een despotisch optreden. Het vraagt zi<a af, waarom een rijksmerk is vastgesteld, as het tóch niet gebruikt mag worden rm heeft besloten, den. vertegenwoordiger dn drie centrale landbouworganisaties id U. C. B., met deze dienswijze op de hoogt» te stellen. DE TEELT VAN EN HANDEL IN KARWÜ Op verzoek der karwijvereenigingen Noordholland en Groningen zal de Hou. i"> het Kon. Ned. Landbouw Comité uitnooa gen, spoedig in behandeling te nemen vraag, op welke wijze de ongedekte teHhl handel in karwij kan worden bestreden-w merkte o.a. op, dat bij speculatie in di€Cl geëischt wordt, dat dekking aanwezig Werd zulk een eisch ook hier gestelu. 245. Plotseling naderden de draken, maar Keesie, als een echte verkeersagent was niet bang. Plptseling liet hij de schroef draaien en de draken werden tegen de rotsen ge slingerd als veertjes. Een afschuwelijk gehuil steeg op°en hoog lekten de vlammen uit hun bek, 246. -'ƒ• .Df draken waren naar ze meenden dood, en ze g'£ Hrou de.kabouter en de agent, het hol binnen, eens door araken bewoond. Voor alle zekerheid had KeefU getrokken en moedig ging men voorv «art\v

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6